جمع بندی رفتن به مهمانی آنچنانی یا ناراحت کردن پدر؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رفتن به مهمانی آنچنانی یا ناراحت کردن پدر؟

یا الله

سلام

من یه سوال داشتم. ما یه دوست خانوادگی داریم که آدم های بی بند و باری هستند. خانم این خانواده حجاب و حیا رو اصلا رعابت نمی کند. احتمالا شوهرشون هم شراب خوار هستند. خونه شان هم همیشه ماهواره و آهنگ و کلیپ آنچنانی روشنه و .... . حالا خانواده می خواستند برن عید دیدنی این افراد و من باهاشون نرفتم. احتمالا پدرم از دستم ناراحت شده. اما دلیل نرفتنم این بود که کار حرامی(کوش دادن به موسیقی ، نگاه شیطانی و ....) انجام ندم.(البته این دلیل منطقی برای پدر نیست) آیا کناه مرتکب شدم؟(ناراحت کردن پدر و مادر)

با نام و یاد دوست

purya;337540 نوشت:
سلام من یه سوال داشتم. ما یه دوست خانوادگی داریم که آدم های بی بند و باری هستند. خانم این خانواده حجاب و حیا رو اصلا رعابت نمی کند. احتمالا شوهرشون هم شراب خوار هستند. خونه شان هم همیشه ماهواره و آهنگ و کلیپ آنچنانی روشنه و .... . حالا خانواده می خواستند برن عید دیدنی این افراد و من باهاشون نرفتم. احتمالا پدرم از دستم ناراحت شده. اما دلیل نرفتنم این بود که کار حرامی(کوش دادن به موسیقی ، نگاه شیطانی و ....) انجام ندم.(البته این دلیل منطقی برای پدر نیست) آیا کناه مرتکب شدم؟(ناراحت کردن پدر و مادر)

با سلام و عرض ادب

در ارتکاب امر حرام نباید اطاعت از والدین نمود البته بهتر است این عدم اطاعت به گونه ای باشد که منجر به اذیت والدین نشود و نوعی نهی از منکر نسبت به والدین هم محسوب شود.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام میدونی وجود شما در این خانواده مثل حضور یک درخت سر سبز وسط یک کویر بی اب و علف میمونه خدا خیرت بده

موضوع قفل شده است