آیا جمله معروف شکسپیر هم کار خداست؟

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا جمله معروف شکسپیر هم کار خداست؟

با سلام

خیلی ها از جمله خود من شاید اعتقاد داشته باشند که جمله بسم الله الرحمن الرحیم کار خداست چرا که روابط زیر در موردش صدق میکند:

http://www.quran-farsi.net/miricals2.htm

اما آیا این جمله کار خداست؟ اگر جوابتان مثبت است پس نظرتان راجع به جمله معروف شکسپیر یعنی to be or not to be چیست؟ اگر این جمله را براساس ارزش عددی حروف لاتین یعنی Roman Numerals بررسی کنیم میتوانیم از درونش روابط زیادی بیرون بکشیم:

1-ارزش لاتینی جمله شکسپیر که عددی 4 رقمی هست بر 13 بخش پذیر است
2-اگر شماره ترتیب هر کلمه را بعد از تعداد حروفش بیاوریم عددی 12 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است
3-اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه حاصل جمع تعداد حروف هر کلمه را با مجموع ارزش لاتینی آن کلمه بگذاریم عددی 23 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است
4-اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه تعداد حروف هر کلمه را به اضافه مجموع حروف کلمات قبل از آن بگذاریم عددی 14 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است
5-اگر ارزش لاتینی هر حرف را بعد از شماره ترتیب آن بگذاریم و شماره هر کلمه را در آخرش بگذاریم عددی 56 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است

روابط ریاضی بسم الله الرحمن الرحیم بر حسب عدد 19 آمده که تعداد حروف بسم الله الرحمن الرحیم است. روابط جمله شکسپیر هم بر حسب عدد 13 آمده که تعداد حروف این جمله است. عدد 13 هم دو رقمیست هم اول و از 19 چیزی کم ندارد. فقط کافیست که به اندازه کافی حوصله و وقت داشته باشیم تا بتونیم روابط دیگری رو هم بیرون بکشیم.

من خودم قبلا در این تاپیک گفته بودم که بسم الله الرحمن الرحیم خود یک معجزه است چرا که روابط ریاضی موجود در آن را دیده بودم. اما ظاهرا از هر جمله ای میتوان چنین روابطی رو بیرون کشید به صرف اینکه وقت و حوصله داشته باشید. پس یا جمله شکسپیر هم کار خداست یا اینکه میگویند بسم الله الرحمن الرحیم جمله ای معجزه وار است غلط است. کدام یک منطقی تر به نظر میرسد؟

با تشکر

با نام و یاد دوست

به نام خدا
با سلام

m0hsen;344857 نوشت:
با سلام خیلی ها از جمله خود من شاید اعتقاد داشته باشند که جمله بسم الله الرحمن الرحیم کار خداست چرا که روابط زیر در موردش صدق میکند: http://www.quran-farsi.net/miricals2.htm اما آیا این جمله کار خداست؟ اگر جوابتان مثبت است پس نظرتان راجع به جمله معروف شکسپیر یعنی to be or not to be چیست؟ اگر این جمله را براساس ارزش عددی حروف لاتین یعنی Roman Numerals بررسی کنیم میتوانیم از درونش روابط زیادی بیرون بکشیم: 1-ارزش لاتینی جمله شکسپیر که عددی 4 رقمی هست بر 13 بخش پذیر است 2-اگر شماره ترتیب هر کلمه را بعد از تعداد حروفش بیاوریم عددی 12 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است 3-اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه حاصل جمع تعداد حروف هر کلمه را با مجموع ارزش لاتینی آن کلمه بگذاریم عددی 23 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است 4-اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه تعداد حروف هر کلمه را به اضافه مجموع حروف کلمات قبل از آن بگذاریم عددی 14 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است 5-اگر ارزش لاتینی هر حرف را بعد از شماره ترتیب آن بگذاریم و شماره هر کلمه را در آخرش بگذاریم عددی 56 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است روابط ریاضی بسم الله الرحمن الرحیم بر حسب عدد 19 آمده که تعداد حروف بسم الله الرحمن الرحیم است. روابط جمله شکسپیر هم بر حسب عدد 13 آمده که تعداد حروف این جمله است. عدد 13 هم دو رقمیست هم اول و از 19 چیزی کم ندارد. فقط کافیست که به اندازه کافی حوصله و وقت داشته باشیم تا بتونیم روابط دیگری رو هم بیرون بکشیم. من خودم قبلا در این تاپیک گفته بودم که بسم الله الرحمن الرحیم خود یک معجزه است چرا که روابط ریاضی موجود در آن را دیده بودم. اما ظاهرا از هر جمله ای میتوان چنین روابطی رو بیرون کشید به صرف اینکه وقت و حوصله داشته باشید. پس یا جمله شکسپیر هم کار خداست یا اینکه میگویند بسم الله الرحمن الرحیم جمله ای معجزه وار است غلط است. کدام یک منطقی تر به نظر میرسد؟ با تشکر

جناب محسن ضمن تشكر از اهتمام حضرتعالي در كنكاش و تحقيق در خصوص كشف روابط عددي در قرآن ، اما به جهت اينكه ما قبلا در تاپيك معجزات آیه بسم الله الرحمن الرحیم
به بحث و بررسي پيرامون بررسي اعجاز عددي قرآن نشستيم و نقد و نظرات مختلف را در اين خصوص بيان نموده و نهايتا قولي كه صائب و صحيح بنظر رسد در مورد وجه اعجاب آور عددي در قرآن كريم رابيان نموديم ، بنظر مي رسد بحث فوق بحثي در راستاي تاپيك قبليمان باشد و بسياري از پاسخها همان است كه در آنجا عرض شد .
اما يك نكته تكميلي و اضافي اين كه بنده در همان تاپيك هم عرض كردم كه ابو نصر فارابي حتي از يك شكل هندسي حدود پانصد هزار قضيه رياضي بيرون كشيد اين مبحث روابط عددي منحصر در كلام و سخن يا رياضي نيست شايد شما با پيشرفت دانش بشري به موارد متعددي برخورد كنيد كه روابط رياضي در آنها وجود دارد اما اينكه يك سوره بياوريد كه از جميع جهات موجود مانند قرآن باشد - لطفا دقت كنيد وقتي مي گوييم جميع جهات موجود يعني جميع جهاتي كه در قرآن كريم هست و وجود دارد - يعني شما يا بنده يا هر فرد ديگري براي معارضه و تحدي و هماوردي با يك اثر ابتدا بايد بداند آن اثر در واقع شامل چه وجوهي است تا بتواند در مقام هماوردي بر آيد ما در بحث هماوردي و تحدي درخصوص قرآن كريم با اين مساله اساسي و بسيار مهم مواجهيم كه حتي نمي دانيم تي قرآن كريم دقيقا چه وجوهي از اعجاز را داراست .

مثلا همين بحث روابط عددي در عصر نزول قرآن به اين شكل فعلي مطرح نبود بحث اعجاز علمي قرآن در عصر نزول قرآن مطرح نبود چرا ؟ زيرا دانش بشري با گذشت زمان تكامل مي يابد و اين نقص نسبي ، ذاتي دانش بشر است و همواره بصورت تديجي تكامل مي يابد و مسلما زماني كه با دانش مترقي تر با قرآن مواجه مي شود ، به وجوه بسيار بيشتري از اعجاز واقف مي گردد كه انسانهاي اعصار قبل واقف نبودند زيرا دانش آنها به ميزان پيشرفت زمان خودشان بود . حال اگر فردي بخواهد به تحدي قرآن كريم پاسخ گويد بايد حداقل يك سوره بياورد كه از جميع جهات و وجوه مانند قرآن باشد . آيا مي تواند ؟ آيا مي داند جميع وجوه اعجاز قرآن در گذشته و حال و اينده چه بوده و هست و خواهد بود تا بتواند يك سوره با تمامي وجوه اعجاز مانند قرآن برسازد ؟
شما جمله ي "بودن يا نبودن " شكسپير را به عنوان يك جمله اي كه روابط عددي خاصي بر آن حاكم است يافته ايد و به عنوان نمونه در مقابل روابط عددي قرآن كريم بيان مي كنيد اما اولا اين تنها جمله غير قرآني نيست كه روابط عددي جالبي دارد بلكه اشكال هندسي هم اگر بدست اهلش بيافتند مانند ابونصر فارابي قابل اكتشاف روابط عددي و رياضي جالب و البته بسيار زيادي هستند و ثانيا آنچه مورد تحدي است ، آوردن يك سوره است كه از جميع جهات مانند قرآن باشد نه يك جمله يا يك آيه . لطفا به قيد جميع جهات توجه نماييد و ثالثا همانگونه كه در تاپيك بسم الله الرحمن الرحيم عرض شد ، بنظر مي رسد كه هر چند روابط اعجاب اور عددي در قرآن وجود داد اما كشف وجوه هدايت بار اين روابط و نيز تبيين صحيح آن ، دو نكته ي مهمي است كه هنوز در تحقيقات ارائه شده جايشان خالي بنظر مي رسد و اين مطلب مهمي است كه بايد مورد مداقه قرار گيرد .

خیلی دقیقن این کلمات

m0hsen;344857 نوشت:
با سلام
خیلی ها از جمله خود من شاید اعتقاد داشته باشند که جمله بسم الله الرحمن الرحیم کار خداست چرا که روابط زیر در موردش صدق میکند:
http://www.quran-farsi.net/miricals2.htm
اما آیا این جمله کار خداست؟ اگر جوابتان مثبت است پس نظرتان راجع به جمله معروف شکسپیر یعنی to be or not to be چیست؟ اگر این جمله را براساس ارزش عددی حروف لاتین یعنی roman numerals بررسی کنیم میتوانیم از درونش روابط زیادی بیرون بکشیم:
من خودم قبلا در این تاپیک گفته بودم که بسم الله الرحمن الرحیم خود یک معجزه است چرا که روابط ریاضی موجود در آن را دیده بودم. اما ظاهرا از هر جمله ای میتوان چنین روابطی رو بیرون کشید به صرف اینکه وقت و حوصله داشته باشید. پس یا جمله شکسپیر هم کار خداست یا اینکه میگویند بسم الله الرحمن الرحیم جمله ای معجزه وار است غلط است. کدام یک منطقی تر به نظر میرسد؟
با تشکر

باسلام خدمت شما

دوست عزیز اعجاز قرآن به اعداد محدود نیست! از نظر حروف و خیلی اعجازهای عجیب دیگر هم دارد که هر کسی از آن مطلع نیست!

عارفان اسلامی و عرفای غربی (بظاهر مسیحی) هم در سخنشان اعجاز ممکن است باشد البته یک عارف دیگر میتواند بیت شعر یا سخنی مانند آن ولی با جلوه دیگری رو نمایاند!

اعجاز در سخن تنها زمانی رخ میدهد که وحی گونه باشد!
شکسپیر یا مولانا هم اگر محاسباتی انجام دهید بله اعجاز عددی در آن خواهید دید! و در سخنان دیگر شعراء این نیست! این اعجازها تصادفی نیست که بگیم هر کسی میتونه مثلش رو بگه!
مثلا حضرت علی خطبه ی بدون الف یا نقطه فرموده که هیچ کس تا حال نتوانسته! پس معجزه است! این اعجاز در سخن را خداوند به ایشان عطا فرموده!

میتوان گفت به شکسپیر هم خداوند به وی عطا کرده بشرطی که نه تنها در این جمله بلکه در خیلی سخنان دیگر چنین اعجازهایی به چشم خورد!

معجزه از پیامبر صادر میشود و کرامت از اولیاء!

شعر آن باشد که وارد حق باشد********** در دیده ی عشق وحی مطلق باشد

بیگانه ز عشق، مست و احمق باشد************ در گفتارش ره اناالحق باشد

بنده شخصا شکسپیر رو عارفی مثل مولانا و سعدی میدونم!

اهل بلا;345709 نوشت:
باسلام خدمت شما

دوست عزیز اعجاز قرآن به اعداد محدود نیست! از نظر حروف و خیلی اعجازهای عجیب دیگر هم دارد که هر کسی از آن مطلع نیست!

عارفان اسلامی و عرفای غربی (بظاهر مسیحی) هم در سخنشان اعجاز ممکن است باشد البته یک عارف دیگر میتواند بیت شعر یا سخنی مانند آن ولی با جلوه دیگری رو نمایاند!

اعجاز در سخن تنها زمانی رخ میدهد که وحی گونه باشد!
شکسپیر یا مولانا هم اگر محاسباتی انجام دهید بله اعجاز عددی در آن خواهید دید! و در سخنان دیگر شعراء این نیست! این اعجازها تصادفی نیست که بگیم هر کسی میتونه مثلش رو بگه!
مثلا حضرت علی خطبه ی بدون الف یا نقطه فرموده که هیچ کس تا حال نتوانسته! پس معجزه است! این اعجاز در سخن را خداوند به ایشان عطا فرموده!

میتوان گفت به شکسپیر هم خداوند به وی عطا کرده بشرطی که نه تنها در این جمله بلکه در خیلی سخنان دیگر چنین اعجازهایی به چشم خورد!

معجزه از پیامبر صادر میشود و کرامت از اولیاء!

شعر آن باشد که وارد حق باشد********** در دیده ی عشق وحی مطلق باشد
بیگانه ز عشق، مست و احمق باشد************ در گفتارش ره اناالحق باشد

بنده شخصا شکسپیر رو عارفی مثل مولانا و سعدی میدونم!

من اینطور فکر نمی کنم. به نظر من هر جمله ای اگر باهاش ور بری و سرش وقت بگذاری میتونی روابط عددی ازش بیرون بکشی:

قانون اعداد بزرگ

m0hsen;344857 نوشت:
1-ارزش لاتینی جمله شکسپیر که عددی 4 رقمی هست بر 13 بخش پذیر است 2-اگر شماره ترتیب هر کلمه را بعد از تعداد حروفش بیاوریم عددی 12 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است 3-اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه حاصل جمع تعداد حروف هر کلمه را با مجموع ارزش لاتینی آن کلمه بگذاریم عددی 23 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است 4-اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه تعداد حروف هر کلمه را به اضافه مجموع حروف کلمات قبل از آن بگذاریم عددی 14 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است 5-اگر ارزش لاتینی هر حرف را بعد از شماره ترتیب آن بگذاریم و شماره هر کلمه را در آخرش بگذاریم عددی 56 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است

سلام
از آنجایی که عالم حساب دارد می توانیم در تمام کلمات و جملات روابطی پیدا کنیم همانطور که در همه معانی وجود دارد اما همه کلمات از لحاظ معنا یکسان نیستند و همه جمله ها نیز بیانگر یک حقیقت والا نیستند برخی بر برخی برتری دارند
آنچه از شگفتیهای عددی در قرآن کریم مطرح میشود نوعی گمانه زنی است و افراد بر اسرار آن احاطه ندارند
مثل کسی که از یک پازل بزرگ چند تکه مرتبط پیدا کند و شادمان شود اما او هنوز چندان چیزی از کل پازل بزرگ نمی داند
لذا نه برای کسی که شگفتیهای عددی قرآن را مطرح کرده دلیلی درست شده و نه برای مشابهش اعجازی ثابت گشته است
والله الموفق

m0hsen;345747 نوشت:
من اینطور فکر نمی کنم. به نظر من هر جمله ای اگر باهاش ور بری و سرش وقت بگذاری میتونی روابط عددی ازش بیرون بکشی:

سخنانی که بنده گفتم در آنها اعجاز عددی هم هست! فقط منظور اعجاز عددی در آنها نیست بلکه اعجازهای دیگر از لحاظ دیگر هم هست که ما از آنها بی خبریم!

در ضمن باید رابطه ای هم دراعجاز عددی بین اعداد باشد! نه اینکه فقط بگوییم فلان جمله ها بر 13 بخشپذیر است و...
اصلا 13 منظور چه عددی است؟ و...

اهل بلا;345949 نوشت:
اصلا 13 منظور چه عددی است؟

تعداد حروف جمله to be or not to be

سلام
جالب است كه خيلی هاغرق چنين معجزات عددی وعلمی قرآن هستند
فقط بايدمراقب باشيم ازاصل مطلب دورنشويم
چنين معجزاتی واقعاً هيجان آورهستند امابرای درك تعاليم اصلی كافی نيستند

چندنفرازدانشمندان مسلمان بعدازيك همايش بزرگ نزدبزرگترين مغزمتفكرقرن بيستم يعنی جناب آلبرت اينشتين آمدند
تاازمعجزات شگفت انگيزقرآن كريم بگويند
آنهادرزمان كوتاهی بسياری ازمعجزات عددی وفلسفی و...اين كتاب مقدس رابه خدمت ايشان عرضه كردند
بسياری ازمعجزات حيرت آوری كه مااصلاً نشنيده ايم
آنهاانتظارداشتندكه اين دانشمندبزرگ درمقابل چنين سخنانی عكس العمل نشان دهند
ولی با اين سخن مشهوروی روبروشدند

«قرآن،كتاب جبرياهندسه وياحساب نيست بلكه مجموعه ای ازقوانين است كه بشررابه راه راست،راهی كه بزرگترين فلاسفه ی تاريخ ازتعريف آن عاجزند،هدايت می كند»
(آن وقت آياشماقصدتعريف اعجاز اين كتاب آسمانی راداريد؟؟؟!!!)

بهتراست اينهارابه اهلش واگذاركنيم واينقدرسريع جوگيروهيجان زده نشويم چون خودماامكان دارداشتباه كنيم وناهلان اين اشتباه رابه حساب قرآن بگذارند

و يك سوال :

m0hsen;344857 نوشت:
ارزش لاتینی جمله شکسپیر که عددی 4 رقمی هست بر 13 بخش پذیر است
ارزش لاتيني حروف به چه معناست ؟ ما بحثي داريم به نام ارزش عددي حروف ، اما بنده تا كنون چيزي به نام ارزش لاتيني حروف نشنيدم . منظور از ارزش لاتيني چيست ؟

روابط عددي شگفت انگيز در جمله معروف شكسپير
پرسش : مسلمانان از اعجاز عددي موجود در قرآن سخن مي گويند و اينكه روابط عددي خاصي بر آيات و سوره هاي قرآن حاكم است و اين را اعجاز تلقي مي كنند درحاليكه شما اين روابط را در جملات ديگري هم كه قرآني نيستند مي توانيد پيدا كنيد مثل جمله معروف شكسپير :
to be or not to be از درون اين جمله روابط زیادی مي توانيد بیرون بکشید مثل:
1-ارزش لاتینی جمله شکسپیر که عددی 4 رقمی هست بر 13 بخش پذیر است
2-اگر شماره ترتیب هر کلمه را بعد از تعداد حروفش بیاوریم عددی 12 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است
3-اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه حاصل جمع تعداد حروف هر کلمه را با مجموع ارزش لاتینی آن کلمه بگذاریم عددی 23 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است
4-اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه تعداد حروف هر کلمه را به اضافه مجموع حروف کلمات قبل از آن بگذاریم عددی 14 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است
5-اگر ارزش لاتینی هر حرف را بعد از شماره ترتیب آن بگذاریم و شماره هر کلمه را در آخرش بگذاریم عددی 56 رقمی به دست می آید که بر 13 بخش پذیر است روابط ریاضی بسم الله الرحمن الرحیم بر حسب عدد 19 آمده که تعداد حروف بسم الله الرحمن الرحیم است. روابط جمله شکسپیر هم بر حسب عدد 13 آمده که تعداد حروف این جمله است. ظاهرا از هر جمله ای میتوان چنین روابطی رو بیرون کشید پس یا جمله شکسپیر هم کار خداست یا اینکه میگویند بسم الله الرحمن الرحیم جمله ای معجزه وار است غلط است.

پاسخ : شما روابط رياضي متعدد را تنها از دل جملات نيست كه مي توانيد بيرون بكشيد بلكه از اشكال هندسي هم روابط بسيار زيادي مي شود بدست آورد مثلا ابو نصر فارابي حتي از يك شكل هندسي حدود پانصد هزار قضيه رياضي بيرون كشيد اين مبحث روابط عددي منحصر در كلام و سخن يا رياضي نيست . شايد شما با پيشرفت دانش بشري به موارد متعددي برخورد كنيد كه روابط رياضي در آنها وجود دارد اما اينكه يك سوره بياوريد كه از جميع جهات موجود مانند قرآن باشد - لطفا دقت كنيد وقتي مي گوييم جميع جهات موجود يعني جميع جهاتي كه در قرآن كريم هست و وجود دارد - يعني شما يا بنده يا هر فرد ديگري براي معارضه و تحدي و هماوردي با يك اثر ابتدا بايد بداند آن اثر در واقع شامل چه وجوهي است تا بتواند در مقام هماوردي بر آيد ما در بحث هماوردي و تحدي درخصوص قرآن كريم با اين مساله اساسي و بسيار مهم مواجهيم كه حتي نمي دانيم قرآن كريم دقيقا چه وجوهي از اعجاز را داراست . مثلا همين بحث روابط عددي در عصر نزول قرآن به اين شكل فعلي مطرح نبود بحث اعجاز علمي قرآن در عصر نزول قرآن مطرح نبود چرا ؟ زيرا دانش بشري با گذشت زمان تكامل مي يابد و اين نقص نسبي ، ذاتي دانش بشر است و همواره بصورت تديجي تكامل مي يابد و مسلما زماني كه با دانش مترقي تر با قرآن مواجه مي شود ، به وجوه بسيار بيشتري از اعجاز واقف مي گردد كه انسانهاي اعصار قبل واقف نبودند زيرا دانش آنها به ميزان پيشرفت زمان خودشان بود . حال اگر فردي بخواهد به تحدي قرآن كريم پاسخ گويد بايد حداقل يك سوره بياورد كه از جميع جهات و وجوه مانند قرآن باشد . آيا مي تواند ؟ آيا مي داند جميع وجوه اعجاز قرآن در گذشته و حال و اينده چه بوده و هست و خواهد بود تا بتواند يك سوره با تمامي وجوه اعجاز مانند قرآن برسازد ؟
شما جمله ي "بودن يا نبودن " شكسپير را به عنوان يك جمله اي كه روابط عددي خاصي بر آن حاكم است يافته ايد و به عنوان نمونه در مقابل روابط عددي قرآن كريم بيان مي كنيد اما اولا اين تنها جمله غير قرآني نيست كه روابط عددي جالبي دارد بلكه اشكال هندسي هم اگر بدست اهلش بيافتند مانند ابونصر فارابي قابل اكتشاف روابط عددي و رياضي جالب و البته بسيار زيادي هستند و ثانيا آنچه مورد تحدي است ، آوردن يك سوره است كه از جميع جهات مانند قرآن باشد نه يك جمله يا يك آيه و نه تنها در يك وجه. لطفا به قيد جميع جهات توجه نماييد و ثالثا بنظر مي رسد كه هر چند روابط اعجاب آور عددي در قرآن وجود داد اما كشف وجوه هدايت بار اين روابط و نيز تبيين صحيح آن ، دو نكته ي مهمي است كه هنوز در تحقيقات ارائه شده جايشان خالي بنظر مي رسد و اين مطلب مهمي است كه بايد مورد مداقه قرار گيرد .مهم اين است كه كسي كه مي خواهد با قرآن تحدي كند بايد بداند اين كلام شريف ، حاوي از تمامي جهات حاوي چه وجوهي است و كلامي بياورد كه همان وجوه را واجد باشد ، با توضيحات فوق - اينكه دانش بشري داراي نقص نسبي است و امروز چيزي را كشف مي كند كه مردم هزار سال پيش نمي دانستند و يا هزار سال ديگر ، وجوهي كشف مي شود كه مردم امروزين از آن ابدا با خبر نبودند – فرد تحدي كننده در اولين قدم با اين مشكل مواجه است كه اساسا قران چه وجوهي از اعجاز را دقيقا واجد است تا بعد ببيند آيا مي تواند مانند آنها را بياورد يا خير ، در واقع وي در همين مرحله متوقف است . وجوه اعجاب آور عددي در قرآن ، بنا بر اينكه وجهي اعجاز آور باشد ، صرفا يك وجه از كل وجوه است ، و كسي كه مايل به تحدي با اين كتاب شريف است بايد توجه نمايد كه بايد سوره اي بياورد كه داراي تمامي وجوه باشد نه يك وجه پس صرف آوردن جمله اي كه روابط عددي خاص دارد ، در اين تحدي ، پذيرفته نيست . ضمن اينكه شما در مطالبتان چند بار اصطلاح ارزش لاتيني حروف را بكار برديد ، اين اصطلاح به چه معناست ؟ ما بحثي داريم به نام ارزش عددي حروف ، اما بنده تا كنون چيزي به نام ارزش لاتيني حروف نشنيدم .

كليدواژه ها : روابط اعجاب آور عددي در قرآن ، روابط رياضي در قرآن ، روابط رياضي در جملات غير قرآني

موضوع قفل شده است