لینک دانلود سریال تلویزيونی

تب‌های اولیه

30 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
لینک دانلود سریال تلویزيونی

سلام خسته نباشید
بنده مدیر یک سایت هستم میخواستم لینک دانلود سریالهای تلویزیونی را در سایت قرار بدم (سریالهایی که از شبکه های صدا و سیما بصورت رایگان پخش میشوند) اما دچار شک شدم که آیا قرار دادن لینک دانلود این سریالها مشکل دارد یا نه؟ البته منظورم از نظر کپی رایت هست که مشکلی دارد یا خیر؟ ممنون میشم اگر به این سوال پاسخ دهید
موفق باشید

با نام الله

[="Tahoma"][="Black"]

essin;339407 نوشت:
سلام خسته نباشید بنده مدیر یک سایت هستم میخواستم لینک دانلود سریالهای تلویزیونی را در سایت قرار بدم (سریالهایی که از شبکه های صدا و سیما بصورت رایگان پخش میشوند) اما دچار شک شدم که آیا قرار دادن لینک دانلود این سریالها مشکل دارد یا نه؟ البته منظورم از نظر کپی رایت هست که مشکلی دارد یا خیر؟ ممنون میشم اگر به این سوال پاسخ دهید موفق باشید

با سلام و عرض ادب

لطفا برای دریافت پاسخ دقیق نام مرجع تقلیدتان را بیان نمایید البته اگر این کار با رضایت صاحبانش باشد اشکال ندارد.

موفق و موید باشید.[/]

سلام
ممنون از پاسخ
مرجع تقلید بنده آیت الله خامنه ای هستند

سلام با تشکر از سئوال خوب و مفید

لطفا جواب منم بدید:

1- دیدن فیلم یا سریال انلاین از اینترنت بدون دانلود حلال است یا خیر؟

2- کتبی را که در اینترنت هست از سایت های مستقل که خودشان برای دانلود گذاشته اند حلال است یا خیر ؟

3-انهایی که دانلود کرده ایم بدون شناخت منبع درست و حسابی سایتش حلال است یا خیر؟

مرجع تقلید:ایت الله مکارم شیرازی.

با تشکر از شما:Gol:

[="Tahoma"][="Black"]

essin;340296 نوشت:
سلام ممنون از پاسخ مرجع تقلید بنده آیت الله خامنه ای هستند

با سلام و عرض ادب

درصورتی که از تولیدات داخلی است بنابراحتیاط باید با اجازه از صاحبانشان باشد و اگر از تولیدات خارجی باشد، تابع قرارداد با آنهااست.

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،س1343[/]

[="Tahoma"][="Black"]

همره;340372 نوشت:
سلام با تشکر از سئوال خوب و مفید لطفا جواب منم بدید: 1- دیدن فیلم یا سریال انلاین از اینترنت بدون دانلود حلال است یا خیر؟ 2- کتبی را که در اینترنت هست از سایت های مستقل که خودشان برای دانلود گذاشته اند حلال است یا خیر ؟ 3-انهایی که دانلود کرده ایم بدون شناخت منبع درست و حسابی سایتش حلال است یا خیر؟ مرجع تقلید:ایت الله مکارم شیرازی. با تشکر از شما

با سلام و تشکر از شما

در تمام موارد اگر یقین به رضایت صاحبان اثر در استفاده داشته باشید اشکال ندارد ودرغیر این صورت جایز نیست مگر از کفار حربی باشند.

استفتا از دفتر آیه الله مکارم در قم[/]

متشکر
ببخشید تکلیف این کتب دینی قدیمی که دانلود کردم چی میشه ؟ ازشون نخوندم...

در ضمن من تا الان یادم نیست چه ها که دانلود نکردم باید چیکار کنم:Ghamgin:

بعد هم کارتون هایی مثل پلنگ صورتی، تام وجری ، و... بچه ها میان خونمون از اینترنت من نگاه می کنن نمی دونم کشور سازنده اینها دشمن هست یا نه؟!

همره;340906 نوشت:
متشکر ببخشید تکلیف این کتب دینی قدیمی که دانلود کردم چی میشه ؟ ازشون نخوندم... در ضمن من تا الان یادم نیست چه ها که دانلود نکردم باید چیکار کنم بعد هم کارتون هایی مثل پلنگ صورتی، تام وجری ، و... بچه ها میان خونمون از اینترنت من نگاه می کنن نمی دونم کشور سازنده اینها دشمن هست یا نه؟!

با تشکر از شما

اگر در گذشته استفاده هایی داشتید تا زمانی که یقین نداشته باشید که نرم افزار ها و برنامه های مورد استفاده ، اشکال شرعی داشته است ، بنا را بر صحت بگذارید و چیزی بر عهده شما نیست . طبق نظر آیت الله مکارم در جایی که نمی دانید نرم افزاری متعلق به کافر حربی است یا خیر نمی توانید آنرا کپی کرده و از آن استفاده نمایید.
برای اطلاع بیشتر به تاپیک زیر مراجعه نمایید:
http://www.askdin.com/thread6670-27.html

استفتای شفاهی از دفتر آیه الله مکارم شیرازی در قم

متشکر از لطف بسیا زیاد شما

اما من از شما کارشناس های بزرگوار در خواستی داشتم:

یا

همه کشورهایی که کفار حربی هستند رو معرفی کنی

یا

محصولاتشون رو که با خیال راحت بریم دانلود کنیم

یا

...

و

تمام سایت های داخلی و خارجی مورد تایید رو که با خیال راحت بتونیم ازشون رایگان همه چی دانلود کنیم .

با اینکار باعث جلوگیری از گناه خیلی افراد میشید و اجر زیادی ان شاءالله خدا براتون در نظر میگیره:Gol::Gol::Gol:

همره;341013 نوشت:
متشکر از لطف بسیا زیاد شما اما من از شما کارشناس های بزرگوار در خواستی داشتم: یا همه کشورهایی که کفار حربی هستند رو معرفی کنی یا محصولاتشون رو که با خیال راحت بریم دانلود کنیم یا ... و تمام سایت های داخلی و خارجی مورد تایید رو که با خیال راحت بتونیم ازشون رایگان همه چی دانلود کنیم . با اینکار باعث جلوگیری از گناه خیلی افراد میشید و اجر زیادی ان شاءالله خدا براتون در نظر میگیره

پیشنهاد بسیار خوبی است.
همین ابهامات در مورد نرم افزارهای عمومی و تخصصی نیز وجود دارد.

روزی یکی از اساتید اروپایی که به دانشگاه ما آمده بود نیم نگاهی به کامپیوترهای روشن و ویندوزهای قفل شکسته ما کرد و گفت: شما دوست دارید کسی از دستاوردهای علمی و حرفه ای شما بدون اجازه شما استفاده کند؟ گفتیم: معلوم است که نه!
گفت: همین طور کسانی که نرم افزارهای آنها را بدون اجازه کپی می کنید دوست ندارند این کار را بکنید.

طوری با ما صحبت می کرد که انگار با دزد صحبت می کند! البته تا حدی حق داشت چون کشورهایی مثل ما به دزدی و قانون شکنی در دنیا معروف اند.
خلاصه این که اسلام ما در دنیا خیلی روسفید است! ولی چه می شود کرد! :Labkhand:

به نظرم پیشنهاد بالا بسیار ضروری و کاربردی است. حداقل برای آخرت خود ما.

موفق باشید. :Gol:

همره;341013 نوشت:
متشکر از لطف بسیا زیاد شما اما من از شما کارشناس های بزرگوار در خواستی داشتم: یا همه کشورهایی که کفار حربی هستند رو معرفی کنی یا محصولاتشون رو که با خیال راحت بریم دانلود کنیم یا ... و تمام سایت های داخلی و خارجی مورد تایید رو که با خیال راحت بتونیم ازشون رایگان همه چی دانلود کنیم . با اینکار باعث جلوگیری از گناه خیلی افراد میشید و اجر زیادی ان شاءالله خدا براتون در نظر میگیره

سلام
من هم با "همره" موافقم...اینطوری واقعا خیالمون راحته...ماخودمون کم گناه داریم!اینم بهش اضافه بشه دیگه واویلا!!
کارشناسهای محترم راهنمایی بفرمائید

[="Tahoma"][="Green"]اللهم عجل لولیک الفرج

سلام علیکم و رحمه الله

جناب مومن ما دستورات و اخلاقیاتمون رو از شرع خودمون می گیرم و اگر شارع اشتباه بدونه ما هم اشتباه می دونیم و نظر اونا هم برای م مهم نیست

منم با جناب همره ر صورت ممکن بودن موافقم:Gol:[/]

سلام علیکم ببخشید من اصلا تاحالا نمیدونستم دانلود کردن بدون اجازه درست نیست خب اگه درست نیست چرا در سایت های مختلف دانلود رو قرار میدن الان منی که تاالان نمیدونستم چی کار کنم؟گناهان کمه که اینم بهش اضافه شد!!!!!!!!!!اگه میشه لطف کنید بگید چه کنم البته دوست بزرگوار دیگری هم سوال من رو مطرح کردند اما مرجع تقلیدشون بامن فرق داشت مرجع من ایت الله خامنه ای هستن
از روابط عمومی بپرس البته خیلی از این سریالها از لحاظ شرعی اشکال داره

[="Tahoma"][="Black"]

همره;341013 نوشت:

با سلام و عرض ادب

برای دریافت پاسخ ،سوال و جواب زیر راهگشا خواهد بود و با دانستن ملاک می توانیم تحقیق به عمل آوریم:

ملاک برای بگوییم شرکتی جزو کفار حربی است یا خبر چه چیز می باشد؟ آیا می توان گفت که شرکت های امریکایی جزو کفار حربی هستند یا خیر؟شرکت ها و یا سازمان هایی که به کفار در حال جنگ با مسلمانان مثل امریکا، اسرائیل و انگلیس یا به محاربین کمک می کنند و یا به عمل آنها راضی و خوشحال می شوند در حکم محارب هستند.

پایگاه اطلاع رسانی آیه الله مکارم به آدرس:
http://makarem.ir/Question/ViewQuestion.aspx?lid=0#[/]

نرگس الزهرا;341427 نوشت:
سلام علیکم ببخشید من اصلا تاحالا نمیدونستم دانلود کردن بدون اجازه درست نیست خب اگه درست نیست چرا در سایت های مختلف دانلود رو قرار میدن الان منی که تاالان نمیدونستم چی کار کنم؟گناهان کمه که اینم بهش اضافه شد!!!!!!!!!!اگه میشه لطف کنید بگید چه کنم البته دوست بزرگوار دیگری هم سوال من رو مطرح کردند اما مرجع تقلیدشون بامن فرق داشت مرجع من ایت الله خامنه ای هستن تشکر

با سلام و عرض ادب

نظر مقام معظم رهبری در http://www.askdin.com/post340900-6.html بیان شد
درصورتی که تاکنون بدون اجازه استفاده کرده باشید باید از صاحبانشان اجازه بگیرید و اگر دسترسی به آنها نداشته باشید با اجازه از دفتر مرجع تقلیدتان از طرف آنها مبالغ استفاده شده را صدقه دهید.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

نور;341435 نوشت:

با سلام و عرض ادب

برای دریافت پاسخ ،سوال و جواب زیر راهگشا خواهد بود و با دانستن ملاک می توانیم تحقیق به عمل آوریم:

ملاک برای بگوییم شرکتی جزو کفار حربی است یا خبر چه چیز می باشد؟ آیا می توان گفت که شرکت های امریکایی جزو کفار حربی هستند یا خیر؟شرکت ها و یا سازمان هایی که به کفار در حال جنگ با مسلمانان مثل امریکا، اسرائیل و انگلیس یا به محاربین کمک می کنند و یا به عمل آنها راضی و خوشحال می شوند در حکم محارب هستند.

پایگاه اطلاع رسانی آیه الله مکارم به آدرس:
http://makarem.ir/Question/ViewQuestion.aspx?lid=0#

بی نهایت سپاسگذارم از همه دوستان و جناب نور

اما جناب نور ، همانطور که شاهد هستید این مسئله فراگیر شده، خیلی ها اصلا اطلاع ندارند انها هم مطلع میشوند با یک عالمه حجم دانلود که قبلا انجام داده اند مواجهه میشوند و جبران ان برایشان مبهم همراه با هراس است.

فلذا : 1- اگاه سازی عموم یا حداقل اهلش برای پیشگیری از به گناه ناخواسته افتادن
2- معرفی سایت های مورد تایید جهت دانلود رایگان حلال چه داخلی و چه خارجی(همان کفار حربی) بصورت واضح بسیار کارساز است.

3- البته پیشنهاد این حقیر این است که محصولات کفار حربی مشخص شود چون ما نمی دانیم کدام محصول از ان انهاست.

این سایت بسیار خوب که الحق من الانصاف ما را مدیون خودش بابت خدمات ارزنده اش کرده ، حال اگر بتواند کار گروهی برای بررسی در خواست کاربران سایت در این زمینه ایجاد کند در طی مدت زمانی نه نزدیک بلکه چند ماهه مثل همیشه خدمت بزرگی به خالق و خلق الله کرده ، از شما خواهش دارم طی جلسه ای با مسئولین و مدیریت محترم این مسئله را پیگیری کنید.

از زحمات بی دریغ و فراوان شما متشکرم:Gol::Gol::Gol:

*بسم ألله...*
سلام.
مرجع تقلید بنده،امام خامنه ای مدظله العالی ست.
منه کمترین،کفار حربی رو هرکسی که با اسلام مخالف ست و معاند با نظام مقدس جمهوری اسلامی ست فرض میکنم.
انشاءالله کارشناس محترم این تاپیک استاد "نور" بزرگوار
با صلاحدید خودشون لطفا لیستی از کفار حربی ارائه بفرمایند یا در صورت امکان بفرمایند از چه طریق رضایت صاحبان نرم افزارها و یا کتبی که دانلود شده بگیریم؟
خیلی ممنون
"وفقکم ألله لما یحب و یرضی"

[="Tahoma"][="Black"]

همره;341497 نوشت:
بی نهایت سپاسگذارم از همه دوستان و جناب نور اما جناب نور ، همانطور که شاهد هستید این مسئله فراگیر شده، خیلی ها اصلا اطلاع ندارند انها هم مطلع میشوند با یک عالمه حجم دانلود که قبلا انجام داده اند مواجهه میشوند و جبران ان برایشان مبهم همراه با هراس است. فلذا : 1- اگاه سازی عموم یا حداقل اهلش برای پیشگیری از به گناه ناخواسته افتادن 2- معرفی سایت های مورد تایید جهت دانلود رایگان حلال چه داخلی و چه خارجی(همان کفار حربی) بصورت واضح بسیار کارساز است. 3- البته پیشنهاد این حقیر این است که محصولات کفار حربی مشخص شود چون ما نمی دانیم کدام محصول از ان انهاست. این سایت بسیار خوب که الحق من الانصاف ما را مدیون خودش بابت خدمات ارزنده اش کرده ، حال اگر بتواند کار گروهی برای بررسی در خواست کاربران سایت در این زمینه ایجاد کند در طی مدت زمانی نه نزدیک بلکه چند ماهه مثل همیشه خدمت بزرگی به خالق و خلق الله کرده ، از شما خواهش دارم طی جلسه ای با مسئولین و مدیریت محترم این مسئله را پیگیری کنید. از زحمات بی دریغ و فراوان شما متشکرم

با سلام و عرض ادب

از پیشنهاد خوبتان بسیار سپاسگزاریم ولی آنچه بیان شد مربوط به مباحث موضوع شناسی است که از حیطه فعالیت انجمن احکام خارج است البته اخیرا موسسه موضوع شناسی فقهی بدنبال روشن کرده موضوعات فقهی می باشند که ان شاالله اگر در این مورد هم پژوهشی تهیه شد به اطلاع کاربران بزرگوار خواهیم رساند.

همواره به سلامت باشید.[/]

[="Tahoma"][="Black"]

سادات موسوی;341524 نوشت:
*بسم ألله...* سلام. مرجع تقلید بنده،امام خامنه ای مدظله العالی ست. منه کمترین،کفار حربی رو هرکسی که با اسلام مخالف ست و معاند با نظام مقدس جمهوری اسلامی ست فرض میکنم. انشاءالله کارشناس محترم این تاپیک استاد "نور" بزرگوار با صلاحدید خودشون لطفا لیستی از کفار حربی ارائه بفرمایند یا در صورت امکان بفرمایند از چه طریق رضایت صاحبان نرم افزارها و یا کتبی که دانلود شده بگیریم؟ خیلی ممنون "وفقکم ألله لما یحب و یرضی"

با سلام و احترام خدمت شما کاربر بزرگوار

نظر مقام معظم رهبری در مورد تولیدات خارجی مبنی بر وجود یا عدم وجود قرارداد با ایشان است و نه براساس کفار حربی که در پستهای قبلی نظرشان و همچنین وظیفه مکلف نسبت به دانلودهای قبلی بیان شد اگر بعد از مطالعه هم ابهامی باقی ماند در خدمتتان هستیم.

موفق و موید باشید.[/]

با سلام
بنده قصد بحث فقهی ندارم چون صلاحیتشا ندارم ولی یه سری نکاتی را میگم که نامربوط به مبحث نیست.
اولا در مورد کپی رایت در مورد محصولات داخلی که واضحه کار درستی نیست. و من بهش پایبند بودم و کار سختی نیست چون مثلا دیدن یه فیلم ایرانی ضرورتی نداره که بخواهیم کپی کنیم یا اگه خواستیم ببینیم هزینه زیادی برای ما نداره.
در مورد غول های نرم افزاری مانند مایکروسافت مطمئن باشید که سیاست این شرکتهاست که اجازه غیر قانونی را میدن که اشخاص را در کشور های در حال توسعه وابسته به نرم افزارهای خودشون میکنن تا بعد از توسعه یافتن بازار اون کشور را در اختیار خودشون بگیرن و استفاده از نرم افزارهای اوپن سورس و رایگان در این کشورها فراگیر نشه .
در مورد نرم افزارهای تخصصی مثل نرم افزارهای مهندسی مثلا متلب که قیمتش چند هزار دلاره که ما وسعش را نداریم که بخریم و از طرفی منفعتش با مقالاتی که برای خودشون فرستاده میشه بهشون میرسه.

اما میمونه یه سری شرکتهای نرم افزاری که خرده نرم افزار تولید میکنن که احتمالا کرک این نرم افزار ها توسط همان غول های نرم افزاری پخش میشه و مطمئنا رضایتی در استفاده از نرم افزارشون توسط ما نیست.

کلا در مورد کشورهای ابر قدرت اون زمانی که دانش مسلمانها را دزدیدن و به اسم خودشون پخش کردن اشکالی نداشت که حالا ادعای رعایت کپی رایت دارن. گرچه کار اشتباه اونها کار ما را توجیه نمیکنه. ولی هر وقت حقوق مارا رعایت کردند ما هم حقوقشون را رعایت می کنیم.

بهترین کار هم اینه که به مهندسین نرم افزارمون امکانات بدیم تا نیازمون را برطرف کنن. یا استفاده از نرم افزار های رایگان را آموزش بدیدم.

به نام خدا.

آقا ... اول نیاز رو تامین کنید بعد تحریم! وقتی ما برای کوچکترین کار های مهندسی به نرم افزار هایی احتیاج داریم که توسط خارجی ها تولید میشه نمیتونیم بگیم دیگه استفاده نکنید!

بچه رو هم میخوان کارد از دستش بگیرن اول شکلات میدن به دستش بعد کارد رو میگرن.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

[="DimGray"]واااااای منم تا حالا اصلا نمی دونستم که دانلود کردن بعضی چیزا اشکال داره

یعنی گناه داشته!؟ چه چیزا که ادم نمی دونه بعد یه دفه متوجه میشه:Moteajeb!:

اگه اگاهی بیشتری بدید واقعا لطف کردید[/]

[="Tahoma"][="Black"]

Ahoo-71;342186 نوشت:
واااااای منم تا حالا اصلا نمی دونستم که دانلود کردن بعضی چیزا اشکال داره یعنی گناه داشته!؟ چه چیزا که ادم نمی دونه بعد یه دفه متوجه میشه اگه اگاهی بیشتری بدید واقعا لطف کردید

با سلام و عرض ادب

اگر مرجع تقلیدتان را بیان نمایید بهتر درخدمتتان هستیم ضمن اینکه در تاپیکهای زیر هم مباحث مفصلی بیان شده است:
http://www.askdin.com/forum272.html

موفق و موید باشید.[/]

نور;342599 نوشت:
[="tahoma"][="black"]

با سلام و عرض ادب

اگر مرجع تقلیدتان را بیان نمایید بهتر درخدمتتان هستیم ضمن اینکه در تاپیکهای زیر هم مباحث مفصلی بیان شده است:
http://www.askdin.com/forum272.html

موفق و موید باشید.

[/][/]

سلام
ممنون میشم

مرجع تقلید: ایت الله خامنه ای

با سلام.

حق دوست;341777 نوشت:
در مورد غول های نرم افزاری مانند مایکروسافت مطمئن باشید که سیاست این شرکتهاست که اجازه غیر قانونی را میدن

شرکت های بزرگ اجازه کپی غیرقانونی میدن ؟!!!!

حق دوست;341777 نوشت:
در مورد نرم افزارهای تخصصی مثل نرم افزارهای مهندسی مثلا متلب که قیمتش چند هزار دلاره که ما وسعش را نداریم که بخریم و از طرفی منفعتش با مقالاتی که برای خودشون فرستاده میشه بهشون میرسه.

یعنی اگه ما اتومبیل یه میلیاردر رو بدزدیم بعد باهاش مسافرکشی کنیم بعد نصف پول مسافرکشی رو به خودش بدیم حلال می شه ؟!

ضمناً می دونستید تو نوشتن مطلب دانشمندان مسلمان و ایرانی هم نقش دارن؟
می تونید روز قیامت جوابشون رو بدید ؟!

[="Tahoma"][="Black"]

Ahoo-71;342664 نوشت:
سلام ممنون میشم مرجع تقلید: ایت الله خامنه ای

با سلام و تشکر از شما

نظر مقام معظم رهبری در این پست http://www.askdin.com/post341600-21.html بیان شد.

از همراهی شما سپاسگزارم[/]

essin;339407 نوشت:
سلام خسته نباشید
بنده مدیر یک سایت هستم میخواستم لینک دانلود سریالهای تلویزیونی را در سایت قرار بدم (سریالهایی که از شبکه های صدا و سیما بصورت رایگان پخش میشوند) اما دچار شک شدم که آیا قرار دادن لینک دانلود این سریالها مشکل دارد یا نه؟ البته منظورم از نظر کپی رایت هست که مشکلی دارد یا خیر؟ ممنون میشم اگر به این سوال پاسخ دهید
موفق باشید

با عرض سلام.در صورتی که از نظر قانون تخلف تلقی نشود و از نظر مد یرت صدا سیما حقوقی ملاحظه نکرده باشد اشکال ندارد.

پیشنهاد خوبیست....
همچنین در نرم افزارهای وطنی که اونا هم متاسفانه کپی میشن

همره;341013 نوشت:
متشکر از لطف بسیا زیاد شما

اما من از شما کارشناس های بزرگوار در خواستی داشتم:

یا

همه کشورهایی که کفار حربی هستند رو معرفی کنی

یا

محصولاتشون رو که با خیال راحت بریم دانلود کنیم

یا

...

و

تمام سایت های داخلی و خارجی مورد تایید رو که با خیال راحت بتونیم ازشون رایگان همه چی دانلود کنیم .

با اینکار باعث جلوگیری از گناه خیلی افراد میشید و اجر زیادی ان شاءالله خدا براتون در نظر میگیره:Gol::Gol::Gol:
موضوع قفل شده است