جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سن بلوغ

علاقه
    مطالعه، نقاشی، نوشتن، شعر خوندن، ورزش، خرید کردن!!!، نشستن پای صحبت بزرگترا،...
    نوشته
    378
    حضور
    15 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    2558

سن بلوغ

سلام
    من دختری 23 ساله و مجردم. با توجه به مشاوره های حضوری که داشتم و کلی تکوپوی دیگه متوجه شدیم که دوران بلوغ فکری من به تاخیر فوق العاده ای افتاده و من در حال حاضر در حال گذراندن این دوران هستم
    این ناهماهنگی رفتاری من با سن خودم و روند طبیعی جامعه مشکلاتی رو برام بوجود آورده و من و خانواده ام بهه شدت نگران این موضوع هستیم
    من نسبت به رفتار اطرافیان با خودم به شدت حساس شدم و سر هر موضوع بی موردی بهانه می گیرم. تمرکز حواسم رو کاملا از دست دادم و اصلا از طرز رفتارم با دوستام راضی نیستم ولی واقعا دست خودم نیست
    ممنون میشم اگه راهنمایی ام کنین

2.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,517
    حضور
    175 روز 2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

سن بلوغ

کارشناس بحث: امیدوار

4. صلوات

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط porteqal نمایش پست ها
    سلام
    من دختری 23 ساله و مجردم. با توجه به مشاوره های حضوری که داشتم و کلی تکوپوی دیگه متوجه شدیم که دوران بلوغ فکری من به تاخیر فوق العاده ای افتاده و من در حال حاضر در حال گذراندن این دوران هستم
    این ناهماهنگی رفتاری من با سن خودم و روند طبیعی جامعه مشکلاتی رو برام بوجود آورده و من و خانواده ام بهه شدت نگران این موضوع هستیم
    من نسبت به رفتار اطرافیان با خودم به شدت حساس شدم و سر هر موضوع بی موردی بهانه می گیرم. تمرکز حواسم رو کاملا از دست دادم و اصلا از طرز رفتارم با دوستام راضی نیستم ولی واقعا دست خودم نیست
    ممنون میشم اگه راهنمایی ام کنین
    بسمه‌تعالي
    ضمن عرض سلام و تحينت محضر حضرتعالي و تشكر از حسن اعتمادتان، توجه شما را به نكات زير جلب مي‌كنم:
    1- لازم است قدري پيرامون بلوغ فكري گفتگو كنيم تا معناي آن تبيين گردد. بلوغ فكري به اين معناست كه متناسب با افزايش سن، قدرت تجزيه و تحليل فرد نيز، نسبت به موضوعات گوناگون افزايش يابد به گونه‌اي كه آثار آن در رفتار و كردار شخص مشهود باشد. مثلا از يك فرد 20 ساله انتظار مي‌رود كه در نوع رفتار و تصميم‌گيري خود با يك شخص10 ساله متفاوت عمل كند و...
    2- اگر ميان سن تقويمي و عملكرد فرد تناسب نسبي برقرار نباشد، مي‌توان گفت بلوغ فكري او با تاخير مواجه مي‌شود، كه منشاء آن به ضريب هوشي (iq) پايين ( ميانگين ضريب هوشي در جوامع مختلف، متفاوت است) بر مي‌گردد. بنابراين در مواردي كه عملكرد ضعيف يك شخص، معلول ضريب هوشي وي نباشد بلكه ناشي از مواردي چون؛
    الف- ضعف اطلاعات عمومي و دانش
    ب- فقدان يادگيري و مهارتهاي لازم
    ج- تاثير پذيري از عوامل محيطي و ارگانيك ( ترس، اضطراب، عصبانيت و...)
    باشد، نمي‌توان فرد را به نارسايي در بلوغ فكري متهم كرد.

3- هرچند بنده در جريان فرايند تشخيص چنين نسبتي(تاخير بلوغ فكري) در ارتباط با شما نيستم، اما از نوع گفتگوي جنابعالي، چنين نسبتي تصور نمي‌شود.

4- به هر حال براي مديريت رفتار، با توكل به خداي بزرگ، نكات زير را عملي كنيد:
    الف) سطح مهارتهاي فردي و اجتماعي خود را افزايش دهيد ( مهارتهاي كلامي، هنري، ورزشي و..)
    ب) به افزايش ميزان علم و آگاهي خويش مبادرت نماييد ( مطالعه كتابهاي تاريخي، شعر، ضرب المثل، علمي، مذهبي و...)
    ج) نقاط ضعف و كمبودهاي احتمالي خود را در صورت امكان كاهش دهيد.
    د) ميزات توقعات را از ديگران كاهش داده و نسبت به خويش نيز توقع زياد از حد نداشته باشيد
    ذ) از خود سرزنشگري افراطي فاصله بگيريد و بيشتر به خودتان احترام بگذاريد
    ر) مهرباني با خود و ديگران را تمرين كنيد
    ز) موقعيتهاي عصبانيت زا را شناسايي كرده و از قبل براي مديريت آن برنامه ريزي كنيد.
    در پناه خداي متعال موفق باشيد

سن بلوغ
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

6. صلوات ها 4

علاقه
    *نبرد پارتیزانی**طب**اسک دین*
    نوشته
    315
    حضور
    9 روز 10 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    1525

[CENTER]
    *بسم ألله...*
    سلام علیکم
    با کسب اجازه از محضر جناب استاد "امیدوار"
    خواهرم شما فرمودین:
    با توجه به مشاوره های حضوری که داشتم و کلی تکوپوی دیگه متوجه شدیم که دوران بلوغ فکری من به تاخیر فوق العاده ای افتاده و من در حال حاضر در حال گذراندن این دوران هستم
    به نظر حقیر،نحوه تکلم شما خواهر عزیزم بدون اغراق و یا روحیه دادن،نشان از رشد و بلوغ فکری و خانومی شماست!
    و فرمودین:
    به نظر خواهر جان،این زودرنجی و عدم تمرکز و برخورد تندی که میفرمایید،نشانه عدم بلوغ فکری شما نیست!!
    شاید با کمی اصلاح در طبع حضرتعالی و ورزش،مطالعه،چنگ زدن به ریسمان الهی
    همانطور که استاد ارجمندمون جناب امیدوار فرمودند.
    از همه مهم تر به نظر حقیر "ازدواج عاقلانه" و نه "شتابزده!
    بنده به عنوان درمان عرض نمیکنم!!
    انشاءالله خواهرم از حال و احوالتون بیشتر برای بنده که کوچیک همه اساتید سایت هستم بفرمایید تا به خواست خدا قدمی در جهت حول حالنا الی احسن الحال در این فصل بهار برداریم!

و اوست شفا دهنده روح و روان و جان

ویرایش توسط سادات موسوی : ۱۳۹۲/۰۲/۱۴ در ساعت ۰۰:۵۰ دلیل: ویرایش
    نه سازش
    نه تسلیم
    مطیع رهبر هستیم
    إن شاءالله

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری