جمع بندی هدیه دادن یا تبریک تولد به نامزد

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
هدیه دادن یا تبریک تولد به نامزد

با سلام خدمت دوستان و کارشناسان عزیز.

یه سوال قبلا کرده بودم که لطف کرده و جواب گفته بودید.

حالا سوالم اینه که :

چند وقت دیگه تولد شخصی است که قصد ازدواج با ایشون رو دارم. مامانم صحبت کرده با خودشون و جواب بله رو گرفته ولی به دلیل داشتن خواهر بزرگتر پدرشون نمیزارن اول نامزد یا ازدواج کنن.

با توجه به این که من خودم با ایشون چند کلمه بیشتر در طول عمرم صحبت نکردم (دختر فامیل ما ست) آیا :
1- تبریک تولد به ایشون.....

کار دستی است ؟ چرا ؟
هدیه دادن چطور؟
کار درستی نیست چرا ؟

2 - با توجه به اینکه ایشون دختر دایی بنده هستن ...

آیا ازدواج با ایشون کراهت داره؟؟ چرا؟؟
من بابا و مامانم پسر عمو و دختر عمو بودن . ماشاالله خودم مث غول میمونم نحیف و لاغر هم نیستم.
منظورم اینه که میشه به این احادیث اعتماد کرد و سند معتبر داره؟

با نام و یاد دوست

[="Tahoma"][="Black"]

looooo;339043 نوشت:
با سلام خدمت دوستان و کارشناسان عزیز. یه سوال قبلا کرده بودم که لطف کرده و جواب گفته بودید. حالا سوالم اینه که : چند وقت دیگه تولد شخصی است که قصد ازدواج با ایشون رو دارم. مامانم صحبت کرده با خودشون و جواب بله رو گرفته ولی به دلیل داشتن خواهر بزرگتر پدرشون نمیزارن اول نامزد یا ازدواج کنن. با توجه به این که من خودم با ایشون چند کلمه بیشتر در طول عمرم صحبت نکردم (دختر فامیل ما ست) آیا : 1- تبریک تولد به ایشون..... کار دستی است ؟ چرا ؟ هدیه دادن چطور؟ کار درستی نیست چرا ؟ 2 - با توجه به اینکه ایشون دختر دایی بنده هستن ... آیا ازدواج با ایشون کراهت داره؟؟ چرا؟؟ من بابا و مامانم پسر عمو و دختر عمو بودن . ماشاالله خودم مث غول میمونم نحیف و لاغر هم نیستم. منظورم اینه که میشه به این احادیث اعتماد کرد و سند معتبر داره؟

با سلام و عرض ادب

تازمانی که صیغه محرمیت خوانده نشده باشد نامحرم هستید و هرگونه پیامک،گفتگو و یا هدیه دادن که محرک شهوت باشد یا مفسده داشته باشد جایز نیست.
ازدواج با دختردایی به لحاظ شرعی اشکال ندارد وبرای اطلاع از بحث روایی سوال خود را در انجمن حدیث پیگیری نمایید.

موفق و موید باشید.[/]

خب پس هدیه میخرم . میزارم بعد از محرمیت بهش میدم

ممنون

موضوع قفل شده است