صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مبنای انقلاب اسلامی در قرآن کریم

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  963
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6033

  مطلب مبنای انقلاب اسلامی در قرآن کریم
  مبنای انقلاب اسلامی در قرآن کریم :
  امام خمینی قدس سره الشریف فرمودند : ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست .
  حرکت انبیا چیست ؟
  خداوند می فرماید :
  وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا مُوسَى بِآيَاتِنَا وَسُلْطَانٍ مُّبِينٍ –. إِلَى فِرْعَوْنَ وَمَلَئِهِ فَاتَّبَعُواْ أَمْرَ فِرْعَوْنَ وَمَا أَمْرُ فِرْعَوْنَ بِرَشِيدٍ .
  ( هود آیات 96و 97 )
  و ما موسی را همراه با آيات و حجت آشکار خويش فرستاديم، به نزد فرعون و مهتران قومش اما آنان پيرو فرمان فرعون شدند و فرمان فرعون به راه صواب راه نمی نمود .

  وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا مُوسَى بِآيَاتِنَا وَسُلْطَانٍ مُّبِينٍ –. إِلَى فِرْعَوْنَ وَهَامَانَ وَقَارُونَ فَقَالُوا سَاحِرٌ كَذَّابٌ .
  ( مومن آیه 24 )
  و ما موسی را همراه با آيات و حجت آشکار خويش فرستاديم، به سوى فرعون، هامان و قارون ؛ امّا [آنان به جاى پذيرش حق ] گفتند: او جادوگرى بسيار دروغگو است .

  از این آیات و آیات مشابه آن در قرآن کریم این اخذ می شود که یک نظام طاغوتی از سه ضلع سیاسی و فکری فرهنگی و اقتصادی تشکیل می گردد :

  1 – فرعون : نماد طاغوت سیاسی که تسلط سیاسی و نظامی دارد .
  2 – هامان : نماد طاغوت فکری و فرهنگیست که با شبهه افکنی و فریب مردم را از مسیر حق و مردان الهی جدا میکند و همیشه در خدمت فرعونهاست .
  3قارون :نماد طاغوت اقتصادی که با پول و ثروت در مقابل حق و عدالت قد علم می کند . به اعتقاد برخی این همان خطرناک ترین نوع طاغوت است ، زیرا که با ثروت خود فرعون و هامان درست می کند یا آن ها را تقویت می کند و جالب اینکه نوشته اند قارون از همه بنی اسرائیل به تورات آشناتر بوده است یعنی این نوع طاغوت گاهی رنگ دینی هم به خود می زند و توجیه دینی هم دارد .
  حال اگر بناست در مقابل این نظام طاغوتی ؛ نظامی الهی حاکم شود ، می بایست این سه ضلع طاغوتی نابود گردد ، باید به جای فرعون یک مرد الهی و موسی گونه و به جای هامان ها ، علمای ربانی و به جای قارون ها انسانهایی شایسته که پول و ثروت آنها مشروع و حلال و در خدمت دین خدا و بندگان خدا باشد ، قرار بگیرد .

  نگاهی اجمالی به انقلاب اسلامی ایران
  از همین رو با دقت و مطالعه در تاریخ گذشته کشور خودمان ایران متوجه می شویم که سایه شوم ظلم و ستم طاغوتها سالیان متمادی مردم مسلمان ایران زمین را در رنج و عذاب نگه داشته بود . فقر و بی عدالتی و استثمار و اختناق و ظلم بی حد و دین ستیزی و مبارزه با دستورات الهی و حقوق اولیه انسانی در دستور کار نظام طاغوتی پهلوی و قبل از آن بود . امام خمینی به عنوان یک مرد الهی که در دوران غیبت زعامت شیعه را به عهده دارد با اشارت وعنایت امام عصر ارواحنا فداه و زمان سنجی مناسب با پشتیبانی مردم مسلمان ایران بر علیه نظام طاغوتی و وابسته پهلوی قیام کردند و به لطف حق و عنایت امام زمان و برکت خون شهیدان در 22 بهمن 1357 انقلاب اسلامی بر علیه نظام ستم شاهی پیروز گردید .
  امام خمینی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، اصل بر زمین مانده ولایت فقیه که از مسلمات فقه امامیه هست را برای اولین بار در دوران غیبت به مورد اجرا در آورد . و اقدام به تشکیل حکومت اسلامی نمود .

  اگر حکومت اسلامی است پس چرا ...........؟
  برای دریافت پاسخ نگاهی اجمالی به وقایع بعد از انقلاب همه چیز را عیان خواهد نمود :
  امام به عنوان یک مرد موسی گونه با حمایت مردم در 22 بهمن 1357 فرعون زمان را از سریر قدرت به زیر کشیدند و مردم در رفراندوم 12 فروردین به جمهوریت و اسلامیت این نظام در سایه ولایت فقیه رأی مثبت و البته قاطع دادند .
  دو سال اول انقلاب دستان پلید استکبار در داخل اقدام به ایجاد غائله ها و ترورهای کور در کوی و برزن این کشور نمودند . بهترین شخصیتها و متفکرین انقلابی را از بین بردند ، شهدای حزب جمهوری اسلامی که سرخیل آنان شهید آیت الله بهشتی بود ، رئیس جمهور و نخست وزیر مکتبی این کشور ، شهیدان رجائی و باهنر را شهید کردند . غائله آمل و آذربایجان و کردستان و خوزستان را راه انداختند . اما به عنایت امام زمان و هوشیاری امام و امت ، توطئه استکبار در از بین بردن این انقلاب ناکام ماند .
  در مرحله بعد حدود هشت سال جنگ نابرابر را بر کشور ما تحمیل کردند و مستکبرین شرق و غرب عالم همه دست در دست هم به نام صدام به کشور ما تجاوز نمودند ، اما با ایستادگی امت مسلمان و جان فشانی پیروان امام ، دشمن با خفت و خواری ، طعم تلخ شکست را پذیرفت . و نتوانست حتی یک وجب از خاک کشورمان را تصرف کند و اینگونه بود که دشمن در این مرحله نیز در از بین بردن انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی رحمة الله علیه ناکام باقی ماند . یک سال بعد از اتمام جنگ امام خمینی به رحمت خدا رفت و زعامت و رهبری جامعه اسلامی بر مبنای کشف به عهده مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای حفظه الله گذارده شد .
  حدود یازده سال انقلابیون به تسلط سیاسی و نظامی مرد الهی بسنده کردند و تنها مشغول حفظ انقلاب و حراست از جغرافیای کشور شدند و چه مغزهای متفکری که جسم و خون و آبرو و مال خود را در طبق اخلاص نهاده در راه آرمانهای به حق امام و انقلاب ایثار نمودند .
  انقلابیون مؤمن تا دوره رهبری مقام معظم رهبری از اضلاع فرهنگی و اقتصادی انقلاب به ناچارغافل ماندند . کسانی که از پس مانده های دوران پهلوی بودند یا بر اثر غلبه هوای نفس در پشت جبهه فرصت پیدا کرده و دردوایرحکومتی تبدیل به طاغوت شده و در غیبت نیروهای مخلص انقلاب مسندهای مهم فرهنگی و اقتصادی را به تصرف خود در آورده بودند . بعد از رحلت امام خمینی ره با ابزارهای فرهنگی و اقتصادی شروع کردند به تقویت فرعونچه هایی به عنوان وزیر و وکیل و نماینده و رئیس جمهور ، به گونه ای که در دوره ششم مجلس را قبضه کردند ورئیس جمهوری آقای خاتمی را رقم زدند ، دوره هایی که به اذعان اهل خبره و شواهد و مدارک مستند تلخ ترین دوران انقلاب بود ، در این دوره ها بود که هامانهای زمان آشکارا بر علیه مقدسات این امت هجمه کردند ، روزنامه های زنجیره ای تا تریبون های گوناگون و سمتهای مختلف همه و همه برعلیه آرمانهای امام و شهدا هم صدا شدند ، به گونه ای که در فتنه های 18 تیر و بعد از آن در سال 1376 قصد از بین بردن ضلع سیاسی انقلاب یعنی ولایت فقیه و ولی فقیه زمان را نمودند که با هوشیاری امت ناکام ماند . و جالب اینکه فرماندهان این جریان خود در حاکمیت بودند و وزارت کشور و برخی دوایر دیگر حکومتی و افراد مدعی انقلابی و اصلاح طلبی خود ایجاد کننده این فتنه بودند . رجوع به شواهد و اسناد هم مؤید این مطلب است . تنها کاری که این مفسدین نتوانستند در این مملکت انجام دهند کودتای نظامی بود ، چون فرماندهی کل قوا در اختیار مرد الهی بوده و هست و اگر این فرماندهی مانند دوره بنی صدر در اختیار رئیس جمهور بود مدتها بود که فاتحه انقلاب اسلامی خوانده شده بود . می بینیم که تا این دوره خبری از انقلاب فرهنگی و اقتصادی به معنای حقیقی نیست ، که هیچ بلکه شیاطین خارجی با هم دستی منافقین داخلی به دنبال حذف محور سیاسی انقلاب یعنی ولایت فقیه نیز هستند .

  نظام اسلامی در مسیر تحقق حکومت اسلامی :
  بعد از معرفی حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر توسط مجلس خبرگان ، این بزرگوار مسئله اسلامی شدن دانشگاهها را مطرح فرمودند ، این یعنی مبارزه با هامانهای زمان و تکمیل انقلاب در بعد فرهنگی . هامانهایی مانند سروش و گنجی و کدیور و شبستری و مهاجرانی و ....که عمدتاَ در دانشگاهها لانه کرده بودند و رسما بر علیه مقدسات این ملت شبهه افکنی و قلم فرسایی می نمودند و اقدام به گمراه نمودن فرزندان این مرز و بوم می نمودند . رهبر عزیز انقلاب با این ایده به جنگ طاغوتهای فکری و فرهنگی رفتند که با داشتن تریبونهای مختلف و ابزار گوناگون مانند : موسسات و سایت های اینترنتی و روزنامه های زنجیره ای و شبکه های ماهواره ای و برنامه های هنری و فرهنگی و هزار و یک وسیله دیگر سعی در مسخ افکار انقلابی امام و تغییراسلام ناب محمدی به اسلام آمریکایی داشتند . مقام معظم رهبری این نبرد را شبیخون و تهاجم فرهنگی دشمن نام گذاری فرمودند . و این مبارزه در بعد فرهنگی همچنان ادامه دارد و ما در کشور همچنان شورای عالی انقلاب فرهنگی داریم ، که دال بر وجود طاغوتهای فکری و فرهنگی در جامعه است .
  مقام معظم رهبری مسئله مبارزه با مفاسد اقتصادی و مفسدین اقتصادی را مطرح فرمودند ، این یعنی مبارزه با قارونهای زمان یعنی تکمیل انقلاب در بعد اقتصاد ، و در یک مرحله طی بیانیه ای 8 ماده ای مشهور ، به سران سه قوه خواستار سرعت بخشیدن به این مبارزه شدند ، که به علت نفوذ مافیای ثروت و قدرت عملا این اوامر رهبر معظم ناکام و بر روی کاغذ ماند ، اگر چه با تشکیل مجلس به اصطلاح اصول گرای هفتم و هشتم و روی کار آمدن رئیس جمهور نهم آقای احمدی نژاد ، با شعار عدالت محوری و اسلام محوری ، امام و امت به این مبارزه امیدوارتر شدند ، لکن این مبارزه نیز با مقاومت سر سختانه طاغوتهای داخلی همچنان به سرانجامی که انتظار رهبر معظم انقلاب و مردم و شایسته حکومت اسلامیست نرسیده است ، و دیدیم که در جریانات بعد از انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری این دشمنان داخلی که بخشی از آنان در درون حاکمیت منافقانه لانه کرده اند با کمک دستگاه استکباری و احزاب قدرت طلب و افراد شهوت طلب و جاه طلب ، چگونه عریان و آشکار به میدان آمده اند تا به خیال واهی خود کار انقلاب و رهبر عزیز را یکسره کنند ، غافل از اینکه مکروا مکر الله و الله خیر الماکرین .
  حال با توجه به مطالب بالا باید بگوییم که انقلاب اسلامی هنوز کامل نیست و نیاز به تکمیل در همه ابعاد سیاسی و فرهنگی و اقتصادی دارد . از این جهت است که مقام معظم رهبری عنوان نظام اسلامی را در سخنان خود به کار می برند ، نه حکومت اسلامی ، یعنی در مسیر حکومت اسلامی هستیم . یک اسکلت بندی از اسلام در این کشور ایجاد شده که نیاز به تکمیل دارد ، تا حکومتی که به تمام معنا احکام اسلام و عدالت اجتماعی در آن ساری و جاری باشد بر پا گردد و زمینه ساز حکومت جهانی عدل حضرت مهدی ارواحنا فداه شود . و این نیز حاصل نمی شود مگر عمل به فرمایش امام راحلمان که فرمودند :
  پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد .


  و من الله التوفیق

  ویرایش توسط سلیم : ۱۳۸۸/۱۱/۱۱ در ساعت ۱۷:۴۸ دلیل: تغییر اندازه فونت

 2. صلوات ها 16


 3. #2

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۰
  نوشته
  2
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  5  با سلام
  طبق گفته اولتان در مورد سه ضلع طاغوتی بودن یک حکومت در زمان حکومت شاه وضع به همین ترتیب نبود بخصوص در مورد ضلع 3 اگر شما کمی در آن دوره تفحص کنید می بینید که چه رشد های اقتصادی داشت حاصل می شد که به آمدن انقلاب اسلامی از بین رفت وکسانی که کار آفرین بودند به جرم طاغوتی بودن از کشور اخراج شدند
  دقت بفرمایید که من قصد دفاع از حکومت شاهنشاهی را ندارم قصد من بیشتر نقض سخنان حضرت عالی بود و ان شاالله سو برداشت نشود

 4. صلوات ها 2


 5. #3

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۱
  نوشته
  3
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6  باعرض پوزش در زملن شاهنشاهی با این که نظام اسلامی نبود اما بخشی از قوانین اسلام در آن رعایت میشد اما الان چی؟ما میخاستیم یه خونه بسازیم در یکی از ادارات دولتی باید رشوه میدادی تا امضا رو میگرفتی.در عربستان که فقط بویی از اسلام دارد اگر یک نفر دزدی کند اگر دزدیش هم کوچیک باشه 3تا انگشتانش را قطع میکنن اما در قانون ما چی؟

 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  علاقه
  مباحثه
  نوشته
  80
  حضور
  1 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  43
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  337  نقل قول نوشته اصلی توسط imandin نمایش پست ها
  اگر شما کمی در آن دوره تفحص کنید می بینید که چه رشد های اقتصادی داشت حاصل می شد که به آمدن انقلاب اسلامی از بین رفت
  كدام رشد اقتصادي حاصل مي شد؟
  مي توانيد بيشتر توضيح بدهيد؟
  در خيلي از مناطق كشور امكانات اوليه زندگي نبوده اونوقت شما از رشد اقتصادي در دوره پهلوي ملعون مي گوييد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  درسته
  يه سري پيشرفت ها بود ولي منوط به وابستگي كامل به غرب بود كه به محض كوچكترين اعتراض از ناحيه ما تمام آن پيشرفت ها از ما گرفته مي شد؟
  پيشرفت در حقيقت متعلق به ما نبود پيشرفت غرب بود در ايران اجرا مي شد
  اين خوب است؟
  ویرایش توسط آرامش قرآنی : ۱۳۹۱/۰۹/۱۷ در ساعت ۱۹:۲۸ دلیل: اضافه كردن مطلب

 8. صلوات ها 2


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  علاقه
  مباحثه
  نوشته
  80
  حضور
  1 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  43
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  337  نقل قول نوشته اصلی توسط seyed mostafa نمایش پست ها
  باعرض پوزش در زملن شاهنشاهی با این که نظام اسلامی نبود اما بخشی از قوانین اسلام در آن رعایت میشد اما الان چی؟ما میخاستیم یه خونه بسازیم در یکی از ادارات دولتی باید رشوه میدادی تا امضا رو میگرفتی.در عربستان که فقط بویی از اسلام دارد اگر یک نفر دزدی کند اگر دزدیش هم کوچیک باشه 3تا انگشتانش را قطع میکنن اما در قانون ما چی؟
  چه ربطي داره ؟

 10. صلوات


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  155
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  166  با سلام
  حکومت سکولار دموکرات هم طاغوتی به حساب میاد؟ با وجود اینکه به مردم ظلم و ستم نمی کنه و رفاه مردم رو تامین می کنه مثلاً حکومت سوئد یا ژاپن یا سوییس رو در نظر بگیرید.
  باز هم اینها طاغوتی اند؟ چونکه اجازه نمیدن احکام خدا اجرا بشه؟ اونم احکام ظالمانه خدا رو حذف کردن و چیزای خوب رو نگه داشتن؟
  یه سوال دیگه
  اگر حکومت اسلامی صلاحیت اداره کشور رو نداشته باشه چیه؟ اگه حکومت اسلامی هی کشور رو بکشونه به طرف جنگ های پرهزینه و بیهوده مذهبی و از این طریق مسلمانان کشورش رو فقیر و فقیر تر کنه آیا جایزه که مسلمانان علیه حکومتشون انقلاب کنند؟!

 12. صلوات


 13. #7

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  273
  حضور
  1 روز 18 ساعت 41 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1185  با سلام به شما دوست عزیز
  نقل قول نوشته اصلی توسط keen fighter نمایش پست ها
  حکومت سکولار دموکرات هم طاغوتی به حساب میاد؟ با وجود اینکه به مردم ظلم و ستم نمی کنه و رفاه مردم رو تامین می کنه مثلاً حکومت سوئد یا ژاپن یا سوییس رو در نظر بگیرید.
  باز هم اینها طاغوتی اند؟ چونکه اجازه نمیدن احکام خدا اجرا بشه؟ اونم احکام ظالمانه خدا رو حذف کردن و چیزای خوب رو نگه داشتن؟
  اگر به سرنگار دقت بیشتری می شد سؤال به گونه ای دیگر مطرح می گشت، زیرا سرنگار، به دنبال مستندات انقلاب اسلامی از دیدگاه اسلام و قرآن کریم است و طبعا برای مسلمین و معتقدان به قرآن مهم است نه برای حضرتعالی،‌ بعلاوه اینکه تعریف ظلم و عدل و خوب و بد و رفاه و غیره، بستگی کامل به نوع جهانبینی دارد، و نمی توان در این تاپیک به آنها پرداخت.

  اما اگر شما یا هر کسی که دین اسلام را قبول ندارد، فرض کند قرآن حجت است، آنگاه می توان بحث نمود، لذا فرض میکنم شما اسلام و قرآن را قبول دارید، طبق این فرض پاسخ شما چنین است:

  از دیدگاه دین مبین اسلام، انسان آزاد آفریده شده و هیچ انسانی حق محدود ساختن آزادی های او را ندارد، و تنها کسی که اختیاردار اوست، خالق اوست، خالق، مالک است و مالک، اختیار تامِ مملوک خود دارد، مالک با اراده خود و طی دستوراتی شئونات زندگی مملوک را تنظیم می کند، این دستورات در قالب آموزه های قرآن و عترت (علیهم سلام الله) بیان شده که مهم ترین آنها، استقلال سیاسی است، که از آن تعبیر به ولایت می شود.

  در قرآن کریم تنها دو ولایت مطرح گشته و سرانجام هردو روشن شده است:
  اللَّهُ وَلِيُّ الَّذينَ آمَنُوا يُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ وَ الَّذينَ كَفَرُوا أَوْلِياؤُهُمُ الطَّاغُوتُ يُخْرِجُونَهُمْ مِنَ النُّورِ إِلَى الظُّلُماتِ أُولئِكَ أَصْحابُ النَّارِ هُمْ فيها خالِدُون‏، خدا ياور مؤمنان است. ايشان را از تاريكيها به روشنى مى‏برد. ولى آنان كه كافر شده‏اند طاغوت ياور آنهاست، كه آنها را از روشنى به تاريكيها مى‏كشد. اينان جهنميانند و همواره در آن خواهند بود.(1)
  به عبارتی دیگر، چون زندگی فردی و اجتماعی انسان بدون قانون نمی شود، باید زیر بار قانون خدا برود و الا طاغوت است، حتی اگر این قانون با اراده و میل قلبی خود انسانها تدوین گشته باشد طاغوت است، زیرا انسان خودش مالک خودش نیست که اختیاردار خودش باشد پس تنها کسی که حق جعل قانون دارد خدای مالک الملک است.
  خلاصه اینکه از منظر قرآن کریم، ظلم و تعدی نکردن حکومتها به مردمشان، و جعل و اجرای قانون توسط مردم،‌ و در یک کلمه دموکراسی و مردم سالاری، (به تنهائی و بدون توجه به آموزه های دینی) هیچ ارزشی ندارد و طاغوت است.


  ویرایش توسط صالح : ۱۳۹۱/۱۲/۰۱ در ساعت ۱۰:۳۱

 14. صلوات ها 5


 15. #8

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  273
  حضور
  1 روز 18 ساعت 41 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1185  نقل قول نوشته اصلی توسط keen fighter نمایش پست ها
  اگر حکومت اسلامی صلاحیت اداره کشور رو نداشته باشه چیه؟ اگه حکومت اسلامی هی کشور رو بکشونه به طرف جنگ های پرهزینه و بیهوده مذهبی و از این طریق مسلمانان کشورش رو فقیر و فقیر تر کنه آیا جایزه که مسلمانان علیه حکومتشون انقلاب کنند؟!
  اینکه مردم حق انقلاب دارند یا خیر از دو زاویه قابل بررسی است:

  اول
  خداوند به صورت تکوینی انسان را موجودی مختار آفریده و تمام ابزار اطاعت و معصیت را در اختیار او قرار داده است از این زاویه همه مردم مختارند علیه حکومت قیام کنند، حکومتشان عادل باشد یا ظالم، حاکم از طرف خداوند مشروعیت حکومت کردن داشته باشد یا خیر، حکومت پشتوانه مردمی داشته باشد یا نداشته باشد،‌ در تمام صورتها، تعیین سرنوشت با مردم است.

  لذا اگر مردمی توانستند بر ضد حکومت قیام کنند کسی مانع آنها نمی تواند بشود، طبیعی است که حکومتها و حامیانشان دست روی دست نگذاشته به مقابله جدی با مردم می پردازند، و اگر قدرت مردم بر حکومت و طرفدارانش چربید، طبیعتا حکومت سرنگون می شود.

  دوم
  از منظر تشریعی، انسان وظیفه دارد آنچه خدا برای او تکلیف کرده انجام دهد، و با انجام دقیق آنها، به سعادت دنیوی و اخروی برسد، طبق آموزه های دینی یکی از تکالیفی که خدای متعال بر انسانها واجب ساخته اطاعت از فقیه جامع الشرائط است، این اطاعت هیچ قیدی نداشته و شامل تمام امورات شخصی و اجتماعی است.

  وجود رساله های عملیه در منازل مسلمین و عمل طبق آنها، یکی از علائم اطاعت پذیری نسبت به فقهاست، شرکت در انتخابات و راهپیمائی و نمازهای جمعه نیز علامت دیگر است.

  مردم به خوبی می دانند حکومت دینی داشتن، خشم زورگویان جهان را برانگیخته و اصل انقلابشان خاری در چشم آنان است، طبیعتا، داشتن چنین حکومتی پرهزینه است و کسی که طرفدار انقلاب باشد اهل مبارزه نیز هست و انسان مبارز، توقع زندگی آرام و بدون دشمن ندارد، اصلا انسان معتقد به آخرت، همیشه دشمن دارد، دشمنان توحید و آزادی، دشمن دینداران هستند.

  به عبارتی دیگر، دین داشتن (گرچه توده مردم دنیا با آن مشکلی ندارند بلکه بعضا موافقند) ذاتا دشمن تراشی از نوع حکومتی است، یعنی مستکبرین دنیا و حکومتهای وابسته، ابراز دشمنی می کنند.

  پس نمی توان به بهانه هزینه بر بودن حکومت دینی، یا حساسیت برانگیز بودن احکام دینی، دست از حمایت از حکومت کشید و بر ضد آن انقلاب نمود، چون با آموزه های قرآنی سازگار نیست.

  اما اگر مردم مسلمان دریافتند حاکمشان، طبق دستور خدا و پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) عمل نکرده و از مسیر حق خارج گشته می توانند بلکه واجب است در صورت فراهم شدن شرائط و در صورت لزوم از جان مایه گذاشته بر ضد او قیام و او را از قدرت برکنار نمایند، زیرا دستورات فراوانی در قرآن و روایات مبنی بر مبارزه با ظلم و ستم وجود دارد و اجر زیادی برای جهاد در راه خدا مطرح و متقابلا عقوبت سنگینی برای ترک این فریضه بیان شده است.

  موفق باشید.
  ـــــــــــــ
  1.بقره/257.

  ویرایش توسط صالح : ۱۳۹۱/۱۲/۰۱ در ساعت ۱۱:۵۰

 16. صلوات ها 4


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  155
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  166  با سلام مجدد
  نقل قول نوشته اصلی توسط صالح نمایش پست ها
  طبعا برای مسلمین و معتقدان به قرآن مهم است نه برای حضرتعالی
  قبلاً هم اینا رو یه جایی خونده بودم.همیشه همینو میگید ولی کسی که مسیحیه،سنی(سنی ها به شکل شیعیان ولایت و مرجع تقلید ندارند یا اینکه اقلاً ولایت فقیه شیعیان در دین آنان باطل است)،بهایی،بی دین و ...
  است تکلیفش چیه این وسط؟
  70 درصد مردم ایران شیعه هستن و شامل چیزهایی که شما گفتید میشن.ولی در یک کشوری که نصف مسلمون و نصف مسیحی هستند چی؟ آیا این حکومتی که شما گفتید حکومت کاملی است؟
  به علاوه آیا همون 70 درصد هم دارای ارزش های مشترک هستند؟ آیا حکومت ولایی که گفتید حکومت ظالمانه الهی نیست؟ آیا خدای شما ظالم و ستمگری نیست که میخواد ارزش های خودش رو به همه مردم تحمیل کنه؟
  ویرایش توسط keen fighter : ۱۳۹۱/۱۲/۰۲ در ساعت ۱۶:۰۸

 18. #10

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  273
  حضور
  1 روز 18 ساعت 41 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1185  با سلام به شما دوست گرامی

  فقط درباره یک مطلب مرتبط با بحث نکته ای عرض کنم:

  نقل قول نوشته اصلی توسط keen fighter نمایش پست ها
  سنی ها به شکل شیعیان ولایت و مرجع تقلید ندارند یا اینکه اقلاً ولایت فقیه شیعیان در دین آنان باطل است
  چون بحث درباره مبنای انقلاب اسلامی در قرآن کریم است، سنی اگر واقعا سنی باشد یعنی به دنبال احیای سنت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) بر مبنای قرآن کریم باشد باید به همه قران باور داشته و تک تک آیات را حجت بداند، آیات زیادی زیربنای انقلاب اسلامی است که اطاعت از رسول (ده ها آیه و به عبارات گوناگون)و دنباله روی از ایشان را از ما خواسته است،‌ حال سؤال اینجاست می توان مطیع پیامبر بود و تشکیل حکومت دادن ایشان را تبعیت نکرد؟
  می توان هجرت به مدینه و تشکیل حکومت را از تاریخ پیامبر اسلام حذف نمود؟

  بنابراین،‌ اهل تسنن اگر معتقد به ولایت فقیه نیز نباشند نباید زیر سایه کفار و نوکرانشان زندگی کنند، نباید قانونی غیر قانون قرآن حاکم باشد، و الا طاغوت است.

  لطفا به مطالب پیشین بیشتر دقت کنید، بحث ولایت الله و ولایت طاغوت یک بحث شیعی تنها نیست،‌ بحث قرآنی است و قرآن فصل مشترک همه مسلمین است.
  ــــــــــــــــــــ
  اما نسبت به سائر نکاتی که فرمودید (گرچه جای بحث دارند و لازم است مطرح شود) متأسفانه به سرنگار دقت نکردید، طبق موضوع و محتوای سؤال تاپیک،اینجا بحث سر حقانیت موارد زیر نیست:

  1- خدا عادل است.
  2- دین اسلام کامل است.
  3- برای به حکومت رساندن دین اسلام باید تلاش کرد حتی به قیمت جانسپاری!
  4- وقتی اسلام به حکومت می رسد که اقبال عمومی همراه آن باشند.
  5- قرآن کریم و روایات معصومین تنها دست آویز یک مسلمان است و بس، و الا طاغوت است.

  پس هرچه شما درباره مطالب بالا بنویسید خارج از محتوای تاپیک بوده و منتظر پاسخ نباشید، اما اگر میل به بحث دارید:
  نقل قول نوشته اصلی توسط keen fighter نمایش پست ها
  من خیلی چیز ها رو باید مفصلاً برای شما توضیح بدم.
  فقط و فقط با توجه به آموزه های قرآنی، توضیحی در رد یا تأیید انقلاب اسلامی دارید بفرمائید و الا به تاپیکهائی درباره آزادی بیان و حقوق اقیت و امثالهم مراجعه نمائید.

  موفق باشید.

  ویرایش توسط صالح : ۱۳۹۱/۱۲/۰۴ در ساعت ۲۲:۵۳

 19. صلوات ها 7


صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود