بردن نام اصلی حضرت مهدی (عج) در زمان حاضر چه حکمی دارد؟

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بردن نام اصلی حضرت مهدی (عج) در زمان حاضر چه حکمی دارد؟

سلام علیکم

با توجه به لینک:::: http://www.askdin.com/thread18286.html:::

فتوای مراحع کنونی درباره اینکه آیا بردن نام اصلی حضرت مهدی (م ح م د) حرام است یا خیر را بیان نمایید؟
مرجع:امام خامنه ای
اگر امکان دارد قتوای سایر مراجع هم ذکر شود.

با نام و یاد دوست

منتظر یوسف زهرا;336489 نوشت:
سلام علیکم با توجه به لینک:::: چرا بردن نام اصلی امام زمان (عج)در زمان غیبت کبری اشکال دارد؟::: فتوای مراحع کنونی درباره اینکه آیا بردن نام اصلی حضرت مهدی (م ح م د) حرام است یا خیر را بیان نمایید؟ مرجع:امام خامنه ای اگر امکان دارد قتوای سایر مراجع هم ذکر شود.

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤال شما

نام اصلی امام زمان عجل الله فرجه الشریف احتیاطا بر زبان جاری نگردد. (1)

همیشه سلامت و موفق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

چرا؟ من اولین باره میشنوم که نام حضرت قائم (ع) م ح م د هست. میشه داستانش رو بفرمایید؟

با اجازه. من تنها از آقای مکارم استفاتایی مبنی بر جائز بودن نام بردن حضرت قائم ارواحنا فداه دیدم. یعنی کثیر مراجع قائلند که نام اصلی حضرتش که همنام نبی مکرم اسلام ص هست برده نشود.

و روایت داریم که کسی اسم او را نمی برد جز کافر

CELLAR;380594 نوشت:
من تنها از آقای مکارم استفاتایی مبنی بر جائز بودن نام بردن حضرت قائم ارواحنا فداه دیدم.

یعنی ایشون گفته‌اند که جایز است؟

بله داداش، چون فرمودن زمان تقیه درمورد بردن این نام بپایان رسیده. الله اعلم.

اما ملاک ما باید اکثریت باشد.

[="DarkGreen"]سلام . عزیزای دل من . من شنیدم که خود حضرت فرمودند تا زمان ظهور من اسم واقعیشون را به زبان نبریم . حضرت هم مثل خدا حکیمانه عمل می کنند . شاید اگر اسم واقعیشون برده بشه ، از تعداد مسلمانها کم میشه . برای احترام به حضرت هم که شده بیاید اسمشون را به زبان نبریم .

توی یه کتاب خوندم که حضرت رسیدند به یک شیعه . به اون فرد شیعه یک کتاب دادند و بهش گفتند که به شیعیان من بگو که دعای سلامتی من را زیاد بخونند .
توی قنوت همه نمازهاتون حتما دعای سلامتی آقا را بخونید . 90 حاجت توی دنیا آخرت را خدا بهتون میده . من نتیجه اش را دیدم . شما هم با دلتون اینکار را بکیند ، نتیجه اش را میبینید .
سپاس:Gol:[/]

تولد دوباره;380652 نوشت:
90 حاجت توی دنیا آخرت را خدا بهتون میده
ببخشید جمله بالا روایت هست؟ اگر هست میشه سندی ذکر فرمائید؟

[="DarkGreen"]

CELLAR;380654 نوشت:
ببخشید جمله بالا روایت هست؟ اگر هست میشه سندی ذکر فرمائید؟

من نمی دونم . شاید باشه . توی یه سخنرانی از حاج آقا دانشمند ، شنیدم که گفتند :" نشانه های جوانان آخرالزمان چیا هستند ؟ یکی یکی گفتند و در همین بین ، گفتند که خواندن دعای سلامتی آقا توی قنوت نماز 90 حاجت دنیوی و اخروی را برآورده میکنه . " حتما نباید متوجه بشید که خدا حاجتتون را روا کرده .
،
یه بار یه مسلمانی که خیلی با اخلاص بوده یه حاجت خیلی بزرگی داشته . از خدا حاجتش را طلب می کنه و چند سالی به همین منوال این حاجت را تکرار می کنه . یه دفعه به خدا میگه ، خدا حاجتم و ندادی و منم نماز نمی خونم . شب همون روز که خوابیده بوده ، خواب میبینه یه نور سفیدی اومد به خوابش و گفت :" ای بنده من ، همون روزای اول حاجت روا شدی اما خودت متوجه نشدی . نمازت را ترک نکن ."

آیا قانع کننده بود ؟[/]

موضوع قفل شده است