به مناسبت29 فروردین سالروز ولادت امام خامنه ای

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

خورشید انقلاب فرزند مادری بسیاری فهمیده
ما هشت خواهر و برادر بودیم از دو مادر؛ یعنی پدرم از یک خانمی، سه فرزند داشت که هر سه هم دختر بودند، بعد آن خانم فوت کرده بودند و با خانم دیگری ازدواج کرده بودند. ماها بچه‏ های این خانم دوم، پنج نفر بودیم؛ چهار برادر و یک خواهر، و در این پنج نفر، من دومی بودم. البته در این بین، دو بچه هم از بین رفته بودند؛ با آن حساب، من چهارمی می‏شوم؛ اما چون واسطه ‏ها کم شده بودند، من بچه‏ ی دوم خانواده بودم. البته خواهرهای بزرگ ما از خانم اول بودند؛ آنها از ما خیلی بزرگتر بودند.
پدر و مادرم، پدر و مادر خیلی خوبی بودند. مادرم یک خانم بسیار فهمیده، باسواد، کتابخوان، دارای ذوق شعری و هنری، حافظ شناس – البته حافظ شناس که می‏گویم، نه به معنای علمی و اینها، به معنای مأنوس بودن با دیوان حافظ – با قرآن کاملاً آشنا بود و صدای خوشی هم داشت.
ما وقتی بچه بودیم، همه می‏نشستیم و مادرم قرآن می‏خواند؛ خیلی هم قرآن را شیرین و قشنگ می‏خواند. ماها دورش جمع می‏شدیم و برای ما به مناسبت، آیه ‏هایی را که در مورد زندگی پیامبران هست، می‏گفت. من خودم اولین بار زندگی حضرت موسی، زندگی حضرت ابراهیم و بعضی پیامبران دیگر را از مادرم – به این مناسبت – شنیدم. قرآن که می‏خواند، به این‏جا که می‏رسید، بنا می‏کرد به شرح دادن.
بعضی از شعرهای حافظ را که الان هنوز یادم است – بعد از سنین نزدیک شصت سالگی – از شعرهایی است که آن وقت از مادرم شنیدم؛ از جمله، این یک بیت یادم است:
سحر چون خسرو خاور عَلَم در کوهستان زد / به دست مرحمت یارم در امیدواران زد
دوش دیدم که ملائک در میخانه زدند / گل آدم بسرشتند و به پیمانه زدند

غرض، خانمی بود خیلی مهربان، خیلی فهمیده و فرزندانش را هم
– البته مثل همه‏ ی مادران – دوست می‏داشت و رعایت آنها را می‏کرد.
پدرم عالِم دینی و ملّای بزرگی بود. برخلاف مادرم که خیلی گیرا و حرّاف و خوش برخورد بود، پدرم مرد ساکت، آرام و کم حرف بود؛ که این تأثیرات دوران طولانی طلبگی و تنهایی در گوشه‏ی حجره بود. البته پدرم ترک زبان بود، ما اصلاً تبریزی هستیم؛ یعنی پدرم اهل تبریز و خامنه است. مادرم فارس زبان بود؛ و ما به این ترتیب از بچگی، هم با زبان فارسی، هم با زبان ترکی آشنا شدیم و محیط خانه محیط خوبی بود. البته محیط شلوغی بود؛ منزل ما هم منزل کوچکی بود. شرایط زندگی، شرایط باز و راحتی نبود؛ و طبعاً اینها در وضع کار ما اثر می‏گذاشت.
گفت وشنود صمیمانه رهبر معظم انقلاب با گروهی از جوانان و نوجوانان 1376/11/14

تا آنجا که می دانم و باز هم در چند سایت جستجو کردم، رهبر عالیقدر حضرت آیت الله سید على خامنه‌ای فرزند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جواد حسینى خامنه‌ای، در روز 24 تیرماه 1318 برابر با 28 جمادی الاول 1358 قمرى در مشهد مقدس چشم به دنیا گشود.

[="Tahoma"][="Black"]

ورود ممنوع;336533 نوشت:
تا آنجا که می دانم و باز هم در چند سایت جستجو کردم، رهبر عالیقدر حضرت آیت الله سید على خامنه‌ای فرزند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جواد حسینى خامنه‌ای، در روز 24 تیرماه 1318 برابر با 28 جمادی الاول 1358 قمرى در مشهد مقدس چشم به دنیا گشود.

سلام و عرض ادب
کاربر گرامی همانطور که مستحضرید قبلا در رابطه با تاریخ تولد امام خامنه ای در این تاپیک بحث شده.اگر سخنی در این رابطه دارید در همانجا مطرح کنید
با تشکر
[/]

[="Arial"][="DarkOrchid"]سلام

لطفا " توجه داشته باشید

روز ارتش هم نزدیکه

از شهدای ارتش یادی بکنید که فردا ارتشیان گله نکنند

از ما گفتن بود[/]