خرید و فروش و معامله با شرکت های خارجی

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خرید و فروش و معامله با شرکت های خارجی

به نام خدا
سلام
سوال داشتم. اینکه آیا خرید کالاهای خارجی مثلا آمریکایی ، نوعی کمک به دولت هایی مثل آمریکا نیست ؟
با توجه به اینکه یک شرکت در آمریکا مالیات می پردازد ( غیر از این است ؟ ) و پول آن به جیب دولت آمریکا می رود.
حالا من نباید از شرکت های آمریکایی خرید کنم ؟
من پیرو آیت الله سیستانی هستم.

با نام الله

[="Tahoma"][="Black"]

saberr;341010 نوشت:
به نام خدا سلام سوال داشتم. اینکه آیا خرید کالاهای خارجی مثلا آمریکایی ، نوعی کمک به دولت هایی مثل آمریکا نیست ؟ با توجه به اینکه یک شرکت در آمریکا مالیات می پردازد ( غیر از این است ؟ ) و پول آن به جیب دولت آمریکا می رود. حالا من نباید از شرکت های آمریکایی خرید کنم ؟ من پیرو آیت الله سیستانی هستم.

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤال شما

از نظر آیت الله سیستانی معامله با کفار مانند آمریکایی ها ، مانعی ندارد . (1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. استفتائات سایت آیت الله سیستانی به آدرس :
http://www.sistani.org/index.php?p=827020&id=806
و استفتاء از دفتر معظم له در قم[/]

سلام. خرید و فروش با کافرانی که باما اعلام جنگ نکردند و کافرانی که با ما در حال جنگ هستند رو هم کمکی نکردند در جنگشون، اما با اون ها روابط اقتصادی و گاها دوستی دارند(اما نه در مسایلی مانند جنگ علیه مسلمانان) جایز هستش؟
مراجع هم اقای بهجت و آقای خامنه ای

[="Tahoma"][="Black"]

binammm;357229 نوشت:
سلام. خرید و فروش با کافرانی که باما اعلام جنگ نکردند و کافرانی که با ما در حال جنگ هستند رو هم کمکی نکردند در جنگشون، اما با اون ها روابط اقتصادی و گاها دوستی دارند(اما نه در مسایلی مانند جنگ علیه مسلمانان) جایز هستش؟
مراجع هم اقای بهجت و آقای خامنه ای

با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سؤالتان

در مورد سؤال معامله با کفار مانعی ندارد . (1)

پی نوشت:
1. آیت الله بهجت ره ، استفتائات ج 3 ، ص 251
استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

سلام دوباره. با توجه به شرایطی که گفتما؟ با این شرایط باز هم مشکلی نداره؟ (مراجع رو هم که گفتم)
+ ممنون از پاسختون.

[="Tahoma"][="Black"]

binammm;357829 نوشت:
سلام دوباره. با توجه به شرایطی که گفتما؟ با این شرایط باز هم مشکلی نداره؟ (مراجع رو هم که گفتم)
+ ممنون از پاسختون.

با عرض سلام مجدد

پاسخ همان است که عرض کردم

همیشه موفق و سلامت باشید[/]

سلام
به استاد سجاد
از همه کارشنا سان خوب این بخش واقعا متشکرم

خصوصا دوستانتان اندیشمندونور وشفا واسرا.....از طرف ما ازهمه اشون تشکر کنید
اونا با پولای ما تقویت میشنو می زنن مردم مسلمان را می کشند با ز شما می گویید اشکالی ندارد؟رهبری
خواهش می کنم کارشناس ارجمند به این ابهام من جواب بدید واقعا اشکالی ندارد.خصوصا آمریکایی ها که به ما ها هم از جهت اقتصادی حمله کردن با تمام قواشون.

[="Tahoma"][="Black"]

محدثه83;360051 نوشت:
سلام
به استاد سجاد
از همه کارشنا سان خوب این بخش واقعا متشکرم
خصوصا دوستانتان اندیشمندونور وشفا واسرا.....از طرف ما ازهمه اشون تشکر کنید
اونا با پولای ما تقویت میشنو می زنن مردم مسلمان را می کشند با ز شما می گویید اشکالی ندارد؟رهبری
خواهش می کنم کارشناس ارجمند به این ابهام من جواب بدید واقعا اشکالی ندارد.خصوصا آمریکایی ها که به ما ها هم از جهت اقتصادی حمله کردن با تمام قواشون.

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

بله اگر معامله ای واقعا موجب تقویت دشمن و کافر حربی شود جایز نیست اما همه معاملات با کفار این گونه نیست و حکم کلی همان است که عرض کردم .

همیشه موفق و سلامت باشید[/]

موضوع قفل شده است