جمع بندی بیماری و ازدواج

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بیماری و ازدواج

باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت مدیرواعضای محترم انجمن.
یک سوال دررابطه باازدواج ازکارشناس محترم این تالارداشتم خواهشاراهنماییم بفرمایید.
یکی ازدوستان بنده به صورت مادرزادی دچاربیماری تشنج هستندکه بامصرف قرصهای ضدتشنج تاحدودزیادی کنترل میشه..البته بنده به خاطردوستی وارتباط صمیمی ورابطه ای که باهاش دارم درجریان کامل بیماریش هستم وحتی وقتی دچارحملات تشنج میشه کنارش بودم بسیارخفیف هست مثل وقتیکه فشارآدم میافته ورنگ صورت ولبهاش سفیدمیشه وبرای حدودایک تادودقیقه اینطورهست وهوشیاریشوازدست میده وگاهی اوقات ازاطرافیانش طلب کمک میکنه که این خودش باعث میشه اطرافیانش متوجه حالش بشن وگرنه اصلاکسی متوجه نمیشه حتی اقوام وفاملشون هم چیزی ازبیماریش نمیدونند..خوب این دوست من به سن ازدواج رسیده وچندین خواستگارهم داشته که این خواستگارآخریشوتاحدودی خانوادش به خصوص پدرسختگیرش پذیرفته وحالا مشکل اینجاست که چطورقضیه بیماریشومطرح کننداصلانیازی به مطرح کردن هست اگه میشه راهنماییم بفرمایید.متشکر.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: امیدوار

زحل20;339731 نوشت:
باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت مدیرواعضای محترم انجمن.
یک سوال دررابطه باازدواج ازکارشناس محترم این تالارداشتم خواهشاراهنماییم بفرمایید.
یکی ازدوستان بنده به صورت مادرزادی دچاربیماری تشنج هستندکه بامصرف قرصهای ضدتشنج تاحدودزیادی کنترل میشه..البته بنده به خاطردوستی وارتباط صمیمی ورابطه ای که باهاش دارم درجریان کامل بیماریش هستم وحتی وقتی دچارحملات تشنج میشه کنارش بودم بسیارخفیف هست مثل وقتیکه فشارآدم میافته ورنگ صورت ولبهاش سفیدمیشه وبرای حدودایک تادودقیقه اینطورهست وهوشیاریشوازدست میده وگاهی اوقات ازاطرافیانش طلب کمک میکنه که این خودش باعث میشه اطرافیانش متوجه حالش بشن وگرنه اصلاکسی متوجه نمیشه حتی اقوام وفاملشون هم چیزی ازبیماریش نمیدونند..خوب این دوست من به سن ازدواج رسیده وچندین خواستگارهم داشته که این خواستگارآخریشوتاحدودی خانوادش به خصوص پدرسختگیرش پذیرفته وحالا مشکل اینجاست که چطورقضیه بیماریشومطرح کننداصلانیازی به مطرح کردن هست اگه میشه راهنماییم بفرمایید.متشکر.

زحل20;339731 نوشت:

بسمه‌تعالي
با عرض سلام و تحيت محضر حضرتعالي و مسئلت شفاي عاجل بيماران از درگاه الهي.
در ارتباط با موضوع مذكور لازم است توجه داشت كه موارد بر حسب موقعيت و همچنين شخصيت فرد مقابل، متفاوت است. ممكن است در مواردي شخصيت همسر به گونه‌اي باشد كه به خاطر جهات مثبت ظاهري، رفتاري و اخلاقي همسر خود به راحتي از كنار اين مسئله عبور كندو در مواردي نيز ممكن است اين مسئله بهانه‌اي شود تا همه جهات مثبت همسر به فراموشي سپرده شود.

اما بر حسب اينكه چنين موضوعي قابل اخفاء نيست و دير يا زود شخص مقابل نسبت به آن آگاه خواهد شد، براي جلوگيري از آسيبهاي احتمالي از جمله بدبيني و دلسردي، بهتر است كه اين موضوع با ميزان شدت آن صادقانه با شخص مقابل در ميان گذاشته شود. ضمن اينكه با يك مشاوره پزشكي به ايشان اطمينان داده شود كه اين موضوع محدوديت چنداني در سطح تعاملات و توقعات همسر ايجاد نمي‌كند.
در پناه خداي متعال موفق باشيد.

زحل20;339731 نوشت:
باعرض سلام
بامصرف قرصهای ضدتشنج تاحدودزیادی کنترل میشه.

باسلام خدمت شما

نتیجه مصرف داروهای شیمیایی ضدتشنج : تضعیف حافظه و خواب آلودگی،بیقراری،کاهش هشیاری و....

اما در گیاه درمانی چندین نسخه گیاهی برای درمانش هست که نه فقط درمان میکنه که حتی خواص دیگه ای هم داره مثل تقویت حافظه و....

کسانی که به صرع مبتلا میشوند در علم گیاه درمانی، بلغمی مزاج گفته میشوند! که برای درمان کامل باید به یک مشاور گیاه درمانی مراجعه کنید!

مصرف عسل را به ایشان اکیدا توصیه میکنم! از مصرف ترشیجات و سرکه اکیدا بپرهیزند!
مصرف لبنیات را هم باید کاهش دهند! ادویه جات هم براشون خوبه! موارد دیگری را هم باید از مصرف آن پرهیز کنند!

البته بجای پرهیز از مصرف این مواردی که بهش اشاره کردم میتوانند از مُصلحات غذاها استفاده کنند که در لینک زیر ذکر شده! مثلا ماست که سرد هست رو با پیاز یا سیر که گرم هست مصرف کنند!

مُصلِح و غذاهای گرم و سرد

سلام.ممنون ومتشکرازراهنماییتون.اگه میشه درموردطریقه مطرح کردنش هم راهنمایی بفرماییدچطورمطرح بشه که باعث طردشدن طرف نشه.
بازم تشکر.

سلام:Gol:

تاپیک زیر هم میتونه کمکتون کنه

http://www.askdin.com/thread11327.html

علی یارتان:Gol:

بسمه‌تعالي
با عرض سلام و تحيت
به نظر مي‌رسد اگر بيان چنين موضوعي در انتهاء جلسه اول، و البته به شكل غير مستقيم مطرح گردد بهتر باشد. بيان اين موضوع در ابتداي گفتگو ضرورتي ندارد چرا كه ممكن است طرفين بر روي ساير موضوعات توافقي نداشته باشند كه در نتيجه نوبت به بيان چنين موضوعي نمي‌رسد. بنابراين اگر مشخص شد كه پسر و دختر به اندازه كافي با يكديگر تفاهم دارند و همديگر را مي‌پسندند، آنگاه به شيوه سوالي مي‌توان چنين موضوعي را مطرح كرد. مثلا سلامتي جسماني همسر تا چه اندازه براي شما اهميت دارد؟ چه سطحي از ناراحتي جسمي را تحمل نمي‌كنيد و ...
در پناه خداوند متعال موفق باشيد

موضوع قفل شده است