تاپيك برنامه هاي گروه{آموزش قرآن}

تب‌های اولیه

88 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تاپيك برنامه هاي گروه{آموزش قرآن}

نوشته شده توسط مدير گروه

سلام علیکم
نام گروه: آموزش قرآن

چون که در گروه به آموزش پرداخته می شود
!
هدف: بالا بردن معلومات قرآنی در سایت

..........

بسم الله
يا محمد ص
سلام به مدير گروه .
اين تاپيك براي گروه شما مي باشد ...
1- براي دادن برنامه هاي گروه .
2- براي تبليغ گروه .
3- براي مشورت با كاربران ديگر اگر خودتان خواستيد .
4- براي گذاشتن پست هاي مفيد گروه خود .
و چند نكته :
1- با توجه به قوانين سايت برنامه گروه خود را بدهبد .
2- تبليغ زياد ممنوع .
3 – هر گونه بحث كه به گروه مربوط نباشه ممنوع .
4 – اگر كاربري پست مفيد در گروه شما قرار داد از او بخواهيد تا پست را در اين تاپيك بگذاره اگر بعد از 24 ساعت كاربر اينكارو نكرد خودتون بگذاريد فقط يادتون باشه متن يا مطلب اول بايد در گروه زده شده باشد و بعد اگر از نظر شما مفيد بود در اينجا بگذاريد.
موفق باشيد.
يا حق و يا علي ع

[="arial"]سلام علیکم
استاد بزرگوار همه ی موارد را ذکر کردند این بالا بردن معلومات قرآنی دلیل نیست که همه ی کاربران حافظ قرآن شوند فقط سطح معلومات قرآنی دوستان افزایش یابد و بنده حقیر هم با تمام تلاش این کار را خواهم کرد.
با توجه به تاپیک استاد همه شرایط را رعایت کرده و انشاءالله که در گروه موفق خواهیم شد!
[/]
و اگر هم سوالی داشتید بنده در خدمتم:Gol:

بسم الله
يا محمد ص
سلام به همه.
من اول بگم هر گروهي خواست ميتونه اين گونه تاپيكي داشته باشه الان سه گروه براشون من اين تاپيك را ايجاد كردم هر مدير گروه ديگري نيز خواست خصوصي به من بگه.
از مدير گروه آموزش قرآن تشكر ميكنم كه با اين طرح موافقت كردن .اگر نكته ي سوال چيزي بود بگيد.
اميدوارم پست هاي مفيد گروه خود را در اينجا قرار بدهيد تا هم عضو براي گروه جذب كنيد هم كمك به كاربران دگه براي ياد گيري .
پيشاپيش از كاربراني كه در اين تاپيك شركت ميكنند و نظر ميدهند يا نظر ميگيرند تشكر ميكنم.
اميدوارم با اين طرح گروه ها فعالتر از قبل بشه انشالله.
موفق باشيد.
يا حق و يا علي ع

[="arial"]سلام علیکم
دوستان توجه داشته باشند که از هدف اصلی خارج نشویم!
[/]

[="arial"]سلام علیکم
فعالیت اول تاپیک را با تشکر از یکی از اعضاء گروه شروع می کنم.
این شخص هم در تمرین ها خوب و منظم بوده است هم در همکاری با گروه، تمرین ها را همیشه اولین نفر ارائه می دهد ( اجرکم عندالله) انشاءالله که در همه ی مراحل زندگی موفق و پیروز باشند.
جناب: مهدیسا
تشکر می کنم از شما که ما را یاری می کنید!
[/]

[="Arial"]توضیح: انشاء الله به یاری خداوند هر هفته که درس داده می شود دو نفر از اعضاء انتخاب می شود و در همین تاپیک از ایشان تشکر می شود.
موفق باشید!
:Gol:

[="Arial"]سلام علیکم
نفر دوم: دلتنگ آسمان
تشکر می کنم از دلتنگ آسمان به خاطر زحماتی که در گروه می کشند!
اجرکم عندالله
انشاءالله که در تمام مراحل زندگی موفق و سر بلند باشند

محمدی.;337876 نوشت:
[="Arial"]سلام علیکم
نفر دوم: دلتنگ آسمان
تشکر می کنم از دلتنگ آسمان به خاطر زحماتی که در گروه می کشند!
اجرکم عندالله
انشاءالله که در تمام مراحل زندگی موفق و سر بلند باشند

منم از دوستان تشکر میکنم...و این دنباله گیری ها و زحماتشون رو الگو قرار میدم.خدا قوت:hamdel:

[="arial"]بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
دوستان آموزش قرآن توجه کنید شاید این هفته کار های گروه سنگین تر شود به دوستان تحقیق داده می شود.
به خاطر این مسئله تمرین ها را زود تر ارائه دهید!
[/]

[="arial"]سم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
علت این که عرض کردم دوستان تمرین ها را زودتر ارائه دهند موضوع تحقیق گروه بود بنده هر هفته موضوعاتی تقدیم دوستان خواهم کرد که هر کدام در نظر سنجی انتخاب شود اون موضوع تحقیق قرار داده خواهد شد.
دوستان برای اطلاع بیشتر به گروه آموزش قرآن مراجعه کنند و در نظر سنجی شرکت کنند.
و درضمن بعد از تمام شدن تحقیقات را برای بنده خصوصی ارسال کنید.
نتیجه:
سه موضوع داده خواهد شد که هر کدام رای بیشتری بیاورد اون موضوع برای تحقیق انتخاب می شود!
[="red"]موضوعات:
[="blue"][/][="blue"]1-[/][="blue"]خواص بعضی از سوره ها(سوره انتخابی)
2-چرا قرآن تحریف ناپذیر است؟
3-انواع معجزات از نگاه قرآن[/]
[/][/]

سلام علیکم
لطفاً هر زودتر در نظر سنجی شرکت کنید تا نتیجه گرفته شود!

سلام
به نظر من شماره 1 موضوع خوبیه برای تحقیق

باغ بهشت;338093 نوشت:
سلام
به نظر من شماره 1 موضوع خوبیه برای تحقیق

[="arial"]سلام علیکم
نظر خود را در گروه اعلام کنید
[/]

[="arial"]وقت برای نظر سنجی تا ساعت 8 شب می باشد.
دوستانی که هنوز نظر خود را اعلام نکرده اند عجله کنند.
[/]

درود بر همه.منم با موضوع اول موافقم.فکر میکنم غریب تر از بقیه است خودمم تا حالا راجع به ش اطلاعی نداشتم:ok:

پرهیزگار;338124 نوشت:
درود بر همه.منم با موضوع اول موافقم.فکر میکنم غریب تر از بقیه است خودمم تا حالا راجع به ش اطلاعی نداشتم:ok:

[="times new roman"]سلام علیکم
از دوستان درخواست می کنم نظرات خود را در گروه ایجاد کنند!
[/]

موضوع تحقیق این هفته اعلام شد:
[="red"]خواص بعضی از سوره ها(سوره انتخابی)
[/]دوستان می توانند تحقیق خود را آغاز کرده و در پیام خصوصی برای بنده ارسال کنند.
[/]

[="arial"]دوستان تحقیقات خود را در پیام خصوصی به بنده ارسال کنید.[/]

از دوستان گروه آموزش قرآن درخواست می کنم تحقیقات خود را هر چه زودتر ارائه دهند.
و درضمن لطفاً منبع تحقیق را ذکر کنند!
[/]

[="Times New Roman"]سلام علیکم
دوستان شما دوست ندارید گروه موفق باشد؟
نه تحقیق ارائه دادید و نه تمرین درس دوم را،فقط سه نفر تحقیق ارائه دادند!
اگر مشکل دوستان حرکات قران است با یک نرم افزار که دانلود کنند حل می شود.
اگر خودم نرافزار مناسب پیدا کردم معرفی خواهم کرد.
موفق باشید!

انشاالله فردا تحقیقها را ارائه میدهیم.

[="Arial"]سلام علیکم
دوستانی که مشکل حروف قرآنی برای تمرین ها دارند به دلخواه یکی از نرم افزارها را دانلود کرده و برای تمرین ها استفاده کنید.

http://www.askdin.com/thread21215.html

سلام علیکم
وقت برای ارائه تحقیق تا ساعت 10 شب سه شنبه می باشد!

[="times new roman"]بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
همه ی دوستان می دانید که ما نه مسابقه ای داریم و نه چیز دیگری!
اما هر هفته در قسمت تمرین ها، تحقق ها بعضی از دوستان را انتخاب می کنیم( آن های که فعال هستن) و از آنان تشکر و قدر دانی می کنیم.
برنده های این هفته:
سرکار سادات موسوی سور مبارکه ی "فلق" و "ناس ( نفر اول)
سرکار دلتنگ آسمان خواص سوره مبارکه توبه ( نفر دوم)
موفق و پیروز باشید!

[/]

*بسم ألله...*
سلام علیکم.
از استاد مهربون و دلسوزمون متشکرم.
[SPOILER]خیلی ممنون که منه کمترین رو یاری کردید تا نحوه فعالیت در گروه رو بیاموزم.[/SPOILER]
اجرتون با مادر "علیهاسلام"
[="DarkGreen"]
آثار و برکات معوذتین[/]
1)
تعویذ کردن و خود را در پناه خدا قرار دادن
رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: چرا مردم خود را با این دو سوره تعویذ نمی نمایند برای تعویذ بهتر از این سوره ها یافت نمی شود.
با سوره های فلق و ناس می توان بهترین امنیت را برای خود و خانواده خود به وجود آورد و شر حسودان و بدخواهان را خنثی نمود.
در روایتی آمده است: هر کس سوره فلق را قرائت نماید برای او مایه شفا و امنیت از سحر و موجب رحمتی برای ثابت ماندن بر عافیت است و هر کس سوره ناس را بخواند باعث امنیت او از مکرها و حیله های شیطان و سبب رحمتی برای ثبات بر الهام است.
امنیت در خواب نیز از آثاری که در پناه قرائت معوذتین می توان به آن رسید.
امام باقر علیه السلام می فرمایند: هر کس در خواب چیزی موجب ناراحتی او می شود وقتی به رختخوابش می رود سوره های فلق و ناس و آیة الکرسی را قرائت نماید.
2) درمان بیماری و دفع سحر
در روایت آمده است: رسول خدا هر گاه یکی از اعضای بدنش درد می گرفت سوره های توحید و فلق و ناس را بر کف دست راستش می خواند آنگاه بر موضع درد ست می کشید.
از امام باقر علیه السلام نیز نقل شده است: همانا رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم درد شدیدی داشت و بسیار ناراحت بود جبرئیل و میکائیل به نزد او آمدند. جبرییل نزدیک سر او نشست و میکائیل نزد پای او. جبرئیل او را با سوره فلق و میکائیل او را با سوره ناس تعویذ کرد.
هر کس سوره های «فلق» و «ناس» را هر شب قرائت نماید از شر جن و و وسوسه های شیطانی در امان خواهد بود و هر که آن را نوشته و بر کودکی بیاویزد از شر جن و آزار دهنده ها مصون است.
3) بخشش گناهان
در سخنی از رسول خدا صلی الله علیه واله وسلم آمده است: هر که سوره های توحید و ناس و فلق را هر شب 10 مرتبع بخواند مانند این است که تمام قران را قرائت کرده و از گناهانش خارج می شود مانند روزی که از مادر متولد شده است و اگر در آن روز یا شب بمیرد به مرگ شهادت مرده است.
4) فرزند دار شدن
هر یک از فاتحة الکتاب و آیه الکرسی و اخلاص و ناس و فلق و کافرون را 70 مرتبه بر آب نیسان بخواند به روایتی قدر را هم بخواند بعد از ان اذکار تکبیر و لا اله الا الله و صلوات را هم به همین اندازه بگوید بعد از این کارها به مدت هفت روز پی در پی صبح و شام قدری از آن آب را بیاشامد خداوند او را شفا می دهد و اگر ناتوانی جنسی دارد درمان می شود و و اگر فرزند دختر یا پسری بخواهد خداوند به او عطا می کند..

[SPOILER]http://fooud.blogfa.com[/SPOILER]

سلام علیکم
ممنون که شما دوستان هم در این برنامه ما را یاری می کنید!

خواص سوره توبه

توبه به معنى بازگشتن از گناه و كار بد، و نام نهمين سوره قرآن مجيد است. نام اين سوره از آيه 105 آن گرفته شده است. در اين سوره داستان متخلّفين از جنگ تبوک آمده است. سوره توبه تنها سوره اى از قرآن است كه بدون "بسم اللّه الرّحمن الرّحيم" آغاز مى شود. زيرا اعلان جنگ به مشركان و برائت از آنان است.پاره اى از موضوعات اين سوره عبارتند از: قطع رابطه با مشركان، جهاد در راه خدا، ستايش مجاهدان راه خدا، لزوم تحصيل علم، و پرهيز از تراكم ثروت، داستان هجرت پيامبر(ص)، موضوع ماه هاى حرام، گرفتن جزيه از اقلّيت هاى مذهبى، سرنوشت منافقان و موضوع زكات. اين سوره در مدينه نازل شده و 219 آيه دارد.

براي اين سوره ده نام ذکر کرده اند، ولي نام «توبه» به دليل آيات فراواني که در اين باره سخن گفته است و نام برائت به خاطر آمدن در ابتداي سوره، مشهورتر است.

سوره توبه تنها سوره اي است که با «بسم الله الرحمن الرحيم» آغاز نشده است. درباره دليل اين امر از قول امام علي عليه السلام آمده است: «بسم الله الرحمن الرحيم براي امان دادن و رحمت است و سوره برائت براي دفع امان و جنگ نازل شده است» از اين رو در ابتداي اين سوره "بسم الله" نيامده است.

از پيامبراکرم صلي الله عليه و آله و سلم روايت شده: «هر کس سوره انفال و توبه را قرائت نمايد، من شفاعت کننده و گواهي دهنده به سود او در روز قيامت هستم که او از نفاق مبرّا است و به تعداد همه مردان و زنان منافق در دنيا، ده حسنه به او عطا مي شود و ده گناه از او پاک شده و ده درجه بر درجات او افزوده مي شود و عرش و حاملان آن در ايام حضورش در دنيا، بر او درود مي فرستند.»
امام صادق عليه السلام: «کسي که سوره انفال و توبه را در هر ماه قرائت کند، هرگز نفاق وارد قلب او نمي شود و از شيعيان اميرالمومنين علي عليه السلام خواهد بود.»

در تفسير عياشي پس از نقل اين روايت اضافه کرده است: «و روز قيامت بر سفره هاي بهشتي همراه شيعيان امام علي عليه السلام روزي مي خورد تا اينکه مردم از حساب فارغ شوند.»

آثار و برکات سوره توبه

1) در امان ماندن از آتش سوزي
نقل از پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلم: «هرکس اين سوره را بنويسد آتش به منزل او نمي رسد و تا وقتي که اين نوشته با اوست، آتش به او نزديک نمي شود.»
2) در امان ماندن از شر حيوان درنده
«هر کس از حيوانات وحشي و درنده مي ترسد آيه 128-129 سوره «توبه» را بخواند از ناحيه آن به حيوانات به او ضرري نمي رسد.»

3) دفع وسوسه و دلشوره
به جهت رفع وسوسه و دلشوره و گمان بد آيه 130 سوره توبه را بخواند و با خود همراه کند.

منبع : پايگاه اينترنتي انهار
http://www.beytoote.com/religious/daru-manavi/sureh-properties-repentance.html

قابل توجه دوستانی که تمرین ها را سبک می شمارند!
دوستانی که در بخش تمرین ها هیچ فعالیتی نداند و مخصوصاً در تحقیق ها فردا از بنده و یا دوستان توقع نداشته باشند.
بنده اطلاع دادم اون دسته که فعالیت ندارند نه از ایشان تشکر و نه از آنها درخواست می کنیم که مطالب مفید خود را در تاپیک ایجاد کنند!
در ضمن تمرین ها را سریع تر ارائه دهید
موفق باشید![/]

اول تشکر می کنم از دوستانی که در گروه ما را همکاری می کنند، علت این که گفتم تمرین ها را زود ارائه دهید این بود که این هفته بحث تحقیق هم داریم اما نگران نباشید باز هم می توانید تا چهارشنبه تمرین ها را ارائه دهید.
وقت برای تحقیق تا سه شنبه ساعت 10 شب می باشد!
[="darkred"]موضوع تحقیق:
تفسیر یک یا چند آیه از سوره ی انتخابی خود(تحقیق کمتر از نصف صفحه و بیشتر از یک صفحه نشود)
و درضمن از تفسیر نمونه هم می شود استفاده کنید.[/]
تحقیق خصوصی ارسال شود
موفق باشید!
[/]

[="Arial Black"]بنام خدا
سلام علیکم
دوستانی که هنوز در تجوید قرآن مشکل دارند می توانند این کتاب را دانلود کرده و مطالعه کنند!

http://www.askdin.com/downloads.php?do=file&id=1469

محمدی;340819 نوشت:
اول تشکر می کنم از دوستانی که در گروه ما را همکاری می کنند، علت این که گفتم تمرین ها را زود ارائه دهید این بود که این هفته بحث تحقیق هم داریم اما نگران نباشید باز هم می توانید تا چهارشنبه تمرین ها را ارائه دهید.
وقت برای تحقیق تا سه شنبه ساعت 10 شب می باشد!
[="darkred"]موضوع تحقیق:
تفسیر یک یا چند آیه از سوره ی انتخابی خود(تحقیق کمتر از نصف صفحه و بیشتر از یک صفحه نشود)
و درضمن از تفسیر نمونه هم می شود استفاده کنید.[/]
تحقیق خصوصی ارسال شود
موفق باشید!
[/]

تفسیرآیه ولایت
درموردنزول این آیه ازعبدالله بن عباس نقل شده است که روزی اودرکنارچاه زمزم نشسته بودوبرای مردم ازقول پیامبر(ص)حدیث نقل می کردناگهان مردی که عمامه ای برسرداشت وصورت خودرا گشودوصدازد. ای مردم هرکس من را نمی شناسد بداند که من ابوذرغفاری هستم بااین گوشهای خودم ازرسول خدا(ص)شنیدم واگردروغ بگویم هردوگوشم کرباد حضرت فرمود"علی پیشوای نیاکانوکشنده کافران است.هرکس اورایاری کندخدایاریش خواهدکردوهرکس دست ازیاریش برداردخدادست ازیاری اوخواهدبردارد"

سپس ابوذرادامه داد:ای مردم روزی ازروزهابارسول خد(ص)درمسجدنمازمیخواندم.سائلی واردمسجدشدوازمردم تقاضای کمک کرد کسی چیزی به وی نداداودست خودرابه سوی آسمان بلندکردگفت:خدایاشاهدباشکه من درمسجدرسول توتقاضای کمک کرد.ولی کسی به من جواب نداد.درهمین حال علی(ص)که درحال رکوع بودبه انگشت کوجک خوداشاره کرد.سائل نزدیک آمدوانگشترراازدستان حضرت بیرون آورد.پیامبر(ص)که درحال نمازبودجریان رامشاهده کردهنگامبکه ازنمازفارغ شدسربه سوی آسمان بلندوگفت "خداوندابرادرم موسی ازتوتقاضاکردکه روح اوراوسیع گردانی وکارهایش رابرایش آسان گردانی ونیزدرخواست کردهارون راکه برادرش بودوزیرویاورش قراردهی ودرکارهایش اوراشریک گردانی"خداوندامن محمدبرگزیده توام سینه مرا گشاده کن وازخاندانم علی(ص)راوزیرمن گران.هوزدعای پیامبرتمام نشده بودکه جبرئیل نازل شدوه پیامبر(ص)فرمودآیه ولایت رابخوان

[="arial black"]سلام علیکم
دوستان اصلاً توجه نمی کنید! بنده عرض کردم تحقیقات [="red"]خصوصی [/]ارسال شود، نه در تاپیک ایجاد شود.
جناب میرزای تبریزی دقت کنید![/]

[="Arial"]سلام علیکم
درگروه برنامه های زیادی می خواهد اجرا شود اگر دوستان همکاری کنند!
اولین قدم بنده تحقیقات بود و دوم پرسش و پاسخ قرآنی برای اطلاع بیشتر از پرسش و پاسخ قرآنی به گروه مراجعه کنید!

[="Magenta"]گروه آموزش قرآن[/]
[="Arial"]موفق باشید

دوستان اصلاً به گروه و تمرین ها، درس ها توجه نمی کنند به همین علت فعلاً درسی قرار گرفته نمی شود تا نتیجه اعلام شود.
تحقیقات خود را تا فردا شب ساعت 10 ارائه دهید!
[/]

دوستان لطفا حرفهای استاد رو گوش دهید و هرچه زودتر تمارین و تحقیقها را ارائه دهید.
دوستانی که تمایل به شرکت در این کلاس ندارند از گروه جدا شوند تا برنامه اعضاء مشخص شود.:ok:باتشکر

سلام به اعضای محترم..
من هم با نظر سرکارباغ بهشت کاملا موافقم..:ok:

[="century gothic"]سلام علیکم
برندگان تحقیق این هفته:
سرکار دلتنگ آسمان
سرکار سادات موسوی[/]

[="arial"]سلام علیکم
اگر 10 نفر از دوستان گروه اعلام کنند بنده مجدد در س ها را آغاز خواهم کرد!
[/]

من خیلی معذرت میخوام از همگی

به دلایلی از غافله عقب موندم

من هستم در خدمت شما

بازم معذرت..

*بسم ألله...*
سلام خدا به اهل قرآن
درود خدا بر شهیدان
استاد محمدی سلام
روزتون مبارک!
دیروز نذر کردم 14 صلوات بر محمد و آل محمد علیه و علیهم اجمعین
که گروه دوباره انشاءالله فعال شه!
آقای محمدی بر سر منه کمترین لطفا منت بذارین و اجازه بفرمایید از محضرتون بهره مند شیم و قرآن بیاموزیم!
انشاءالله اجرتون شفاعت و حمایت مادر "علیهم السلام" در دنیا و عقبی باشه.
آمین

به نام خدا
[=arial]3-انواع معجزات از نگاه قرآن

دوستان لطفا شرکت کنند گروه به این خوبی تعطیل نشه.:Gol:

سادات موسوی;343108 نوشت:
*بسم ألله...*
سلام خدا به اهل قرآن
درود خدا بر شهیدان
استاد محمدی سلام
روزتون مبارک!
دیروز نذر کردم 14 صلوات بر محمد و آل محمد علیه و علیهم اجمعین
که گروه دوباره انشاءالله فعال شه!
آقای محمدی بر سر منه کمترین لطفا منت بذارین و اجازه بفرمایید از محضرتون بهره مند شیم و قرآن بیاموزیم!
انشاءالله اجرتون شفاعت و حمایت مادر "علیهم السلام" در دنیا و عقبی باشه.
آمین

[="Times New Roman"]سلام علیکم
انشاءالله که شفاعت مادر سادات نسیب همه دوستان بشود!
و اما گروه بنده تمام تلاشم را کردم که گروه تعطیل نشود از این به بعد با اعضاء گروه است که فعالیت کنند و در این تاپیک اعلام به همکاری کنند!
موفق و پیروز باشید!

[="times new roman"]

دوستان! تا به حال سه نفر اعلام کرده اند 7 نفر دیگه اضافه شوند انشاءالله موضوع تحقیق را خواهم گفت!
[/]

باسلام خدمت استاد محترم واعضا من خیلی دلم میخاد این گروه برقرار باشه وهمه بنحوی توش فعالیت کنند..چون به اطلاعاتمون افزوده میشه..من که تا جاییکه ممکنه فعالیت میکنم..حق یارتون باشه..

سلام چرا میخواهند این گروه رو منحل کنند؟؟ من میخواهم این گروه بمونه و فعالیت داشته باشه

مه حنانه;343213 نوشت:

به خاطره این که هیچکس فعالیت در گروه نمی کند!
بنده وقت خودم را برای 3 یا 4 نفر بزارم؟
هر وقت 10 نفر اعلام آمادگی کردند بنده بدون فوت وقت کلاس را آغاز می کنم در غیر این صورت تعطیل می باشد!
و در ضمن از این به بعد همین شکل است هر وقت 10 نفر تمرین ارائه دادند درس بعدی قرار می گیر و به همین شکل تحقیقات.
موفق باشید!
[/]

منم هستم.حالا شدیم چندنفر؟؟؟؟

[="arial"]سلام علیکم
6 نفر
[/]

[="arial"]سلام علیکم
دوستان عجله کنید اگر 9 نفر هم شوید آغاز خواهیم کرد!
[/]

سلام.
درسته ما 6 عضو مجموعه ی اموزش قران هستیم ولی 64 زیر مجموعه ایم
:ok:
حالا اقای محمدی اگه کسه دیگه ای نیومد کلاس را ادامه بدید.لطفا.:Gol: