كلام مستبصرين ( راه يافتگان به مذهب حقه تشيّع )

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
كلام مستبصرين ( راه يافتگان به مذهب حقه تشيّع )

[="Tahoma"]كلام مستبصرين

به حول و قوه الهي در اين تايپيك به گفتار و سخنان 14 نفر از كساني كه به بصيرت واقعي رسيدند و به مذهب حقه تشيع گرويدند با عنوان " كلام مستبصرين " مي پردازم

اول به معناي مستبصر توجه فرمائيد :
مستبصر در لغت به معناي درخواست كننده بينايي است و در اصطلاح به شخصي اطلاق مي شود كه با طلب هدايت از راهنمايان حقيقي يعني امامان معصوم عليهم السلام عنايت ويژه الهي نصيب حالش گشته و با تحقيق و تفحص عقلي و نقلي و قلبي در حقائق ، صراط هدايت را بر جادّه گمراهي ترجيح داده و در زمره شيعيان محمد و آل محمد عليهم السلام قرار گرفته است

در ميان انبوه بصيرت يافتگان و هدايت شدگان به نيت 14 گوهر تابناك از هر رجس و پليدي عليهم آلاف التحيات و الثناء به كلام 14 مستبصر توجه فرمائيد :
1- جناب محمد شحاده از رهبران گروه جهادي فلسطين

... ابتدا بگويم كه از كودكي تمايل به مذهب اهل بيت داشتم ولي اطلاعاتم بسيار اندك بود . امام علي عليه السلام را در حد خليفه چهارم امامين حسن و حسين عليهما السلام را بعنوان نوه هاي پيامبر و حضرت فاطمه را از دختران رسول الله مي دانستم و اين نهايت اطلاعاتم درباره آنها بود . به مرور زمان نسبت به مظلوميت اهل بيت خصوصا مظلوميت حضرت علي عليه السلام احساس عاطفي خاصي پيدا كردم و هنگامي كه ظلم اشغال فلسطين توسط صهيونيست و اسرائيل افزون مي شد احساس من عميقتر مي شد ...
آنچه در بقاي اهل سنّت ماندنم دخيل بود جهل و اطلاعات نادرست درباره تشيّع بود تا بالاخره در زندان اسرائيل و مصاحبت با يكي از شيعيان لبنان و سخنان درست بسيار در حول حقانيت مذهب تشيّع ، اين مذهب را اختيار كردم و اميدوارم آخرين كسي نباشم كه مي گويد آنگاه هدايت شدم ...

2- شيخ علامه احمد امين انطاكي حلبي " از علماي بزرگ الازهر مصر "
يكي از اسباب شيعه شدنم حديث پيامبر اكرم مي باشد كه تمام فرقه هاي اسلامي بر صحت آن تأكيد كرده اند و آن " مثل اهل بيتي فيكم مثل سفينه نوح . " ( مثال اهل بيت من در ميان شما همچون كشتي نوح مي باشد هر كس در آن سوار شود نجات مي يابد و هر كس از آن تخلّف كند به هلاكت مي رسد ) .
پس اگر اهل بيت را ترك كنم و احكام خودم را از غير آنان بگيرم شكي نيست كه از گروه گمراهان و تباه شدگان خواهم بود ...

3- علامه شيخ صحافي اندونزي علوي العطاس " از علماي بزرگ اندونزي "
من گر چه در مكتب سلفيون " وهابيون " درس خوانده ام ولي امروز فرياد تشيّع را سر مي دهم ... يقينا از عواملي كه در اختيار كردن مذهب تشيّع من مؤثر بود انتقال دوستان و اساتيد و اهلم به اين مذهب حق بود و اين خود كشف هويت حقيقي در واقع مي كند كه حق با مذهب تشيّع است .
اصلا اعتقادم اين است كه اكثر جوانان اندونزي از شيعيان هستند و تنها به خاطر حاكمان و سلاطين و ... كه در اضمحلال اين عقيده مي كوشند نمي توانند ابراز تشيّع كنند .
اگر مراجعه كنيم به كتاب اعيان الشيعه و آنان كه نسبشان به اهل بيت در اندونزي مي رسند بنگريم خواهيم ديد كه متجاوز از 20 ميليون نفر از سادات خواهند بود
از دلائل گسترش مذهب تشيع در اندونزي مسافرت تجّار شيعي از يمن به اينجاست كه از ده ها سال قبل صورت گرفته است . تشيّع مرتبه عظمايي است كه احتياج به برهان دارد و جز با كسب اخلاق بلند اسلامي و تعاليم اهل بيت عليهم السلام كسي نمي تواند ادعاي شيعه بودن كند ، پس بايد شيعه واقعي با تقوا باشد و تنها به سيره اهل بيت عمل كند .

ادامه دارد [/]

[="Tahoma"]4- المحامي مصطفي ظاهر " از نويسندگان كشور سوريه "

به خدا سوگند كه تحول عظيم من در انتخاب مذهب تشيّع نتيجه مطالعات و مباحث و مناظراتم حول محور ادّله حقيقي در مذهب اهل بيت مي باشد . متاسفانه در مملكت وهابي سعودي بين حجاج مطالبي غير حقيقي و نادرست نسبت به مذهب تشيّع پخش مي كنند ولي از طرف من به آنها بگوئيد اگر آن مطالب را با آزادي و انصاف بخوانيد و با تحقيق به مذهب تشيّع نگاه كنيد خواهيد فهميد كه اين مذهب حق را بايد از اهلش و علمايش شناخت نه از گفتار امثال احمد بن امين و احسان الهي و ... كه نون به نرخ روز خوران وهابي هستند .
بسياري از كساني كه در اين زمانه به اهل بيت گرايش دارند و خود را ملزم به پيروي از تشيّع مي كنند تحت تاثير شخصيت خاصه امام خميني و تفكر ، سلوك ، و راه و روش او قرار مي گيرند .

2- شيخ جليل امام الجماعه محمد عبد العال " روحاني فلسطيني امام جماعت مسجد الوحده جنوب لبنان "

هر چيزي احتياج به دليل دارد بجز ولايت اهل بيت پيامبر عليهم السلام چرا كه هر دليلي محتاج اهل بيت است همانا سلاح من محبّت آل البيت عليهم السلام است و تأكيد مي كنم كه حب آنان از واجبات است پس چرا برخي از مستحبات مي دانند ؟!
از طفوليت جداّ به خدا ايمان داشتم اما مشكلم اين بود كه كيفيت ايمانم به او چگونه بايد باشد ؟؟ وقتي به عقايد تشيّع در توصيف خدا از نامحدود بودنش و ديگر صفات برخورد كردم اعتقاد خاصي پيدا كردم ... .

يكي از ديگر از دلايل تشيّع من اين بود كه روزي قبل از نماز در مغازه دوستي بودم تا هنگام صلاه شد مغازه دار كه نمي توانست در دكان نماز بخواند و براي نماز قصد داشت راهي مسجد شود با تمام عجله اش باز صبر كرد تا شخصي را جانشين خود در مغازه قرار دهد به فكر فرو رفتم و با خود گفتم اين دوستم براي مغازه كوچكش شخصي را بعنوان خليفه و جانشين براي چند لحظه نماز خواندن انتخاب كرد چگونه است كه رسول الله طبق عقيده اهل سنت براي بعد از مرگش امت خود را بدون جانشين و خليفه رها كرده و اختيارشان را به خودشان تفويض كرده باشد ...

اينجا بود كه فهميدم عقيده تشيّع صحيح است و قبول ولايت اهل بيت عليهم السلام راه نجات است .

ادامه دارد

6- استاد دكتر محمد مغلي " نمسا ، پسر عموي ابن نبي الجزائري "
از اولين علل تشيّع من تأثير پذيري از حضرت امام خميني و افكار انقلابي و حكومت اسلامي او مي باشد كه باعث سرنگوني نظام طاغوتي گشت . همچنين ادعيه رسيده از امامان معصومين عليهم السلام مخصوصا دعاهاي كميل و افتتاح كه در هر شب ماه رمضان خوانده ميشد و دعاي صباح حضرت امير المومنين علي عليه السلام ادعيه خاص امام زين العابدين علي بن الحسين كه در صحيفه سجاديه مي باشد و ديگر دعاهاي ائمه اهل البيت عليهم السلام كه در هيچ مذهبي از فرقه هاي اسلامي جز شيعه موجود نمي باشد

7- المحامي الشهير احمد حسين يعقوب " از نويسندگان و علماي اردن "
... با انتخاب تشيّع با خدايم عهد بستم كه هميشه مدافع جريان اهل بيت باشم ... اشك ميريزد چشمانم بر مصائب امام حسين و همين باعث شد تا به تشيّع روي آورم ... كدام عاقلي وجود دارد كه آل محمد را ترك كند و به ديگران اقتدا كند ...
احمد حسين در كتابي تحت عنوان ابناء الرسول في كربلا حول محور قضاياي كربلا و عاشورا مي نويسد : ظالمين قصد محو اسلام را داشتند ، برچيدن ذكر محمد و علي عليهما السلام هر جنايت و ظلمي را روا داشتند ... از انسانيت و بشريت هيچ بويي نبردند ... حلال و حرام را تغيير دادند و منكر را معروف كرده و صحابه را با اهل البيت تعويض كردند ... در اين هنگام اين حسين بود كه در مقابل ظلم ايستاد ... اوكه سيد آزادگان است و سيد الشهداء و او كه باعث فتح دل احمد حسين يعقوب گشته است و ....

ادامه ...

8- عالم جليل دكتر محمد تيجاني سماوي " از نويسندگان و علماي اهل تونس "
ايشان پس از آشنايي با مردي شيعه از اهل عراق و سپس گفتگو با عالمان بزرگي همچون آيت الله خويي و آيت الله صدر و ... و تحت تاثير قرار گرفتن حركت امام خميني و مطالعات زياد در محور حقانيت مذهب تشيّع و برخوردن به مطالبي همچون نص در خلافت امام علي عليه السلام توسط پيامبر اكرم از سوي پروردگار عالم ، اختلاف حضرت فاطمه زهرا با ابوبكر و ظلم خليفه اول و دوم به پاره تن رسول الله ، احاديث محكمي مثل علم علي ، يوم الانذار ، منزلت ، امام هدايت و ... كه دليل بر برتري حضرت امير المومنين علي عليه السلام بر تمام گذشتگان و اصحاب مي باشد و صدا دليل محكم ديگري علت استبصار و انتخاب تشيّع ايشان شده است .

9- جناب دكتر محقق اسعد وحيد قاسم " از دانشمندان فلسطيني "
.... وهابي ها حكم و فتوا به كفر ما شيعيان مي دهند در حالي كه حقانيت شيعه با احاديث صحيح بخاري اثبات مي شود .... از طلاب وهابي سخنان مختلف در تكفير شيعه مي شنيدم كه مثلا آنها علي را بر صحابه مقدم مي دارند و ضريح امامان را زيارت مي كنند و يا قائل به افضل بودن علي بر نبي هستند و مي گويند جبرائيل اشتباه كرد بر محمد نازل شد و بايد بر علي نازل مي شد و اعتقاد به تحريف قرآنشان و .... من در خود احساس نميكردم كه تمام اين اتهامات درست باشد و يا باعث تكفير شيعه شود .
بالاخره وقتي به انقلاب اسلامي ايران كه شيعه بودند نگاه مي كردم و با برخي از سخنان وهابيون مثل خطرناكتر بودن ايران از اسرائيل و ... قبول نميكردم . لذا به كتابهاي مهم تاريخي و حديثي مراجعه كردم و پس از مطالعه و رويت احاديثي همچون "ثقلين و آيه تطهير و من كنت مولاه فهذا علي مولاه و امثالهم در كتب معتبر اهل سنت ديگر هيچ شكي در خود نميديدم كه قاطع ترين برهان و دليل و ... انسان را حكم به وجوب تبعيت اهل بيت رسول الله مي كند

ادامه ...

10- عالم جليل محقق ، مولف سيد ادريس حسيني " از عالمان مغرب "
از جملات معروف استاد ادريس حسيني كه نام كتاب او هم شد : به تحقيق و يقينا امام حسين مرا شيعه نمود ... من مذهب سنت تاريخي را ترك كردم و مي گويم من سني حقيقي هستم و هر شيعه پيرو اهل بيت سني واقعي است چرا كه براي سنت نبوي راهي نيست جز راه اهل بيت او و لا غير پس آنان كه راه اهل بيت عليهم السلام را قبول نكنند هرگز سني شرعي و واقعي نيستند ...
وقتي حكومت اسلامي ايران به پيروزي رسيد اين خود بزرگترين تحول در تجربه و نگاه من براي تغيير مذهب بود چرا كه من عاشق امام خميني قدس سره بودم و او را قديس اين قرن مي دانستم و سخن شهيد محمد باقر صدر را درباره او شنيدم كه گفته بود : در امام ذوب شويد همانگونه كه در اسلام ذوب شديد
... من كراهت دارم كه بحث با عالمان سني و مزاجم تحمل سخنان غير منطقي و نادرست آنان را ندارد ... اعتقادم بر اين است كه هر كس اراده دارد يك شيعه حقيقي باشد بايد به صورت عملي كتاب اربعين حديث امام خميني رحمه الله عليه را بخواند ...
در مغرب اگر چه شيعه به معناي خاصه اندك است اما به معناي عام ، مغرب استعداد فراوان در پذيرش مذهب تشيّع را دارد چرا كه وجود سادات محترم ، محبت مردم به اهل بيت " لاسيما علي ، فاطمه و حسين عليهم السلام " و تأسيس دول مختلف شيعي در طول تاريخ در مغرب نشانگر ارادت قلبي مردمان اين سرزمين به مذهب اهل بيت مي باشد ...

11- بانوي جليله سيده ليماء حماده " از نويسندگان ديار دمشق "
از كتابهاي زيباي ايشان مي توان ( اخيرا اشرقت الروح ) را نام برد كه نشانگر اعتقاد دروني اين خانم به مذهب تشيّع و تحول خاص او مي باشد ...
بايد بگويم كه خداوند مرا هدايت كرد تا مذهب حق اهل بيت ، همان مذهب كه به نام پيام آورش امام جعفر صادق عليه السلام شناخته ميشود را بپذيرم تا فروع دين خود را از آنان بگيرم كه به يقين در ميان مذاهب اسلامي اهل مذاهب تشيّع مي باشد ...
به آنان كه بر ضد مذهب تشيّع سخن مي گويند و در اثبات چهار مذهب اهل تسنن مناقشه اي ندارند مي گويم " اختلاف احكامي كه بين تشيّع و تسنن است مثلا صلات و ... بيشتر از اختلاف حكمي حنفي با شافعي و يا با حنبلي و مالكي و كلّابين مذاهب اربعه نيست ... در اين اختلاف احكام مي گويم : سبحان الله آيا شريعت اسلام ناقص است كه هر كس چيزي مي گويد ! آيا حلال محمد حلال نيست تا قيامت و حرام او حرام تا روز قيامت ، اگر چنين است پس چرا هر كس طريقي براي خود پيش گرفته و حكمي صادر مي كند ؟؟!!!
يقينا همان مذهب اول كه از حضرت محمد نشأت گرفته و سيره اهل بيت گرامي اوست صحيح است و ديگر مذاهب بعدا درست شدند و بايد در صحت آنان ترديد داشت ... "
در مطالعاتم بين كتب ضد تشيّع مثل ظهر الاسلام ، فجر الاسلام و ... از آثار احمد امين و ديگران چيزي جز قبح و زشتي و دروغ نسبت به تشيّع نديدم و مناقشه با آن كس كه جهل دارد و صحبت مي كند فايده ايي ندارد همان گونه كه مولاي ما امام علي عليه السلام فرموده : با جاهل بحث مي كنم مرا شكست مي دهد ولي با عالم مناقشه مي نمايم و پيروز مي شوم " اين حديث بيانگر بسياري از حالات آنان است ....

ادامه ...

12- المحامي المحقق عبد المنعم حسن " از نويسندگان سودان "

{ برداشت كوتاه از مناظره اعتقادي ايشان } از سخنان معروف او كه نام كتابش شد : به نور فاطمه هدايت شدم ... در پاسخ به شبهه كثرت اهل سنّت 90 % و قلّت تشيّع 10% اولا درصد كم بودن تشيّع طبق آمار شما درست نيست و ثانيا كثرت و قلّت دليل بر صحت و عدم صحت مذهب نيست همانطور كه قرآن مي فرمايد " و لكن اكثرهم للحق كارهون "
در پاسخ به شبهات بدون دليل بر ضد تشيّع : اين سخنان شما درست نيست چرا كه قرآن ما را الزام مي كند كه با دليل و برهان سخن بگوئيم و من هم از ياران دليل هستم و با دليل هم ثابت ميكنم كه طريق مستقيم همان مذهب اهل بيت عليهم السلام است و لاغير ...
در پاسخ به قضاياي خانم فاطمه زهرا سلام الله عليها با ابوبكر : اولا بر اساس صحيح بخاري و ديگر كتب معتبر اهل سنت حقانيت حضرت فاطمه در منازعات ايشان با ابوبكر مشخص است و ثانيا قرآن با آيات تطهير سوره انسان و اطعام فقير و مسكين و اسير و ثالثا احاديث نبوي در شأن و منزلت دخترشان و ديگر اهل بيت كه به كثرت در كتب اهل تسنّن مشاهده مي شود ، تمام اين مطالب دليل بر پيروي از مذهب اهل بيت است ... در پاسخ به امر خلافت بعد از رسول الله : امر مهم پس از رحلت رسول الله رهبري امت و جانشيني پيامبر است كه اگر به جاي مراجعه به عمل برخي از صحابه كه نادرست بوده به نص حقايق و كلام خدا و رسولش رجوع كنيم ترديدي نمي ماند كه حضرت علي خليفه بلافصل رسول اكرم مي باشد ....

13- شيخ خليل هاشم " از محققين لبنان "
من از محله هايي از لبنان بودم كه اكثر مردم با تعصب از مذاهب اهل سنت هستند نه تنها از مذهب تشيّع اطلاعاتي ندارند بلكه به مذهب سنّت خود نيز جاهل هستند ...
بحث با آنان فايده ايي ندارد و باعث تهمت خروج از دين مي شود . در جرياني به مردي برخوردم كه شيعه شده بود از او دليل خواستم گفت اولا جريان خندق و مبارزه امام علي با عمر بن عبدودّ و حديث رسول الله درباره علي را شنيدم كه فرمود تمام ايمان و تمام كفر در مقابل همديگر ايستاده اند و شكست عمرو .... در قلبم با شنيدن اين مطالب احساس محبت ويژه ايي نسبت به امام علي عليه السلام پيدا كردم بالاخره براي اينكه حق برايم روشن شود شروع كردم به بحث حول مذاهب لذا دو مدرسه را انتخاب كردم و چند استاد . گروهي اهل سنت و گروهي از تشيّع . سخنان هر يك را به ديگري تحويل مي دادم . محور بحث ها " قرابت ابوبكر به رسول الله ! ، حديث غدير و ولايت علي عليه السلام شجاعت خاص امام علي ، خوابيدن امام به جاي رسول الله و فدا كردن جانش براي پيامبر و مصاحبت ابوبكر با نبي خدا و ترس او از كفار ، آيه ولايت و وجوب خلافت علي ، آيه تطهير و شبهه ورود آن براي زنان پيامبر و ... نتيجه اين شد كه تمام شبهات را اساتيد شيعه پاسخ دادند و در بسياري از مراجعات به عالمان سني پس از بحث طولاني آنها هم اعتراف به حقانيت امام علي و اهل بيت مي كردند .
بالاخره در تاريخ 12/5/1989 ميلادي مستبصر شده و اظهار تشيّع كردم و مذهب اهل ببيت را پذيرفتم .

ادامه ...

جناب دكتر عصام عماد " از نويسندگان يمن ، صنعا "
{ ايشان زماني از عالمان سلفي وهابي و از شاگردان رتبه اول بن باز سعودي بود و حتي قصد نگارش كتاب ضد شيعي را نيز داشت ، الحمد لله به خواست الهي مذهب تشيّع را انتخاب كرد و كتاب زيباي ( سفر از وهابيت به مذهب اماميه اثني عشريه ) از آثار روشنگر و هدايت كننده اوست }
از اسباب تشيّع او
الف ) مطالعه دقيق كتب معتبر اهل سنت همچون صحاح ستّه و موشكافي دقيق احاديث آن و برخوردن به فضائل بلاشك و بي مثال و بديل امام علي عليه السلام و ديگر اهل بيت در اين كتابها ..
ب ) مشاهده عدم حقيقت در راه وهابيت و اختلافات عظيم اين فرقه ضّاله با ديگر مذاهب سنّي و شيعه
ج ) كشف حقايق گوناگون مانند توحيد و نبوت ، احكام و شريعت ، اهداف و آرمانها ، منابع و كتب ، امامت و منشأ و سرچشمه اسلام و ... در مذهب شيعه اثني عشر و نبودن اين حقايق درمذاهب ديگر
ه ) پشت سر گذاشتن جهل و ناداني و تعصّب كوركورانه نسبت به وهابيت و اهل سنّت
و ) رسيدن به معاني صحيح در اصطلاحات قرآني ، اسلامي و نبوي از ابتداي تاريخ اسلام و جريان صحابه تا به امروز در مكتب اهل بيت عليهم السلام بدون ممزوجيت حق و باطل و ... (1)
1- براي مطالعه دقيق و كامل سخنان اين بزرگان كه راه حقيقت " تشيّع " را انتخاب كردند به كتابهاي خاصه بسياري از آنان در چگونگي تحول و استبصار و يا به كتاب شريف المتحولون نوشته شيخ هشام آل قطيط مراجعه كنيد تا به مصاحبه با بيش از 200 تن از مستبصرين برخورد نمائيد به اميد ترجمه فارسي كتاب المتحولون

به حول و قوه الهي تايپيك كلام مستبصرين به پايان رسيد و السلام علي من اتبع الهدي

موضوع قفل شده است