نماز شبت قبول نیست!!!

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نماز شبت قبول نیست!!!

با سلام من یه جوان هستم که تمام واجبات انجام میدم نماز شب هم میخوانم

من مو های سرم بلند هست پیش یه اخوند رفتم ازش یه سوال داشتم وقتی مو های سرم را دید گفت تو که موهات بلنده نماز روزه هات حتی نماز شبت قبول نیست.ایا این درسته اگر میشه سریع جواب من بدید ممنون

با نام و یاد دوست

[="Tahoma"][="Black"]

حسین کریمی;338854 نوشت:
با سلام من یه جوان هستم که تمام واجبات انجام میدم نماز شب هم میخوانم من مو های سرم بلند هست پیش یه اخوند رفتم ازش یه سوال داشتم وقتی مو های سرم را دید گفت تو که موهات بلنده نماز روزه هات حتی نماز شبت قبول نیست.ایا این درسته اگر میشه سریع جواب من بدید ممنون

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤال شما

صرف بلند بودن موهای سر موجب بطلان نماز و روزه نیست . (1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع ، احکام نماز و روزه[/]

...باسلام
حكم بلند كردن مو براي اقايان از حد معمول و كوتاه كردن مو براي خانمها (پسرانه كه بسيار رايج شده ) (با توجه به اين كه شبيه شدن مرد به زن و بالعكس حرام است)چيست؟

حسین کریمی;338854 نوشت:

من مو های سرم بلند هست پیش یه اخوند رفتم ازش یه سوال داشتم وقتی مو های سرم را دید گفت تو که موهات بلنده نماز روزه هات حتی نماز شبت قبول نیست.ایا این درسته اگر میشه سریع جواب من بدید ممنون

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

به نظر بنده شاید ظاهر شما چیزی فراتر از (فقط) یک موی بلند بوده... شاید... فقط حدسه... و یا شاید هم اون روحانی با شما شوخی کرده باشه و شما فکر کردید که جدی هست...

البته این رو هم فراموش نکنید که کسی که خودش رو به شکل غیر مسلمانها در بیاره (در اون شکی نیست که) به زودی مثل اونها خواهد شد... و فراموش نکنید خوارج هم نماز شب می خوندن...

یا حسین شهید (ع)

ماه نورد;339171 نوشت:
البته این رو هم فراموش نکنید که کسی که خودش رو به شکل غیر مسلمانها در بیاره (در اون شکی نیست که) به زودی مثل اونها خواهد شد... و فراموش نکنید خوارج هم نماز شب می خوندن...

ببخشید شما بر چه ملاکی ایشون رو از تشبه به غیر مسلمانها منع کردید؟ صرف بلند کردن مو که باعث تشبه نیست. در ضمن مساله خوارج هم ارتباطی به این بنده خدا ندارد لطفا در ارائه پاسخ به دیگران دقت کنید.

حسین کریمی;338854 نوشت:
با سلام من یه جوان هستم که تمام واجبات انجام میدم نماز شب هم میخوانم من مو های سرم بلند هست پیش یه اخوند رفتم ازش یه سوال داشتم وقتی مو های سرم را دید گفت تو که موهات بلنده نماز روزه هات حتی نماز شبت قبول نیست.ایا این درسته اگر میشه سریع جواب من بدید ممنون

سلام
صحت با قبولی تفاوت داره
یک وقت میگیم این شرایط در نماز باشه صحیحه
مفهومش این نیست که قبوله
لذا برای قبولی به ما معیار دادن
فرمودند هر اندازه از گناهان دور شدید بدونید همون اندازه نمازتون قبول شده
منظور حاج آقا هم احتمالا همین بوده
والله الموفق

مدیر اجرایی;339570 نوشت:

ببخشید شما بر چه ملاکی ایشون رو از تشبه به غیر مسلمانها منع کردید؟ صرف بلند کردن مو که باعث تشبه نیست. در ضمن مساله خوارج هم ارتباطی به این بنده خدا ندارد لطفا در ارائه پاسخ به دیگران دقت کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

البته من به کسی که سلام نکنه جواب نمی دم ولی برای اینکه فکر نکنید لالم گفتم:

به نظر بنده موی بلند نشانه غیر مسلمان بودن نیست...

اگر منظور بنده رو کامل خونده باشید متوجه می شید که حرف بنده حساب حدسیات بود... ما که قیافه این آقا رو ندیدیم... گفتم شاید این آقا با قیافه زننده ای که شایسته یک مسلمان نیست خدمت حاج آقا رسیده باشند و حاج آقا رو ناراحت کرده باشند... بنده بر اون اساس اون پاسخ رو دادم...

همین چیزها بوده که نم نم و قطره قطره اومده جلو و بعد کاری کرده که همین شماها اسلام رو به دین سکولار تبدیل کنید... طرف میاد هی داد و بیداد میکنه فاطمه فاطمه... بدون اینکه بفهمه فاطمه برای چی مرد... بدبخت برای نماز مرد... برای اسلام مرد... با اون قیافت بلند شدی اومدی اینجا چیکار؟ اول برو رضایت فاطمه رو جلب کن بعد بیا... اگر ندونه مشکلی نیست... مهم قلبشه که برای معصوم می تپه ولی مشکل اینجاست که متاسفانه خیلی هاشون می دونن که این طرز قیافه رو فاطمه نمی پسنده و خودشون رو به اون راه می زنن... اونوقت بعد یک مدتی که مسجد اومدن و شیر شدن، از نادانی نمازگذاران سوء استفاده می کنند (و یا حالا به جهت اطلاعات کمشون) میشن امام جماعت و نماز مردم رو باطل می کنند و دیگه کسی نمی تونه بهشون حرف بزنه!!!

بقیه حرفم رو هم سانسور کردم... یک مقدار رگم زده بود بیرون... گفتم چرا حرفی رو بزنم که دو روز بعد عذاب وجدان بگیرم بیام ادیت کنم... ولش کن توی قلب خودم بمونه بهتره...

یا حسین شهید (ع)

ماه نورد;339614 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

البته من به کسی که سلام نکنه جواب نمی دم ولی برای اینکه فکر نکنید لالم گفتم:

به نظر بنده موی بلند نشانه غیر مسلمان بودن نیست...

اگر منظور بنده رو کامل خونده باشید متوجه می شید که حرف بنده حساب حدسیات بود... ما که قیافه این آقا رو ندیدیم... گفتم شاید این آقا با قیافه زننده ای که شایسته یک مسلمان نیست خدمت حاج آقا رسیده باشند و حاج آقا رو ناراحت کرده باشند... بنده بر اون اساس اون پاسخ رو دادم...

همین چیزها بوده که نم نم و قطره قطره اومده جلو و بعد کاری کرده که همین شماها اسلام رو به دین سکولار تبدیل کنید... طرف میاد هی داد و بیداد میکنه فاطمه فاطمه... بدون اینکه بفهمه فاطمه برای چی مرد... بدبخت برای نماز مرد... برای اسلام مرد... با اون قیافت بلند شدی اومدی اینجا چیکار؟ اول برو رضایت فاطمه رو جلب کن بعد بیا... اگر ندونه مشکلی نیست... مهم قلبشه که برای معصوم می تپه ولی مشکل اینجاست که متاسفانه خیلی هاشون می دونن که این طرز قیافه رو فاطمه نمی پسنده و خودشون رو به اون راه می زنن... اونوقت بعد یک مدتی که مسجد اومدن و شیر شدن، از نادانی نمازگذاران سوء استفاده می کنند (و یا حالا به جهت اطلاعات کمشون) میشن امام جماعت و نماز مردم رو باطل می کنند و دیگه کسی نمی تونه بهشون حرف بزنه!!!

بقیه حرفم رو هم سانسور کردم... یک مقدار رگم زده بود بیرون... گفتم چرا حرفی رو بزنم که دو روز بعد عذاب وجدان بگیرم بیام ادیت کنم... ولش کن توی قلب خودم بمونه بهتره...

یا حسین شهید (ع)

سلام
دوست عزیزم، اظهار وظیفه و لطف شما نسبت به اسلام و ایمان به خداوند متعال جای تقدیر داره ولی...
تا وقتی که از چیزی مطمئن نشدی به کسی انگ نزن چون ممکنه یک هزارم درصد هم که شده اونجوری که فکر می کنی نباشه.
در ضمن سعی کن مانند مولا علی (ع) دایره جاذبه و دافعه بزرگی داشته باشی چون هرچی تنگ تر بشه در واقع تبلیغ دین رو محدود کردی.
در پایان ای کاش دایره دیدمون اونقدر محدود نباشه که اگه یه روز آقا و مولامون (عج) رو تو خیابون دیدیم، بدیم دست گشت ارشاد!!!
موفق و پیروز باشید...

majid-torabi;339670 نوشت:
سلام
دوست عزیزم، اظهار وظیفه و لطف شما نسبت به اسلام و ایمان به خداوند متعال جای تقدیر داره ولی...
تا وقتی که از چیزی مطمئن نشدی به کسی انگ نزن چون ممکنه یک هزارم درصد هم که شده اونجوری که فکر می کنی نباشه.
در ضمن سعی کن مانند مولا علی (ع) دایره جاذبه و دافعه بزرگی داشته باشی چون هرچی تنگ تر بشه در واقع تبلیغ دین رو محدود کردی.
در پایان ای کاش دایره دیدمون اونقدر محدود نباشه که اگه یه روز آقا و مولامون (عج) رو تو خیابون دیدیم، بدیم دست گشت ارشاد!!!
موفق و پیروز باشید...

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

بنده به کسی انگ نزدم... اگر دقت کنید (شاید) هایی رو در متن بنده می بینید... و دلیل اونها این هست که مخاطب فقط با متن خودش رو توصیف کرده بود

گفتم این شاید ها رو (با شاید) بگم شاید درست در بیاد و به مخاطب کمی در ساختن خودش کمک کنه... من نگفتم که ایشون اینطورین! غیر مستقیم گفتم که اگر اینطور هستند خودشون رو اصلاح کنند...

در مورد خط آخرتون هم باید بگم: ظاهرا امروزه هر کسی در ذهن خودش یک آقای خیالی ای برای خودش ساخته!!!

باید خدمتتون عرض کنم آقای ما مقامشون از پیامبران و امامان دیگه بالاتره... ایشون نه تنها واجبات رو انجام داده و از محرمات دوری می کنند و مستحبات رو انجام داده و از مکروهات دوری می کنند. بلکه در مقام بالای ایشون اینها رو هم می بینید: (ترک اُولا ندارند) و (و از شبهات دوری می کنند) و خیلی چیزهای دیگه... همچین آدمی اینقدر نور داره که این نور در لباس پوشیدن ایشون هم کاملا مشهوده... حالا این چیزها رو ولش کن... یک مسلمان معمولی که فقط ترک گناه می کنه و واجب رو انجام میده رو هرکسی ببینه از 200 کیلومتری می فهمه که این فرد مسلمان هست...

گشت ارشاد!!!!

دلیل اینکه بعضی ها!!! قیافه هاشون رو شکل دشمن می کنند متاسفانه تلویزیون هست... فکر می کنند هرچه از تلویزیون پخش میشه حلاله!!! پس باید حتما ببینن...

شخصیتهای اصلی فیلم ها معمولا کسیه که قیافش به مسلمونها نمی خوره و این برای مردم ارزش می شه و نا خود آگاه در ظاهر و باطنشون تاثیر می ذاره...

مجید جان یک نصیحت به شما می کنم که لطفا بجای گشتن در مستحبات و مکروهات تشریف ببرید کتاب کامل رساله توضیح المسائل مرجع تقلیدتون رو بگیرید و از اول تا آخر دونه دونه بخونید...

مشکل من اینه که خیلی ها مستحبات رو انجام میدن در حالی که اطلاعاتشون در مورد اینکه خیلی از چیزها حرامه بسیار کمه...

به قول امام علی (ع) تو اول برو گناه نکردن رو یاد بگیر بعد بیا کار خوب انجام بده...

نمی دونم من چرا اینطوریم... شاید بهتر باشه اصلا از این به بعد تلاش کنم که فقط متن ها رو بخونم و نظری ندم... چون اگر نظر بدم شاید خیلی ها رو ناراحت کنم... شاید هم در حرف هام چیزی باشه که خودم هم ندونم و خدا رو ناراحت کنه... نمی دونم شاید... پس شاید اگر ساکت باشم بهتر باشه...

یا حسین شهید (ع)

من دقیق جواب سوالتو نمیدونم ولی خدا ارزش کوتاه کردن مو رو داره

[="Tahoma"][="Black"]

شيعه ي ياس;339160 نوشت:
باسلام حكم بلند كردن مو براي اقايان از حد معمول و كوتاه كردن مو براي خانمها (پسرانه كه بسيار رايج شده ) (با توجه به اين كه شبيه شدن مرد به زن و بالعكس حرام است)چيست؟

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤالتان

اگر فرد با این کارها یا کار دیگری ، تشبه به جنس مخالف پیدا کند یا موجب مفسده ای گردد ، جایز نیست . (1)

همیشه سلامت و موفق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

حامد;339586 نوشت:
فرمودند هر اندازه از گناهان دور شدید بدونید همون اندازه نمازتون قبول شده

سلام!!!
این جمله از آن کیست؟

حسین کریمی;338854 نوشت:

با سلام خدمت شما پرسشگر محترم
صرف بلند بودن موهای سر دلیلی بر بطلان اعمال عبادی نیست. البته در صورتی که در وضو، موی بلند سر به اندازه‌ای باشد که مانع رسیدن رطوبت دست‌ها به بیخ موها در مسح سر بشود، باید بیخ موها را مسح کرد.

استفتاء از دفتر مقام معظم رهبری (دام ظله العالی)

اگر به مدیحه سرایی امام حسین :doa(6): در سوگ از دست دادن امام حسن :doa(6): دقت کنید
متوجه میشوید ایشان موهایشان را بلند میگذاشتن و ضمنا روغن هم به مویشان میزدند.

همچنین تا انجایی که من اطلاع دارم حضرت محمد :sallallah: سرمه میزدن به چشمانشان.

حسین کریمی;338854 نوشت:

با عرض ادب و احترام؛
بلند بودن بوی سر ربطی به قبول شدن یا نشدن نماز ندارد. یعنی جژء مبطلات نماز نیست و قدر مسلم نماز شما صحیح است. هر چند اگر فرم موی شما غربی و یا فرهنگ بیگانه گرفته شده باشد، به جهت تشبه به غیر مسلمانها کراهت دارد اما نماز شما صحیح است و می بایست این عمل را ترک کنید و از فرهنگ و الگوهای اسلامی برای ظاهرتون استفاده کنید.البته صرف بلند بودن موی سر نشان از غربی بودن آن نیست زیرا در بعضی از روایات به بلند بودن موی سر پیامبر ص اشاره دارد.

سلمان 313;340862 نوشت:
سلام!!!
این جمله از آن کیست؟

[=times new roman]سلام .

بهترین سخن، سخن خداست. خداوند متعال درباره قبولی نماز، معیاری را در قرآن بیان کرده است که با کمی دقت قابل فهم است. در آیه 45 سوره عنکبوت می فرماید: «ان الصّلاة تَنْهی عن الفحشاء و المنکر».

[=times new roman]نشانه قبولی نماز، این است که انسان از گناه دوری کند؛ زیرا نماز باعث می شود که انسان به یاد خداوند باشد و این، باعث خوفِ از نافرمانی می شود.(۱)
[=times new roman]امام صادق[=times new roman] ـ علیه السلام ـ در روایتی فرموده است: «هر کس دوست دارد بداند نمازش قبول شده یا نه، ببیند که آیا نمازش او را از گناه و زشتی باز می دارد یا نه؟ پس به هر اندازه که نمازش او را از گناه باز بدارد به همان مقدار نمازش قبول واقع شده است.»(۲)

اقا شاید منظور اون اقا وضو بوده چون اگه مو بلند باشه باید فرق باز کنی
و کلید نماز هم وضو صحیح است
موفق باشید

موضوع قفل شده است