جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روضه حضرت زهرا(س) از زبان مبارك خودشان

علاقه
    جانم فدای رهبر
    نوشته
    115
    حضور
    4 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    25
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    382

روضه حضرت زهرا(س) از زبان مبارك خودشان

روضه حضرت زهرا(س) از زبان مبارك خودشان
    ديلمي مي‏گويد: زهرا(س) ماجراي خود را به تفصيل بيان فرموده است. از جمله فرمود:

«...
    سپس قنفذ را با عمر بن خطاب و خالد بن وليد به خانه ما فرستادند تاپسرعمويم علي را براي بيعت زيانبار خود به سقيفه بني‏ساعده بيرون برند. عليكه مشغول انجام وصيّت رسول خدا(ص)، درباره همسران او، تأليف قرآن و پرداختهشتاد هزار درهم به سفارش آن حضرت بود، با آنان بيرون نرفت.

پس هيزم زيادي در مقابل در خانه ما جمع كردند و آتش آوردند تا خانه، و مارا به آتش كشند. من پشت در ايستادم و آنان را به خدا و پدرم قسم دادم كهدست از ما بردارند و ما را ياري كنند.

عمر، تازيانه را از دست قنفذ - غلام ابوبكر - گرفت و با آن به بازويم زد،چنان كه تازيانه همچون بازوبند به دور بازويم حلقه زد. عمر لگدي به دركوبيد و آن را به طرف من فشار داد و من كه آبستن بودم، به صورت روي زمينافتادم. آتش شعله مي‏كشيد و صورتم را مي‏گداخت. عمر چنان به صورتم سيلي زدكه گوشنواره‏ام بر زمين افتاد و درد زايمان به سراغم آمد. پس محسن را كشتهبي‏گناه سقط كردم. اين است امّتي كه مي‏خواهد بر من نماز بخواند؟! در حاليكه خدا و رسول از آنان بيزاري جسته‏اند. من نيز از آنان برائت مي‏جويم».

بحار الانوار، ج 30، ص 348 - 350، به نقل از ارشاد القلوب ديلمي
    .

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    قرآن و اهل بیت
    نوشته
    125
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    140

عالی بود. خدا خیرت بده. میدونی در ارشاد القلوب صفحه چنده؟
    شیخ مفید ره که بنابر سند صحیح از کتب بحار و احتجاج لقب برادر را از امام عصر عج در توقیع و نامه ای که از طرف حضرتش بهش رسیده است گرفته در اوائل المقالات: ۱۰۱٫ الفلاسفة الملحدین ـ ج۴ از مصنّفات الشیخ المفید ۱۴۳۵ه. ق مى ‏گوید: فلاسفه از مُلحدین(کافران) هستند.
    «جوابات‌ الفیلسوف‌ فی‌ الاتحاد» و نیز «الرد علی‌ اصحاب‌ الحلاج‌» از جمله‌ تألیفات‌ اوست‌.

5. صلوات

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری