جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نجاست اتاق

نوشته
    6
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23

غمگین نجاست اتاق

سلام خدا قوت
    حدودا یک ماه پیش توی خواب جنب شدم
    اتاق من حموم داره صبح که بیدار شدم سریع رفتم حموم و کل لباسهام رو انداختم توی لگن اب و از اونجایی که دوست نداشتم با دست بشورمشون با پا رفتم توی لگن . چند دقیقه بعد جعبه ی تاید رو برداشتم دیدم تاید نداره با همون وضع سریع یکی از حوله هامو بستم دور کمرم و رفتم توی حموم اصلی خونه و تاید رو برداشتم و اومدم , اون حوله رو هم شستم . چند روز بعد که رفتم حموم متوجه ی اشتباه خودم و نجاست فرش و موکت شدم
    چند تا سوال :
    1- از اونجایی که پام خیس بود و روی فرش و موکت راه رفتم باید چه جوری اونها رو پاک کنم ؟ (نمیتونم موکت یا فرش رو جا به جا کنم یا شلنگ بیارم ولی می تونم با سطل از حموم اب بیارم )
    2- در اون قسمت هایی که نجس شده چند بار نماز خوندم , حکم نمازام چیه؟
    3- مادرم هم چند بار توی اتاق من نماز خونده ( از شانس بد همون جایی که نجس بود) نماز های اون چه حکمی داره چون هنوز نگفتم که نجس بوده ؟ و ایا باید به مادرم بگم؟

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11166

با نام الله

نجاست اتاق

نجاست اتاق

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 3

نوشته
    4,852
    حضور
    47 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17966

نقل قول نوشته اصلی توسط یک دوست نمایش پست ها
    سلام خدا قوت حدودا یک ماه پیش توی خواب جنب شدم اتاق من حموم داره صبح که بیدار شدم سریع رفتم حموم و کل لباسهام رو انداختم توی لگن اب و از اونجایی که دوست نداشتم با دست بشورمشون با پا رفتم توی لگن . چند دقیقه بعد جعبه ی تاید رو برداشتم دیدم تاید نداره با همون وضع سریع یکی از حوله هامو بستم دور کمرم و رفتم توی حموم اصلی خونه و تاید رو برداشتم و اومدم , اون حوله رو هم شستم . چند روز بعد که رفتم حموم متوجه ی اشتباه خودم و نجاست فرش و موکت شدم چند تا سوال : 1- از اونجایی که پام خیس بود و روی فرش و موکت راه رفتم باید چه جوری اونها رو پاک کنم ؟ (نمیتونم موکت یا فرش رو جا به جا کنم یا شلنگ بیارم ولی می تونم با سطل از حموم اب بیارم ) 2- در اون قسمت هایی که نجس شده چند بار نماز خوندم , حکم نمازام چیه؟ 3- مادرم هم چند بار توی اتاق من نماز خونده ( از شانس بد همون جایی که نجس بود) نماز های اون چه حکمی داره چون هنوز نگفتم که نجس بوده ؟ و ایا باید به مادرم بگم؟
    با سلام و عرض ادب

اگر یقین به نجاست لباس ها داشته باشید و زمانی که در لگن ریختید آب هم(گرچه به مقدارکم)باز بوده است جایی نجس نشده است و درغیر این صورت تا هرجا که یقین به سرایت و انتقال نجاست داشته باشید نیاز به تطهیر دارد و بقیه جاهایی که شک دارید پاک است.

برای پاک شدن محل نجس،باید با آب قلیل یا آب کر تطهیر نماییدو طریقه تطهیر و آبکشی در پست زیر بیان شده است:
    http://www.askdin.com/thread25721.html

اگر مکان نمازگزار نجس ولی خشک باشد نماز صحیح است و فقط باید بدن و لباس نمازگزار و مهر(یا هرآنچه سجده برآن صحیح است) پاک باشد بنابراین فرض، نماز شما و مادر صحیح می شود.
    نیاز به گفتن به مادر هم نیست غير از اینکه درفردی که با او ارتباط دارید بدانید بواسطه نجاست او امکان رعايت طهارت در نماز و خوردن و آشاميدن مقدور نمی باشد.

رساله مراجع،احکام نجاسات

7. صلوات ها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری