جمع بندی آیا احتمال شبیه سازی حوادث آخر الزمان و ایجاد ظهور تقلبی وجود دارد یا خیر ؟

تب‌های اولیه

87 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا احتمال شبیه سازی حوادث آخر الزمان و ایجاد ظهور تقلبی وجود دارد یا خیر ؟

[="Black"]سلام
آیا احتمال شبیه سازی حوادث آخر الزمان و ایجاد ظهور تقلبی وجود دارد یا خیر ؟
[/]

با نام الله

شیـ«علی»ـعه;343536 نوشت:
سلام آیا احتمال شبیه بعضی ها نیز به آنها سازی حوادث آخر الزمان و ایجاد ظهور تقلبی وجود دارد یا خیر ؟

با سلام
درطول غیبت امام عصر(عج)بعضی ها ادعا کرده اند که امام زمان هستند وظهور کرده اند ویا اینکه ظهور در فلان زمان خواهد،وبعضی ها نیز به آنها گرویده اندوشاید مدت کمی جولان داده اند وطولی نکشیه که از بین رفته اند.اما باید دقت نظر داشت که اینها هم نشات گرفته از جهل وعدم شناخت درست امام ومقام اوست لذا ما باید با تقویت معرفت دینی خود تلاش کنیم در دامن این گروههای منحرف نیفتیم.والا درزمانهای گئشته بوده ودر آینده نیز خواهد بود افرادی که به دروغ ادعای امامت خواهند کرد. ودر مورد امام عصر علیه السلام آمده است که ایشان هنگام ظهور 313یاور اصلی ایشان بلافاصله در کنار ایشان حاضر خواهند شد وبعد هرکدام به دور افتاده ترین نقاط زمین با طی الارض خواهند رفت ومشاهده خواهند کرد که غیر این دعوت دعوت حق دیگری نیست.منظور اینکه یاوران اصلی آنحضرت نیز بعد از ظهور برای اطمینان از صحت دعوت آنحضرت تحقیق وبررسی خواهند کرد تا یقن پیدا کنند که حضرا حجت (عج)است.

[="Black"]

کریم;347311 نوشت:
با سلام درطول غیبت امام عصر(عج)بعضی ها ادعا کرده اند که امام زمان هستند وظهور کرده اند ویا اینکه ظهور در فلان زمان خواهد،وبعضی ها نیز به آنها گرویده اندوشاید مدت کمی جولان داده اند وطولی نکشیه که از بین رفته اند.اما باید دقت نظر داشت که اینها هم نشات گرفته از جهل وعدم شناخت درست امام ومقام اوست لذا ما باید با تقویت معرفت دینی خود تلاش کنیم در دامن این گروههای منحرف نیفتیم.والا درزمانهای گئشته بوده ودر آینده نیز خواهد بود افرادی که به دروغ ادعای امامت خواهند کرد. ودر مورد امام عصر علیه السلام آمده است که ایشان هنگام ظهور 313یاور اصلی ایشان بلافاصله در کنار ایشان حاضر خواهند شد وبعد هرکدام به دور افتاده ترین نقاط زمین با طی الارض خواهند رفت ومشاهده خواهند کرد که غیر این دعوت دعوت حق دیگری نیست.منظور اینکه یاوران اصلی آنحضرت نیز بعد از ظهور برای اطمینان از صحت دعوت آنحضرت تحقیق وبررسی خواهند کرد تا یقن پیدا کنند که حضرا حجت (عج)است.

عرض ادب و سلام!

خدمت شما عرض کنم که منظورم از این سوال این نبود که آیا امام زمان تقلبی ظهور خواهد کرد یا خیر!
منظورم این بود که آیا احتمالش هست که دشمن با مطالعه ی دقیق حوادث آخرالزمان در کتب شیعه بخواهد این حوادث را خودش بازسازی کند؟
مثلا از عمد در سوریه جریانی را به پیش ببرد! و یا یمانی تقلبی درست کند! و ملک عبدالله بمیرد و ....
آیا احتمال دارد تمام این حوادث منطقه خاورمیانه و همچنین فرقه ی جدید احمد الحسن در بصره نقشه دشمن باشد ؟
و حتی زلزله ها و طوفان ها! چون من از چند نفر شنیده ام که دشمن امکاناتی ساخته است که قادر است آب و هوا را هرطور که بخواهد تغییر دهد...
چه بسا زلزله ها را هم بتوانند بازسازی کنند...[/]

این سوال در حال حاضر برای خیلی ها پیش اومده و چقدر خوبه کارشناسان این موضوع رو برای همه روشن کنن؟

اینکه بشر می تونه با دستکاری لایه های پایینی زمین زلزه ایجاد کنه رو، ظاهرا از نظر علمی ثابت کردن

از طرف دیگه ، ظاهرا آمریکا لطف فرموده و یه نقشه برای خاورمیانه جدید ترسیم فرموده که قراره اول سوریه تجزیه بشه بعد نوبت عراقه و بعد نوبت ایران(البته به خیال خام خودشون)

بعدش هم چرا ، همه جنگ و خونریزی ها و زلزله ها و .. همه علائم ظهور تو بلاد اسلامی اتفاق می افته ، به عبارت دیگه بقیه جهان در صلح و ثباته و فقط آسیا و خاورمیانه این طوری داره دگرگون می شه؟؟

یه چیز دیگه، آیا واقعا به نظرتون ، در حال حاضر جوامع اسلامی در شرایطی از گمراهی هستن که ، اگه امام عج ظهور کنن فقط 313 نفر تو کل دنیا ، یاری شون کنن؟
البته این مورد آخر رو مونده بودم بنویسم یا نه، ولی از ایران خودمون که بگذریم این همه مسلمون های مظلوم ، مثل مردم بیچاره بحرین و فلسطین و ... یعنی چطوری ممکنه!!!!!!

ایام فاطمیه هم استاد رائفی پور اومده بود مشهد و تو سخنرانیش که در مورد تحولات سوریه بود به این مطلب اشاره کرد و گفت اینا با این احمد الحسنشون و بقیه کارها دارن کاری میکنن که بگن دیدید همه ی علائم آخرالزمان اومد اما خبری از منجی نشد؟؟؟؟

[="Teal"]یکشنبه 6 آذر 1390 ه.ش و اول محرم 1433 ه.ق در همایش نقش کلیدی ایران در بیداری اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی رشت استاد علی اکبر رائفی پور راز خود را فاش کرد...

چرا استاد رائفی پور از سخنرانی درباره ی فراماسونری یا همان Freemasonry شروع کرد؟
این سوالی ست که اکثر منتقدین استاد رائفی پور یا حتی مخربین نیز مطرح می کنند...
استاد راز خود را فاش کرد و این متن زیر از روی سخنرانی (تقریبا) پیاده شده است...
حدود سال 84 ما جریانی را در غرب رصد کردیم علی الخصوص در امریکا موسوم به جریان آقای دیوید آیک( David Icke) که ظاهراً یک پژوهشگر بودند که در زمینه ی صهیونیسم،ایلومناتی،فراماس ونری تحقیقات داشتند و افرادی تحت تأثیر ایشون شروع به مستند ساختن کردند...طرف اول یه خرده درست به نظر می رسید ولی کسی که اهل فن بودفقط کافی بود یک ربع به فیلم هاش نگاه کنه تا بفهمه چه فتنه ای در کاره ،شیطنت قطعاً وجود داره...
اون موقع من اومدم سریع یه رصدی داخل کشور کردم دیدم
بله یکی دو تا وبلاگ در مورد فراماسونری دارن مطلب می نویسن که یکیش وبلاگ اسلام حقیقی بود، جریان دیوید آیک بشدت مشکوک بود و این آدم شروع کرده بود یک سری پرونده های سوخته ی جریان ایلومناتی و...لو دادن و از قلل اون یه سری مزخرفات رو هم می چسبوند به جریان و اصل نتیجه ای که میگرفت این بود که :
1- دید گاه دیوید آیک :تفکر مصر باستان در ساخت دین یهود نقش اساسی داشته و اساس یهودیت رو مصر باستان به وجود آورده استاد رائفی پور:این حرف غلط محضه...یهودیت ساخت مصر باستان نیست یهودیت یک دین الهی ست اما تفکرات خاخام ها که تحت تأثیر مصر و کابالا بودند بر یهودیت اثر گذاشته و یک جریان انحرافی رو بوجود آورد که نهایتا اون جریان پیروز شد...{نگارنده :منظور صهیونیسم است}
اما اینکه یهودیت از بیخ و بنیان ساخته ی مصر باستان باشه مزخرفه...
2- دیدگاه دیوید آیک :مصر بر یهودیت اثر داشت ،یهودیت مسیحیت را ساخت استاد رائفی پور:یعنی حضرت مسیح (ع) هم عملاً پَــــر!!!
3- دیدگاه دیوید آیک :اسلام رو هم این دو تا به وجود آوردن یعنی یهودیت و مسیحیت ...

استاد رائفی پور: خب شما می بینی این فرد با لو دادن 5 ، 6 تا نماد درپیت و پیش و پا افتاده و سه چهار تا پرونده ای که لاجرم باز میشد...( اینارو داشت باز میکرد )یه مشت از حق میگرفت و یه مشت از باطل می گرفت قاطی میکرد میداد به خورد شما و شما قدرت تشخیص اینو نداشتی چون نه از مصر باستان مطلبی میدونی نه از دین یهودیت چیزی میدونی ونه از دین مسیحیت و نه متاسفانه از گوشه ای از دین اسلام...
مثلا این فرد با توجه به اینکه در آخر دعاهای یهودیت گفته میشه آمِن می گفت این از همون خدای آمون در مصر باستان گرفته شده و مسیحی ها هم میگن آمِن و مسلمان ها هم میگن پس همه ی اینا برمیگرده به مصر باستان...
نه بابا بحث ریشه شناسی و ترمینولوژی کلمات ماجراها داره...

برای کسی که که زبان شناسی میدونه این مباحث به جوک شبیهه...
خب ما باید چکار میکردیم؟در این شکی نداشتم و می دونستم که هر چیزی به فاصله ی نهایتا 2 یا 3 سال وارد کشور ما میشه اگر وارد کشور ما میشد با توجه به اینکه جمعیت غالب کشور ما جوانه و جوان هم هیجان طلب مخصوصاً احساسات بر جوان غالبه و شور و هیجان داره باعث خروج از دین میشه و گفتیم چکار کنیم؟گفتیم عیبی نداره اون تکه هایی که راست میگه رو جدا میکنیم و اون تکه هایی که مزخرف گفته رو جلوش دیوار بتنی میذاریم...آیه قرآن میاریم،حدیث میاریم،خودمون اثباتش میکنیم{نگارنده:اشاره به مفهوم مقاومت در دین اسلام ونهراسیدن از توطئه های دشمنان}
در مجموع( خدا رو گواه میگیرم ) یه ربع تا نیم ساعت از فیلم دیوید آیک رو نگاه نکردم
بچه ها به ما میگفتن فیلم دیوید آیک رو بیاریم ببینیم گفتم نه...چون نمیخواستم تحت تأثیر روش پژوهشی این آدم قرار بگیرم ...شروع کردم از مصر باستان پژوهش کردن...
در مورد ادیان بحمدالله اطلاعاتم خیلی خوب بود چون از دوران دبیرستان به تحقیق در این مباحث علاقه داشتم...
به وبلاگ اسلام حقیقی مدام پیام میدادم که این بیاد جواب بده به خود وبلاگ اسلام حقیقی هم مشکوک بودم که این داره این جریان رو لو میده اما حرفهاش حرف درستی بود یعنی اسلامی بود و مثل دیوید آیک نبود...تا اینکه خودش با من تماس گرفت یعنی من شماره گذاشتم اون زنگ زد و یکی دو ساعت با هم صحبت کردیم دیدم نه ایشون انسان بسیار شریفی هست و ایشون داره در این حوزه کار میکنه فلذا تصمیم رفتیم بیایم این جریان رو مطرح کنیم اینکه حجم مطالب همیشه زیاد بود و زمان کم می آوردیم ترس از اون طرف جریان داشتیم که ما باید سریع مطلبو تموم کنیم اگر نگفتیم و اون بابا بلند شه بیاد دیگه بیچاره ایم...
اما دیگه الان هرچه فیلم دیوید آیک هست برید نگاه کنید چون دیگه مردم اوستا شدن...
پیش بینی مون هم کاملا درست از آب در اومد
یعنی 2 سال نگذشت که مستند های اون طرفی شروع کردن به اومدن داخل کشور ....مستندهای آقای عبدالله هاشم،مستند 52 قسمتی Arrivals (من نمیگم بده یا فلانه اما ایرادهای جدی داره...)
دانشگاه امیرکبیر هم نقدش کردیم

منتها بحث دیگر اینجاست که خود آقای عبدالله هاشم 90 درصد مستند هاش مواد خامش مال آقای دیوید آیک هست...

من این روز رو می دیدم که به یک باره آقای عبدالله هاشم شروع کرد احادیثی رو کردن که سید یمانی فرزند امام زمانه!!!

بعد گفت سید یمانی همین الان ظهور کرده تو عراقه...

سیداحمد الیمانی یک آدم نوچه ی صهیونیست ها که انداختنش جلوی جریان ظهور رو تو خاورمیانه بگیره این آدم همه رو جلب خودش کرده تنها کشوری که تحت تأثیر اینها قرار نگرفت فقط ایران بود ....در تمام کشورهای اسلامی...میدونید چرا؟ چون جریان رو بومی شناخت از خودی شناخت از عبدالله هاشم یاد نگرفت که عبدالله هاشم غش کرد اون طرف اینم این طرف غش کنه...الان متاسفانه 50 ،60 درصد جوونهای عرب که مسئله ی صهیونیسم رو پیگیری میکنند رفتن طرفدار احمدالیمانی شدن یعنی خیلی قشنگ زمین بازی طراحی کردن کشیدند انداختند اون طرف

متاسفانه در صدا و سیمای ما درباره ی عبدالله هاشم برنامه مستند تهیه شد و در یه برنامه ی زنده آوردن و...
اون موقع من داد می زدم خداشاهده...اما الان میگم همه ی سی دی های عبدالله هاشم رو میخواید نگاه کنید برید نگاه کنید...چرا؟چون دیگه قدرت تحلیل دارید...چون دیگه اوستا شدید میدونید...
دلیل اینکه تو این فضا (فراماسونری) وارد شدیم این بود...امروز رو می دیدم...
اگر شما جریان فراماسونری رو بومی نمی شناختین از چی می شناختین؟از سریال Arrivals ؟؟
یا از 13 راز ماسونی عبدالله هاشم می شناختین و امروز عبدالله هاشم برای شما می شد یک راس یک گذاره برای تشخیص...فلذا شما رو که خبر نداشتین می برد به قهقرا....بحث حوزه ی صهیونیسم جدیه بچه بازی نیست...اینا وقتی وارد بشن برای ریز ریز کارهاشون برنامه دارن...فلذا وقتی دیدم که الحمدالله جریان رو که تونستیم انجام بدیم و نمره ای که به خودمون میدم از صد،ده هزاره...جدی میگم ...من یک صدم اینم فکر نمی کردم نتیجه بگیریم...
لطف خدا شامل حال ما شد و صد برابر نتیجه گرفتیم...

این متن حدود ده دقیقه از سخنرانی در دانشگاه آزاد اسلامی رشت بود که استاد تاکید کردند این پیام به همه رسانده شود

دوستان استاد تاکید کردند این مطالب منتشر شود لطفا برای رفع بسیاری از شبهات در انتشار این مطلب همکاری کنید

برای دانلود سخنرانی کامل استاد در دانشگاه آزاد اسلامی رشت با موضوع نقش کلیدی ایران در بیداری اسلامی اینجا کلیک کنید---> (لینک مدیا فایر باحجم 62 مگابایت MP3فشرده شده)

دانلود از مدیا فایر باحجم 12 مگابایت(MP3)

دانلود از 4shared با حجم 11 مگا بایت(MP3فشرده شده)

[/]

asad;347539 نوشت:
ایام فاطمیه هم استاد رائفی پور اومده بود مشهد و تو سخنرانیش که در مورد تحولات سوریه بود به این مطلب اشاره کرد و گفت اینا با این احمد الحسنشون و بقیه کارها دارن کاری میکنن که بگن دیدید همه ی علائم آخرالزمان اومد اما خبری از منجی نشد؟؟؟؟ دیدید همش چرت بود؟؟؟؟

تحریم های اول انقلاب یادتونه! همون موقع با اینکه مردم خیلی به زحمت افتادن ولی امام از این تحریم استقبال کردن و بعد دیدیم که چقدر در آینده به نفعمون تموم شد

:Sham:یعنی می شه این بار هم ناخواسته بانی خیر بشن !!!! به امید فرج:Sham:

شیـ«علی»ـعه;347327 نوشت:
خدمت شما عرض کنم که منظورم از این سوال این نبود که آیا امام زمان تقلبی ظهور خواهد کرد یا خیر! منظورم این بود که آیا احتمالش هست که دشمن با مطالعه ی دقیق حوادث آخرالزمان در کتب شیعه بخواهد این حوادث را خودش بازسازی کند؟ مثلا از عمد در سوریه جریانی را به پیش ببرد! و یا یمانی تقلبی درست کند! و ملک عبدالله بمیرد و .... آیا احتمال دارد تمام این حوادث منطقه خاورمیانه و همچنین فرقه ی جدید احمد الحسن در بصره نقشه دشمن باشد ؟ و حتی زلزله ها و طوفان ها! چون من از چند نفر شنیده ام که دشمن امکاناتی ساخته است که قادر است آب و هوا را هرطور که بخواهد تغییر دهد... چه بسا زلزله ها را هم بتوانند بازسازی کنند...

برای کسانی که معرفت دینی شان درست باشد واز منبع درست ومحضر علمای ربانی آنرا آموخته باشند فتنه هایی که توسط دشمنان درست می شود خیلی واضح وروشن است وگول دشمن را نمی خورند.

درطول تاریخ دشمنان اسلام ناب برای به انحراف کشیدن اسلام تلاشهای زیادی انجام داده اند وبهترین ابزارشان جهالت وعدم آگاهی مسلمانان بوده است ولی همیشه علمای بزرگ اسلام همانند شیخ مفید، سیدمرتضی،علامه امینی ودیگر علماءدر مقابل این انحرافات ایستاده ونقشه دشمن را ناکام گذاشته اند ولذا تا زمانی که ما پشت ر این علماءحرکت کنیم ودین ومذهب خود را از آنها یاد بگیریم دشمن نمی تواند نقشه های خود را عملی کند،وبا توجه به این نکته دشمن در حال حاضر بیشترین تلاش خودرا در فاصله انداختن بین مردم وعلماءربانی متمرکز کرده است.

نکته بعدی اینکه علائم حتمی ظهور پنج تاست که شبیه سازی یکی از آنها ممکن نیست وآن ندای آسمانی است،از امام باقر علیه السلام نقل شده است که فرمود:ان امرنا قدکان ابین من هذه الشمس ثم قال:ینادی مناد من السماءان فلان بن فلان هوالامام،وینادی باسمه...،(حقانیت) امامت ما آشکارتر از این خورشید است،سپس فرمود:منادی از آسمان ندا می دهد،همانا فلان بن فلان(امام زمان) امام است واسمش را صدا می زند.(منتخب الاثر،ص439)

بنابراین همه علایم ظهور قابل بازسازی نیست واگر کسی عارف به دین خود باشد دردام مستکبران نمی افتد والا آنها به خاطر پیشرفت اسلام در عصر امروز واستقبال دنیا از ارزشهای دینی دچار ترس ووحشت شده اند وتمام تلاش خود را برای جلوگیری از گسترش اسلام در کشورهای غربی انجام می دهند.وبطلان افکار امثال احمدالحسن نیز برای کسی که الفبای دین را فهمیده باشد اظهر من الشمس است چون کسی که دعوت به امامان سیزده گانه می کند مشخص است که گفتارش غلط است.البته نمی شود نقش دشمن را در این موراد نادیده گرفت چون آنها برای ایجاد تفرقه واختلاف در بین مسلمانان از فرقه سازی ومکتب سازی های مختلف حمایت می کنند.وبه وجود آوردن وهابیت،بهائیت وحمایت از آنها گواه براین سخن است.

در مورد زلزله وطوفان هم که می فرمایید غربی ها با توجه به پروژه هارپ که برای کنترل زمین ایجاد کرده بودند مثل اینکه خودشان نیز الان نمی توانند این پروژه را کنترل کنند وماجرا از دستشان خارج شده ام است،البته اینکه این مساله در زلزله های زمین تاثیر دارد یا نه؟باید متخصصان فن توضیح ونظر دهند.

به طور خلاصه به خاطر گسترش اسلام دشمن تمام تلاش خود را برای تضعیف باورهای دینی از جمله مهدویت وبه انحراف کشاندن آنها با کمک ایادی خود انجام می دهد واین می طلبد که مسلمانان باید با کسب معرفت دینی صحیح مواظب عقاید وباورهی خود باشند تا دزدیه نشود.

عرض ادب و احترام

کریم;348444 نوشت:
نکته بعدی اینکه علائم حتمی ظهور پنج تاست که شبیه سازی یکی از آنها ممکن نیست وآن ندای آسمانی است،از

فکر کنم برای این مشکل هم راه حلی پیدا کرده اند و همین راه حل بهترین گواه بر این است که احمد الحسن کذابی بیش نیست!
چون به قول شما این تنها نشانه ای است که قابل بازسازی نیست و چون آنها به این قضیه علم داشته اند تصمیم گرفته اند صیحه را آنطور که هست جلوه ندهند
آنها میگویند صیحه ای به صورت مادی در کار نیست و هرانچه هست طی یک رویای صادقه خواهد بود!
از طرفی سعی میکنند با روایات و آیاتی حجت بودن رویای صادقه را اثبات کنند!
میبینیم که قطعات پازل را یکی یکی کنار هم گذاشته اند تا به مقصود خود برسند!

آنها میگویند اگر قرار بود معجزه ای عظیم رخ دهد و اگر قرار بود داستان افسانه ای شکل بگیرد مستحق ترین فرد به معجزه امام حسین ع بود ! پس چرا برای ایشان معجزه نشد و این توهین به امام حسین است!
تمام این مطالب از زبان یاوران احمد الحسن کذاب خارج شده است!
و با این روش قصد دارند قضیه ظهور را امری ساده و عادی جلوه دهند!

همانطور که شما اشاره کردید این افراد سعی دارند مردم را از علما جدا کنند! و برای این کار به روایاتی روی میاورند که مضمون آن این است که بیشتر علما در آخرالزمان گمراه هستند و این هم یک راه حل آنان برای رویارو شدن با علم عالمان است! و بدینوسیله میخواهند بگویند حرف عالمان مهم نیست و دیگر نمیتوان به آنها اطمینان کرد چون روایات این را میگوید!
میبینیم که با این روش این کوه عظیم (علم علما) را هم از میان برداشته اند و از مردم گرفته اند
و جالب است که برای همه ی مشکلاتی که شما در پاسخ بنده ذکر کردید چاره ای اندیشیده اند
لذا از شما کارشناس محترم خواهش میکنم این روایات را برای مردم باز کنید و بفرمایید منظور این روایات چیست و آیا منظورشان همین عالمان حال حاضر است یا خیر!
سوال دیگر بنده این که آیا معجره برای امام زمان توهین به امام حسین محسوب میشود یا خیر؟
ممنون

شیـ«علی»ـعه;348698 نوشت:
چون به قول شما این تنها نشانه ای است که قابل بازسازی نیست و چون آنها به این قضیه علم داشته اند تصمیم گرفته اند صیحه را آنطور که هست جلوه ندهند آنها میگویند صیحه ای به صورت مادی در کار نیست و هرانچه هست طی یک رویای صادقه خواهد بود! از طرفی سعی میکنند با روایات و آیاتی حجت بودن رویای صادقه را اثبات کنند!

چنانچه ازجانب ائمه اهار علیهم السلام به ما توصیه شده است باید تفقه وتدبر در دین داشته باشیم تا در دام دروغ گویانی همانند احمد الحسن ویاران او نیفتیم،انسانهایی که برای رسیدن به مقاصد خود قرآن وروایات را چنان چه دوست دارند تفسیر می کنند.در اینکه بعضی از خوابها رویای صادقه است شکی نیست ولی هر خوابی هم خواب صادق نیست؟وخیلی از خوابها خواب آشفته است(اضغاث احلام)اولا از کجا معلوم که این خوابهایی که احمدالحسن می بیند خواب آشفته نیست؟وثانیا اگر قرار باشد تمام خوابها حجت باشد ویا اینکه به صرف ادعای کسی که امام زمان(عج)ویا یکی از امامان را در خواب دیده واو را جانشین خود قرار داده است عمل کنیم.سنگ روی سنگ بند نمی شود وهمه ادعا می کنند که حجت الهی ویا نماینده امام زمان هستند.
در مورد صیحه آسمانی نیز ظهور روایات این است که منادی به اسم امام زمان علیه السلام ندا خواهد داد وهمه آنرا خواهند شنید،ار قرار باشد این ندا در خواب باشد در خواب چه کسی خواهد بود؟اگر قار باشد همه در خواب چنین چیزی ببینند فعلا چنین اتفاقی نیفتاده است.البته همانطئر که گفتم این برداشتها خلاف ظاهر روایات ونص آن است،ودست برداشتن از ظاهر روایت دلیل وموید می خواهد.که در سایر روایات نیز چنین چیزی نیست که مساله را به خواب یا حالت دیگری محول بکند.
شیـ«علی»ـعه;348698 نوشت:
آنها میگویند اگر قرار بود معجزه ای عظیم رخ دهد و اگر قرار بود داستان افسانه ای شکل بگیرد مستحق ترین فرد به معجزه امام حسین ع بود ! پس چرا برای ایشان معجزه نشد و این توهین به امام حسین است!

اولا همانطور که در کتب اعتقادی مانند الهیات استاد مصباح ویا کشف المراد وغیره ذکر شده است معجزه برای اثبات نبوت پیامبر است وبرای ائمه معجزه وجود ندارد،بله از ائمه واولیای الهی کراماتی صادر می شود واین نیز نسبت به امام حسین وزمان علیهما السلام یکسان است وکسی نگفته است که از امام زمان کرامتی صادر می شود که از دیگر ائمه امکان صدور چنین کرامتی وجود نداشته است.سوای اینکه ائمه علیهم السلام نور واحدب هستند که برای احیای دین الهی تلاش می کنند وهر آنچه که برای هدایت مردم موثر باشد انجام می دهند وداب وروش آنها بیشتر احیاءعقول مردم است نه آوردنده معجزه،لذا زمانی که مردم آمادگی درک وایمان به امام عصرعلیه السلام را داشته باشند ظهور خواهند کرد وخداوند با این علایم نشانه هایی برای مومنین قرار داده است که در شناخت مهدی راستین باشیادین ودروغ گویان موفق باشند ودر دام این افراد نیفتند.
شیـ«علی»ـعه;348698 نوشت:
لذا از شما کارشناس محترم خواهش میکنم این روایات را برای مردم باز کنید و بفرمایید منظور این روایات چیست و آیا منظورشان همین عالمان حال حاضر است یا خیر!

همانطور که در جلددوم کتاب کمال الدین مرحوم صدوق،ص485آمده است،امام در جواب اسحاق بن یعقوب م نویسند:واما الحوادث الواقعه فارجعوا فیها الی رواةاحادیثنا فانهم حجتی علیکم وانا حجةالله علیهم،در حوادث وسوالات پیش آمده به روات احادیث ما رجوع کنید وآنها حجت من برشما هستند ومن حجت خدا بر آنها می باشم.
منظور از این روات حدیث همان فقهاءدین هستند که در جای دیگر اشاره شده است که:فامامن کان من الفقهاءصائنا لنفسه حافظا لدینه مخالفا علی هواه مطیعا لامر مولاه فللعوام ان یقلدوه،هر کدام از فقهاءکه منیت نداشته وحافظ دین ومخالف هوای نفس خود باشد برعوام است که مطیع او باشند.(احتجاج طبرسی،ج2،ص458)همانطور که می بینید امام حسن عسگری علیه السلام برما مشخص می کنند که پیرو چه کسانی باشیم.
حالا چطور می شود کسی که ادعای نمایندگی امام زمان ویمانی بودن دارد با سخن آنحضرت به مخالفت برخواسته وهمین فقهاءکه جان ومال وآبروی خود را در راه دین گذاشته اند زیر سوال می برد.وفقهای جلیل والقدری همچون آیةالله سیستانی که متهم می کنند.اگر کسی واقعا یمانی باشد اولا لا زم نیست از روایات برای خود فضیلت تراشی کند وآنها برخود تطبیق کند،وثانیا علمای بزرگی همچون مراجع نجف را متهم کند وادعا کند که از آنها خواسته مباهله کنند،اگر کسی واقعا یمانی باشد مردم به او خواهند گروید ومراجع نیز به حقانیت او پی خواهند برد،واز طرف دیگر مباهله برای اثبات حق وباطل است وشما ادعای شیعه بودن می کنید وبا کسی که امروز در مفابل استکبار ایستاده واز حق شیعه ومظلومیت آن دفاع می کند طلب مباهله می کنید،به جای اینکه وقت خود را صرف نجات شیعیان وخنثی کردن توطئه های آن کنید،وقت اثبات حقانیت خود می کنید واینها واضحترین دلیل در باطل بودن آنها است.
البته حقانیت وحجیتی که بخواهد با خواب واستخاره اثبات شود برای کسی که یک ذره آشنایی با دین داشته وعقل خود را به کار بیندازد از روز روشن تر است که این دعوت وادعا باطل وغلط است.

[="Black"]

کریم;349745 نوشت:
اولا همانطور که در کتب اعتقادی مانند الهیات استاد مصباح ویا کشف المراد وغیره ذکر شده است معجزه برای اثبات نبوت پیامبر است وبرای ائمه معجزه وجود ندارد،بله از ائمه واولیای الهی کراماتی صادر می شود واین نیز نسبت به امام حسین وزمان علیهما السلام یکسان است وکسی نگفته است که از امام زمان کرامتی صادر می شود که از دیگر ائمه امکان صدور چنین کرامتی وجود نداشته است.سوای اینکه ائمه علیهم السلام نور واحدب هستند که برای احیای دین الهی تلاش می کنند وهر آنچه که برای هدایت مردم موثر باشد انجام می دهند وداب وروش آنها بیشتر احیاءعقول مردم است نه آوردنده معجزه،لذا زمانی که مردم آمادگی درک وایمان به امام عصرعلیه السلام را داشته باشند ظهور خواهند کرد وخداوند با این علایم نشانه هایی برای مومنین قرار داده است که در شناخت مهدی راستین باشیادین ودروغ گویان موفق باشند ودر دام این افراد نیفتند.

میگویند همین صیحه ای که شما میگویید مادی است و همه ان را میشنوند معجزه است و اگر قرار بود معجزه رخ دهد برای امام حسین رخ میداد! و در جواب اینکه میگید همه ی ائمه در این کرامات یکسان هستند میگویند پس چرا این معجزه در صحرای کربلا برای امام حسین رخ نداد تا مردم حجت خدا را بشناسند و او را شهید نکنند؟

کریم;349745 نوشت:
حالا چطور می شود کسی که ادعای نمایندگی امام زمان ویمانی بودن دارد با سخن آنحضرت به مخالفت برخواسته وهمین فقهاءکه جان ومال وآبروی خود را در راه دین گذاشته اند زیر سوال می برد

میگویند زمانی که احمد الحسن ظاهر بود و در غیبت صغری به سر نمیبرد به تمام علما و حوزه ها و دفاتر مراجع دعوت نامه رسمی ارسال کرد و آنها را به مناظره و مباهله دعوت کرد اما آنها در جواب فرمان قتلش را صادر کردند و به همین خاطر آنها دشمن دین میداند!
و به همین خاطر که جانش حفظ شود فعلا در غیبت صغری به سر میبرد:

زمانی که میگوییم چرا احمد الحسن از دیده ها غایب است این روایت را نشانمان میدهند و میگویند طبق روایات احمد الحسن غایب میشود:

نقل قول:
عن الاصبغ بن نباتة، قال: أتيت أمير المؤمنين عليه السلام فوجدته ينكت في الارض، فقلت له: يا أمير المؤمنين ما لي أراك مفكرا تنكت في الارض ؟ أرغبة منك فيها ؟. قال: لا والله ما رغبت فيها ولا في الدنيا قط، ولكني تفكرت في مولود يكون من ظهر الحادي عشر من ولدي هو المهدي الذي يملاها عدلا وقسطا كما ملئت ظلما وجورا، يكون له حيرة وغيبة تضل فيها أقوام ويهتدي فيها آخرون.قلت: یا مولای فکم تکون الحیرة و الغیبة؟ قال: ستة أیامٍ أو ستة أشهر أو ست سنین.

اصبغ بن نباته گوید: خدمت امیرالمؤمنین(ع) رسیدم: دیدم که ایشان در حال فکر کردن بوده، چوبی در دست گرفته و به زمین می زند، به ایشان عرض کردم: ای امیرمؤمنان! چه شده است که به این صورت فکر می کنید و سر چوب را به زمین می زنید؟ این عمل شما از روی رغبت شما به زمین است؟ حضرت فرمودند: خیر، به خدا قسم که هیچ وقت رغبتی به زمین و دنیا نداشته ام ، لکن در مورد مولودی فکر می کنم که از نسل فرزند یازدهم از فرزندانم می باشد، او همان مهدی است که زمین را پر از عدل و داد می کند چنانکه از ظلم و جور پر شده باشد. حیرت و غیبتی برای او پیش می آید که در آن بعضی از اقوام گمراه و بعضی دیگر هدایت می شوند. عرض کردم: یا امیر المؤمنین! حیرت و غیبت چه مدتی خواهد بود؟ حضرت فرمودند: شش روز یا شش ماه یا شش سال. غیبت طوسی متن فارسی ص 322-323 حدیث 127 . الکافی ج 1 ص 338 باب فی الغیبة ح 7.

منظور از مهدی در این حدیث مهدی اول(ع) است که از نسل فرزند یازدهم از فرزندان علی(ع) می باشد
فرزند یازدهم علی(ع) میشود امام مهدی(عج) و فرزند او میشود یمانی(مهدی اول)

آیا این روایت مربوط به امام زمان نمیباشد؟

حال سوال من از شما این است که اولا آیا در روایات داریم که یمانی موعود هم مثل امام زمان دارای غیبت است یا خیر؟
و ثانیا آیا واقعا این یمانی علما را به مناظره دعوت کرد و علما او را دیده اند یا هنوز هیچ کس او را ندیده است و این ادعا هم کذب است![/]

شیـ«علی»ـعه;347327 نوشت:
منظورم این بود که آیا احتمالش هست که دشمن با مطالعه ی دقیق حوادث آخرالزمان در کتب شیعه بخواهد این حوادث را خودش بازسازی کند؟ مثلا از عمد در سوریه جریانی را به پیش ببرد! و یا یمانی تقلبی درست کند! و ملک عبدالله بمیرد و .... آیا احتمال دارد تمام این حوادث منطقه خاورمیانه و همچنین فرقه ی جدید احمد الحسن در بصره نقشه دشمن باشد ؟ و حتی زلزله ها و طوفان ها! چون من از چند نفر شنیده ام که دشمن امکاناتی ساخته است که قادر است آب و هوا را هرطور که بخواهد تغییر دهد... چه بسا زلزله ها را هم بتوانند بازسازی کنند..

خواهر محترم باید یقین داشته باشید که:
لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

وَعِندَهُ مَفَاتِحُ الْغَيْبِ لَا يَعْلَمُهَا إِلَّا هُوَ ۚ وَيَعْلَمُ مَا فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ ۚ وَمَا تَسْقُطُ مِن وَرَقَةٍ إِلَّا يَعْلَمُهَا وَلَا حَبَّةٍ فِي ظُلُمَاتِ الْأَرْضِ وَلَا رَطْبٍ وَلَا يَابِسٍ إِلَّا فِي كِتَابٍ مُّبِينٍ
و کلیدهای غیب فقط نزد اوست، و کسی آنها را جز او نمی داند. و به آنچه در خشکی و دریاست، آگاه است، و هیچ برگی نمی افتد مگر آنکه آن را می داند، و هیچ دانه ای در تاریکی های زمین، و هیچ تر و خشکی نیست مگر آنکه در کتابی روشن [ثبت] است.

وَمَكَرُوا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ
نیرنگ زدند، و خدا هم جزای نیرنگشان را داد؛ و خدا بهترین جزا دهنده نیرنگ زنندگان است.

يَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَيْدِيهِمْ

قدرت خدا بالاتر از همه قدرتهاست

این جواب از بعد قرآنی مسئله!

اما بررسی از بعد عقلی و منطقی:

قضیه سوریه از کجا آغاز شد؟
از انقلابهای عربی تونس و مصر و لیبی و یمن و بحرین و البته هر کدام با انگیزه ها و ایدئولوژیهای مختلف و به نسبت شرایط اجتماعی -سیاسی و اقتصادی آن کشور ولی نقطه اشتراک همه انها وجود یک رژیم فاسد و دیکتاتور در راس حکومت ان کشورها بود

اما جرقه اصلی این انقلابها کجا بود؟
خود سوزی یک جوان بدبخت در تونس که شهرداری بساط دستفروشیش را مصادره کرده بود، و واکنش و اعتراضات بعدی مردم که به سقوط حکومت بن علی انجامید و بلافاصله آتش انقلاب به مصر سرایت کرد!
کدام قدرت قادر است که تضمین کند که خودسوزی جوانی در اعتراض به سیستم فاسد حاکم، منجر به انقلابی عظیم شود؟ و گرنه از این خودزنی ها و خود سوزیها و اعتراضات فردی دهها مورد در همه جای دنیا اتفاق می افتد و ایا واکنش عمومی و انقلاب بهمراه دارد؟ قطعا خیر!
و در ضمن بن علی و مبارک و علی عبدالله صالح و حتی قذافی دست نشانده و مهره خودشان بود! چه تضمینی وجود داشت که با برداشتن انها حکومت بعدی دست نشانده و تامین کننده منافع غربیها باشد؟ و مگر در غرب شاهد اعتراضات مردمی و جنبش وال استریت، در اعتراض به سیستم سرمایه داری و استثمار نوین انسانها نبودیم؟
و اما در مورد شبیه سازی احادیث نشانه های ظهور :
مثلا حدیث رسول الله(ص) در مورد پادشاه حجاز که نامش نام حیوان است (فهد =پلنگ) و در چشمش انحراف وجود دارد و بعد از مرگش برادرش به نام عبدالله جانشین او میشود و...
آیا اینها خلقت انسانها را هم شبیه سازی کردند و با دستکاری ژنتیک باعث شدند چشم فهد چپ شود ؟ در حالیکه علم مهندسی ژنتیک نسبتا جدید است و در زمان تولد فهد اصلا این تکنولوژی وجود نداشت! و اصلا چه تضمینی بود که فهد زنده بماند و در کودکی نمیرد یا برادرش عبدالله در زمان ولیعهدی و قبل از فهد نمیرد؟

یا در مورد مصنوعی بودن زلزله ها و اتشفشانها و طوفانها و... و تئوری سلاح هارپ!
آیا انها اینقدر احمق هستند که سلاح را علیه خود نیز استفاده میکنند، زلزله وحشتناک ژاپن و فاجعه نیروگاه هسته ای در اثر زلزله و سونامی هم کار خودشان بود؟ یا طوفانهای کاترینا و سندی و... در امریکا یا همین طوفان چند روز پیش تکزاس و اتشفشان ایسلند و زلزله ایتالیا و اتشفشان مکزیک که اخیرا فعال شده، و برخورد شهاب سنگ به روسیه و آب شدن یخ قطبها و اتش سوزی جنگلها و خشک شدن و شور شدن ابهای شیرین و گرم شدن زمین و سیلها و سونامی های ویرانگر و قرمز شدن اب رودخانه ها و سواحل استرالیا و سوراخ شدن لایه اوزون و دههامورد فاجعه دیگر که خارج از جغرافیای جهان اسلام و خاورمیانه واقع شده و میشود

و دلیل این همه حوادث طبیعی عذاب گونه چیست؟ و چرا در دهه اخیر شاهد صعود تصاعدی آمار عذابهای طبیعی بوده ایم؟
خداوند عز و جل در قران میفرماید:

وَ ما كُنَّا مُعَذِّبينَ حَتَّي نَبْعَثَ رَسُولاً
و ما (قومي را) عذاب نمي‌كنيم تا اين كه فرستاده‌اي را بر انگيزيم. (اسراء 15)

پس بايد طبق سنت الهی موجود در قران و ماجرای نوح و لوط و عاد و ثمود (علیهم السلام اجمعین)در اين زمان فرستاده‌اي آمده باشد و دعوتی داشته باشد كه تكذيب و تمسخر و انکار این دعوت، سبب نزول عذاب شده باشد.

پس این دعوت چیست و این فرستاده کیست؟

یمانی(ع) فرمود :

نقل قول:

به سوی الله بازگردید . پس بدرستی که او سبحانه ، در تمام آنچه که در عراق و در تمام عالم انجام می دهد ، از اهل زمین می خواهد که توجه کنند ، بلکه به حق هدایت شوند .
خداوند متعال می فرماید :
( ظَهَرَ الْفَسَادُ فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ بِمَا كَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ لِيُذِيقَهُم بَعْضَ الَّذِي عَمِلُوا لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ )
( فساد ، در خشکی و دریا ظاهر شد ، و این امر به دست مردم حاصل شد . تا به آنها بعضی از آنچه که انجام می دهند را بچشانیم ، بلکه باز گردند)(الروم:41) .
و خداوند تعالی می فرماید :
( وَلَنُذِيقَنَّهُمْ مِنَ الْعَذَابِ الْأَدْنَى دُونَ الْعَذَابِ الْأَكْبَرِ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ )
( و قطعا به آنها از عذاب کوچکتر ، قبل از عذاب بزرگتر می چشانیم ، بلکه بازگردند )(السجدة:21) .

خداوند متعال می فرماید :
( وَمَا نُرِيهِم مِّنْ آيَةٍ إِلَّا هِيَ أَكْبَرُ مِنْ أُخْتِهَا وَأَخَذْنَاهُم بِالْعَذَابِ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ )
( و هرگز به آنها آیت و نشانه ای ندادیم ، مگر این که از قبلی ها بزرگتر بود و آنها را به عذاب گرفتیم ، بلکه بازگزدند )(الزخرف:48) .

و خداوند متعال می فرماید : ( وَلَقَدْ أَهْلَكْنَا مَا حَوْلَكُم مِّنَ الْقُرَى وَصَرَّفْنَا الْآيَاتِ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ )
( و بدرستی که شهر های پیرامون شما را هلاک ساختیم و آیات و نشانه ها را به تفصیل گفتیم ، بلکه بازگردند )(الاحقاف:27) .

به سوی الله بازگردید . به سوی حق بازگردید . به سوی کتاب خدا و صاحب آن بازگردید . پس بدرستی که در بازگشتتان به حق ، خیر دنیا و آخرت است . و خلاص شدن شما از عذاب در دنیا و آخرت . و هیچ راه دیگری برای خلاص شدن نیست ! بیدار شوید ای خفتگان ! بیدار شوید ای مردگان ! بیدار شوید

الحمد لله رب العالمین

کارشناس محترم جناب کریم برای رد این دعوت ، باید بتوانید دلایل اصلی دعوت را بر مبنای ثقلین و دلایل عقلی به چالش بکشید و ابطال انها را اثبات کنید
بطور کلی روشهای شناخت رسولان و انبیا و حجج الهی در قران عبارتند از :
1- وصیت 2- علم 3- دعوت به شناخت و اطاعت الله واحد و سبحان و نفی هرگونه شرک 4-معجزات،کرامات و اخبار غیبی 5- مباهله 6 - بشارت مومنان به بهشت و انذار کفار و مشرکین از عقوبت و عذاب الهی پس ازمرگ(معاد) 7- وقوع عذاب در این دنیا برای کافران و مشرکان بعد از انکار دعوت و 8- شهادت خدا و ملائکه در عالم ملکوت برای صاحب دعوت حق الهی و ...

http://www.askdin.com/post334712-8.html

پس برای اثبات باطل بودن این دعوت باید شما و کلیه مخالفان بتوانند ثابت کنند:

1- رسول الله(ص) در شب وفاتشان وصیت نکرده و یا محتوی وصیت مطلب دیگری است .
2-باید بتواند علمی که یمانی(ع) ارائه میکنند را به چالش بکشند و حتی یک مورد از مطالب ایشان را با استفاده از قران و احادیث معتبر معصومین(ع) یا حتی تورات و انجیل رد علمی کند مثلا ثابت کند تفسیر حروف مقطعه ایشان یا متشابهاتی که ایشان انرا محکم کرده اند و یا اثبات حقانیت از طریق علم حروف و... اشتباه است
3- یمانی (ع) در کتابها و خطبه هایشان توحید ناب و واقعی را به مردم معرفی میکند و مردم را به اطاعت کامل از خدا و حاکمیت خدا دعوت میکند، مخالفان باید نشان دهد که مطالب ایشان اشتباه است و یا چه فرقی بین دعوت به توحید ایشان با دعوت نوح(ع) وابراهیم(ع) و موسی(ع) و عیسی(ع) و محمد(ص) و سایر رسل و انبیا ذکر شده در قران وجود دارد.
4- اخبار و مستندات متواتر و غیر قابل انکاری از وقوع کرامات و اخبار غیبی از یمانی موجود است ، مخالفان باید قادر باشد با دلایل عقلی و مستندات ثابت کند که این مسائل دروغ و ساختگی و اوهام و خیالات و یا اتفاقی بوده است مثلا ظاهر شدن کلمه کافر در عمامه خالد وصابی در پخش زنده تلوزیونی یا تحقق دو معجزه ای که شیخ کورانی در برنامه زنده طلب کرد و یا رسوایی اخلاقی عدنان عرعور و یا هلاکت علی شکری که به یمانی(ع) توهین کرد و تهمت زد و خدا را شاهد گرفت که حق را گفته و یا ظاهر شدن کلمه احمد با دود ناشی از اتشفشان ایسلند و یا دعوت رسمی ایشان از علما برای طلب معجزه ای همانند معجزات پیامبران پیشین و مطابق با قران و...آیا همه اینها اتفاقی یا ساختگی است؟

5- دعوت ایشان از علما برای مباهله مطابق قران کریم و یا اظهار قسم برائت و یا قسم حضرت ابولفضل(قسمی معروف در شیعه)، آیا آقایان علما و مخالفان که به باطل بودن دعوت یقین دارند حاضرند قسم برائت اظهار کنند؟( هر کس بدروغ این قسم را بخورد در کمتر از چند روز هلاک میشود همانند حیدر مشتت که قسم برائت را در مجله اش منتشر کرد و مدتی بعد هلاک شد و یا علی شکری که در شب تاسوعا در منبر بصره پس از توهین و تهمت قسم خورد که حق را میگوید و احمد الحسن دروغگو و باطل است و شش روز بعد در حادثه تصادف هلاک شد و تمامی سرنشینان اتومبیل سالم ماندند ولی علی شکری مغزش متلاشی شد)
6- مشابه موارد 2و3
7- در چند سال اخیر شاهد رشد تصاعدی نزول انواع عذاب بر زمین از انواع مختلف زلزله، آتشفشان ،سونامی،طوفان،سیل، برخورد شهاب سنگ ، خشک شدن دریاچه ها ،شور شدن ابها، قرمز شدن رنگ دریاچه ها و رودها، قحطی ،گرسنگی، جنگ ، گرانی ، آتش سوزی جنگلها ، اب شدن یخهای قطبها از بین رفتن محصولات بحرانهای اقتصادی جهانی ، افزایش بیماریهای جسمی و روانی رشد بی سابقه امار انواع جرم و جنایت و....بوده ایم که همه اینها مقدمه و هشداری برای عذابی بزرگ و فراگیر است ، حال با توجه به قران و تغییر ناپذیری سنت الهی و اینکه عذاب بر مردم نازل نمیشود مگر اینکه رسولی الهی بین انها بوده و دعوتی داشته باشد و از طرف مردم مسخره و انکار شده باشد، پس این رسول کیست و این دعوت چیست؟

8- رویاهای صادقه هزاران نفر از مومنین که رسول خدا(ص) و یا ائمه اطهار(ع) را در خواب دیده اند که شهادت بر حق بودن دعوت یمانی(ع) داده اند و یا توسل به خدا و استخاره و طلب مشورت از طریق قرآن که صادق الامین میباشد و شیاطین را بر آن راهی نیست که همگی بر حقانیت و صدق این دعوت گواهی میدهند. حال اقایان باید از طریق دلایل عقلی غیر قابل انکار متکی بر ثقلین بتوانند ثابت کنند که رویای صادقه و توکل و توسل به خدا از طریق قران همگی دروغ و باطل است.

9- چرا اقایان علما دعوت به مناظره و مباهله و قسم برائت و طلب معجزه از طرف ایشان را نپذیرفتند تا این مدعی دروغین رسوا شود؟ ، همانگونه که مدعیان دروغین پیشین رسوا شدند.

و خلاصه اینکه آقایان علما و کارشناسان مخالف باید مشخص کنند که یک دعوت دروغین و باطل از نظر انها، چگونه اینهمه پشتوانه حق قرانی دارد که در دعوتهای مشابه مدعیان دروغین پیشین وجود نداشت؟

[="Black"]

خادم الیمانی(ع);350451 نوشت:
قضیه سوریه از کجا آغاز شد؟ از انقلابهای عربی تونس و مصر و لیبی و یمن و بحرین و البته هر کدام با انگیزه ها و ایدئولوژیهای مختلف و به نسبت شرایط اجتماعی -سیاسی و اقتصادی آن کشور ولی نقطه اشتراک همه انها وجود یک رژیم فاسد و دیکتاتور در راس حکومت ان کشورها بود

رژیم سوریه هم فاسد بود؟

و اما در مورد شبیه سازی احادیث نشانه های ظهور : مثلا حدیث رسول الله(ص) در مورد پادشاه حجاز که نامش نام حیوان است (فهد =پلنگ) و در چشمش انحراف وجود دارد و بعد از مرگش برادرش به نام عبدالله جانشین او میشود و... آیا اینها خلقت انسانها را هم شبیه سازی کردند و با دستکاری ژنتیک باعث شدند چشم فهد چپ شود ؟ در حالیکه علم مهندسی ژنتیک نسبتا جدید است و در زمان تولد فهد اصلا این تکنولوژی وجود نداشت! و اصلا چه تضمینی بود که فهد زنده بماند و در کودکی نمیرد یا برادرش عبدالله در زمان ولیعهدی و قبل از فهد نمیرد؟

شما میگویید این فهد صددرصد همان شخصی است که پیامبر در حدیث معرفی کرده است؟
یعنی مصداق تعیین میکنید؟
شما بر چه اساس تضمین میکنید که در آینده همچین شخصی با همان مشخصات حدیث پیامبر به دنیا نخواهد آمد؟
من به این کار ندارم که انها در ژنتیک افراد دستکاری کرده اند یا خیر شاید به قول شما خیلی از مسائل کار دشمن نباشد! بنده سوالم این است که چطور اینقدر با اطمینان تعیین مصداق میکنید؟

آیا انها اینقدر احمق هستند که سلاح را علیه خود نیز استفاده میکنند،

بله آنها بر ضد خودشان استفاده نمیکنند من منظورم ایجاد زلزله ای بود که در روایات برای شهر تهران پیشبینی شده است! گفتم ممکن است بقیه کارها را پیش ببرند و به وقتش زلزله ای در تهران ایجاد کنند و بگویند این هم آخرالزمانی که میگفتید....
ممکن است به قول شما آن زلزله های ژاپن و ... طبیعی باشد اما
باز هم نمیتوان تعیین مصداق کرد و بگیم بله اینها صدرصد همان بلاهایی است که در روایات اشاره شده چون از این زلزله ها هم در گذشته بوده است هم در آینده ممکن است بوقوع بپیوندد!
اگر شما دلیلی دارید که صددرصد همان بلاهای روایات است بفرمایید مارا هم صددرصدی مطمئن کنید!

وَ ما كُنَّا مُعَذِّبينَ حَتَّي نَبْعَثَ رَسُولاً و ما (قومي را) عذاب نمي‌كنيم تا اين كه فرستاده‌اي را بر انگيزيم. (اسراء 15) پس بايد طبق سنت الهی موجود در قران و ماجرای نوح و لوط و عاد و ثمود (علیهم السلام اجمعین)در اين زمان فرستاده‌اي آمده باشد و دعوتی داشته باشد كه تكذيب و تمسخر و انکار این دعوت، سبب نزول عذاب شده باشد.

عجب ! عجب!
پس خداوند تمام مردم کره زمین را عذاب فرستاده است به خاطر اینکه عده ای احمد الحسن را مسخره کرده اند!
عجب خداوند عادلی!
عجب عدالتی است که اول عذابهایش را نازل میکند بعد مردم از دعوت شخص فرستاده شده باخبر میشوند!
مثلا خود من تا یک سال پیش روحم هم از وجود احمد الحسن خبر نداشت! تازه من در شهری بزرگ به همراه اینترنت و رسانه زندگی میکنم! حالا شما فکر کن کسانی که در روستاهای دور افتاده یا در مناطقی بدون اینترنت و وسایل ارتباطی زندگی میکنند کی با خبر خواهند شد!
بعد این خداوند بنا به آیه ای که جناب خادم الیمانی نوشتند عذابهای متعددی را در نقاط مختلف زمین بر مردمی نازل کرده است که ممکن است خبری از هیچ دعوتی نداشته باشند!
این یکی از جالب ترین جک هایی بود که شنیده بودم![/]

خادم الیمانی(ع);350466 نوشت:
2-باید بتواند علمی که یمانی(ع) ارائه میکنند را به چالش بکشند

شما اول ثابت کنید این علم را یمانی ارائه میکند تا بعد ما آن را به چالش بکشیم!

مثلا ثابت کند تفسیر حروف مقطعه ایشان اشتباه است

شما ثابت کنید که صحیح است!

3- یمانی (ع) در کتابها و خطبه هایشان توحید ناب و واقعی را به مردم معرفی میکند و مردم را به اطاعت کامل از خدا و حاکمیت خدا دعوت میکند، مخالفان باید نشان دهد که مطالب ایشان اشتباه است و یا چه فرقی بین دعوت به توحید ایشان با دعوت نوح(ع) وابراهیم(ع) و موسی(ع) و عیسی(ع) و محمد(ص) و سایر رسل و انبیا ذکر شده در قران وجود دارد.

یعنی اگر من هم به مردم توحید ناب رو معرفی کنم و مردم رو به اطاعت کامل از خدا و حاکمیت خدا دعوت کنم و کسی نتونه ثابت کنه که کارم اشتباه بوده من میشم حجت خدا؟؟؟؟؟:khaneh:

4- اخبار و مستندات متواتر و غیر قابل انکاری از وقوع کرامات و اخبار غیبی از یمانی موجود است ، مخالفان باید قادر باشد با دلایل عقلی و مستندات ثابت کند که این مسائل دروغ و ساختگی و اوهام و خیالات و یا اتفاقی بوده است مثلا ظاهر شدن کلمه کافر در عمامه خالد وصابی در پخش زنده تلوزیونی یا تحقق دو معجزه ای که شیخ کورانی در برنامه زنده طلب کرد و یا رسوایی اخلاقی عدنان عرعور و یا هلاکت علی شکری که به یمانی(ع) توهین کرد و تهمت زد و خدا را شاهد گرفت که حق را گفته و یا ظاهر شدن کلمه احمد با دود ناشی از اتشفشان ایسلند و یا دعوت رسمی ایشان از علما برای طلب معجزه ای همانند معجزات پیامبران پیشین و مطابق با قران و...آیا همه اینها اتفاقی یا ساختگی است؟

اگر به زور و ضرب بپذیریم که تمام این حرفها معجزه است (که نمیپذیریم چون هیچ کدام معجزه نیست) هنوز یک اشکال وجود دارد! شخصی که این معجزات به او مربوط میشود کجاست؟
مثل این میماند که موسی در شهری مخفی شود و هیچ کس او را ندیده باشد بعد عصایی در شهر دیگری اژدها شود! بعد موسی از ناکجا آباد پیغامی به مردم بفرستد و بگوید آن عصایی که در فلان جا اژدها شد مربوط به من است! من حجت خدا هستم وگرنه عصایم اژدها نمیشد!
مردم در این حالت تنها معجزه بودن قضیه را میفهمند!
معجزه ی موسی بودن قضیه برای مردم مجهول میماند! چون موسی را تابه حال ندیده اند! پس به که ایمان بیاورند؟ به عصای بی صاحاب؟

آیا آقایان علما و مخالفان که به باطل بودن دعوت یقین دارند حاضرند قسم برائت اظهار کنند؟( هر کس بدروغ این قسم را بخورد در کمتر از چند روز هلاک میشود

آره من حاضرم قسم برائت را منتشر کنم ! فقط یک اشکال وجود دارد! اگر من بر حق باشم و هلاک نشوم و قرار باشد احمد الحسن هلاک شود از کجا بفهمم هلاک شده است یا خیر!
او من را میبیند اما من از او بی خبرم! پس بگو بیاد بشینیم رو در رو مباهله کنیم تا اگر هلاک شد همه بفهمند!
چه بسا همین الان هم به درک واصل شده باشد و هیچ کس نداند!
اگر زنده است لطفا همین جا همین الان به یک طریقی به ما ثابت کنید که ایشان زنده است!
بسم الله ...

6- مشابه موارد 2و3

اگر مشابه 2و 3 است پس چرا نوشتی؟
فقط میخواستی یک شماره به لیستت اضافه بشه؟:Khandidan!:

7- در چند سال اخیر شاهد رشد تصاعدی نزول انواع عذاب بر زمین از انواع مختلف زلزله، آتشفشان ،سونامی،طوفان،سیل، برخورد شهاب سنگ ، خشک شدن دریاچه ها ،شور شدن ابها، قرمز شدن رنگ دریاچه ها و رودها، قحطی ،گرسنگی، جنگ ، گرانی ، آتش سوزی جنگلها ، اب شدن یخهای قطبها از بین رفتن محصولات بحرانهای اقتصادی جهانی ، افزایش بیماریهای جسمی و روانی رشد بی سابقه امار انواع جرم و جنایت و....بوده ایم که همه اینها مقدمه و هشداری برای عذابی بزرگ و فراگیر است ، حال با توجه به قران و تغییر ناپذیری سنت الهی و اینکه عذاب بر مردم نازل نمیشود مگر اینکه رسولی الهی بین انها بوده و دعوتی داشته باشد و از طرف مردم مسخره و انکار شده باشد، پس این رسول کیست و این دعوت چیست؟

این همون جک سال بود که دوباره تکرار کردی!
این چه رسولی است که قبل از ان که مردم از دعوتش با خبر شوند عذاب میشوند!؟ :ghash::ghash:

8- رویاهای صادقه هزاران نفر از مومنین که رسول خدا(ص) و یا ائمه اطهار(ع) را در خواب دیده اند که شهادت بر حق بودن دعوت یمانی(ع) داده اند و یا توسل به خدا و استخاره و طلب مشورت از طریق قرآن که صادق الامین میباشد و شیاطین را بر آن راهی نیست که همگی بر حقانیت و صدق این دعوت گواهی میدهند. حال اقایان باید از طریق دلایل عقلی غیر قابل انکار متکی بر ثقلین بتوانند ثابت کنند که رویای صادقه و توکل و توسل به خدا از طریق قران همگی دروغ و باطل است.

بر فرض رویای صادقه حجت باشد!
از کجا بدانیم هزاران نفر همچین رویای صادقه ای دیده اند؟
من هم رویای صادقه دیده ام که ائمه به من گفته اند احمد الحسن کذاب است!
حالا چه؟

چرا اقایان علما دعوت به مناظره و مباهله و قسم برائت و طلب معجزه از طرف ایشان را نپذیرفتند

اینو نمیدونم اما یه حدسایی میزنم!
حدس میزنم اول ادله احمد الحسن رو مطالعه کردند و خندشون گرفته و عددی حسابش نکردند که بخوان اینهمه راه بکوبن برن مناظره...
مثل این میمونه که یه بچه بهت دعوت نامه بده بگه بیا خوزستان مناظره کنیم!
شما میرید؟؟؟؟؟

و خلاصه اینکه آقایان علما و کارشناسان مخالف باید مشخص کنند که یک دعوت دروغین و باطل از نظر انها، چگونه اینهمه پشتوانه حق قرانی دارد که در دعوتهای مشابه مدعیان دروغین پیشین وجود نداشت؟

ما پشتوانه ای جز خواب و رویا و توهم و توطئه و مخفی کاری و پنهان شدن و عجز و ناتوانی ندیدیم!

شیـ«علی»ـعه;349975 نوشت:
آیا این روایت مربوط به امام زمان نمیباشد؟

این روایت مربوط به امام زمان است ومنظور از الحادی عشر من ولدی امام حسن عسگری علیه السلام است که فرزند ایشان می شود امام زمان علیه السلام،چون خود حضرت صراحةمشخص کرده اند که آن امامی که به دنیا آمده وغیبت خواهد داشت امام مهدی (عج)است.لذا در این روایت هیچ اشاره ای به امثال یمانی نیست ودلیلی براینکه یمانی فرزند امام زمان باشد وجود ندارد.واگر به حاشیه کتاب غیبت نعمانی بخش مربوط به علایم قبل از ظهور مراجعه کنید اشاره کرده اند که شخصیت یمانی برای ما مشخصات فردی یمانی برای ما مشخص نیست.وفقط همین قدر می دانیم که قبل ظهور قیام خواهد کرد وطرفدار امام زمان می باشد.
در مورد سالهایی هم که در روایت اشاره شده است دو تفسیر وجود دارد:
1-منظور از این شش ماه ،یا شش سال طول زمان غیبت است که در آن بداءوجود دارد،واینکه در آخر فرموده اند ثم یفعل الله ما یشاء یعنی این دوران غیبت چه بسا بیشتر از این مدت باشد ودوباره بداءحاصل شود.این توجیحی است که علامه مجلسی دارند ودر حاشیه کتاب غیبت نعمانی وذیل حدیث فوق بیان شده است.
2-منظور از این مدت رفع حیرت از مومنین است که وقتی حضرت غیبت می کنند دچار حیرت می شود ورفع این حیرت رای بعضی ها شش روز است وبرای عده ای شش ماه وبرای عده ای شش سال،چون یکی از اموری که مومنین با آن آزمایش می شوند ودر احتجاج طبرسی از امام سجاد علیه السلام نقل شده همین غبت است وخوب در اینا عده ای دچار تردید می شوند ولی تردیدشان برطرف می شود.این هم توضیحی است که ملا صالح مازندارانی در شرح خود باصول کافی بیان کرده اند.(شرح اصول کافی،ج 6،ص 236)
ه هر حال این روایت هیچ ربطی به یمانی ندارد واگر کمی در آن دقت شود این مساله به وضوح روشن خواهد شد.
شیـ«علی»ـعه;349975 نوشت:
حال سوال من از شما این است که اولا آیا در روایات داریم که یمانی موعود هم مثل امام زمان دارای غیبت است یا خیر؟ و ثانیا آیا واقعا این یمانی علما را به مناظره دعوت کرد و علما او را دیده اند یا هنوز هیچ کس او را ندیده است و این ادعا هم کذب است!

در مورد مانی همین قدر در روایات وجود دارد که قبل از ظهور حضرت قیام خواهد کرد وقیامش نیز درست ودر راه حق است وبیشتر از این مساله دیگری وجود ندارد.نسبت دادن غیبت ودیگر فضایل به او اشتباه وغلط است.

شیـ«علی»ـعه;350509 نوشت:
رژیم سوریه هم فاسد بود؟

بله!
1-حزب بعث حاکم برسوریه اساسا بر اساس یک ایدئولوژی سکولار و نژادپرستانه پان عربیسم شکل گرفته!
2-رژیم حاکم در 30سال اخیر حتی یک گلوله هم بسمت اسرائیل شلیک نکرده بود و عملا بلندیهای جولان را به اسرائیل واگذار کرده بود!
3-اسرائیل در سال 2007نیروگاه اتمیش را بمباران کرد و اینها فقط نگاه کردند
4-خانم اسما اسد(زن بشار) تبعه شیطان کوچک!(شیطان بزرگ سابق!) انگلیس است! و در اوج جنگ و خونریزی بفکر خریدهای لوکس از اورپا بود(اسنادش هم موجود است) اصلا با بشار هم در لندن اشنا شد و ازدواج کرد و طرز پوشش و بی حجابی و طریقه زندگی این خانواده کاملا غربی و غیر اسلامی است !
منابع:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B4%D8%A7%D8%B1_%D8%A7%D8%B3%D8%AF
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%85%D8%A7%D8%A1_%D8%A7%D8%B3%D8%AF
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AD%D8%B2%D8%A8_%D8%A8%D8%B9%D8%AB_%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87

البته این هرگز بمعنای تایید جنایات وهابیان و سلفیان ( اصحاب سفیانی) نمیباشد ، یعنی درگیری امروز در سوریه نبرد باطل علیه باطل است و قربانی ان مردم مظلوم و بی دفاع سوریه!

شیـ«علی»ـعه;350501 نوشت:
شما میگویید این فهد صددرصد همان شخصی است که پیامبر در حدیث معرفی کرده است؟ یعنی مصداق تعیین میکنید؟ شما بر چه اساس تضمین میکنید که در آینده همچین شخصی با همان مشخصات حدیث پیامبر به دنیا نخواهد آمد؟ من به این کار ندارم که انها در ژنتیک افراد دستکاری کرده اند یا خیر شاید به قول شما خیلی از مسائل کار دشمن نباشد! بنده سوالم این است که چطور اینقدر با اطمینان تعیین مصداق میکنید؟

علائم ظهور را جداگانه بررسی نمیکنند مجموعه انهاست که ما را به این نتیجه میرساند که در آخرین ساعات آخر الزمان قرار گرفته ایم

ظاهر شدن کف دستی در اسمان یکی از نشانه های حتمی است

http://www.askdin.com/post338652-62.html

حمله دجال بزرگ به عراق
حوادث مصر و پیشگویی امیر المومنین(ع) در مورد حاکم مصر
پیشگویی رسول الله(ص) در مورد حاکم حجاز
انقلابهای عربی مصر و تونس و لیبی و یمن و بحرین
مهمتر از همه حوادث دو ساله سرزمین شام که با چنان دقتی در احادیث معصومین(ع) منعکس است که گویی خبرنگار حدود 12 الی 14 قرن پیش از حمص و دمشق و... گزارش میدهد
آتشفشان سال 2010 ایسلند که دود سراسر اورپا راپوشاند ، و نشانه ای آشکار در اسمان پدید امد و اشاره صریحی به سوره دخان و همچنین ایاتی از انجیل بود
قرمز شدن اب دریاچه ارومیه و برنگ خون شدن سواحل استرالیا که نشانه ای آشکار از آیات انجیل هست
این همه بلایای طبیعی آتشفشان و طوفان و سیل و سونامی و زلزله های بی سابقه در سراسر دنیا ، مگر در روایات نمیخوانیم قائم در میان جنگها و زلزله ها و بلایای طبیعی ظهور میکند؟

بحرانهای اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی و عدم آرامش روانی و مرگ معنویت و ابتذال جنسی ، گرسنگی و قحطی وفحشای بیسابقه و بدبختی و بی خانمانی و گرانی در مقابل ظلم و رفاه غیر طبیعی عده ای قلیل ،و خلاصه اینهمه مصیبت بشر امروزی که همگی مطابق روایات معصومین(ع) میباشد

http://www.askdin.com/post338899-69.html

با اینهمه نشانه اشکار عده ای اصرار دارند مثل کبک سرشان را زیر برف کنند و بگویند خبری نیست! مصنوعی است! بازی است!

البته همه امور به خدا بازمیگردد و امکان بدا همیشه وجود دارد بنابرین این نشانه ها بمعنی تعیین وقت برای ظهور نیست اما هشداری است جدی برای غافلان، که تا دیر نشده و درهای توبه بسته نشده است بسوی خدا بازگردند

نقل قول:

من منظورم ایجاد زلزله ای بود که در روایات برای شهر تهران پیشبینی شده است! گفتم ممکن است بقیه کارها را پیش ببرند و به وقتش زلزله ای در تهران ایجاد کنند و بگویند این هم آخرالزمانی که میگفتید.
از مفضل نقل شده كه گفت: حضرت امام صادق(ع) به من فرمود: ای مفضل آیا می دانی که" دارالزوراء" در کجا واقع شده است؟
من عرض کردم: خدا و حجت او بهتر می دانند، فرمود:ای مفضل بدان که در حوالی ری کوه سیاهی است که در پایین آن شهری بنا می شودکه آن را تهران می نامند و در آن "دارالزوراء" است، و آن شهری است که ساختمانها و کاخهایش مانند قصرهای بهشت است و زنانشان(در زیبایی) مانند حور العین اندآن زنها لباس کفار در بر می کنند و با پوشش کفار خود را می آرایند و بر "زین" سوار می شوند و برای شوهرانشان تمکین نمی کنند و دستمزد کار وکاسبی و درآمد شوهرانشان (در خرج و برجی که دارند) کفاف آنها را نمی دهد و بدین لحاظ از شوهران خود طلاق می کنند(و بزور از آنها طلاق می گیرند) و مردان از مردان ارضا می شوند و زنان از زنان ، و مردان خود را شبیه زنان می سازند وزنان شبیه مردان،و اگر می خواهی که دین خود را نگه داری آنجا را برای محل سکونت انتخاب نکن زیرا که آنجا محل فتنه است و همچون روباهی که برای حفظ و نگهداری فرزندان خود پیوسته از این سوراخ به آن سوراخ می رود به قله کوهها گریزان باش. كه اين حديث درعلائم الظهور ناظم الاسلام کرماني و در منتخب التواريخ به نقل از بحار الانوارعلامه مجلسي و نيز جهان در آينده ص 106

آیا انصافا تهران امروز اینگونه نیست؟!

ظَهَرَ الْفَسَادُ فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ بِمَا كَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ لِيُذِيقَهُم بَعْضَ الَّذِي عَمِلُوا لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ
فساد ، در خشکی و دریا ظاهر شد ، و این امر به دست مردم حاصل شد . تا به آنها بعضی از آنچه که انجام می دهند را بچشانیم ، بلکه باز گردند

و ایا این فساد مستوجب عذاب و عقوبت الهی نیست؟؟؟ چه این عذاب طبیعی باشد و چه ساخته دست بشر و ناشی از جنگ و یا مثلازلزله مصنوعی! و این سنتی از سنن الهی است
الله عزوجل میفرماید:

وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّفَسَدَتِ الْأَرْضُ وَلَٰكِنَّ اللَّهَ ذُو فَضْلٍ عَلَى الْعَالَمِينَ
و اگر خدا برخی از مردم را به وسیله برخی دیگر دفع نمی کرد، قطعاً زمین را فساد فرا می گرفت؛ ولی خدا نسبت به جهانیان دارای فضل و احسان است.

وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ
لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِيرًا
وَلَيَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن يَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ

و اگر خدا برخی از مردم را به وسیله برخی دیگر دفع نمی کرد، همانا صومعه ها و کلیساها و کنیسه ها و مسجدها به شدت ویران می شدند که در آنها بسیار نام خدا ذکر می شود ؛ و قطعاً خدا به کسانی که [دین] او را یاری می دهند یاری می رساند؛ مسلماً خدا نیرومند و توانای شکست ناپذیر است.

نقل قول:

عجب خداوند عادلی!
قبلا هم به شما گفته بودم که اصول اعتقادیتان مشکل دارد و این هم مدرکی دیگر برای بیسوادی شما و عدم درک صحیح از اصول دینتان که عدل الهی یکی از انهاست!

هر چند مطمئنم مغز کوچکت این سئوال را نمیتواند انالیز کند ولی میپرسم

اقوام لوط و عاد و ثمود و...که دچار عذاب الهی شدند، شیرخوارگان و کودکان انها چه گناهی داشتند؟

نقل قول:

شما اول ثابت کنید این علم را یمانی ارائه میکند تا بعد ما آن را به چالش بکشیم!
قبلا توضیح داده شده بود که فقط علم معصوم(ع) است که نظیر و جواب و رقیبی ندارد و همانند قران قابل تحدی است و امکان رد و مبارزه با آن نیست و ذره ای اختلاف و اشکال در ان موجود نیست زیرا که معصوم(ع) قران ناطق است و سخنش تفسیر و تفصیل و در امتداد قران است.

و امیر المومنین(ع) میفرمایند:

انظر الی ما قال و لا تنظر الی من قال
نگاه کن ببین چه گفته شده است ، نگاه نكن ببين چه كسي اين را گفته است

ولی اگر شما بر جهلت اصرار میکنی مطلب را اینطور طرح میکنم
از انجایی که فرض محال ، محال نیست پس فرض کن تیمی خبره ، از ماسونها و صهیونیستها این علوم را تهیه کرده اند ، آیا تیمی از علمای ما قادر به جوابگویی و رد و ابطال انها بر مبنای ثقلین نیست؟؟ و قادر نیستند پاراگرافی از ان را بر مبنای ثقلین رد علمی کنند؟!!

شیـ«علی»ـعه;350509 نوشت:
یعنی اگر من هم به مردم توحید ناب رو معرفی کنم و مردم رو به اطاعت کامل از خدا و حاکمیت خدا دعوت کنم و کسی نتونه ثابت کنه که کارم اشتباه بوده من میشم حجت خدا؟؟؟؟؟

تو که سهلی بزرگترین علما و فلاسفه هم(چه مسیحی و چه مسلمان) در موضوع اثبات خدا ،در مقابل بعضی تئوریهای ماتریالیستها در مانده اند و توجیهاتشان فقط بدرد مصرف داخلی و برای قانع کردن عده ای که مطالعات عمیق ندارند میخورد!

نقل قول:

اگر به زور و ضرب بپذیریم که تمام این حرفها معجزه است (که نمیپذیریم چون هیچ کدام معجزه نیست)
مطمئنا برای شما شق القمر هم کافی نخواهد بود

وَإِن يَرَوْا آيَةً يُعْرِضُوا وَيَقُولُوا سِحْرٌ مُّسْتَمِرٌّ

و اگر معجزه ای را ببینند، روی بگردانند و گویند: [این] جادویی همیشگی است

نقل قول:

هنوز یک اشکال وجود دارد! شخصی که این معجزات به او مربوط میشود کجاست؟
مثل این میماند که موسی در شهری مخفی شود و هیچ کس او را ندیده باشد بعد عصایی در شهر دیگری اژدها شود! بعد موسی از ناکجا آباد پیغامی به مردم بفرستد و بگوید آن عصایی که در فلان جا اژدها شد مربوط به من است! من حجت خدا هستم وگرنه عصایم اژدها نمیشد!
مردم در این حالت تنها معجزه بودن قضیه را میفهمند!
معجزه ی موسی بودن قضیه برای مردم مجهول میماند! چون موسی را تابه حال ندیده اند! پس به که ایمان بیاورند؟ به عصای بی صاحاب؟
معصومین(ع) هم در میان ما حضور مادی ندارند، پس چگونه مطمئن میشویم که معجزات و کرامات ایشان در شفای بیماران و حل مشکلات مردم ، مربوط به خود آنهاست ؟
جواب : ما به معصومین(ع) توسل میکنیم و بواسطه حق و آبروی انها بدرگاه خدا دعا میکنیم!
معجزه و کرامت نشانه قدرت خداست برای اثبات حق اولیا و حجج خودش ، و دفاع و حمایت از انها ، نیازی هم به حضور مادی معصوم(ع) نمیباشد و خدا درهمه جا حاظر و بر همه امور تسلط مطلق دارد
و البته برای بهانه گیران و معاندان باحق هیچ چیزی قانع کننده نمیباشد
!

نقل قول:

آره من حاضرم قسم برائت را منتشر کنم ! فقط یک اشکال وجود دارد! اگر من بر حق باشم و هلاک ...
همان برائت حیدر مشتت و علی شکری و هلاکت انها برای صاحبان اندیشه کافی میباشد!

نقل قول:

این همون جک سال بود که دوباره تکرار کردی!
این چه رسولی است که قبل از ان که مردم از دعوتش با خبر شوند عذاب میشوند!؟ :ghash::ghash:

وَمَا يَأْتِيهِم مِّن رَّسُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ

يَا حَسْرَةً عَلَى الْعِبَادِ مَا يَأْتِيهِم مِّن رَّسُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ

نقل قول:

من هم رویای صادقه دیده ام که ائمه به من گفته اند احمد الحسن کذاب است!
حالا چه؟

وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أَوْ كَذَّبَ بِآيَاتِهِ إِنَّهُ لَا يُفْلِحُ الظَّالِمُونَ

فَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أَوْ كَذَّبَ بِآيَاتِهِ إِنَّهُ لَا يُفْلِحُ الْمُجْرِمُونَ

وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أَوْ كَذَّبَ بِالْحَقِّ لَمَّا جَاءَهُ أَلَيْسَ فِي جَهَنَّمَ مَثْوًى لِّلْكَافِرِينَ

وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أُولَٰئِكَ يُعْرَضُونَ عَلَىٰ رَبِّهِمْ وَيَقُولُ الْأَشْهَادُ هَٰؤُلَاءِ الَّذِينَ كَذَبُوا عَلَىٰ رَبِّهِمْ أَلَا لَعْنَةُ اللَّهِ عَلَى الظَّالِمِينَ

هَٰؤُلَاءِ قَوْمُنَا اتَّخَذُوا مِن دُونِهِ آلِهَةً لَّوْلَا يَأْتُونَ عَلَيْهِم بِسُلْطَانٍ بَيِّنٍ فَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّهِ كَذِبًا

نقل قول:

اینو نمیدونم اما یه حدسایی میزنم!
حدس میزنم اول ادله احمد الحسن رو مطالعه کردند و خندشون گرفته و عددی حسابش نکردند که بخوان اینهمه راه بکوبن برن مناظره...
مثل این میمونه که یه بچه بهت دعوت نامه بده بگه بیا خوزستان مناظره کنیم!
شما میرید؟؟؟؟؟
فَإِلَّمْ يَسْتَجِيبُوا لَكُمْ فَاعْلَمُوا أَنَّمَا أُنزِلَ بِعِلْمِ اللَّهِ وَأَن لَّا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ ۖ فَهَلْ أَنتُم مُّسْلِمُونَ
پس اگر آنان دعوت شما را اجابت نکردند [که هرگز اجابت نمی کنند] بدانید که آنچه نازل شده به دانش خداست وهیچ معبودی جز او نیست، پس آیا تسلیم [حق] می شوید؟

نقل قول:

ما پشتوانه ای جز خواب و رویا و توهم و توطئه و مخفی کاری و پنهان شدن و عجز و ناتوانی ندیدیم!

بَلْ قَالُوا أَضْغَاثُ أَحْلَامٍ بَلِ افْتَرَاهُ بَلْ هُوَ شَاعِرٌ
فَلْيَأْتِنَا بِآيَةٍ كَمَا أُرْسِلَ الْأَوَّلُونَ

گفتند: بلکه خواب هایی آشفته و پریشان است، بلکه آن را به دروغ بربافته، بلکه او شاعرِ [خیال پردازی] است، [اگر فرستاده خداست] باید برای ما معجزه ای بیاورد مانند معجزه هایی که پیامبران گذشته را [با آنها] فرستادند.

وَانتَظِرُوا إِنَّا مُنتَظِرُونَ
قُلْ يَوْمَ الْفَتْحِ لَا يَنفَعُ الَّذِينَ كَفَرُوا إِيمَانُهُمْ وَلَا هُمْ يُنظَرُونَ
بگو: روز فتح و پیروزی [حتمی مؤمنان] کسانی که کفر ورزیده اند، نه ایمان آوردنشان سودشان دهد و نه به آنان مهلت داده می شود؛

فَأَعْرِضْ عَنْهُمْ وَانتَظِرْ إِنَّهُم مُّنتَظِرُونَ
بنابراین از آنان روی برگردان و منتظر باش که آنان هم منتظرند

الحمد لله رب العالمین

کریم;350565 نوشت:
این روایت مربوط به امام زمان است ومنظور از الحادی عشر من ولدی امام حسن عسگری علیه السلام است

جناب کریم امام حسن عسگری(ع) امام یازدهم است و فرزند دهم امیرالمومنین(ع) و فاطمه زهرا(س) از نسل ائمه معصومین(ع) میباشد:
1- حسن(ع) 2-حسین(ع) 3- امام سجاد4- امام باقر(ع) 5- امام صادق(ع) 6- امام کاظم(ع) 7- امام رضا(ع) 8- امام محمد تقی (ع) 9- امام علی النقی(ع) 10- امام حسن عسگری(ع)
و فرزند یازدهم میشود امام زمان(عج) ،
پس
" ولكني تفكرت في مولود يكون من ظهر الحادي عشر من ولدي"

اشاره به فرزند امام زمان(ع) میباشد
یعنی یمانی(ع) و طبق وصیت رسول الله(ص) یکی از نامهای یمانی(ع) مهدی است.

و این هم اثبات اینکه چگونه یمانی بر مهدی اول(ع) از طریق وصیت منطبق میشود

http://www.askdin.com/post336516-387.html

http://www.askdin.com/post340666-80.html

الحمد لله رب العالمین

[="Black"]

خادم الیمانی(ع);350566 نوشت:
البته این هرگز بمعنای تایید جنایات وهابیان و سلفیان ( اصحاب سفیانی) نمیباشد ، یعنی درگیری امروز در سوریه نبرد باطل علیه باطل است و قربانی ان مردم مظلوم و بی دفاع سوریه!

اتفاقا این حرفهایتان دقیقا تایید وهابیان و سلفیان بود

اگر نبرد باطل علیه باطل است پس چرا در این نبرد شیعیان سر بریده میشوند و به رگبار بسته میشوند و از ساختمان به پایین پرتاب میشوند؟
اما در آن سوی نبرد هیچ کس به خاطر اعتقادش کشته نمیشود؟
ناخوداگاه کار و به طور غریضی از وهابیان حمایت میکنید اما سعی میکنید چیز دیگری بنویسید!

علائم ظهور را جداگانه بررسی نمیکنند مجموعه انهاست که ما را به این نتیجه میرساند که در آخرین ساعات آخر الزمان قرار گرفته ایم

واقعا شما هم معتقدید که علائم ظهور را جداگانه بررسی نمیکنند؟
پس چرا همه را با هم بررسی نمیکنید؟
فکر کنم اینها هم علائم ظهور هستند: (علائم حتمی)
صیحه ی آسمانی
قیام وخروج سید خراسانی
خسف بیداء
خروج و شورش سفیانی
خروج و قیام یمانی

اینها هم بررسی شما است:
نقل قول:

حمله دجال بزرگ به عراق
حوادث مصر و پیشگویی امیر المومنین(ع) در مورد حاکم مصر

پیشگویی رسول الله(ص) در مورد حاکم حجاز
انقلابهای عربی مصر و تونس و لیبی و یمن و بحرین
مهمتر از همه حوادث دو ساله سرزمین شام که با چنان دقتی در احادیث معصومین(ع) منعکس است که گویی خبرنگار حدود 12 الی 14 قرن پیش از حمص و دمشق و... گزارش میدهد
آتشفشان سال 2010 ایسلند که دود سراسر اورپا راپوشاند ، و نشانه ای آشکار در اسمان پدید امد و اشاره صریحی به سوره دخان و همچنین ایاتی از انجیل بود
قرمز شدن اب دریاچه ارومیه و برنگ خون شدن سواحل استرالیا که نشانه ای آشکار از آیات انجیل هست
این همه بلایای طبیعی آتشفشان و طوفان و سیل و سونامی و زلزله های بی سابقه در سراسر دنیا ، مگر در روایات نمیخوانیم قائم در میان جنگها و زلزله ها و بلایای طبیعی ظهور میکند؟

بحرانهای اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی و عدم آرامش روانی و مرگ معنویت و ابتذال جنسی ، گرسنگی و قحطی وفحشای بیسابقه و بدبختی و بی خانمانی و گرانی در مقابل ظلم و رفاه غیر طبیعی عده ای قلیل ،و خلاصه اینهمه مصیبت بشر امروزی که همگی مطابق روایات معصومین(ع) میباشد

عجب بررسی دقیقی! واقعا همانطور که گفته بودید همه ی علائم ظهور را باهم بررسی کردید

آیا انصافا تهران امروز اینگونه نیست؟!

با اینهمه نشانه اشکار عده ای اصرار دارند مثل کبک سرشان را زیر برف کنند و بگویند خبری نیست! مصنوعی است! بازی است!

در اینکه در اخرالزمان هستیم شکی نیست! بیشتر علائم آن هم رخ داده است مثلا اینکه مردها شبیه به زن ها و زن ها شبیه به مردها میشن و بقیه پیشگویی ها... که اکثرا رخ داده است!
اما موضوع تاپیک را گویا اشتباه گرفته اید!
ما در مورد اینکه در آخرالزمان هستیم یا نیستیم بحث نمیکنیم!
ما در مورد این بحث میکنیم که آیا احتمال دارد دشمن علائم ظهور را بازسازی کند یا خیر!
شما سعی دارید به ما نشان دهید که در آخرالزمان هستیم! ما هم موافقیم!
اما ما داریم در مورد این بحث میکنیم که آیا دشمن میتواند علائم حتمی ظهور را بازسازی کند یا خیر!
که جناب کارشناس فرمودند یکی از علائم قابل بازسازی نمیباشد!
و آن صیحه است ! (همان صیحه ای که اصلا دوست ندارید راجبش صحبت کنید)
بنابراین آمدیم و نظر احمد الحسن را راجب به صیحه گفتیم!
که جناب کارشناس فرمودند حتی به شکلی که احمد الحسن گفته است هم هنوز صیحه رخ نداده است!
یعنی هنوز همه ی انسانها هم زمان با هم در رویا صیحه ای نشنیده اند!
و از آنجایی که باید علائم ظهور را باهم بررسی کنیم به این نتیجه رسیدیم که احمد الحسن (یمانی) باطل است! چون علائم ظهور مثل دانه های تسبیح یکی بعد از دیگری میاید!
اما نمیدانم چرا دانه ی احمد الحسنش آمده است و دانه های دیگرش گیر کرده است!
پس او کذاب است!

در اینجا چون میدانم چه جوابی خواهی گفت از جناب کارشناس سوالی دارم

آیا ظهور یمانی با خروج یمانی دوتاست؟
یعنی ممکن است یمانی ظهور کند اما خروج نکند؟
اگر ممکن است بر اساس کدام روایات؟
و اگر ممکن نیست پس چرا اینها مدعی هستند یمانی ظهور کرده است اما هنوز خروج نکرده است!

اقوام لوط و عاد و ثمود و...که دچار عذاب الهی شدند، شیرخوارگان و کودکان انها چه گناهی داشتند؟

با این مقایسه جالبی که کردید به نوعی بی سوادی خود را بر همه آشکار کردید!
فقط کافیست یک بار سوال و جواب رو پشت سرهم قرار دهیم:
سوال: چطور قبل از اینکه حجت بوسیله ی فرستاده ی خدا بر تمام مردم تمام شود خداوند برای مردم عذاب میفرستند؟
جواب: به همان دلیل که کودکان و شیرخوارگان قوم لوط و عاد و ثمود با بزرگتر ها عذاب شدند!

برادر من انگار شما متوجه نیستید که در مورد این اقوامی که مثال زدید پیامبر ابتدا حجت را بر همه ی مردم تمام کرد و بعد عذاب نازل شد!
اما در اینجا عده ی کثیری از مردم جهان هنوز از دعوت احمد الحسن بی خبر هستند و شما میفرمایید خداوند عذاب نازل کرده است؟ آنهم به خاطر مسخره کردن فرستاده ی خدا؟

انگار شما متوجه نیستید که خداوند در قران در آیه 15 سوره اسرا میفرماید:

مَنِ اهْتَدى‏ فَإِنَّما يَهْتَدي لِنَفْسِهِ وَ مَنْ ضَلَّ فَإِنَّما يَضِلُّ عَلَيْها وَ لا تَزِرُ وازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرى‏ وَ ما کُنَّا مُعَذِّبينَ حَتَّى نَبْعَثَ رَسُولا

» استاد الهی قمشه‌ای هر کس راه هدایت یافت تنها به نفع و سعادت خود یافته ، و هر که به گمراهی شتافت آن هم به زیان و شقاوت خود شتافته ، و هیچ کس بار گناه دیگری را به دوش نگیرد ، و ما تا رسول نفرستیم ( و بر خلق اتمام حجّت نکنیم ) هرگز کسی را عذاب نخواهیم کرد.

» حجت الاسلام انصاریان هر کس هدایت یافت ، فقط به سود خودش هدایت می یابد و هر کس گمراه شد ، فقط به زیان خودش گمراه می شود. و هیچ بردارنده بار گناهی بار گناه دیگری را به دوش خود بر نمی دارد و ما بدون اینکه پیامبری را [ برای هدایت واتمام حجت به سوی مردم ] بفرستیم ، عذاب کننده [ آنان ] نبودیم.

» آیت الله مشکینی هر که هدایت یافت جز این نیست که به سود خویش هدایت یافته و هر که گمراه شد پس به زیان خویش گمراه شده است ، و هیچ گنهکاری حامل گناه دیگری نمی شود و ما ( هیچ ملتی را پیش از این به عذاب ریشه کن در دنیا ) عذاب کننده نبودیم تا اینکه ( نخست ) رسولی را ( برای بیداری آنان ) بفرستیم.

و حالا برداشت جناب خادم الیمانی در مورد زلزله ها و طوفان های اخیر:

پس بايد طبق سنت الهی موجود در قران و ماجرای نوح و لوط و عاد و ثمود (علیهم السلام اجمعین)در اين زمان فرستاده‌اي آمده باشد و دعوتی داشته باشد كه تكذيب و تمسخر و انکار این دعوت، سبب نزول عذاب شده باشد.

معنای سنت الهی موجود در قران را هم فهمیدیم!

اما در مورد کودکان قوم لوط و ... :

اولا طبق روایتی که از امام رضا ع هست که البته این روایت در خصوص قوم نوح است امام رضا فرمودند:
خداوند متعال قبل از طوفان به مدت 40سال قوم نوح را عقیم کرده بود (ویا اینکه فرزندان اونها زنده به دنیا نمیامدند) به طوری که هنگام نزول عذاب هیچ فرد کودک و خردسالی در بین آنها نبود
ثانیا دنیا بر اساس نظام علت و معلولی اداره میشود و با نظام اسباب و مسببات.
بر این اساس پدیده های دنیایی از یکدیگر اثر پذیر و برهمدیگر اثر میگذارند یعنی رفتارهای انسان فقط متوجه خودشان نخواهد بود بلکه ممکن است دیگران را هم تحت تاثیر بگذارد با توجه به این نکته هرچند عذاب به خاطر رفتار نادرست پدران و مادران است ولی وقتی عذاب امد طبق نظام اسباب و مسببات خب کودکان گنهکاران را هم در بر خواهد گرفت در آن صورت این اتفاق نسبت به پدر مادر عذاب است ولی برای کودکان دیگر عذاب نیست بلکه یک رخداد است!
ثالثا طبق روایات پیامبر اسلام رحمة للعالمین است یعنی اینکه بعد از ظهور ایشان عذاب استیصال کلا برداشته شده است یعنی دیگر کسی به خاطر انکار حجت الهی عذاب نخواهد شد

از انجایی که فرض محال ، محال نیست پس فرض کن تیمی خبره ، از ماسونها و صهیونیستها این علوم را تهیه کرده اند ، آیا تیمی از علمای ما قادر به جوابگویی و رد و ابطال انها بر مبنای ثقلین نیست؟؟ و قادر نیستند پاراگرافی از ان را بر مبنای ثقلین رد علمی کنند؟!!

چرا علمای ما باید وقت خود را برای چنین پروژه ای تلف کنند زمانی که شما هنوز برادری خود را ثابت نکرده اید؟
زمانی که هنوز نتوانسته اید برای علما اصل ادعایتان را ثابت کنید چرا باید بر کتابهایتان رد علمی بنویسند؟
آنها معتقدند اصل ادعایتان باطل است و دلایل اثباتش قانع کننده نیست
یعنی اعتقاد به بیش از 12 امام با روایات فراوان و متواتر ما مخالف است!

بنابراین علت اینکه علما ردی بر کتابهای تیم صهیونیستها و ماسونها و... ننوشته اند ناتوانی انها نیست! آنها هنوز بر سر اصل ادعا بحث دارند ! یعنی این تیم ماسون و صهیون سواد کافی نداشته اند تا بتوانند به علما اصل ادعایشان را ثابت کنند!

معصومین(ع) هم در میان ما حضور مادی ندارند، پس چگونه مطمئن میشویم که معجزات و کرامات ایشان در شفای بیماران و حل مشکلات مردم ، مربوط به خود آنهاست ؟

بله معصومین در میان ما حضور مادی ندارند! اما در میان مردم عصر خودشان حضور مادی داشته اند و مردم ایشان را دیده اند (پس در اینکه معصومین وجود خارجی داشته اند شکی نداریم)
اما بحث من بر سر این است که ما بر سر وجود داشتن احمد الحسن شک داریم! نمیدانیم همچین انسانی وجود خارجی دارد یا خیر!
میتوانید ثابت کنید که ایشان زنده است؟

همان برائت حیدر مشتت و علی شکری و هلاکت انها برای صاحبان اندیشه کافی میباشد!

اونها میتواند ساختگی باشد ! مثلا ممکن است احمد الحسن قبل از آنها هلاک شده باشد و انصارش برای اینکه آبرویش نرود آنها را کشته باشند پس:
همان هلاکت احمد الحسن نیز برای صاحبان اندیشه و حتی اجاره نشینان اندیشه نیز کافی میباشد!
اگر مدعی هستید احمد الحسن هلاک نشده است ثابت کنید که زنده است!

اما در پایان در مورد آیاتی که گذاشتید عرض کنم هرگز نخواهید توانست چهره ی پلید احمد الحسن را پشت دین و ایات قران پنهان کنید!
وهابیون هم برای عقاید خود آیه زیاد میاورند! مثلا برای جسم بودن خدا...
پس هرگز چهره خود را پشت آیات قران مخفی نکنید که کذبتان اظهر من الشمس است...
خدافظ شما![/]

خادم الیمانی(ع);350569 نوشت:
جناب کریم امام حسن عسگری(ع) امام یازدهم است و فرزند دهم امیرالمومنین(ع) و فاطمه زهرا(س) از نسل ائمه معصومین(ع) میباشد: 1- حسن(ع) 2-حسین(ع) 3- امام سجاد4- امام باقر(ع) 5- امام صادق(ع) 6- امام کاظم(ع) 7- امام رضا(ع) 8- امام محمد تقی (ع) 9- امام علی النقی(ع) 10- امام حسن عسگری(ع) و فرزند یازدهم میشود امام زمان(عج) ، پس " ولكني تفكرت في مولود يكون من ظهر الحادي عشر من ولدي"

با سلام
اگر بخواهید این شکلی حساب کنید که امام حسن عسگری می شود فرزند نهم وامام مهدی (عج)می شود امام دهم نه یازدهم،چون امام حسن وحسین علهماالسلام برادر هستند نه پدر وپسر که جداگانه حساب شوند،لذا فرند امام علی علیه السلام می شود امام حسین علیه السلام وآنچنان که در احادیث اشاره شده است امام مهدی علیه السلام امام نهم از فرزندان امام حسین می باشند.

َ عَنْ عَطِيَّةَ عَنْ أَبِي سَعِيدٍ الْخُدْرِيِّ قَالَ: سَمِعْتُ رَسُولَ اللَّهِ ص يَقُولُ لِلْحُسَيْنِ ع يَا حُسَيْنُ أَنْتَ الْإِمَامُ ابْنُ الْإِمَامِ تِسْعَةٌ مِنْ وُلْدِكَ أَئِمَّةٌ أَبْرَارٌ تَاسِعُهُمْ قَائِمُهُمْ فَقِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ كَمِ الْأَئِمَّةُ بَعْدَكَ فقَالَ اثْنَا عَشَرَ تِسْعَةٌ مِنْ صُلْبِ الْحُسَيْنِ.کفایةالاثر،ص31
طبق این حدیث امام مهدی فرزند نهم امام حسین علیه السلام است که فرزند دهم امام علی علیه السلام محسوب می شود.لذا باید در اینجا منظور از عدد را امامت در نظربگیریم یعنی فرزند امام یازدهم از فرزندان من که به امامت رسیده وغیبت خواهد داشت.البته بنده تصور می کنم بقیه استدلالهای طرفداران این آقا نیز از همین قبیل است.یک نکته را ما باید در نظر بگیریم که در توضیح وتبیین احادیث اصول قطعی بین شیعه نباید کنار گذاشته شود واگر حدیثی خلاف این نصوص وعقاید بود یا باید توجیه کرد ویا اینکه کنار گذاشت. از قطعیات مسلم در بین شیعه این است که امامها دوازده تن هستند ونباید با بعضی مستحسنات عقاید مسلم را توجیه کنیم.

دعوت ایشان از علما برای مباهله مطابق قران کریم و یا اظهار قسم برائت و یا قسم حضرت ابولفضل(قسمی معروف در شیعه)، آیا آقایان علما و مخالفان که به باطل بودن دعوت یقین دارند حاضرند قسم برائت اظهار کنند؟( هر کس بدروغ این قسم را بخورد در کمتر از چند روز هلاک میشود همانند حیدر مشتت که قسم برائت را در مجله اش منتشر کرد و مدتی بعد هلاک شد و یا علی شکری که در شب تاسوعا در منبر بصره پس از توهین و تهمت قسم خورد که حق را میگوید و احمد الحسن دروغگو و باطل است و شش روز بعد در حادثه تصادف هلاک شد و تمامی سرنشینان اتومبیل سالم ماندند ولی علی شکری مغزش متلاشی شد)

یکی از دلایل قلابی بودن ین آقا همین مقابله با علمای اسلام است،بنده از شما می خواهم بذون پش فرض ذهنی قضاوت کنید.در حالی که در عراق وشهرهای اسلامی شیعه در اوج حملات از جانب کشورهای مختلف وگروههایی مانند وهابیت قرار گرفته است ودشمنان دین تمام تلاش خود را برای ایجاد تفرقه بین مسلمانها انجام می دهند وروزانه دهها شیعه در اثر عملیاتهای انتحاری وهابی ها در عراق،پاکستان وحرین به خاک وخون کشیده می شوند ومراجع دینی مخصوصا مراجع عراق تمام تلاش خود را برای دفاع از آنها انجام می دهند،وقت آن است که این یمانی شما آنها را به مباهله طلب کند،یمانی فرد سالمی است که مردم گمراه را به سوی امام عصر علیه السلام دعوت خواهد کرد نه اینکه هدایت یافتگان وبزرگان شیعه را به مباهله دعوت کند. این نوع اعمال اگر صحت داشته باشد وصرفا تبلیغات نباشد به قدرت طلبی بیشتر شباهت دارد تا دعوت به دین واین خلاف مرام یمانی است که در روایات به آن اشاره شده است. آیا به نظر شما الان وقت آن است که امثال آیةالله سیستانی در زمانی که شیعه از همه طرف مورد حمله قرار گرفته است ودر رسانه انواع شبهات برعلیه آن پراکنده می شود به جای نشر معارف ناب شیعه به دنبال مباهله باشند. تصور نکنید آنها از مباهله می ترسند بلکه مصالح مسلمانها ورسیدگی به مظلومیت مسلمانها واجب تر از آن است که وقت خود را صرف این کاهای بیهوده ودعوتهای بی محتوی کنند.
اینکه عذاب بر مردم نازل نمیشود مگر اینکه رسولی الهی بین انها بوده و دعوتی داشته باشد و از طرف مردم مسخره و انکار شده باشد، پس این رسول کیست و این دعوت چیست؟

این سخن شما صددرصد خلاف قرآن است چون خداوند متعال در آیه 33سوره انفال می فرماید:وما کان الله لیعذبهم وانت فیهم،تا زمانی که ای پیامبر تو در میان آنها هستی خداوند آنها را عذاب نمی کند.
وجود رسول در میان امت از قضا موجب برداشته شدن عذاب می شود نه اینکه بلا برآنها نازل شود.
مقایسه دعوت احمد الحسن با دعوت انبیاخلاف آموزه ها وعقاید دینی است چون بر انبیاءوحی نازل می شود وائمه نیز به عنوان جانشینان رسول خدا(ص)علم آنحضرت را براساس احادیث موجود به ارث برده اند ودارای علم لدنی یم باشند که در فصل 76ینابیع المودةنیز این مساله با توجه به احادیث به اثبات رسیده است.اما در مورد یمانی ما چنین چیزی نداریم که علم لدنی داشته باشد وهم طراز با انبیاءوائمه باشد. بلکه او به عنوان بنده ای صالح در دفاع از دین قیام خواهد کرد ومثل این یمانی شما این همه دنبال مطرح کردن خود حتی با مایه گذاشتن از دین نمی باشد.
به هرحال دوست عزیز توصیه بنده به شما وهم فکران شما این است که با کمی تدبر نگذاریم حب وعلاقه موجب شود دین را به نفع اشخاص توجیه کنیم وآنها نیز با استفاده از این علاقه خالص وقلب پاک شما دنبال علایق دنیوی خود باشند.

[="Navy"]

کریم;350934 نوشت:
،وقت آن است که این یمانی شما آنها را به مباهله طلب کند،یمانی فرد سالمی است که مردم گمراه را به سوی امام عصر علیه السلام دعوت خواهد کرد نه اینکه هدایت یافتگان وبزرگان شیعه را به مباهله دعوت کند. این نوع اعمال اگر صحت داشته باشد وصرفا تبلیغات نباشد به قدرت طلبی بیشتر شباهت دارد تا دعوت به دین واین خلاف مرام یمانی است که در روایات به آن اشاره شده است. آیا به نظر شما الان وقت آن است که امثال آیةالله سیستانی در زمانی که شیعه از همه طرف مورد حمله قرار گرفته است ودر رسانه انواع شبهات برعلیه آن پراکنده می شود به جای نشر معارف ناب شیعه به دنبال مباهله باشند. تصور نکنید آنها از مباهله می ترسند بلکه مصالح مسلمانها ورسیدگی به مظلومیت مسلمانها واجب تر از آن است که وقت خود را صرف این کاهای بیهوده ودعوتهای بی محتوی کنند.

یک بار مباهله کنند و تمام!
کریم;350934 نوشت:
این سخن شما صددرصد خلاف قرآن است چون خداوند متعال در آیه 33سوره انفال می فرماید:وما کان الله لیعذبهم وانت فیهم،تا زمانی که ای پیامبر تو در میان آنها هستی خداوند آنها را عذاب نمی کند.
وجود رسول در میان امت از قضا موجب برداشته شدن عذاب می شود نه اینکه بلا برآنها نازل شود.

سخن دوستمان را متوجه نشدید،منظورشان از رسول،نبی نیست بلکه فرشته است.
کریم;350934 نوشت:
مقایسه دعوت احمد الحسن با دعوت انبیاخلاف آموزه ها وعقاید دینی است چون بر انبیاءوحی نازل می شود وائمه نیز به عنوان جانشینان رسول خدا(ص)علم آنحضرت را براساس احادیث موجود به ارث برده اند ودارای علم لدنی یم باشند که در فصل 76ینابیع المودةنیز این مساله با توجه به احادیث به اثبات رسیده است.اما در مورد یمانی ما چنین چیزی نداریم که علم لدنی داشته باشد وهم طراز با انبیاءوائمه باشد. بلکه او به عنوان بنده ای صالح در دفاع از دین قیام خواهد کرد ومثل این یمانی شما این همه دنبال مطرح کردن خود حتی با مایه گذاشتن از دین نمی باشد.

شما چطور می دانید علم امام لدنی است و علم امام احمدالحسن لدنی نیست؟؟
امثال کربلایی کاظم هم به واسطه علم لدنی حافظ شدند!
کریم;350934 نوشت:
ومثل این یمانی شما این همه دنبال مطرح کردن خود حتی با مایه گذاشتن از دین نمی باشد.

اگر خود را مطرح نکند،پس چگونه تبلیغ کند؟
کریم;350934 نوشت:
حب وعلاقه موجب شود دین را به نفع اشخاص توجیه کنیم

از طریق برهان این راه انتخاب شده نه حب و بغض شخصی!
و الحمد لله رب العالمین[/]

نقل قول:

اگر بخواهید این شکلی حساب کنید که امام حسن عسگری می شود فرزند نهم وامام مهدی (عج)می شود امام دهم نه یازدهم،چون امام حسن وحسین علهماالسلام برادر هستند نه پدر وپسر که جداگانه حساب شوند
علیکم السلام جناب کریم
کلام معصوم(ع) دقیق و حساب شده است، هیچ مانعی نبود که امیر المومنین(ع) بفرمایند فرزند یازدهمین امام ولی نفرموده اند و نص کلام ایشان واضح است و ایشان فرموده اند از نسل یازدهمین فرزند از فرزندان من و مگر میشود شخصیتی عظیم مثل امام حسن مجتبی(ع) را که اتفاقا فرزند مستقیم امیر المومنین(ع) و فاطمه زهرا(س) است و حتی بر امام حسین(ع) نیز مقدم و امام و حجت است را از محاسبه کنار گذاشت؟؟؟
و در ضمن احادیث تایید کننده مضمون این حدیث موجود است و این یک نمونه:

امام صادق (ع) فرمود : اگر درباره مردى سخنى گوييم و در او نباشد و در فرزند يا فرزند فرزند او باشد ، آن را انكار نكنيد ، زيرا خداى تعالى هر چه خواهد مى كند . الكافي : ج 1 ص 535

امام صادق (ع) فرمود : خداى تعالى به عمران (ع) وحى كرد كه من به تو پسرى مى بخشم ، سالم و مبارك كه به اذن خدا كور مادر زاد و پيس را درمان كند و مردگان را زنده كند . و او را رسولي براي بني اسرائيل قرار مي دهم . عمران اين مطلب را به همسرش حنة كه مادر مريم است خبر داد . چون به مريم حامله گشت ، فكر مى كرد كه حملش پسر است . ( چون او را زائيد ، گفت : پروردگارا ، من دختر زائيده ام و پسر و دختر همانند نيستند )(آل عمران:36) . يعني دختر كه رسول نمي شود . خداى عزوجل (درباره او) مى فرمايد : ( خدا به آنچه او زائيده داناتر است )(آل عمران:36) . سپس چون خداى تعالى عيسى را به مريم بخشيد ، او همان پيغمبرى بود كه به عمران بشارت داده شده بود و به او وعده داده بودند . پس اگر ما درباره مردى از خاندان خود چيزى گفتيم ، و در فرزند يا فرزند فرزند او انجام شد آن را انكار نكنيد . الكافي : ج 1 ص 535

در سنت ائمه علیهم السلام به هیچ عنوان این مسئله اتفاق نیفتاده است، امام صادق (ع) چه چیزی را می خواستند به شیعیان خود برسانند؟ سپس به حدیث دقت کنید در بین ائمه نداشتیم که وصایت مستقیما به نوه رسیده باشد
بنابراین منظور امام صادق علیه السلام چه بوده است؟ :
و در فرزند يا فرزند فرزند او باشد.

الحمد لله رب العالمین

کریم;350934 نوشت:
بنده از شما می خواهم بذون پش فرض ذهنی قضاوت کنید.در حالی که در عراق وشهرهای اسلامی شیعه در اوج حملات از جانب کشورهای مختلف وگروههایی مانند وهابیت قرار گرفته است ودشمنان دین تمام تلاش خود را برای ایجاد تفرقه بین مسلمانها انجام می دهند وروزانه دهها شیعه در اثر عملیاتهای انتحاری وهابی ها در عراق،پاکستان وحرین به خاک وخون کشیده می شوند ومراجع دینی مخصوصا مراجع عراق تمام تلاش خود را برای دفاع از آنها انجام می دهند،وقت آن است که این یمانی شما آنها را به مباهله طلب کند،

جناب برادر کریم، پرچم حق در هر زمان یکی است و پرچمهای دیگر متشابه به حق هستند و حق کامل و مطلق نیستند
در نهج ‏البلاغه آمده است که در رزمگاه جمل، مردی به نام حارث ‏بن حوط گریبان امیر مؤمنان‏ علیه‌ السلام را گرفت که: آیا چنین می‌اندیشی که من اصحاب جمل را گمراه می‌پندارم؟ آن حضرت او را پاسخی گفت که: چراغ راه آدمیان حق‏جو در تمامی عصرها و نسلهاست: ای حارث! تو به فرودست خود نگریستی و بالای سرت را ندیدی؛ از این رو، سرگردان شدی! بی‌گمان، تو حق را در نیافته‌ای تا اهلش را بازشناسی و باطل را نشناخته‌ای تا بدانی چه کسانی بدان گرویده‌اند)
امیرالمؤمنین‏ علیه‌السلام به حارث همدانی نیز آموخت: (دین خدا هرگز، نه به وسیله شخصیتها، بلکه با نشانه حق و راستی شناخته می‌ شود؛ پس حق را بشناس تا اهل حق را بشناسی)
و امام صادق‏ علیه‌ السلام ابو حمزه ثمالی را هشدار داد: (بپرهیز از اینکه جز حجت خدا کسی را در همه سخنانش تصدیق کنی)

و جناب کریم ، حجج الهی سیاستمدار نیستند که به مصلحت رفتار کنند و حق را فدای یک سری مصالح سطحی و ظاهری کنند، همین شبهه شما را علمای یهود به عیسی(ع) مطرح میکردند که دشمن اصلی ما امپراطوری روم است و شما باید با روم مبارزه کنید و نه اینکه به ما(علمای یهود) گیر دهید!!! در حالیکه روم بخاطر فساد و دنیا طلبی علمای یهود بر بنی اسرائیل مسلط شده بود و حتی این مردم بیچاره بودند که تحت ظلم وستم و استثمار رومیان بودند و علمای یهود در عافیت و سلامت به دنیا طلبی و استحمار مردم مشغول بودند و دین خدا را وسیله ای برای دنیا طلبی خود قرار داده بودند و متاسفانه وضع مسلمین و شیعیان نیز امروز شبیه همان موقع است و تاریخ و سنتهای الهی تکرار میشود!

رسول الله(ص) فرمود:
لَتَرْكَبَنَّ أُمَّتِي سُنَّةَ بَنِي إِسْرَائِيلَ حَذْوَ النَّعْلِ بِالنَّعْلِ الْقُذَّةِ بِالْقُذَّةِ شِبْراً بِشِبْرٍ وَ ذِرَاعاً بِذِرَاعِ وَ بَاعاً بِبَاعٍ حَتَّى لَوْ دَخَلُوا جُحْراً لَدَخَلُوا فِيهِ مَعَهُمْ وَ جَرَتِ الْأَمْثَالُ وَ السُّنَنُ سَوَاء ( كتاب سليم بن قيس الهلالي، ص:559)
امّت من سنّت بنى اسرائيل را مرتكب خواهند شد. بطورى كه قدم جاى قدم آنان می‏گذارند و تير به همان جا كه آنان زدند میزنند، وجب‏ به وجب و ذراع به ذراع كارهاى آنان را انجام خواهند داد، تا آنجا كه اگر آنها داخل سوراخ حيوانى شده باشند، اينان نيز همراه آنان داخل می‏شوند و مثلها و سنّتها (در آنان و اينان) به يك صورت جارى شده است.

نقل قول:

یمانی فرد سالمی است که مردم گمراه را به سوی امام عصر علیه السلام دعوت خواهد کرد نه اینکه هدایت یافتگان وبزرگان شیعه را به مباهله دعوت کند.
درد اینجاست جناب کریم، اگر این اقایان هدایت یافته هستند چرا امت در بدبختی و مصیبت است و بیشتر این اقایان در سلامت و عافیت و دارای بهترین امکانات ؟
اگر اقایان هدایت یافته هستند چه نیازی به حجت خدا و ظهور امام مهدی(عج) است؟؟

و اگر این اقایان هدایت یافته هستند و سید احمد الحسن از نظر انها دروغگو و باطل است پس چرا در مقابل این فتنه بزرگ علم خود را عرضه نمیکنند و بر مبنای ثقلین مناظره و مباهله نمیکنند و برای روشن شدن صاحب حق دعوت رسمی به طلب معجزه را اجابت نکردند و ایا این روایت رسول الله(ص) را نمیدانند که:
اذَا ظَهَرَتِ الْبِدَعُ فِی أُمَّتِی فَلْیُظْهِرِ الْعَالِمُ عِلْمَهُ فَمَنْ لَمْ یَفْعَلْ فَعَلَیْهِ لَعْنَةُ اللَهِ

و چرا در مقابل یک ادعای باطل در مورد معصومین(ع) و قران مناظره ها برگزار میشود و مقاله ها و کتابها در رد ادعای باطل نوشته میشود و بعضی وقتها انصافا هم جوابهای محکم به مدعیان داده میشود ولی در این مورد توان رد علمی مطالب از طریق ثقلین را ندارند و فقط شبهات سطحی و ضعیف مطرح میکنند که کلیه شبهات مطرح شده نیز بطور کامل از طریق ثقلین پاسخ داده میشود؟!!

حقیقت این است که دین بدون مصداق(حجت معصوم) ناقص است، و البته در غیبت امام عصر به امر خدا و بمدت طولانی ،حکمتها و درسهایی برای صاحبان اندیشه و تشنگان هدایت وجود دارد که یکی از انها درک ملموس و واقعی این نیاز بود و اینکه وجود حجت معصوم چه نعمت بزرگی است و اینکه غیر معصوم هر چقدر هم به اصطلاح عالم باشد عاجزتر از ان است که بتواند دین واقعی و منظور حقیقی خدا و احکام خدا را بفهمد چه برسد که بتواند ، امت را هدایت و مدیریت کند. و اینگونه است که هنگام ظهور حضرت از اسلام جز اسمی و از قران جز رسمی باقی نمیماند گویی که حضرت با دین جدیدی میاید

اگر آقایان در زمان ظهور هدایت یافته هستند پس در مورد این احادیث چه میگویید؟

رسول الله (ص) فرمود : زمانی بر امتم می آید که از قرآن جز نوشته هایش باقی نمی ماند و از اسلام جز اسمش باقی نمی ماند . خود را مسلمان می خوانند در حالیکه دورترین افراد از آنند ، مساجدشان آباد است ولی خبری از هدایت در آن نیست ، فقهای آن زمان شرترین فقهایی هستند که آسمان بر آنها سایه افکنده است ، فتنه از آنها خارج میشود و به سوی خودشان نیز باز می گردد . الكافي ج8 ص307 . بحار الانوار ج 52 ص 190

رسول الله (ص) فرمود : زمانی خواهد آمد که خدای مردم شکم آنهاست و قبله آنان زنانشان است و دین آنان پول آنهاست و دارایی آنان نشان شرافت آنهاست . باقی نمی‌ ماند از ایمان مگر اسمش و از اسلام مگر رسمش و از قرآن مگر درسش . مساجدشان بناهای آباد دارد ولی دلهای آنان خالی از هدایت است . علمای آنها شرترین و شرورترین مخلوقاتی هستند که زمین به خود دیده است . بحار الانوار ج 22 ص 453

رسول الله ص فرمود : قیام قائم ع در زمان حاکمان خبیث و قاریان چرب زبان و علمای منافق خواهد بود .إرشاد القلوب: ج 1 ص 67 . معجم احادیث الامام المهدی (ع) ج1 ص39

و اگر آقایان هدایت یافته هستند پس چرا در زمان قیام حضرت امام مهدی(عج)، از میان یک میلیارد مسلمان و دویست میلیون شیعه ، مطابق روایات هسته اصلی سپاه امام فقط حدود ده هزار نفر است؟

و اگر آقایان هدایت یافته و نایبین عام و برحق حضرت امام مهدی(عج) هستند پس چرا هیچ کدام دلیلی محکم و غیر قابل رد برای نیابت عام خود ارائه نمیکنند، مثلا برای اثبات حقانیت تشیع در مقابل وهابیان و سلفیان علمای انها را به مباهله
یا طلب معجزه(که این دو نشانه ،مختص رسول الله(ص) و وارثان علم و عصمت او است) دعوت نمیکنند؟

در ثانی چرا این نایبین عام متعدد هستند؟ و در یک مورد فقهی فتواهای انها با هم متفاوت است؟ و هر کدام رای و نظر خود را صحیح و حکم خدا میداند؟ در صورتی که دین خدا یکی است و حکم خدا هم یکی است و تعدد پذیر نمیباشد.
امیر المومنین در خطبه 18 نهج البلاغه میفرماید:
در حكمى از احكام ، به نزد يكى از ايشان مسئله اى مى آيد، به راى خود حكمى مى دهد. سپس ، آن مسئله را عينا نزد ديگرى مى برند، به خلاف راءى پيشين راءيى مى دهد. سپس قاضيان آن مسئله را به نزد امامى كه آنها را به شغل قضا برگماشته مى برند و او آراء همه ايشان را صواب مى شمارد. خدايشان يكى است و پيامبرشان يكى است و كتابشان يكى . آيا خداى سبحان آنان را به اختلاف فرمان داده و اكنون از او فرمان مى برند يا آنان را از اختلاف نهى كرده و اكنون عصيان مى ورزند؟ آيا خداوند دينى ناقص فرستاده و از آنها براى كامل كردنش يارى خواسته يا در آوردن دين ، با خدا شريك بوده اند و اكنون بر آنهاست كه راءى دهند و بر خداست كه به راءيشان راضى شود؟ يا خداى سبحان ، دينى كامل فرستاده ولى رسول الله(ص ) در ابلاغ آن قصور ورزيده ؟ و حال آنكه مى گويد:( ما در اين كتاب چيزى را فرو نگذاشته ايم ،يا در آن بيان هر چيزى است )

امیر المومنین (ع) فرمود : زمانی که قائم قیام کند از اهل فتوا (فتوا دهندگان) انتقام می‌ گیرد . کسانی که ندانسته از خود فتوا می‌ دادند . وای بر آنها و پیروان و تابعانشان . آیا دین ناقص بود که آنها کاملش کنند . یا در آن کجی و ناراستی بود که آنها راستش کنند . بیان الائمة ع ج3 ص298 . الزام الناصب ج 2 ص 200 . یوم الخلاص ص 410

امام باقر (ع) فرمود: زماني كه قائم قيام كند دشمني آشكارتر از فقها ندارد و اگر شمشير به دستش نباشد، فقها فتواي قتل او را مي‌‌دهند.» بيان الائمه ج3 ص99

البته قطعا همه علمای اخرالزمان چنین نیستند و علمای پاک و زاهد و با تقوایی نیز به تعداد بسیار بسیار کم وجود دارند که آنها هم از ترس اکثریت سکوت و تقیه کرده اند و نمیتوانند به اعمال گروه اول اعتراض کنند و علنا حق را تایید کنند!

نقل قول:

این نوع اعمال اگر صحت داشته باشد وصرفا تبلیغات نباشد به قدرت طلبی بیشتر شباهت دارد تا دعوت به دین واین خلاف مرام یمانی است که در روایات به آن اشاره شده است.
شما فقط یک مورد را نشان دهید که ایشان بغیر از بیعت لله دعوت کرده باشند و سخنی بر خلاف ثقلین گفته باشند

نقل قول:

آیا به نظر شما الان وقت آن است که امثال آیةالله سیستانی در زمانی که شیعه از همه طرف مورد حمله قرار گرفته است ودر رسانه انواع شبهات برعلیه آن پراکنده می شود به جای نشر معارف ناب شیعه به دنبال مباهله باشند. تصور نکنید آنها از مباهله می ترسند بلکه مصالح مسلمانها ورسیدگی به مظلومیت مسلمانها واجب تر از آن است که وقت خود را صرف این کاهای بیهوده ودعوتهای بی محتوی کنند.
بلاخره برادر اگر الان وقتش نیست پس کی وقتش است اوضاع امت که روز به روز وخیمتر و مصیبت بارتر میشود بلاخره از سید سیستانی و دیگر علما انتظار میرفت دعوتهای به مناظره علمی و مباهله و طلب معجزه را اجابت میکردند، اگر ثابت میشد سید احمد الحسن در ادعایش حق است و واقعا رسول امام مهدی(عج) و عیسی(ع) و ایلیا(ع) و یمانی موعود است پس بنابر حدیث امام باقر(ع) که میفرمایند یمانی هدایت گرترین پرچم و دعوت کننده به سوی صاحبمان، و دعوت کننده بسوی حق و صراط مستقیم، و سرپیچی از او جهنم میباشد، پس واجب بود با او و درحقیقت با امام مهدی(عج) بیعت کنند و او را تمکین دهند که علاج واقعی و ریشه ای همه مصیبتها و سر چشمه زلال و حقیقی علوم و معارف قران ، اهلبیت(ع) میباشند و اگر هم کذب بودن ادعایش ثابت میشد که در انصورت این فتنه مانند مدعیان دروغین قبلی در نطفه خفه میشد و آقایان هم به وظیفه دینی و شرعی خود و فرموده رسول الله(ص) یعنی :
اذَا ظَهَرَتِ الْبِدَعُ فِی أُمَّتِی فَلْیُظْهِرِ الْعَالِمُ عِلْمَهُ
عمل میکردند.

الحمد لله رب العالمین

نقل قول:

برادر کریم اگر به ادامه ایه توجه کنید میفرماید:وَمَا كَانَ اللَّهُ لِيُعَذِّبَهُمْ وَأَنتَ فِيهِمْ ۚ وَمَا كَانَ اللَّهُ مُعَذِّبَهُمْ وَهُمْ يَسْتَغْفِرُونَ

یعنی وجود رسول الله(ص) باعث هدایت و اصلاح عقیده و استغفار انها میشد.

و گرنه اینکه صرف حضور رسول الله(ص) علت عدم عذاب بود که صحیح نمیباشد
و گرنه معنی "

مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ" چه میشود معنی آیات جهاد علیه کفار و مشرکین چه میشود؟ معنی سوره برائت چه میشود؟ معنی ایات متعدد وعده عذاب به کفار و مشرکین چه میشود؟ معنی داستانهای امتهای قبلی چه میشود ؟ ایا سرگذشت عذاب امتهای منکر قبلی فقط داستان بود یا عبرت برای مخاطبان که اگر شما هم تکذیب کنید دچار سنتهای الهی خواهید شد!

الحمد لله رب العالمین

شیـ«علی»ـعه;350870 نوشت:
ناخوداگاه کار و به طور غریضی از وهابیان حمایت میکنید اما سعی میکنید چیز دیگری بنویسید!

منظورتان غریزی است ؟! هر چقدر بیشتر عناد میکنید بی سوادیتان را بیشتر اشکار میکنید!

شیـ«علی»ـعه;350870 نوشت:
برادر من انگار شما متوجه نیستید که در مورد این اقوامی که مثال زدید پیامبر ابتدا حجت را بر همه ی مردم تمام کرد و بعد عذاب نازل شد!

خواهر محترم همه این حوادث طبیعی عذاب قطعی و مطلق نیست که کل مردم را نابود کند، شبه عذاب است تنبیه و هشداری است که متوجه فساد خود شوند و توبه کنند و بسوی خدا برگردند!

قبلا این ایات را نصب کرده بودم چرا توجه نکرده و فقط ادعا میکنید؟

(وَلَنُذِيقَنَّهُمْ مِنَ الْعَذَابِ الْأَدْنَى دُونَ الْعَذَابِ الْأَكْبَرِ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ )
( و قطعا به آنها از عذاب کوچکتر ، قبل از عذاب بزرگتر می چشانیم ، بلکه بازگردند )(السجدة:21)

( وَلَقَدْ أَهْلَكْنَا مَا حَوْلَكُم مِّنَ الْقُرَى وَصَرَّفْنَا الْآيَاتِ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ )
( و بدرستی که شهر های پیرامون شما را هلاک ساختیم و آیات و نشانه ها را به تفصیل گفتیم ، بلکه بازگردند )(الاحقاف:27) .

( ظَهَرَ الْفَسَادُ فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ بِمَا كَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ لِيُذِيقَهُم بَعْضَ الَّذِي عَمِلُوا لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ )
( فساد ، در خشکی و دریا ظاهر شد ، و این امر به دست مردم حاصل شد . تا به آنها بعضی از آنچه که انجام می دهند را بچشانیم ، بلکه باز گردند)

شما که مطالب را با دقت نمیخوانید ، هدفتان عناد به هر شیوه ای است نه بحث علمی و روشن شدن حقیقت!

نقل قول:

اما ما داریم در مورد این بحث میکنیم که آیا دشمن میتواند علائم حتمی ظهور را بازسازی کند یا خیر!
که جناب کارشناس فرمودند یکی از علائم قابل بازسازی نمیباشد!
و آن صیحه است ! (همان صیحه ای که اصلا دوست ندارید راجبش صحبت کنید)
بنابراین آمدیم و نظر احمد الحسن را راجب به صیحه گفتیم!
که جناب کارشناس فرمودند حتی به شکلی که احمد الحسن گفته است هم هنوز صیحه رخ نداده است!
یعنی هنوز همه ی انسانها هم زمان با هم در رویا صیحه ای نشنیده اند!

ما کی و کجا ادعا کردیم که صیحه واقع شده است آدرس دقیق بدهید؟

اتفاقا از انجایی که تمام نشانه های مادی با توجه به تکنولوژیهای پیشرفته قابل جعل است، پس صیحه فیزیکی هم مشکوک میشود!
و با نص صریح ایات قران ثابت کردیم که صیحه فیزیکی جبرئیل و درک مادی و فیزیکی فرشتگان که حضرت را بهنگام ظهور همراهی میکنند محال و معارض با حقیقت قران کریم است و با ایات قران ثابت کردیم که انتظار درک مادی فرشتگان انتظار کافران و منکران است و درک مادی فرشتگان و تمثل انها برای غیر اصحاب حق نشانه قطعی عذاب است و این امور صیحه جبرئیل و همراهی فرشتگان با حضرت ملکوتی خواهد بود و درک ان فقط از طریق رویای صادقه یا مکاشفه امکانپذیر خواهد بود.

و گفتیم رویای صادقه از عالم ملکوت است و محال است قدرتی بتواند در عالم ملکوت دخل و تصرفی بکند و اینکه شیاطین به صورت ائمه(ع) در رویای مردم ظاهر شوند و شهادت دروغ دهند و باعث ایجاد شبه شوند ، محال است.

نقل قول:

می‌گویید كه شیطان (لعنه الله) به صورت رسول الله محمد (ص) ظاهر می‌شود. همانا سخنی بسیار زشت و منكر بر زبان آوردید.

(لَقَدْ جِئْتُمْ شَیئاً إِدّاً * تَكَادُ السَّمَاوَاتُ یتَفَطَّرْنَ مِنْهُ وَ تَنْشَقُّ الْأَرْضُ وَ تَخِرُّ الْجِبَالُ هَدّاً). مریم: 90-89
(به راستى كه چیزى بسیار زشت و نسبتى بس ناروا [به میان] آورده اید. (89) نزدیك است آسمانها از این [ادعاى بىاصل و سخن ناروا] پاره پاره شوند، و زمین بشكافد، و كوهها به شدت در هم بشكنند و فرو ریزند!!)

و خداوند متعال می فرماید: (وَ مَا تَنَزَّلَتْ بِهِ الشَّیاطِینُ * وَ مَا ینْبَغِی لَهُمْ وَ مَا یسْتَطِیعُونَ). الشعراء:211-210
(قرآن را شیطانها نازل نكرده اند*و [نزول قرآن] سزاوار آنان نیست، و قدرت [وحى كردن چنین كتابى را] ندارند).

پس اگر شیطان نمی تواند حتی حرفی از قرآن را به زبان خود بیاورد، پس چگونه به صورت محمد (ص) ظاهر می شود؟ در صورتی كه محمد (ص) كل قرآن است.

(قُلْ مَنْ بِیدِهِ مَلَكُوتُ كُلِّ شَیءٍ وَ هُوَ یجِیرُ وَ لا یجَارُ عَلَیهِ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُون). المؤمنون:88

ملكوت آسمانها و زمین به دست چه كسی است؟ به خدا كه انصاف پیشه نكردید، وقتی كه ملكوت آسمانها را بدست شیطان (لعنه الله) سپردید و حرمت رسول خدا (ص) را ارج ننهادید، و لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم.

نقل قول:

اما در پایان در مورد آیاتی که گذاشتید عرض کنم هرگز نخواهید توانست چهره ی پلید احمد الحسن را پشت دین و ایات قران پنهان کنید!
وهابیون هم برای عقاید خود آیه زیاد میاورند! مثلا برای جسم بودن خدا...

و جواب انها هم با استناد به ایات قران داده میشود و نه با بافتن چرندیات انهم با غلطهای فاحش املایی به روش شما ، که این بمعنی شکست قطعی در مناظره علمی خواهد بود همانطور که شخص شما دچار ان شدید!

الحمد لله رب العالمین

سلام !
خادم یک سوالی برام پیش اومده! آخه دیدم دائم میگی مناظره و فلان!
میخواستم بدونم وقتی ما و علمایمان شیعه هستیم و احمد الحسن هم شیعه است بر سر چی باید با هم مناظره کنند؟ که چیرو به هم ثابت کنند؟
شما دائم میگید رد علمی بر کتابهای احمد الحسن!
خب سوال من اینه که اگر احمد الحسن شیعه است و سخنش سخنیست که ما قبول داریم چطور ردی بنویسیم که اعتقادات خودمان را رد کند؟
منظور شما را از اینکه میگید رد علمی بنویسید نمیفهمم!
مگر احمد الحسن اعتقاداتش با ما فرق میکند که رد علمی بر آن بنویسیم؟

اما اگر منظورت از مناظره این باشد که بر سر اصل ادعایش مناظره کنیم دیگر سوالی ندارم!

استدلال;350939 نوشت:

یک بار مباهله کنند و تمام!

سخن دوستمان را متوجه نشدید،منظورشان از رسول،نبی نیست بلکه فرشته است.

شما چطور می دانید علم امام لدنی است و علم امام احمدالحسن لدنی نیست؟؟
امثال کربلایی کاظم هم به واسطه علم لدنی حافظ شدند!

اگر خود را مطرح نکند،پس چگونه تبلیغ کند؟

از طریق برهان این راه انتخاب شده نه حب و بغض شخصی!
و الحمد لله رب العالمین

یعنی به نظر شما در حالی که شیعه از طرف مستکبران ودیکتاتورهای عرب مورد هجمه قرار گرفته است وامت اسلامی در فتنه های مختلف قرار گرفته است ،دو طرفی که ادعای شیعه بودن دارند ودر اعتقادات هم با هم اختلافی ندارند صرقا جهت اینکه فلان آقا یمانی هست یا نه،مباهله کنند تا آب در آسیاب دشمن بریزند. شما فکر نمی کنید این کارها کمک به فتنه های دشمن وایجاد شکاف در بین شیعه است. در این مباهله گیرم که یکی از طرفین ناحق شد واز بین رفت ،وقتی اینها هر دو ادعای شیعه بودن دارند.آیا در اینجا غیر از دشمن شیعه کس دیگری از این اختلاف نفع می برد.مگر غیر از این است که یکی از راهبردهای دشمن ایجاد اختلاف است.(اختلاف بینداز وحکومت کن)حالا ما با دست خودمان نقش دشمن را عملی کنیم.
در مورد رسول هم که علی الظاهر نظر خود گوینده غیر از توجیه شماست.
در مورد علم لدنی ما مبع ذکر کردیم که علم ائمه وراثتی است ولدنی وشما می توانید به کتاب ینابیع المودةوتحلیل ی که ذکر کرده اند مراجعه کنیئ ولی در مورد این آقا شما منبع ودلیلی ذکر کنید که در فلان حدیث گفته شده که یمانی علم لدنی دارد فارغ از اینکه این آقا یمانی است یانه.

خادم الیمانی(ع);350942 نوشت:
علیکم السلام جناب کریم
کلام معصوم(ع) دقیق و حساب شده است، هیچ مانعی نبود که امیر المومنین(ع) بفرمایند فرزند یازدهمین امام ولی نفرموده اند و نص کلام ایشان واضح است و ایشان فرموده اند از نسل یازدهمین فرزند از فرزندان من و مگر میشود شخصیتی عظیم مثل امام حسن مجتبی(ع) را که اتفاقا فرزند مستقیم امیر المومنین(ع) و فاطمه زهرا(س) است و حتی بر امام حسین(ع) نیز مقدم و امام و حجت است را از محاسبه کنار گذاشت؟

علی الظاهر درست متوجه نشدید بنده عرض کردم اگر ما بخواهیم براساس فرزند بودن حساب کنیم فرمایش امیرالمومنین را نه بر اساس عنوانن امامت ،امام مهدی می شود دهم نه ازدهم که شما براساس آن یمانی را فرزند حضرت حساب کنید.چون امام حسن وحسین برادر هستند نه پدر وپسر که آنها را دو تا حساب کنیم تا امام عصر یازدهم باشد.اصلا سخن در مقام ومنزلت نیست بلکه در اشتباه بودن محاسبه شما ونقل غلط حدیث است.

*بسم ألله...*
نقل قول:
نه،مباهله کنند تا آب در آسیاب دشمن بریزند. شما فکر نمی کنید این کارها کمک به فتنه های دشمن وایجاد شکاف در بین شیعه است.
آیا در اینجا غیر از دشمن شیعه کس دیگری از این اختلاف نفع می برد.مگر غیر از این است که یکی از راهبردهای دشمن ایجاد اختلاف است.(اختلاف بینداز وحکومت کن)حالا ما با دست خودمان نقش دشمن را عملی کنیم
.

من مى خواهم به شما عرض بكنم بيدار باشيد.بيدارى هم فقط بيزارى از امريكا نيست!!!

شما اگر در سنگر بيدار باشيد به مجردى كه دشمن كوچكترين تحركى نشان داد او را هدف قرار بدهيد.
در جنگ فرهنگى در جنگ سياسى در جنگ امنيتى تحرك دشمن را درست نمى توان ديد. گاهى اوقات دشمن كار را به گونه اى ترتيب مى دهد كه حرف حقى از زبان يك نفر صادر بشود دشمن ناحق و باطل است پس چرا مى خواهد اين حرف حق از زبان آن شخص صادر بشود؟
چون مى خواهد پازل خودش را كامل كند!!!
اين پازل از صد يا دويست قطعه تشكيل شده يك قطعه اش هم همين حرف حقى است كه آن شخص بايد بزند تا اين پازل را كامل كند اينجا اين حرف حق را نبايد زد!
پازل دشمن را كامل نبايد كرد.
در اين حد هوشيارى لازم است بله وارد سياست بشويد و فكرِ سياسى كنيد اما بسيار هوشيار!!
دشمن نبايد بتواند از هيچ حركت و اظهار و موضعگيرى شما استفاده كند. اين اصل اول و يك خط قرمز است!
گاهى يك حرف حق را نبايد زد چون گفتن اين حرف پازل دشمن را تكميل مى كند.
مواظب باشيد در هيچ مرحله اى شما تكميل كننده ى پازل دشمن نباشيد.

"بیانات امام خامنه ای مدظله العالی"

و جناب کریم ، حجج الهی سیاستمدار نیستند که به مصلحت رفتار کنند و حق را فدای یک سری مصالح سطحی و ظاهری کنند،
علی الظاهر زیارت جامعه کبیره را که بهترین منبع شناخت اهل بیت عایهم السلام می باشد مطالعه نفرموده اید:وساسةالعباد، در این زیارت نامه ائمه اطهار به عنوان سیاستمدار ترین افراد معرفی شده اند .وحال شما سخنی صددرصد ضد فرمایش امام هادی علیه السلام می گویید.واجتهاد در مقابل نص می کنید.
درد اینجاست جناب کریم، اگر این اقایان هدایت یافته هستند چرا امت در بدبختی و مصیبت است و بیشتر این اقایان در سلامت و عافیت و دارای بهترین امکانات ؟
اگر اقایان هدایت یافته هستند چه نیازی به حجت خدا و ظهور امام مهدی(عج) است؟؟

شما با کدامین د لیل این بزرگواران را متهم به رفاه می کنید در حالی که آنهایی که از نزدیک به این بزرگواران سر زده اند شهادت می دهند که خیلی زندگی ساده ای دارند. حجت الهی نیاز همیشگی ماست واگر امروز از این نعمت بی بهره هستیم به خاطر اعمال خود ما وعدم پیروی کامل از این حضرات است واین مساله نیز به همه امت برمی گردد چنان چه خواجه طوسی در کشف المراد می فرماید:وجوده لطف وتصرفه لطف آخر وعدمه منا،وجود حجت الهی لطفی است از جانب خداوند وتصرف او لطف دیگری است وعدم این تصرف به خاطر اعمال ما ست.
ولی ائمه دین باز امت اسلامی را به حال خود رها نکرده اند بلکه براساس ادله موجود از جمله حدیث واما الحوادث الواقعة ...که قبلا همراه با منبع حدیث ذکر شد فقهاءدین را به عنوان جانشینان خود معرفی کرده اند که ما باید پیرو آنها باشیم. اما در مورد جناب یمنای چنین چیزی نیست که به جای کمک به مسلمانها در اوج گرفتاریها خود نیز مشکل دیگری باشد وهر روز علمای دین را به مباهله دعوت کند تا آمریکا ومستکبران بهتر بتوانند مسلمانان را به استعمار بکشند.
و چرا در مقابل یک ادعای باطل در مورد معصومین(ع) و قران مناظره ها برگزار میشود و مقاله ها و کتابها در رد ادعای باطل نوشته میشود و بعضی وقتها انصافا هم جوابهای محکم به مدعیان داده میشود ولی در این مورد توان رد علمی مطالب از طریق ثقلین را ندارند و فقط شبهات سطحی و ضعیف مطرح میکنند که کلیه شبهات مطرح شده نیز بطور کامل از طریق ثقلین پاسخ داده میشود؟!!
کسانی که ادعای امام زمان بودن دارند ویا در این عصر ما خود را یمانی ویا نفس زکیه معرفی می کنند غیر از یمانی شما باز هم هستند والبته جواب اینها را لازم نیست که مراجع بدهند بلکه شاگردان آنها بادلایل محم جواب می دهند.واگر قرار باشد هر مرجعی با یک یک اینها مناظره ویا مباهله کنند کی به مشکلات امت اسلامی رسیدگی کنند سوای اینکه این عمل خود بزرگ کردن انسانهایی است که به دنبال شهرت هستند وبه هیچوحه به مصلحت مسلمانان نیست .
برادر کریم اگر به ادامه ایه توجه کنید میفرماید:وَمَا كَانَ اللَّهُ لِيُعَذِّبَهُمْ وَأَنتَ فِيهِمْ ۚ وَمَا كَانَ اللَّهُ مُعَذِّبَهُمْ وَهُمْ يَسْتَغْفِرُونَ،یعنی وجود رسول الله(ص) باعث هدایت و اصلاح عقیده و استغفار انها میشد.
این برداشت شخصی شماست ،بنده ادامه آیه را نقل نکردم چون به بحث ما مربوط نمی شد،وادامه آیه نیز هیچ دلالتی بر گفته شما ندارد،بلکه صریح آیه این است که دو چیز عامل برداشته شدن عذاب در بین شماست،1-وجود رسول خدا،2-استغفار واینها دو سبب جداگانه هستند.

کریم;351136 نوشت:
علی الظاهر درست متوجه نشدید بنده عرض کردم اگر ما بخواهیم براساس فرزند بودن حساب کنیم فرمایش امیرالمومنین را نه بر اساس عنوانن امامت ،امام مهدی می شود دهم نه ازدهم که شما براساس آن یمانی را فرزند حضرت حساب کنید.چون امام حسن وحسین برادر هستند نه پدر وپسر که آنها را دو تا حساب کنیم تا امام عصر یازدهم باشد.اصلا سخن در مقام ومنزلت نیست بلکه در اشتباه بودن محاسبه شما ونقل غلط حدیث است.

برادر کریم امیرالمومنین در این حدیث نفرمودند فرزندان من از نسل حسین(ع) که میگویید شما امام حسن (ع) برادر امام حسین است!
نص حدیث کاملا واضح است ، فرموده
نقل قول:
ولكني تفكرت في مولود يكون من ظهر الحادي عشر من ولدي هو المهدي الذي يملاها عدلا وقسطا كما ملئت ظلما وجورا

یعنی اشاره به یازدهمین فرزند امیر المومنین(ع) و فاطمه زهرا(س) که امام مهدی(عج) است و فرموده مهدی قیام کننده از نسل فرزند یازدهم من است یعنی از نسل امام مهدی(عج) و در ادامه به غیبت و مدت غیبت این مهدی اشاره میفرماید:

نقل قول:

يكون له حيرة وغيبة تضل فيها أقوام ويهتدي فيها آخرون.قلت: یا مولای فکم تکون الحیرة و الغیبة؟ قال: ستة أیامٍ أو ستة أشهر أو ست سنین.

یعنی شش سال یا شش ماه یا شش روز، اشاره به غیبتی کوتاه مدت دارد در حالیکه میدانیم غیبت امام مهدی(عج) حدود 12 قرن است.
یعنی این مهدی اشاره به مهدی اول از مهدیین است که در وصیت رسول الله(ص) به ان صریحا اشاره شده است

در ضمن این حدیث امام صادق(ع) نیز تایید کننده مطلب فوق است:
امام صادق (ع) فرمود : خداى تعالى به عمران (ع) وحى كرد كه من به تو پسرى مى بخشم ، سالم و مبارك كه به اذن خدا كور مادر زاد و پيس را درمان كند و مردگان را زنده كند . و او را رسولي براي بني اسرائيل قرار مي دهم . عمران اين مطلب را به همسرش حنة كه مادر مريم است خبر داد . چون به مريم حامله گشت ، فكر مى كرد كه حملش پسر است . ( چون او را زائيد ، گفت : پروردگارا ، من دختر زائيده ام و پسر و دختر همانند نيستند )(آل عمران:36) . يعني دختر كه رسول نمي شود . خداى عزوجل (درباره او) مى فرمايد : ( خدا به آنچه او زائيده داناتر است )(آل عمران:36) . سپس چون خداى تعالى عيسى را به مريم بخشيد ، او همان پيغمبرى بود كه به عمران بشارت داده شده بود و به او وعده داده بودند . پس اگر ما درباره مردى از خاندان خود چيزى گفتيم ، و در فرزند يا فرزند فرزند او انجام شد آن را انكار نكنيد . الكافي : ج 1 ص 535

در سنت ائمه علیهم السلام به هیچ عنوان این مسئله اتفاق نیفتاده است، امام صادق (ع) چه چیزی را می خواستند به شیعیان خود برسانند؟ سپس به حدیث دقت کنید در بین ائمه نداشتیم که وصایت مستقیما به نوه رسیده باشد

در این لینک هم احادیث بیشتری راجع به مهدیین و ارتباط انها با وصیت رسول الله(ص) ذکر شده است:

الحمد لله رب العالمین

نقل قول:

نقل قول:

ولی ائمه دین باز امت اسلامی را به حال خود رها نکرده اند بلکه براساس ادله موجود از جمله حدیث واما الحوادث الواقعة ...که قبلا همراه با منبع حدیث ذکر شد فقهاءدین را به عنوان جانشینان خود معرفی کرده اند که ما باید پیرو آنها باشیم.

برادر محترم معصومین (ع) مردم را به خود ارجاع داده اند و فرموده اند در غیبت ما به راویان حدیث ما مراجعه کنید یعنی احادیث ما را یاد بگیرید و از احادیث ما تبعیت کنید.

امام صادق (ع) فرمود : مردم روزگار بر سه دسته ‏اند عالم و متعلم و افراد بی خاصیت، علما مائيم و متعلمین شيعيان ما و مردم بیخاصیت بقيه مردم‏ . وسائل شیعه ج18 باب3

و این است معنی صحیح این روایت رسول الله(ص) که فرمودند:

علماء امتی افضل من انبیاء بنی اسرائیل
یعنی ائمه معصومین(ع) از انبیا بنی اسرائیل ، افضلترند.
ویا
العلماء ورثه الانبیاء
یعنی ائمه معصومین(ع) وارث علم و صفات انبیا گذشته هستند.

بنابرین همه ما حداکثر میتوانیم متعلم باشیم و نه بیشتر.

و تقلید و پیروی در احکام از غیر معصوم حداکثر جایز است و

واجب نیست.

نقل قول:

اما در مورد جناب یمنای چنین چیزی نیست که به جای کمک به مسلمانها در اوج گرفتاریها خود نیز مشکل دیگری باشد وهر روز علمای دین را به مباهله دعوت کند تا آمریکا ومستکبران بهتر بتوانند مسلمانان را به استعمار بکشند.

برادر کریم مشکل در یمانی(ع) نیست که ایشان جز به حق دعوت نمیکند مشکل از اقایانی است که فکر میکنند شریک امر امام مهدی(عج) و در حقیقت شریک در امر دین خدا هستند و حضرت باید با هماهنگی و کسب اجازه از اقایان ظهور فرماید! و با تایید آقایان مشروعیت پیدا کند! و اقایان را مشاور و وزیر و وصی خود قرار دهد! همانگونه که علمای یهود بهنگام ظهور عیسی(ع) چنین تفکراتی داشتند!
وقتی عرض میکنم معصوم(ع) سیاستمدار نیست یعنی همین یعنی عیسی(ع) به علمای یهود ارجحیت و امتیاز ویژه ای نداد یعنی امیر المومنین(ع) به امثال طلحه و زبیر و معاویه و... امتیاز و باج نداد و یعنی حضرت مهدی(عج) به علمای آخر الزمان امتیاز خاصی نخواهد داد و این حقیقتی است که در احادیث معصومین(ع) صریحا و بی هیچ تعارفی منعکس است.
نقل قول:

کسانی که ادعای امام زمان بودن دارند ویا در این عصر ما خود را یمانی ویا نفس زکیه معرفی می کنند غیر از یمانی شما باز هم هستند والبته جواب اینها را لازم نیست که مراجع بدهند بلکه شاگردان آنها بادلایل محم جواب می دهند.واگر قرار باشد هر مرجعی با یک یک اینها مناظره ویا مباهله کنند کی به مشکلات امت اسلامی رسیدگی کنند سوای اینکه این عمل خود بزرگ کردن انسانهایی است که به دنبال شهرت هستند وبه هیچوحه به مصلحت مسلمانان نیست .

وجود باطلهای متعدد دلیل بر نفی حق نیست. بیشتر این مدعیان یا تعادل روانی ندارند و بستری میشوند یا به دنبال اغفال و فریب مردم هستند که زندانی میشوند و یا مثل محمد علی باب و جند السما و .... بهلاکت میرسند!
و گرنه راههای تشخیص و فیلترهای تشخیص مدعیان دروغین در ثقلین موجود ،کافی و قابل فهم است.

رسول الله (ص) فرمودند: «يهود هفتاد و يك فرقه شد، كه هفتاد فرقه‌اش جهنّمي و تنها يك فرقه اهل بهشت است، و آن همان فرقه‌اي است كه از وصيت موسي عليه السّلام پيروي كردند. و نصاري هفتاد و دو فرقه شدند، هفتاد و يك فرقه اهل دوزخ و تنها يك فرقه‌ي ايشان أهل بهشت شدند، و آن همان گروهند كه از وصيت عيسي عليه السّلام پيروي كردند. و اين امّت نيز هفتاد و سه فرقه خواهند شد، كه هفتاد و دوتاي آنها در آتشندو تنها يك فرقه اهل بهشتند، و آن فرقه‌اي است كه از وصيت من پيروي خواهند كرد!» كتاب سليم بن قيس الهلالي ص433

امام باقر (ع) فرمود: «اگر هر چيزي براي شما ايجاد اشكال يا شبهه كند، وصيت و پرچم و سلاح رسول الله(ص) جاي هيچ گونه شبهه و اشكال برايتان باقي نمي‌گذارد. بر حذر باشيد از كساني كه خود را به دروغ به آل محمد نسبت مي‌دهند. كه همانا براي آل محمد و علي (ع) يك پرچم است و براي ديگران پرچم‌ها. پس در جاي خودت ثابت باش و ابداً از هيچ‌كس تبعيت نكن تا مردي را از فرزندان حسين (ع) ببيني كه با او وصيت رسول الله و پرچم او و سلاح او باشد.» تفسير العياشي ج1 ص64، بحار الأنوار ج52 ص222، الزام الناصب ج۲ ص96

از امام صادق (ع) سوال شد: حجت ما در مدعيان دروغين براي صاحب اين امر چيست؟ فرمود: «سه نشانه است كه در هيچ مردي جز او جمع نمي‌شود، آن كه او نزديك‌ترين مردم به كسي كه قبل از او است مي‌باشد، در نزد او سلاح رسول خدا (ص) است، و او صاحب وصـيتي است كه آشكار است.» الخصال ج1 ص117، بحارالانوار ج25 ص138، الكافي ج1 ص284

امام صادق (ع) فرمودند: «آيا ديديد كه وصيت كننده از ما به هركس كه خودش بخواهد وصيت كند؟ نه به خدا سوگند، در صورتي كه وصيت عـهدي از خداوند و رسولش (ص) است به مردي بعد از مرد ديگر تا اين كه امر به صاحبش برسد.» (الكافي ج1ص278)

کدام مدعی دروغینی را میشناسید که برای اثبات خود به وصیت رسول الله(ص) احتجاج کرده باشد؟ و با علمی غیر قابل رد از این احتجاج به وصیت دفاع کرده باشد! وصیتی که رسول الله(ص) ان را بدور از هرگونه گمراهی توصیف فرموده است
کدام مدعی دروغین توانسته آیات متشابه قران را به محکم ان برگرداند تفسیر حروف مقطعه را بیان کند ، با علم جفر و ایات قران حقانیت خود را اثبات کند و معصومین(ع) از طریق مکاشفه و رویای صادقه مومنین به حقانیت او شهادت دهند و قران کریم از طریق استخاره او را تایید کند و اخبار غیبی و کرامات متعدد و در مواردی مستند و غیر قابل انکار داشته باشد؟
کدام مدعی دروغین و باطلی را میشناسید که در کتابها و سخنرانی هایش تناقض و مطالب خلاف ثقلین وجود نداشته باشد، چرا که در طول تاریخ مطالب مدعیان دروغین سراسر متعارض و متناقض با ثقلین بوده و میباشد
بنده حدود یک سال و نیم است که تمام مطالب مخالفین و نقدهای انها را مطالعه میکنم حتی یک مورد پیدا نکردم که مطالب ایشان را با دلایل مستند به ثقلین باطل کرده باشد و تمامی ادله دعوت ایشان تطابق کامل با قران و احادیث معصومین(ع) دارد و ادله ایشان همان ادله دعوت انبیا و حجج الهی پیشین است و هم دلایل عقلی و هم نشانه های معنوی و ملکوتی بیانگر این مطلب است که ادعا و دعوت ایشان حق است مگر اینکه کسی بتواند خلاف انرا ثابت کند بنابرین از اقایان مراجع و شاگردان انها دعوت میکنیم نادرست بودن دلایل این دعوت را با دلایل عقلی مستند به ثقلین اثبات کنند.

الحمد لله رب العالمین

[=Times New Roman][="Tahoma"]خ

نقل قول:
واهر محترم همه این حوادثطبیعی [="Tahoma"]عذاب قطعی و مطلق [="Tahoma"]نیست [="Tahoma"]که [="Tahoma"]کل مردم[="Tahoma"] را نابود کند، [="Tahoma"]شبه عذاب[="Tahoma"] است تنبیه و هشداریاست که متوجه فساد خود شوند [="Tahoma"]و توبه کنند وبسوی خدا برگردند!
[="Arial"]
[=Times New Roman][="Arial"]اولا میتوانم بپرسم نمونه ی این شبه عذاب ها در کجای قران ذکر شدهاست؟ (اینکه مردم بی گناهی بدون اینکه حجت فرستاده ی خدا بر آنها تمام شود در گوشهو کنار کشته شوند تا مردمی که فرستاده ی خدا را مسخره کرده اند تنبیه شوند و توبهکنند و به سوی خدا بازگردند ) ؟ نمونه ی این تنبیه های جالب را از کدامین قوم وکجای قران استخراج کرده اید؟
[=Times New Roman][="Arial"]ثانیا اگر این مردم توبه نکنند چه خواهد شد؟ عذاب قطعی و مطلق همه یمردم را فرا خواهد گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بر چه اساس؟ هنوز که حجت تمام نشده است؟
[=Times New Roman][="Arial"]ثالثا یعنی ما را اینقدر احمق فرض کرده اید که این مقایسه های باطل شما را به کمک آیاتی کههیچ ربطی به بحثمان ندارند باور کنیم؟
[=Times New Roman][="Arial"]بگذارید آیاتی که به آن استناد کردید را بررسی کنیم:
[=Times New Roman][="Arial"]
[=Times New Roman][="Arial"]وَ لَنُذِيقَنَّهُم مِّنَ الْعَذَابِ الأَدْنى دُونَ الْعَذَابِالأَكْبرِ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ‏(21)
[=Times New Roman][="Arial"]ما آنها را از عذاب نزديك ( اين دنيا ) قبل از عذاب بزرگ ( آخرت )مى‏چشانيم شايد باز گردند[="Arial"]
[=Times New Roman][="Arial"]
[=Times New Roman][="Tahoma"]تفسير نمونه ج : 17ص :159[="Tahoma"]
[=Times New Roman][="Times New Roman"]
[=Times New Roman][="Tahoma"]مى‏فرمايد : ما آنها را از عذاب نزديك اين دنيا قبل از عذاببزرگ آخرت مى‏چشانيم ، شايد بيدار شوند و باز گردند ( و لنذيقنهم من العذاب الادنىدون العذاب الاكبر لعلهم يرجعون).[=Times New Roman][="Times New Roman"]
[=Times New Roman][="Tahoma"]مسلما عذاب ادنى معنى گسترده‏اى دارد كه غالب احتمالاتى را كهمفسران به طور جدا گانه در تفسير آن نوشته‏اند در بر مى‏گيرد.[=Times New Roman][="Tahoma"]برو ادامه ی تفسیر رو خودت بخون ! همه ی احتمالات را دربرگرفته الا احتمالی که شما به نفع احمدالحسن اتخاذ کردید! یعنی منظورش همه چیز بودهالا اینکه "خداوند مردمی بی گناه را عذاب دهد تا مردمی که بی ایمان هستندتوبه کنند" بی سوادی یعنی این! نهغلط املایی! خداکند که شما ده ها غلط املایی داشته باشید اما آیات را اینگونهتفسیر به رای نکنید! که برای غلط املایی بازخواست نخواهید شد اما برای اینکارخداوند آن دنیا پدرتان را در میاورد![=Times New Roman][="Tahoma"]واما آیه بعد:[=Times New Roman][="Arial"]وَ لَقَدْ أَهْلَكْنَا مَا حَوْلَكم مِّنَالْقُرَى وَ صرَّفْنَا الاَيَتِ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ‏[=Times New Roman][="Arial"]ما اقوامى را كه در اطراف شما بودند هلاككرديم ، و آيات خود را به صورتهاى گوناگون براى آنها بيان نموديم شايد بازگردند[="Tahoma"][=Times New Roman][="Tahoma"]تفسير نمونه ج : 21ص :362
[=Times New Roman][="Tahoma"]سپسبراى تاكيد بر اين مطلب ، و پند و اندرز بيشتر ، مشركان مكه را مخاطب ساختهمى‏گويد : نه تنها قوم عاد بلكه ما اقوام سركشى را كه در اطراف شما زندگى مى‏كردندهلاك كرديم ( و لقد اهلكنا ما حولكم من القرى ) . [="Tahoma"]
[=Times New Roman][="Tahoma"]اقوامى كه سرزمين آنها از شما چندان دور نيست و تقريبا درگرداگرد جزيره عرب جايگاهشان بود ، اگر قوم عاد در سرزمين احقاف در جنوب جزيرهزندگى مى‏كردند ، قوم ثمود در سرزمينى به نام حجر در شمال[=Times New Roman][="Times New Roman"]
[=Times New Roman][="Tahoma"]جزيره ، و قوم سبا با آن سرنوشت دردناكشان در سرزمين يمن ، وقوم شعيب در سرزمين مدين در مسير شما به سوى شام ، و همچنين قوم لوط در همين منطقهزندگى داشتند و بر اثر كثرت گناه و عصيان و كفر به عذابهاى گوناگون گرفتار شدند.[=Times New Roman][="Times New Roman"]
[=Times New Roman][="Tahoma"]هر يك از اينها آئينه عبرتى بودند ، و هر كدام شاهد و گواهگويائى ، چگونه با اينهمه وسائل بيدارى باز بيدار نمى‏شوند ؟ بعد اضافه مى‏كند :ما آيات خود را به صورتهاى گوناگون براى آنها بيان كرديم ، شايد بازگردند ( وصرفنا الايات لعلهم يرجعون ) . [=Times New Roman][="Times New Roman"]
[=Times New Roman][="Tahoma"]گاه معجزات و خارق عادات را به آنها نشان داديم ، گاه از طريقنعمت ، و گاه بلاء و مصيبت ، گاه از طريق توصيف نيكان ، و گاه توصيف مجرمان ، وگاه از طريق عذاب استيصال ديگران پند و اندرزها به آنها داديم ، اما كبر و غرور وخودخواهى و لجاج مجال هدايت به آنها نداد ! در آخرين آيه مورد بحث آنها را موردسرزنش قرار داده و با اين بيان شديدامحكوم مى‏كند : پس چرا معبودانى را كه غير خدابرگزيدند به گمان اينكه آنها را به خدا نزديك مى‏كنند در آن لحظات سخت و حساس بهيارى آنها نشتافتند ؟[=Times New Roman][="Tahoma"] [=Times New Roman][="Tahoma"]میبینید جناب خادم الیمانی ؟ این آیه هم اشاره به اقوامی داردکه حجت کاملا بر آنها تمام شده بود و بعد عذاب شدند! نه اینکه خداوند برای عبرتسایرین آنها را بی دلیل عذاب کرده باشد! بی سوادی یعنی این جناب خادم الیمانی! بیسوادی یعنی اینکه یک حرفی را بزنید و نتوانید آن را اثبات کنید تا جایی که حاضرشوید به خاطر آبروی خود آیات قران را هم تفسیر به رای کنید![=Times New Roman][="Tahoma"]واما آیه بعد:[=Times New Roman][="Arial"]ظهَرَ الْفَسادُ فى الْبرِّ وَ الْبَحْرِبِمَا كَسبَت أَيْدِى النَّاسِ لِيُذِيقَهُم بَعْض الَّذِى عَمِلُوا لَعَلَّهُمْيَرْجِعُونَ‏([=Times New Roman][="Tahoma"] -فساد در خشكى و دريابه خاطر كارهائى كه مردم انجام داده‏اند آشكار شده ، خدا مى‏خواهد نتيجه بعضى ازاعمال آنها را به آنها بچشاند شايد ( به سوى حق ) بازگردند.[=Times New Roman][="Arial"]تفسير : سرچشمهفساد ، اعمال خود مردم است![="Arial"]
[=Times New Roman][="Tahoma"]در آيات گذشته ، سخن از شرك در ميان بود و مى‏دانيم ريشه اصلىتمام مفاسد فراموش كردن اصل توحيد و روى آوردن به شرك است ، لذا در آيات مورد بحثنخست سخن از ظهور فساد در زمين به خاطر اعمال مردم به ميان آورده ، مى‏گويد : فساددر خشكى و دريا به خاطر كارهائى كه مردم انجام داده‏اند آشكار شده ( ظهر الفساد فىالبحر و البر بما كسبت ايدى الناس ) . [=Times New Roman][="Times New Roman"]
[=Times New Roman][="Tahoma"]خدا مى‏خواهد عكس العمل كارهاى مردم را به آنها نشان دهد ونتيجه بعضى از اعمالى را كه انجام داده‏اند به آنها بچشاند ، شايد بيدار شوند ، وبه سوى حق بازگردند ! ( ليذيقهم بعض الذى عملوا لعلهم يرجعون).[=Times New Roman][="Tahoma"] [=Times New Roman][="Tahoma"]بله در این آیه هم مشاهده میکنید هیچ ربطی به شبه عذابی که شمافرمودید نداشت! بلکه مفهوم و مقصود آیه این است که هر عملی عکس العمل خود را داردو شرک به خدا نتیجه اش فساد میشود! حال نمیدانیم چطور از این آیه به این نتیجهرسیدید که هرکس حجت خدا را مسخره کند خداوند مردمی را دچار شبه عذاب و عذاب هایکوچک میکند تا کسانی که مسخره کرده اند توبه کنند! [=Times New Roman][="Tahoma"]بله دراین آیه هم مشاهده میکنید هیچ ربطی به شبه عذابی که شما فرمودید نداشت! بلکه مفهومو مقصود آیه این است که هر عملی عکس العمل خود را دارد و شرک به خدا نتیجه اش فسادمیشود و اتفاقا این آیه دقیقا اثبات میکند که دلیل این همه حوادثی کهگفتید اعمال همان مردم است نه اینکه به خاطر مسخره کردن احمدالحسن!!!! نمیدانیم چطور از این آیه به این نتیجه رسیدید که هرکس حجت خدا رامسخره کند خداوند مردمی را دچار شبه عذاب و عذاب های کوچک میکند تا کسانی که مسخرهکرده اند توبه کنند![="Tahoma"][=Times New Roman][="Tahoma"] [=Times New Roman][="Tahoma"]م
نقل قول:
ا کی وکجا ادعا کردیم که صیحه واقع شده است آدرس دقیق بدهید؟[="Tahoma"]
[=Times New Roman][="Tahoma"]نگفتیم شماادعا کردید که صیحه واقع شده است! گفتیم شما ادعا کرده اید که یمانی ظهور کردهاست! اما صیحه ای واقع نشده است! و از آنجا که علائم ظهور یکی بعد از دیگری نمایانمیشوند مشخص میشود که یمانی شما کذابی بیش نیست! چون اگر بر حق بود بقیه علائمظهور هم نمایان میشد![=Times New Roman][="Tahoma"] [=Times New Roman][="Tahoma"]در ضمن بیسوادی یعنی اینکه جوابی نداشته باشیم و سوال ها را از عمد از قلم بیندازیم!!! [=Times New Roman][="Tahoma"]این هم یکی از سوالاتی که از قلم انداختید:[=Times New Roman][="Tahoma"]ا
نقل قول:
گر مدعیهستید احمد الحسن هلاک نشده است ثابت کنید که زنده است!
[=Times New Roman]

در ضمن انگار سایت خراب است برای همین متن پست من کمی تو در تو و پشت سر هم است!

خادم الیمانی(ع);351172 نوشت:
در این حدیث نفرمودند فرزندان من از نسل حسین(ع) که میگویید شما امام حسن (ع) برادر امام حسین است!
نص حدیث کاملا واضح است ، فرموده ولكني تفكرت في مولود يكون من ظهر الحادي عشر من ولدي
متاسفانه سوال بنده درست ودقیق متوجه نمی شوید،عرض بنده این است وقتی فرموده:مولود یکون من ظهر الحادی عشر من ولدی،شما نباید امام حسن وحسین علیهما السلام را دوتا حساب کنید تا به مقصود خود دست یابید.اگر بحث پدری وفرزندی است امام سجاد فرزند امام حسین(ع)است واو نیز فرزند امام علی (ع)است وبا این حساب امام زمان (عج)می شود امام دهم نه یازدهم.مثلا :نوه شما فرزند چندم پدرتان می شود؟حرف شما مثل این است که می گویید نوه من فرزند چهارم پدرم می شود،1-نوه ام 2-پسرم 3-خودم 4-برادرم .به نظر شما این گونه حساب کردن درست است تا امام زمان فرزند یازدهم حساب شود.

یعنی شش سال یا شش ماه یا شش روز، اشاره به غیبتی کوتاه مدت دارد در حالیکه میدانیم غیبت امام مهدی(عج) حدود 12 قرن است

اگر ادامه حدیث را نقل می کردید مساله بهتر روشن می شد،...ثم یفعل الله ما یشاء فان له بداءات ونهایات وغایات ،مرحوم ملا صالح مازندارانی مدت شش وز یا شش ماه ویا شش سال را به حیرت برگردانده است یعنی امکان دارد سوال این بوده است که این حیرت وتردید بعد از غیبت وغیبت چقدر طول خواهد کشید ؟حضرت در جواب می فرماید :این حیرت شش روز ویا شش ماه ویا شش سال طول خواهد کشید وچه بسا نسبت به افراد تفاوت کند.
واگر آمدیم به غیبت برگرداندیم بیان سه زمان مختلف نشانگر این است که ممکن است در امر ظهور بداءحاصل شود که آنهم به بندگان برمی گردد واینکه در آخر می فرماید:ثم یفعل الله ما یشاء واینکه در اینجا بداءاست یعنی چه بسا بعد از این زمانهای تعیین شده غیبت تمام نشود وخدا می داند که کی ظهور تحقق یابد.ولی همین قدر مشخص است که غیبت شش روز ویا شش ماه ویا شش سال طول خواهد کشید.(شرح اصول کافی،ج 6،ص237)
البته برای این سخن حدیث دیگری نیز داریم:

[=system][=Angsana New][=system][=Times New Roman]

[="Akhbar MT"]عن[="Angsana New"][="Akhbar MT"]الثمالي[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]قال[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]سمعت[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]أبا[="Angsana New"][="Akhbar MT"]جعفر[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]ع[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]يقول‏[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]يا[="Angsana New"][="Akhbar MT"]ثابت[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]إن[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]اللَّه[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]تعالى[="Angsana New"][="Akhbar MT"]قد[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]كان[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]وقت[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]هذا[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]الأمر[="Angsana New"][="Akhbar MT"]في[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]السبعين[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]فلما[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]أن[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]قتل[="Angsana New"][="Akhbar MT"]الحسين[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]ع[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]اشتد[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]غضب[="Angsana New"][="Akhbar MT"]اللَّه[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]عز[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]و[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]جل[="Angsana New"][="Akhbar MT"]على[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]أهل[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]الأرض[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]فأخره[="Angsana New"][="Akhbar MT"]إلى[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]أربعين[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]و[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]مائة[="Angsana New"][="Akhbar MT"]فحدثناكم[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]فأذعتم[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]الحديث[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]فكشفتم[="Angsana New"][="Akhbar MT"]قناع[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]الستر[="Angsana New"] «1»[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]و[="Angsana New"][="Akhbar MT"]لم[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]يجعل[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]اللَّه[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]عز[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]و[="Angsana New"][="Akhbar MT"]جل[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]له[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]بعد[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]ذلك[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]وقتا[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]عندنا[="Angsana New"][="Akhbar MT"]و[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]يمحو[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]اللَّه[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]ما[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]يشاء[="Angsana New"][="Akhbar MT"]و[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]يثبت[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]و[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]عنده[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]أم[="Angsana New"][="Akhbar MT"]الكتاب[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]قال[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]أبو[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]حمزة[="Angsana New"][="Akhbar MT"]فحدثت[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]بذلك[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]أبا[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]عبد[="Angsana New"][="Akhbar MT"]اللَّه[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]ع[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]فقال[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]قد[="Angsana New"][="Akhbar MT"]كان[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]كذلك‏[="Angsana New"]

[=Times New Roman]
[="Angsana New"]بيان‏[="Angsana New"]
[=Times New Roman]
[="Angsana New"]في[="Akhbar MT"]السبعين‏[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]يعني[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]من[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]الهجرة[="Angsana New"][="Akhbar MT"]النبوية[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]أو[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]الغيبة[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]المهدوية[="Angsana New"][="Akhbar MT"]و[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]التأخير[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]إنما[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]يكون[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]بالبداء[="Angsana New"][="Akhbar MT"]و[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]المحو[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]و[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]الإثبات[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]كما[="Angsana New"][="Akhbar MT"]مضى[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]تحقيقه[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]و[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]يؤيد[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]كون[="Angsana New"][="Akhbar MT"]ابتداء[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]المدة[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]من[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]الهجرة[="Angsana New"][="Akhbar MT"]طلب[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]أبي[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]عبد[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]اللَّه[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]الحسين[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]ع[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]حقه‏[="Angsana New"][="Akhbar MT"]بحوالي[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]السبعين[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]من[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]الهجرة[="Angsana New"][="Akhbar MT"]و[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]استشراف[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]ظهور[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]أمر[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]أبي[="Angsana New"][="Akhbar MT"]الحسن[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]الرضا[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]ع[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]فيما[="Angsana New"][="Akhbar MT"]بعد[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]أربعين[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]و[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]مائة[="Angsana New"] [="Akhbar MT"]بقليل‏[="Angsana New"]
[=Times New Roman].(فیض کاشانی،الوافی،ج 2،ص 426)
در این حدیث امام جواد علیه السلام اشاره می کنند که ظهور دولت حق قرار بوده در سال 70تحقق یابد،ولی به خاطر بلایی که امت بر سر امام حسین علیه السلام آوردند این امر به سال 140موکول شد ولی بازهم به خاطرضایع کردن حدیث اهل بیت از جانب شیعیان وعدم رعایت اهمیت وجایگاه این احادیث امر ظهور به تاخیر افتاد وحضرت می فرماید:ما نیز دیگر نمی دانیم این ظهور چه زمانی اتفاق خواهد افتاد.مرحوم فیض نیز در توضیح حدیث می فرمایند سال هفتاد همان حوای قیام امام حسین علیه السلام وسال صدوچهل بعد از ولی عهدی امام رضا علیه السلام است ولی مردم قدر این فرصت ها را ندانستند.
البته سوال دیگر ی نیز دارم،اگر شما این زمانها را به یمانی بر می گردانید الان بیش از هزار وصد سال از غیبت می گذرد وقرار بوده یمانی شما حداکثر شش سال بعد از غیبت ظهور کند ولی فاصله علی الظاهر خیلی زیاد است.

خادم الیمانی(ع);351180 نوشت:
برادر محترم معصومین (ع) مردم را به خود ارجاع داده اند و فرموده اند در غیبت ما به راویان حدیث ما مراجعه کنید یعنی احادیث ما را یاد بگیرید و از احادیث ما تبعیت کنید.

شما آیات وروایات را علی الظاهر هر طور دلتان می خواهد معنی می کنید وبه ظاهر خود روایات کاری ندارید:حدیث می گوید:فارجعوا الی رواةاحادیثنا،ودر اینجا سخنی از یاد گرفتن حدیث وغیره نیست بلکه می فرماید:در مسائلی که برایتان پیش می آید برای یافتن جواب به روات احادیث ما مراجعه کنید.
در مورد وجوب تقلید هم طبق نظر تمام مراجع دینی شیعه انسان یا باید مجتهد باشد ویا احتیاط کند ویا مقلد باشد وبرای کسی که مجتهد نیست وراه احتیاط را بلد نیست تقلید کردن واجب است نه جایز.

در این حدیث نفرمودند فرزندان من از نسل حسین(ع) که میگویید شما امام حسن (ع) برادر امام حسین است!
نص حدیث کاملا واضح است ، فرموده ولكني تفكرت في مولود يكون من ظهر الحادي عشر من ولدي
متاسفانه سوال بنده درست ودقیق متوجه نمی شوید،عرض بنده این است وقتی فرموده:مولود یکون من ظهر الحادی عشر من ولدی،شما نباید امام حسن وحسین علیهما السلام را دوتا حساب کنید تا به مقصود خود دست یابید.اگر بحث پدری وفرزندی است امام سجاد فرزند امام حسین(ع)است واو نیز فرزند امام علی (ع)است وبا این حساب امام زمان (عج)می شود امام دهم نه یازدهم.مثلا :نوه شما فرزند چندم پدرتان می شود؟حرف شما مثل این است که می گویید نوه من فرزند چهارم پدرم می شود،1-نوه ام 2-پسرم 3-خودم 4-برادرم .به نظر شما این گونه حساب کردن درست است تا امام زمان فرزند یازدهم حساب شود.

یعنی شش سال یا شش ماه یا شش روز، اشاره به غیبتی کوتاه مدت دارد در حالیکه میدانیم غیبت امام مهدی(عج) حدود 12 قرن است

اگر ادامه حدیث را نقل می کردید مساله بهتر روشن می شد،...ثم یفعل الله ما یشاء فان له بداءات ونهایات وغایات ،مرحوم ملا صالح مازندارانی مدت شش وز یا شش ماه ویا شش سال را به حیرت برگردانده است یعنی امکان دارد سوال این بوده است که این حیرت وتردید بعد از غیبت وغیبت چقدر طول خواهد کشید ؟حضرت در جواب می فرماید :این حیرت شش روز ویا شش ماه ویا شش سال طول خواهد کشید وچه بسا نسبت به افراد تفاوت کند.
واگر آمدیم به غیبت برگرداندیم بیان سه زمان مختلف نشانگر این است که ممکن است در امر ظهور بداءحاصل شود که آنهم به بندگان برمی گردد واینکه در آخر می فرماید:ثم یفعل الله ما یشاء واینکه در اینجا بداءاست یعنی چه بسا بعد از این زمانهای تعیین شده غیبت تمام نشود وخدا می داند که کی ظهور تحقق یابد.ولی همین قدر مشخص است که غیبت شش روز ویا شش ماه ویا شش سال طول خواهد کشید.(شرح اصول کافی،ج 6،ص237)
البته برای این سخن حدیث دیگری نیز داریم:
[=system][=Angsana New][=system]در این حدیث امام جواد علیه السلام اشاره می کنند که ظهور دولت حق قرار بوده در سال 70تحقق یابد،ولی به خاطر بلایی که امت بر سر امام حسین علیه السلام آوردند این امر به سال 140موکول شد ولی بازهم به خاطرضایع کردن حدیث اهل بیت از جانب شیعیان وعدم رعایت اهمیت وجایگاه این احادیث امر ظهور به تاخیر افتاد وحضرت می فرماید:ما نیز دیگر نمی دانیم این ظهور چه زمانی اتفاق خواهد افتاد.مرحوم فیض نیز در توضیح حدیث می فرمایند سال هفتاد همان حوای قیام امام حسین علیه السلام وسال صدوچهل بعد از ولی عهدی امام رضا علیه السلام است ولی مردم قدر این فرصت ها را ندانستند.(فیض کاشانی،الوافی،ج 2،ص 426)
البته سوال دیگر ی نیز دارم،اگر شما این زمانها را به یمانی بر می گردانید الان بیش از هزار وصد سال از غیبت می گذرد وقرار بوده یمانی شما حداکثر شش سال بعد از غیبت ظهور کند ولی فاصله علی الظاهر خیلی زیاد است.

خادم الیمانی(ع);351180 نوشت:

شما آیات وروایات را علی الظاهر هر طور دلتان می خواهد معنی می کنید وبه ظاهر خود روایات کاری ندارید:حدیث می گوید:فارجعوا الی رواةاحادیثنا،ودر اینجا سخنی از یاد گرفتن حدیث وغیره نیست بلکه می فرماید:در مسائلی که برایتان پیش می آید برای یافتن جواب به روات احادیث ما مراجعه کنید.
در مورد وجوب تقلید هم طبق نظر تمام مراجع دینی شیعه انسان یا باید مجتهد باشد ویا احتیاط کند ویا مقلد باشد وبرای کسی که مجتهد نیست وراه احتیاط را بلد نیست تقلید کردن واجب است نه جایز.

نقل قول:

حرف شما مثل این است که می گویید نوه من فرزند چهارم پدرم می شود،1-نوه ام 2-پسرم 3-خودم 4-برادرم .به نظر شما این گونه حساب کردن درست است تا امام زمان فرزند یازدهم حساب شود.

بله دقیقا ! نوه ها و ذریه هم بمانند فرزند مستقیم ،جزو فرزندان حساب میشوند و ملاک عرف و فرهنگ فعلی ما نیست، ملاک قران
و فرهنگ اهلبیت(ع) است:

ذُرِّيَّةً بَعْضُهَا مِن بَعْضٍ ۗ وَاللَّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ

و در فرهنگ اهلبیت(ع) کلیه ائمه معصومین(ع) فرزندان رسول الله(ص) و امیر المومنین(ع) و فاطمه زهرا(س) محسوب میشوند و این سه نفر ارکان اصلی هدایتند.

و برادر محترم جناب کریم لطفا برای روشن شدن موضوع، به حدیث امام صادق(ع) نیز توجه بفرمایید که این حدیث مسئله را بصورت کامل توضیح میدهد و هر گونه شک و شبهه در این مورد را برطرف میکند.

نقل قول:
[=system][=angsana new][=system]البته سوال دیگر ی نیز دارم،اگر شما این زمانها را به یمانی بر می گردانید الان بیش از هزار وصد سال از غیبت می گذرد وقرار بوده یمانی شما حداکثر شش سال بعد از غیبت ظهور کند ولی فاصله علی الظاهر خیلی زیاد است.
غیبت کامل یمانی(ع) به اواخر سال 2007 برمیگردد و بنابرین 6 سال هنوز کامل نشده است! و البته همه امور بخدا بازمیگردد و امکان بدا همیشه وجود دارد!

نقل قول:
شما آیات وروایات را علی الظاهر هر طور دلتان می خواهد معنی می کنید

نخیر برادر بزرگوار آیات و روایات یا محکم هستند و یا متشابه، در مورد متشابهات باید به محکم کلام معصوم(ع) ارجاع داده شوند
و در مورد محکمات نیز قواعد و اصول ابتدایی را در استناد به انها باید در نظر گرفت در مبحث قبلی بنده عرض کردم:
نقل قول:

برادر کریم اگر به ادامه ایه توجه کنید میفرماید:
وَ مَا كَانَ اللَّهُ لِيُعَذِّبَهُمْ وَأَنتَ فِيهِمْ ۚ وَمَا كَانَ اللَّهُ مُعَذِّبَهُمْوَهُمْ يَسْتَغْفِرُونَ ،یعنی وجود رسول الله(ص) باعث هدایت و اصلاح عقیده و استغفار انها میشد.

و شما در جواب فرمودید:
نقل قول:

این برداشت شخصی شماست ،بنده ادامه آیه را نقل نکردم چون به بحث ما مربوط نمی شد،وادامه آیه نیز هیچ دلالتی بر گفته شما ندارد،بلکه صریح آیه این است که دو چیز عامل برداشته شدن عذاب در بین شماست،1-وجود رسول خدا،2-استغفار واینها دو سبب جداگانه هستند.

برادر کریم بنده به هیچ عنوان قصد جدل با شما برادر عزیز را ندارم و فقط به بحث علمی که مستدل به دلایل عقلی مستند به ثقلین باشد، معتقدم.
اگر دقت فرمایید قسمتهای ایه با حرف ربط "و" به هم متصل شده اند و حرف "و" در ابتدای ایه نیز وجود دارد و انرا به انتهای ایه قبلی متصل میکند و ادامه ایه قبلی است.

بنابرین کل آیه گزاره یا خبری است مرکب که از گزاره های جز تشکیل شده و با حرف ربط "و" بهم متصل شده است و از نظر منطق ریاضی، گزاره مرکبی که که با حرف ربط "و" بهم متصل میشود تنها زمانی درست است که تمامی اجزای تشکیل دهنده آن گزاره درست باشند
بنابرین نمیتوان اجزای ان را مستقل از هم حساب کرد و گفت صحت هر کدام از گزاره ها به تنهایی کفایت میکند!

و تنها در صورتی میتوان چنین تفسیری انجام داد که گزاره های جزء بجای حرف ربط "و" با کلمه "أَوْ بمعنی (یا) " بهم متصل شده باشند چون از نظر منطق ریاضی گزاره مرکبی که با کلمه " أَوْ =یا " بهم متصل میشود زمانی درست است که حداقل یکی از اجزای تشکیل دهنده ان درست باشد.

نقل قول:

در مورد وجوب تقلید هم طبق نظر تمام مراجع دینی شیعه انسان یا باید مجتهد باشد ویا احتیاط کند ویا مقلد باشد وبرای کسی که مجتهد نیست وراه احتیاط را بلد نیست تقلید کردن واجب است نه جایز

جناب کریم نظر مراجع دینی اگر چه قابل احترام است اما حجت نیست، حجت نظر اهل بیت(ع) است که میفرمایند:

امام صادق‏ علیه‌ السلام ابو حمزه ثمالی را هشدار داد: (
بپرهیز از اینکه جز حجت خدا، کسی را در همه سخنانش تصدیق کنی)کافی 2 / 298 ؛ معانی الاخبار/ 169

امام باقر (ع) فرمود: «اگر هر چيزي براي شما ايجاد اشكال يا شبهه كند، وصيت و پرچم و سلاح رسول الله (ص) جاي هيچ گونه شبهه و اشكال برايتان باقي نمي‌گذارد. بر حذر باشيد از كساني كه خود را به دروغ به آل محمد نسبت مي‌دهند. كه همانا براي آل محمد و علي (ع) يك پرچم است و براي ديگران پرچم‌ها. پس در جاي خودت ثابت باش و ابداً از هيچ‌كس تبعيت نكن تا مردي را از فرزندان حسين (ع) ببيني كه با او وصيت رسول الله(ص) و پرچم او و سلاح او باشد.» تفسير العياشي ج1 ص64، بحار الأنوار ج52 ص222، الزام الناصب ج۲ ص96

الحمد لله رب العالمین

خادم الیمانی(ع);351718 نوشت:
بله دقیقا ! نوه ها و ذریه هم بمانند فرزند مستقیم ،جزو فرزندان حساب میشوند و ملاک عرف و فرهنگ فعلی ما نیست، ملاک قران
و فرهنگ اهلبیت(ع) است:

عرض بنده را متوجه نشدید،دوباره اگر دقت کنید مطلب واضح است،اولا اینکه نوه فرزند حساب می شود حرفی نیست بلکه سخن در آن برادر است که در سلسله این فرزندان قرار می گیرد وهیچ منطقی ندارد ولی شما به آن جواب ندادید،ما نگفتیم که امام حسن علیه السلام فرزند امام علی علیه السلام نیست بلکه او برادر امام حسین است ودر واقع عموی امام زمان (عج)می باشد ولی شما ایشان را به عنوان پدر برای ایشان معرفی می کنید.ونتیجه می گیرید که پس امام عصر امام یازدهم است. در کدام حدیث از امام صادق ویا در آیه قرآنی گفته شده که عمو را می توان پدر محسوب کرد؟!حرف ما در نوه وپدر بزرگ نیست بلکه در این عمو است که نمی توان او را در جایگاه پدر قرار داد وشما دارید این کار را انجام می دهید وجوابی هم به آن نمی دهید.
اینکه می فرمایید یمانی شما 2007به غیبت رفته است،دوست عزیز اچشم بندی که نمی کنم در حالی که خود امام عصر(عج)در حال غیبت است کسی که ادعای فرزندی آن حضرت را دارد ظهور می کند ودر عین حال خود را به عنوان فرزند ایشان معرفی می کند دوباره به غیبت می رود ومی فرمایید باز هم احتمال بدا است،شما بفرمایید اولا در کدام حدیث گفته شده است که یمانی فرزند امام زمان علیه السلام است در حالی اصل فرزند داشتن آن حضرت خود مساله ای است که هنوز به طور قطع حل نشده است؟ ثانیا این غیبت تو غیبت به نظر شما با عقل جور در می آید؟این یمانی قرار بود زمینه را برای ظهور آماده کند به زعم شما در حالی که خود ایشان هم به غیبت تشریف برده اند،این مساله چطور حل می شود. وثالثا:طبق حدیث واما الحوادث الواقعه واحادیثی که مار ا از ارجاع امور به حکام جور منع کرده و رجوع به نواب عام آنحضرت که فقهاءباشند ارجاع داده است ،ومرجع شیعیان برای شناخت دین وامور مربوط به آن فقهاءمی باشند در حالی که یمانی شما این بزرگواران را زیر سوال برده وهمه را رد کرده است. من فکر می کنم این اعمال نوعی بازی با مساله مهمی چون مهدویت است واشخاصی برای شهرت چند روزه در این دنیا متاسفانه با اصول دینی بازی می کنند وچند نفری هم دور خود جمع می کنند.واز قضا این جور اشخاص برای اینکه خود را بزرگ کنند وشخصیتی برای خود پیدا کنند چه بسا از مراجع درخواست مباهله می کنند چون نفس حضور یک مرجع در کنار او بزرگ شدن خود اوست. والا قرار نیست دین ما از طریق مباهله ومعجزه جلو برود.
شما یک نمونه بیان کنید که ائمه ما برای اثبات خودشان از کسی درخواست مباهله کرده باشند،وبرای غلبه بردیگران شعار مباهله کنیم راه انداخته باشند؟اگر این آقا هم واقعا فرزند آنهاست باید به سیره آنها عمل کند.
اما در مورد آیه شریفه که می فرمایید چون با واو عطف شده پس سخن شما را می رساند:بهتر بود به جای تفسیر قرآن با قوانین ریاضی به ادبیات عربی مراجعه می کردید چون کلام عربی است . طبق قواعد عربی او تردید را می رساند یعنی از دو طرف جمله یکی صحیح است،العدد اما زوج واما فرد یعنی عدد یا زوج است ویا فرد ونمی تواند هم زوج وهم فرد باشد. اما واو همیشه برای جمع می آید:مثل:جاءزید وعمرو ،زید وعمرو آمدند،یعنی هر دو آمدند.در بحث ما نیز طبق ین قواعد معنای آیه این است که وجود پیامبر باعث رفع عذاب است ودر عین حال طلب استغفار نیز رفع بلا می کند.اگر طبق قواعد بخواهیم حرف بزنیم این طور باید معنی کنیم.والا این معنی که وجود رسول خدا باعث استغفار می شود از آیه برنمی آید.البته بیان دوباره عذاب در هر دو شق بیان ما که همان بیان مفسران است را تقویت می کند.

نقل قول:

عرض بنده را متوجه نشدید،دوباره اگر دقت کنید مطلب واضح است،اولا اینکه نوه فرزند حساب می شود حرفی نیست بلکه سخن در آن برادر است که در سلسله این فرزندان قرار می گیرد وهیچ منطقی ندارد ولی شما به آن جواب ندادید،ما نگفتیم که امام حسن علیه السلام فرزند امام علی علیه السلام نیست بلکه او برادر امام حسین است ودر واقع عموی امام زمان (عج)می باشد ولی شما ایشان را به عنوان پدر برای ایشان معرفی می کنید.ونتیجه می گیرید که پس امام عصر امام یازدهم است. در کدام حدیث از امام صادق ویا در آیه قرآنی گفته شده که عمو را می توان پدر محسوب کرد؟!حرف ما در نوه وپدر بزرگ نیست بلکه در این عمو است که نمی توان او را در جایگاه پدر قرار داد وشما دارید این کار را انجام می دهید وجوابی هم به آن نمی دهید.

برادر محترم جناب کریم ، شما اولا شما به حدیث امام صادق(ع) توجهی ندارید:
نقل قول:

و ثانیا امام حسن مجتبی(ع) عمو و پدر زن امام سجاد(ع) میباشد و برای تمامی ائمه بعد از امام سجاد(ع) قبل از اینکه عمو باشد پدر محسوب میشود چرا که مادر امام محمد باقر(ع) ، فاطمه دختر امام حسن مجتبی(ع) میباشد یعنی دقیقا ایه مبارکه

ذُرِّيَّةً بَعْضُهَا مِن بَعْضٍ در اینجا نیز صادق است!

نقل قول:

شما بفرمایید اولا در کدام حدیث گفته شده است که یمانی فرزند امام زمان علیه السلام است در حالی اصل فرزند داشتن آن حضرت خود مساله ای است که هنوز به طور قطع حل نشده است؟

ازدواج و زاد و ولد سنت بسیار موکد رسول الله(ص) است ، ایا از نظر عقلی پذیرفته است که امام مهدی(عج) به سنت موکد اجداد بزرگوارشان عمل نکنند و ایشان میتواند با مخفی کردن هویت اصلی خود با زنان مومنه و صالحه ازدواج کرده و فرزندانی بدنیا آورد.
این از بعد عقلی مسئله!
اما بررسی مسئله از بعد روایی:
و امیدوارم از معتقدان به بتریه(کسانی که معتقدند حضرت امام مهدی(عج) فرزندی ندارد) نباشید و اگر هم باشید امیدوارم این کلام معصومین برای شما کافی باشد:

مفضل بن عمر گويد: شنيدم امام صادق(ع) فرمود: براي صاحب اين امر دو غيبت است. يكي از آنها طولاني شود تا بعضي از آنها بگويند مرده است و بعضي گويند كشته شده است و بعضي ديگر بگويند رفته و بازگشتي ندارد. از موضع و مكان ايشان اطلاعي ندارد چه از فرزندانش و چه ديگران مگر آن مولي كه امر او را بر عهده مي‌‌گيرد. الغيبة - الطوسي ص 161 . الغيبة – النعماني ص 171 . بحار الأنوار ج 52 ص 152 . إثبات الهداة ج 3 ص 500، الغيبه الكبرى ج1 ص 55
یعنی مطابق فرمایش امام صادق (ع) امام مهدی(عج)
فرزندانی دارد ولی این فرزندان از مکان پدرشان اطلاعی ندارند مگر یکنفر که امر پدرش را عهده دار میشود.

[=adwa-assalaf]امام صادق (ع) در یکی از دعا های معروف می فرماید : { [=adwa-assalaf]اللهم كن لوليك القائم بأمرك محمد بن الحسن المهدي عليه وعلى آبائه أفضل الصلاة والسلام في هذه الساعة وفي كل ساعة ولياً وحافظاً وقائداً وناصراً ومؤيداً حتى تسكنه أرضك طوعاً وتمتعه فيها طولاً وعرضاً [=adwa-assalaf]وتجعله وذريته من الأئمة الوارثين}

و آن چه در دعای مشهور ومعتبری که از امام مهدی (ع) در کیفیت صلوات فرستادند بر محمد وخاندان محمد تا این به خود برسد می فرماید : ( ... اللهم أعطه في نفسه وذريته وشيعته ورعيته وخاصته وعامته وعدوه وجميع أهل الدنيا ما تقر به عينه وتسر به نفسه ... إلى قوله (ع): وصل على وليك وولاة عهده والأئمة من ولده ومدّ في أعمارهم وزد في آجالهم وبلغهم أقصى آمالهم دنيا وآخرة ...)

و مهمتر از همه
وصیت رسول الله(ص):
از امام صادق(ع) از پدرانش(ع) از امير مؤمنان(ع) كه فرمود: پيامبر خدا(ص) در شبى كه وفات او بود به على (ع) فرمود: يا ابا الحسن صحيفه و دواتى حاضر كن. و پيامبر خدا(ص) وصيتش را املاء فرمود تا اينكه به اين جا رسيد كه فرمود: يا على پس از من دوازده امام خواهند بود و پس از آنها دوازده مهدى. و تو يا على نخستين دوازده امام مى باشى. و حديث به درازا كشيد تا اينكه فرمود: يا علي تو خليفه و جانشين من بر اُمتم پس از من مي باشي. پس زماني كه وفات تو رسيد خلافت را به فرزندم حسن تسليم كن ...... و اگر وقت وفات حسن العسكري رسيد خلافت را به فرزندش م ح م د، مستحفظ از آل محمد(ص) تسليم كند و ايشان دوازده امام مى باشند و سپس دوازده مهدى بعد از او مى باشند. پس اگر وفات (حجة ابن الحسن) رسيد خلافت را بهفرزندش, نخستين مهديين تسليم كند كه سه نام دارد، نامى مانند نام من و نام پدرم عبد الله و احمد و نام سوّم مهدى است. و او اولين ايمان آورنده (به پدرش) است . الغيبة طوسي ص150 . بحار الأنوار ج 53 ص 147

و این هم اثبات اینکه چگونه یمانی بر مهدی اول(ع) از طریق وصیت منطبق میشود

چطور امام حجة بن الحسن عسكري(ع) را بشناسيم؟؟؟

ادامه دارد انشا الله...

به این دوحدیث از امیر المومنین دقت فرمایید:

[=Times New Roman]عن أمير المؤمنين عليه السلام قال :
فانظروا أهل بيت نبيكم ، فإن لبدوا فالبدوا ، وإن استنصروكم فانصروهم ، فليفرجن الله الفتنة برجل منا أهل البيت ، بأبي ابن خيرة الاماء لا يعطيهم إلا السيف هرجا هرجا ، موضوعا على عاتقه ثمانية أشهر ، حتى تقول قريش : لو كان هذا من ولد فاطمة لرحمنا ، يغريه الله ببني أمية حتى يجعلهم حطاما ورفاتا ، مَلْعُونِينَ أَيْنَمَا ثُقِفُوا أُخِذُوا وَقُتِّلُوا تَقْتِيلًا * سُنَّةَ اللَّهِ فِي الَّذِينَ خَلَوْا مِن قَبْلُ وَلَن تَجِدَ لِسُنَّةِ اللَّهِ تَبْدِيلًا
امیر المومنین (ع) فرمود :
پس نظر کنید به اهل بیت پیامبرتان . اگر سکوت کردند ، سکوت کنید . و اگر از شما یاری خواستند ، آنها را یاری کنید . پس خداوند فتنه ها را توسط مردی از ما اهل بیت از میان می برد . پدرم فدای فرزند بهترین کنیزان . کسی که به آنها جز شمشیر بی ملاحظه ندهد . که به مدت هشت ماه شمشیر بر دوشش است . تا جایی که قریش گویند : اگر از فرزندان فاطمه بود به ما رحم می کرد . خداوند او را بر بنی امیه مسلط می کند تا این که آنها را دگرگون و نابود سازد . آنها ملعون هستند هر کجا یافت شوند ، گرفته و به سختی کشته خواهند شد * سنت خداوند است که در پیشینیان نیز بوده است و هرگز در سنت خداوند تبدیل و تغییر نخواهی یافت
بحار الانوار ج 51 ص 121 . منتخب الاثر ص 238 . شرح نهج البلاغة ابن أبي الحديد ج 7 ص 58 . ينابيع المودة ص 498 باب 96

طبق این آیه و تفسیر امام علی (ع) متوجه می شویم آن کسی که فتنه ها را از بین می برد و بنی امیه را نابود می سازد و خداوند او را بر آنها مسلط می کند ، کسی است که شمشیر را هشت ماه بر دوشش حمل می کند

و با توجه به حدیث بعدی متوجه می شویم که این شخص امام محمد بن الحسن (ع) نیستند . بلکه فرزند امام مهدی (عج) هستند که قبل از امام مهدی (عج) قیام می کنند

عن الامام علی عليه السلام قال : ... ويخرج قبله (المهدی) رجل من أهل بيته بأهل المشرق ، يحمل السيف على عاتقه ثمانية أشهر ، يقتل ويمثل
امام علی (ع) فرمود : ... و مردی قبل از او (مهدی) از فرزندانش به اهل مشرق خروج می کند . او شمشیر را هشت ماه بر دوشش حمل می کند . او می کشد و مُثله می کند
الملاحم ابن طاووس ص 66 باب 133 . الفتن ابن حماد ص 96 . عقد الدرر ص 129 . جمع الجوامع ج 2 ص 103 . برهان المتقي ص 103 . كنز العمال ج 14 ص 589

پس روشن میشود که این شخص ، فرزند امام مهدی (عج) است که قبل از ایشان (عج) قیام کرده و به مدت هشت ماه شمشیر را بر دوششان حمل می کنند

ادامه دارد انشا الله..

نقل قول:

ثانیا این غیبت تو غیبت به نظر شما با عقل جور در می آید؟

این هم احادیثی دیگر ، که قرنها بود علما و متخصصان مهدویت در تفسیر انها حیران مانده بودند:

حديث حذلم أبن بشير مع الإمام زين العابدين (ع) عن المهدي (ع) فقال الإمام (ع): (ثم يخرج السفياني الملعون من الوادي اليابس وهو من ولد عتبة بن أبي سفيان فإذا ظهر السفياني أختفى المهدي (ع)ثم يخرج بعد ذلك).
و حدیث حذلم ابن بشیر با امام سجاد (ع) در مورد امام مهدی (ع)، امام سجاد فرمود: (... سپس سفيانی ملعون از بيابان خشک خارج می شود، و او از فرزندان عتبه بن ابی سفیان است،
پس اگر سفیانی ظهور کرد مهدی مخفی می شود، سپس بعد از آن مجدداً خروج می کند).غيبة الطوسي ص294 / بحار الانوار ج52 ص291 / الحوائج والجوائح للراوندي ص1149 / معجم أحاديث المهدي (ع) ج1 ص50 / منتخب الأنوار المضيئة ص50.

و این روایت جای تأمل دارد و دو نکته در آن نهفته است:

الف: پس اگر سفیانی ظهور کرد مهدی مخفی می شود.
همانطور که میدانیم، سفیانی یکی از علائم حتمی ظهور امام مهدی(ع) است و این روایت می گوید اگر سفیانی ظهور کرد، مهدی مخفی می شود، و این بدان معناست که این اشاره به مهدی دیگری می کند که ایشان همان مهدی اول یمانی موعود است. و ثانیاً مهدی نیز ظهوری دارد قبل سفیانی، زیرا که روایت می گوید: مهدی بعد از ظهور سفیانی مجدداً مخفی می شود.

و کسی گمان نکند که مهدی ذکر شده در روایت امام مهدی (عج) می باشد، بلکه ایشان مهدی اول همان یمانی موعود است و همانطور که اشاره کردیم قیام سفیانی یکی از علائم ظهور علنی امام مهدی (ع) یاد شده است، و از طریقی دیگر بر امام مهدی (ع) صدق نمی کند زیرا اگر مراد از مهدی، امام محمد بن الحسن عسگری(عج) باشد این بدان معناست که ایشان را سه غیبت است و این با روایات کثیری در تضاد است.
ب: سپس بعد از آن مجدداً خروج می کند.
یعنی
مهدی اول(یمانی) بعد از مخفی شدن، مجدداً ظهور و خروج می کند و طبعآً در این مدت به دعوت مردم می پردازند.

قال أمير المؤمنين (ع): (المهدي أقبل جعد يكون مبدأه قبل المشرق وإذا كان ذلك خرج السفياني).
امیر مؤمنان (ع) فرمود: (
مهدی مخمور العین، پیچیده موی است و در گونه آن حضرت خالی است و مبداء ظهور مبارکش از طرف شرق است. و اگر آنچنان شد سفيانى خروج خواهد نمود...).غيبة النعماني ص316 / تفسير البرهان ج3 ص354 / بحار الانوار ج52 ص252 / المحجة ص177 / ينابيع المودة ص427 / معجم اخاديث الإمام المهدي (مكن) ج5 ص357.

و منظور در این روایتمهدی اول است که قبل از خروج، ظهور کرده است و بعد از ظهور مبارکش از طرف مشرق، سفیانی بعد از آن خروج خواهد کرد.

عن الإمام الباقر (ع) انه قال: (تنـزل الرايات السود التي تقبل من خراسان الكوفة فإذا ظهر المهدي بمكة بعث بالبيعة إلى المهدي).
از امام باقر (ع) فرمود: (پرچمهاى سياهى که از خراسان خارج مى شوند به کوفه وارد خواهند شد،
چون مهدى (ع) در مکه ظاهر شد، جهت گرفتن بیعت به مهدی می فرستد!).عقد الدرر ص 129.

روایت فوق تصریح می کند که پرچم های سیاه از طرف خراسان [با رهبری مهدی اول یمانی (ع)] به طرف کوفه رهسپار می شوند، پس اگر مهدی در مکه ظاهر شود جهت گرفتن بیعت به مهدی می فرستد، و این روایت بسیار عجیب است اگر دقت فرمایید که مهدی برای مهدی جهت بیعت گرفتن می فرستد، بنابراین چند مهدی داریم؟و با این حال روایت آشکار می سازد که صاحب پرچمهای سیاه همان مهدی اول وارد کوفه که می شود، حضرت امام مهدی محمد بن الحسن (ع) به جهت بیعت می فرستند تا امور کامل را از مهدی اول بدست گیرد.
و همانطور که قبلاً گفته شد زمینه ساز ظهور و صاحب پرچمهای سیاه و انقلابگر و متصدی بیعت احمد مهدی اول است.

از حذیفه بن الیمان گوید از رسول الله (ص) در مورد ذکر مهدی شنیدم که فرمودند: (در بین رکن و مقام با او بیعت می شود اسمش احمد و عبدالله و مهدی است، و این سه نام اوست). غیبت شیخ طوسی ص 454 ح 463.

نقل قول:

وثالثا:طبق حدیث واما الحوادث الواقعه واحادیثی که مار ا از ارجاع امور به حکام جور منع کرده و رجوع به نواب عام آنحضرت که فقهاءباشند ارجاع داده است ،ومرجع شیعیان برای شناخت دین وامور مربوط به آن فقهاءمی باشند در حالی که یمانی شما این بزرگواران را زیر سوال برده وهمه را رد کرده است. من فکر می کنم این اعمال نوعی بازی با مساله مهمی چون مهدویت است واشخاصی برای شهرت چند روزه در این دنیا متاسفانه با اصول دینی بازی می کنند وچند نفری هم دور خود جمع می کنند.واز قضا این جور اشخاص برای اینکه خود را بزرگ کنند وشخصیتی برای خود پیدا کنند چه بسا از مراجع درخواست مباهله می کنند چون نفس حضور یک مرجع در کنار او بزرگ شدن خود اوست.

جناب برادر کریم ، مسئله مقابله علما با قائم(ع) مسئله ای بوده که قبلا رسول الله(ص) و ائمه دقیقا پیشبینی کرده بودند بنابرین با توصیفی که معصومین (ع) از اوضاع دین و علمای اخر الزمان میکنند انتظار نداشته باشید که قائم(ع) علما را تایید کند و علما قائم را!

رسول الله (ص) فرمود : زمانی بر امتم می آید که از قرآن جز نوشته هایش باقی نمی ماند و از اسلام جز اسمش باقی نمی ماند . خود را مسلمان می خوانند در حالیکه دورترین افراد از آنند ، مساجدشان آباد است ولی خبری از هدایت در آن نیست ، فقهای آن زمان شرترین فقهایی هستند که آسمان بر آنها سایه افکنده است ، فتنه از آنها خارج میشود و به سوی خودشان نیز باز می گردد . الكافي ج8 ص307 . بحار الانوار ج 52 ص 190

رسول الله (ص) فرمود : زمانی خواهد آمد که خدای مردم شکم آنهاست و قبله آنان زنانشان است و دین آنان پول آنهاست و دارایی آنان نشان شرافت آنهاست . باقی نمی‌ ماند از ایمان مگر اسمش و از اسلام مگر رسمش و از قرآن مگر درسش . مساجدشان بناهای آباد دارد ولی دلهای آنان خالی از هدایت است . علمای آنها شرترین و شرورترین مخلوقاتی هستند که زمین به خود دیده است . بحار الانوار ج 22 ص 453

رسول الله ص فرمود : قیام قائم ع در زمان حاکمان خبیث و قاریان چرب زبان و علمای منافق خواهد بود .إرشاد القلوب: ج 1 ص 67 . معجم احادیث الامام المهدی (ع) ج1 ص39

امیر المومنین (ع) فرمود : زمانی که قائم قیام کند از اهل فتوا (فتوا دهندگان) انتقام می‌ گیرد . کسانی که ندانسته از خود فتوا می‌ دادند . وای بر آنها و پیروان و تابعانشان . آیا دین ناقص بود که آنها کاملش کنند . یا در آن کجی و ناراستی بود که آنها راستش کنند . بیان الائمة ع ج3 ص298 . الزام الناصب ج 2 ص 200 . یوم الخلاص ص 410

امام باقر (ع) فرمود: زماني كه قائم قيام كند دشمني آشكارتر از فقها ندارد و اگر شمشير به دستش نباشد، فقها فتواي قتل او را مي‌‌دهند.» بيان الائمه ج3 ص99

نقل قول:

والا قرار نیست دین ما از طریق مباهله ومعجزه جلو برود.
شما یک نمونه بیان کنید که ائمه ما برای اثبات خودشان از کسی درخواست مباهله کرده باشند،وبرای غلبه بردیگران شعار مباهله کنیم راه انداخته باشند؟اگر این آقا هم واقعا فرزند آنهاست باید به سیره آنها عمل کند.

مباهله یک روش قرانی برای اثبات حقانیت رسول الله(ص) در برابر مشرکان بخصوص نصارا بود و شرکت کنندگان در ان نیز (محمد(ص)، علی(ع)، فاطمه(س)، حسن(ع)، حسین(ع)) برای اثبات حقانیت دین رسول الله(ص) بودند و مباهله شوخی نیست که هر مدعی کذابی بتواند ادعای انرا بکند مگر کسی که علمی لدنی ندارد و دعایش از سقف اطاق بالاتر نمیرود میتواند علما از هر دین و مذهبی را به مناظره علمی بر اساس کتابهای خودشان (قران و انجیل و تورات و صحیحین و کتب اربعه) ، مباهله و طلب معجزه ای مطابق معجزه انبیا پیشین در قران دعوت کند!

و اینگونه نیست که ایشان هر روز علما را دعوت به مباهله و طلب معجزه بکند !
خیر!
یکبار به دفاتر علما دعوت نامه رسمی فرستاده شد و عدم اجابت علما بمعنی پیروزی قاطع مدعی حساب میشود!
بموجب این ایه:
فَإِن لَّمْ يَسْتَجِيبُواْ لَكُمْ فَاعْلَمُواْ أَنَّمَا أُنزِلِ بِعِلْمِ اللّهِ وَأَن لاَّ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ فَهَلْ أَنتُم مُّسْلِمُونَ (هود-14)پس اگر آنان دعوت شما را اجابت نکردند [که هرگز اجابت نمی کنند] بدانید که آنچه نازل شده به علم خداست وهیچ معبودی جز او نیست، پس آیا تسلیم [حق] می شوید؟

و البته سایر ایات تحدی.
همانطور که ایات تحدی قران و عدم اجابت انها یک پیروزی و سند قاطع برای حقانیت قران است.

نقل قول:

اما در مورد آیه شریفه که می فرمایید چون با واو عطف شده پس سخن شما را می رساند:بهتر بود به جای تفسیر قرآن با قوانین ریاضی به ادبیات عربی مراجعه می کردید چون کلام عربی است . طبق قواعد عربی او تردید را می رساند یعنی از دو طرف جمله یکی صحیح است،العدد اما زوج واما فرد یعنی عدد یا زوج است ویا فرد ونمی تواند هم زوج وهم فرد باشد. اما واو همیشه برای جمع می آید:مثل:جاءزید وعمرو ،زید وعمرو آمدند،یعنی هر دو آمدند.در بحث ما نیز طبق ین قواعد معنای آیه این است که وجود پیامبر باعث رفع عذاب است ودر عین حال طلب استغفار نیز رفع بلا می کند.اگر طبق قواعد بخواهیم حرف بزنیم این طور باید معنی کنیم.والا این معنی که وجود رسول خدا باعث استغفار می شود از آیه برنمی آید.البته بیان دوباره عذاب در هر دو شق بیان ما که همان بیان مفسران است را تقویت می کند.

جناب کریم اصول ریاضی که عرضه کردم همان قوانین در بحثهای فلسفه و منطق است و در هر زبان بشری نیز حاکم است و اختصاصی به زبان عربی هم ندارد ، فقط در مورد "او= یا" اگر در یکی از دو مورد و یا هر دو مورد صدق کند گزاره ترکیبی صحیح میشود و اگر هر در هر دو مورد صدق نکند ارزش گزاره ترکیبی نادرست میشود
مثال قرانی:

الزَّانِي لَا يَنكِحُ إِلَّا زَانِيَةً أَوْ مُشْرِكَةً
مرد زناکار نکاح
نمیکند مگر با زن زانیه یا مشرکه
که خبر فوق هم ارزش است با:
مرد زنا کار با زن
زناکار یا مشرکنکاح میکند

یعنی خبر فوق در سه حالت زیر درست است و هریک از این سه حالت میتواند واقع شود:
1-طرف ازدواج مرد زناکار، زن زناکار باشد.
2-طرف ازدواج مرد زناکار ، زن مشرکه باشد.
3-طرف ازدواج مرد زناکار، زنی باشد که هم زناکار است و هم مشرکه است.

و در مورد معنی ایه : معمولا ما با توسل به معصومین(ع) به درگاه خدا استغفار میکنیم و بخصوص بهنگام حضور در حرم انها با قوت قلب و اطمینان خاصی بدرگاه خدا دعا و استغفار میکنیم! و این است معنی حقیقی ایه که به نوعی همگی انرا تجربه کرده ایم!

الحمد لله رب العالمین

وقتی یکی از دروغ های این جماعت آشکار شود طوری که خودشان هم نتوانند به آن جواب دهند مشخص میشود که مابقی ادعاهای آنان هم کذب محض است حال آنکه در مورد بقیه هنوز توجیه های ناگفته ای دارند اما در آن مورد خاص جای هیچ توجیهی برایشان باقی نمانده است که در عین بی تفاوتی از کنار آن میگذرند و خیال میکنند با زیاد شدن پست ها من سوالات بی جوابم را فراموش میکنم!

بیایید یک بار دیگر این بحث را بازبینی کنیم!

زلزله وحشتناک ژاپن و فاجعه نیروگاه هسته ای در اثر زلزله و سونامی هم کار خودشان بود؟ یا طوفانهای کاترینا و سندی و... در امریکا یا همین طوفان چند روز پیش تکزاس و اتشفشان ایسلند و زلزله ایتالیا و اتشفشان مکزیک که اخیرا فعال شده، و برخورد شهاب سنگ به روسیه و آب شدن یخ قطبها و اتش سوزی جنگلها و خشک شدن و شور شدن ابهای شیرین و گرم شدن زمین و سیلها و سونامی های ویرانگر و قرمز شدن اب رودخانه ها و سواحل استرالیا و سوراخ شدن لایه اوزون و دههامورد فاجعه دیگر که خارج از جغرافیای جهان اسلام و خاورمیانه واقع شده و میشود

و دلیل این همه حوادث طبیعی عذاب گونه چیست؟ و چرا در دهه اخیر شاهد صعود تصاعدی آمار عذابهای طبیعی بوده ایم؟
خداوند عز و جل در قران میفرماید:

وَ ما كُنَّا مُعَذِّبينَ حَتَّي نَبْعَثَ رَسُولاً
و ما (قومي را) عذاب نمي‌كنيم تا اين كه فرستاده‌اي را بر انگيزيم. (اسراء 15)

پس این دعوت چیست و این فرستاده کیست؟

نقل قول:
پس خداوند تمام مردم کره زمین را عذاب فرستاده است به خاطر اینکه عده ای احمد الحسن را مسخره کرده اند!
عجب خداوند عادلی!
عجب عدالتی است که اول عذابهایش را نازل میکند بعد مردم از دعوت شخص فرستاده شده باخبر میشوند!
مثلا خود من تا یک سال پیش روحم هم از وجود احمد الحسن خبر نداشت! تازه من در شهری بزرگ به همراه اینترنت و رسانه زندگی میکنم! حالا شما فکر کن کسانی که در روستاهای دور افتاده یا در مناطقی بدون اینترنت و وسایل ارتباطی زندگی میکنند کی با خبر خواهند شد!
بعد این خداوند بنا به آیه ای که جناب خادم الیمانی نوشتند عذابهای متعددی را در نقاط مختلف زمین بر مردمی نازل کرده است که ممکن است خبری از هیچ دعوتی نداشته باشند!

نقل قول:
اما در اینجا عده ی کثیری از مردم جهان هنوز از دعوت احمد الحسن بی خبر هستند و شما میفرمایید خداوند عذاب نازل کرده است؟ آنهم به خاطر مسخره کردن فرستاده ی خدا؟

انگار شما متوجه نیستید که خداوند در قران در آیه 15 سوره اسرا میفرماید:

مَنِ اهْتَدى‏ فَإِنَّما يَهْتَدي لِنَفْسِهِ وَ مَنْ ضَلَّ فَإِنَّما يَضِلُّ عَلَيْها وَ لا تَزِرُ وازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرى‏ وَ ما کُنَّا مُعَذِّبينَ حَتَّى نَبْعَثَ رَسُولا

» استاد الهی قمشه‌ای هر کس راه هدایت یافت تنها به نفع و سعادت خود یافته ، و هر که به گمراهی شتافت آن هم به زیان و شقاوت خود شتافته ، و هیچ کس بار گناه دیگری را به دوش نگیرد ، و ما تا رسول نفرستیم ( و بر خلق اتمام حجّت نکنیم ) هرگز کسی را عذاب نخواهیم کرد.

نقل قول:
اما در مورد کودکان قوم لوط و ... :

اولا طبق روایتی که از امام رضا ع هست که البته این روایت در خصوص قوم نوح است امام رضا فرمودند:
خداوند متعال قبل از طوفان به مدت 40سال قوم نوح را عقیم کرده بود (ویا اینکه فرزندان اونها زنده به دنیا نمیامدند) به طوری که هنگام نزول عذاب هیچ فرد کودک و خردسالی در بین آنها نبود
ثانیا دنیا بر اساس نظام علت و معلولی اداره میشود و با نظام اسباب و مسببات.
بر این اساس پدیده های دنیایی از یکدیگر اثر پذیر و برهمدیگر اثر میگذارند یعنی رفتارهای انسان فقط متوجه خودشان نخواهد بود بلکه ممکن است دیگران را هم تحت تاثیر بگذارد با توجه به این نکته هرچند عذاب به خاطر رفتار نادرست پدران و مادران است ولی وقتی عذاب امد طبق نظام اسباب و مسببات خب کودکان گنهکاران را هم در بر خواهد گرفت در آن صورت این اتفاق نسبت به پدر مادر عذاب است ولی برای کودکان دیگر عذاب نیست بلکه یک رخداد است!
ثالثا طبق روایات پیامبر اسلام رحمة للعالمین است یعنی اینکه بعد از ظهور ایشان عذاب استیصال کلا برداشته شده است یعنی دیگر کسی به خاطر انکار حجت الهی عذاب نخواهد شد

خواهر محترم همه این حوادث طبیعی عذاب قطعی و مطلق نیست که کل مردم را نابود کند، شبه عذاب است تنبیه و هشداری است که متوجه فساد خود شوند و توبه کنند و بسوی خدا برگردند!

قبلا این ایات را نصب کرده بودم چرا توجه نکرده و فقط ادعا میکنید؟

(وَلَنُذِيقَنَّهُمْ مِنَ الْعَذَابِ الْأَدْنَى دُونَ الْعَذَابِ الْأَكْبَرِ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ )
( و قطعا به آنها از عذاب کوچکتر ، قبل از عذاب بزرگتر می چشانیم ، بلکه بازگردند )(السجدة:21)

( وَلَقَدْ أَهْلَكْنَا مَا حَوْلَكُم مِّنَ الْقُرَى وَصَرَّفْنَا الْآيَاتِ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ )

( فساد ، در خشکی و دریا ظاهر شد ، و این امر به دست مردم حاصل شد . تا به آنها بعضی از آنچه که انجام می دهند را بچشانیم ، بلکه باز گردند)

اولا میتوانم بپرسم نمونه ی این شبه عذاب ها در کجای قران ذکر شده است؟ (اینکه مردم بی گناهی بدون اینکه حجت فرستاده ی خدا بر آنها تمام شود در گوشه و کنار کشته شوند تا مردمی که فرستاده ی خدا را مسخره کرده اند تنبیه شوند و توبه کنند و به سوی خدا بازگردند ) ؟ نمونه ی این تنبیه های جالب را از کدامین قوم وکجای قران استخراج کرده اید؟

ثانیا اگر این مردم توبه نکنند چه خواهد شد؟ عذاب قطعی و مطلق همه یمردم را فرا خواهد گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بر چه اساس؟ هنوز که حجت تمام نشده است؟

ثالثا یعنی ما را اینقدر احمق فرض کرده اید که این مقایسه های باطل شما را به کمک آیاتی که هیچ ربطی به بحثمان ندارند باور کنیم؟
بگذارید آیاتی که به آن استناد کردید را بررسی کنیم:

وَ لَنُذِيقَنَّهُم مِّنَ الْعَذَابِ الأَدْنى دُونَ الْعَذَابِالأَكْبرِ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ‏(21)
ما آنها را از عذاب نزديك ( اين دنيا ) قبل از عذاب بزرگ ( آخرت )مى‏چشانيم شايد باز گردند

تفسير نمونه ج : 17ص :159

مى‏فرمايد : ما آنها را از عذاب نزديك اين دنيا قبل از عذاب بزرگ آخرت مى‏چشانيم ، شايد بيدار شوند و باز گردند ( و لنذيقنهم من العذاب الادنىدون العذاب الاكبر لعلهم يرجعون).
مسلما عذاب ادنى معنى گسترده‏اى دارد كه غالب احتمالاتى را كه مفسران به طور جدا گانه در تفسير آن نوشته‏اند در بر مى‏گيرد.

برو ادامه ی تفسیر رو خودت بخون ! همه ی احتمالات را دربرگرفته الا احتمالی که شما به نفع احمدالحسن اتخاذ کردید! یعنی منظورش همه چیز بوده الا اینکه "خداوند مردمی بی گناه را عذاب دهد تا مردمی که بی ایمان هستندتوبه کنند" بی سوادی یعنی این! نه غلط املایی! خداکند که شما ده ها غلط املایی داشته باشید اما آیات را اینگونه تفسیر به رای نکنید! که برای غلط املایی بازخواست نخواهید شد اما برای اینکارخداوند آن دنیا پدرتان را در میاورد!

واما آیه بعد:وَ لَقَدْ أَهْلَكْنَا مَا حَوْلَكم مِّنَالْقُرَى وَ صرَّفْنَا الاَيَتِ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ‏ما اقوامى را كه در اطراف شما بودند هلاك كرديم ، و آيات خود را به صورتهاى گوناگون براى آنها بيان نموديم شايد بازگردند
تفسير نمونه ج : 21ص :362
سپس براى تاكيد بر اين مطلب ، و پند و اندرز بيشتر ، مشركان مكه را مخاطب ساخته مى‏گويد : نه تنها قوم عاد بلكه ما اقوام سركشى را كه در اطراف شما زندگى مى‏كردندهلاك كرديم ( و لقد اهلكنا ما حولكم من القرى ) .

اقوامى كه سرزمين آنها از شما چندان دور نيست و تقريبا درگرداگرد جزيره عرب جايگاهشان بود ، اگر قوم عاد در سرزمين احقاف در جنوب جزيره زندگى مى‏كردند ، قوم ثمود در سرزمينى به نام حجر در شمال

جزيره ، و قوم سبا با آن سرنوشت دردناكشان در سرزمين يمن ، وقوم شعيب در سرزمين مدين در مسير شما به سوى شام ، و همچنين قوم لوط در همين منطقه زندگى داشتند و بر اثر كثرت گناه و عصيان و كفر به عذابهاى گوناگون گرفتار شدند.
هر يك از اينها آئينه عبرتى بودند ، و هر كدام شاهد و گواه گويائى ، چگونه با اينهمه وسائل بيدارى باز بيدار نمى‏شوند ؟ بعد اضافه مى‏كند :ما آيات خود را به صورتهاى گوناگون براى آنها بيان كرديم ، شايد بازگردند ( وصرفنا الايات لعلهم يرجعون ) .
گاه معجزات و خارق عادات را به آنها نشان داديم ، گاه از طريق نعمت ، و گاه بلاء و مصيبت ، گاه از طريق توصيف نيكان ، و گاه توصيف مجرمان ، وگاه از طريق عذاب استيصال ديگران پند و اندرزها به آنها داديم ، اما كبر و غرور وخودخواهى و لجاج مجال هدايت به آنها نداد ! در آخرين آيه مورد بحث آنها را موردسرزنش قرار داده و با اين بيان شديدامحكوم مى‏كند : پس چرا معبودانى را كه غير خدابرگزيدند به گمان اينكه آنها را به خدا نزديك مى‏كنند در آن لحظات سخت و حساس بهيارى آنها نشتافتند ؟

میبینید جناب خادم الیمانی ؟ این آیه هم اشاره به اقوامی داردکه حجت کاملا بر آنها تمام شده بود و بعد عذاب شدند! نه اینکه خداوند برای عبرت سایرین آنها را بی دلیل عذاب کرده باشد! بی سوادی یعنی این جناب خادم الیمانی! بیسوادی یعنی اینکه یک حرفی را بزنید و نتوانید آن را اثبات کنید تا جایی که حاضرشوید به خاطر آبروی خود آیات قران را هم تفسیر به رای کنید!

واما آیه بعد:ظهَرَ الْفَسادُ فى الْبرِّ وَ الْبَحْرِبِمَا كَسبَت أَيْدِى النَّاسِ لِيُذِيقَهُم بَعْض الَّذِى عَمِلُوا لَعَلَّهُمْيَرْجِعُونَ‏( -فساد در خشكى و دريابه خاطر كارهائى كه مردم انجام داده‏اند آشكار شده ، خدا مى‏خواهد نتيجه بعضى ازاعمال آنها را به آنها بچشاند شايد ( به سوى حق ) بازگردند

.تفسير : سرچشمه فساد ، اعمال خود مردم است!
در آيات گذشته ، سخن از شرك در ميان بود و مى‏دانيم ريشه اصلىتمام مفاسد فراموش كردن اصل توحيد و روى آوردن به شرك است ، لذا در آيات مورد بحث نخست سخن از ظهور فساد در زمين به خاطر اعمال مردم به ميان آورده ، مى‏گويد : فساددر خشكى و دريا به خاطر كارهائى كه مردم انجام داده‏اند آشكار شده ( ظهر الفساد فىالبحر و البر بما كسبت ايدى الناس ) .
خدا مى‏خواهد عكس العمل كارهاى مردم را به آنها نشان دهد ونتيجه بعضى از اعمالى را كه انجام داده‏اند به آنها بچشاند ، شايد بيدار شوند ، وبه سوى حق بازگردند ! ( ليذيقهم بعض الذى عملوا لعلهم يرجعون).

بله در این آیه هم مشاهده میکنید هیچ ربطی به شبه عذابی که شمافرمودید نداشت! بلکه مفهوم و مقصود آیه این است که هر عملی عکس العمل خود را داردو شرک به خدا نتیجه اش فساد میشود! و اتفاقا این آیه دقیقا اثبات میکند که دلیل این همه حوادثی که گفتید اعمال همان مردم است نه اینکه به خاطر مسخره کردن احمدالحسن!!!! نمیدانیم چطور از این آیه به این نتیجه رسیدید که هرکس حجت خدا رامسخره کند خداوند مردمی را دچار شبه عذاب و عذاب های کوچک میکند تا کسانی که مسخره کرده اند توبه کنند!

خادم الیمانی(ع);350942 نوشت:
:Gig:

بقیه سوالات بی جوابم:

مثلا ثابت کند تفسیر حروف مقطعه ایشان اشتباه است

نقل قول:

شما ثابت کنید که صحیح است!

:Gig:

نقل قول:
من حاضرم قسم برائت را منتشر کنم ! فقط یک اشکال وجود دارد! اگر من بر حق باشم و هلاک نشوم و قرار باشد احمد الحسن هلاک شود از کجا بفهمم هلاک شده است یا خیر!
او من را میبیند اما من از او بی خبرم! پس بگو بیاد بشینیم رو در رو مباهله کنیم تا اگر هلاک شد همه بفهمند!
چه بسا همین الان هم به درک واصل شده باشد و هیچ کس نداند!
اگر زنده است لطفا همین جا همین الان به یک طریقی به ما ثابت کنید که ایشان زنده است!
بسم الله ...

:Gig::Gig:

نقل قول:
اگر نبرد باطل علیه باطل است پس چرا در این نبرد شیعیان سر بریده میشوند و به رگبار بسته میشوند و از ساختمان به پایین پرتاب میشوند؟
اما در آن سوی نبرد هیچ کس به خاطر اعتقادش کشته نمیشود؟

نقل قول:
اگر مدعی هستید احمد الحسن هلاک نشده است ثابت کنید که زنده است!

این هم کذبی دیگر:

نقل قول:
جناب برادر کریم ، مسئله مقابله علما با قائم(ع) مسئله ای بوده که قبلا رسول الله(ص) و ائمه دقیقا پیشبینی کرده بودند بنابرین با توصیفی که معصومین (ع) از اوضاع دین و علمای اخر الزمان میکنند انتظار نداشته باشید که قائم(ع) علما را تایید کند و علما قائم را!

در هیچ کدام از این روایات نگفته علمای شیعه! بلکه گفته علمای آخرالزمان! و خطاب به علمای مسلمانان است! و این روایات شامل مفتی های اهل سنت میشود نه علمای شیعه!

نقل قول:
عن الاصبغ بن نباتة، قال: أتيت أمير المؤمنين عليه السلام فوجدته ينكت في الارض، فقلت له: يا أمير المؤمنين ما لي أراك مفكرا تنكت في الارض ؟ أرغبة منك فيها ؟. قال: لا والله ما رغبت فيها ولا في الدنيا قط، ولكني تفكرت في مولود يكون من ظهر الحادي عشر من ولدي هو المهدي الذي يملاها عدلا وقسطا كما ملئت ظلما وجورا، يكون له حيرة وغيبة تضل فيها أقوام ويهتدي فيها آخرون.قلت: یا مولای فکم تکون الحیرة و الغیبة؟ قال: ستة أیامٍ أو ستة أشهر أو ست سنین.

اصبغ بن نباته گوید: خدمت امیرالمؤمنین(ع) رسیدم: دیدم که ایشان در حال فکر کردن بوده، چوبی در دست گرفته و به زمین می زند، به ایشان عرض کردم: ای امیرمؤمنان! چه شده است که به این صورت فکر می کنید و سر چوب را به زمین می زنید؟ این عمل شما از روی رغبت شما به زمین است؟ حضرت فرمودند: خیر، به خدا قسم که هیچ وقت رغبتی به زمین و دنیا نداشته ام ، لکن در مورد مولودی فکر می کنم که از نسل فرزند یازدهم از فرزندانم می باشد، او همان مهدی است که زمین را پر از عدل و داد می کند چنانکه از ظلم و جور پر شده باشد. حیرت و غیبتی برای او پیش می آید که در آن بعضی از اقوام گمراه و بعضی دیگر هدایت می شوند. عرض کردم: یا امیر المؤمنین! حیرت و غیبت چه مدتی خواهد بود؟ حضرت فرمودند: شش روز یا شش ماه یا شش سال. غیبت طوسی متن فارسی ص 322-323 حدیث 127 . الکافی ج 1 ص 338 باب فی الغیبة ح 7.

در این روایت گفته شده است همان مهدی که زمین را پر از عدل و داد میکند! خب سوال:
یمانی قرار است زمین را پر از عدل و داد کند یا امام زمان؟

خادم الیمانی(ع);351992 نوشت:
ثانیا امام حسن مجتبی(ع) عمو و پدر زن امام سجاد(ع) میباشد و برای تمامی ائمه بعد از امام سجاد(ع) قبل از اینکه عمو باشد پدر محسوب میشود چرا که مادر امام محمد باقر(ع) ، فاطمه دختر امام حسن مجتبی(ع) میباشد

دوست عزیز اینکه از لحاظ دینی پدربزرگ مادری پدر حساب می شود حرفی نیست ولی در بحث ما امام حسن مجتبی علیه السلام برای امام باقرعلیه السلام پدر محسوب می شود چنانچه اشاره فرموده اید ولی برای امام سجاد وامام حسین علیهماالسلام که پدر حساب نمی شود وسخن شما که امام عصر(عج)امام یازدهم می باشد اثبات نمی گردد.شما تا زمانی که این مساله را نتوانید اثبات کنید ونمی توانید اثبات کنید بقیه استدلالتان در مورد غیبت یمانی وفرزند بودن او برای امام عصر بدون دلل است. یک بار دیگر سوالم را عرض می کنم وشما لطف کنید با همان دلیل ثقلین اثبات کنید که امام عصر امام فرزند یازدهم امیرالمومنین است. ولی این یازده امام بعد از امام علی علیه السلام را یک یک بشمارید.
نکته بعدی اینکه این روایاتی که شما نقل می کنید خبر واحد است ودر اعتقادات با خبر واحد نمی توان مساله ای به این مهمی را اثبات کرد بلکه باید یقین آور باشد ویا اینکه متکلمان اسلامی در آن مورد اجماع داشته باشند. ولی در اینجا نه روایت متواتر وجود دارد ونه اینکه در بین علماءاسلامی اتفاق نظری وجود دارد.وعلی الظاهر هیچ متکلم برجسته اسلامی از بعد غیبت این اعتقاد وباور شما را بیان نکرده است که یمانی فرزند امام عصر باشد وخود او نیز غیبت داشته باشد.

خادم الیمانی(ع);351992 نوشت:
ازدواج و زاد و ولد سنت بسیار موکد رسول الله(ص) است ، ایا از نظر عقلی پذیرفته است که امام مهدی(عج) به سنت موکد اجداد بزرگوارشان عمل نکنند و ایشان میتواند با مخفی کردن هویت اصلی خود با زنان مومنه و صالحه ازدواج کرده و فرزندانی بدنیا آورد.

بنده نگفتم ایشان ازدواج کرده اند یا نه،بلکه مساله سر این است که شما خود نیز با توجه به دلایلی که آورده اید مساله ازدواج آنحضرت کاملا واضح وروشن نیست حتی شما می فرمایید ایشان با مخفی کردن هویت خود می توانند ازدواج کنند.بنده فعلا در درستی ونادرستی این استدلالها کاری ندارم ولی به فرض قبول سخنان شما واحادیثی که نقل کرده اید وقتی هویت همسر ایشان مجهول است واینکه چه بسا همسر آنحضرت خبر ندارد که او امام عصر است وشاید البته خود این سخن از نظرشرعی مشکل باشد.ولی به هر حال بااین اوصاف شما با کدام دلیل منطقی با قاطعیت احمد الحسن را فرزند ایشان می دانید؟!با این استدلالها چنین مساله ای اثبات نمی شود بلکه فقط فرزند داشتن ایشان اثبات می شود.

خادم الیمانی(ع);352052 نوشت:
همانطور که میدانیم، سفیانی یکی از علائم حتمی ظهور امام مهدی(ع) است و این روایت می گوید اگر سفیانی ظهور کرد، مهدی مخفی می شود، و این بدان معناست که این اشاره به مهدی دیگری می کند که ایشان همان مهدی اول یمانی موعود است.و ثانیاً مهدی نیز ظهوری دارد قبل سفیانی، زیرا که روایت می گوید: مهدی بعد از ظهور سفیانی مجدداً مخفی می شود. و کسی گمان نکند که مهدی ذکر شده در روایت امام مهدی (عج) می باشد، بلکه ایشان مهدی اول همان یمانی موعود است و همانطور که اشاره کردیم قیام سفیانی یکی از علائم ظهور علنی امام مهدی (ع) یاد شده است، و از طریقی دیگر بر امام مهدی (ع) صدق نمی کند زیرا اگر مراد از مهدی، امام محمد بن الحسن عسگری(عج) باشد این بدان معناست که ایشان را سه غیبت است و این با روایات کثیری در تضاد است.

این نتیجه گیریهای شما بیشتر از اینکه درست بوده ومطابق معتقدات شیعه باشد بیشتر خوش گمانی است والا با استدلال به این خبرهای واحد چیزی اثبات نمی شود وهمانطور که عرض کردم باید دلیل قاطع بیان کنید که یقین آور باشد.بنده تصورم این است که شما ودوستانتان اولا یمانی بودن احمد الحسن را برای خود فرض مسلم قرار داده اید وحال با تمسک به احادیث سعی دارید آنها را منطبق برایشان کنید والا این احادیث مقصود شما را اثبات نمی کنند. شما خوب بود توضیحی که علامه مجلسی بعد از بیان حدیث دوازده مهدی بیان کرده اند بیاورید.
ایشان می فرمایند این احادیث خلاف مشهور است چون مشهور دوازده امام می باشد که سنی وشیعه نقل کرده اند وما قبلا منابع آنها را ذکر کرده ایم. اما برفرض که اینها را قبول کنیم اینطور قابل توجیح است که بعد از ظهور حضرت حجت مسلم است که ائمه اطهاررجعت می کنند وبعد از حضرت قائم حکومت را در دست می گیرند لذا منظور از این دوازده مهدی حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله وبقیه ائمه غیر از امام مهدی (عج)می باشند.یا اینکه این دوازده مهدی بعد از رجعت ائمه علیه السلام جانشینان حضرت قائم علیه السلام هستند که مردم را هدایت خواهند کرد.واین معنی را جناب سید مرتضی نیز پذیرفته اند که بعد از شهادت حضرت مهدی ائمه ای برای اقامه دین وجودداشته باشند ونامیدن آنها به اثنی عشر شکالی ندارد.(بحارالانوار،ج53،ص 149)
پس دقت می کنید آنچه که شما می گویید خلاف مشهور است وآنچه خلاف مشهور نظر علماءباشد پذیرفته نست. واگر این احادیث درست باشد این دوازده مهدی بعداز ظهور امام عصر(عج)خواهند بود که یا همان دوازده حجت به غیر از امام عصر می باشند ویا در کنار آنها به هدایت مردم خواهند پرداخت.
دوست عزیر این سخنان دقیقا مطابق با آیات قرآن واحادیث مسلم وقطعی در باره مهدویت می باشد.

نقل قول:

ولی در بحث ما امام حسن مجتبی علیه السلام برای امام باقرعلیه السلام پدر محسوب می شود چنانچه اشاره فرموده اید ولی برای امام سجاد وامام حسین علیهماالسلام که پدر حساب نمی شود وسخن شما که امام عصر(عج)امام یازدهم می باشد اثبات نمی گردد.

اولا ما ائمه از فرزندان امیرالمومنین(ع)و فاطمه زهرا راشمردیم، که یازدهمین فرزند میشود حضرت امام مهدی(عج). ولی شما شبهه مطرح کردید که:
نقل قول:
ما نگفتیم که امام حسن علیه السلام فرزند امام علی علیه السلام نیست بلکه او برادر امام حسین است ودر واقع عموی امام زمان (عج)می باشد ولی شما ایشان را به عنوان پدر برای ایشان معرفی می کنید.

و ثابت کردیم که امام حسن مجتبی(ع) پدر امام محمد باقر(ع) و درنتیجه پدر ائمه بعدی ازجمله حضرت مهدی(عج) نیز میباشد ، پس سوال و شبهه شما پاسخ داده شد و احتراما عرض شود که دیگر عذر و بهانه ای وجود ندارد.

نقل قول:
یک بار دیگر سوالم را عرض می کنم وشما لطف کنید با همان دلیل ثقلین اثبات کنید که امام عصر امام فرزند یازدهم امیرالمومنین است. ولی این یازده امام بعد از امام علی علیه السلام را یک یک بشمارید.

بفرمایید خود حضرت امیرالمومنین(ع) با نام شمرده است:
[=arial]از سید ثقه و بزرگوار سید نعمت الله جزائری (ره) در بعضی از مولفات خود از ابن عباس نقل می کند که گفت : امیر المومنین (ع) فرمود : و اما قول خدای عزوجل : تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ (فرشتگان نازل می شوند) ، آن هنگامی که خداوند حضرت محمد (ص) را مبعوث کرد و همراه او تابوتی از دُر سفید که برای آن دوازده درب است ، و در آن رقعه ی سفیدی است که در آن [=arial] نام دوازده نفر[=arial] است بر رسول خدا (ص) عرضه نمود و از طرف پروردگارش به او امر شد که حق برای آنهاست و آنها نور هستند . ابن عباس گفت : ای امیر مؤمنان آنها چه کسانی هستند ؟ فرمود : [=arial]من [=arial]و [=arial]فرزندانم [=arial][=arial]حسن و حسین و علی بن الحسین و محمد بن علی و جعفر بن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمد بن علی و علی بن محمد و حسن بن علی و محمد بن الحسن صاحب الزمان که درود خداوند بر آنها باد هستیم [=arial]، و بعد از آنها پیروان و شیعیان ما اقرار کننده به ولایت ما و انکار کننده ولایت دشمنان ما خواهند بود
الزام الناصب ج 1 ص 100

نقل قول:

این نتیجه گیریهای شما بیشتر از اینکه درست بوده ومطابق معتقدات شیعه باشد بیشتر خوش گمانی است والا با استدلال به این خبرهای واحد چیزی اثبات نمی شود[=arial]

برادرعزیز ، یک بام و دو هوا و استاندارد دوگانه که نمیشود یک جا خودتان به حدیث
[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]الْحَوَادِثُ الْوَاقِعَةُ فَارْجِعُوا فِيهَا إِلَى رُوَاةِ حَدِيثِنَا.... که خبر واحد است استناد میکنید، و در جایی دیگر میفرمایید نمیشود به خبر واحد استناد کرد
و در ثانی مسئله مهدیین و 12 مهدی بعد از امام مهدی(عج) متواتر معنایی است قبلا در تاپیکی دیگر یکی از کارشناسان سئوالی مطرح کردند:
نقل قول:
ثالثاً میشه بفرمایید از کی روایات مهدیین به حد تواتر رسیده اند؟ حال آنکه این روایات علاوه بر ضعف سند،در تعداد مهدیین هم با هم اختلاف دارند.

و بنده به ایشان جواب دادم:
امام باقر عليه السلام فرمودند: «عمر بن خطاب از اميرالمؤمنين عليه السلام پرسيد: آيا اسم مهدي را به من مي‌گوييد؟ حضرت فرمودند: تحقيقا حبيب من شاهد است و از من عهد گرفته است تا نام او را نگويم تا زماني كه خدا او را مبعوث نمايد.» غيبت طوسي، ص470 ح487
و همه مي‌دانيم كه اسم محمد بن الحسن ع را همه مي‌دانستند، پس اين مهدي، همان مهدي اول است كه تا زمان بعثتش قرار بوده اين امر مخفي بماند و وسيله‌ي آزمايشي سخت براي شيعيان اخرالزمان باشد.

امام باقر (ع) فرمود: قائم دو نام دارد نامي مخفي و نامي آشكار، «نام مخفي احمد و نام آشكار محمد است.» كمال الدين و تمام النعمه ج2 ص653
از حدیث وصیت و حدیث فوق نتیجه میشود ، نامهای مهدی و قائم به یمانی(احمد یا مهدی اول) نیز اطلاق میشود.و حدیث فوق مضمون وصیت و وجود مهدیین را نیز تایید میکند

امام صادق (ع) فرمودند: «از نسل ما بعد از قائم (ع) يازده مهدي (ع) از فرزندان حسين (ع) مي‌باشند.» بحارالانوار ج53ص 145
و با توجه به اینکه در حدیث قبلی مشخص شد که قائم به یمانی(احمد) نیز اطلاق میشود پس منظور از قائم در این حدیث یمانی(ع) است.

امام صادق (ع) فرمودند: «از نسل ما بعد از قائم (ع) دوازده مهدي (ع) از فرزندان حسين (ع) مي‌باشند.» بحارالانوار ج53 ص148، برهان ج3 ص310، غيبت شيخ طوسي ص385
قائم در این حدیث امام مهدی(عج) است.
اين دو روايت اخير با هم تعارضي ندارند، چرا كه منظور از قائم در روايت اول «امام مهدي (ع)» و در روايت دوم «مهدي اول» است، زيرا كه پس از امام مهدي (ع) دوازده مهدي مي‌باشد و پس از مهدي اول يازده مهدي.

امام باقر (ع) مي‌فرمايد: «براي خداي تعالي گنجي در طالقان است، كه از طلا و نقره نيست. بلكه دوازده هزار نفر در خراسانند، كه شعارشان احمد، احمد است. رهبر آنها جواني از بني هاشم سوار بر قاطري سپيد رنگ است و پيشاني بندي قرمز رنگ بر پيشاني بسته است، گويي به او مي‌نگرم كه از رود فرات هم مي‌گذرد، اگر دعوت او را شنيديد به سوي او بشتابيد، حتي اگر مجبور باشيد سينه خيز بر روي يخ‌ها حركت كنيد.» منتخب الانوار المضيئه ص343

باز هم احمد که باید سینه خیز بسویش شتافت یعنی مهدی اول یعنی یمانی (حدیث امام باقر(ع))یعنی تایید نام ذکر شده در وصیت رسول الله(ص) و تایید وصیت. و احمدی که الله سبحان نامش را با دود اتشفشان ایسلند بر فراز اورپا نوشت یعنی اشاره به "رسول مبین" ذکر شده در سوره دخان.
ترکیبی که در کل قران یکبار بکار رفته "رَسُولٌ مُّبِينٌ " و ان سوره دخان است و اگر مایل باشید نشان خواهم داد که این رسول همان "احمد الحسن" است با علم جفر و سایر دلایل انشا الله !

حذيفه گويد: شنيدم كه رسول الله (ص) درباره‌ي مهدي فرمود: «همانا با او بين ركن و مقام بيعت مي‌كنند و اسمش احمد و عبد الله و مهدي است. اين سه اسم، نام‌هاي او مي‌باشند.» الغيبه الطوسي ص454، الغيبه الطوسي ص470، بحار الأنوار ج52 ص291
در این حدیث نیز قائم و نامهایش اشاره به مهدی اول است ذکر شده در وصیت است و وصیت(مهدیین) را تایید میکند.

از امير مؤمنان (ع) در خبري طولاني كه در آن اصحاب قائم (ع) را ذكر مي‌كند آمده است كه: «اولين آنها از بصره و آخرين آنها از ابدال (تبديل شدگان مانند حر) مي‌باشد.» بشارة الاسلام ص233
در این حدیث منظور از قائم امام مهدی(عج) است و اولین یاران اشاره به اولین 313 نفر است و مشخص کننده شهرش(بصره) .

امام سجّاد (ع) فرمود: «قائم ما قيام مي‌كند، سپس بعد از او دوازده مهدي خواهند بود.» شرح الاخبار ج3 ص400
تایید کننده مهدیین ذکر شده در وصیت

ابي بصير چنين روايت كرده است: به امام صادق جعفر بن محمّد (ع) گفتم: اي پسر رسول خدا از پدرتان امام باقر (ع) شنيدم كه فرمود: «پس از قائم دوازده امام مي‌باشند.» امام صادق (ع) فرمود: «بلكه ايشان فرمود: دوازده مهدي و نگفت دوازده امام و ايشان از شيعيان ما مي‌باشند كه مردم را به ولايت ما و شناساندن حق ما دعوت مي‌كنند.» كمال الدين و تمام النعمه ج2 ص358، بحار الانوار ج53 ص145
تایید کننده مهدیین ذکر شده در وصیت

رسول الله (ص) فرمود: «اجل اين امت نمي‌رسد، تا زماني كه دوازده خليفه بيايند كه همه‌ي آنها از اهل نبي (ص) هستند. همه آنها عاملان به حق و دين هدايت هستند. در آنها دو نفر هستند كه يكي از آنان چهل سال و ديگري سي سال حكومت مي‌كند.» شرح الاخبار ج3 ص400
از آن جا كه هيچ يك از امامان شيعه حكومتي با اين طول زمان نداشته‌اند،و با توجه به جمله (اجل اين امت نمي‌رسد) که اشاره به آخر الزمان دارد، پس اين روايت در مورد ۱۲ امام نمي‌باشد.و اشاره به 12 مهدی است.

امام مهدي (ع) فرمود: بر محمد و آل محمد (ص) اين گونه صلوات بفرستيد:
... وَ صَلِّ عَلَي وَلِيِّكَ وَ وُلَاةِ عَهْدِكَ وَ الْأَئِمَّةِ مِنْ وُلْدِهِ وَ مُدَّ فِي أَعْمَارِهِمْ وَ زِدْ فِي آجَالِهِمْ وَ بَلِّغْهُمْ أَقْصَي آمَالِهِمْ دِيناً وَ دُنْيَا وَ آخِرَةً إِنَّكَ عَلي كُلِّ شَيْءٍ قَدِير
«... خداوندا بر وليت (امام مهدي) و واليان عهد او و امامان از فرزندان او درود فرست و عمرشان را زياد كن و زندگيشان را طولاني گردان و آنان را به دورترين آرزوهاي ديني و دنيايي و اخرويشان برسان كه تو بر هر چيزي توانايي.» الغيبه الطوسي ص273، بحار الانوار ج52 ص17، دلائل الامامه ص300، مستدرك الوسائل ج16 ص89، اثبات الهداه ج3 ص685، بحار الانوار ج94 ص78، جمال الاسبوع السيد بن طاووس ص494، المصباح الكفعمي ص546، مفاتيح الجنان اعمال روز جمعه در صلوات ضراب اصفهاني
یعنی اشاره به مهدیین از فرزندان امام مهدی(عج)

امام حسن عسكري (ع) فرمود: «سوم شعبان روز تولد امام حسين (ع) است. پس اين دعا را بخوانيد: خدايا از تو مي‌خواهم به حق كسي كه در اين روز به دنيا آمده..... همانا كه امامان از نسل او هستند ..... و اوصياي بعد از قائم و غيبتش نيز از عترت و فرزندان او(حسین ع) هستند......» المصباح للكفعمي ص543. مصباح المتهجد الطوسي ص826، مفاتيح الجنان اعمال روز سوم شعبان
یعنی اوصیای بعد از قائم از فرزندان امام حسین(ع) هستند ،و با توجه به اینکه اولین رجعت کننده امام حسین(ع) است پس متوجه میشویم رجعت پس از امام مهدی(عج) نمیباشد یعنی رجعت بعد از آخرین قائم (مهدی دوازدهم) صورت خواهد گرفت ، و از طرفی رجعت امری عظیم و نشانه قیامت و متصل به ان است.
تمامی احادیث فوق ، که بررسی شد فقط قسمتی از احادیثی بود که دارای تواتر معنایی(اشاره به مهدیین ) و همگی موافق با حدیث وصیت است.

و در لینک زیر احادیث بیشتری راجع به مهدیین مطرح شده است:
http://www.askdin.com/thread21228.html#post249945

ادامه دارد انشاالله..

برای وضوح بیشتر محتوی لینک http://www.askdin.com/thread21228.html#post249945
را در نقل قول زیر منعکس میکنم:

نقل قول:
[=arial]درباره ی دوازده مهدی (ع) که از اوصیاء و فرزندان امام مهدی (ع) هستند ، احادیث فراوانی نقل شده است . حتی در آیات قران نیز (غیر از آیاتی که درباره اوصیای رسول الله (ص) تا روز قیامت به شکل عام اشاره می کنند) به مهدیین (ع) به شکل خاص اشاره شده است

1) امام صادق (ع) از پدرش امام باقر (ع) از پدرش امام زين العابدين (ع) از پدرش امام حسین (ع) از پدرش امير المومنين (ع) که فرمود : رسول خدا (ص) در شبى كه وفاتش در آن واقع شد ، به على (ع) فرمود : اى ابا الحسن ، كاغذ و دواتى بياور و رسول الله (ص) وصيت خود را املاء فرمود تا این که بدين جا رسيد كه فرمود : يا على ! بعد از من دوازده امام مى باشند و بعد از آنها دوازده مهدى هستند . پس تو يا على اوّلين دوازده امام مى باشى . ... . و تو پس از من خليفه و جانشين من بر امتم هستى ، هر گاه وفاتت رسيد ، خلافت را به فرزندم حسن واگذار كن ، ... ، و چون وفات او ( امام حسن عسکری (ع) ) برسد ، آن را به فرزندش م ح م د كه مستحفظ از آل محمّد (ص) است ، تسليم كند ، و آنها دوازده امام هستند . سپس بعد از او دوازده مهدى مى باشند . پس وقتى كه زمان وفاتش فرا رسید ، خلافت را به فرزندش كه اوّلين مهديین است مى سپارد ، براى او سه اسم است . يك اسمش مانند اسم من ، و اسم ديگرش اسم پدر من است ، و آنها عبد الله و احمد ، و نام سوّم مهدى است و او اوّلين مؤمنان است
الغیبة الطوسی ص 150 ح 111 . بحار الأنوار ج 36 ص 260 ح 81 . بحار الأنوار ج 53 ص 147 ح 6 – مختصر . غاية المرام ج 2 ص 241 . مختصر بصائر الدرجات ص 39 . إثبات الهداة ج 1 ص 549 ح 376 . العوالم عبدالله البحراني ج 3 ص 236 ح 227 . نوادرالاخبارالفیض الکاشاني ص 294 . مكاتيب الرسول الشيخ الميانجي ج 2 ص 96 . تاريخ ما بعد الظهور ص 641

در وصیت رسول الله (ص) کاملا به روشنی به دوازده مهدی (ع) بعد از دوازده امام (ع) وصیت شده است

2) امام صادق (ع) فرمود : همانا از ما بعد از قائم (ع) دوازده مهدى از فرزندان حسین (ع) می باشند
مختصر بصائر الدرجات ص 49 . منتخب الانوار المضیئة ص 353 . بحار الأنوار ج 53 ص 148

در این حدیث نیز امام صادق (ع) به روشنی به دوازده مهدی (ع) بعد از امام زمان (ع) اشاره می فرمایند که آنها از ما یعنی از اهل بیت (ع) و اوصیای پیامبر (ص) هستند

3) امام سجّاد (ع) فرمود : قائم ما قیام می کند سپس بعد از او دوازده مهدی خواهند بود
شرح الاخبار ج 3 ص 400

امام زین العابدین (ع) نیز می فرمایند که بعد از قیام قائم (ع) ، دوازده مهدی هستند

4) ابی بصیر گوید : به امام صادق جعفر بن محمّد (ع) گفتم : ای پسر رسول خدا از پدرتان امام باقر (ع) شنیدم که می فرمود : پس از قائم دوازده امام می باشند . امام صادق (ع) فرمود : بلکه ایشان فرمود دوازده مهدی و نگفت دوازده امام . و ایشان از شیعیان ما می باشند که مردم را به ولایت ما و شناساندن حق ما دعوت می کنند
کمال الدین و تمام النعمه ج 2 ص 358 . بحار الأنوار ج 53 ص 145

در این حدیث نیز ابی بصیر از امام باقر (ع) نقل می کند که ایشان فرموده : بعد از قائم (ع) ، دوازده امام هستند . اما امام صادق (ع) او را تصحیح می کند و می فرماید : کلام دقیق پدرم این بوده که بعد از قائم (ع) دوازده مهدی هستند و پدرم این گونه که تو می گویی این حدیث را نفرموده است . پس امام باقر (ع) هم طبق نقل روایت صحیح از امام صادق (ع) به دوازده مهدی بعد از قائم (ع) اشاره فرموده اند

5) امام علی (ع) فرمود : در حیره مسجدی بنا خواهد شد که پانصد در خواهد داشت در آن خلیفه و جانشین قائم عجل الله تعالی فرجه نماز خواهد خواند . زیرا مسجد کوفه برای آنان کوچک و تنگ است . در آن دوازده امام عدل نماز خواهند خواند
تهذیب الاحکام ج 3 ص 253 . بحار الأنوار ج 52 ص 374

در این حدیث امام علی (ع) زمان ساخت این مسجد عظیم را در زمان خلیفه و جانشین امام مهدی (ع) وعده می دهند . یعنی در زمان مهدی اول (ع) این مسجد ساخته می شود و در مجموع دوازده امام عدل که همان مهدی اول (ع) و یازده مهدی (ع) از فرزندانش هستند ، در آن نماز خواهند خواند

6) رسول الله (ص) فرمود : اجل این امت نمی‌ رسد تا دوازده خلیفه بیایند که همه آنها از اهل نبی (ص) هستند . همه آنها عاملان به حق و دین هدایت هستند . در آنها دو نفر هستند که یکی از آنان چهل سال و دیگری سی سال حکومت می‌ کند
شرح الاخبار ج 3 ص 400

در این حدیث ، رسول الله (ص) به دوازده خلیفه از اهل بیتشان اشاره می کنند که یکی از آنها 40 سال و دیگری 30 سال حکومت می کنند . طبیعتا نمی توان این دوازده خلیفه در این حدیث را به دوازده امام (ع) مربوط دانست ، زیرا هیچ کدام از یازده امام گذشته نه 40 سال و نه 30 سال حکومت کرده اند که بخواهیم مدت زمان حکومت دیگر را برای امام مهدی (ع) متصور باشیم . پس قطعا این دوازده خلیفه همان مهدیین (ع) هستند که حاکمان دولت عدل الهی بعد از امام مهدی (ع) هستند و در بین آنها یکی 30 و دیگری 40 سال حکومت می کند

7) امام باقر (ع) فرمود : کوفه پاک و طاهر است ... در آن مسجد سهیل است که خداوند پیامبری را مبعوث نکرد ، مگر اینکه در آن مسجد نماز خواند . و از آنجا عدل خدا پدیدار می شود ، و در آن است قائمش و قائم های بعد از او
کامل الزیارات ص 76 . وسائل الشیعة ج 3 ص 524

در این حدیث می بینیم که امام باقر (ع) فرمودند : قائم و قائم های بعد از او در کوفه هستند . در اینجا اشاره ی مستقیم به مهدیین (ع) با صفت قائم شده است که بعد از امام مهدی (ع) می باشند که در کوفه یعنی پایتخت دولت عدل الهی می باشند

8) امام رضا (ع) فرمود : برای صاحب الامر اینگونه دعا کنید : ... خداوندا بر والیان عهد او ( یعنی امام مهدی (ع) ) و امامان بعد از او درود فرست و آرزوهایشان را بر آور و بر عمرهایشان بیافزای ... که آنها معادن کلماتت و خزانه داران علمت و ارکان توحیدت و ستون‌ های دینت و والیان امر تو هستند ...
جمال الاسبوع السید بن طاووس ص 307 . مصباح المتهجد الطوسی ص 409 . المصباح الکفعمی ص 548 . مفاتیح الجنان دعا برای امام زمان (ع) که دعای بعد از دعای عهد می باشد

امام رضا (ع) صلوات و درود را در این حدیث یا دعا ، به مهدیین (ع) که والیان عهد و امامان بعد از امام مهدی (ع) هستند اختصاص داده اند . البته صفات دیگری نیز برای مهدیین (ع) ذکر فرموده اند که به مقداری از آنها اشاره شده است تا حدیث طولانی نشود

9) امام مهدی (ع) فرمود : ... خداوندا بر ولیت ( یعنی امام مهدی (ع) ) و والیان عهد او و امامان از فرزندان او درود فرست و عمرشان را زیاد کن و زندگیشان را طولانی گردان ...
الغیبة الطوسی ص 273 . بحار الأنوار ج 52 ص 17 . دلائل الامامة ص 300 . مستدرک الوسائل ج 16 ص 89 . إثبات الهداة ج 3 ص 685 . بحار الأنوار ج 94 ص 78 . جمال الاسبوع السید بن طاووس ص 494 . المصباح الکفعمی ص546 . مفاتیح الجنان اعمال روز جمعه در صلوات ضراب اصفهانی

در این حدیث و دعا نیز امام مهدی (ع) به مهدیین (ع) ، به عنوان والیان عهد و امامان از فرزنداشان اشاره می فرمایند . مطلبی که به روشنی اثبات می کند که "ولیت" در این حدیث ، منظور خود امام مهدی (ع) است این می باشد که ، امام مهدی (ع) برای آنها طلب زیاد شدن عمر و طولانی شدن زندگی می کنند . یعنی این دعا از امام مهدی (ع) زمانی صادر شده است که از امامان (ع) فقط خود ایشان مانده اند و بقیه به شهادت رسیده اند و از دنیا رفته اند . پس هر برداشت دیگری از "ولیت" در این حدیث غیر از خود امام مهدی (ع) ، نعوذ بالله کلام امام مهدی (ع) را لغو و بیهوده می کند و حاشا از ایشان

10) امام حسن عسکری (ع) فرمود : در روز سوم شعبان ولادت امام حسین (ع) است . پس این دعا را در آن روز بخوانید : خدایا از تو می‌ خواهم به حق کسی که در این روز به دنیا آمده ... همانا که امامان از نسل او هستند ... و اوصیاء بعد از قائم و غیبتش نیز از عترت و فرزندان او هستند ...
مختصر بصائر الدرجات ص 34 . اقبال الاعمال ج 3 ص 303 . المصباح الکفعمی ص543 . مصباح المتهجد الطوسی ص826 . بحار الانوار ج 53 ص 94 . مفاتیح الجنان اعمال روز سوم شعبان

امام حسن عسکری (ع) به اوصیای بعد از قائم (ع) و غیبتش اشاره می فرمایند که آنها نیز مانند امامان قبل از خودشان همگی طبیعتا از فرزندان امام حسین ع هستند . اوصیای بعد از قائم و غیبتش همان مهدیین (ع) هستند که روشن است

11) رسول الله (ص) درباره مهدی (ع) و آنچه را که خداوند از خیرات و برکات و فتح و پیروزی به دست او برایش قرار داده ذکر می‌ کرد . پس به ایشان گفته شد : یا رسول الله آیا همه اینها را خداوند برای او قرار داده است ؟ رسول خدا (ص) فرمود : بله ، و هر آنچه که در دوران زندگی و زمان خودش نباشد ، در زمان امامان بعد از او از فرزندانش می‌ باشد
شرح الاخبار ج 2 ص 42

در این حدیث ، دسول خدا (ص) به امامان بعد از امام مهدی (ع) که از فرزندان ایشان می‌ باشند ، یعنی همان مهدیین (ع) اشاره می فرمایند

12) امام رضا (ع) فرمود : در وتر این دعا را بخوانید : ... خداوندا بر محمد و آل او از آل طه و یس درود فرست ، و آن (درود) را اختصاص بده به ولیت و وصی نبیت و برادر رسولت و وزیر او و ولی عهد او ، امام المتقین و خاتم الوصیین برای خاتم النبیین محمد (ص) ، و دختر او بتول ، و بر دو سرور جوانان اهل بهشت از اولین و آخرین ، و بر امامان راشدین و مهدیین قبلی و گذشته ، و بر نقبا و اتقیای نیکوکار امامان فاضل باقی‌ مانده ، و بر بقیه ات در زمینت قائم بحق در روز موعود ، و بر مهدیین فاضل خزانه داران امینت
فقه الرضا ص 402

در این دعا نیز امام رضا (ع) درود و صلوات را از رسول خدا (ص) شروع کرده و سپس امام علی (ع) و بعد حضرت زهرا (ع) ، و سپس امام حسن (ع) و امام حسین (ع) ، و بعد از آنها امامان قبل از ایشان (ع) ، و بعد به امامان باقی‌ مانده (ع) ، و سپس به امام مهدی (ع) ، و بعد از او به مهدیین (ع) که بعد از امام مهدی (ع) هستند اختصاص می‌ دهند

13) در دعائيكه از اهل بيت (ع) نقل شده است : خداوندا برای ولی خود قائم به امرت محمد بن الحسن مهدی كه درود خداوند براو و بر پدرانش باد در اين ساعت و درهر ساعت ، ولی و حافظ و رهبر و یاری دهنده و راهنما و مؤید باش و او را در زمينت به سلطنت بنشان و به رغبت مردم و بهره دهی او را در آن به طول وعرض قرار داده و او و ذريه اش را از امامان وارث قرار ده
اقبال الاعمال للسید بن طاووس ج 1 ص 191 . بحار الأنوار ج 49 ص 349

یعنی امام مهدی (ع) و فرزندانش (ع) امامان وارث خواهند بود . و همانطور که در احادیث گذشته ذکر کردیم ، مهدیین (ع) ، امام نیز هستند و این حدیث نیز موید آن است

14) امام صادق (ع) در دعایش در روز عرفه : ... سلام بر تو ای مولای من ای ابا القاسم محمد بن الحسن صالحب الزمان درود خدا بر تو و بر عترت طیب و طاهرت باد
اقبال الاعمال للسید بن طاووس ج 2 ص 136

عترت طیب و طاهر امام مهدی (ع) طبیعتا همان مهدیین (ع) هستند

اکنون آیات قرآن کریم

آیه ی اول

تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِم مِّن كُلِّ أَمْرٍ
فرشتگان و روح در آن شب به اذن پروردگارشان برای هر كار نازل می شوند

القدر:4

15) از سید ثقه و بزرگوار سید نعمت الله جزائری (ره) در بعضی از مولفات خود از ابن عباس نقل می کند که گفت : امیر المومنین (ع) فرمود : و اما قول خدای عزوجل : تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ (فرشتگان نازل می شوند) ، آن هنگامی که خداوند حضرت محمد (ص) را مبعوث کرد و همراه او تابوتی از دُر سفید که برای آن دوازده درب است ، و در آن رقعه ی سفیدی است که در آن نام دوازده نفر است بر رسول خدا (ص) عرضه نمود و از طرف پروردگارش به او امر شد که حق برای آنهاست و آنها نور هستند . ابن عباس گفت : ای امیر مؤمنان آنها چه کسانی هستند ؟ فرمود : من و فرزندانم حسن و حسین و علی بن الحسین و محمد بن علی و جعفر بن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمد بن علی و علی بن محمد و حسن بن علی و محمد بن الحسن صاحب الزمان که درود خداوند بر آنها باد هستیم ، و بعد از آنها پیروان و شیعیان ما اقرار کننده به ولایت ما و انکار کننده ولایت دشمنان ما خواهند بود
الزام الناصب ج 1 ص 100

در این حدیث می بینیم که امام علی (ع) نازل شدن فرشتگان در شب قدر را ، پس از امامان (ع) ، بر افرادی دیگر ، بغیر از دوازده امام (ع) معرفی می کند . و بر هیچ کس پوشیده نیست ، فرشتگان در شب قدر فقط بر خلیفه ی خداوند و حجت بر مردم نازل می شوند

امیر المومنین (ع) از این افراد به عنوان پیروان و شیعیان ما اقرار کننده به ولایت ما و انکار کننده ولایت دشمنان ما نام می برد . که این شیعیان حقیقی اهل بیت (ع) که از خلفای خداوند و حجت بر مردم هستند در حدیثی دیگر کاملا بر ما روشن می دارد که افراد مورد نظر مهدیین (ع) هستند . حدیثی که قبلا هم ذکر کردیم

ابی بصیر گوید : به امام صادق جعفر بن محمّد (ع) گفتم : ای پسر رسول خدا از پدرتان امام باقر (ع) شنیدم که می فرمود : پس از قائم دوازده امام می باشند . امام صادق (ع) فرمود : بلکه ایشان فرمود دوازده مهدی و نگفت دوازده امام . و ایشان از شیعیان ما می باشند که مردم را به ولایت ما و شناساندن حق ما دعوت می کنند
کمال الدین و تمام النعمه ج 2 ص 358 . مختصر بصائر الدرجات ص 211 . بحار الأنوار ج 53 ص 145

بدین ترتیب فرشتگان در شب قدر بر دوازده امام (ع) و پس از آنها بر دوازده مهدی (ع) نازل می شوند . زیرا فرشتگان فقط بر حجت خداوند و خلیفة الله در هر سال نازل می شوند

آیه ی دوم

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا * وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا * وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا
قسم به خورشید و تابندگی اش * و ماه در آن هنگام که بعد از او در آید * و روز در آن زمان که روشنش سازد

الشمس:1-3

16) امام صادق (ع) فرمود : قسم به خورشید و تابندگی اش یعنی رسول الله (ص) . و ماه در آن هنگام که بعد از او در آید یعنی امیر المومنین علی بن ابی طالب (ع) . و روز در آن زمان که روشنش سازد یعنی امامان از ما اهل بیت ، که در آخر الزمان مالک زمین خواهند شد و زمین را پر از عدل و داد خواهند کرد . یاری کننده ی آنها مانند کسی است که موسی را بر علیه فرعون یاری کند . و یاری کننده ی کسی که بر علیه آنان است ، مانند کسی است که فرعون را بر علیه موسی یاری کند
تفسير فرات ص 212 . بحار الانوار ج 24 ص 80 . بحار الانوار ج 53 ص 118

و روز آن زمان که روشنش سازد ، اشاره به افرادی دارد که در آخر الزمان مالک زمین می شوند و آن را پر از عدل و داد می کنند . نکته ی قابل توجه این است که امام صادق (ع) این افراد را با صیغه ی جمع ، یعنی امامانی از اهل بیت (ع) معرفی می فرماید . اگر امام صادق (ع) می فرمود امامی از ما اهل بیت ، در آن زمان مربوط به یک شخص واحد یعنی قائم (ع) می بود . اما زمانی که امام صادق (ع) می فرماید امامانی از ما اهل بیت ، یعنی آنها چندین نفر هستند : یعنی امام مهدی به اضافه ی امامان یا مهدیین از فرزندانشان علیهم السلام

آیه ی سوم

وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِي الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ
بدرستی که ما در زبور بعد از ذكر (صحف قبل از زبور) مقرر داشتیم كه بندگان صالح من وارث زمين خواهند شد

الانبیاء:105

17) امام کاظم (ع) فرمود : ... خداوند عزوجل در کتاب مبینش فرمود : بدرستی که ما در زبور بعد از ذكر (صحف قبل از زبور) مقرر داشتیم كه بندگان صالح من وارث زمين خواهند شد . و تمام آن منسوب به مهدی است . زیرا او مفتاح (گشایشگر) آن است و با دعوت او امرش امتداد می یابد . و هر قائمی از فرزندانش که بعد از او می باشد ، مهدی است . همانا خداوند عزوجل آنها را هدایت کرده است . و توسط آنها بندگانش به سوی خداوند سبحان هدایت می شوند . پس آنها امامان مهدیین هستند . و آن بندگان صالحی که خداوند آنها را در کتابش ذکر فرموده است که آنها را وارث زمین گرداند و خداوند خلف وعده نمی کند
شرح الاخبار ج 3 ص 364

فکر کنم این حدیث کاملا واضح است و نیاز به توضیح ندارد

آیه ی چهارم

النَّبِيُّ أَوْلَى بِالْمُؤْمِنِينَ مِنْ أَنفُسِهِمْ وَأَزْوَاجُهُ أُمَّهَاتُهُمْ وَأُوْلُو الْأَرْحَامِ بَعْضُهُمْ أَوْلَى بِبَعْضٍ فِي كِتَابِ اللَّهِ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُهَاجِرِينَ إِلَّا أَن تَفْعَلُوا إِلَى أَوْلِيَائِكُم مَّعْرُوفًا كَانَ ذَلِكَ فِي الْكِتَابِ مَسْطُورًا
پیامبر به مومنان از خودشان اولی تر است و همسرانش مادران ایشان هستند و بعضی از خویشاوندان در کتاب خدا نسبت به بعضی دیگر اولی تر هستند و نیز بر مومنان و مهاجرین مقدم هستند . مگر آن که بخواهید به دوستان خود احسان کنید و این در کتاب خدا نگاشته شده است

الاحزاب:6

18) امام صادق (ع) فرمود : پس از حسن و حسین (ع) امامت هرگز به دو برادر بر نمی گردد . بلکه از علی بن الحسین (ع) آن گونه جریان پیدا کرد که خداوند تبارک و تعالی فرموده است : و بعضی از خویشاوندان در کتاب خدا نسبت به بعضی دیگر اولی تر هستند و نیز بر مومنان و مهاجرین مقدم هستند . پس بعد از علی بن الحسین (ع) نخواهد بود مگر در اعقاب (یعنی نسل ها) و اعقاب اعقاب (یعنی نسل های نسل ها)
الكافي ج 1 ص 285 . الغیبة الطوسی ص 226 ح 192 . كمال الدين ج 2 ص 414 . إثبات الهداة ج 1 ص 85 . بحار الانوار ج 25 ص 252

در این آیه و حدیث نیز می بینیم که خویشاوندان رسول الله (ص) که بر مومنان و مهاجرین ، از خودشان نسبت به خودشان ، اولی تر هستند ، بعد از امام حسن (ع) و امام حسین (ع) در امام زین العابدین (ع) است و دیگر به برادر منتقل نخواهد شد . و اگر خوب دقت کنیم امام صادق (ع) می فرماید : در اعقاب و اعقاب اعقاب . اگر منظور امام صادق (ع) فقط به امامان (ع) از فرزندان امام حسین (ع) می بود ، کلمه ی اعقاب یعنی نسل ها کفایت می کرد . اما بکار بردند اعقاب اعقاب یعنی نسل های نسل ها نشان دهنده ی افرادی جز امامان می باشد که آنها همان مهدیین (ع) هستند

پس در مجموع 18 حدیث از اهل بیت (ع) ، و نیز 4 آیه که به صورت خاص در قرآن کریم ، که به مهدیین علیهم السلام اشاره می کردند ، ارائه شد و ان شاء الله کاملا این امر برای همگان واضح شده باشد

ادامه دارد انشاالله...

موضوع قفل شده است