صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حجر بن عدی

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  علاقه
  تحقیقات در زمینه ی معارف اسلامی
  نوشته
  2,163
  حضور
  29 روز 7 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8971

  حجر بن عدی
  با صلوات بر محمد وآل محمد
  ضمن عرض تسیلت به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر(عج)به مناسبت هتک حرمت به بارگاه صحابی رسول خدا ویاربا وفای امیر المؤمنین علی (ع) حجر بن عدی کندی، به همین مناسبت زندگی نامه این صحابی را جهت مطالعه کاربران عزیز اسک دین در این تاپیک عنوان می کنیم تا شخصیت این صحابی ممتاز بهتر شناخته گردد:
  حجربن عدی
  از قبيله كنده و معروف به حجر الخیر است. وی نوجوان بود كه همراه برادرش هاني، به نمايندگي از قبيله‌شان، به خدمت پيامبر رسيده و مسلمان شدند.
  حجر از ابدال روزگار ومعروف به زهد وکثرت عبادت ونماز بود ،تا جایی که نقل شده در هر شبانه روز هزار رکعت نماز می گذاشت،و با کمی سنش از بزرگان وفضلای صحابه پیامبر به شمار آمده،واز خواص یاران امیر المؤمنین وافسران و سرهنگان لشکر آن جناب محسوب می شد.
  حجر مردی شجاع ودلیر ودارای مقامی بس ارجمند بود،مخصوصاًدر راه دین هر گونه رنج واذیت ومصیبتی را بر خود هموار می کردتا عاقبت در سال 51ه.ق به دستور معاویه او وجماعتی را در مج العذراءکه به دست شخص او فتح شده بود به قتل رساندند.( به نقل از پیامبر ویاران،سفینه(حجر)؛اسد الغابه،ج1ص385؛اصابه،ج1ص313)
  دعای حجر
  وی مردی مستجاب الدعوه بود، چنان که نقل شده در راه شام موقع وضو و نماز آب نداشت، پس به کسانی که موکل او بودند اظهارکرد که سهم آب آشامیدنی مرا به من بدهیدو قردا من مطالبه آب نمی کنم، مأمورین گفتنی:ممکن است از تشنگی هلاک شوی ومعاویه ما را عوضتو بکشد. حجر دست به دعا بر داشت واز خدا خواست به او آب بدهد،ناگهان ابری ظاهر شد واز آن آب ریزش نمود،به اندازه نیاز آب گرفت و ابر نا پدید شد.هنگامی که همراهان حجر این مطلب را دیدندتقاضای دعا کردند دعا کند تا خدا آنان را خلاص نماید؛ حجر عرضه داشت:«اللهم خر لنا؛با رخدایا آن چه صلاح ماست برای ما اختیار کن.(همان،اصابه،ج1،ص314)
  حجر در کنا رامام علی (ع)
  حجر بن عدی در میان یاران حضرت على (علیه السلام) نمونه بود. او در مدت خلافت امیر مؤمنان (علیه السلام) در هر سه جنگ صفین، نهروان و جمل در رکاب آن حضرت شمشیر مى زد، او پیش از شروع جنگ صفین، روزى پشتیبانى خود را از امیرمؤمنان (علیه السلام) چنین اعلام کرد :«ما زاده جنگ و فرزندان شمشیریم مى دانیم جنگ را از کجا باید شروع کرد و چگونه از آن بهره بردارى نمود، ما با جنگ بزرگ شده و آن را آزموده زود شناخیتم، ما داراى یاران نیک، خویشاوندان و عشیره فراوان، رأى آزموده و نیروى پسندیده اى هستیم. اینک اختیار ما در دست توست، اگر به شرق یا غرب جهان بروى، در رکاب تو هستیم و هر چه دستور بدهى اطاعت مى کنیم. » امیر مؤمنان (علیه السلام) از این وفادارى خوشحال شد و درباره او دعا کرد.
  یکى از افتخارات وى مقابله با ضحاک یکى از فرماندهان نامدار شام بود که در این نبرد پیروز شد.
  حجر در جنگ صفین از طرف امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمانده قبیله کنده بود و در جنگ نهروان فرماندهی میسره‌ی لشگر امام را بر عهده داشت.

  زندگی حجر بعد از شهادت امام علی(ع)


  پس از شهادت امام علی (ع) پس از آنكه امام حسن (عليه السلام) به ناچار صلح را پذيرفت، اين يار وفادار و با بصيرت، درحالي‌ كه از سادگي سپاهيان امام، خون در چشمانش مي‌جوشيد، با احترام مقابل حضرت نشست. غرق فكر بود و مي‌خواست امام حسن (عليه السلام) به او و چند نفر از يارانش اعتماد كند و دوباره با معاويه بجنگد. امام هم در فكر بود.
  به حضرت عرض كرد: «يا بن رسول‌الله؛ آرزو مي‌كردم كه پيش از ديدن چنين روزي بميرم. ما را از زمره اهل عدل بيرون آوردي و در فرقه ارباب جور داخل كردي. حقي را كه داشتيم، پشت سر گذاشتيم و در باطلي در آمديم كه از آن مي‌گريختيم و پستي را از خودمان به خود بخشيديم و فرومايگي را پذيرفتيم كه سزاوار آن نبوديم.»
  سخنش بر حضرت سنگين آمد. امام آن اوضاع پيچيده و علت صلح با معاويه را برايش تشريح كرد، ولي حجر قانع نشد. نزد امام حسين (عليه السلام) رفت تا شايد ايشان فرمان جنگ بدهد.
  امام حسين (عليه السلام) هم سخن برادر را تأييد كرد و حجر را به پيروي از امام عصر خود خواند. حجر بن عدي پذيرفت و مصلحت امامانش را بر خواسته‌ خود مقدم داشت. منتظر روزي بود كه اميرالمؤمنين به او وعده داده بود؛ روز شهادتش. تا آن روز، با اراده‌اي محكم، در دوستي علي‌ (عليه السلام) و پيروي از او باقي ماند.

  جریان شهادت حجر بن عدی

  بعد از جریان صلح تحمیلى بر امام حسن (علیه السلام) حاکمان شهرها به دستور معاویه شروع به شکنجه و آزار شیعیان حضرت على (علیه السلام) کردند. یکى از این حاکمان مغیره بن شعبه بود که چون از محبوبیت عمومى و شایستگى و فضیلت حجر آگاه بود ناگزیر به آن اعتراف مى کرد و مى گفت نمى خواهم بهترین مردان شهر را بکشم تا آنان را در پیشگاه خدا سعادتمند گردند و من بدبخت و تبهکار! او اضافه کرد با قتل حجر و یاران او معاویه در دنیا به عزت و آقائى مى رسد ولى مغیره روز قیامت ذلیل و معذب مى گردد.
  پس از شهادت امام مجتبی (علیه السلام) و رفت و آمد بزرگان عراق و اشراف حجاز با امام حسین (علیه السلام) دست‌نشاندگان معاویه به دستور او سختگیری بیشتری نسبت به شیعیان، به‌خصوص شیعیان کوفه می‌کردند و بعضی از چهره های سرشناس شیعه را به بهانه های پوچ و بی اساس به قتل می‌رساندند. یکی از آنان حجربن عدی کندی بود.
  هنگامى که نوبت قتل حجر وفادار و بزرگوار رسید از دژخیم خود اجازه خواست دو رکعت نماز بخواند، او موافقت کرد، حجر به نماز ایستاد و نماز را طول داد پرسیدند آیا از ترس مرگ نماز را طول دادى گفت: "به خدا سوگند در عمرم هر وقت وضو گرفته ام، دو رکعت نماز خوانده ام و هرگز نمازى به این کوتاهى نخوانده ام و براى اینکه خیال نکنید من از مرگ مى ترسم به این کوتاهى خواندم و بعد گفت پس از مرگ من، زنجیر از دست و پایم باز نکنید و خون پیکرم را نشوئید زیرا مى خواهم روز رستاخیز با همین وضع با معاویه روبرو شوم"!

  تاثیر شهادت حجر صحابی پیامبراکرم (ص)
  شهادت حجر تأثیر بسیاری بر روحیه مردم گذاشت و موج نفرت از خاندان اموی سراسر جامعه اسلامی را فرا گرفت، به طوری که عایشه هنگامی که در مراسم حج با معاویه ملاقات کرد، به او گفت:« چرا حجر و یاران او را کشتی و از خود شکیبایی نشان ندادی؟ از رسول خدا (ص) شنیدم که فرمود در « مرج عذراء » جماعتی کشته می شوند که فرشتگان آسمان از کشته شدن آنها خشمگین خواهند شد.» معاویه برای این که عمل خود را توجیه کند گفت:« در آن زمان هیچ مرد عاقل و کاردانی نزد من نبود تا مرا از این کار باز دارد.»
  معاویه نیز از کشتن حجر پشیمان گردید وسخت خود را ملامت می کرد؛ حتی در موقع جان دادن مکرر می گفت:«یومی منک یا حجر یوم طویا؛روز محاکمه من وتو روز طولانی وسختی خواهد بود.(کامل،ج3،ص325؛بحار،ج10،ص13 1)


 2. صلوات ها 24


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  189
  حضور
  3 روز 52 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  1
  گالری
  0
  صلوات
  821  و سیعلم الذین ظلموا أیّ منقلبٍ ینقلبون
  بنده مؤمن را به هر سو گردانم برایش خیر است.
  پس باید به قضاء من راضی باشد و بر بلای من صبر کند و نعمت هایم را سپاس گذارد تا او را نزد خود از صدیقین ثبت کنم.
  حدیث قدسی

 4. صلوات ها 13


 5. #3

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  من به تفسير قرآن و كلا مباحث مربوط به قرآن كريم خيلي علاقه مندم.
  نوشته
  33
  حضور
  2 روز 7 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  40
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  250  سلام.
  به اميد اون روزي كه شيعيان جهان از اين ظلمها نجات يابند.
  اي كاش اين قدر شيعه غريب نبود.
  گوش كن!
  صداي قلبمو مي شنوي؟
  «حسين, حسين , حسين.»
  شنيدم. قلب تو هم همينو ميگه .
  اگه خوب گوش كني ميشنوي كه:
  قلب همه ي عالم در هر تپش ميگه:
  «حسين»

 6. صلوات ها 11


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۱
  نوشته
  1,047
  حضور
  62 روز 16 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  111
  آپلود
  0
  گالری
  89
  صلوات
  3428  حجر بن عدی شهید ولایت و آزادی بیان

  حَدَّثَنَا الْحَسَنُ بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ يَحْيَى الْعَلَوِيُّ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ قَالَ حَدَّثَنِي جَدِّي قَالَ حَدَّثَنَا دَاوُدُ قَالَ حَدَّثَنَا عِيسَى بْنُ عَبْدِ الرَّحْمَنِ بْنِ صَالِحٍ قَالَ حَدَّثَنَا أَبُو مَالِكٍ الْجَنْبِيُّ عَنْ عُمَرَ بْنِ بِشْرٍ الْهَمْدَانِيِّ قَالَ: قُلْتُ لِأَبِي إِسْحَاقَ مَتَى ذَلَّ النَّاسُ قَالَ حِينَ قُتِلَ الْحُسَيْنُ بْنُ عَلِيٍّ ع وَ ادُّعِيَ زِيَادٌ وَ قُتِلَ حُجْرُ بْنُ عَدِيٍّ
  الخصال ج1 ص 181

  به ابى اسحق گفتم كى مردم خوار شدند؟ گفت از هنگامى كه حسين بن على شهيد شد و زياد بابى سفيان بسته شد و حجر بن عدى كشته گرديد.

 8. صلوات ها 10


 9. #5

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۱
  نوشته
  1,365
  حضور
  15 روز 17 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3238  خدا منتقم هتک حرمت بدن مطهرش را برساند.


 10. صلوات ها 8


 11. #6

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,900
  حضور
  21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8410  با سلام


  رگ رگست اين آب شيرين آب شور در خلايق ميرود تا نفخ صور


  صحابي جليل القدر حجربن عدي رضي الله عنه از زبان مخالفين :


  14 - حُجْر بن عَدِيّ ويدعي حُجْر بن الأدبر بن جَبَلَة الكنْدي الكوفي، أَبُو عَبْد الرَّحْمَنِ. [الوفاة: 51 - 60 ه]
  وقيل لأبيه: الأدبر، لأَنَّهُ طُعن موليًا. [ص:483]

  ولحُجْر صُحْبة ووفادة، مَا رَوَى عَن النَّبِيِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ شيئًا.
  سَمِعَ مِنْ: عَلِيّ وعمار،
  وَعَنْهُ: مولاه أَبُو ليلى، وأَبُو البَخْتري الطائي. شهد صِفّين أميرًا مع عَلِيّ. وَكَانَ صالحًا عابدًا، يلازم الْوَضوء، ويكثر من الأمر بالمعروف والنهي عَن المنكر، وَكَانَ يكذب زياد بن أبيه الأمير عَلَى المنبر، وحصبه مرة فكتب فيه إلى معاوية، فسر حُجْر عَن الْكُوفَة في ثلاثة آلاف بالسلاح، ثُمَّ تورع وقعد عَن الخروج، فسيره زياد إِلَى مُعَاوِيَة، وجاء الشهود فشهدوا عند مُعَاوِيَة عَلَيْهِ، وَكَانَ معه عشرون رجلًا فَهَمَّ مُعَاوِيَة بقتلهم، فأخرجوا إلى عذراء.
  وقيل: إن رسول مُعَاوِيَة جاء إليهم لَمَّا وصلَوْا إِلَى عذراء يعرض عليهم التوبة والبراءة من عَلِيّ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ، فأبى من ذلك عشرة، وتبرأ عشرة، فقتل أولئك، فلما انتهى القتل إِلَى حُجْر رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ جعل يرعد، فقيل له: ما لك ترعد! فَقَالَ: قبر محفور، وكفن منشور، وسيف مشهور.


  وَلَمَّا بلغ عَبْد اللَّهِ بن عمر قتلُه حُجْر قَامَ من مجلسه موليًا يبكي.
  ولما حج مُعَاوِيَة استأذن عَلَى أم المؤْمِنِينَ عائشة فقالت لَهُ: أقتلتَ حُجْرًا! فَقَالَ: وجدت في قتله صلاح النَّاس، وخفت من فسادهم.
  وقيل: إن مُعَاوِيَة ندم كل الندم عَلَى قتلهم، وَكَانَ قتلهم في سنة إحدى وخمسين.
  ابن عون: عَن نافع، قَالَ: كَانَ ابن عمر في السوق، فنُعي إليه حُجْر، فأطلق حُبْوَتَهُ وَقَامَ، وقد غلبه النحيب.
  هشام: عَن ابن سيرين، قَالَ: لَمَّا أتي مُعَاوِيَة بحُجْر، قَالَ: السلام عليك يا أمير المؤمنين، قال: أو أمير المؤمنين أنا! اضربوا عنقه. فصلى ركعتين، وَقَالَ لمن حضر من أَهْله: لَا تطلقوا عني حديدًا، وَلَا تغسلَوْا عني دمًا، فإني مُلاقٍ مُعَاوِيَة عَلَى الجادة.


  الكتاب: تاريخ الإسلام وَوَفيات المشاهير وَالأعلام

  المؤلف:

  شمس الدين أبو عبد الله محمد بن أحمد بن عثمان بن قَايْماز الذهبي (المتوفى: 748هـ)


  قابيليان و شركاي شيطان همواره چنين بوده وهستند خوش بحال هابيليان كه :

  {فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُواْ بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلاَّ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ }آل عمران170


  وبدا بحال قابيليان كه بزودي :

  وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ }الشعراء227


 12. صلوات ها 3


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  234
  حضور
  1 روز 6 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  29
  آپلود
  0
  گالری
  19
  صلوات
  1634  آيا نبش قبر حجر بن عدی هم تلاش براي سقوط دولت اسد است!؟ / مرقدحضرت زينب (س) خط قرمز حزب‎الله و ايران

  نبش قبر صحابه رسول اكرم و اميرالمومنين عليهما السلام، توسط جريانات تندرو تكفيري در سوريه، اگر چه بسيار درآورد و موجبات جريحه‎دار شدن احساسات ديني بسياري از مسلمين را فراهم آورده است اما از سوي ديگر اين پيام مهم را در دل خود نهفته داشته است كه ماهيت اين جنگ در سوريه، نه تلاش براي تغيير نظام بشار اسد به دليل عدم وجود آزادي و نه احقاق حقوق اقشاري از ملت سوريه بوده است، چنانكه اين اقدام اساسا تاثيري در تثبيت قدرت و يا افزايش احتمال سقوط دولت بشار اسد ندارد.

  حجر بن عدی

  به گزارش رجانيوز،‌ در حاليكه دستگاه بزرگ تبليغاتي غربي _ عربي در بيش از دو سال گذشته تلاش كرده است درگيري‎ها و اعتراضات در سوريه را اعتراض به نظام سوريه به دليل عدم وجود آزادي سياسي بيان كند، اما آنچه اين روزها در سوريه در حال وقوع است، پرده از ماهيت اين درگيري‎ها برداشته و اساس آنرا نه تلاش براي دستيابي به آزادي، بلكه خدشه در محور مقاومت مقابل اسرائيل و شعله‎ور كردن آتش درگيري‎هاي فرقه‎اي در منطقه نشان مي‎دهد.


  اين در حالي است كه رهبر معظم انقلاب نيز در سخنان خود ماهيت اين نزاع را نه يك نزاع سني شيعي كه نزاع ميان معتقدين به مقاومت و مخالفان آن معرفي كرده بودند.
  به نظر مي‎رسد اقدام اخير، آنهم پس از برگزاري اجلاس بيداري اسلامي در تهران، حاكي از نگراني بانيان اصلي فتنه شام نسبت به روشن شدن ابعاد اين فتنه و تلاش براي بازنمايي آن در قالب يك نزاع فرقه‎اي است، نگراني كه چند روز پس از اين سخنان، خود را در قالب نبش قبر صحابي بزرگواري رسول اكرم و اميرالمومنين عليهما السلام نمايان كرد.


  رهبر معظم انقلاب در این جلاس فرمودند: "تبليغات غرب و رسانه‌های منطقه‌ای وابسته و مزدور، جنگ ويرانگر در سوريه را نزاع شيعه و سنّی وانمود ميكند و حاشيه‌ی امنی برای صهيونيستها و دشمنان مقاومت در سوريه و لبنان پديد می‌آورد، درحاليكه دو طرف نزاع در سوريه، نه سنّی و شيعه، بلكه طرفداران مقاومت ضدصهيونيستی و مخالفان آنند."

  حجر بن عدی

  با اين حال سخنان مهم سيد حسن نصر الله در هفته گذشته نيز حاكي از برنامه‎ريزي گسترده اين جريان خطرناك و وابسته به غرب براي شعله‎ور تر كردن آتش نزاع فرقه‎اي و ايجاد مشغوليت جديد در اين زمينه است، موضوع كه دبيركل حزب‎الله لبنان، به صراحت به آن واكنش نشان داده و نسبت به برنامه‎ريزي پيرامون آن هشدار داد.

  «سید حسن نصرالله» در این باره گفت: برخی گروه‌های مسلح در فاصله‌ای حدود چند صد متر با حرم حضرت زینب در شام فاصله دارند و در این زمینه حساسیت بسیار زیادی وجود دارد چون این گروه‌ها تهدید کرده‌اند در صورتی که بر این کشور سیطره یابند حرم حضرت زینب(س) را نابود می‌کنند و شاهد آن هستیم که این افراد از این اقدام عقب‌نشینی نکرده‌اند. این امور عواقب خطرناکی به همراه دارد همانطور که تکفیری‌ها پس از آنکه اقدام به انفجار حرم امامان در سامرا کردند عواقب و نتایج خطرناکی به وجود آمد.

  وی گفت: کسانی که از این حرم دفاع می‌کنند و در دفاع از آن شهید می‌شوند اینها کسانی هستند که مانع از ایجاد فتنه می‌شوند. جلوگیری از تخریب حرم حضرت زینب(س) و ایستادن در برابر تکفیری‌ها برای مقابله با تخریب این حرم واجب است.

  اين در حالي است كه هشدار نسبت به تلاش براي دامنه‎دار شدن درگيري فرقه‎اي و ايجاد زمينه‎اي جديد براي انحراف افكار عمومي منطقه از خطر اسرائيل به سخنان سيد حسن نصرالله خلاصه نشد، چنانكه آیت‌الله سیدمجتبی حسینی، نماینده رهبر انقلاب در سوریه نيز با اشاره به هتك حرمت و نبش قبر حجر ابن عدي گفت: کوچکترین تعرض به حرم‌های حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) را در هر ساعت از شبانه‌روز قاطعانه پاسخ می‌دهیم. سرانجام این جنگ، شرم‌آورتر از جنگ 33 روزه لبنان برای گروه‌های افراطی سوریه و پشتیبانان آنها خواهد بود

  به عقیده کارشناسان، موج جدید توهین به مقدسات از سوی تکفیری ها با هدف کشاندن جنگ سوریه به جنگ شیعه و سنی صورت می گیرد. موضوعی که رهبر معظم انقلاب نیز در اجلاس علما و بیداری اسلامی به آن اشاره داستند.
  تخریب قبر حجر بن عدی در حالی با استدلال پاک کردن مظاهر شرک صورت گرفته است که علمای اهل سنت بیش از 800 سال در سوریه ساکن هستند و هیچ گاه حکم به تخریب مرقد یاران پیامبر ندادند.

  با این حال تکفیری های وابسته به جريان تكفيري جبهه النصرة اعلام کردند روند توهین به مقدسات شیعیان را ادامه می دهند.

  در همین راستا روز گذشته برخی از تروریست های مخالف دولت اسد در صفحه فیس بوک از برنامه خود برای حمله به حرم حضرت زينب(ُس) خبر دادند.
  یکی از اعضای عضو گروهک النصرة که در تخریب حرم حجر بن عدی نیز دست داشته است در صفحه فیس بوک خود با کمال وقاحت، اين گونه نوشته است:

  «ببین فرزندان خمینی و ایرانی ها الآن چه حالی دارند وقتی می بینند که چه بلایی بر سر قبور روافض(شیعیان) آورده ايم اما نمي دانند که بزودی همين کار را با بقيه قبور آنان هم خواهيم کرد و بزودي سراغ قبر سيده زينب و رقيه هم مي رويم و پيکر آنان را هم از خاک بيرون مي کشيم و سرهاي بت هاي آنان را خرد مي کنيم و از بين مي بريم.»


  گفتنی است در حال حاظر نیروهایی از حزب الله لبنان گردان نظامی لوا ء العباس وظیفه حفاظت از حرم حضرت زینب (س) را بر عهده دارند و در این راه تعدادی از آنها نیز به شهادت رسیدند.

  در فیلمی که از گردان نظامی لواء الزینب در اینترنت منتشر شده، جوانی که به زبان عربی با لهجه عراقی صحبت می کرد بیانیه شماره یک گردان لوا ابوالفضل العباس (علیه السلام) را قرائت می کند. در این بیانیه آمده است:

  ماموریت این گروه حمایت و دفاع از حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) از حملات تکفیری ها و وهابی ها، ارتش آزاد و دشمنان اهل بیت رسول خداست
  .
  همچنین فیلم دیگری نیز منتشر شده که فعالیت هایی از اعضای این گردان را نشان می دهد. در این فیلم مشخص است که اعضای تیپ با لباس متحد الشکل ، فعالیت های آموزشی و رزمی و تشکیلاتی خود را انجام می دهند و سرود "یا زینب" را همخوانی می کنند.

  روزنامه کریستین ساینس مانیتور هم پیش از این در گزارشی در معرفی گردات لوا العباس نوشت:
  قبل از این گروهی از افراد مسلح به نام گردان های ابوالفضل العباس متشکل از نیروهای تک تیرانداز و متخصص در بمب های کنار جاده، حملاتی را علیه نیروهای آمریکایی در عراق درسال های 2005 و 2008 انجام می دادند. در سال های بعد گردان های ابوالفضل العباس در عراق با گردان های حزب الله عراق ادغام شدند.سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله لبنان هم در سال 2007 از گردان های العباس با عنوان گردان های مقاومت در عراق یاد کرد. شبکه تلویزیونی المنار وابسته به حزب الله لبنان هم فیلم های متعددی از فعالیت های آنان در عراق پخش می کرد.


  واكنش حوزه‎هاي علميه به هتك حرمت صحابي رسول اكرم (ص)

  واکنش ها به تخریب قبر حجر بن عدی(ع) از صحابی گرانقدر پیامبر اسلام (ص) و امام علی (ع) ادامه دارد.
  امروز حوزه‌های علمیه سراسر ایران و نجف در اعتراض به هتک حرمت صورت گرفته توسط نیروهای وهابی مخالف دولت اسد، کلاس‌های درس خود را تعطیل کردند.
  برخی مراجع عظام تقلید جهان تشیع نیز با صدور بیانیه‌هایی ضمن محکومیت این اقدام موهن، تخریب صورت گرفته را توطئه ای علیه مقدسات بیان کردند.
  حزب الله لبنان نیز با صدور بیانیه‌ای این اقدام گروه‌های تکفیری را محکوم کرد .

  در این بیانیه تصریح شده است: نبش قبر حجر بن عدی و هتک حرمت آن به خوبی منطق جنایتکارانه تروریست ها را که مبتنی بر بی حرمتی به مقدسات مسلمانان و مسیحیان است به نمایش گذاشت و اکنون باید پرسید مخالفان سوری که مدعی حمایت از مقدسات و دفاع از بارگاهها و مراکز مذهبی بودند، اکنون کجا هستند؟

  حزب الله در پایان بیانیه خود ضمن ابراز نگرانی شدید از ادامه هتک حرمت مراقد و مقدسات مذهبی در سوریه، تمام مسئولان را به مسئولیت پذیری در این خصوص فراخوانده و تاکید کرده است آنان نباید اجازه دهند این روند که زنگ خطری برای آغاز فتنه بزرگ و خطرناک است، ادامه یابد.

  شبکه العراقیه نیز به نقل از نوری مالکی نخست وزیر عراق هدف از هتک حرمت مقبره حجر بن عدی در سوریه را از بین بردن وحدت مسلمانان اعلام کرد.

  این در حالی است که از اردن خبر می رسد، مرقد جعفر طیار ، برادر امام علی (ع) نیز توسط وهابی ها به آتش کشیده شد.

     

  حجر بن عدی
  حجر بن عدی
  حجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدیحجر بن عدی 14. صلوات ها 8


 15. #8

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۰
  علاقه
  خدا،ائمه،قرآن،آقا،نماز،درس،الكترونيك،ميكروكنترلر،برنامه‌نويسي و ....
  نوشته
  48
  حضور
  2 ساعت 46 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  309

  مقاله
  نقل قول نوشته اصلی توسط .:mobarez:. نمایش پست ها

  یکی از اعضای عضو گروهک النصرة که در تخریب حرم حجر بن عدی نیز دست داشته است در صفحه فیس بوک خود با کمال وقاحت، اين گونه نوشته است:

  «ببین فرزندان خمینی و ایرانی ها الآن چه حالی دارند وقتی می بینند که چه بلایی بر سر قبور روافض(شیعیان) آورده ايم اما نمي دانند که بزودی همين کار را با بقيه قبور آنان هم خواهيم کرد و بزودي سراغ قبر سيده زينب و رقيه هم مي رويم و پيکر آنان را هم از خاک بيرون مي کشيم و سرهاي بت هاي آنان را خرد مي کنيم و از بين مي بريم.»
  [size=3][color=blue]

  [/spoiler]
  مگر ما مرده ايم ؟ اگر چنين كاري كنند . شيعه ريشه‌ي آنها را خواهد كند.
  ناموس جدم حسين ناموس من است .اگر چنين غلطي كنند از پا نمي‌نشينم.
  اللهم عجل لوليك الفرج و ... و اجعلنا من خير اعوانه و انصاره و المستشهدين بين يديه ...

  ویرایش توسط سيد حميدرضا : ۱۳۹۲/۰۲/۱۵ در ساعت ۱۱:۴۰
  پيامبر در طي هزاران سال تلاش كردند تا حكومتي اسلامي به قدرت و عظمت حكومت امروز ايران بنا كنند ولي به اندازه‌ي 10 ثانيه هم اين موقعيت را بدست نياوردند . امروز ما با انقلابمان به آن آرزوي پيامبران رسيده‌ايم و حال ما همگي مسئوليم تا اسلام ناب را به همه‌ي جهانيان عرضه كنيم و آنها را از فرورفتن در سياهچاله‌ي فساد و گناه باز داريم.
  به قول چگووارا ، انقلابي كمونيست ونزوئلايي : ديگر نبايد خفت

 16. صلوات ها 6


 17. #9

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  علاقه
  امام زمان عج
  نوشته
  194
  حضور
  2 ساعت 46 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  3
  صلوات
  802  امام زمان عج بیا طاقت ندارم
  تا یه زائر می رسه از کربلا این گفتگومه،منم آقا آرزومه
  آقا یک عمره که صحبت حرم بغض گلومه،منم آقا آرزومه
  خوش به حال اون پرنده که لونش بین دو بومه،منم آقا آرزومه
  منم آقا آرزومه

 18. صلوات ها 3


 19. #10

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  72
  حضور
  1 روز 16 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  302  خداوندا هرگز مگذار که به نوامیس حسین(ع) حتک حرمت کنند.

  نصيحت من به خودم:
  ١-هميشه به ياد امام زمان باشم و در طول زندگى اگر مشكلى سر راهم آمد اول از خدا و سپس از ائمه كمك بخواهم تا گره مشكلاتم باز شود.
  ٢-در طول زندگى سعى كنم با تقوا باشم.
  ألّٰهُمَّ عَجِّلْ لِوَليِّكْ ألْفَرَجْ

 20. صلوات ها 4


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود