جلب توجه یعنی چی؟

تب‌های اولیه

35 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جلب توجه یعنی چی؟

سلام

جلب توجه یعنی چی؟؟؟؟ا
آیا اینه که از 6 فزسخی نظر ها و چشم ها رو جلب کنی؟یا اینکه وقتی نگاهت کنن بازم بخوان نگاهت کنن؟؟
خب این یعنی چی؟هر آدمی اگه خوشتیپ بیاد بیرون تو چشم میره!!! اگه پسرا یه کت و شلوار تر و تمیز بپوشن خب ملت نگاهش میکنن چون خیلی بهش اومده اما اگه همین آقا یه بلوز شلوار عادی بپوشه اینطور نیست!
یا یه خانوم ممکنه یه روسری رنگی که خیلی هم بهش میادبپوشه مردم نگاهش کنن...یکی دیگه اتفاقا مشکی که بپوشه خیلی بهش میاد و بازم مردم نگاهش میکنن
اینجوری باید نتیجه گرفت که اگه بخوای خوشتیپ باشی مردم نگاهت میکنن اونوقت جلب توجه میشه!!!پس نباید خوشتیپ باشی!!!در صورتی که همه دوست دارن چیزای خوب بپوشن

مثلا یه خانم چادری اگه یه اسپرت سفید بپوشه خب مردم نگاه میکنن....اما نگاهشون کشدار نمیشه فقط نگاهشون جلب میشه....یا قضیه عینک آفتابی....من عینک آفتابی نزنم چون نگاهم میکنن پیاده و سواره( حالا اصلا هم بهم نمیادا...برای مسایل پیشگیری چشم و ...خریدم) حالا یعنی ایناهم گناهه؟اون پسره خوشتیپ که مثلا از شلوار پارچه ای بدش میاد اما یه جین مناسب و یه لباس خوشرنگ خوب پوشیده گناه میکنه؟؟؟؟:Moteajeb!:پس آدم هرچی بهش میاد نپوشه!!!؟؟؟
وگرنه پسرو دختری که حجابشو داره به فرض نگاهشم کنن وقتی چیزی دستگشرشون نمیشه خب نگاه کنن!!!!:khandeh!:

آخه به من بگین این جلب توجه چیه که احکامشو آدم بفهمه:ok:

با نام الله

elaheh;335302 نوشت:
سلام جلب توجه یعنی چی؟؟؟؟ا آیا اینه که از 6 فزسخی نظر ها و چشم ها رو جلب کنی؟یا اینکه وقتی نگاهت کنن بازم بخوان نگاهت کنن؟؟ خب این یعنی چی؟هر آدمی اگه خوشتیپ بیاد بیرون تو چشم میره!!! اگه پسرا یه کت و شلوار تر و تمیز بپوشن خب ملت نگاهش میکنن چون خیلی بهش اومده اما اگه همین آقا یه بلوز شلوار عادی بپوشه اینطور نیست! یا یه خانوم ممکنه یه روسری رنگی که خیلی هم بهش میادبپوشه مردم نگاهش کنن...یکی دیگه اتفاقا مشکی که بپوشه خیلی بهش میاد و بازم مردم نگاهش میکنن اینجوری باید نتیجه گرفت که اگه بخوای خوشتیپ باشی مردم نگاهت میکنن اونوقت جلب توجه میشه!!!پس نباید خوشتیپ باشی!!!در صورتی که همه دوست دارن چیزای خوب بپوشن مثلا یه خانم چادری اگه یه اسپرت سفید بپوشه خب مردم نگاه میکنن....اما نگاهشون کشدار نمیشه فقط نگاهشون جلب میشه....یا قضیه عینک آفتابی....من عینک آفتابی نزنم چون نگاهم میکنن پیاده و سواره( حالا اصلا هم بهم نمیادا...برای مسایل پیشگیری چشم و ...خریدم) حالا یعنی ایناهم گناهه؟اون پسره خوشتیپ که مثلا از شلوار پارچه ای بدش میاد اما یه جین مناسب و یه لباس خوشرنگ خوب پوشیده گناه میکنه؟؟؟؟پس آدم هرچی بهش میاد نپوشه!!!؟؟؟ وگرنه پسرو دختری که حجابشو داره به فرض نگاهشم کنن وقتی چیزی دستگشرشون نمیشه خب نگاه کنن!!!! آخه به من بگین این جلب توجه چیه که احکامشو آدم بفهمه

با سلام و عرض ادب

تشخیص اینکه جلب توجه درفعلی است یا خیر برعهده مکلف است که در موقعیت های مختلف یا در مکانهای مختلف می تواند متفاوت باشد و باتوجه به مباحث زیادی که در این مورد درسایت مطرح شده است بهتر است برای اطلاع بیشتر تاپیک های زیر را هم مروری نمایید:

http://www.askdin.com/thread25125.html
http://www.askdin.com/thread20441-3.html
http://www.askdin.com/thread19073-4.html

موفق و موید باشید.

سلام معمولا به خانم ها توصیه میشه جوری لباس بپوشید که اون کسی مشکل داره مزاحمتون نشه حجاب بخاطر راحتتر بودن زنه در ضمن تبرج هم بر زن حرامه یعنی یه جوری رفتار کنه یا یه جوری لباس بپوشه که باعث جلب توجه شه

من هنوز جواب سوالمو نگرفتم
جلب توجه یعنی چی؟

جنا سجاد توی تایپیکی گفتن:

لباس های رنگی برای خانم ها باید به حدی باشد که جلب توجه نامحرم نکند و جلب توجه در اینجا بدین معناست که باعث نشود که نامحرم نگاه خاصی به خانم کند و تحریک کننده باشد .

این باز یه مقدار جواب سوالمومیده

elaheh;335302 نوشت:
پس آدم هرچی بهش میاد نپوشه!!!؟؟؟
وگرنه پسرو دختری که حجابشو داره به فرض نگاهشم کنن وقتی چیزی دستگشرشون نمیشه خب نگاه کنن!!!!

اینو به من بگین خواهشا
نور;336414 نوشت:
برای اطلاع بیشتر تاپیک های زیر را هم مروری نمایید:

جلب توجه
آرایش ملایم بیشتر جلب توجه میکنه یا پوشش کمتر
سوال در مورد جلب توجه در حجاب و چادر عربی

من اینارو خوندم اما نگرفتم اخر یعنی چی؟
آخه مگه ما چقد پول و پله داریم که لباسای ساده برای بیرون بگیریم بعد برای اینکه حس زیباشدن و خوب بودن عقده نشه لباسای خوبم برای جمع محارم بگیریم:Ghamgin:
من از فلسفه حجابو ....همه چی خبر دارم کم مطالعه هم نکردم واسه همین سر در گم شدم
ببینید دختری که زیبایی خاصی نداره اگه مقید نباشه آرایش میکنه و اگه مقید باشه حداقلش اینه که با لباس های خوب به خودش زیبایی بده حالا ما بگیم نه!!! چون بهت میاد نباید بپوشی پسرا میبیننت!
خب وقتی حجابش کامله ببینن! البته من نمیگم همچین باشه که این نگاه پسرا به تعقیب اون دختر و مسایل بعدی برسه و صد در صد مخالفم اما مثلا بگم روسری سورمه ای بهت میاد نپوش اما زرد بپوش که زشت به نظر برسی چون اصلا بهت نمیاد
آخه یعنی چی؟:Gig::Gig::Gig:

به نام حق
سلام
به نظر من جلب توجه کردن بیشتر به رفتار و حرکات برمیگرده و پوشیدن لباس هایی که موجب میشه نگاه افراد روی آدم بمونه و نتایج بدی مثل تحریک شدن ویا حتی ایجاد مزاحمت برای اون فرد چه خانم و چه اقا بشه...
فکر نمیکنم این که ما لباسی بپوشیم که بهمون بیاد و خارج از عرف نباشه این جور عواقب رو به دنبال داشته باشه و اینکه هر آدمی خودش بهتر میتونه تشخیص بده: مثلا وقتی یه لباسی رو میپوشیم و نگاههای زیادی رو روی خودمون میبینیم مطمئن باشیم که از حد خارج شدیم و این فقط زیبایی نیست که موجب اون نگاه ها شده... پس خودمون میتونیم تا حدی حدود(رنگ و مدل( نه مغایر با شرع)) رو برای خودمون تعیین کنیم
البته اینا نظرات کاملا شخصیه منه:Gol:

کسی نظر دیگه ای نداره؟؟؟؟.......:Gig:

سلام
جلب توجه:
هر چیزی که لباس شهرت باشد که شما را با دیگران متفاوت بکند این کار مصداق جلب توجه است و حرام می باشد.
مثلا پوشیدن لباس قرمز چون شهرت آور است و نگاهها را به خود جلب می کند
چرا؟
چون متفاوت از دیگران است
اگر دختری روسری اش رنگی باشد اما تفاوت چندانی با دیگر افراد نکند این لباس شهرت نیست
تنها لباس شهرت هست که جلب توجه می کند و حرام است
مثلا کسی ریش خود را بیش از حد بلند می گذارد.
این هم همان مصداق جلب توجه است
یا در جایی که انداختن تحت الحنک در عرف جالب نیست این هم خود شهرت می شود.
مصداق تمام اینها عرف می باشد.

یاس...;335302 نوشت:
سلام

جلب توجه یعنی چی؟؟؟؟ا
آیا اینه که از 6 فزسخی نظر ها و چشم ها رو جلب کنی؟یا اینکه وقتی نگاهت کنن بازم بخوان نگاهت کنن؟؟
خب این یعنی چی؟هر آدمی اگه خوشتیپ بیاد بیرون تو چشم میره!!! اگه پسرا یه کت و شلوار تر و تمیز بپوشن خب ملت نگاهش میکنن چون خیلی بهش اومده اما اگه همین آقا یه بلوز شلوار عادی بپوشه اینطور نیست!
یا یه خانوم ممکنه یه روسری رنگی که خیلی هم بهش میادبپوشه مردم نگاهش کنن...یکی دیگه اتفاقا مشکی که بپوشه خیلی بهش میاد و بازم مردم نگاهش میکنن
اینجوری باید نتیجه گرفت که اگه بخوای خوشتیپ باشی مردم نگاهت میکنن اونوقت جلب توجه میشه!!!پس نباید خوشتیپ باشی!!!در صورتی که همه دوست دارن چیزای خوب بپوشن

مثلا یه خانم چادری اگه یه اسپرت سفید بپوشه خب مردم نگاه میکنن....اما نگاهشون کشدار نمیشه فقط نگاهشون جلب میشه....یا قضیه عینک آفتابی....من عینک آفتابی نزنم چون نگاهم میکنن پیاده و سواره( حالا اصلا هم بهم نمیادا...برای مسایل پیشگیری چشم و ...خریدم) حالا یعنی ایناهم گناهه؟اون پسره خوشتیپ که مثلا از شلوار پارچه ای بدش میاد اما یه جین مناسب و یه لباس خوشرنگ خوب پوشیده گناه میکنه؟؟؟؟:Moteajeb!:پس آدم هرچی بهش میاد نپوشه!!!؟؟؟
وگرنه پسرو دختری که حجابشو داره به فرض نگاهشم کنن وقتی چیزی دستگشرشون نمیشه خب نگاه کنن!!!!:khandeh!:

آخه به من بگین این جلب توجه چیه که احکامشو آدم بفهمه:ok:

سلام
اگر جلب توجه به چیزی خاص که در عرف برای جلب توجه است باشد صحیح نیست
اما صرف جالب بودن یک لباس برای برخی افراد باعث منع از آن نمی شود
والله الموفق

هر نوع سخن گفتن و رفتار و حرکات و افعال انسان و نوع پوشش اگر

غیر اسلامی و غیر دینی باشد نوعی جلب توجه است حالا در مورد بعضی جوانان می گوییم

جوان است اگرچه دارد گناه می کند آرزو می کنیم هدایت شود و عاقل تر شود اما

اگر یک فرد غیر جوان و مسن تر جلب توجه بخواهد بکند هم خنده آور است و هم گریه آور

........................

سوال اینه که چرا توی خیابون میخوایید شیکترین تیپ خودتون رو بزنید؟ برای کی؟ برای مردمی که شما را نمیشناسند؟ که چه بشود؟ که هروقت شما را دیدند از شیک بودن شما لذت ببرند؟ خب فکر نمیکنید اینکار درست نباشد؟ (اینکه برای مردم خیابان تیپ بزنیم)
به نظر من عیبی نداره که انسان شیک باشه و شیک راه بره! اما لزومی هم نداره اینجوری باشه!
وقتی میتونید با یک لباس ساده و معمولی در خیابان با خیال آسوده قدم بزنید چه اصراری هست که با شیک ترین وضع موجود راه برید؟؟؟؟

[="#4169e1"]

نقل قول:
آخه مگه ما چقد پول و پله داریم که لباسای ساده برای بیرون بگیریم بعد برای اینکه حس زیباشدن و خوب بودن عقده نشه لباسای خوبم برای جمع محارم بگیریم

شما برعکس همه هستید؟
همه میگن:
مگه ما چقدر پولدار هستیم که لباسای شیکمون رو تو خیابون بپوشیم تا کهنه بشن!
بعد شما میگین مگه ما چقدر پولدار هستیم که لباسای ساده برای بیرون رفتن بخریم؟؟؟؟:Gig:[/]

عبدالرحیم;353961 نوشت:
اگر دختری روسری اش رنگی باشد اما تفاوت چندانی با دیگر افراد نکند این لباس شهرت نیست

بله به خصوص که الان دخترای چادری از همه جهت(روسری..ساق دست...کفش) رنگی شدن:khandeh!:

asad;354136 نوشت:
سوال اینه که چرا توی خیابون میخوایید شیکترین تیپ خودتون رو بزنید؟

ببینید خیابون موضوعیت نداره....ما که چادر داریم...هرچی هم هست اون زیره:Nishkhand: ولی خیلیا هستن چادر ندارن ولی نمیخوان گناهم کنن

به نظر من دیگه به غیر از یه سری رنگای خاص بقیه رنگها جالب توجه نیست بیشتر این روزا مدل هست که جلب توجه میکنه
همچنین جلب توجه به مکان و زمان هم فرق داره...

asad;354136 نوشت:
به نظر من عیبی نداره که انسان شیک باشه و شیک راه بره!

بله خب عیبی نداره آدم غذای خوب بخوره با یه نون و آب هم میشه زنده بود:khandeh!:

ببنید جوونا به خصوص دختران شیک میشن چون حس خوبی بهشون میده...حتی همون شیک بودن زیر چادر حس خوبی داره!

سلام
به نظر من روسری رنگی هیچ بدی نداره و جلب توجه نیست
اراستگی و زیبایی خیلی هم خوبه
در ضمن جلب توجه همیشه به لباس نیست گاهی به رفتارها هم میتونه باشه

سلام. به نظر من جلب توجه نسبت به منطقه ای که هستید فرق میکنه. مثلا در منطقه ای از ایران که همه (اکثرا) چادری هستند شما اگر مانتویی حتی با یه مانتو خیلی ساده باشید جلب توجه میشه یا برعکس اگر در منطقه ای از امریکا که اغلب حجاب ندارند(حجاب در تعریف ما وگرنه در نگاه خودشون خیلی هاشون با پوشش کامل هستن) شما اگر با چادر بروید باعث جلب توجه میشوید. پس تعریف جلب توجه چیز عجیبی نیست فقط باید نسبت به منطقه ای که زندگی میکنید پوشش و حتی رفتار عجیب و غریب نداشته باشید و در حدود مردم آن منطقه و زمانه و البته با حفظ قوانین شرع باشید. در ضمن به نظر من بیشتر از لباس و پوشش رفتار و طرز برخورد با جنس مخالف باعث جلب توجه میشه. مثلا در کلاس ما دختر خانمی هست که با وجود اینکه چادریه ولی رفتارش با آقایون جوریه که اغلبشون جذبش میشن و باهاشون ارتباط برقرار میکنه(ارتباط در حد تلفن و اس ام اس و چت و گفت وگو و شوخی در کلاس که به نظر من اشکال داره) و خیلی از بچه های کلاسو نسبت به پوشش چادر بدبین کرده.

فکر کنم دو تا بحث مطرح باشه،
یکی بحث فقه، یکی بحث تقوا.

فقه حداقل های مورد تایید دین رو تعیین می کنه. که در مورد حجاب می شه حجاب کامل به جز گردی صورت و دست از مچ به پایین. رنگ هم که زننده نباشه.

فکر کنم از این به بعد از نظر فقهی وظیفه اون نامحرمه که نگاه خودش رو کنترل کنه. در مقابل کسی که وظیفه شرعی اش رو تا حد ممکن انجام داده.

خب حالا کسی این حدود فقهی رو رعایت می کنه، اما می خواد برای رضای خدا، "احتمال" آسیب دیدن خودش و افراد یا محیط اطرافش رو "باز هم" کمتر کنه، خب پوشش اش رو ساده تر و تیره تر می کنه، تا اگر فرد بیمار دلی، حتی با وجود حجاب این خانوم، خواست از راه به در بشه! احتمال آسیب دیدن حتی اون فرد با روح بیمار! هم به حداقل برسه! هر چند که این خانوم وظیفه خودش رو کامل انجام داده. اما می خواد از وظیفه اش فرا تر عمل کنه.

فکر کنم این دیگه تقواس. نه حدود فقه.

البته خب اینا همش نظرات شخصی ام بود. برداشت من از احکام. والله اعلم. :Gig:

میشه بگید آخرش چی شد؟

یاس...;371120 نوشت:
میشه بگید آخرش چی شد؟

با سلام و احترام

بیان شد که تشخیص جلب توجه به عهده مکلف است و برای راهنمایی و تشخیص بهتر پست زیر را هم بخوانید:
http://www.askdin.com/thread19073-4.html#post307421

موفق و موید باشید

مقلد 23;354234 نوشت:
سلام
به نظر من روسری رنگی هیچ بدی نداره و جلب توجه نیست
اراستگی و زیبایی خیلی هم خوبه
در ضمن جلب توجه همیشه به لباس نیست گاهی به رفتارها هم میتونه باشه

صد در صد موافقم کلا رنگ مشکی از لحاظ روانشناسی و اسلام رد شده مرد وزن هم نداره

سجاد;307421 نوشت:
برخی پوشش ها به جهتی ترجیح داشته باشد چون جلب توجه کمتری می کند.

این یعنی اصل جلب توجه ایرادی نداره!!فقط نباید زیاد باشه!

با سلام.

چون تشخیص جلب توجه به عهده خود مکلف هست، خواستم یه سوال از شما دوستان عزیز بپرسم و ببینم که به نظر شما آیا بستن دکمه یقه پیراهن برای پسر ها جلب توجه میکنه؟

ممنون.

نه...جلب توجه نمیکنه

به نظر من ........
خود هر شخص بهتر از هر کسی میدونه ..نوع پوشش..نوع حرف زدنش..حرکات اش جلب توجه میکنه یا نه ؟
اگر هم ندونه
از نگاه هایی که بهش دوخته میشه مشخص میشه
به نظرم ربطی به خوش تیپی نداره
این که ما نباید خوشتیپ باشیم چون جلب توجه میکنیم
همیشه هم خوشتیپ ها و زیبا رویان جلب توجه نمیکنن
گاهی برعکس اش هم پیش میاد
مهم اون جلبه توجه اس
و اون حسی که پیش میاد داره
اگه اینقدر خوشتیپ و زیبایی
اگه صدای خنده ات اینقدر جذابه که دیگرون به خاطرش حاضر باشن گردن بچرخونن و نگاهت کنن
اگه زیبایی لباست یه طوریه که از بغیه تافته جدا بافته میشی
که باعث میشه جوون مردم بد نگاه ات کنه
دختر مردم ..تو دلش تحسینت کنه ...
اره این جلب توجه ها اشکال داره

0123456;371533 نوشت:
چون تشخیص جلب توجه به عهده خود مکلف هست، خواستم یه سوال از شما دوستان عزیز بپرسم و ببینم که به نظر شما آیا بستن دکمه یقه پیراهن برای پسر ها جلب توجه میکنه؟

خب بستگی به محل زندگی داره
تو شهری که تیشرت ها داره به رکابی تغییر شکل میده ....از شیش تا دکمه پیرهن سه تاش بازه ..با یه زنجیر که تلائلوش تو ی نور بیشتر سینه ی مثلااااااااااااااااااا
ستبرشون و به نمایش بزاره
این که یکی پیدا بشه و اخرین اخرین دکمه پیر هنش و تا زیر گردن ببنده
باعث جلب توجه میشه
اما جلب توجه بدی نیست
جلب توجه اش تا حدیه که ادم هایی که از کنارتون عبور میکنن بهتون لغب بدن
لغب هذب االهی

اتفاقابه سوالتون داشتم فکرمیکردم مقایسه کردم افرادوخوب ازدیدمن خانومایی که مانتوهای تنگ ومخصوصارنگهایی مثل قرمز وزردمیپوشن باشلوارای تنگ وارایش غلیظ که متاسفانه زیادم شده خیلی توچشمن وبرااقایونم هست شلوارولباسای تنگ میپوشن!کلاجلب توجه یه امرنسبیه که توافرادمعیارمشخصی نداره یه حالتیه که انگارزیادتودیده

خب اگه سوال منو دقیقا تو پست اول ج بدین ممنون میشم....

سلام
این نظر منه و اون چیزیه که فهمیدم :

- هر چیز زیبایی جلب توجه میکنه(توجه را جلب میکنه)
- هر چیز جدیدی(که تکراری نیست) هم جلب توجه میکنه.
جلب توجه پس میتونه همه جا اتفاق بیفته.
----------------------
اون چیزی که در قرآن آمده، "تبرج" است. قرآن همه انواع تبرج(به معناى ظاهر شدن در برابر مردم است، همان طور كه برج قلعه براى همه هويدا است-المیزان-) رو هم نهی نکرده فقط گفته از نوعی تبرج به نام تبرج جاهلی پرهیز نمایید. تبرجی که هدف در آن جلب نگاه مردان(نامحرم) دیگه بود.
به باور پاره‏اى منظور از «خودنمايى جاهليتِ نخستين» اين است كه پيش از اسلام زن مى‏توانست براى خود يك همسر داشته باشد و يك دوست؛ و طبق مقررات جاهليت، پايين تنه خود را براى همسرش نگاه دارد و بالا تنه‏اش را براى دوست و معشوق خود واگذارد تا از او بهره گيرد(مجمع البیان)
هر انسانی به زیبایی و آراستگی گرایش دارد. ولی آراستگی هم مانند هر چیز دیگر اگر در آن افراط(خود نمایی=تبرج جاهلی) و تفریط(شلختگی) صورت گیرد خود شخص و حتی جامعه را دچار مشکل می کند. کسی که خودنمایی می کند می خواهد(به هر دلیلی مانند خود کم بینی و ...) تو چشم باشه و دیده شود.
در کل اعتدال امری پسندیده است.
همچنین گفته شده زینت های خود را بپوشانند(که مطابق نظر علامه طباطبایی، مراد از زینت، «مواضع زینت» است)

با سلام
به نظر من تو تایپیک ها نمیشه به جواب کامل رسید البته ناسپاسی هم نمیکنم و واقعا از کسانی که زحمت میکشن ممنون....اما گفتگوی تلفنی که همون لحظه که بهت جواب میدن میتونی هر سوالی که در ذهنت هست رو بیان کنی یه چیز دیگست،فک میکنم به امتحانش به ارزه...

اینجاهم همینطوره...
ماهایی ک چادر سر میکنیم و امل خطاب میکنن...
میگن شما امروزی نیستین...
اما من با این حرفا مشکلی ندارم
اینکه فکر میکنن واسه خود شیرینی و تظاهر حجاب و چادر داریم من و اذیت میکنه..
بخصوص تو دانشگاه:hey:

سلام
لطفا کارشناس محترم بفرمایید اگه این مطالب درسته می توان " حجاب زیبا " را در ادبیات اسلامی بدون منافات با فقه اسلامی داشت ؟

[="Times New Roman"][="Black"]من تا آخرین لحظه ی عمرم بهترین لباس رو می پوشم . بهترین عطر رو استفاده میکنم . بهترین کفش رو می پوشم . با بهترین ظاهر توی اجتماع ظاهر میشم . بزار تمام کسانی که عمرشون رو صرف اظهار نظر کردن در مورد دیگران میکنند بگند برای جلب توجه اینکارها رو میکنه . ما با مردم زندگی می کنیم . اما بخاطر مردم زندگی نمی کنیم..پس اونطور باش که خودت می خوای باشی . نه اونطور که میخوان باشی..:Gol::Gol::Cheshmak:[/]

[="Microsoft Sans Serif"]درود :Gol:

یاس...;335302 نوشت:
سلام
جلب توجه یعنی چی؟؟؟؟ا

هر نگاهی، درون‌مایه‌ای دارد.
یکی نگاه می‌کند و می‌گوید: «چه آدم شیک و باوقاری»
یکی نگاه می‌کند و می‌گوید: «چه آدم جلفی و یا اگر دختر باشد، چیزهای دیگری می‌گویند!»

یک نگاه است که آدم را سرخوش می‌کند؛ یکی آدمی را به خنده می‌اندازد و دیگری، آدمی را تحریک می‌کند.
هر نگاهی، نگاه گناه‌آلود نیست.

نقل قول:

خوشتیپ بودن، (50%) موفقیت است.
اگر کسی به راستی بداند چگونه لباس بپوشد، خواهد دید که هرکسی (از بچه تا پیران) در برابرش، خود را جمع می‌کنند و مراقب رفتار خود می‌شوند.

نقل قول:
مثلا یه خانم چادری اگه یه اسپرت سفید بپوشه خب مردم نگاه میکنن....اما نگاهشون کشدار نمیشه فقط نگاهشون جلب میشه....یا قضیه عینک آفتابی....من عینک آفتابی نزنم چون نگاهم میکنن پیاده و سواره( حالا اصلا هم بهم نمیادا...برای مسایل پیشگیری چشم و ...خریدم) حالا یعنی ایناهم گناهه؟اون پسره خوشتیپ که مثلا از شلوار پارچه ای بدش میاد اما یه جین مناسب و یه لباس خوشرنگ خوب پوشیده گناه میکنه؟؟؟؟پس آدم هرچی بهش میاد نپوشه!!!؟؟؟

خدا زیباست، و دوست دارد هرچیزی که آفریده است نیز زیبا باشد.
مردم بر ما این حق را دارند که هنگامی که ما را می‌بینند، حالشان از ژولیده بودن و نامرتب بودن ما، بد نشود و برعکس، سرخوش شوند.
هیچ‌چیزی در این جهان، جز آدم‌های ژولیده، زشت نیست!

(البته پوشیدن لباس سیاه به همراه کفش سپید، سازگاری چندانی با هم ندارند؛ همانند این است که کسی با شلوار پارچه‌ای سیاه، کفش سپید بپوشد!)

نقل قول:
این که یکی پیدا بشه و اخرین اخرین دکمه پیر هنش و تا زیر گردن ببنده
باعث جلب توجه میشه
اما جلب توجه بدی نیست
جلب توجه اش تا حدیه که ادم هایی که از کنارتون عبور میکنن بهتون لغب بدن
لغب هذب االهی

اگر کسی بداند چگونه راه برود، چگونه نگاه کند و چگونه لباس بپوشد، هیچگاه کسی به خود این اجازه را نمی‌دهد که او را ریشخند کنن.
کسی را می‌شناسیم، هنگامی که کُت می‌پوشد، دکمه‌ی بالایی‌ پیراهنش را هم می‌بندد؛ ولی تاکنون هیچ‌کسی به خود این اجازه را نداده است که کوچکترین ریشخندی به او کند؛ حتی کسانی که کارشان ریشخند کردن است، در برابر او، زبان به تحسین می‌گشایند.

کسی که ژولیده، موهای شانه نکرده و خط اوتوی شلوارش نامرتب باشد؛ جای ریشخند هم دارد.

جلب توجه !!!
همه ما میخوایم جلب توجه کنیم ...
وقتی تو یه جمع صحبت میکنیم ... دوست داریم دیگران به حرفهامون توجه کنن ... دوست داریم مخاطبمون رو جذبش کنیم و ...

فقط بعضی ها تو دورانه کودکی یاد نمیگیرن که چجوری جلب توجه کنن ... جلب توجهشون خیلی ساده و ابتدائی هست ... و این باعثه مسخره شدنشون میشه و همه به چنین آدمهایی میخندن ...

به نظره من برای اینکه بتونیم توجه دیگران رو به خودمون جلب کنیم ....

1- باید سعی کنیم تبدیل به اون موجودی که میخواهیم شخصیته اون رو بازی کنیم بشیم ... نه اینکه تنها پوسته ای از اون رو به نمایش بزاریم ...
2- باید نسبت به تمسخرهای دیگران کمی صبر پیشه کنیم ...
3- باید از جملاتی استفاده کنیم در مذمت جلب توجه ... مثلا با غرور راه بریم و دیگران رو بابته این کار نکوهش کنیم .
و ...

به هر حال هر کسی نظری داره ... ولی به نظره من جلب توجه یکی از پارامترهای مهم شخصیتی هر کس هست که باید بتونه شرایطی رو در محیطش بوجود بیاره که دیگران بهش توجه کنن ... و اگر کسی این امر رو در کوچیکی یاد بگیره ... جزوی از اخلاق و رفتارش میشه و دیگه نیاز نیست نقش بازی کنه ....

حورا ش.;438221 نوشت:
سلام
لطفا کارشناس محترم بفرمایید اگه این مطالب درسته می توان " حجاب زیبا " را در ادبیات اسلامی بدون منافات با فقه اسلامی داشت ؟

با سلام و عرض ادب

از تمام احکام فقهی برمی آید که اسلام با خودآرایی و جلب توجه کردن بانوان در برابر نامحرم موافق نیست و البته این امر هم منافاتی با پاکیزه بودن ندارد ولی باید از آراستگی در برابر نامحرم اجتناب شود و تشخیص این موارد برعهده مکلف گذاشته شده است

موفق و موید باشید

Im_Masoud.Freeman;438266 نوشت:
[=Times New Roman]من تا آخرین لحظه ی عمرم بهترین لباس رو می پوشم . بهترین عطر رو استفاده میکنم . بهترین کفش رو می پوشم . با بهترین ظاهر توی اجتماع ظاهر میشم . بزار تمام کسانی که عمرشون رو صرف اظهار نظر کردن در مورد دیگران میکنند بگند برای جلب توجه اینکارها رو میکنه . ما با مردم زندگی می کنیم . اما بخاطر مردم زندگی نمی کنیم..پس اونطور باش که خودت می خوای باشی . نه اونطور که میخوان باشی..:Gol::Gol::Cheshmak:

سلام،اینکه یه نفر با بهترین لباس هاش توی اجتماع ظاهر بشه خیلی خوبه،همون طور که توی احادیث هم به این نکته اشاره شده که مومن همیشه ظاهری پاک و آراسته داره
اما به این نکته هم باید توجه کنیم که هرچی که به نظرمون درسته،همیشه هم درست نیست،بعضی مواقع بهتره که فقط به سلیقه شخصی خودمون اکتفا نکنیم،بهتره تو اجتماع طوری رفتار نکنیم که به عنوان یه فرد متشرع یا تقریبا متشرع انگشت نمای دیگران بشیم.خوبه که اعتماد به نفس داشته باشیم و توی زندگی فقط به این فکر نکنیم که مردم در موردمون چی فکر میکنن،اما باید به این نکته هم توجه بشه که این طرز پوشش و رفتار من از نگاه خدا هم درسته یا نه؟اگر درسته که اونوقت میشه بی خیال حرف مردم شد و بذاریم هرچی که دوس دارن بگن:khandeh!::Gol::Gol:
موضوع قفل شده است