آیا سنگسار با اعتقاد به جهنم متناقض نیست؟

تب‌های اولیه

51 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا سنگسار با اعتقاد به جهنم متناقض نیست؟

با سلام

این تاپیک رو دیروز فرستادم اما حذفش کردند و مرا به 3 تاپیک دیگر ارجاع دادند که از 3 تاپیک 2 تاش به تاپیک سوم ارجاع داده شده و فقط از 3 سوالی که من کردم فقط یکی را پاسخ داده اند که من قانع نشدم و آن را به شیوه ای دیگر اینجا مطرح میکنم:

1-به گفته شما سنگسار در قرآن نیست و در سنت است و تواتر در بین شیعه و سنی دارد پس صحیح است. در حدیث هم آمده حد زنای محصنه 100 ضربه شلاق و سپس سنگسار است. اما در قرآن آمده چنین حدی برای کنیز نصف است. شما در تاپیک مربوطه فرموده اید چون سنگسار را نمیشود نصف کرد پس منظور 50 ضربه شلاق است. پس اینجا یا خدا دارد اشتباه میکند یا علمای اسلام؟ نمیشود که خدا در حدیث بگوید 100 ضربه شلاق و سنگسار و سپس در قرآن (آیه 25 سوره نساء) بگوید همان قانونی که در حدیث گفتم را نصف کنید! چرا که منطقا سنگسار را نمیشود نصف کرد. خدا هم که اشتباه نمیکند. پس این بین یا علمای اسلام اشتباه میکنند یا خدا.
کدام را قبول کنیم؟

2-سوال جدیدی که برای من پیش آمد این است که چرا خدا بجای 23 سال 24 سال به پیامبر عمر نداد تا در حضور خودش قرآن و حدیث جمع آوری شود تا پس از او کسان دیگری این کار را نکنند تا این همه اختلاف بروز کند؟ شاید بگویید اگر پس از او ائمه به قدرت میرسیدند چنین نمیشد اما خدا که از آینده خبر دارد مطمئنا میداند که چنین نمیشود و ائمه به قدرت نمیرسند پس چرا با وجود اینکه این را میدانست حاضر نشد که به محمد 1 سال بیشتر عمر بدهد تا خودش قرآن و حدیث را جمع آوری کند؟

3-الان وقتی یک نفر میفهمد زنش با دیگری رابطه دارد نهایت کاری که میکند این است که او را میکشد. مشخص است که عمل این مرد احساسیست وگرنه عمل این زن انقدر بزرگ نیست که سزایش مرگ باشد! اسلام بجای اینکه تدابیری بیندیشد تا جلوی کار چنین مردانی را بگیرد چه کار میکند؟ به مرد میگوید تو ثابت کن زنت زنا کرده ما هم بدتر از مرگ را به سرش میاوریم! او را در خاک کرده انقدر با سنگ میزنیم تا بمیرد! یعنی زجرکشش میکنیم. یعنی مرد را به عملی شنیع تر دعوت میکند. میگویند اسلام دین رحمانیت است و در اول هر سوره آمده است که خدا رحمان است. این خدای رحمان چگونه دلش می آید یک انسان را انقدر فجیع بکشند؟

4-یک قاضی به صرف اینکه بداند زنی به شوهرش خیانت کرده حکم به سنگسار میدهد اما این امکان برایش فراهم نیست که بفهمد شوهر این زن چگونه آدمی بوده. آیا آدم درستی بوده یا عوضی. اما خدا بر همه چیز آگاه است و اگر قاضی او باشد مطمئنا با توجه به شرایط حاکم بر زن امکان دارد حکم متفاوتی بدهد. اگر غیر از این رفتار کند عدالت نیست. پس چرا خدا توپ را در زمین ما انسان ها انداخته؟ چرا مثلا نگفته چنین زنی را اعدام کنید بعد خودش نسبت به اینکه چقدر این زن مقصر بوده او را کیفر دهد؟

5-سوال جدید دیگری که برایم مطرح شده اینست: حکم سنگسار فقط مربوط به زن نیست اگر شوهری هم خیانت کند حکمش سنگسار است. اما این وسط مرد امکان این را دارد که اگر از زنش خوشش نیامد او را طلاق بدهد یا برود 3 زن دیگر بگیرد یا برود بی نهایت کنیز به اختیار خود درآورد یا برود بی نهایت دختر را صیغه کند. اما زن چه؟ نه میتواند شوهر دیگری بگیرد نه میتواند با برده ای رابطه برقرار کند نه میتواند پسری را صیغه کند نه حق طلاق دارد! مشخص است که مرد انقدر راه های مختلف پیش رویش هست که نیازی به خیانت کردن ندارد وقتی که شرعا میتواند از راه های مختلف که ذکر کردم به زنش خیانت کند. عدالت این وسط کجاست؟ حداقل علمای اسلام نمیان حکم زن خیانتکار را سبکتر یا حکم مرد خیانتکار را سنگین تر کنند. بلکه در هر دو مورد یک حکم را جاری میکنند.

مشخص است که حکم سنگسار کار خدا نمیتواند باشد اما شما میگویید که هست حال اگر چنین است جواب 5 سوالی را که گفتم مورد به مورد بدهید.

با تشکر

با نام الله

[

m0hsen;344786 نوشت:
به گفته شما سنگسار در قرآن نیست و در سنت است و تواتر در بین شیعه و سنی دارد پس صحیح است. در حدیث هم آمده حد زنای محصنه 100 ضربه شلاق و سپس سنگسار است.

با سلام
دوست عزیز سنت هم مفسر قرآن است وعمل به سنت صحیحه همانند عمل به قرآن واجب است.
حد زنای محصنه سنگسار است وغیر آن اگر کسی با محرم خود زنا کرده باشد حدش کشته شدن واعدام است ولی اگر با غیر محرم خود زنا کرده باشد 100ضربه شلاق می باشد.بله حد سنگسار به صراحت درقرآن نیامده است ،ودر احادیث معتبری که در منابع حدیثی مانند من لایحضره الفقیه جلد 4نقل شده آمده است. ولی چون در آیه دو سوره نور آمده است که زنا کننده مرد وزن را هرکدام صد تازیانه بزنید،لذا بعضی از فقهاءبا توجه به جمع بین دو حکم گفته اند اول صد تازیانه زده شود وبعد سنگسار گردد(شرح لمعه،ج3، ص276) البته حکم اصلی همان سنگسار است وجمع بین این دو از نظر فقهاءواجب نیست.

m0hsen;344786 نوشت:
اما در قرآن آمده چنین حدی برای کنیز نصف است. شما در تاپیک مربوطه فرموده اید چون سنگسار را نمیشود نصف کرد پس منظور 50 ضربه شلاق است. پس اینجا یا خدا دارد اشتباه میکند یا علمای اسلام؟ نمیشود که خدا در حدیث بگوید 100 ضربه شلاق و سنگسار و سپس در قرآن (آیه 25 سوره نساء) بگوید همان قانونی که در حدیث گفتم را نصف کنید!

بخشی از این سوال را باید دوستان احکامی ما جواب دهند ولی آنچه مربوط به بحث ما می شود،باید عرض کنم،اجرای حکم سنگسار هشت شرط دارد که شهید ثانی درشرح لمعه جلد 3ص277بیان کرده است.ویکی از آنها این است که کسی که زنای محصنه انجام داده است این توان را داشته که برای ارضای خود هر موقع از روز وشب با همسر خود باشد والا اگر این زمینه برای زن ومورد متاهل نباشد سنگسار نمی شوند.از طرف دیگر کنیزی که با اجازه مالک با دیگری ازدواج کرده ود عین حال تحت سیطره مالک دیگری است وبرای او باید کار کند به مراتب مانند انسانهای آزاده این شرایط را ندارد،واز طرف دیگر اگر به احکام مربوط به کنیزها نگاه کنید،آنها به خاطر موقعیت اجتماعی پایین تر نسبت به بقیه از امکانات وآزادی کمتری برخوردار هستند لذا خداوند متعال درعقوبت آنها نیز شرایط آنها را درنظر گرفته است،واین خود از نقاط قوت دین اسلام است که شرایط اشخاص را در عقوبت آنها مد نظر می گیرد.
m0hsen;344786 نوشت:
سوال جدیدی که برای من پیش آمد این است که چرا خدا بجای 23 سال 24 سال به پیامبر عمر نداد تا در حضور خودش قرآن و حدیث جمع آوری شود تا پس از او کسان دیگری این کار را نکنند تا این همه اختلاف بروز کند؟ شاید بگویید اگر پس از او ائمه به قدرت میرسیدند چنین نمیشد اما خدا که از آینده خبر دارد مطمئنا میداند که چنین نمیشود و ائمه به قدرت نمیرسند پس چرا با وجود اینکه این را میدانست حاضر نشد که به محمد 1 سال بیشتر عمر بدهد تا خودش قرآن و حدیث را جمع آوری کند؟

اولا که قرآن در خود زمان پیامبر صلی الله علیه وآله جمع آوری شده بود.که می توانید برای مطالعه بیشتر به کتاب علوم قرآنی آیةالله معرفت مراجعه کنید.وثانیا این مسلمانها بودند که اجازه ندادند آنحضرت سفارشی را که می خواست مکتوب کند تا امت اسلامی بعد از ایشان گمراه نشوند بنویسد،وبعد وفات ایشان نیز اجازه نقل احادیث آنحضرت را به بهانه اهمیت دادن به قرآن ندادند،(شما می توانید در جلد اول کتاب مکاتیب الرسول مرحوم میانجی تحلیل این مساله را به طور کامل بخوانید) ولذا به مرورزمان خیلی از احادیث ایشان از بین رفت واحادیث جعلی نیز وارد معارف واحکام اسلامی شد.وثالثا در بحثی که ما داریم چیز مبهمی وجود ندارد تا این مباحث به میان کشیده شود.
m0hsen;344786 نوشت:
الان وقتی یک نفر میفهمد زنش با دیگری رابطه دارد نهایت کاری که میکند این است که او را میکشد. مشخص است که عمل این مرد احساسیست وگرنه عمل این زن انقدر بزرگ نیست که سزایش مرگ باشد! اسلام بجای اینکه تدابیری بیندیشد تا جلوی کار چنین مردانی را بگیرد چه کار میکند؟ به مرد میگوید تو ثابت کن زنت زنا کرده ما هم بدتر از مرگ را به سرش میاوریم! او را در خاک کرده انقدر با سنگ میزنیم تا بمیرد! یعنی زجرکشش میکنیم. یعنی مرد را به عملی شنیع تر دعوت میکند. میگویند اسلام دین رحمانیت است و در اول هر سوره آمده است که خدا رحمان است. این خدای رحمان چگونه دلش می آید یک انسان را انقدر فجیع بکشند؟

این سخنان شما کم لطفی به اسلام مظلوم است،والا شما یک مورد نقل کنید که اسلام به مرد توصیه کرده زنای زنت را اثبات کن تا ما سنگسارش کنیم.بلکه آنچه مد نظر شما است به نوعی دفاع از زنان است. اگر مردی به خود نسبت زنا دهد باید بینه بیاورد وآن زن هم کر ولال نباشد ویا اینکه با زن خود مباهله کند به این طریق که هر کس دروغ می گوید از رحمت خدا به دور باشد والا اگر مرد ابن کارها را انجام ندهد خودش 80ضربه شلاق می خورد به خاطر نسبت دادن زنا به زنش.(شرح لمعه،ج3،ص33و34)
زنا از دو راه اثبات می شود:اقرا خود شخص که چهار مرتبه این اقرار تکرار شود ویا اینکه چهار نفر شاهد عادل شهادت دهند که زنای طرف را با چشمان خود دیده اند،والیته اگر زناکار قبل از اقامه بینه برزنای او توبه کند حد براو جاری نمی شود.شما تمام این احکام را می توانید در ترجمه تحریرالوسیله کتاب حدود،حد زنا مطالعه کنید وخدای ناکرده اسلام را به خاطر چیز که نگفته وبلکه خلاف آنرا توصه کرده است محکوم نکنید.
حدیثی نیز در این ابطه از کتاب من لایحضر عرض کنم.از سعد بن عباده سوال می شود که اگر دیدی مردی روی زن توست چه کار می کنی؟ جواب داد با شمشیر می کشم....رسول خدا(ص)فرمود پس چهر شاهد چه می شود؟گفت :خوب با چشم خود دیده ام که او زنا کرده است.پیامبر فرمود حتی بد از اینکه با چشم خود دیدی نباید او را بکشی،چون خدوند برای هر چیی حدی قرار داده است وکسی را که ز آن حد تعدی کند حد دیگری قرار داده است.(من لایحضره الفقیه،ج4،ص25)منظور اینکه این کار تو ای سعد تجاوز از حد الهی است.
344786]یک قاضی به صرف اینکه بداند زنی به شوهرش خیانت کرده حکم به سنگسار میدهد اما این امکان برایش فراهم نیست که بفهمد شوهر این زن چگونه آدمی بوده. آیا آدم درستی بوده یا عوضی. اما خدا بر همه چیز آگاه است و اگر قاضی او باشد مطمئنا با توجه به شرایط حاکم بر زن امکان دارد حکم متفاوتی بدهد. اگر غیر از این رفتار کند عدالت نیست. پس چرا خدا توپ را در زمین ما انسان ها انداخته؟ چرا مثلا نگفته چنین زنی را اعدام کنید بعد خودش نسبت به اینکه چقدر این زن مقصر بوده او را کیفر دهد؟
این سخن شما با توجه به توضیحاتی که دربالا دادم خلاف واقعیت است وبهتر است قبل از نسبت دادن این امور به اسلام ویا قضات این مباحث را در منابع معتبری مانند تحریر الوسیله امام خمینی مطالعه بفرمایید.

کریم;346892 نوشت:
[

با سلام
دوست عزیز سنت هم مفسر قرآن است وعمل به سنت صحیحه همانند عمل به قرآن واجب است.
حد زنای محصنه سنگسار است وغیر آن اگر کسی با محرم خود زنا کرده باشد حدش کشته شدن واعدام است ولی اگر با غیر محرم خود زنا کرده باشد 100ضربه شلاق می باشد.بله حد سنگسار به صراحت درقرآن نیامده است ،ودر احادیث معتبری که در منابع حدیثی مانند من لایحضره الفقیه جلد 4نقل شده آمده است. ولی چون در آیه دو سوره نور آمده است که زنا کننده مرد وزن را هرکدام صد تازیانه بزنید،لذا بعضی از فقهاءبا توجه به جمع بین دو حکم گفته اند اول صد تازیانه زده شود وبعد سنگسار گردد(شرح لمعه،ج3، ص276) البته حکم اصلی همان سنگسار است وجمع بین این دو از نظر فقهاءواجب نیست.

بخشی از این سوال را باید دوستان احکامی ما جواب دهند ولی آنچه مربوط به بحث ما می شود،باید عرض کنم،اجرای حکم سنگسار هشت شرط دارد که شهید ثانی درشرح لمعه جلد 3ص277بیان کرده است.ویکی از آنها این است که کسی که زنای محصنه انجام داده است این توان را داشته که برای ارضای خود هر موقع از روز وشب با همسر خود باشد والا اگر این زمینه برای زن ومورد متاهل نباشد سنگسار نمی شوند.از طرف دیگر کنیزی که با اجازه مالک با دیگری ازدواج کرده ود عین حال تحت سیطره مالک دیگری است وبرای او باید کار کند به مراتب مانند انسانهای آزاده این شرایط را ندارد،واز طرف دیگر اگر به احکام مربوط به کنیزها نگاه کنید،آنها به خاطر موقعیت اجتماعی پایین تر نسبت به بقیه از امکانات وآزادی کمتری برخوردار هستند لذا خداوند متعال درعقوبت آنها نیز شرایط آنها را درنظر گرفته است،واین خود از نقاط قوت دین اسلام است که شرایط اشخاص را در عقوبت آنها مد نظر می گیرد.

344786]یک قاضی به صرف اینکه بداند زنی به شوهرش خیانت کرده حکم به سنگسار میدهد اما این امکان برایش فراهم نیست که بفهمد شوهر این زن چگونه آدمی بوده. آیا آدم درستی بوده یا عوضی. اما خدا بر همه چیز آگاه است و اگر قاضی او باشد مطمئنا با توجه به شرایط حاکم بر زن امکان دارد حکم متفاوتی بدهد. اگر غیر از این رفتار کند عدالت نیست. پس چرا خدا توپ را در زمین ما انسان ها انداخته؟ چرا مثلا نگفته چنین زنی را اعدام کنید بعد خودش نسبت به اینکه چقدر این زن مقصر بوده او را کیفر دهد؟
این سخن شما با توجه به توضیحاتی که دربالا دادم خلاف واقعیت است وبهتر است قبل از نسبت دادن این امور به اسلام ویا قضات این مباحث را در منابع معتبری مانند تحریر الوسیله امام خمینی مطالعه بفرمایید.

منم به شخصه قانع نشدم.....این که فرد متاهلی که عمل زنا رو انجام داد باید سنگسار شود با رحمانیت و غفوریت خداوند تناقض دارد ... یعنی هیچ فرصتی نباید به این فرد داد تا توبه کند ؟

حکمت;344916 نوشت:

با نام الله

چرا این جور بحث ها را نمیزارید شفاف سازی بشه ؟ چرا فقط تا مدت محدودی باید این نوع تاپیک ها باز باشه ؟

چه با توبه چه بی توبه چه با شرایط چه بدون شرایط سنگسار عمل وحشیانه ایه. البته انسان هایی که تفکر دینی چشم هاشون رو کور کرده چنین چیزهایی رو درک نمیکنن. برای همین هم هست که اسلام تنها دینی در دنیا هست که تروریست پروره.

من چند روز پیش میخواستم تاپیکی ایجاد کنم و این پرسش رو مطرح کنم که چرا به آیایه سوره نور در مورد حد زنا هرگز عمل نمیشه.اما دیدم بحث در این مورد بیفایده است.شما هر چقدر به قران استدلال کنید باز عده ای با استناد به روایاتی که معلوم نیست واقعا وجود دارند آن را توجیه میکنند.مشکل ما مسلمانان این است که قران کتاب مرجع و منبع ما نیست

کریم;346892 نوشت:
واقعا حضرتعالی جای بحث قرار نداد و اونکه باید هدایت بشه هدایت میشه. و لجوجان قوم یهود هم که...

فکر نمیکنم بیرحمی مرد یا زنی که خود را برای غیر همسرش با آرامش کامل عرضه دارد کمتر از حکم سنگسار باشد. والله العالم

antiuwamism;347087 نوشت:
واقعا حضرتعالی جای بحث قرار نداد و اونکه باید هدایت بشه هدایت میشه. و لجوجان قوم یهود هم که...

بنده یهودی نیستم. این کینه شما مسلمین نسبت به یهودیان از کجاست من نمیدونم لطفا اگه میشه خودتون توضیح بدین.

antiuwamism;347087 نوشت:
فکر نمیکنم بیرحمی مرد یا زنی که خود را برای غیر همسرش با آرامش کامل عرضه دارد کمتر از حکم سنگسار باشد.

همینه دیگه! مخ رو تعطیل کردی مرجعیت اخلاقی رو کمپلت دادی دست دین! بی رحم کسی است که از چنین توحشی حمایت میکند.

antiuwamism;347087 نوشت:
فکر نمیکنم بیرحمی مرد یا زنی که خود را برای غیر همسرش با آرامش کامل عرضه دارد کمتر از حکم سنگسار باشد. والله العالم

برادر یا خواهر گرامی شما مطمئنا سنگسار رو باچشم خود ندیدید.افرادی که این صحنه رو مشاهده میکنند تا آخر عمر خود از این صحنه هولناک آزار روحی میبینند.حقیقتا شما دارید تصویری خشن تر از آنچه رسانه های غرب از اسلام بتصویر میکشند نشان میدهید .من نمیدونم با وجود افرادی مانند شما باز هم میشه از اسلام دفاع کرد یانه
سنگسار فراتر از یک عمل وحشیانه است چون نه تنها زندگی دونفر را نابود میکند بلکه دست یک گروه را هم بخون آلوده و ایجاد ناراحتی روانی در عده ای دیگر میکند و بدتر از همه اینکه آبروی دین خدا را در همه دنیا میبرد.خداوند چنین دستوری در کتابش نداده پس بهتر است به همان فرمان خدا در سوره نور عمل کنیم نه بیشتر و نه کمتر از آن

تصور کنید همسرتان به شما خیانت کند.آیا حاضرید خود و فرزندانتان شاهد صحنه له و لورده شدن او زیر خروارها سنگ باشید؟ آیا میتونید کودکی رو تصور کنید که شاهد نفله شدن پدر یا مادر خود است؟

m0hsen;347093 نوشت:
نده یهودی نیستم. این کینه شما مسلمین نسبت به یهودیان از کجاست من نمیدونم لطفا اگه میشه خودتون توضیح بدین.

سلام اقا محسن

خوبي دوست عزيز؟

داداش ما با يهود مشكلي نداريم، منظور ما از يهود، همان فرزندان و جانشينان خلف شان يعني صهيونزيم هست كه خون مسلمانان را در شيشه مي كنند

منظور آن خام خام هايي كه عليه مسلمانان حكم جهاد و كشت و كشتار آنها را صادر مي كنند
و شما نيز از ما انتظار نداشته باش كسي كه عليه ما و ناموس ما و ارزش هاي ما و مقدسات ما شيمشير مي كشد سكوت اختيار كنيم
همان گونه اگر كسي به ناموس شما حمله كند شما ساكت نمي شيني و يقينا م قابله به مثل و پدافند خواهي داشت
منضور داداش ما آنتي نيز همين بود
اگر غير از اين باشد حق باشماست داداش محسن:Mohabbat:
اگر غير از اين باشد مي شود، تحجر، خشونت، وحشي گري، آپاچي گر
باتشكر و موفق باشيد:Gol:

m0hsen;347093 نوشت:
بنده یهودی نیستم. این کینه شما مسلمین نسبت به یهودیان از کجاست من نمیدونم لطفا اگه میشه خودتون توضیح بدین.
الحمد لله مسلمان هستید. جای شکر دارد. ضمنا موضوع را مختلط نکنید برادر. فقط در یک کلام عرض کنم که یهود بزرگترین دشمن ما مسلمین بنابر نص قرآن کریم هستند. ضمنا من هرگز چنین جسارتی نکردم فقط عرض حقیر این بود که نباشیم لجوج همچون فرزندان یعقوب نبی(بنی اسرائیل).
m0hsen;347093 نوشت:
همینه دیگه!
مسحن جون داداش. ما عقل و وحی رو کنار هم داریم و برای هرکار دلیل. واقعا فکر کنید درموردش که زنی که شوهرش برای او آماده است چرا باید هماغوش کسی دیگر شود؟
البت از کسی چون شما که قائل برین است که حتی کسی که به 10 کودک هم تجاوز کرده شایسته مرگ نیست بعید نخواهد بود چنین افکار
حلاج;347097 نوشت:
تصور کنید همسرتان به شما خیانت کند.آیا حاضرید خود و فرزندانتان شاهد صحنه له و لورده شدن او زیر خروارها سنگ باشید؟ آیا میتونید کودکی رو تصور کنید که شاهد نفله شدن پدر یا مادر خود است؟
اولا سلام علیکم دوما. فرض کنید همسر شما باوجود شما با کسی دیگر همبستر میشود و فرزند شما این عمل را میبیند. بنظر شما کدام یک دردآور تر است، سنگساری که حکم الهی و تشریع شده برای استحکام بنیان خانواده است و یک جریمه یا لذت بردن همسر شما از کسی جز والدین فرزندتان؟

علی ع سنگسار می کرد و ما هم می کنیم. فان حزب الله هم الغالبون

حلاج;347097 نوشت:
برادر یا خواهر گرامی شما مطمئنا سنگسار رو باچشم خود ندیدید.افرادی که این صحنه رو مشاهده میکنند تا آخر عمر خود از این صحنه هولناک آزار روحی میبینند.حقیقتا شما دارید تصویری خشن تر از آنچه رسانه های غرب از اسلام بتصویر میکشند نشان میدهید .من نمیدونم با وجود افرادی مانند شما باز هم میشه از اسلام دفاع کرد یانه
سنگسار فراتر از یک عمل وحشیانه است چون نه تنها زندگی دونفر را نابود میکند بلکه دست یک گروه را هم بخون آلوده و ایجاد ناراحتی روانی در عده ای دیگر میکند و بدتر از همه اینکه آبروی دین خدا را در همه دنیا میبرد.خداوند چنین دستوری در کتابش نداده پس بهتر است به همان فرمان خدا در سوره نور عمل کنیم نه بیشتر و نه کمتر از آن

بنده هم همین فکر رو میکردم. ولی وقتی فهمیدم اسلام چنین عمل وحشیانه ای رو مجاز میدانه چون اخلاق رو مهمتر از دین میدونم اخلاق رو برای خودم نگه داشتم و دین رو کنار گذاشتم. دوست من حقیقت این است که عمل سنگسار در زمان پیامبر و خلفا (من جمله علی) انجام میشده و یکی از حدود اسلامی است. پس مجبوری بین اخلاق و دین یکی رو انتخاب کنی.

antiuwamism;347112 نوشت:
الحمد لله مسلمان هستید. جای شکر دارد. ضمنا موضوع را مختلط نکنید برادر. فقط در یک کلام عرض کنم که یهود بزرگترین دشمن ما مسلمین بنابر نص قرآن کریم هستند. ضمنا من هرگز چنین جسارتی نکردم فقط عرض حقیر این بود که نباشیم لجوج همچون فرزندان یعقوب نبی(بنی اسرائیل).

بنده مسلمان بودم. وقتی فهمیدم دینم چنین اعمال وحشیانه ای رو مجاز میدونه اون رو کنار گذاشتم. البته فقط همین دلیل نبود دلایل دیگری هم بود که بماند.

جناب kheymegahabalfazl میبینید؟ برادر دینیتان دارد میگوید بنا به گفته پیامبر یهود بزرگترین دشمن ماست. حالا قبول دارید که ایشون همان صفاتی که گفتید هستند؟

m0hsen;347115 نوشت:
س مجبوری بین اخلاق و دین یکی رو انتخاب کنی.

خوب يك سوال دارم داداشم

الان چه بكنيم؟ شما دين جديد اورده ايد؟
ما از اسلام تبعيت بكنيم يا نه؟
يا اگر مكتب و ديني بهتر داريد معرفي كنيد تا ما از ان تابعيت كنيم؟
اگر بفرماييد مذهب شما چيست ما ممنون مي شويم؟ شما از چه چيزي تبعيت مي كنيد؟

هم ما روشن بشويم و هم دوستان

ممنون:Gol:

من به اسلام اعتقاد کامل دارم و یقین دارم سنگسار حکمی قرانی نیست .
منم با جناب حلاج موافقم اون خانواده مگه چه گناهی کردن که باید تا اخر عمر ننگ و عذاب سنگسار مادرشون زندگی کنن من چند سال پیش فقط یه عکس از سنگسار دیدم هنوزم هر زمان یادم می افته حالم بد میشه
اون کسایی که سنگارو پرت میکنن دیگه چه ادمایی هستن ینی کسی که میاد به زن مردم سنگ پرت میکنه تا مجازاتش کنه خودش پاکه پاکه ؟ حالا اگر بدست ماموری چیزی این کار انجام بشه میشه گفت اون شخص در حین انجام وظیفه است اما در سنگسار هر کسی میتونه بره و سنگ پرتاب کنه ؟!! این اصلا منطقی نیست .
ضمنا یه جایی فکر کنم در تفسیر خوندم سنگسار از احکام یهود بوده ؟ خب اگر اینطوره مگر حضرت عیسی پیامبر خدا نبود که جون شخصی رو که قرار بود سنگسار بشه رو نجات داد ؟ پس اگر این درسته این حکم در زمان حضرت عیسی باید منسوخ شده باشه و اگر هم در زمان پیامبر اجرا شده فقط برای یهودیان بوده نه مسلمانان یا مسیحیان .

sabea;347132 نوشت:
احیانااگه از حقوق بشر حمایت کردید و اونجا استخدامتتون کردن .....سلام ما رو هم به هشون برسونید بگید کم از این جانی ها حمایت کنید
در ضمن حرفی از این که مسلمان به دنیا اومدی لطفا نزن هم برا ما بد میشه هم برای خودتون

اینکه حقوق بشر چیست در اعلامیه جهانیش اومده. سازمان های حقوق بشری هم هیچ وقت از کشت و کشتار حمایت نکردند مگر در توهمات شما. من هرچی که باشم اونقدر احمق و عقب مونده نیستم که از کشته شدن یک انسان اون هم به شکل وحشیانه ای که در سنگسار اومده حمایت کنم.

اگه سنگسار عمل منطقیی هست به نمایندتون تو سازمان ملل بگید بره تو مجمع عمومی بگه که ما یک نفر رو بخاطر اینکه به شوهرش خیانت کرد انقدر بهش سنگ زدیم تا زجر کش شد بعد رای گیری کنید ببینید چند تا نماینده از این عملتون حمایت میکنند اونوقت میبینید که این عمل چقدر منطقیه.

من با کسانی که بویی از انسانیت نبردن حرفی ندارم.

کریم;346892 نوشت:
زنا از دو راه اثبات می شود:اقرا خود شخص که چهار مرتبه این اقرار تکرار شود ویا اینکه چهار نفر شاهد عادل شهادت دهند که زنای طرف را با چشمان خود دیده اند،والیته اگر زناکار قبل از اقامه بینه برزنای او توبه کند حد براو جاری نمی شود

اثبات این عمل وبریدن حکم سنگ سار به همین سادگی نیست که امروز این عمل رو مرتکب بشند فردا اثبات کنند پس فردا طرف سنگ سار شود
این چهار نفری که شهادت میدهند باید عین هم شهادت دهند وگرنه خودشان شلاق میخورند وحسابشان با کرام الکاتبین است اگه کسی دین رعایت نمی کند شما به پای اسلام ننویس مشکل ما اینجاست که قوانین اسلام رو نه درست میفهمیم نه سعی برای فهمیدن قوانین واقعی اسلام میکیم
در جواب شما43892

m0hsen;347149 نوشت:
من با کسانی که بویی از انسانیت نبردن حرفی ندارم.
برو تو اون مجمع حقوق بشرت بگو:
1 اسرائیل خبرنگار امریکایی رو با بلودوزر له کرد.
2 مخالفان سوری از سلاح شیمیایی دارن یوز میکنن
3 در امریکا هر روز بیش از سه نفر بنعمت وجود سکند امندمنت یا آزادی سلاح کشته میشن.
4 در امریکا و آلمان و انگلیس باوجود فاحشه خونه در هرروز به بیش از 20 نفر زن تجاوز جنسی میشه
5 امریکا و انگلیس بیش از 30 سال هست که آزمایشات مهلک روی دیگر جهانیان انجام میدن
6 هرکی هزار نفرم بکشه تو غرب هرگز اعدام نمیشه
7 که امریکا هرروز بخوشی به کلاهک هاش اضافه میکنه در چهار قدمی یو ان
8 امریکا اسرائیل رو بنابرهیچ مجوز جهانی تجهیز میکنه به نوک
...

این حقوق بشر آرمانی کجا رعایت میشه؟
اگه تو اینارو گفتی مام میگیم ببین کی رای میاره...
همیشه سعی کن درست حرف بزنی و مستدلل. حقوق بشر جز شارع مقدس نیست. و حقوق بشر تو از تو یه کثافتی بسازه آخر.

m0hsen;347115 نوشت:
بنده مسلمان بودم. وقتی فهمیدم دینم چنین اعمال وحشیانه ای رو مجاز میدونه اون رو کنار گذاشتم. البته فقط همین دلیل نبود دلایل دیگری هم بود که بماند.

ما اصراري نداريم كه شما از روي اجبار دينتان را انتخاب بفرماييد

قُلْ مَا أَسْأَلُكُمْ عَلَیهِ مِنْ أَجْرٍ وَمَا أَنَا مِنَ الْمُتَكَلِّفِینَ«86/ص»
(ای پیامبر!) بگو: «من برای دعوت نبوت هیچ پاداشی از شما نمی‌طلبم، و چيزي بر شما تحميل نميكنم»

شما مختاريد هر آنچه را كه وست داريد انتخاب كنيد

با همه اين توصيفات شايان ذكر است اصلا خداوند احتياجي به ايمان و اسلام اوردن ما هم ندارد لذا مي فرمايد:

وَمَن فِي الأَرْضِ جَمِيعًا فَإِنَّ اللّهَ لَغَنِيٌّ حَمِيدٌ﴿ابراهيم/8﴾
و هر كه در روى زمين است همگى كافر شويد بى‏گمان خدا بى‏نياز ستوده[صفات] است

به هر حال داداشم در هر جا هستيد ارزوي موفقيت و سربلندي را براي شما از خداوند منان ارزومندم:Gol:

m0hsen;347115 نوشت:
جناب kheymegahabalfazl میبینید؟ برادر دینیتان دارد میگوید بنا به گفته پیامبر یهود بزرگترین دشمن ماست. حالا قبول دارید که ایشون همان صفاتی که گفتید هستند؟

داداش از شما در تاپيك احكام و اسلام خواهش نمودم، تمنا نمودم كه كمي بيشتر تعمل و تدبر در مطالب ارسالي بفرماييد و بيشتر دقت كنيد چون شما با قضاوت سريع چيزي جز ناراحتي و ازردگي خاطر را به همراه نخواهيد اورد و يقينا اين مسئله با متودولوزي اخلاق شما سنخيت نخواهد داشت

بزرگوار خداوند در قران فرمود: اشدا علي الكفار، خوب حال كل يهود كفار هستند؟ حال كل يهود بدنبال ستيز و دشمني هستند؟
شما اگر به وضعيت فرهنگي وجامع شناختي كشورمان دقت بفرماييد اديان و مذاهب و مكاتب مختلف در حال زندگي در ايران هستند هستند و يهوديان ارتدكس نيز جداي از اين مسئله جامع شناختي نسيتند
حال سوال آيا ما انها را دشمن داريد؟
آيا ما انها را مي كشيم؟
آيا ما انها را مورد ازار و اذيت قرار مي دهيم؟
دوست عزيز علي ع براي يهودي كار مي كرد براي يهودي چاه مي كند؟
از يهودي قرضي گرفت كه در اعضاي قرض علي ع ملحفه حضرت زهرا را به عنوان وديعه پيش يهودي گذاشت شب زن يهودي وقتي وارد اتاق مي شود مي بيند كل اتاق را نوري فراگرفته و سرع شوهرش را كه خواب بود بيدار مي كند و شوهرش كه وارد اتقاق مي شود مي بيند نور از همان ملحفه حضرت صديقه كبري دخت نبي كل اتاق را منور نموده جريان را به زنش مي گويد كه اين ملحه براي كيست او نيز مي رود و طايفه خود را خبر مي كند و همان موقع 80 يهودي مسلمان مي شوند. جلاالعيون جلد 1 ص 140

خوب اگر دشمن هستند چرا علي ع از او قرضي گرفت؟
چرا همه اين اتفاق ها افتاد؟

داداشم محسن حقير ناگزير مجدد مطالبم را مكتوب كنم:

داداش ما با يهود مشكلي نداريم، منظور ما از يهود، همان فرزندان و جانشينان خلف شان يعني صهيونزيم هست كه خون مسلمانان را در شيشه مي كنند

منظور آن خام خام هايي كه عليه مسلمانان حكم جهاد و كشت و كشتار آنها را صادر مي كنند
و شما نيز از ما انتظار نداشته باش كسي كه عليه ما و ناموس ما و ارزش هاي ما و مقدسات ما شيمشير مي كشد سكوت اختيار كنيم
همان گونه اگر كسي به ناموس شما حمله كند شما ساكت نمي شيني و يقينا م قابله به مثل و پدافند خواهي داشت
منضور داداش ما آنتي نيز همين بود
اگر غير از اين باشد حق باشماست داداش محسن:Mohabbat:
اگر غير از اين باشد مي شود، تحجر، خشونت، وحشي گري، آپاچي گر

منظور انتي جان نيز همين هست و نه غير از اين

موفق و مويد باشيد:ok:

m0hsen;347129 نوشت:
شما هر دینی رو که دوست داری انتخاب کن. من که به دینی اعتقاد ندارم. همه دین ها یک مشت مزخرفات هستند

داداش باز دوباره مي گم به خدا هسته شدم از بس به شما تذكر دادم، اخه داداشم شما هي از عقل و اخلاق مي گي باور كن اگر يخورده تفكراتت مثبت بود به سمتت جذب مي شدم ولي تو با اين توهينات هيچ را براي جذب ادمي نمي گذاري بيشتر از جاذبه دافعه داري ترو خدا توهين نكن خوب شما خودت حرفت را نقض مي كني از جهتي مي گويي اخلاق ولي ما در ادبيات نوشتاري و نگارشي شما چيزي از اخلاق مشاهده نمي كنيم
داداشم بيشتر دقت كن لطفا:Mohabbat:

رَجُلاً يَسأَلُ اَبا عَبدِ اللّه عليه السلام فَقالَ: الرَّجُلُ يَقولُ أَوَّدُكَ، فَكَيفَ أَعلَمُ أَنَّهُ يَوَدُّنى؟ فَقالَ: اِمتَحِن قَلبَكَ، فَإن كُنتَ تَوَدُّهُ فَإنَّهُ يَوَدُّكَ؛

شخصى از امام صادق عليه السلام پرسيد: گاهى به من گفته مى شود: دوستت دارم. از كجا بدانم كه (راست مى گويد و) دوستم دارد؟ حضرت فرمودند: قلب خودت را بيازماى، پس اگر تو او را دوست دارى، بدان كه او نيز تو را دوست دارد.

كافى، ج2، ص652، ح2

محسن جان ما كه شما رو دوست داريم اين نداي قلب ما هست

در هر دين و مذهب و هر خط فكري كه هستي براي دعا مي كنم و ارزوي موفقيت دارم

m0hsen;346986 نوشت:
چه با توبه چه بی توبه چه با شرایط چه بدون شرایط سنگسار عمل وحشیانه ایه. البته انسان هایی که تفکر دینی چشم هاشون رو کور کرده چنین چیزهایی رو درک نمیکنن. برای همین هم هست که اسلام تنها دینی در دنیا هست که تروریست پروره.
maajnon;346950 نوشت:
منم به شخصه قانع نشدم.....این که فرد متاهلی که عمل زنا رو انجام داد باید سنگسار شود با رحمانیت و غفوریت خداوند تناقض دارد ... یعنی هیچ فرصتی نباید به این فرد داد تا توبه کند ؟

بنده به دوستان عرض می کنم که روش بحث علمی وشفاف سازی این نیست،دوست عزیز جناب محسن شما قبل از بحث اسلام را محکوم کرده اید وبا این ذهنیت به نتیجه نمی رسید.
اگر حداقل منابعی را که ما ذکر کردیم مطالعه می فرمودید،مشاهده می کردید والبته ماهم نقل کردیم که اگر قبل اثیات زنا شخص توبه کند حد براو جاری نمی شود.ودقت بفرمایید که درهمه موارد برای اثبات چیزی اسلام دو شاهد عادل بیشتر نخواسته است،اما درمورد زنا چهار شاهد لازم است که البته این شاهدها هم گفتارشان باید هم انند هم باشد ودقیقا دیده باشند که طرفین زنا کرده اند والا حد زنا جاری نمی شود،واینها همه به خاطر این است که اسلام نمی خواهد این امور درجامعه شایع شود وتوصیه او براین است که اگر طرفین توبه کنند بهتر است تا اینکه اقرار کنند وحد برآنها جاری شود وشما نمونه این احادیث را در اول جلد چهار من لایحضره الفقیه می توانید مطالعه کنید.این همه سختگیری در اجرای حد زنا آیا دلالت بر رحمانیت وستاریت خداوندنمی کند.
دوست عزیز خیلی بی انصافی است که بدون مطالعه اسلام را محکوم به تروریست پروری کنید،برداشت غلط ومغرضانه از دین وکشتن مردم با نام دین با حمایت مستکبرین جفای به دین است شما بهتر است بدانید که منشا تمام ان ترورها در کشورهای اسلامی به وهابیتی برمی گردد که بنیانگذار آن انگلیس است وکتاب مسدر همفر موید این ماجرا است پس استفاده ابزاری مستکبران از تعدادی افراد جاه طلب وانداختن آنها به جان مسلمانان را ما نباید به اسم اسلام بنویسم.

m0hsen;346986 نوشت:

با عرض سلام

تا جایی که بنده میدانم سنگسار از احکام اسلامی نیست و در زمان حکومت پیامبر اکرم ص تنها دو نفر سنگسار شدند به نام های ماغر و غامدیه که هر دو یهودی بودند .

و در هر دو موردی که پیامبر اکرم ص دستور به سنگسار دادند پیش از اعتراف چهارم به ان دو نفر هشدار دادند و به طرق مختلف به توبه دعوت نمودند تا حکم سنگسار جاری نشود ولی این افراد با خواست و اراده قلبی خود اعتراف نمودند در صورتی که میدانستند در توبه به رویشان باز است و میتوانند توبه کنند . بنابراین قاعدتا به احتمال زیاد پیامبر ص موافق سنگسار انها نبوده و خود انها چنین میخواستند .

در هر صورت نمیتوان حکم سنگسار را حکمی اسلامی دانست چراکه در زمان حکومت پیامبر ص هیچ مسلمانی سنگسار نشد و تنها دو یهودی سنگسار شدند انهم بدلیل یهودی بودنشان که طبق احکام دین یهود نیز مجازات شدند .

az4deh;347303 نوشت:
با عرض سلام

تا جایی که بنده میدانم سنگسار از احکام اسلامی نیست و در زمان حکومت پیامبر اکرم ص تنها دو نفر سنگسار شدند به نام های ماغر و غامدیه که هر دو یهودی بودند .

و در هر دو موردی که پیامبر اکرم ص دستور به سنگسار دادند پیش از اعتراف چهارم به ان دو نفر هشدار دادند و به طرق مختلف به توبه دعوت نمودند تا حکم سنگسار جاری نشود ولی این افراد با خواست و اراده قلبی خود اعتراف نمودند در صورتی که میدانستند در توبه به رویشان باز است و میتوانند توبه کنند . بنابراین قاعدتا به احتمال زیاد پیامبر ص موافق سنگسار انها نبوده و خود انها چنین میخواستند .

در هر صورت نمیتوان حکم سنگسار را حکمی اسلامی دانست چراکه در زمان حکومت پیامبر ص هیچ مسلمانی سنگسار نشد و تنها دو یهودی سنگسار شدند انهم بدلیل یهودی بودنشان که طبق احکام دین یهود نیز مجازات شدند .

اطلاعات شما اشتباهه

در ضمن حکم سنگسار همینجوری داده نمیشه و باید بصورت تخصصی بررسی بشه .

همره;347308 نوشت:
اطلاعات شما اشتباهه

کدام قسمتش اشتباه بود ؟ اینکه عرض کردم در زمان حکومت پیامبر ص تنها دو یهودی سنگسار شدند با نام های ماغر و غامدیه ؟ منبعش خلاف شیح طوسی جلد 5 - صفحه 366 است .

نقل قول:
در ضمن حکم سنگسار همینجوری داده نمیشه و باید بصورت تخصصی بررسی بشه .
البته بنده در رابطه با مراحل صدور حکم سنگسار بصورت تخصصی مطلبی ننوشتم . اما تا جاییکه بنده میدانم در دو موردی که این حکم جاری شد خود اشخاص نیز اصرار بر اجرای این حکم داشتند و چهار مرتبه نیز اقرار نمودند.

البته بنده در رابطه با صحیح بودن روایات مربوط به سنگسار کمی مرددم ولی به هر حال اگر این مطلب صحیح باشد سنگسار شدن ان دو فرد تنها بدلیل یهودی بودنشان بوده است .

az4deh;347303 نوشت:

سر و ته این جمله به هم نمیخوره چون شما میگید پیامبر حکمی را اجرا کرد که از احکام اسلام نیست.و به عبارتی پیامبر معصیت کرد.
مطابق نص قران پیامبر یهود و نصارا به محاکم خود ارجاء میداد تا طبق کتاب و سنت خود حکم صادر کنند ،بنابرین مجازات یهودی در محکمه اسلامی هم خلاف نص قران است

az4deh;347322 نوشت:
کدام قسمتش اشتباه بود ؟ اینکه عرض کردم در زمان حکومت پیامبر ص تنها دو یهودی سنگسار شدند با نام های ماغر و غامدیه ؟ منبعش خلاف شیح طوسی جلد 5 - صفحه 366 است .

البته بنده در رابطه با مراحل صدور حکم سنگسار بصورت تخصصی مطلبی ننوشتم . اما تا جاییکه بنده میدانم در دو موردی که این حکم جاری شد خود اشخاص نیز اصرار بر اجرای این حکم داشتند و چهار مرتبه نیز اقرار نمودند.

البته بنده در رابطه با صحیح بودن روایات مربوط به سنگسار کمی مرددم ولی به هر حال اگر این مطلب صحیح باشد سنگسار شدن ان دو فرد تنها بدلیل یهودی بودنشان بوده است .

جالبه منبع میاری اما انگار تفسیرش رو نمیخونی که جریانشون چی بوده فقط اسمشون یادته؟؟؟؟؟
خلاف کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همونطور که گفتم این بحث بیهودست و پایانی نداره چون در اصل کسی دنبال جواب نیست .

az4deh;347303 نوشت:
تا جایی که بنده میدانم سنگسار از احکام اسلامی نیست و در زمان حکومت پیامبر اکرم ص تنها دو نفر سنگسار شدند به نام های ماغر و غامدیه که هر دو یهودی بودند . و در هر دو موردی که پیامبر اکرم ص دستور به سنگسار دادند پیش از اعتراف چهارم به ان دو نفر هشدار دادند و به طرق مختلف به توبه دعوت نمودند تا حکم سنگسار جاری نشود ولی این افراد با خواست و اراده قلبی خود اعتراف نمودند در صورتی که میدانستند در توبه به رویشان باز است و میتوانند توبه کنند . بنابراین قاعدتا به احتمال زیاد پیامبر ص موافق سنگسار انها نبوده و خود انها چنین میخواستند .

چطور ممکنه پیامبر سنگسار را در مورد افراد اجرا کنند ولی حکم اسلامی هم نباشد،در اینکه سنگسار حکم اسلامی است شکی نیست،وشما اگز به منابع اسلامی که بخشی از آنها نیز بیان شد مراجعه کنید احادیث مربوط به سنگسار وشرایط اجرای آن را خواهید دید واحادیث نیز در راستای قرآن کریم می باشد وچیزی برخلاف آن نیست چون اگر خلاف قرآن باشد باید از آنها صرف نظرکرد،وارزشی ندارند.
اما توجه دوستا ن مخصوصا جناب محسن را به چند نکته توجه می کنم.
حکم سنگسار وحدود الهی مربوط به زنا تاثیر زیادی در جلوگیری از آن وپاک سازی جامعه وطهارت آن دارد،شما یی که غرب و حقوق انسانی در آن را مطرح می کنید،بفرمایید وجود این همه کودک بی سر پرست،تجاوزهای جنسی بیش از معمول ونامشرع در بین مردم حتی نمونه آن سربازان آمریکایی ثمره چیست؟پاشیده شدن خانواده ها حتی تا جایی که ازدواجهای خانوادگی صورت بگیرد،وقانونی شدن همجنس بازی در کشورهای غربی وتبدیل شده زن به یک کالای جنسی آیا حقوق بشر وبها دادن به انسان است؟
ارزشی که اسلام به انسان داده است هیچ مگتبی نداده چنانچه می فرماید:ولقد کرمنا بنی آدم،ما بنی آدم را گرامی داشتیم(اسرا)ویا اینکه در آیه 31سوره نساء کشته شدن ناحق هرانسانی را مساوی با کشته شدن همه می داند.
شما اگر به مساله سنگسار دقت کنید در مورد کسی اجرا می شود که دربرابر چهار انسان عادلی که اهل گناه نیستند زنا کنند آنهم رو باز چون اگر رویشان لحاف باشد تنها تعزیر می شوند ومحکوم به زنا نمی شوند.وتازه از اگز توبه کنند حکم درمورد آنها اجرا نمی شود وهمین قدر که قبل اجرای مساله بگوید توبه کردم کافی است وتوبه نیز از دیدگاه دین یهتر از سنگسار کردن است.ومساله دیگر اینکه کسی بعد از این مراحل سنگسار می شود که امکان ارتباط با شوهر ویا زنش را هر موقع از زمان که دلش می خواست داشت ولی با این همه تن به ارتباط نامشروع داده است.آنهم آنقدر بی حیا بوده اند که مقابل چشم جهار انسان محترم وعادل با روی باز زنا کرده اند.
آیا گذشتن از این نوع انسانها مساوی با پاشیده شدن جامعه وخانوداده وگسترش فساد در جامعه نیست؟چیزی که الان در دنیای غرب مشاهده می کنیم وبه خاطر بی بندو باری کار به جایی رسیده است که دست از زن برداشته وبه همجنس بازی روی آورده اند.وشما با تاسف تمام می بینید در کشورهای متمدن غربی مانند کانادا همجنس بازان همایش برگزار کرده ورژه راه می اندازند.اسلام برای جلوگیری از این اختلاط جنسی وبه هم خوردن نسلها احکامی قرار داده است که به خاطر شرایط سخت آن به ندرت پیش می آید مگر اینکه خود طرف اقرارکند که نشانگر رضایت خودش است،تا جامعه سالم بماند ومردم در آرامش فکری زندگی کنند.

کریم;347752 نوشت:
حکم سنگسار وحدود الهی مربوط به زنا تاثیر زیادی در جلوگیری از آن وپاک سازی جامعه وطهارت آن دارد

خب چطوره از فردا بگید هرکی هر جرمی انجام داد ما سنگسارش میکنیم. اینطور امنیت جامعه هم بیشتر میشه دیگه. اما به چه قیمتی؟ به قیمت زیر پا گذاشتن اخلاق؟ کسی که با تایید سنگسار حرف از اخلاق میزنه یا نمیدونه سنگسار چیه یا نمیدونه اخلاق چیه! شما آیا تابحال فیلمی از سنگسار دیده اید؟ اگر دیده بودید انقدر راحت حرف از سنگسار نمیزدید و اگر دیدید و انقدر راحت حرف از سنگسار میزنید من دیگر با شما حرفی ندارم.

طبق قول يكي از امامان شيعه مي بايست روايات آنها را بر قرآن عرضه نمود چنانچه موافق بود آن را پذيرفت درغير اينصورت وضربوا علي الجدار يعني بزنديش به ديوار و نپذيريدش. خب حالا شما اين روايتي كه مي گوييد آقاي شهيد ثاني يا نمي دونم هركدوم از اين مقدسينتون فرموده اند را بياريد بررسي كنيد به قرآن عرضه كنيد آيا موافق قرآن است يا خير؟ به قول دوستمون چجوري ميشه سنگسار را نصف كرد اصلا مگه ميشه مرگ را نصف كرد.
اساسا حكم سنگسار حكمي است كه توسط خداوند رحيم و غفور داده نشده بلكه ساخته و پرداخته ذهن بشر است. مگر ميشود خداوند كريم همچين حكمي دهد؟ خدا رحيم تر از آن است كه شما مي دانيد . البته اينها را من حس كرده ام و حرفهاي احساسي و عقلاني من است وگرنه حرف من با شما اين است كه با قرآن استدلال كنيد فقط با قرآن اگر سنگسار را از قرآن بيرون آورديد من مي پذيرم وگرنه هيچكس نبايد آن را بپذيرد

ma44;347903 نوشت:
طبق قول يكي از امامان شيعه مي بايست روايات آنها را بر قرآن عرضه نمود چنانچه موافق بود آن را پذيرفت درغير اينصورت وضربوا علي الجدار يعني بزنديش به ديوار و نپذيريدش.

حکم سنگسار نه تنها موافق قران نیست ،بلکه خلاف آیه 15 سوره نساء است که میفرماید
فَأَمْسِکُوهُنَّ فِي الْبُيُوتِ حَتَّى يَتَوَفَّاهُنَّ الْمَوْتُ أَوْ يَجْعَلَ اللَّهُ لَهُنَّ سَبيلاً
آنان را در خانه هایشان نگه دارید تا مرگشان فرا برسد یا خداوند راه گشایشی برای آنان قراردهد
راه گشیاش یعنی حکمی که آنان را از حبس خانگی نجات دهد و نه راهی که آنان را به مرگ سوق دهد
این راه گشایش در همان سوره نور است که 100 تازیانه میباشد البته با شرایط و شروط که انجام آن را غیر ممکن میکند
در آیه دیگری از قران همین حکم باز تعدیل شده و بجای تازیانه حکم آزار جایگزین آن شده
و آن مرد و زنى كه اين عمل شنيع را مرتكب شوند شكنجه دهيد، اگر توبه كردند و به صلاح آمدند دست از آنان بداريد، كه خدا توبه پذير مهربان است

کریم;347752 نوشت:

شما اگر به مساله سنگسار دقت کنید در مورد کسی اجرا می شود که دربرابر چهار انسان عادلی که اهل گناه نیستند زنا کنند آنهم رو باز چون اگر رویشان لحاف باشد تنها تعزیر می شوند ومحکوم به زنا نمی شوند.وتازه از اگز توبه کنند حکم درمورد آنها اجرا نمی شود وهمین قدر که قبل اجرای مساله بگوید توبه کردم کافی است وتوبه نیز از دیدگاه دین یهتر از سنگسار کردن است.ومساله دیگر اینکه کسی بعد از این مراحل سنگسار می شود که امکان ارتباط با شوهر ویا زنش را هر موقع از زمان که دلش می خواست داشت ولی با این همه تن به ارتباط نامشروع داده است.آنهم آنقدر بی حیا بوده اند که مقابل چشم جهار انسان محترم وعادل با روی باز زنا کرده اند.
آیا گذشتن از این نوع انسانها مساوی با پاشیده شدن جامعه وخانوداده وگسترش فساد در جامعه نیست؟

من چند تا سوال داشتم راجع به این موضوع :
1) اگر 4 نفر به دروغ شهادت بدهند ( باهم هماهنگ شده باشند) که این فرد زنا کرده باز هم متهم میشود ؟
2) بنده شنیدم با وجود شهادت 4 شاهد باید فرد زنا کار هم اعتراف به زنا کند و منکر نشود اگر بگوید که بنده زنا نکردم حتی با وجود شاهد تبرعه میشود و حکمی صادر نمیشود آیا درسته این جمله ؟
3) آیا حقیقت دارد که اگر زنا کردی مهلت توبه داری ؟ یعنی اینکه شما رو سنگسار نمیکنند اگر بگی توبه کردم ؟
4) اگر با وجود توبه فرد دوباره گیر افتاد و حکم سنگسار به آن داده شد دوباره مهلت توبه دارد ؟

maajnon;348025 نوشت:
4) اگر با وجود توبه فرد دوباره گیر افتاد و حکم سنگسار به آن داده شد دوباره مهلت توبه دارد ؟

برادر یا خواهر گرامی تاپیک در مورد تناقض این حکم با قران است و نه شرایط اجرای آن.اینجا ده ها دلیل بر تناقض این حکم با قران آوردیم ولی شما چشم و گوش بسته آن را پزیرفته اید
چرا یک بار هم که شده خودتان قران نمیخونید تا حقیقت را در یابید؟

حلاج;348031 نوشت:
برادر یا خواهر گرامی تاپیک در مورد تناقض این حکم با قران است و نه شرایط اجرای آن.اینجا ده ها دلیل بر تناقض این حکم با قران آوردیم ولی شما چشم و گوش بسته آن را پزیرفته اید

دوست عزیز من ، بنده این سوالات برای اثبات حقانیت این موضوع بیان کردم...
میخواهم بفهمم که عمل سنگسار که یک عمل بسیار خشنی میباشد واقعاً استحقاق چه کسی میباشد .. حتماً باید گناهش بسیار بسیار بسیار باشد که بدترین حکم را برایش بریده اند ... فردی به همسرش بدون دلیلی خیانت کرد و فریب شیطان را خورد و یکی از بدترین اعمال زشت دنیوی را انجام داده ( براساس روایات و قران ) باید مستحقق حکم بدی باشد فکر نکنم کسی منکر این موضوع باشد اما نه حکمی به سنگینیه سنگسار

(اسراء، ۳۲، «وَ لا تَقْرَبُوا الزِّنى‏ إِنَّهُ کانَ فاحِشَةً وَ ساءَ سَبِیلًا»
ارتکاب عمل زنا از نظر قرآن گناه بزرگى است که خداوند در بارۀ آن مى‏فرماید: «نزدیک زنا نشوید چرا که عمل بسیار زشتى است و راه و روش بدى است» )

اما غرض از سوال های من نسبت به پاسخهای اساتید این بود که مطمئن شوم که سنگسار برای فردی میباشد که توبه نکن و بخواهد به اعمال شیطانی خود ادامه دهد بخواهد راه شیطان را پیش بگیرد و چه بسا افراد بسیاری را نیز در این دام شریک خود کند این فرد دیگر انسان نیست یک شیطان است و همانند ابراهیم که به شیطان سنگ میزد ما نیز باید با این عمل از عقیده شیطانیه او دوری کنیم شیطان انقدر در این افراد نفوذ میکند که تا لحظه آخر به آنها امید میدهد ولی ما نباید امید شیطان را برایشان زنده کنیم ... این عمل برای چنین فردی است که علنی با خداوند مخالفت و صراحتاً شیطان را دوست و خدا را دشمن خود میخواند ...
کسی که یار شیطان است و در درگاه خداوند قسم خورده تمام بنده هایت را به وسیله ایی گمراه میکنم تا دشمنت شوند باید سنگسار شود... عزیز دل من اگر در اجرای حکم شکی داری به دلت رجوع کن ... فکر کن خداوند پادشاه یک قومی هست که تو بدترین اعمالی که اون پادشاه بدش می آمد انجام داده بودی مطمئناً اون پادشاه بدترین عذاب ها را برای تو انتخاب میکرد . حال خداوند که پادشاه جهان است و خالق مطلق و قدرتی بی نهایت فرموده عملی که من این همه ازش متنفرم انجام بدی اگر پیش من باز گردی و از دشمنم شیطان یاری نکنی میبخشمت و تو را هیچ مجازاتی نمیکنم... حالا فکر کن به پرویی تمام به پادشاهت بگی نه من این کار را مطمئناً ادامه میدهم و از شیطان پیروی میکنم... در صورت گیر افتادنت انتظار حکم سنگسار را از طرف خداوند نداری ؟
( خداى رحمان و رحيم در قرآن مى‏فرمايد: قُلْ يا عِبادِيَ اَلَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلى‏ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اَللَّهِ إِنَّ اَللَّهَ يَغْفِرُ اَلذُّنُوبَ جَمِيعاً إِنَّهُ هُوَ اَلْغَفُورُ اَلرَّحِيمُ. وَ أَنِيبُوا إِلى‏ رَبِّكُمْ وَ أَسْلِمُوا لَهُ مِنْ قَبْلِ أَنْ يَأْتِيَكُمُ اَلْعَذابُ ثُمَّ لا تُنْصَرُونَ، بگو اى بندگان من كه بر خود اسراف و ستم كرده‏ايد از رحمت خداوند نوميد نشويد كه خدا همه گناهان را مى‏آمرزد. و به درگاه پروردگارتان باز گرديد و در برابر او تسليم شويد، پيش از آنكه عذاب به سراغ شما آيد سپس از سوى هيچكس يارى نشويد . )

maajnon;348064 نوشت:
اما غرض از سوال های من نسبت به پاسخهای اساتید این بود که مطمئن شوم که سنگسار برای فردی میباشد که توبه نکن و بخواهد به اعمال شیطانی خود ادامه دهد بخواهد راه شیطان را پیش بگیرد و چه بسا افراد بسیاری را نیز در این دام شریک خود کند این فرد دیگر انسان نیست یک شیطان است و همانند ابراهیم که به شیطان سنگ میزد

هر ساله مسلمانان زیادی به مکه میروند و رمی جمرات میکنند اما خیال میکنید چند درصد از این انسان ها حاضرند به یک نفر به صرف اینکه به همسرش خیانت کرده انقدر سنگ بزنند تا بمیرد؟ تو حرف بله میشه به یک نفر انگ شیطان بودن زد بعد انقدر به او سنگ زد تا مرد اما در عمل کسی این کار را انجام میدهد که دلش همانند آن سنگ شده باشد.

m0hsen;344786 نوشت:
به گفته شما سنگسار در قرآن نیست و در سنت است و تواتر در بین شیعه و سنی دارد پس صحیح است. در حدیث هم آمده حد زنای محصنه 100 ضربه شلاق و سپس سنگسار است. اما در قرآن آمده چنین حدی برای کنیز نصف است. شما در تاپیک مربوطه فرموده اید چون سنگسار را نمیشود نصف کرد پس منظور 50 ضربه شلاق است. پس اینجا یا خدا دارد اشتباه میکند یا علمای اسلام؟ نمیشود که خدا در حدیث بگوید 100 ضربه شلاق و سنگسار و سپس در قرآن (آیه 25 سوره نساء) بگوید همان قانونی که در حدیث گفتم را نصف کنید! چرا که منطقا سنگسار را نمیشود نصف کرد. خدا هم که اشتباه نمیکند. پس این بین یا علمای اسلام اشتباه میکنند یا خدا. کدام را قبول کنیم؟

سلام
احکام تابع نقل است نه تابع استحسانات عقلی عوامانه . حساسیت احکام و تشریعیات چنان است که حتی پیامبر اکرم ص هم دخلی در آن نداشته . این است فرمان خدای متعال که فرمود : ان الحکم الا لله
اگر در حدیث آمده حد را نصف کنند و بعد سنگسار حکم همین است و بس

2-
m0hsen;344786 نوشت:
مطمئنا میداند که چنین نمیشود و ائمه به قدرت نمیرسند پس چرا با وجود اینکه این را میدانست حاضر نشد که به محمد 1 سال بیشتر عمر بدهد تا خودش قرآن و حدیث را جمع آوری کند؟

سنت آزمون امتها پس از پیامبران خویش همیشه تکرار شده است و امت خاتم ص هم استثناء نشده است
پیامبر اکرم ص به حسب آنچه وظیفه عادی هر پیامبری است انجام وظیفه نمود
و اما اگر بخواهیم این اگرها و مگرها را بیاوریم که بفرما چرا امروز ما از وجود پیامبر اسلام و هدایتهایش و مجالستش محروم باشیم مگر برای خدا سخت بود؟ امام زمان را که 1200 سال زنده نگه داشت خوب پیامبرش را هم 1400سال زنده نگه می داشت تا همه سعادتمند شوند
اما این خلاف سنتهای الهی است

m0hsen;344786 نوشت:
این خدای رحمان چگونه دلش می آید یک انسان را انقدر فجیع بکشند؟

خدای متعال برای اثبات زنا شرط چهار شاهد عادل را گذاشت و صرف ادعای شوهر کافی نیست
دیگر اینکه اگر خدای متعال اینقدر سخت با زنا مبارزه کرد برای آن بود که انسانها در ظرف پاکی تکون یابند نه در ظرف آلوده ای که استعدادهای معنوی شان را به حداقل کاهش می دهد
و دیگر آنکه خدای متعال تنها به جسم نظر ندارد جان را می بیند و آلودگی آنرا لذا با عقوبت سخت اورا پاک می کند
این را تا نمیری نمی دانی .

m0hsen;344786 نوشت:
پس چرا خدا توپ را در زمین ما انسان ها انداخته؟ چرا مثلا نگفته چنین زنی را اعدام کنید بعد خودش نسبت به اینکه چقدر این زن مقصر بوده او را کیفر دهد؟

خدای متعال در تعیین شرایط قاضی عادل کوتاهی نکرد بله ممکن است ما کوتاهی کنیم
و قرار نیست خدای متعال بیاید و جایگزین تک تک غلط کاریهای ما بشود
این با سنت آزادی و اختیار انسان مخالف است
وگرنه بر او سخت نیست تمام خلق را به زور به راه بیاورد تا حتی نیازی به قاضی نباشد

m0hsen;344786 نوشت:
سوال جدید دیگری که برایم مطرح شده اینست: حکم سنگسار فقط مربوط به زن نیست اگر شوهری هم خیانت کند حکمش سنگسار است. اما این وسط مرد امکان این را دارد که اگر از زنش خوشش نیامد او را طلاق بدهد یا برود 3 زن دیگر بگیرد یا برود بی نهایت کنیز به اختیار خود درآورد یا برود بی نهایت دختر را صیغه کند. اما زن چه؟ نه میتواند شوهر دیگری بگیرد نه میتواند با برده ای رابطه برقرار کند نه میتواند پسری را صیغه کند نه حق طلاق دارد! مشخص است که مرد انقدر راه های مختلف پیش رویش هست که نیازی به خیانت کردن ندارد وقتی که شرعا میتواند از راه های مختلف که ذکر کردم به زنش خیانت کند. عدالت این وسط کجاست؟ حداقل علمای اسلام نمیان حکم زن خیانتکار را سبکتر یا حکم مرد خیانتکار را سنگین تر کنند. بلکه در هر دو مورد یک حکم را جاری میکنند.

این سوالها نشانه بی اطلاعی شما از احکام دین است
اولا زن را مجبور نکرد همسر مرد خاصی بشود لذا رضایتش را در صحت عقد شرط کرد
دیگر اینکه برای اختلافاتشان حکم قرار داد
سوم اینکه به مرد در مراعات حال زن توصیه بسیار کرد
چهارم اینکه زن به حسب فطرت الهی اش میلی به مردی غیر مرد خود ندارد لذا زنان آنچنانی منحرف از سرشت خویشند لذا بهتر است ازدواج دائم نکنند تا امکان چشیدن گزینه های مختلف را داشته باشند
پنجم اینکه اگر وضع زن و مرد به جای باریکی بکشد قانون عسر و حرج برای طلاق آماده است
وووو
بهتر است بجای ایرادات کمی مطالعاتتان را زیاد بفرمایید
والله الموفق

حامد;348120 نوشت:
چهارم اینکه زن به حسب فطرت الهی اش میلی به مردی غیر مرد خود ندارد لذا زنان آنچنانی منحرف از سرشت خویشند لذا بهتر است ازدواج دائم نکنند تا امکان چشیدن گزینه های مختلف را داشته باشند

همه ادعاهایتان یه طرف این یه طرف! به فرض اینکه حرفتان صحیح باشد کدام زنی حاضر میشود شوهرش با زنان دیگر روابط داشته باشد؟ حتما میگید به زن چه ربطی داره حکم خداست! اگر هم زر زیادی زد مرد کتکش میزنه!

آن وقت این زنانی که به شوهرشان خیانت میکنند اگر به ندای میلشان نیست پس به چه ندایی هست که این کار رو میکنند؟ شما چگونه با قاطعیت میگویید که زنان به غیر از شوهرشان دوست ندارند با هیچ مرد دیگری رابطه برقرار کنند؟ در جوامع اسلامی که خیر اما در جوامع غربی مثال های نقض فراوان است.

m0hsen;348131 نوشت:
همه ادعاهایتان یه طرف این یه طرف! به فرض اینکه حرفتان صحیح باشد کدام زنی حاضر میشود شوهرش با زنان دیگر روابط داشته باشد؟ حتما میگید به زن چه ربطی داره حکم خداست! اگر هم زر زیادی زد مرد کتکش میزنه! آن وقت این زنانی که به شوهرشان خیانت میکنند اگر به ندای میلشان نیست پس به چه ندایی هست که این کار رو میکنند؟ شما چگونه با قاطعیت میگویید که زنان به غیر از شوهرشان دوست ندارند با هیچ مرد دیگری رابطه برقرار کنند؟ در جوامع اسلامی که خیر اما در جوامع غربی مثال های نقض فراوان است.

سلام
شاید من و شما تحت تاثیر شرایط بر انحرافات مهر تایید بزنیم
اما خدای متعال هیچگاه این کار نمی کند
من می گویم از سر رحمت
تا بندگان را به قعر جهنم نکشد
قرار نیست هرجا بشر منحرف شد خدای متعال با تغییر حکمی که بر مبنای تکوین حق خودش است نقض غرض کند
و اما مرد هم می تواند تمایلات زیادی داشته باشد مثلا بدون حد و مرز با زنان معاشرت و معاشقه داشته باشد
آیا خدا متعال برایش مهر تایید زد ؟
خیر
بلکه اورا در حدود و قیود احکام شرع منضبط ساخت تا جان و جاودانگیش را فدای جسم چند روزه و اقتضائات آن نکند
والله الموفق

maajnon;346950 نوشت:

شما خوت رو یه لحظه بذار جای اون زن یا مرد چی کار می کردی؟؟؟؟

اقا محسن شما دم از اخلاق می زنید داداش من چند تا سوال دارم
1- اخلاق چیست؟
2- ایا صرف اینکه سنگسار در اسلام است اسلام اخلاق رو رعایت نمی کند؟
3-ایا این اخلاق است که زن یا مرد با وجود همسر با دیگری هم اغوش شود؟
گفته های شما بوی روشن فکری از نوع غربی می دهد خواهش می کنم احساساتی حرف نزنید به عقل رجوع کن اسلا م دینی است که از زمان منعقد شدن نطفه تا در خاک کردن انسان برنامه دارد حالا من و شما که از اسلام فقط پوسته رو برداشتیم ادعای نقد بر اسلام رو داریم؟
اگر احکام اسلام رعایت میشد ما این همه مشکل نداشتیم این همه جرم و جنایت حاصل چیست؟ میدانستید اغلب جانیان زنا زاده تشریف دارن؟ شما که روح لطیف تان اجازه دیدن حکم سنگسار یک زن یا یک مرد رو نمی دهد برید ببینید چه جنایاتی رخ می دهد اسلام برای اینده برنامه ریزی دارد که اگر ان حکم اجرا نشود زنا زیاد میشود و اگر زنا زیاد شود زنازاده زیاد میشود و اگر زنا زاده زیاد شود قتل و جرم و جنایت ودر کل فساد و خونریزی به حدی میرسد که دیگه کسی نمی تواند جلوی ان را بگیرد

و حرف اخرم اقا محسن
خودت رو بزار جای شخص ببخشید خدایی نکرده این بلا سر شما بیاد واقعا چی کار می کنید
بازهم معذرت میخوام
یا حق

مرصاد;348217 نوشت:
1- اخلاق چیست؟

اخلاق چیزی نسبیست و نمیتوان بطور روشن تعریفش کرد اما این دلیل نمیشود که ما مخمان را تعطیل کنیم و مرجعیت اخلاقیمان را دربست دست دینمان بدهیم.

مرصاد;348217 نوشت:
2- ایا صرف اینکه سنگسار در اسلام است اسلام اخلاق رو رعایت نمی کند؟

اسلام بنا به دلایل بسیاری اخلاق را رعایت نمیکند یکیش سنگساره.

مرصاد;348217 نوشت:
3-ایا این اخلاق است که زن یا مرد با وجود همسر با دیگری هم اغوش شود؟

خیر اما این دلیل نمیشود که ما با کسی که مرتکب این عمل شده مثل حیوان رفتار کنیم.

مرصاد;348217 نوشت:
گفته های شما بوی روشن فکری از نوع غربی می دهد خواهش می کنم احساساتی حرف نزنید به عقل رجوع کن اسلا م دینی است که از زمان منعقد شدن نطفه تا در خاک کردن انسان برنامه دارد حالا من و شما که از اسلام فقط پوسته رو برداشتیم ادعای نقد بر اسلام رو داریم؟

به قول خودتان اسلام به خود اجازه میدهد بر همه شئون زندگی ما حکمرانی کند و راجع به آن نظر بدهد پس اگر ما نتوانیم بر این دین که به خودش اجازه میدهد وارد حریم شخصی ما شود و نظر بدهد انتقادی روا داریم این عین دیکتاتوریست.

مرصاد;348217 نوشت:
اگر احکام اسلام رعایت میشد ما این همه مشکل نداشتیم این همه جرم و جنایت حاصل چیست؟

شما حتی اگر حدود اسلامی را اجرا کنید باز هم جرم و جنایت وجود دارد. مگر زمان علی جرم و جنایت نبود؟

مرصاد;348217 نوشت:
میدانستید اغلب جانیان زنا زاده تشریف دارن؟

بر اساس چه مشاهداتی شما چنین ادعایی میکنید؟ حتما از فردا میخواهید حکم اعدام زنا زاده ها را هم بدهید!

مرصاد;348217 نوشت:
خودت رو بزار جای شخص ببخشید خدایی نکرده این بلا سر شما بیاد واقعا چی کار می کنید

اگه اینجا یک کشور متمدن بود علیهش اعلام جرم میکردم و قانون هم میدانست که چگونه با او برخورد کند اما اینجا اگر چنین کاری کنم او را سنگسار میکنند و من چون وحشی نیستم بجای این کار او را طلاق میدهم.

m0hsen;348235 نوشت:
اخلاق چیزی نسبیست و نمیتوان بطور روشن تعریفش کرد اما این دلیل نمیشود که ما مخمان را تعطیل کنیم و مرجعیت اخلاقیمان را دربست دست دینمان بدهیم.

سلام
اخلاق نسبی نیست
اخلاق عبارت از ملکه روحی که در انسان پایدار شده و در قالب رفتارهای مشخص بروز می کند
ممکن است گاهی بین رفتارها به حسب شرایط تعارضی پیش آید که در این مواقع یکی بر دیگری حاکم می شود اما باز هم یک رفتار اخلاقی که در اینجا اهم بوده اتفاق افتاده است

m0hsen;348235 نوشت:
اسلام بنا به دلایل بسیاری اخلاق را رعایت نمیکند یکیش سنگساره.

سنگسار حکم اخلاقی است چه اینکه عقوبت یک رفتار بسیار غیر اخلاقی است
دین در حالساختن جامعه انسانی و الهی است و به رفتارهای حیوانی پاسخ سختی می دهد

m0hsen;348235 نوشت:
خیر اما این دلیل نمیشود که ما با کسی که مرتکب این عمل شده مثل حیوان رفتار کنیم.

عقوبت رفتار ضد اخلاقی اخلاقی است .
m0hsen;348235 نوشت:
پس اگر ما نتوانیم بر این دین که به خودش اجازه میدهد وارد حریم شخصی ما شود و نظر بدهد انتقادی روا داریم این عین دیکتاتوریست.

وقتی در جامعه ای که دین آنرا اداره می کند زندگی کنید مانند هرکشور دیگری موظف به رعایت قوانین آن هستید
در خارج هم مکالمات شما به انگیزه های امنیتی شنود می شود

m0hsen;348235 نوشت:
شما حتی اگر حدود اسلامی را اجرا کنید باز هم جرم و جنایت وجود دارد. مگر زمان علی جرم و جنایت نبود؟

پیش از آنکه حدود اسلامی کارکرد اجتماعی داشته باشد کارکرد نفسی برای خود فعل دارد یعنی اصلا فعل اقتضای این برخورد را در عالم تکوین دارد هرچند ممکن است آثار مشهود اجتماعی هم داشته باشد
m0hsen;348235 نوشت:
اگه اینجا یک کشور متمدن بود علیهش اعلام جرم میکردم و قانون هم میدانست که چگونه با او برخورد کند اما اینجا اگر چنین کاری کنم او را سنگسار میکنند و من چون وحشی نیستم بجای این کار او را طلاق میدهم.

وحشی آن است که چنین تعرضی را به یک شخص روا می دارد و وحشی آن قانون گذاری است که از منحرفین اخلاقی و وحشیان اخلاقی دفاع می کند
امیدوارم به این مساله مبتلا نشوید چون آنگاه است که می یابید کاری که اسلام با تعرض کننده به شما می کند عین حق است
والله الموفق

مرصاد;348204 نوشت:
شما خوت رو یه لحظه بذار جای اون زن یا مرد چی کار می کردی؟؟؟؟

عزیزم انگار پست بعدیم رو ندیدن بنده جوابم رو گرفتم مهلت توبه وجود دارد

m0hsen;348094 نوشت:
هر ساله مسلمانان زیادی به مکه میروند و رمی جمرات میکنند اما خیال میکنید چند درصد از این انسان ها حاضرند به یک نفر به صرف اینکه به همسرش خیانت کرده انقدر سنگ بزنند تا بمیرد؟ تو حرف بله میشه به یک نفر انگ شیطان بودن زد بعد انقدر به او سنگ زد تا مرد اما در عمل کسی این کار را انجام میدهد که دلش همانند آن سنگ شده باشد.

عزیز دل من فقط شیطان دلش نمیاد به شیطان ( هم نوعه خودش ) سنگ بزنه . اگر مطمئن باشی شیطانه باید سنگ زد همان طور که حضرت ابرهیم سنگ زد ...
درضمن انگار شما پست منو به طور کامل نخوندین .. یک بار دیگه خواهش میکنم به دقت بخونین تا جوابتون رو بگیرین .. فقط تورو خدا نزارین ادله ی شیطانی مانع رسیدن شما به حقیقت بشه

حلاج;348031 نوشت:

[="red"]محسن جان بفرما : [/]
دوست عزیز من ، بنده این سوالات برای اثبات حقانیت این موضوع بیان کردم...
میخواهم بفهمم که عمل سنگسار که یک عمل بسیار خشنی میباشد واقعاً استحقاق چه کسی میباشد .. حتماً باید گناهش بسیار بسیار بسیار باشد که بدترین حکم را برایش بریده اند ... فردی به همسرش بدون دلیلی خیانت کرد و فریب شیطان را خورد و یکی از بدترین اعمال زشت دنیوی را انجام داده ( براساس روایات و قران ) باید مستحقق حکم بدی باشد فکر نکنم کسی منکر این موضوع باشد اما نه حکمی به سنگینیه سنگسار

(اسراء، ۳۲، «وَ لا تَقْرَبُوا الزِّنى‏ إِنَّهُ کانَ فاحِشَةً وَ ساءَ سَبِیلًا»
ارتکاب عمل زنا از نظر قرآن گناه بزرگى است که خداوند در بارۀ آن مى‏فرماید: «نزدیک زنا نشوید چرا که عمل بسیار زشتى است و راه و روش بدى است» )

اما غرض از سوال های من نسبت به پاسخهای اساتید این بود که مطمئن شوم که سنگسار برای فردی میباشد که توبه نکن و بخواهد به اعمال شیطانی خود ادامه دهد بخواهد راه شیطان را پیش بگیرد و چه بسا افراد بسیاری را نیز در این دام شریک خود کند این فرد دیگر انسان نیست یک شیطان است و همانند ابراهیم که به شیطان سنگ میزد ما نیز باید با این عمل از عقیده شیطانیه او دوری کنیم شیطان انقدر در این افراد نفوذ میکند که تا لحظه آخر به آنها امید میدهد ولی ما نباید امید شیطان را برایشان زنده کنیم ... این عمل برای چنین فردی است که علنی با خداوند مخالفت و صراحتاً شیطان را دوست و خدا را دشمن خود میخواند ...
کسی که یار شیطان است و در درگاه خداوند قسم خورده تمام بنده هایت را به وسیله ایی گمراه میکنم تا دشمنت شوند باید سنگسار شود... عزیز دل من اگر در اجرای حکم شکی داری به دلت رجوع کن ... فکر کن خداوند پادشاه یک قومی هست که تو بدترین اعمالی که اون پادشاه بدش می آمد انجام داده بودی مطمئناً اون پادشاه بدترین عذاب ها را برای تو انتخاب میکرد . حال خداوند که پادشاه جهان است و خالق مطلق و قدرتی بی نهایت فرموده عملی که من این همه ازش متنفرم انجام بدی اگر پیش من باز گردی و از دشمنم شیطان یاری نکنی میبخشمت و تو را هیچ مجازاتی نمیکنم... حالا فکر کن به پرویی تمام به پادشاهت بگی نه من این کار را مطمئناً ادامه میدهم و از شیطان پیروی میکنم... در صورت گیر افتادنت انتظار حکم سنگسار را از طرف خداوند نداری ؟
( خداى رحمان و رحيم در قرآن مى‏فرمايد: قُلْ يا عِبادِيَ اَلَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلى‏ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اَللَّهِ إِنَّ اَللَّهَ يَغْفِرُ اَلذُّنُوبَ جَمِيعاً إِنَّهُ هُوَ اَلْغَفُورُ اَلرَّحِيمُ. وَ أَنِيبُوا إِلى‏ رَبِّكُمْ وَ أَسْلِمُوا لَهُ مِنْ قَبْلِ أَنْ يَأْتِيَكُمُ اَلْعَذابُ ثُمَّ لا تُنْصَرُونَ، بگو اى بندگان من كه بر خود اسراف و ستم كرده‏ايد از رحمت خداوند نوميد نشويد كه خدا همه گناهان را مى‏آمرزد. و به درگاه پروردگارتان باز گرديد و در برابر او تسليم شويد، پيش از آنكه عذاب به سراغ شما آيد سپس از سوى هيچكس يارى نشويد . )

حامد;348257 نوشت:
وقتی در جامعه ای که دین آنرا اداره می کند زندگی کنید مانند هرکشور دیگری موظف به رعایت قوانین آن هستید
در خارج هم مکالمات شما به انگیزه های امنیتی شنود می شود

بحث من سر رعایت قوانین نیست بحث من سر حق اعتراض به قوانین است که اینجا وجود ندارد.

m0hsen;348269 نوشت:
بحث من سر رعایت قوانین نیست بحث من سر حق اعتراض به قوانین است که اینجا وجود ندارد.

سلام
پس دارید اینجا چیکار می کنید
از اول که تشریف آوردین در حال اعتراضید
حتی یکبار انصاف ندادید بگید
بله اونجا که قبله آمال منه هم فلان کار بد میکنن
نه به خدا این همه ادعای تمدن با به خاک و خون کشیدن میلیونها نفر در طی همین یکی دو قرن گذشته سازگاره ؟
روی زمینی زندگی میکنن که از خون صاحبان اصلیش سیراب شده
همین آمریکاییهای مدعی
و همین محبوبان شما
اینها عین آدمیت است به خدا
اینها عین دانش و ترقی است نه !
چرا ساکتی؟
بگو بله
تو بگو خدا نیست
همه خلق رو بکش
چه اهمیتی داره
چون تکامل میگه نژاد برتر
مگه شعار هیتلر نبود
بگو نه !
والله الموفق

حامد;348285 نوشت:
پس دارید اینجا چیکار می کنید
از اول که تشریف آوردین در حال اعتراضید

پس چرا این همه وبلاگ و وب سایت فیلترن؟ مگه همین press tv وب سایتش در اروپا و آمریکا باز نیست؟ پس چرا bbc و voa وب سایت هاشون فیلترن؟ تو این 30 و اندی سال چند تا تظاهرات در این نظام اسلامی برگذار شده که بهش حمله نکرده باشن؟ تا حالا شده به کسی مجور برگذاری تظاهرات بدن؟ آیا به روزنامه ای اجازه میدن که بر ضد قوانین جاری مطلبی بنویسه؟ این هم که من دارم تو این سایت چنین حرف هایی میزنم اگه به گوش مسئولینتون برسه یا سایتتون رو فیلتر میکنند یا اینکه بهتون دستور میدن پست های منو حذف کنید.

حامد;348285 نوشت:
حتی یکبار انصاف ندادید بگید
بله اونجا که قبله آمال منه هم فلان کار بد میکنن
نه به خدا این همه ادعای تمدن با به خاک و خون کشیدن میلیونها نفر در طی همین یکی دو قرن گذشته سازگاره ؟
روی زمینی زندگی میکنن که از خون صاحبان اصلیش سیراب شده
همین آمریکاییهای مدعی
و همین محبوبان شما
اینها عین آدمیت است به خدا
اینها عین دانش و ترقی است نه !
چرا ساکتی؟

مگه بنده مسئول حل مشکلات جهان هستم؟ وقتی در کشور خودم به راحتی حقوق بشر زیر پا گذاشته میشود من خیلی هنر کنم اینه که بتونم این بی عدالتی ها رو به گوش 4 نفر برسونم به امید اینکه وضع 1 درصد بهبود پیدا کنه. اینکه میبینی فلان کس تو آمریکا و اروپا دنبال اینه که جلوی نقض حقوق بشر تو آسیا و آفریقا رو بگیره بخاطر اینه که فکر میکنه حقوق بشر تو کشور خودش تا حد قابل قبولی رعایت میشه. تازه بنده حافظ منافع آمریکا در ایران نیستم که این انتقاد ها رو به من میکنید. از نظر من خیلی کارهای حکومت آمریکا هم محکومه اما مشکلات مهمتری در کشور خودم دارم که نقض حقوق بشر تو آمریکا توش گمه.

حامد;348285 نوشت:
گو بله
تو بگو خدا نیست
همه خلق رو بکش
چه اهمیتی داره
چون تکامل میگه نژاد برتر
مگه شعار هیتلر نبود
بگو نه !

یعنی الان خیال میکنید زیست شناسانی که تکامل رو قبول دارن هر روز مصاحبه میکنن و میگن فلان نژادها باید منقرض شوند؟ شاید در ظاهر چینی ها و کره ای ها و ژاپنی ها کامل ترین نژاد باشند اما این صرفا دلیل بر برتریشون نیست. سطح اطلاعات شما در مورد تکامل خیلی سطحیست.

m0hsen;348334 نوشت:
پس چرا این همه وبلاگ و وب سایت فیلترن؟ مگه همین press tv وب سایتش در اروپا و آمریکا باز نیست؟ پس چرا bbc و voa وب سایت هاشون فیلترن؟ تو این 30 و اندی سال چند تا تظاهرات در این نظام اسلامی برگذار شده که بهش حمله نکرده باشن؟ تا حالا شده به کسی مجور برگذاری تظاهرات بدن؟ آیا به روزنامه ای اجازه میدن که بر ضد قوانین جاری مطلبی بنویسه؟ این هم که من دارم تو این سایت چنین حرف هایی میزنم اگه به گوش مسئولینتون برسه یا سایتتون رو فیلتر میکنند یا اینکه بهتون دستور میدن پست های منو حذف کنید.

سلام
هر کشوری ملاحظات امنیتی وسیاسی خاص خودشو داره قیاس غلطه

m0hsen;348334 نوشت:
مگه بنده مسئول حل مشکلات جهان هستم؟ وقتی در کشور خودم به راحتی حقوق بشر زیر پا گذاشته میشود من خیلی هنر کنم اینه که بتونم این بی عدالتی ها رو به گوش 4 نفر برسونم به امید اینکه وضع 1 درصد بهبود پیدا کنه. اینکه میبینی فلان کس تو آمریکا و اروپا دنبال اینه که جلوی نقض حقوق بشر تو آسیا و آفریقا رو بگیره بخاطر اینه که فکر میکنه حقوق بشر تو کشور خودش تا حد قابل قبولی رعایت میشه. تازه بنده حافظ منافع آمریکا در ایران نیستم که این انتقاد ها رو به من میکنید. از نظر من خیلی کارهای حکومت آمریکا هم محکومه اما مشکلات مهمتری در کشور خودم دارم که نقض حقوق بشر تو آمریکا توش گمه.

متاسفم که از درک وضعیت کشور خودتون ناتوان هستید
ما در حال جنگیم
جنگی واقعی جنگ نرم جنگ براندازانه
اینهایی که شما میگید راه دادن به سربازان دشمنه
راه دادن به ستون پنجمه
کدوم احمقی تو جنگ چنین کاری میکنه ؟

m0hsen;348334 نوشت:
یعنی الان خیال میکنید زیست شناسانی که تکامل رو قبول دارن هر روز مصاحبه میکنن و میگن فلان نژادها باید منقرض شوند؟ شاید در ظاهر چینی ها و کره ای ها و ژاپنی ها کامل ترین نژاد باشند اما این صرفا دلیل بر برتریشون نیست. سطح اطلاعات شما در مورد تکامل خیلی سطحیست.

شما میگی دین چنین و چنان است و نظام برآمده از آن
من هم گفتم تکامل چنین چنان است و جنگ خانمانسوز بر آمده از آن
حالا تکاملیها چی برا مردم دارن ؟
چند روزی به این عالم آمدید خوش باشید بعد هم فنا و نابودی ابدی
میخوام نباشه این علمی که امید و انگیزه رو از مردم میگیره
به لحاظ عقلانیت مضرتر از این تفکر تفکری برای بشریت یافت نمیشه
آیا نمیشه با نتایج مخرب نظریه تکامل جهان رو به آتش کشید ؟
چه ضمانتی برای فعل اخلاقی میمونه ؟
چرا نباید مردم دیگران را پلکان لذت جویی های محدود خودشون در این مدت عمر کوتاه نکنن
فکر میکنم باید یک جورایی زیر آب عقلانیت و اخلاق و رو هم بزنید تا تکامل مشکل پیدا نکنه
و اما تکامل همیشه مخالف داشته و داره
حتی الان اجازه نمیدن دانشمندان مخالف نظریاتشون رو مطرح کنن
مستند اکسپلد رو ببینید ما نساختیم یک یهودی آمریکایی ساخته
بیش از یافته های علمی در خصوص تکامل نتایج فلسفیشه که مورد انتقاده
اینکه جهان آفریننده ای نداره در حالیکه تصور درستی از آفریننده ندارند این اساس مشکله
حاضرم با شما در این مورد بحث کنم
والله الموفق
موضوع قفل شده است