رضایت پدر و مادر یا خدمت رسانی به کشور؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رضایت پدر و مادر یا خدمت رسانی به کشور؟

یا الله

سلام

خسته نباشید.

به تازگی به من مسئولیتی پیشنهاد شده است که با قبول آن، به امنیت و آرامش و سازندگی کشورم و شهرم و مردم آن بسیار کمک خواهم کرد اما مطمئنم پدر و مادرم راضی نیستند تا این مسئولیت را قبول کنم. آنها از این پیشنهاد بی خبرند. من می توانم بدون اینکه آن ها متوجه بشوند این مسدولیت را قبول و شروع به کار کنم. آیا قبول این مسئولیت با شرایط مذکور( نفهمیدن پدر و مادر و متعاقبا اذیت نشدنشان) اشکال دارد؟

تدکر: از طرفی این داستان ها از علما نقل شده است . آیا فرظ این داستان ها با فرظ مساله ی من یکیست :

یکی از شاگردان بسیار خوب مرحوم آقای قاضی (رضوان الله تعالی علیه)، مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت (قدس الله نفسه الزکیه) بودند. ایشان برای استفاده از محضر آقای قاضی به نجف مشرف شده بودند. پدر ایشان نامه می نویسند که راضی نیستم یک کار مستحب انجام بدهی؛ چون در نجف شایعه شده بود که آقای قاضی (اعلی الله مقامه) مذهب صوفیه دارند و به همین دلیل بسیاری ایشان را تکفیر می کردند. آقای بهجت (ره) خدمت آقای قاضی (رض) می رسند و جریان را با ایشان در میان می گذارند. آقای قاضی (ره) می فرمایند: «سخن پدرت را گوش کن و هیچ کار مستحبّی انجام نده!»

با نام و یاد دوست

[="Tahoma"][="Black"]

شرمسار مولا;339771 نوشت:
یا الله سلام خسته نباشید. به تازگی به من مسئولیتی پیشنهاد شده است که با قبول آن، به امنیت و آرامش و سازندگی کشورم و شهرم و مردم آن بسیار کمک خواهم کرد اما مطمئنم پدر و مادرم راضی نیستند تا این مسئولیت را قبول کنم. آنها از این پیشنهاد بی خبرند. من می توانم بدون اینکه آن ها متوجه بشوند این مسدولیت را قبول و شروع به کار کنم. آیا قبول این مسئولیت با شرایط مذکور( نفهمیدن پدر و مادر و متعاقبا اذیت نشدنشان) اشکال دارد؟ تدکر: از طرفی این داستان ها از علما نقل شده است . آیا فرظ این داستان ها با فرظ مساله ی من یکیست : یکی از شاگردان بسیار خوب مرحوم آقای قاضی (رضوان الله تعالی علیه)، مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت (قدس الله نفسه الزکیه) بودند. ایشان برای استفاده از محضر آقای قاضی به نجف مشرف شده بودند. پدر ایشان نامه می نویسند که راضی نیستم یک کار مستحب انجام بدهی؛ چون در نجف شایعه شده بود که آقای قاضی (اعلی الله مقامه) مذهب صوفیه دارند و به همین دلیل بسیاری ایشان را تکفیر می کردند. آقای بهجت (ره) خدمت آقای قاضی (رض) می رسند و جریان را با ایشان در میان می گذارند. آقای قاضی (ره) می فرمایند: «سخن پدرت را گوش کن و هیچ کار مستحبّی انجام نده!»

عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤالتان

قبول این مسؤولیت به صورت پنهانی که مایه آزار و اذیت والدین نباشد ، مانعی ندارد .(1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

سلام ببخشید من هم یک جواب بدم،

چون ممکن است بعدا بفهمندو...:Ghamgin:
شما میتوانید با مقدمه چینی :1- مثلا از مزایای مادی2- مزایای معنوی را برایشان بگویید. و بعد اینکه با گفتن، من هم علاقه دارم ای کاش به من همچین کاری محول شود و.. حالا شده و فرصت خوبیست و... انها را راضی کنید.

مقداری اصرار و رسیدن به رضایت انها کافیست و ضمن اینکه علماء ما سفارش می کنند که زیاد سئوال هایی از این قبیل نپرسیم ؛

نقل قول:
راستش را بگو راضی هستی، از ته دلت بگو ، اگر نیستی بگو..ها. رفتم راضی نبودی با خودت.. ها،.. :khandeh!:و اصرار هایی از این قبیل
با همان رضایت اولیه شما هم کارتان را انجام دهید:Gol:
موضوع قفل شده است