صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا ما ایرانی ها نژاد پرست نیستیم؟

شروع کننده موضوع

نوشته
    148
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    212

اشاره آیا ما ایرانی ها نژاد پرست نیستیم؟

با سلام

باید این مسئله را خوب آسیب شناسی کرد. چند وقت پیش در یک برنامه ورزشی که در مورد نژاد پرستی در اروپا بود تحلیلگر برنامه مثال هایی از نژاد پرستی در فوتبال اروپا زد و در نهایت گفت ما ایرانیها هر ویژگی منفی که داشته باشیم حداقل نژاد پرست نیستیم! آیا واقعا هم همینطور است؟

نژاد پرستی چیست؟ نژاد پرستی یعنی تکریم یا تحقیر یک فرد بخاطر ویژگی های ذاتیش. همانطور که ما مثلا به یک انسان تحصیل کرده مثل دکتر و مهندس احترام میگذاریم میتوانیم به یک روحانی هم احترام بگذاریم. اصولا منطقی است که ما به هرکس بخاطر ویژگی های مثبتی که "به دست آورده" احترام بگذاریم. اما احترام به سید چطور؟ آیا این هم منطقیست؟ آیا در کشور ما چنین رفتاری وجود ندارد؟ شاید در شهرها کمتر شاهد این باشیم که به فردی بخاطر سید بودن احترام بگذارند اما چنین رفتاری در روستاها به وفور مشاهده میشود. آیا این نژاد پرستی نیست؟

توهین به اقوام مختلف چطور؟ غیر از این است که برخی از ما در گفتار روزمره مان به راحتی به اقوام مختلف کشورمان توهین میکنیم؟ آیا این نژاد پرستی نیست؟

توهین به اتباع خارجی چطور؟ غیر از این است که برخی از ما برای توهین به فردی دیگر میگوییم افغانی؟! مشخص است که ما خیال میکنیم افغانی بودن یک ویژگی منفی است که برای توهین از آن استفاده میکنیم. توهین به اعراب چطور؟ کم نیستند کسانی که به اعراب به صرف عرب بودنشان توهین میکنند. آیا این نژاد پرستی نیست؟

یکی از علل عقب ماندگی ما همین است. بصورت انتقادی به خودمان نگاه نمیکنیم. حال تحلیل گر برنامه خیال میکند چون ما در ایران به کسی بخاطر رنگ پوستش به او توهین نمیکنیم نژاد پرست نیستیم! بله این نوع نژاد پرستی در ایران وجود ندارد اما انواع دیگری وجود دارد که در بالا ذکر کردم.

در همین فروم در جایی دیدم که افراد احترام به سادات را به صرف سید بودنشان درست میدانستند. آیا این دیدگاه پشتوانه دینی هم دارد؟

با تشکر
    ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۴/۰۹/۱۳ در ساعت ۱۱:۵۵

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

آیا ما ایرانی ها نژاد پرست نیستیم؟

آیا ما ایرانی ها نژاد پرست نیستیم؟

5. صلوات ها 8

نوشته
    1,850
    حضور
    25 روز 13 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4427

با سلام خدمت شما کاربر گرامی
    اسلام عزیز به عنوان کامل ترین و آخرین دین الهی ملاک برتری و قرابت به الله تبارک و تعالی را تقوی معرفی کرده است و می فرماید:
    يَأَيهَا النَّاس إِنَّا خَلَقْنَكم مِّن ذَكَرٍ وَ أُنثى وَ جَعَلْنَكمْ شعُوباً وَ قَبَائلَ لِتَعَارَفُواإِنَّ أَكرَمَكمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ(حجرات 13)
    اى مردم ! ما شما را از يك مرد و زن آفريديم ، و تيره‏ها و قبيله‏ها قرار داديم ، تا يكديگر را بشناسيد ، ولى گرامى‏ترين شما نزد خداوند باتقواترين شماست ، خداوند دانا و خبير است.
    قرآن مجيد بعد از آنكه بزرگترين مايه مباهات و مفاخره عصر جاهلى يعنى نسب و قبيله را از كار مى‏اندازد ، به سراغ معيار واقعى ارزشى رفته مى‏افزايد : گرامى‏ترين شما نزد خداوند باتقواترين شما است ( ان اكرمكم عند الله اتقيكم)
    به اين ترتيب قلم سرخ بر تمام امتيازات ظاهرى و مادى كشيده ، و اصالت و واقعيت را به مساله تقوا و پرهيزكارى و خدا ترسى مى‏دهد ، و مى‏گويد براى تقرب به خدا و نزديكى به ساحت مقدس او هيچ امتيازى جز تقوا مؤثر نيست(تفسير نمونه ج : 22ص : 198)
    و از آنجا كه تقوا يك صفت روحانى و باطنى است كه قبل از هر چيز بايد در قلب و جان انسان مستقر شود ، و ممكن است مدعيان بسيار داشته باشد و متصفان كم ، در آخر آيه مى‏افزايد : خداوند دانا و آگاه است ( ان الله عليم خبير)
    و عجيب است كه قرآن در محيطى ظهور كرد كه ارزش قبيله از همه ارزشها مهمتر محسوب مى‏شد ، اما اين بت ساختگى در هم شكست ، و انسانرا از اسارت خون و قبيله و رنگ و نژاد و مال و مقام و ثروت آزاد ساخت ، و او را براى يافتن خويش به درون جانش و صفات والايش رهبرى كرد ! جالب اينكه در شان نزولهائى كه براى اين آيه ذكر شده نكاتى ديده مى‏شود كه از عمق اين دستور اسلامى حكايت مى‏كند ، از جمله اينكه : بعد از فتح مكه پيغمبر اكرم (صلى‏ الله‏عليه‏وآله‏وسلّم‏) دستور داد اذان بگويند ، بلال بر پشت بام كعبه رفت ، و اذان گفت ، عتاب بن اسيد كه از آزاد شدگان بود گفت شكر مى‏كنم خدا را كه پدرم از دنيا رفت و چنين روزى را نديد ! و حارث بن هشام نيز گفت : آيا رسول الله (صلی الله علیه و آله) غير از اين كلاغ سياه ! كسى را پيدا نكرد ؟ آيه فوق نازل شد و معيار ارزش واقعى را بيان كرد(تفسير نمونه ج : 22ص :200)
    بعضى ديگر گفته‏اند : آيه هنگامى نازل شد كه پيامبر (صلی الله علیه و آله‏) دستور داده بود دخترى به بعضى از موالى دهند ( موالى به بردگان آزاد شده ، يا به غير عرب مى‏گويند ) آنها تعجب كردند و گفتند : اى رسول خدا (صلی الله علیه وآله‏) آيا مى‏فرمائيد دخترانمان را به موالى دهيم ؟ ! ( آيه نازل شد و بر اين افكار خرافى خط بطلان كشيد ) .
    در این محیط فرهنگی که قرآن برای جامعه اسلامی ترسیم می کند بدون شک ناد پرستی جای نخواهد داشت و هر آنچه که بوی نژاد پرستی می دهد با این اصل کلی مطرود است.
    اما در جای دیگر قرآن می بینیم که می فرماید
    قل لا اسالكم عليه اجرا الا المودة فى القربى (شورى/23)
    بگو ای پیامبر که من از شما هیچ اجری برای رسالتم جز دوستی نزدیکانم طلب نمی کنم.
    پیامبر اکرم (ص) فرمود:«چهار دسته را روز قیامت شفاعت کنم، هر چند با گناه اهل دنیا به صحرای محشر حاضر شوند: آن که اولاد مرا یاری کند. آن که از اموالش به اولاد تنگدستم کمک کند. کسی که با زبان و قلب، آنان را دوست بدارد و آن که تلاش کند در انجام حوائج و نیازهای افرادی از ذریه ام که تبعید شده و یا رانده شده اند»(الکافی، ج4، ص 60، دارالکتب الاسلامیة، تهران، 1365ش)
    پیامبر اکرم (ص):« اکرام کنید خوبان ذریه مرا از براى خدا و بدان ایشان را براى من»(ثقفى تهرانى، محمد،تفسیر روان جاوید، ج1، ص 52، انتشارات برهان‏، تهران، چاپ سوم، 1398ق)
    امام صادق (ع) فرمود:«هر گاه روز قیامت شود منادى فریاد می زند که، اى گروه مردمان! خاموش باشید که همانا محمّد (ص) سخن می گوید. مردم خاموش می شوند؛ پیامبر حرکت مى‏ کند و می فرماید: اى گروه مردمان! هر کس براى او در پیش من دستى و منّتى و نیکى هست باید حرکت کند تا جبران کنم. می گویند چه دست و چه منّت و چه نیکى است براى ما بلکه تمام این ها براى خدا و رسولش بر تمام مردمان است. می فرماید: هر کس یکى از فرزندان مرا پناه داده، نیکى به او کرده، او را از برهنگى پوشیده، او را گرسنه بوده، سیر کرده باید حرکت کند تا جبران کنم. پس بلند می شوند مردمى که این کردار را انجام داده‏اند. پس ندا از پیشگاه خداى جلّ و علا می رسد که، اى محمّد! حبیب من! پاداش آنان را به تو واگذار کردم در هر کجاى بهشت که می خواهى آنان را جاى ده. پس آنان را در وسیله جا می دهد مکانى که محمّد و آل محمّد را مى‏بینند»(وسائل الشیعه، ج 16، ص 333)
    وقتی در کنار آن اصل کلی همچنین آیه ای یا روایات اعطای سهم سادات به ذریه پیامبر تا روز قیامت را می بینیم و یا روایات دیگری که دستور به احترام به اولاد و ذریه اهل بیت کرده است را می بینیم می یابیم که این دستور نه از باب طایفاهای و نژادب است بلکه برای این دلیل دیگری است و آن هم احترام به اصل و ریشه این پیوند ها و نسبت ها است که وجود مقدس و نورانی حضرت محمد (صلی الله علیه و آله ) باشد. اگر ما موظف به احترام سادات هستیم برای نسبت آنها به اهلبیت است و در حقیقت ما اهلبیت را احترام می کنیم نه خود سادات را.
    از طرف دیگر میزان درجه و قرب افراد در جامعه تقوای آنها است و اگر سید انسان با تقوایی بود او مقرب ترین افراد جامعه و اگر بی تقوی بود جایگاهی نخواهد داشت ولی ما از باب احترامی که برای پیامبر و اهلبیت آن حضرت قایل هستیم به ذریه او نیز احترام می گذاریم .
    یکی دیگر از علل این احترام یاد آوری مقام پیامبر و اهداف رسالت او و دستورات آن حضرت است . تا جایی که در قدیم جایی که یک سید حضور داشت به خاطر پیامبر از گناه و اعمال منافی اجکام اسلامی خود داری می کردند و به خاطر جد این سید قوانین اسلامی را بهتر رعایت می کردند این یاد آوری بعد از 1400 سال معجزه این دستور الهی و حکمت آن را بر تکریم خویشاوندان پیامبر بهتر روشن می کند.
    والسلام علی من التبع الهدی

ویرایش توسط شعیب : ۱۳۹۲/۰۲/۲۴ در ساعت ۰۹:۱۰

7. صلوات ها 11

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط m0hsen نمایش پست ها
    در همین فروم در جایی دیدم که افراد احترام به سادات را به صرف سید بودنشان درست میدانستند. آیا این دیدگاه پشتوانه دینی هم دارد؟
    سلام
    سوال اصلی شما همین است بقیه اش ....
    و اما جواب :
    اگر احترام به سادات بخاطر انتسابشان به رسول اعظم صلی الله علیه و اله نژادپرستی است پس احترام به قبور معصومین علیهم السلام هم قبر پرستی است .
    وظاهرا وهابیت قائل به قبر پرستی ما شیعیان اند در حالی که ظاهرا شما اصلا دین ندارید و عجیب است که این سوال را مطرح می کنید .
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

9. صلوات ها 5

نوشته
    72
    حضور
    1 روز 16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    302

با سلام

باید این مسئله را خوب آسیب شناسی کرد. چند وقت پیش در یک برنامه ورزشی که در مورد نژاد پرستی در اروپا بود تحلیلگر برنامه مثال هایی از نژاد پرستی در فوتبال اروپا زد و در نهایت گفت ما ایرانیها هر ویژگی منفی که داشته باشیم حداقل نژاد پرست نیستیم! آیا واقعا هم همینطور است؟

نژاد پرستی چیست؟ نژاد پرستی یعنی تکریم یا تحقیر یک فرد بخاطر ویژگی های ذاتیش. همانطور که ما مثلا به یک انسان تحصیل کرده مثل دکتر و مهندس احترام میگذاریم میتوانیم به یک روحانی هم احترام بگذاریم. اصولا منطقی است که ما به هرکس بخاطر ویژگی های مثبتی که "به دست آورده" احترام بگذاریم. اما احترام به سید چطور؟ آیا این هم منطقیست؟ آیا در کشور ما چنین رفتاری وجود ندارد؟ شاید در شهرها کمتر شاهد این باشیم که به فردی بخاطر سید بودن احترام بگذارند اما چنین رفتاری در روستاها به وفور مشاهده میشود. آیا این نژاد پرستی نیست؟

توهین به اقوام مختلف چطور؟ غیر از این است که برخی از ما در گفتار روزمره مان به راحتی به اقوام مختلف کشورمان توهین میکنیم؟ آیا این نژاد پرستی نیست؟

توهین به اتباع خارجی چطور؟ غیر از این است که برخی از ما برای توهین به فردی دیگر میگوییم افغانی؟! مشخص است که ما خیال میکنیم افغانی بودن یک ویژگی منفی است که برای توهین از آن استفاده میکنیم. توهین به اعراب چطور؟ کم نیستند کسانی که به اعراب به صرف عرب بودنشان توهین میکنند. آیا این نژاد پرستی نیست؟

یکی از علل عقب ماندگی ما همین است. بصورت انتقادی به خودمان نگاه نمیکنیم. حال تحلیل گر برنامه خیال میکند چون ما در ایران به کسی بخاطر رنگ پوستش به او توهین نمیکنیم نژاد پرست نیستیم! بله این نوع نژاد پرستی در ایران وجود ندارد اما انواع دیگری وجود دارد که در بالا ذکر کردم.

با تشکر
    بسم الله الرحمن الرحیم

کسانی مانند جنبعالی که غرب زده هستند باید هم چنین حرف هایی را بزنند.
    خجالت هم خوب چیزی است. شما مثل اینکه اصلا مسلمان نیستی (از شیعه بودن بگذریم!) واقعا تعجب میکنم. شما حتی در یکی از پست هایت پیامبر اکرم(ص) را محمدخطاب کردی.
    اصلا بزار یه چیزی بگم. من خودم هم سید هستم ولی اصلا هم انتظار ندارم که به خاطر سید بودنم کسی بهم احترام بزاره و تا حالا هیچوقت توی جامعه خودمو به چشم یه سید نگاه نکردم ولی از این که کسانی همانند جنبعالی بخواهد به سادات (چه حسنی و چه حسینی) بی حرمتی کند و احترام گذاشتن مردم به آنان را نژاد پرستی بنامد خیلی ناراحت شدم.
    لعنت خداوند بر شیطان و کفار و قوم ظالمان که ما انسان هارا تا این حد پست میکنند.
    اللهم عجل لولیک الفرج

نصيحت من به خودم:
    ١-هميشه به ياد امام زمان باشم و در طول زندگى اگر مشكلى سر راهم آمد اول از خدا و سپس از ائمه كمك بخواهم تا گره مشكلاتم باز شود.
    ٢-در طول زندگى سعى كنم با تقوا باشم.
    ألّٰهُمَّ عَجِّلْ لِوَليِّكْ ألْفَرَجْ

11. صلوات

نوشته
    72
    حضور
    1 روز 16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    302

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها
    سلام
    سوال اصلی شما همین است بقیه اش ....
    و اما جواب :
    اگر احترام به سادات بخاطر انتسابشان به رسول اعظم صلی الله علیه و اله نژادپرستی است پس احترام به قبور معصومین علیهم السلام هم قبر پرستی است .
    وظاهرا وهابیت قائل به قبر پرستی ما شیعیان اند در حالی که ظاهرا شما اصلا دین ندارید و عجیب است که این سوال را مطرح می کنید .
    والله الموفق
    بسیار زیبا فرمودید آقا حامد کاملا موافقم
    نصيحت من به خودم:
    ١-هميشه به ياد امام زمان باشم و در طول زندگى اگر مشكلى سر راهم آمد اول از خدا و سپس از ائمه كمك بخواهم تا گره مشكلاتم باز شود.
    ٢-در طول زندگى سعى كنم با تقوا باشم.
    ألّٰهُمَّ عَجِّلْ لِوَليِّكْ ألْفَرَجْ

13. صلوات ها 5

شروع کننده موضوع

نوشته
    148
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    212

اینکه ما به یک نفر به صرف اینکه جدش محمد است احترام بگذاریم نژاد پرستی نیست پس چیست؟ مگر کسانی که در غرب به سیاهان بی احترامی میکنند صرفا بخاطر رنگ پوستشان نیست؟ این دو منطقا چه فرقی با هم میکنند؟ به فرض اینکه در 1000 تا حدیث آمده باشد که به سادات احترام بگذارید آیا مسلمین خودشان عقل ندارند که بفهمند احترام گذاشتن به صرف اینکه نسب یک نفر به فلانی میرسد عین نژاد پرستیست؟ من هیچوقت چنین کاری نمیکنیم من به همه احترام میگذارم و به کسی که با سعی و تلاش خود به جایی رسیده اند (مثل دکترها و مهندس ها) بیشتر احترام میگذارم اما من هیچوقت به کسی بخاطر چیزی که به دست نیاورده احترام نمیگذارم. آیا شما به کسی به صرف اینکه پدرش پولدار است احترام میگذارید؟ یکی از وظایف حکومت برچیدن زمینه های نژاد پرستیست اگه حکومت ما هم به دنبال این بود که زمینه های نژاد پرستی را از بین ببرد دستور میداد که پیشوند سید را از شناسنامه ها حذف کنند اما ظاهرا اینگونه نژاد پرستی چون ریشه مذهبی دارد مورد تایید است!

15. صلوات ها 2

نوشته
    1,850
    حضور
    25 روز 13 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4427

اینکه ما به یک نفر به صرف اینکه جدش محمد است احترام بگذاریم نژاد پرستی نیست پس چیست؟ مگر کسانی که در غرب به سیاهان بی احترامی میکنند صرفا بخاطر رنگ پوستشان نیست؟ این دو منطقا چه فرقی با هم میکنند؟ به فرض اینکه در 1000 تا حدیث آمده باشد که به سادات احترام بگذارید آیا مسلمین خودشان عقل ندارند که بفهمند احترام گذاشتن به صرف اینکه نسب یک نفر به فلانی میرسد عین نژاد پرستیست؟ من هیچوقت چنین کاری نمیکنیم من به همه احترام میگذارم و به کسی که با سعی و تلاش خود به جایی رسیده اند (مثل دکترها و مهندس ها) بیشتر احترام میگذارم اما من هیچوقت به کسی بخاطر چیزی که به دست نیاورده احترام نمیگذارم. آیا شما به کسی به صرف اینکه پدرش پولدار است احترام میگذارید؟ یکی از وظایف حکومت برچیدن زمینه های نژاد پرستیست اگه حکومت ما هم به دنبال این بود که زمینه های نژاد پرستی را از بین ببرد دستور میداد که پیشوند سید را از شناسنامه ها حذف کنند اما ظاهرا اینگونه نژاد پرستی چون ریشه مذهبی دارد مورد تایید است!

با سلام
    کاربر گرامی
    به نظر می رسد اصلا شما جواب کارشناس را مطالعه نمی کنید ادامه حرف های خودتان را می دهید!!!
    خیلی عجیب است !! اگر واقعا دنبال این هستید که جواب سوالتان را بگیرید لا اقل جواب را بخوانید و کمی فکر کنید.
    این گونه که شما در تاپیک ها رفتار می کنید خدای ناکرده حمل به جزم اندیشی شما می شود.
    و اگر هم در پی متشتت کردن جو سوال ها هستید که کاربران دیگر الحمد لله با چشم باز بین ما و شما قضاوت خواهند کرد.
    اما دوست گرامی
    من یک توصیه دوستانه برای شما دارم:
    برگردید و عقاید خود را یک به یک مرور کنید ؛ از خدا هم شروع کنید بعد نبوت بعد امامت.
    اگر بر فرض یک نفر در نبوت پیامبر اسلام یا معجزه بودن قرآن مشکل داشته باشد دیگر جایی برای بحث ها دیگر نمی ماند
    آن موقع جواب های کارشناسان برای او می شود بی مفهوم. و غیر قابل قبول
    چ.ن فرض ما در این سوال ،درونی دین بودن آن است.
    پس دوست گرامی بهتر است که با کمی صعه صدر در پی فهم جواب باشیم نه اشکال مجدد.
    در هر صورت ما در خدمت شما بزرگوار هستیم اگر سوالی باشد در حد وسع جواب خواهیم گفت
    و من الله التوفیق

17. صلوات ها 10

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

ببینید من فکر میکنم شما مفهوم احترام به سادات را اشتباه متوجه شده اید ما وقتی میگوییم اللهم صل علی محمد وآل محمد منظور ما از آل محمد کسانی هستند که بیشترین شباهت را از نظر فکری و عملی واخلاقی با رسول الله (ص) دارند شما هم اگر از همه ی ابعاد خودتان را شبیه به پیامبر بکنید در حقیقت از آل محمد هستید و اما این که یک عده ای از آل محمد هستند به صورت ظاهری خوب است به کوری چشم دشمنان اهل بیت به آن ها احترام ویژه بگزاریم تا امر آل محمد (ص) را احیا کرده باشیم اتفاقا این احترامی که به سادات میگذاریم باعث تواضع وفروتنی آنها می شود و آنها میفهمند تمام عزت و احترام آنها به خاطر آباء و اجداد طاهرین آنهاست

19. صلوات ها 8

شروع کننده موضوع

نوشته
    148
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    212

اینکه شما بگویید این بحث درون دینی هست مشکلی را حل نمیکند. مشکل همچنان پابرجاست. شما میگویید ما به کوری چشم دشمنان اهل بیت هم که شده به سادات احترام میگذاریم! شما حق دارید به هرکسی که میخواهید احترام بگذارید من نمیگویم که احترام نگذارید. من میگم منطق شما چیست؟ شما هم میگویید چون آنها جدشان به پیامبر میرسد. آیا این دلیلی منطقی برای احترام گذاشتن است؟ به صرف اینکه یک نفر جدش پیامبر است ما باید به او احترام بگذاریم؟ شما مطمئنا تعریف نژاد پرستی را نمیدانید که چنین سخنانی را میزنید:

نژادپرستی

"نژادپرستی تفکّر برتر دانستن یک نژاد بر نژاد(های) دیگر است"

Racism

Racism is usually defined as views, practices and actions reflecting the belief that humanity is divided into distinct biological groups called races and that members of a certain race share certain attributes which make that group as a whole less desirable, more desirable, inferior or superior

شما با گفتن اینکه ما باید به کسانی که جدشان به پیامبر میرسد احترام بگذاریم در واقع آنها را از دیگر افراد جامعه جدا میکنید و این یعنی آنها را یک نژاد برتر میدانید که ما باید به آنها احترام بگذاریم. برای برتر بودن آنها هم احادیثتون رو مطرح میکنید. در صورتی که این کار از ریشه غلط است. راویان این احادیث نمیگویند به کسانی که فلان ویژگی های مثبت اخلاقی را دارند احترام بگذارید بلکه میگویند به افرادی که جدشان به پیامبر میرسد احترام بگذارید. و این طبق تعریف برابر است با نژاد پرستی.

جناب شعیب شما بنده را محکوم به جزم اندیشی میکنید در صورتی که یک دلیل منطقی نمیتوانید بیاورید که نشان دهد چرا ما باید به سادات احترام بگذاریم. شما احادیث را مطرح میکنید اما مگر انسان عقل ندارد؟ در جهان امروز شما به یک نفر که شیعه نیست بگویید ما به سادات احترام میگذاریم به صرف اینکه جدش به پیامبر میرسد آن فرد چه واکنشی نشان میدهد؟ آیا این حرکت را تایید میکند؟ آیا منطق شما صرفا همان احادیثتان است؟ نمیتوانید از دریچه عقل و منطق نشان دهید که چرا به سادات باید احترام گذاشت؟

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری