صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خدا و من

نوشته
    21
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

خدا و من

سلام

خیلی سایت رو زیر و رو کردم تا یه جای خوب برای طرح سوال مطرح کنم.(هرچند نمیدونم آزادی بیان اینجا چطوره و آیا این مطلبم پاک میشه یا پاسخ داده میشه)

یک جوان هستم ، خانواده مذهبی داشتم. با نماز و هیئت و قرآن بزرگ شدم.

متاسفانه و یا خوشبختانه حدود 5 سال هست که به صحت اعتقادی خدای خود به دین خود به طرز فکر خود مشکوک شدم.

از همون اول که با شبهات قرآنی روبرو شدم سریع به دنبال تفسیر های مختلف گشتم با روحانی های مختلف گفت و گو کردم هرکسی که میشد ازش کمک بگیرم گرفتم.

کم و بیش بعضی پاسخ ها منو قانع می کرد و بعضی هم نه قانع نمی شدم (به ناچار خودم رو قانع نشون میدادم).

برا یاینکه یک طرفه به قاضی هم نرفته باشم تا الان 7 جلد اول از کتاب تفسیر نمونه آیت ا.. مکارم رو هم کامل خواندم و این طور نبوده که فقط به دنبال شبهات بگردم.

اما الان و بعد از گذشت این پیگیری ها خدای گذشته من کمی غیر قابل باور شده و با منطقم اصلا نمیتونم چیزی که در گذشته باور داشتم رو به همون شکل گذشته باور داشته باشم.

از طرفی دوست ندارم از دینی که اسمش رو منه حکم مرتد بگیرم و جدا بشم و از طرفی این اعتقادات برای ذهن و درک و منطقم غیر قابل باور شده.

سوالم اینه که

1. نظر شما برای این وضعیتی که الان دارم چیه و چه تحلیلی دارین و چه راه کاری دارید؟

2. آیا الان که دچار سستی اعتقادی شدم از نظر اسلام من یک مرتد هستم ؟ آیا اصلا من مسلمان بوده ام که بخواهم مرتد باشم ؟

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58317

با نام و یاد دوست

خدا و من

خدا و من

5. صلوات ها 2

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

نقل قول نوشته اصلی توسط noob نمایش پست ها
    1. نظر شما برای این وضعیتی که الان دارم چیه و چه تحلیلی دارین و چه راه کاری دارید؟
    باسلام خدمت شما دوست گرامی
    این حالتی که برای ذهن شما پیش آمده یک امر طبیعی است مخصوصا برای افرادی که ذهن نقاد وخوبی دارند وبه طور کلی حالت خوبی برای رشدوترقی می باشند اما به شرطی که انسان برای سوالات خود جواب درست ومنطقی بیابد ودر این حالت شکاکیت باقی نماند وامیدواریم توضیحات ما نیز در این راه کارگشا ومفیدباشد.
    برای بحث باید سوالاتی که برای شما مطرح است بیان کنید تا بحث کنیم.اما به طور کلی ما معتقد هستیم اعتقادات اسلامی وشیعه مطابق با عقل ومنطق هستندوخلاف عقل نمی باشندوراههایی که ما می توانیم با تفکر وتدبر در آنها به حقانیت این اعتقادات دست پیدا کنیم اولا مطالعه است که الحمدلله شماداریدوبنده توصیه می کنم بعضی از کتب علامه طباطبایی مانند شیعه در اسلام ،آشنایی با اسلام که جواب بعضی از سولات ومباحث چالش انگیز می باشد.همچنین کتابهای استاد علی صفایی حائری که الان در انتشارات بوستان کتاب موجود هستندمطالعه کنید.البته کتابهای شهید مطهری بالاخص جلد چهارم مجموعه آثار ایشان بسیار مفید است.
    راه دوم تدبر درهمین عالم هستی وشگفتیهای آن می باشدونظمی که در آن بکار رفته است.
    2. آیا الان که دچار سستی اعتقادی شدم از نظر اسلام من یک مرتد هستم ؟ آیا اصلا من مسلمان بوده ام که بخواهم مرتد باشم ؟
    همانطور که گفتم این حالت امری طبیعی است وممکن است برای هرمسلمانی در برهه ای از زمان رخ دهد.ولازم است بدانید که طبق حدیثی که از پیامبر(ص)به ما رسیده است همه انسانها مسلمان به دنیا می آیند که این احادیث در ذیل آیه30سوره رم در تفاسیر روایی مانند:البرهان ونورالثقلین وهمچنین تفسیرالمیزان آمده است.
    مرتد به کسی می گویند که بعد از اینکه اعلام می کند مسلمان شده است ازدین برمی گرددوعلنا این مساله را اعلام می کند که من مرتدشده ام وچون این کارآثار اجتماعی مخربی نسبت به عقاید مردم واز بین بردن امنیت وآرامش روانی جامعه داردخداوند متعال چنین افرادی که مرتد اعلام کرده است واز ابراز آن منع کرده است.
    خدا و من
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

7. صلوات ها 6

نوشته
    21
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

عرض سلام و خسته نباشید / و تشکر از پاسختون

نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
    بنده توصیه می کنم بعضی از کتب علامه طباطبایی مانند شیعه در اسلام ،آشنایی با اسلام که جواب بعضی از سولات ومباحث چالش انگیز می باشد.همچنین کتابهای استاد علی صفایی حائری که الان در انتشارات بوستان کتاب موجود هستندمطالعه کنید.البته کتابهای شهید مطهری بالاخص جلد چهارم مجموعه آثار ایشان بسیار مفید است.
    بنده هیچ کدام از کتاب های فوق را مطالعه نکرده ام.

طبق شناختی که فعلا بنده حقیر به اسلام دارم ، در آیات و احادیث ما دستورات بسیار خوب برای انسان وجود داره و منکر آن هیچ وقت نبودم و نخواهم شد،

دستورات و روش هایی که انسان را به سمت خوبی ها سوق می دهد ، مثل دروغ نگفتن ، ظلم نپذیرفتن و مبارزه با آن ، اعتماد به نفس با توکل بر خدا ، نیکی به همه انسان ها و نزدیکان و خصوصا والدین ، نهی از منکر و امر به معروف برای داشتن جامعه سالم و هزاران رکن اساسی دیگه.

اما غیر از این بخش که قطعا برای هر عقل سلیمی قابل باور است ، بخش دیگری هم وجود دارد که با منطق و عقل من هم سو و قابل پذیریش نیست.(به گمان من)

اگر کتبی که بالا اشاره فرمودید مبنی بر توضیح ویژگی های مثبت اسلام هست برای بنده فکر نمیکنم راه کار باشه (از نظر یک فرد مومن تمام دین مثبت است)، چرا که هم در جلسات هیئت های مختلف ، مساجد مختلف ، رسانه های مختلف داخلی خودمون ، علوم دینی مدرسه و دانشگاه و... آشنا شدم.

بذارید با مثال منظورم رو بگم:

اگر الان فردی از من تحقیقی در مورد (فرضا) مهربانی در اسلام بخواهد ، من میتونم این کار رو به خوبی انجام بدم ، یعنی لیستی از آیات قرآن جمع آوری کنم سپس تفسیر های مختلف دانشمندان رو با هم ترکیب کنم و بعد همین کار رو برای احادیث ائمه و بزرگان انجام بدم در آخر یک طوماری از دستورات و روش های مفید برای مهربانی خواهیم داشت.

حالا تحقیقی دیگر در مورد خشونت در اسلام انجام دهیم. نتیجه با بالا تفاوت خواهد داشت.

خلاصه کلام بالا: وقتی تحقیقی رو از جهت منفی در اسلام کنکاش میکنم نتایج معکوس میگیرم.

اگر نه این چنین نیست و کتب بالا به من کمک خواهد کرد ، لطفا بفرمایید به ترتیب اولویت کدام مناسب تر برای من خواهد بود.

راه دوم تدبر درهمین عالم هستی وشگفتیهای آن می باشد و نظمی که در آن بکار رفته است.
    رشته تحصیلی من ایمونولوژی است ، روزی نیست که مطالعه علمی و درسی کنم و شگفت زده نشم. مطالعه سیستم ایمنی بدن انسان، مطالعه بیوشیمی ، بررسی سلولی و مولکولی موجودات ، علوم باکتری و ویروس ، ژنتیک و ده ها مبحث دیگه که با رشته تحصیلی من مرتبط است و باید بدانیم خود دریای شگفتی است.

این مسئله نه تنها باعث نشده من به اعتقادات قبلی خود مصمم تر بشم هیچ ، هرچه بیشتر از شگفتی های دنیا را مطالعه و میکنم توقع ام از اسلام که دین خدای هستی است بالاتر میرود.

توقع دارم خالق این جهان که توانسته با 4 باز آلی آدنین ، گوانین ، سیتوزین و تیمین dna ای بسازد که منبع ذخیره ای اطلاعات و فرمانده تمام سلول های موجودات جهان چه در سلول های انسان چه گیاه نخود!....==> برنامه ای به من ارائه کند که تمامش با منطق من و میلیارد ها انسان دیگر قابل پذیرش باشد.

برای بحث باید سوالاتی که برای شما مطرح است بیان کنید تا بحث کنیم
    من هزاران مسئله ریز و درشت حل نشده دارم ، در آیات قرآن ، در احادیث ، و شاید در برخی اصول اسلامی. نظر شما این هست که من این موارد رو مطرح کنم ؟ در همین تاپیک ؟

9. صلوات ها 3

نوشته
    1,957
    حضور
    95 روز 18 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    126
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    5458

خلاصه کلام بالا: وقتی تحقیقی رو از جهت منفی در اسلام کنکاش میکنم نتایج معکوس میگیرم.
    سلام علیکم و رحمه الله

عذر میخواهم وسط بحث استاد کریم و شما وارد شدم.
    شما می توانید جنبه هائی همچون عفو و بخشش و یا مجازات در اسلام را مانند دیگر کسانی که این مطالب را میخوانند جمع آوری و دسته بندی و نهایتا مقالاتی را ارائه بدهید.

ولی اینکه تحقیقات شما کامل بوده باشد جای تامل دارد . و نتیجه گیری شما هم به همین ترتیب

دلیل این عرض بنده این است که
    مثلا وقتی از قصاص در قران صحبت شده شما آنرا خشونت می نامید
    حالا تحقیقی دیگر در مورد خشونت در اسلام انجام دهیم. نتیجه با بالا تفاوت خواهد داشت.
    و آنرا منفی می انگارید

از جهت منفی در اسلام کنکاش میکنم نتایج معکوس میگیرم
    نتیجه :
    یا اینکه
    شما مبانی اسلام را در عفو و مجازات را درست متوجه نشده اید
    و نمیدانید دلیل اینکه مثلا در اسلام قاتل در صورت عدم رضایت ولی دم قصاص میشود و یا عفو ولی دم میتواند به کسی حیات ببخشد چیست و این چگونه احکامی است.

و یا اینکه درست متوجه شده اید ولی این مبانی را قبول ندارید پس یک مبنایی درستی معرفی نمائید.
    پس
    مبنای "منفی و مثبت" بودن اعمال را از دید خود بررسی کنید.

چیستی و چگونگی مفاهیمی همچون " عفو و بخشش " و " خشونت" را خودتان برای خودتان و یا از منبعی تعریفی که صحیح است را ارائه بدهید

موفق باشید

ویرایش توسط فاتح : ۱۳۹۲/۰۱/۳۰ در ساعت ۱۸:۴۷
    قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
    و قال :
    اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

11. صلوات ها 2

نوشته
    21
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

تشکر از شما

بله درسته. این 2 حالت ممکنه باشه.

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

حالا تحقیقی دیگر در مورد خشونت در اسلام انجام دهیم. نتیجه با بالا تفاوت خواهد داشت. خلاصه کلام بالا: وقتی تحقیقی رو از جهت منفی در اسلام کنکاش میکنم نتایج معکوس میگیرم.
    باسلام دوباره خدمت شما دوست گرامی
    ما خیلی وقتها احکام اسلام را با ذهنیات وبرداشتهای خود می سنجیم وقبل از اینکه به فلسفه این احکام وحکمتی که در آنها وجود دارد بپردازیم کم خود را صادر می کنیم.ومساله دومی که در این مورد درعصر ما بسیار موثربوده است تبلیغاتی است که علیه احکام اسلامی وجود دارد ورسانه های دنیا برای سرکوب اسلام با انواع شگردها حدودشرعی موجود در احکام اسلامی را خشونت می نامندوبا هنرنمایی ونشان دادن خشن این احکام احساسات مردم را علیه اسلام تحریک می کنند.
    به هرحال شما اگرتک به تک حدود الهی را بررسی کنیدبه این نتیجه می رسید که اینها موجب سلامت جامعه واجتناب مردم از تجاوزبه حقوق دیگران وگسترش فحشاءدرجامعه می شود.
    ازباب مثال:اسلام به پاکی دربین مردم وجامعه وقاطی نشدن نسلها ارزش فوق العاده ای است وحفظ خانواده وگسترش آن ازتوصیه های اسلام است.شما می دانیدکه جزوحدودی که به واسطه آن اسلام به خشونت محکوم می شودسنگسار است.درحالی که این حکم برای اشخاصی است که زن وشوهر دارندولی با این حال با شخص دیگری زنا می کنند.واثبات این مساله نیزنیاز به چهارشاهدعادل دارد که از نزدیک دیده باشند که دونفرباهم زنا می کنندوشهادت آنها با همدیگر هیچ اختلافی نداشته باشدکه با وجود این مراحل زنا محصنه اثبات می شود ومرتکبین آنرا سنگسار می کنند.
    شما اگر خوب دقت کنید اثبات وقوع این مساله خیلی سخت است وشخص باید آنقدرهوسران باشد که جلوی چهارنفرآدم عادل که ازدیدن این مناظر فرار می کنند این عمل را انجام دهدوالبته با وجود این شرایط توصیه اسلام این است که طرفین اگر توبه کنند بهتر است واین امر گفته نشود.
    سوای این مساله اگر این حکم اسلامی رعایت نشود وارتباط بین اشخاص آزاد باشددیگر مساله زن وشوهری معنی ندارد وکودکانی که به دنیا می آیند مجهول الهویه هستند وپدرومادر مشخصی ندارندوکلاًحریم خانواده از هم می پاشد.مساله ای که ما الان در کشورهای غربی کم وبیش شاهد آن هستیم وکاری به جایی رسیده است که چندی قبل اخبار اعلام کرد ازدواج همجنس ها در انگلیس قانونی اعلام شد وکسی حق تعرض واعتراض به آنها ندارد.
    اسلام برای حفظ خانواده وحفظ حریم ها ورابطه زن وشوهر احکام وحدودی مقرر کرده است تا جامعه سالم بماند وهمه از راه درست احتیاجات خود را در زمینه های مختلف برطرف کنند وهر قدر دنیا از این احکام وحدود فاصله گرفته است دچارمنجلاب وکثافت بازی بیشتری شده است.وچقدر انسانهایی که به خاطر نزاع برسرهوس وزن های فاسد کشته می شوند.که امار آنرا اگر در اخبار ونشریات ملاحظه کنید سردرد می گیرید.آیا به نظرشما این رویه غرب که موجب گسترش فساد وجنایات برسر تصاحب اشخاص ودر نتیجه کشته شدن تعدادی در این راه کثیف می شود بهتر است یا برنامه اسلام که موجب حفظ حریم وخانواده وپاکی جامعه می شود؟آیا افرادی که برسرهمین هوسرانی ها کشته می شوند که بعضی اوقات که نمونه آن در تهران اتفاق افتاد زجرکش می شوندبیشتراست یا کسانی که به خاطر اجرای حدود الهی کشته می شند تا بقیه دچارفساد نشوند وفشاءگسترش پیدا نکند؟
    اگر شما احکام اسلامی را با قوانین دنیای امروز که باشعار آزادی خیلی از گناهان را قانونی کرده است مقایسه کنید خواهید دید که آنچه موجب آزادی بیشتر وآرامش خاطر بیشتر می شداحکام اسلام است.
    البته نکته دیگری که باید مد نظرداشته باشید احکام اسلامی برای انتقام وکشتن صرف نیست بلکه همانطور که در مورد قصاص آمده است برای حیات بقیه وجامعه است.به نظر شما فدای امنیت روانی وآرامش افرادجامعه به خاطر یک نفربهتر است یا فدای شخص مجرم وگناهکار برای حیات وپاکی جامعه؟
    بی گمان خواهید گفت فدای یک نفربهتر از فدای کل جامعه است واین همان چیزی است که اسلام می خواهد.
    خدا و من
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

14. صلوات ها 3

نوشته
    21
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

سلام و تشکر خدمت شما

هرچند که در مورد عمل سنگسار بحث دارم اما خب بجای اینکه شما بحثی رو باز کنید من یه مصداق بهتری از مشکلاتم رو میگم:

ببینید خدایی رو ما تصور میکنیم که آفریننده این جهان است.(در مورد عظمت این دنیا شکی نیست و من موردی رو هم در بالا عنوان کردم) حالا چطور من میتونم ایمان بیاورم به خداوندی که از او در مورد شهاب سنگ سوال می کنند و این چنین پاسخی میدهد!

لطفا دقت کنید و شما هم بی طرفانه قضاوت کنید ، خداوندی که ما یک قطره از دریای علمش را نفهمیدیم در پرسش شهاب سنگ این چنین عمل کند؟

من تفسیر نمونه و المیزان رو می خونم ، از چند نفر هم سوال میپرسم ، اما این جواب ها اصلا برای من قانع کننده نیست.

فکر نمیکنید اگر بجای اون آیات دقیقا به لحاظ علمی این مورد رو توضیح میدادند الان چند نفر به حقانیت خدای اسلام ایمان می آوردند.

اکثر اساتید دانشگاهی ما اصلا اعتقادی به قرآن ندارند. وقتی ارتباط ژنتیکی انسان و موجودات دیگر رو مطالعه میکنیم دقیقا انسان سیر تکاملی موجودات دیگر است.

خب این استاد دانشگاه رو چطور باید دعوت به اسلام کرد ، باید آیات رو تفسیر کرد بگیم ببینید شاید منظور خداوند از فرستادن آدم و حوا فلان مورد باشد ، شاید این یک نوع پایین آمدن معنوی باشد و ...

کمی با وجدان خودمون قضاوت کنیم این نوع تفسیر سازی ها برای یک فرد عالم (علمی) اصلا پذیرفته نیست.

اصلا رشته پزشکی بیاییم بیرون ، همه ی دانشجویان تنظیم خانواده رو در دانشگاه خوندن ، مسیر حرکت اسپرم و کلا مایع جنسی مرد مشخصه ، خب چطور می تونه یک فرد که علمش بیشتر از علم های افراد زمان حضرت محمد(ص) بوده این آیه مربوط به خروج منی رو از مرد بخونه و ایمیان بیاره.

عقلم من (عقل دیگران رو نمیدونم) میگه خدای به این عظمت آیه ای نازل نمیکنه که در گذر زمان نیاز به تفسیر سازی و این موارد باشه.

من نمیدونم در مورد شهاب سنگ باید در قرآن اون آیات! رو داشته باشیم اما برای هدایت بشر خداوند نیاد یک بار اسم امام علی رو اعلام کنه و بگه ایشون ولی خدا بعد از حضرت محمد هستند. و الان نسبت مسلمانان به کل جمعیت این نسبت باشه و نسبت شیعیان به مسلمانان این نسبت باشه.

من هزاران بحث دیگه دارم.
    ویرایش توسط NOOB : ۱۳۹۲/۰۲/۰۲ در ساعت ۲۲:۴۴

16. صلوات

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

من هزاران مسئله ریز و درشت حل نشده دارم ، در آیات قرآن ، در احادیث ، و شاید در برخی اصول اسلامی. نظر شما این هست که من این موارد رو مطرح کنم ؟ در همین تاپیک ؟
    سلام
    تحقیق و مطالعه چه به نیت رفع ضعف عقیده یا سوال و شبهه بلا اشکال و مسیر صحیح کشف حقیقت است
    پیشنهاد من اینه که شما سوالاتتون را بنویسید و از مهمترین اونها شروع به طرح در این سایت بکنید ان شاء الله به جوابهای مناسبی خواهید رسید
    فقط سعی کنید از این تصور که من ضعف عقیده پیدا کردم یا اینکه مرتد شدم و .. دوری کنید
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

18. صلوات ها 3

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

ببینید خدایی رو ما تصور میکنیم که آفریننده این جهان است.(در مورد عظمت این دنیا شکی نیست و من موردی رو هم در بالا عنوان کردم) حالا چطور من میتونم ایمان بیاورم به خداوندی که از او در مورد شهاب سنگ سوال می کنند و این چنین پاسخی میدهد! لطفا دقت کنید و شما هم بی طرفانه قضاوت کنید ، خداوندی که ما یک قطره از دریای علمش را نفهمیدیم در پرسش شهاب سنگ این چنین عمل کند؟ من تفسیر نمونه و المیزان رو می خونم ، از چند نفر هم سوال میپرسم ، اما این جواب ها اصلا برای من قانع کننده نیست. فکر نمیکنید اگر بجای اون آیات دقیقا به لحاظ علمی این مورد رو توضیح میدادند الان چند نفر به حقانیت خدای اسلام ایمان می آوردند. اکثر اساتید دانشگاهی ما اصلا اعتقادی به قرآن ندارند. وقتی ارتباط ژنتیکی انسان و موجودات دیگر رو مطالعه میکنیم دقیقا انسان سیر تکاملی موجودات دیگر است. خب این استاد دانشگاه رو چطور باید دعوت به اسلام کرد ، باید آیات رو تفسیر کرد بگیم ببینید شاید منظور خداوند از فرستادن آدم و حوا فلان مورد باشد ، شاید این یک نوع پایین آمدن معنوی باشد و ... کمی با وجدان خودمون قضاوت کنیم این نوع تفسیر سازی ها برای یک فرد عالم (علمی) اصلا پذیرفته نیست. اصلا رشته پزشکی بیاییم بیرون ، همه ی دانشجویان تنظیم خانواده رو در دانشگاه خوندن ، مسیر حرکت اسپرم و کلا مایع جنسی مرد مشخصه ، خب چطور می تونه یک فرد که علمش بیشتر از علم های افراد زمان حضرت محمد(ص) بوده این آیه مربوط به خروج منی رو از مرد بخونه و ایمیان بیاره. عقلم من (عقل دیگران رو نمیدونم) میگه خدای به این عظمت آیه ای نازل نمیکنه که در گذر زمان نیاز به تفسیر سازی و این موارد باشه. من نمیدونم در مورد شهاب سنگ باید در قرآن اون آیات! رو داشته باشیم اما برای هدایت بشر خداوند نیاد یک بار اسم امام علی رو اعلام کنه و بگه ایشون ولی خدا بعد از حضرت محمد هستند. و الان نسبت مسلمانان به کل جمعیت این نسبت باشه و نسبت شیعیان به مسلمانان این نسبت باشه. من هزاران بحث دیگه دارم.
    سلام
    در رابطه با بیانات قرآنی باید به این نکته توجه بفرمایید :
    1- قرآن کتاب آسمانی و مهمترین معجزه نبی اکرم است . حال اگر در آن عصر قرآن به نحوی نازل می شد که به الفاظ ظاهری خود بتواند پاسخگوی تک تک سوالات و انتظارات بشر در طول تاریخ از او باشد آیا می توانست رابطه ای با عرب جاهلی پیدا کند تا او ایمان بیاورد و پس از ان دیگران و تا امروز ما ایمان بیاوریم ؟ و دیگر اینکه می توانست یک جلد 600 صفحه ای باشد ؟
    2- قرآن کریم دارای ظرافتهای بیانی شگرفی است که هم عرب جاهلی عصر نبی اکرم ص آن را در حد خود می فهمد و هم انسان پیشرفته امروز
    3- تکیه قرآن کریم بر فطرت و سرشت الهی انسانهاست همان ساختار وجودی که خودبخود بسوی حق تعالی میل دارد لذا به تربیت این بعد اساسی می پردازد و در عین حال با طرق دیگر به پرورش اندیشه ها توجه دارد
    4- بحث تفسیر قرآن کریم را از بحث کلام الهی جدا بفرمایید . تفسیر یک فهم بشری از وحی الهی است که می تواند مطابق واقع باشد یا نباشد. اگر شما در نص قرآنی با یک موضوع قطعی علمی تضادی می یابید بفرمایید تا آنرا بررسی کنیم
    5- شاید از نظر هر فردی اگر قرآن طور خاصی بود تاثیر بیشتری داشت حال به نظر شما قرآن باید جند جور می بود تا همه خوششان بیاید که به نحو مطلوب آنهاست و آیا اساسا این امکان پذیر هست
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

20. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری