جمع بندی آیا من طلسم و جادو شده ام؟

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا من طلسم و جادو شده ام؟

سلام دوستان
من اخیرا نامزد کردم و بین من و نامزدم هر هفته یک بحثی پش میاد و حتی من هر کاری میکنم باز هم این یک هفته اتفاق میفته . خودم هم تعجب میکنم چون من با خانواده ام با دوستانم معمولا بحث نمیکنم یا خیلی کم پیش میاد ولی نمیدونم با ایشون کنترل احساساتم رو از دست میدم در حالی که با دیگران اصلا اینطور نیستم و هر قدر هم سعی میکنم خودم رو کنترل کنم باز هم دوباره این هر هفته اتفاق میفته تا حدی که نامزدم این دو هفته اخیر میخواست ارتباطش رو با من قطع کنه ؟!!!نمیدونم ممکن هست طلسم و جادو شده باشم ؟و به علاوه قبلا خواستگار های دختر چند تایی داشته داشته!!!!

با نام و یاد دوست

با سلام خدمت شما خواهر محترم و تشکر از لطف و اعتمادتون
اصل تنش و اختلاف بین دو انسان به طور کلی طبیعی است. یعنی ما به عزیزترین خویشاوندان خود هم در تمام ابعاد و مسائل زندگی اشتراک و اتحاد نظر نداریم و گاهی ممکن است بر سر مسائلی با هم مشاجره هم بکنیم.
زندگی دوران نامزدی برای جوانان با انتظارات و آرزوهایی و حتی خیالپردازی هایی همراه است. گاهی آن قدر رمانتیک این دوران دیده می شود که افراد کوچک ترین تنش را آخر خط به حساب می آورند.
و زمانی مقایسه زندگی با عروس و دامادهای جدید دیگر می تواند مشکل ساز باشد چون به طور طبیعی از آنها دوریم و از مشاجراتشان بی خبر. بنابراین فکر می کنیم مرغ همسایه غاز است و مرغ بخت و اقبال خود را مورد بی توجهی قرار می دهیم.
سحر و طلسم
سحر و جادو اگر چه به طور کلی حقیقت دارد ولی براساس گفته مراجع تقلید که بزرگترین کارشناسان دین هستند فقط افراد محدودی به این علم دست دارند ولی مدعی آگاهی به آن خیلی زیادند. افراد شیادی که از آب گل آلود ماهی می گیرند و پول پاروی کنند در گرداب اختلاف خانواده و مشکلات.
بنابراین ذهن خود را از این امر منصرف کنید و به طور کلی با دادن صدقه، دعا، توسل به ائمه به خصوص امام زمان، نماز اول وقت، خواندن حدیث کسا و زیارت عاشورا بلاها را دفع کنید.
حل مسائل
در مدارس وقتی به دانش آموزان مسأله ای می دهند اغلب بدون این که روی مسأله تأمل کنند می خواهند زود به نتیجه برسند به همین دلیل هنوز مسأله را متوجه نشده به چشمان منتظر معلم نگاه می کنند و سریع می گویند ضرب می کنیم، می بینند باز معلم نگاه می کند می گویند جمع نه تفریق می کنیم و...
این روش را ما در زندگی خودمان هم اجرا می کنیم.
دانشمندان می گویند خوب فهمیدن مشکل و مسأله نیمی از پاسخ است.
خب الان چه کنیم؟
مشکل را به شکل مسإله بنویسید؟
عوامل اختلاف من و همسرم چیست؟
چقدر من سهیم هستم؟ و چقدر او؟
آیا دقیقاً می دانم چرا او از من دلخور می شود؟
انتظارات او از من چیست؟
آیا من در مورد او بدگمان شده ام یا کسی از او بد گفته؟
چقدر سوء تفاهم ممکن است سبب مشکل ما باشد؟
آیا وسوسه شیطان بد سیرت می تواند دخیل باشد؟ چاره چیست؟
آیا انتظارات من از او واقع بینانه است؟
این روزها حال من چه طور است یعنی ممکن است بیماری یا کسالت یا ایام ماهانه حال و حوصله برایم نگذاشته باشد و....

اغلب موارد مجموعه از علل دخیل در مشکل است؟
بعد از نوشتن مسائل بالا
در وقتی که آرامش دارید با توجه به تجارب و اطلاعات خود پاسخ آنها را جداگانه بنویسید. از افرادی که در زندگی شما حضور دارند و مسائل شما را می دانند و با خلق و شخصیت شما آشنایی دارند مشورت کنید و انتقادات و پیشنهادات شان را بنویسید.
بهتر است آنها را بعد به همسرتان مرور کنید.

خب این طوری خیلی مشکل شفاف تر می شود.
به عبارت دیگر وقتی ما می دانیم دشمن مشکل از کجا حمله می کند بهتر می توانم برای دفاع و مقابله خود را آماده کنم.
برای جنگ با مشکل باید از نرم افزارهای مربوط به خانواده مثل خانواده موفق( مرکز تحقیقات نور، نرم افزاری کوثر کمک بگیریم
می توانیم مشکل را با فردی با تجربه که مورد قبول دو طرف است و یا مشاور خانواده در میان بگذاریم و تا زود است مانع دلخوری و کدورت شویم چون مشکلات در این ایام اگر حل نشود مثل توده بهمن تخریب گر می شود.
نیز از کتب مروبط به همسران مانند رازهای درباره زنان، رازهایی درباره مردان و آیین همسرداری آیت الله امینی کمک بگیرید

lotus;339066 نوشت:
من اخیرا نامزد کردم و بین من و نامزدم هر هفته یک بحثی پش میاد و حتی من هر کاری میکنم باز هم این یک هفته اتفاق میفته . خودم هم تعجب میکنم چون من با خانواده ام با دوستانم معمولا بحث نمیکنم یا خیلی کم پیش میاد ولی نمیدونم با ایشون کنترل احساساتم رو از دست میدم در حالی که با دیگران اصلا اینطور نیستم و هر قدر هم سعی میکنم خودم رو کنترل کنم باز هم دوباره این هر هفته اتفاق میفته تا حدی که نامزدم این دو هفته اخیر میخواست ارتباطش رو با من قطع کنه ؟!!!نمیدونم ممکن هست طلسم و جادو شده باشم ؟و به علاوه قبلا خواستگار های دختر چند تایی داشته داشته!!!!

قطعا نمی توان نقش شیاطین در اختلافات زناشوئی را بی رنگ دانست
ولی توجه داشته باشید که انها دعوت می کنند و ما لبیک
پس با کظم غیظ و خویشتنداری و رعایت مسائل بالا که جناب دکتر حامی فرمودند به انها مجال فعالیت ندهید

پیامبر می فرمایند در پایان هر روز شیاطین گرد هم می ایند و گزارششان را به ابلیس بزرگ لعنت الله علیه ارائه می دهند و بالاترین تقدیر از شیطانی می شود که انروز بین زن و شوهری اختلاف انداخته باشد

یا علی

سلام انشا الله به پای هم پیر شید،این حرف ها درسته طلسم هست حتی در مورد دعاوطلسم در قران هم اومده،سوره بقره،تو می تونی از تعقیبات مشترک نماز که سوره ناس فلق و توحید توشه بخونی که خدا خودش مواظبتون میشه،بعدشم حدیث هم هست که وقتی وصلتی جور میشه شیطان تمام تلاش خودشو میکنه که وصلتو به هم بزنه،و نکته آخر تو دوره نامزدی یه دوره رویایی هستش و ناز کردن زیاد سعی کنید بیشتر با منطق مشکلات رو حل کنید

[="teal"]با سلام

راهی که به ذهن بنده میرسه اینه که کمتر آغاز کننده هر بحثی باشید

و در کل سعی کنید کمتر صحبت کنید و به خدا توکل کنید[/]

با سلام

این پستم خطاب به شخص خاصی نیست و کلی عرض میکنم!
در خصوص عرفان اسلامی باید عارف یا متخصص آن نظر دهد! در خصوص فقه هم همینطور! مشکلاتی مانند سحر هم باید توسط متخصص خود تشخیص و علاجش صورت گیرد!
کارشناس دینی حتی در سطح مرجعیت نمیتواند در این موارد نظر دهد مگر اینکه به آن علم داشته باشد!

متاسفانه برخی، سحر و چشم زخم و.. را منکر میشوند حتی در تفاسیر آیات هم این اتفاق افتاد مانند تفسیر سوره فلق که جناب علامه طباطبایی تاثیر سحر بر بدن پیامبر (نه عقل پیامبر) را با اسنادی بیان کردند اما در تفسیر نمونه این قضیه واهی و بی اساس ذکر شد!

البته دستورات قرآنی برای تشخیص هست که شخص میتواند انجام دهد و بفهمد آیا مشکل سحر یا چشم زخم یا همزاد و... دارد یا خیر؟! اگر مشکل داشت باید به متخصص آن مراجعه کند!

در خصوص متخصص حل این مشکلات در تاپیکهای زیر مطالبی قرار دادم

http://www.askdin.com/thread8754.html

http://www.askdin.com/thread25344.html

حرز زیر از امام هادی علیه السلام است که برای فرزند در گ
هواره شان نوشته بودند
حرز زیر نشون میده که ما از خیلی چیزا بی اطلاعیم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ اللَّهُمَّ رَبَّ الْمَلَائِكَةِ وَ الرُّوحِ وَ النَّبِيِّينَ وَ الْمُرْسَلِينَ وَ قَاهِرَ مَنْ فِي السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرَضِينَ وَ خَالِقَ كُلِّ شَيْ‏ءٍ وَ مَالِكَهُ كُفَّ عَنَّا بَأْسَ أَعْدَائِنَا وَ مَنْ أَرَادَ بِنَا سُوءاً مِنَ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ وَ أَعْمِ أَبْصَارَهُمْ وَ قُلُوبَهُمْ وَ اجْعَلْ بَيْنَنَا وَ بَيْنَهُمْ حِجَاباً وَ حَرَساً وَ مَدْفَعاً إِنَّكَ رَبُّنَا لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ لَنَا إِلَّا بِاللَّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْنَا وَ إِلَيْهِ أَنَبْنَا وَ إِلَيْهِ الْمَصِيرُ-

رَبَّنا لا تَجْعَلْنا فِتْنَةً لِلَّذِينَ كَفَرُوا وَ اغْفِرْ لَنا رَبَّنا إِنَّكَ أَنْتَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ رَبَّنَا عَافِنَا مِنْ كُلِّ سُوءٍ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ دَابَّةٍ أَنْتَ آخِذٌ بِناصِيَتِها وَ مِنْ شَرِّ مَا يَسْكُنُ فِي اللَّيْلِ وَ النَّهَارِ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ سُوءٍ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ ذِي شَرٍّ رَبَّ الْعَالَمِينَ وَ إِلَهَ الْمُرْسَلِينَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ أَجْمَعِينَ وَ أَوْلِيَائِكَ وَ خُصَّ مُحَمَّداً وَ آلَهُ أَجْمَعِينَ بِأَتَمِّ ذَلِكَ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ

بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ أُومِنُ بِاللَّهِ وَ بِاللَّهِ أَعُوذُ وَ بِاللَّهِ أَعْتَصِمُ وَ بِاللَّهِ أَسْتَجِيرُ وَ بِعِزَّةِ اللَّهِ وَ مَنْعَتِهِ أَمْتَنِعُ مِنْ شَيَاطِينِ الْإِنْسِ وَ الْجِنِّ وَ مِنْ رَجِلِهِمْ وَ خَيْلِهِمْ وَ رَكْضِهِمْ وَ عَطْفِهِمْ وَ رَجْعَتِهِمْ وَ كَيْدِهِمْ وَ شَرِّهِمْ وَ شَرِّ مَا يَأْتُونَ بِهِ تَحْتَ اللَّيْلِ وَ تَحْتَ النَّهَارِ مِنَ الْبُعْدِ وَ الْقُرْبِ وَ مِنْ شَرِّ الْغَائِبِ وَ الْحَاضِرِ و الشَّاهِدِ وَ الزَّائِرِ أَحْيَاءً وَ أَمْوَاتاً أَعْمَى وَ بَصِيراً وَ مِنْ شَرِّ الْعَامَّةِ وَ الْخَاصَّةِ وَ مِنْ شَرِّ نَفْسٍ وَ وَسْوَسَتِهَا وَ مِنْ شَرِّ الدَّنَاهِشِ وَ الْحِسِّ وَ اللَّمْسِ وَ اللُّبْسِ وَ مِنْ عَيْنِ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ وَ بِالاسْمِ الَّذِي اهْتَزَّ بِهِ عَرْشُ بِلْقِيسَ

وَ أُعِيذُ دِينِي وَ نَفْسِي وَ جَمِيعَ مَا تَحُوطُهُ عِنَايَتِي مِنْ شَرِّ كُلِّ صُورَةٍ وَ خَيَالٍ أَوْ بَيَاضٍ أَوْ سَوَادٍ أَوْ تِمْثَالٍ أَوْ مُعَاهَدٍ أَوْ غَيْرِ مُعَاهَدٍ مِمَّنْ يَسْكُنُ الْهَوَاءَ وَ السَّحَابَ وَ الظُّلُمَاتِ وَ النُّورَ وَ الظِّلَّ وَ الْحَرُورَ وَ الْبَرَّ وَ الْبُحُورَ وَ السَّهْلَ وَ الْوُعُورَ وَ الْخَرَابَ وَ الْعُمْرَانَ وَ الْآكَامَ وَ الْآجَامَ وَ الغِيَاضَ وَ الْكَنَائِسَ وَ النَّوَاوِيسَ وَ الْفَلَوَاتِ وَ الْجَبَّانَاتِ وَ مِنْ شَرِّ الصَّادِرِينَ وَ الْوَارِدِينَ مِمَّنْ يَبْدُو بِاللَّيْلِ وَ يَنْتَشِرُ بِالنَّهَارِ وَ بِالْعَشِيِّ وَ الْإِبْكَارِ وَ الْغُدُوِّ وَ الْآصَالِ وَ الْمُرِيبِينَ وَ الْأَسَامِرَةِ وَ الْأَفَاتِرَةِ وَ الْفَرَاعِنَةِ وَ الْأَبَالِسَةِ وَ مِنْ جُنُودِهِمْ وَ أَزْوَاجِهِمْ وَ عَشَائِرِهِمْ وَ قَبَائِلِهِمْ وَ مِنْ هَمْزِهِمْ وَ لَمْزِهِمْ وَ نَفْثِهِمْ وَ وِقَاعِهِمْ وَ أَخْذِهِمْ وَ سِحْرِهِمْ وَ ضَرْبِهِمْ وَ عَبَثِهِمْ وَ لَمْحِهِمْ وَ احْتِيَالِهِمْ وَ اخْتِلَافِهِمْ-

وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ ذِي شَرٍّ مِنَ السَّحَرَةِ وَ الْغِيلَانِ وَ أُمِّ الصِّبْيَانِ وَ مَا وَلَدُوا وَ مَا وَرَدُوا وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ ذِي شَرٍّ دَاخِلٍ وَ خَارِجٍ وَ عَارِضٍ وَ مُتَعَرِّضٍ وَ سَاكِنٍ وَ مُتَحَرِّكٍ وَ ضَرَبَانِ عِرْقٍ وَ صُدَاعٍ وَ شَقِيقَةٍ وَ أُمِ مِلْدَمٍ وَ الْحُمَّى وَ الْمُثَلَّثَةِ وَ الرِّبْعِ وَ الْغِبِّ وَ النَّافِضَةِ وَ الصَّالِبَةِ وَ الدَّاخِلَةِ وَ الْخَارِجَةِ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ دَابَّةٍ أَنْتَ آخِذٌ بِناصِيَتِها إِنَّكَ عَلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى نَبِيِّهِ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ

وَ اتَّبَعُوا مَا تَتْلُوا الشيَطِينُ عَلي مُلْكِ سلَيْمَنَ وَ مَا كفَرَ سلَيْمَنُ وَ لَكِنَّ الشيَطِينَ كَفَرُوا يُعَلِّمُونَ النَّاس السحْرَ وَ مَا أُنزِلَ عَلي الْمَلَكينِ بِبَابِلَ هَرُوت وَ مَرُوت وَ مَا يُعَلِّمَانِ مِنْ أَحَد حَتي يَقُولا إِنَّمَا نحْنُ فِتْنَةٌ فَلا تَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا يُفَرِّقُونَ بِهِ بَينَ الْمَرْءِ وَ زَوْجِهِ وَ مَا هُم بِضارِّينَ بِهِ مِنْ أَحَد إِلا بِإِذْنِ اللَّهِ وَ يَتَعَلَّمُونَ مَا يَضرُّهُمْ وَ لا يَنفَعُهُمْ وَ لَقَدْ عَلِمُوا لَمَنِ اشترَاهُ مَا لَهُ في الاَخِرَةِ مِنْ خَلَق وَ لَبِئْس مَا شرَوْا بِهِ أَنفُسهُمْ لَوْ كانُوا يَعْلَمُون (102)
وَ لَوْ أَنَّهُمْ ءَامَنُوا وَ اتَّقَوْا لَمَثُوبَةٌ مِّنْ عِندِ اللَّهِ خَيرٌ لَّوْ كانُوا يَعْلَمُونَ(103)

( يهود ) از آنچه شياطين در عصر سليمان بر مردم مي خواندند پيروي مي كردند ، سليمان هرگز ( دست به سحر نيالود و ) كافر نشد ، و لكن شياطين كفر ورزيدند و به مردم تعليم سحر دادند ( و نيز يهود ) از آنچه بر دو فرشته بابل هاروت و ماروت نازل شد پيروي كردند ، ( آنها طريق سحر كردن را براي آشنائي به طرز ابطال آن به مردم ياد مي دادند ) و به هيچ كس چيزي ياد نمي دادند مگر اينكه قبلا به او مي گفتند ما وسيله آزمايش شما هستيم ، كافر نشويد ( و از اين تعليمات سوء استفاده نكنيد ) ولي آنها از آن دو فرشته مطالبي را مي آموختند كه بتوانند به وسيله آن ميان مرد و همسرش جدائي بيفكنند ( نه اينكه از آن براي ابطال سحر استفاده كنند ) ولي هيچگاه بدون فرمان خدا نمي توانند به انساني ضرر برسانند ، آنها قسمتهائي را فرا مي گرفتند كه براي آنان زيان داشت و نفعي نداشت ، و مسلما مي دانستند هر كسي خريدار اين گونه متاع باشد بهره اي در آخرت نخواهد داشت و چه زشت و ناپسند بود آنچه خود را به آن مي فروختند اگر علم و دانشي مي داشتند ! .
- و اگر آنها ايمان مي آوردند و پرهيزكاري پيشه مي كردند پاداشي كه نزد خداوند بود براي آنان بهتر بود ، اگر آگاهي داشتند .

مطالب بیشتر در لینک زیر

http://www.askdin.com/thread11346-12.html

lotus;339066 نوشت:
سلام دوستان من اخیرا نامزد کردم و بین من و نامزدم هر هفته یک بحثی پش میاد و حتی من هر کاری میکنم باز هم این یک هفته اتفاق میفته . خودم هم تعجب میکنم چون من با خانواده ام با دوستانم معمولا بحث نمیکنم یا خیلی کم پیش میاد ولی نمیدونم با ایشون کنترل احساساتم رو از دست میدم در حالی که با دیگران اصلا اینطور نیستم و هر قدر هم سعی میکنم خودم رو کنترل کنم باز هم دوباره این هر هفته اتفاق میفته تا حدی که نامزدم این دو هفته اخیر میخواست ارتباطش رو با من قطع کنه ؟!!!نمیدونم ممکن هست طلسم و جادو شده باشم ؟و به علاوه قبلا خواستگار های دختر چند تایی داشته داشته!!!!

با سلام
یقینا تلاش برای اصلاح بین خود نمی کنید.و بدانید طلسم و جادویی در کار نیست.
از حضرت آقای بهجت ره پرسیند چکار کنیم شادی و عشق در بین من و همسرم باشد که فرمودند صبر و گذشت داشته باشید.
شما چقدر نسبت به خطاهای او صبر کردید و بعد گذشت؟
آیا هر باری که اشتباه کرد سعی کردید به رویش نیاورید؟
آیا سعی کردید احترامش رو پیش خودت و خانواده ات حفظ کنی؟
با بی دقتی به هر یک از این موارد منشا اختلاف شروع و بعد کار سخت می شود.
شما :
1. بدانید اگر تلاش نکنید وضع خیلی بدتر از این ها می شود.
2. او را با هیچ مردی مقایسه نکنید و بدانید شوهر شما می تواند بهترین باشد.
3. هر جا خطلایی کرد و بی لطفی کرد به حساب سادگی و بی دقتیش بگذارید نه چیز دیگر.
4. بدانید مردان از شنیدن اشتباهات خود ناراحت نمی شوند فقط در صورتی که همسرانشان با گریه و عصابی تذکر دهند ناراحت و قبول نمیکنند.
5. اجازه ندید اصلا کسی در زندگی شما دخالت کند و اگر مادر و خواهر و ... از شوهر شما بد میگند حتما شما دفاع و حمایت کنید.
6. با هم زیاد تفریح برید و دقت کامل کنید که در تفریح اصلا مشکلات و بحث های خانوادگی که باعث دعوا می شود مطرح نکنید.

lotus;339066 نوشت:
سلام دوستان
[="darkgreen"] ببنید اگر بخواییم ازین بُعد و با دید سطحی به مساله نگاه کنیم
میتونیم بگیم همه مشکلات یه جور جادو و طلسم هستند این شیطنت ها از فلانی و بهمانیه
و همینطوری مساله رو باور کنیم تا خواسته یا ناخواسته ما رو له یا آلوده کنه
هر چی داریم رو بذاریم برای رفتن پیش فلانی و بهمانی و تا اخر عمر درگیر خیالاتی باشیم
که حقیقت نداشته و ما با ضعف ایمان و باور غلط به اون جسمیت دادیم .

ریشه اینطور مشکلات میتونه از عادات بد گذشته یا از باور حال ادما باشه
مثلا مخاطب عصبی باشه که باید زمان برخورد با این شخص اصولی رو رعایت کرد تا بهم نریزه .
میتونه باور غلط از طرفین نسبت به هم باشه که نمیذاره اون پیوند اونجور که باید شکل بگیره ...

روی صحبتم با شما نیست
کلی عرض میکنم
نشانه صفات شیطانی فقط جنایتکار بودن یک آدم نیست .
ادم مغرور . دروغگو . بد دهان و امثالهم در صورت تکرار و اصرار به مقامهای شیطانی میرسند
که مجبور و موظف به غرور ورزی و دروغگویی و بددهانی میشند بطوریکه

طرف نمیخواد دروغ بگه ولی میگه و زود ازش میگذره
طرف نمیخواد عصبی بشه ولی میشه و به گردن نمیگیره
شما نمیخوایی جنگ بشه ولی میشه و مشکل رو به چیز دیگری ربط میدی ...

ولی راهش این نیست
نواقص و اشتباهات خود را بپذیریم تا کمتر اشتباه کنیم
وقتی اشتباه رو قبول کردید یعنی بهش نزدیک شدید و میتونید شناساییش کنید
تا با دقت و سرعت بیشتری مغلوبش کنید .

تفریحی که جناب شیخ هادی گفتند
در جای سالم و سلامت یا طبیعت عالیه

قبل از ارتباط حضوری تلفنی یا ... با افرادی که
فکر میکنید دارای مشکلاتی ازین شکل هستند
قرآن بخوانید و با خدا عبادت کنید و اگر هدف متعالی هست حتما درونن از خدای خود طلب کمک و راه گشایی کنید .

دستور ندیم .
دروغ نگیم .
غیبت نکنیم .
به دیگران نخندیم .
و .................[/]

میشه نظر مراجع معظم رو راجع به طلم و جادو و مهره مار و چشم زخم ذکر بفرمایید که همه چیز روشن گردد ان شا الله

antiuwamism;343537 نوشت:
میشه نظر مراجع معظم رو راجع به طلم و جادو و مهره مار و چشم زخم ذکر بفرمایید که همه چیز روشن گردد ان شا الله

باسلام

از نظر مراجع تقلید، هر گونه عمل سحر حرام است اما دعانویسی که در آن ادعیه ائمه معصومین یا طلسمات خیر و قرآنی... که با آداب خاص و با محلول گلاب و مشک و.. نوشته شود اشکالی ندارد.

http://www.askdin.com/thread8754.html

http://www.askdin.com/thread25344.html

مهره مار و .. هم در دین ما موثر و لازم شمرده نمیشود و چه بسا مکروه باشد! و بیشتر انگشتر سنگهای عقیق و فیروزه و... مستحب است و موثر و دینی شمرده میشود!

سوالتون رو باید در بخش احکام بپرسید با ذکر مرجع تقلیدتون!
در خصوص چشم زخم هم تو سایت جستجو کنید. تاپیکهایی موجود است

با تشکر ازین دوست عزیز. اما نظر اینه که آیا اونا به این چیزا و وجودشون اعتقاد دارند یا خرافات میدونن این هارو؟

antiuwamism;344005 نوشت:
با تشکر ازین دوست عزیز. اما نظر اینه که آیا اونا به این چیزا و وجودشون اعتقاد دارند یا خرافات میدونن این هارو؟

آیا سحر و چشم زخم میتونه در زندگی انسان تاثیر بذاره؟ لطفااساتید با احادیث پاسخ فرمایند

باسلام

سحر و چشم زخم البته که تاثیر دارد! در لینک زیر در خصوص آن با ذکر احادیث گفته شده!

http://www.askdin.com/post258528-6.html

خدایااااااااااااااااااا آخه چرا منو نمی کشی په !!! :soal:آخه دوست عزیز، برادر عزیز شما با چه حکمی میای این حرفو میزنی و نسخه ای رو که شخصیتی مثل آیت اله بهجت برا یکی پیچیده، عینن میپیچی برا یه بنده خدای دیگه، شمارو به هر چی ایمان دارید به این راحتیا حرف نزنید و حکم و تعبیر صادر نکنید،،،،،،، التمااااس می کنم، حتی شما استاد ارجمند، مشاور >گرانقدر و برادر بزرگوار که از شما هم ملتمسانه می خوام، که اگه دقیقاً پاسخ چیزیرو ندونستید( با سند و مدرک) پاسخی ندید شمارو بخدااااا، و بجای ارشادات روانشناختی که انشاءالله در تخصص - تاکید می کنم در تخصص - شماست، پاسخی هم جنس نام سایتتون که askDIN هست رو بدید.

شیخ هادی;342459 نوشت:
با سلام
یقینا تلاش برای اصلاح بین خود نمی کنید.و بدانید طلسم و جادویی در کار نیست.
از حضرت آقای بهجت ره پرسیند چکار کنیم شادی و عشق در بین من و همسرم باشد که فرمودند صبر و گذشت داشته باشید.
شما چقدر نسبت به خطاهای او صبر کردید و بعد گذشت؟
آیا هر باری که اشتباه کرد سعی کردید به رویش نیاورید؟
آیا سعی کردید احترامش رو پیش خودت و خانواده ات حفظ کنی؟
با بی دقتی به هر یک از این موارد منشا اختلاف شروع و بعد کار سخت می شود.
شما :
1. بدانید اگر تلاش نکنید وضع خیلی بدتر از این ها می شود.
2. او را با هیچ مردی مقایسه نکنید و بدانید شوهر شما می تواند بهترین باشد.
3. هر جا خطلایی کرد و بی لطفی کرد به حساب سادگی و بی دقتیش بگذارید نه چیز دیگر.
4. بدانید مردان از شنیدن اشتباهات خود ناراحت نمی شوند فقط در صورتی که همسرانشان با گریه و عصابی تذکر دهند ناراحت و قبول نمیکنند.
5. اجازه ندید اصلا کسی در زندگی شما دخالت کند و اگر مادر و خواهر و ... از شوهر شما بد میگند حتما شما دفاع و حمایت کنید.
6. با هم زیاد تفریح برید و دقت کامل کنید که در تفریح اصلا مشکلات و بحث های خانوادگی که باعث دعوا می شود مطرح نکنید.

خدایااااااااااااااااااا آخه چرا منو نمی کشی په !!! :soal:آخه دوست عزیز، برادر عزیز شما با چه حکمی میای این حرفو میزنی و نسخه ای رو که شخصیتی مثل آیت اله بهجت برا یکی پیچیده، عینن میپیچی برا یه بنده خدای دیگه، شمارو به هر چی ایمان دارید به این راحتیا حرف نزنید و حکم و تعبیر صادر نکنید،،،،،،، التمااااس می کنم، حتی شما استاد ارجمند، مشاور >گرانقدر و برادر بزرگوار که از شما هم ملتمسانه می خوام، که اگه دقیقاً پاسخ چیزیرو ندونستید( با سند و مدرک) پاسخی ندید شمارو بخدااااا، و بجای ارشادات روانشناختی که انشاءالله در تخصص - تاکید می کنم در تخصص - شماست، پاسخی هم جنس نام سایتتون که askDIN هست رو بدید.

سوال:
بین من و نامزدم هر هفته یک بحثی پش میاد و حتی من هر کاری میکنم باز هم این یک هفته اتفاق میفته . خودم هم تعجب میکنم چون من با خانواده ام با دوستانم معمولا بحث نمیکنم یا خیلی کم پیش میاد ولی نمیدونم با ایشون کنترل احساساتم رو از دست میدم در حالی که با دیگران اصلا اینطور نیستم و هر قدر هم سعی میکنم خودم رو کنترل کنم باز هم دوباره این هر هفته اتفاق میفته تا حدی که نامزدم این دو هفته اخیر میخواست ارتباطش رو با من قطع کنه ؟!!!نمیدونم ممکن هست طلسم و جادو شده باشم ؟

پاسخ:
با سلام خدمت شما خواهر محترم و تشکر از لطف و اعتمادتون
اصل تنش و اختلاف بین دو انسان به طور کلی طبیعی است. یعنی ما به عزیزترین خویشاوندان خود هم در تمام ابعاد و مسائل زندگی اشتراک و اتحاد نظر نداریم و گاهی ممکن است بر سر مسائلی با هم مشاجره هم بکنیم.
زندگی دوران نامزدی برای جوانان با انتظارات و آرزوهایی و حتی خیالپردازی هایی همراه است. گاهی آن قدر رمانتیک این دوران دیده می شود که افراد کوچک ترین تنش را آخر خط به حساب می آورند.
و زمانی مقایسه زندگی با عروس و دامادهای جدید دیگر می تواند مشکل ساز باشد چون به طور طبیعی از آنها دوریم و از مشاجراتشان بی خبر. بنابراین فکر می کنیم مرغ همسایه غاز است و مرغ بخت و اقبال خود را مورد بی توجهی قرار می دهیم.
سحر و طلسم
سحر و جادو اگر چه به طور کلی حقیقت دارد ولی براساس گفته مراجع تقلید که بزرگترین کارشناسان دین هستند فقط افراد محدودی به این علم دست دارند ولی مدعی آگاهی به آن خیلی زیادند. افراد شیادی که از آب گل آلود ماهی می گیرند و پول پاروی کنند در گرداب اختلاف خانواده و مشکلات.
بنابراین ذهن خود را از این امر منصرف کنید و به طور کلی با دادن صدقه، دعا، توسل به ائمه به خصوص امام زمان، نماز اول وقت، خواندن حدیث کسا و زیارت عاشورا بلاها را دفع کنید.
حل مسائل
در مدارس وقتی به دانش آموزان مسأله ای می دهند اغلب بدون این که روی مسأله تأمل کنند می خواهند زود به نتیجه برسند به همین دلیل هنوز مسأله را متوجه نشده به چشمان منتظر معلم نگاه می کنند و سریع می گویند ضرب می کنیم، می بینند باز معلم نگاه می کند می گویند جمع نه تفریق می کنیم و...
این روش را ما در زندگی خودمان هم اجرا می کنیم.
دانشمندان می گویند خوب فهمیدن مشکل و مسأله نیمی از پاسخ است.
خب الان چه کنیم؟
مشکل را به شکل مسإله بنویسید؟
عوامل اختلاف من و همسرم چیست؟
چقدر من سهیم هستم؟ و چقدر او؟
آیا دقیقاً می دانم چرا او از من دلخور می شود؟
انتظارات او از من چیست؟
آیا من در مورد او بدگمان شده ام یا کسی از او بد گفته؟
چقدر سوء تفاهم ممکن است سبب مشکل ما باشد؟
آیا وسوسه شیطان بد سیرت می تواند دخیل باشد؟ چاره چیست؟
آیا انتظارات من از او واقع بینانه است؟
این روزها حال من چه طور است یعنی ممکن است بیماری یا کسالت یا ایام ماهانه حال و حوصله برایم نگذاشته باشد و....

اغلب موارد مجموعه از علل دخیل در مشکل است؟
بعد از نوشتن مسائل بالا
در وقتی که آرامش دارید با توجه به تجارب و اطلاعات خود پاسخ آنها را جداگانه بنویسید. از افرادی که در زندگی شما حضور دارند و مسائل شما را می دانند و با خلق و شخصیت شما آشنایی دارند مشورت کنید و انتقادات و پیشنهادات شان را بنویسید.
بهتر است آنها را بعد به همسرتان مرور کنید.

خب این طوری خیلی مشکل شفاف تر می شود.
به عبارت دیگر وقتی ما می دانیم دشمن مشکل از کجا حمله می کند بهتر می توانم برای دفاع و مقابله خود را آماده کنم.
برای جنگ با مشکل باید از نرم افزارهای مربوط به خانواده مثل خانواده موفق( مرکز تحقیقات نور، نرم افزاری کوثر کمک بگیریم
می توانیم مشکل را با فردی با تجربه که مورد قبول دو طرف است و یا مشاور خانواده در میان بگذاریم و تا زود است مانع دلخوری و کدورت شویم چون مشکلات در این ایام اگر حل نشود مثل توده بهمن تخریب گر می شود.
نیز از کتب مروبط به همسران مانند رازهای درباره زنان، رازهایی درباره مردان و آیین همسرداری آیت الله امینی کمک بگیرید

موضوع قفل شده است