جمع بندی سن بلوغ

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سن بلوغ

سلام
من دختری 23 ساله و مجردم. با توجه به مشاوره های حضوری که داشتم و کلی تکوپوی دیگه متوجه شدیم که دوران بلوغ فکری من به تاخیر فوق العاده ای افتاده و من در حال حاضر در حال گذراندن این دوران هستم
این ناهماهنگی رفتاری من با سن خودم و روند طبیعی جامعه مشکلاتی رو برام بوجود آورده و من و خانواده ام بهه شدت نگران این موضوع هستیم
من نسبت به رفتار اطرافیان با خودم به شدت حساس شدم و سر هر موضوع بی موردی بهانه می گیرم. تمرکز حواسم رو کاملا از دست دادم و اصلا از طرز رفتارم با دوستام راضی نیستم ولی واقعا دست خودم نیست
ممنون میشم اگه راهنمایی ام کنین

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: امیدوار

porteqal;343371 نوشت:
سلام
من دختری 23 ساله و مجردم. با توجه به مشاوره های حضوری که داشتم و کلی تکوپوی دیگه متوجه شدیم که دوران بلوغ فکری من به تاخیر فوق العاده ای افتاده و من در حال حاضر در حال گذراندن این دوران هستم
این ناهماهنگی رفتاری من با سن خودم و روند طبیعی جامعه مشکلاتی رو برام بوجود آورده و من و خانواده ام بهه شدت نگران این موضوع هستیم
من نسبت به رفتار اطرافیان با خودم به شدت حساس شدم و سر هر موضوع بی موردی بهانه می گیرم. تمرکز حواسم رو کاملا از دست دادم و اصلا از طرز رفتارم با دوستام راضی نیستم ولی واقعا دست خودم نیست
ممنون میشم اگه راهنمایی ام کنین

porteqal;343371 نوشت:

بسمه‌تعالي
ضمن عرض سلام و تحينت محضر حضرتعالي و تشكر از حسن اعتمادتان، توجه شما را به نكات زير جلب مي‌كنم:
1- لازم است قدري پيرامون بلوغ فكري گفتگو كنيم تا معناي آن تبيين گردد. بلوغ فكري به اين معناست كه متناسب با افزايش سن، قدرت تجزيه و تحليل فرد نيز، نسبت به موضوعات گوناگون افزايش يابد به گونه‌اي كه آثار آن در رفتار و كردار شخص مشهود باشد. مثلا از يك فرد 20 ساله انتظار مي‌رود كه در نوع رفتار و تصميم‌گيري خود با يك شخص10 ساله متفاوت عمل كند و...
2- اگر ميان سن تقويمي و عملكرد فرد تناسب نسبي برقرار نباشد، مي‌توان گفت بلوغ فكري او با تاخير مواجه مي‌شود، كه منشاء آن به ضريب هوشي (iq) پايين ( ميانگين ضريب هوشي در جوامع مختلف، متفاوت است) بر مي‌گردد. بنابراين در مواردي كه عملكرد ضعيف يك شخص، معلول ضريب هوشي وي نباشد بلكه ناشي از مواردي چون؛
الف- ضعف اطلاعات عمومي و دانش
ب- فقدان يادگيري و مهارتهاي لازم
ج- تاثير پذيري از عوامل محيطي و ارگانيك ( ترس، اضطراب، عصبانيت و...)
باشد، نمي‌توان فرد را به نارسايي در بلوغ فكري متهم كرد.

3- هرچند بنده در جريان فرايند تشخيص چنين نسبتي(تاخير بلوغ فكري) در ارتباط با شما نيستم، اما از نوع گفتگوي جنابعالي، چنين نسبتي تصور نمي‌شود.

4- به هر حال براي مديريت رفتار، با توكل به خداي بزرگ، نكات زير را عملي كنيد:
الف) سطح مهارتهاي فردي و اجتماعي خود را افزايش دهيد ( مهارتهاي كلامي، هنري، ورزشي و..)
ب) به افزايش ميزان علم و آگاهي خويش مبادرت نماييد ( مطالعه كتابهاي تاريخي، شعر، ضرب المثل، علمي، مذهبي و...)
ج) نقاط ضعف و كمبودهاي احتمالي خود را در صورت امكان كاهش دهيد.
د) ميزات توقعات را از ديگران كاهش داده و نسبت به خويش نيز توقع زياد از حد نداشته باشيد
ذ) از خود سرزنشگري افراطي فاصله بگيريد و بيشتر به خودتان احترام بگذاريد
ر) مهرباني با خود و ديگران را تمرين كنيد
ز) موقعيتهاي عصبانيت زا را شناسايي كرده و از قبل براي مديريت آن برنامه ريزي كنيد.
در پناه خداي متعال موفق باشيد

*بسم ألله...*
سلام علیکم
با کسب اجازه از محضر جناب استاد "امیدوار"
خواهرم شما فرمودین:

نقل قول:
با توجه به مشاوره های حضوری که داشتم و کلی تکوپوی دیگه متوجه شدیم که دوران بلوغ فکری من به تاخیر فوق العاده ای افتاده و من در حال حاضر در حال گذراندن این دوران هستم

به نظر حقیر،نحوه تکلم شما خواهر عزیزم بدون اغراق و یا روحیه دادن،نشان از رشد و بلوغ فکری و خانومی شماست!
و فرمودین:
نقل قول:

به نظر خواهر جان،این زودرنجی و عدم تمرکز و برخورد تندی که میفرمایید،نشانه عدم بلوغ فکری شما نیست!!
شاید با کمی اصلاح در طبع حضرتعالی و ورزش،مطالعه،چنگ زدن به ریسمان الهی همانطور که [="Blue"]استاد ارجمندمون جناب امیدوار[/] فرمودند.
از همه مهم تر به نظر حقیر "[="red"]ازدواج عاقلانه[/]" و نه "شتابزده!
بنده به عنوان درمان عرض نمیکنم!!
انشاءالله خواهرم از حال و احوالتون بیشتر برای بنده که کوچیک همه اساتید سایت هستم بفرمایید تا به خواست خدا قدمی در جهت حول حالنا الی احسن الحال در این فصل بهار برداریم!
[SPOILER][="DarkGreen"]و اوست شفا دهنده روح و روان و جان[/][/SPOILER]

موضوع قفل شده است