جمع بندی « دیدن امام زمان چشم پاک می خواهد » یعنی چی؟

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
« دیدن امام زمان چشم پاک می خواهد » یعنی چی؟

با سلام سر کلاس بودم استادمون یه حرفی زد فکرمو مشغول کرد

گفت دیدن امام زمان چشم پاک میخواهد

یعنی چی ؟ چجوری چشم پاک داشته باشیم

اگر چشم پاک داشته باشیم ان حضرت را میبینیم

کمکم کنید به جوابم برسم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: اویس

[="Georgia"][="Blue"]

حسین کریمی;336486 نوشت:
با سلام سر کلاس بودم استادمون یه حرفی زد فکرمو مشغول کرد گفت دیدن امام زمان چشم پاک میخواهد یعنی چی ؟ چجوری چشم پاک داشته باشیم اگر چشم پاک داشته باشیم ان حضرت را میبینیم کمکم کنید به جوابم برسم

با سلام خدمت دوست گرامی جناب حسین کریمی
برای تشرف به محضر حضرت بقیة الله باید همه اعضا و قوای انسانی طهارت کامل پیدا کند و طهارت چشم و گوش و زبان و دیگر اعضا به پرهیز از حرام الهی و قدم گرفتن در قلمرو شریعت الهی است. اگر اهتمام به انجام واجبات و ترک محرمات دستور العمل حقیقی شبانه روز آدمی قرار گیرد و تمامی اعضا و جوارح انسان( نه فقط چشم) متادب به رعایت آداب الهیه و حفظ حدود شرعیه شود امید است که به الطاف کریمه حضرت حق، زیارت صورت دلارای انسان کامل حضرت صاحب الامر و الزمان مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف ، روزی انسان قرار گیرد.[/]

حسین کریمی;336486 نوشت:
با سلام سر کلاس بودم استادمون یه حرفی زد فکرمو مشغول کرد
گفت دیدن امام زمان چشم پاک میخواهد
یعنی چی ؟ چجوری چشم پاک داشته باشیم
اگر چشم پاک داشته باشیم ان حضرت را میبینیم
کمکم کنید به جوابم برسم

و علیکم السلام

این ابیات خیلی زیباست :

گفتم شبی به مهدی اذن نگاه خواهم *** گفتا که من هم از تو ترک گناه خواهم
گفتم شود که روزی دستم رسد به دستت؟ *** گفتا هوای نفست ، باشد حجاب دستت
گر نفس را شکستی دستم رسد به دستت

التماس دعا

بنظر من ادم فقط چیزایی رو که خدا بهش اجازه داده باید نگاه کنه
خدا چشم داده، راهنمای استفاده ازش هم بهمون داده
اگه درست استفاده کنیم این چشم ها لایق دیدن امام زمان میتونه باشه
حیای چشم خیلی مهمه چون چشم ها زنده هستن و دریچه ی روح ما و این بیحیایی برای چشم های ما سمّ
و اون ها رو مریض میکنه....

[="times new roman"]غزل شمارهٔ ۲۶۶
دلــم رمــیــده لــولـی‌وشـیـسـت شـورانـگـیـز ----- دروغ وعــده و قــتــال وضــع و رنـگ آمـیـز
فـــدای پـــیــرهــن چــاک مــاه رویــان بــاد ----- هـــزار جـــامـــه تــقــوا و خــرقــه پــرهــیــز
خـیـال خـال تو با خود به خاک خواهم برد ----- کـه تـا ز خـال تـو خـاکـم شـود عـبـیـرآمـیـز
فـرشـتـه عـشـق نـدانـد که چیست ای ساقی ----- بــخــواه جــام و گـلـابـی بـه خـاک آدم ریـز
پــیــالـه بـر کـفـنـم بـنـد تـا سـحـرگـه حـشـر ----- بــه مــی ز دل بــبـرم هـول روز رسـتـاخـیـز
فـقـیـر و خـسـتـه بـه درگـاهـت آمـدم رحمی ----- کـه جـز ولـای تـوام نـیست هیچ دست آویز
بـیـا کـه هـاتـف مـیـخـانـه دوش بـا مـن گفت ----- کـه در مـقـام رضـا بـاش و از قـضـا مـگـریـز
مـیـان عـاشـق و مـعـشوق هیچ حائل نیست ----- تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز[/]

سلام
داشتن چشم پاک (یا در کل باطن پاک) به این برمیگرده چطور بتونیم نفس اماره رو کنترل کنیم...بنظر من خوندن نماز اول وقت خیلی میتونه تو کنترل این نفس "حیوانی" موثر باشه! همش به اراده خودمون برمیگرده و اینکه چقدر مشتاق اینیم که مورد لطف و عنایت اقا قرار بگیریم...

[="darkgreen"]هوالعالم

به تعبیر دیگر میتونه
منظور از چشم پاک دید و نظر پاک باشه نگاه به مردم و جامعه به زندگی و کار و ...
که لازمه اش تقریبا همونچیزی هست که دوستان فرمودند .
و از نظر منه ناکامل بهترین و کاملترین ها دستورات اسلام و قرآن یا همون اسلام قرآن هستند [/]

موضوع قفل شده است