درخواست نمونه سوالات ورودی حوزه علمیه

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست نمونه سوالات ورودی حوزه علمیه

بسم الله الرحمن الرحیم

انشاءالله انجمن مناسب انتخاب شده باشه.

تعدادی نمونه سوال آزمون های ورودی حوزه ی علمیه مقطع دیپلم نیاز دارم. ممنون میشم اگر میتونید، لینک دانلود سوالات رو قرار بدید (اگر پاسخ ها هم موجود بود بهتر)

با سلام
ازمون حوزه كه حذف شده به جز براي چند يا يك استان.من قبلا نمونه سوالاتو از سايت رسمي حوزه گرفتم كه الان هر چه گشتم روي سايت نبود.

سلام ودرود
بفرمائید
[=arial] دريافت و دانلود دفترچه آزمون امتحانات ورود به حوزه علميه سال تحصيلي 1392 - 1391
اين سؤالات آزمون ورودي داوطلبان ديپلمه مي باشد
فرمت اين دفترچه پي دي اف مي باشد.

ورود

منبع

من متولد 67 هستم برم حوزه برای سن من دیر نیست

mohamad hamzeh;342505 نوشت:
ن متولد 67 هستم برم حوزه برای سن من دیر نیست

با سلام ودرود
وخوش آمد خدمت حضرتعالی
اینجا بپرسید:
http://www.askdin.com/thread2932-5.html
یا
http://www.askdin.com/thread11353-12.html
موفق باشید:Gol:

سلام من یه مدت خیلی علاقه مند شدم به درس های حوزوی
ولی نمی دونم چیکار کنم! الان دانشجو سال 2 مدیریت هستم و رشته تحصیلیم رو هم دوس دارم
نظر برخی رو هم گرفتم میگن فکر نکنیم اصلا روحیه تو به حوزه بوخوره
ولی خودم مدتی هس بهش فکر میکنم
لطفا راهنمایی بفرمایید

ahoo-71;342658 نوشت:
سلام من یه مدت خیلی علاقه مند شدم به درس های حوزوی ولی نمی دونم چیکار کنم! الان دانشجو سال 2 مدیریت هستم و رشته تحصیلیم رو هم دوس دارم نظر برخی رو هم گرفتم میگن فکر نکنیم اصلا روحیه تو به حوزه بوخوره ولی خودم مدتی هس بهش فکر میکنم لطفا راهنمایی بفرمایید

سلام
شما اگر علاقهمند به مباحث دینی هستید و استعداد هم دارید و روحیه تان یک روحیه مذهبی کامل هست حوزه بهترین جاست.
اما باید بدانید که در حوزه وقتی طلبه بشوید باید خیلی چیزها رو رعایت کنید و از خیلی کارهای دیگری که مناسب نیست اجتناب کنید.
حوزه محل خودسازی و تحصیل هست لذا باید در این مسئله دقت داشته باشید.
افرادی که روحیه طلبگی نداشتند وقتی وارد حوزه شدند بعد از یک یا دو سه سال انصراف دادند.
موفق باشید.

شیخ هادی;342684 نوشت:
سلام
شما اگر علاقهمند به مباحث دینی هستید و استعداد هم دارید و روحیه تان یک روحیه مذهبی کامل هست حوزه بهترین جاست.
اما باید بدانید که در حوزه وقتی طلبه بشوید باید خیلی چیزها رو رعایت کنید و از خیلی کارهای دیگری که مناسب نیست اجتناب کنید.
حوزه محل خودسازی و تحصیل هست لذا باید در این مسئله دقت داشته باشید.
افرادی که روحیه طلبگی نداشتند وقتی وارد حوزه شدند بعد از یک یا دو سه سال انصراف دادند.
موفق باشید.

ممنون از پاسخ
بنده توی یه خانواده مذهبی بزرگ شدم فردی پایبند به مسائل مذهبی هستم اما به طور کامل نه
شاید به خیلی از تفریحاتی بپردازم که گناه نباشه اما شاید یه شخص طلبه اصلا اعتقادی بهش نداره و انجامش نمیده
به همین دلیل است که زیاد دربارش فک میکنم چون دوس ندارم وسط راه بمونم و برگردم
از نظر بعد مذهبی خوب هسم ولی حس میکنم کافی نیست
احساس میکنم باید کامل بشم
دوس ندارم یه ادم عادی باشم دنبال چیزی هسم که بینشم رو عمیق کنه نه اینکه خیلی سطحی
نیاز به خودسازی بیشتری دارم تا بتونم واردش بشم

ولی نمیدونم این اراده در من هست یا نه؟!

سلام
من بازم نمی دانم مصاحبه ورود به حوزه چگونه خواهد بود
من دیپلم هستم و به من ظاهراً گفتند که برای مدرک تحصیلیم باید تاییدیه بگیرم.
این تاییدیه چگونه است؟ آیا بررسی مدرک دیپلم است یا بررسی و آزمون سطح آموخته های من است؟

سلام
فکر کنم منظورم از تاییدیه دیپلم همون گواهینامه دیپلم باشه.
من همین ده روز پیش برای مصاحبه حوزه رفته بودم.سوالاشون سخت نیست،فقط دقت بالایی میخواد همین

سلام
اشکالی دارد که بپرسم چی پرسیدند؟ اشکالی دارد بگید؟

خواهش میکنم؛چه اشکالی!
اولش 3 صفحه بهتون میدن که باید پر کنید.سوالاشم نصفیش شخصیه نصفش عمومیه.مثل اینکه هدفتون از ورود به حوزه چیه؟مردم از طلبه ها چه انتظاری دارن؟
در چه زمینه هایی فعالیت داشتید و ....
وقتی اون 3 صفحه رو پر کردید میبرنتون برای مصاحبه.اونجا 4 تا خانم نشستن و سوال میپرسن .
سوالهایی که پرسیدن رو تو پروفایل کاربر حق تعالی نوشتم.اونجا مراجعه کنید اگه سوالی بود در خدمتم.

نتوانستم سوالات را پیدا کنم، لینک میدید؟

بفرما اینم سوالات:

اولش میری تو اتاق شماره 1 و سه صفحه برگه رو پر میکنی.تو اون برگه انواع سوالا و اطلاعات رو نوشته؛از جمله نوشته هدفتون از ورود به حوزه چیه؟تا به حال چه کارهایی (فرهنگی-آموزشی-ورزشی و...) انجام دادی؟به نظر شما مردم از طلبه ها چه انتظاری دارن؟یه سری هم اطلاعات شخصی درباره خود فرد نوشته بود و کلی سوال دیگه که الان یادم نیست.بعد صدا میکنن میری تو اتاق شماره 2.اونجا 4تا خانم نشستن و قراره ازت سوال بپرسن.اولش بهت میگن قران بخون.بعدش شروع میکنن به پرسیدن سوال!!!البته صداها هم ضبط میشه.سوالا تقریبا همون سوالایی بود که تو برگه پرسیده بودن و چندتا هم سوالای جدید و ظریف هم میپرسیدن.مثل:فرق اصول دین با فروع دین چیه؟مرجع تقلیدت کیه؟در عدل که تقلید میکنیم باید از کی تقلید کنیم؟جایگاه اخلاق در حوزه کجاست؟خونوادتون مذهبی سنتی هستن یا مذهبی غیر سنتی؟چه دعایی رو بیشتر از همه میخونی و دوست داری؟چه کتابهایی رو مطالعه میکنی و آخرین کتابی که مطالعه کردی چی بود؟اگه بخوای بری دانشگاه کدوم رشته میری؟چرا به حوزه اومدی؟چرا ما الان کسی رو نداریم که ازش اطاعت کنیم(منظور افرادی مثل پیامبر و امامانه)،چرا خدا پیامبران رو فرستاد؟مگه عقل ما به تنهایی برای هدایت کافی نیست؟ارتباطت با تلویزیون و رایانه و اینترنت چگونه است؟اوقات فراغت رو چطوری سپری میکنی؟انتظارت از حوزه چیه؟اگه مشکلی برات پیش بیاد چکارمیکنی؟اگه بری کوه چادرت رو سرمیکنی یا نه؟و ...
موقع پرسیدن سوال و پاسخ دادن به حالاتت نگاه میکنن.یه جور روانشناسی ظاهر میکنن که ببینن چجور آدمی هستی:مضطرب،خونسرد،عصبانی و ...
البته اکثر این سوالهارو با سیاست خاصی می پرسیدن مثل لحن کلام،نحوه پرسیدن سوال و...

با سلام
بنده کارشناسی ارشد فلسفه دارم و میخوام به امید خدا امسال در آزمون ورودی حوزه علمیه شرکت کنم
ممنون میشم اگر نمونه آزمون ورودی دانشگاهی ها رو بذارید

التماس دعا

از دوستان و کارشناسان عزیز کسی جواب نمیده؟:please:

سلام خسته نباشید
نمونه سوالات ورودی حوزه (دیپلم) البته با کلید میخواستم
هر سوالاتی رو دانلود کردم بدون کلیده
پیشاپیش ممنون