صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا شیاطین میتونند در خواب به صورت‬ ‫علما ظاهر بشن یا نه؟‬

علاقه
    کربلا،امام رضا
    نوشته
    386
    حضور
    4 روز 5 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    37
    صلوات
    2771

آیا شیاطین میتونند در خواب به صورت‬ ‫علما ظاهر بشن یا نه؟‬

شیاطین میتونند در خواب به صورت‬
    ‫علما ظاهر بشن یا نه؟‬
    شاید این جمعه بیاید
    شاید...

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

نقل قول نوشته اصلی توسط کنیزفاطمه نمایش پست ها
    شیاطین میتونند در خواب به صورت‬ ‫علما ظاهر بشن یا نه؟‬
    در هر صورتی به غیر صورت انبیا اوصیا و اولیا
    اگر عالم مورد نظر از اولیا باشد که خیر
    اگر نباشد بله می توانند
    مهم این است که ببینید در خواب توصیه ای که می کنند خلاف شرع است یا موافق آن
    امام حسین علیه السلام

زنهار زنهار بپرهیز از ظلم به کسی که در مقابل تو یاوری جز خدا ندارد

5. صلوات ها 8

علاقه
    کربلا،امام رضا
    نوشته
    386
    حضور
    4 روز 5 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    37
    صلوات
    2771

یکی از اولیاء الهی بودند ایشون
    واز دنیا رفتند
    البته من خودم این خواب رو ندیدم ولی کسی که خواب دیده خیلی نگرانه
    دلیل نگرانیش رو هم نگفته
    شاید این جمعه بیاید
    شاید...

7. صلوات ها 6

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

به طور کلی خواب حجت نیست
    و معمولا خوابهائی که باعث آشفتگی می شن از ناحیه شیاطین هستن
    اگر خ.اب بدی است با صدقه دفع بلا کنند انشاالله
    ولی خواب حجت نیست و بالطبع 100٪ قابل اعتماد هم نیست
    امام حسین علیه السلام

زنهار زنهار بپرهیز از ظلم به کسی که در مقابل تو یاوری جز خدا ندارد

9. صلوات ها 6

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

با نام و یاد دوست

11. صلوات ها 5

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

‫علما ظاهر بشن یا نه؟‬
    باسلام
    درحدیث ازاینکه شیاطین به صورت انبیاءوائمه معصومین وشیعیان ظاهر بشوند نفی شده است یعنی شیطان نمی تواند درقالب این افراد حتی درخواب ظاهرشود.
    امام رضاعلیه السلام درحدیثی که شیخ صدوق نقل کرده است ازاجداد خود که به رسول خداصلی الله علیه وآله می رسد می فرماید:هرکس مرا درخواب بیند خودم را دیده است چون شیطان به شکل وصورت من وهیچکدام ازاوصیاءمن وبه صورت هیچکدام ازشیعیان آنها ظاهرنمی شود.(من لایحضره الفقیه،ج2،ص585)این حدیث را شیخ صدوق رامالی ودیگر کتب خود نیزنقل کرده است.
    درکتاب کمال الدین نیز می فرماید:روایت شده است که شیطان به صورت پیامبر ووصی پیامبری ظاهر نمی شود.(کمال الدین،ج1،ص70)
    با توجه به این احادیث شیطان به شکل پیامبران واوصیاءآنها وشیعیان ظاهر نمی شود.وعلماءنیز اگر ازشیعیان اهل بیت علیه السلام با توصیفاتی که برای آنها گفته شده است باشند شیطان نمی تواند به شکل آنها ظاهر شود والا صرف عالم بودن دلیل براینکه شیطان به شکل آنها ظاهر نشود نیست.
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

13. صلوات ها 10

علاقه
    کربلا،امام رضا
    نوشته
    386
    حضور
    4 روز 5 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    37
    صلوات
    2771

سپاس فراوان از پاسخگویی شما استاد گرامی
    شاید این جمعه بیاید
    شاید...

15. صلوات ها 4

علاقه
    سفالگری
    نوشته
    128
    حضور
    5 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    392

نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
    امام رضاعلیه السلام درحدیثی که شیخ صدوق نقل کرده است ازاجداد خود که به رسول خداصلی الله علیه وآله می رسد می فرماید:هرکس مرا درخواب بیند خودم را دیده است چون شیطان به شکل وصورت من وهیچکدام ازاوصیاءمن وبه صورت هیچکدام ازشیعیان آنها ظاهرنمی شود
    یک سوال برام پیش اومده! مردم اون موقع ائمه رو با چشم میدیدند و میشناختند! و اگر کسی به خوابشون میومد میفهمیدند که مثلا این شخص امام رضا است! و طبق این حدیث صددرصد شیطان نمیتونه خودش رو به چهره ائمه در بیاره! پس شیطان نیست!

ما که ائمه رو چهره ای نمیشناسیم
    در حالی که این حدیث گفته:

چون شیطان به شکل وصورت من وهیچکدام ازاوصیاءمن وبه صورت هیچکدام ازشیعیان آنها ظاهرنمی شود
    درکتاب کمال الدین نیز می فرماید:روایت شده است که شیطان به صورت پیامبر ووصی پیامبری ظاهر نمی شود

بنابراین اگر شخصی به خوابمون بیاد نمیتونیم از روی چهرش تشخیص بدیم که آیا ائمه است یا خیر!
    سوال من اینه که آیا شیطان به صورت کلامی هم نمیتونه خودش رو جای ائمه جای بزنه ؟
    مثلا به چهره ی یک شخص دیگه در بیاد و به دروغ بگه من امام علی هستم و مارو گول بزنه!

آخه جدیدا کسانی هستند که بلند شده اند و میگویند اوصیا خدا برای حقانیت ما شهادت میدهند! و این نمونه اش:
    ادعاهای احمد الحسن که در بصره است و ادعای یمانی و حجت خدا بودن را میکند و میگوید:

شما می گویید شهادت دو نفر عادل را قبول داریم!!!
    پس این خدا است كه برای من شهادت می دهد، و محمد (ص) نیز شهادت می دهد، علی (ع) نیز شهادت می دهد، و فاطمه (س) شهادت می دهد، و حسن (ع) برای من شهادت می دهد و حسین (ع) برای من شهادت می دهد و علی بن الحسین (ع) و محمد (ع) و جعفر (ع) و موسی (ع) و علی (ع) و محمد (ع) و علی (ع) و حسن (ع) و محمد (ع) به وسیله صدها رؤیای صادقه، كه مؤمنان رویت كرده اند، برای من شهادت می دهند.

آیا شهادت آنها و سخن آنها و نصیحت های آنها را قبول ندارید؟ آیا آنها به شما خبر نداده‌اند كه بر صاحب حق جمع می‌شوند، هنگامی كه بیاید؟ و فرمودند(ع): اگر دیدید كه بر مردی جمع شدیم، با تمام سلاحتان (با آنچه در توان دارید) به سوی ما بشتابید. غیبت نعمانی ص197

می‌گویید كه شیطان (لعنه الله) به صورت رسول الله محمد (ص) ظاهر می‌شود. همانا سخنی بسیار زشت و منكر بر زبان آوردید.

(لَقَدْ جِئْتُمْ شَیئاً إِدّاً * تَكَادُ السَّمَاوَاتُ یتَفَطَّرْنَ مِنْهُ وَ تَنْشَقُّ الْأَرْضُ وَ تَخِرُّ الْجِبَالُ هَدّاً). مریم: 90-89

(به راستى كه چیزى بسیار زشت و نسبتى بس ناروا [به میان] آورده اید. (89) نزدیك است آسمانها از این [ادعاى بىاصل و سخن ناروا] پاره پاره شوند، و زمین بشكافد، و كوهها به شدت در هم بشكنند و فرو ریزند!!)

و خداوند متعال می فرماید: (وَ مَا تَنَزَّلَتْ بِهِ الشَّیاطِینُ * وَ مَا ینْبَغِی لَهُمْ وَ مَا یسْتَطِیعُونَ). الشعراء:211-210
    (قرآن را شیطانها نازل نكرده اند*و [نزول قرآن] سزاوار آنان نیست، و قدرت [وحى كردن چنین كتابى را] ندارند).

پس اگر شیطان نمی تواند حتی حرفی از قرآن را به زبان خود بیاورد، پس چگونه به صورت محمد (ص) ظاهر می شود؟ در صورتی كه محمد (ص) كل قرآن است.

(قُلْ مَنْ بِیدِهِ مَلَكُوتُ كُلِّ شَیءٍ وَ هُوَ یجِیرُ وَ لا یجَارُ عَلَیهِ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُون). المؤمنون:88
    (بگو: اگر معرفت و شناخت دارید [بگویید:] كیست كه [حاكمیت مطلق و] فرمانروایى همه چیز به دست اوست و او پناه دهد و برخلاف خواسته‌اش به كسى [از عذاب] پناه ندهد).

ملكوت آسمانها و زمین به دست چه كسی است؟ به خدا كه انصاف پیشه نكردید، وقتی كه ملكوت آسمانها را بدست شیطان (لعنه الله) سپردید و حرمت رسول خدا (ص) را ارج ننهادید، و لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم.

مردم را به مسخره می گیرید، و به آنها می‌گویید: آیا رسول خدا را دیده‌اید كه او را در رؤیا بشناسید؟ خدا پاك و منزه است از آنچه می‌گویید.

آیا در زمان امام صادق (ع) كسی رسول خدا (ص) را دیده بود كه امام صادق (ع) می‌فرماید: هر كس بخواهد رسول خدا (ص) را در رؤیا ببیند، اینچنین و اینچنین عمل كند؟ و روایات زیادی در این مورد وجود دارد و برای اطلاع بیشتر، به كتاب دار السلام، و به دیگر كتب حدیث مراجعه نمایید.

می گویید، كه رؤیا تنها برای صاحبش حجت است، و شهادت انسان مؤمن عادل را رد می‌كنید، (سخن) كسی كه رسول خدا (ص) را در ملكوت آسمانها دیده و شنیده و به او از حقیقت خبر داده است. پس چگونه شهادت وی را درباره آنچه كه در این دنیای مادی شنیده و دیده را قبول می‌كنید؟

(تِلْكَ إِذاً قِسْمَةٌ ضِیزَى)
    در این صورت، این تقسیمِ نادرستى است(نجم: 22)

در حدیث نقل شده از امام حسن عسكری (ع) بعد از اینكه فضل بن حارث در خواب، او را دیده و بین آنها سخنانی رد و بدل شده بود، امام فرمودند: كلام و سخن ما در خواب مانند كلام ما در بیداری است. (سفینة البحار: ج 10 ص 199)

آیا رسول اكرم (ص) ایمان خالد بن سعید اموی را قبول نكرد چون رؤیا دیده بود؟ آیا رسول خدا (ص) ایمان آن مرد یهودی كه در رؤیا، حضرت موسی (ع) را دیده، و به او فرموده است كه حضرت محمد (ص) حق است، را قبول نكرد؟ آیا امام رضا (ع) ایمان (فرقه) واقفیه را قبول نكرد، چون كه در رؤیا دیده بودند وی بر حق است؟ آیا امام حسین، ایمان وهب نصرانی را قبول نكرد، چون كه رؤیا دیده بود؟ آیا حضرت نرجس (س) مادر امام مهدی (ع) بوسیله دیدن یك رؤیا نزد امام حسن عسكری (ع) نیامد؟ آیا .......... و آیا ............. و آیا ...............
    و طرفدارانش هم میگویند ما این خواب را دیده ایم! البته دروغی بیش نیست چون من تا به حال از غیر از طرفدارانش از کس دیگه ای نشنیدم که همچین خوابی دیده باشه!

در دنیا زدم دنیا علی بود
    به عقبی سر زدم عقبی علی بود
    به مسجد رفتم از بهر عبادت
    بنا و بانی و بننا علی بود

17. صلوات ها 2

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

‫علما ظاهر بشن یا نه؟‬
    هوالعالم
    بستگی به کیفیت خواب یا مشاهده شما
    و مقام عالم داره

اگر به خواب و شخص مشکوک هستید
    بهتره در مکانی مقدس و در ارامش مشغول به ذکر خدا
    خواب یا مشاهدات رو مرور کنید .

تا بعد از منظم شدن سیستم ذهن و حافظه
    با کمک تجربیات گذشته و مشاهدات حال به حقیقت امر نزدیک بشید.
    یا اینکه با انسانی مومن مشورت کنید

يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

19. صلوات ها 2

نوشته
    649
    حضور
    5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2877

نقل قول نوشته اصلی توسط شیـ«علی»ـعه نمایش پست ها

بنابراین اگر شخصی به خوابمون بیاد نمیتونیم از روی چهرش تشخیص بدیم که آیا ائمه است یا خیر!
    سوال من اینه که آیا شیطان به صورت کلامی هم نمیتونه خودش رو جای ائمه جای بزنه ؟

باسلام

شیطان بصورت کلامی و ظاهری در خواب و بیداری خیر نمیتواند چنین ظهوری داشته باشد!!!

اما در بیداری می بینید که بعضی پیدا میشوند که خود را امام زمان معرفی میکنند!!! درسته شیطان نیستند اما جزو شیاطین و دشمنان خدا به حساب می آیند چون عملشان برای گمراهی بندگان خدا و دشمنی با دین خداست!

اما اینکه چه کسی را در خواب دیده اید، به طریقی به شما می فهمانند که شخص مذکور کیست؟
    مثلا بعد خواب، تعبیر خواب به شما الهام میشود یا در خود خواب آن بزرگوار را به اسمشان صدا میکنید! یا قبل خواب دستوری برای رویت آن نازنینان انجام داده اید پس می فهمید چه کسی را دیده اید؟
    و..
    در ضمن پیامبر و ائمه بصورت یکپارچه نور ظاهر میشوند اما در رویت عرفا، چهره شان معلوم است که البته همراه با نورانیتی هست و می شناسیدشان!

کسی که صفای باطن داشته باشه اگه چنین خوابهایی ببینه خوابش راسته و نباید درش شک کرد!

دنبال این نباشید که کی بوده؟ پیامبر بوده یا امام؟ این مواقع باید خوشحال بود که ما رو آدم حساب کردند و نظر و عنایتی بر ما داشتند!

آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند!
    آیا شود که گوشه چشمی به ما کنند؟

از عارف بالله شیخ محمد تقی بهلول سوال شد که چه وقت می شود خدمت امام زمان(عج) مشرف شد؟
    فرمودند که : با تقوا باشید وقتی که بین شما و حضرت سنخیت باشد.
    سپس فرمودند که دیدن امام زمان مهم نیست مهم این است که او ما راببیند خیلی ها هم علی (ع) را دیدند اما دشمن او شدند اگر کاری کردیم که نظر آنها راجلب کنیم آن ارزش دارد.

همین سوال را از عارف نامی آیت الله سید عبدالکریم کشمیری کردم . ایشان نیز همین جواب را دادند. یعنی فرمودند: با تقوا باشید خدمت امام زمان می رسید.

چرا نباید برای دیدن بقیة‌الله (عج) اصرار کرد؟

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۲/۲۸, ۰۸:۰۶ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری