صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جلب توجه یعنی چی؟

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,367
    حضور
    27 روز 1 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5752

تعجب جلب توجه یعنی چی؟

سلام

جلب توجه یعنی چی؟؟؟؟ا
    آیا اینه که از 6 فزسخی نظر ها و چشم ها رو جلب کنی؟یا اینکه وقتی نگاهت کنن بازم بخوان نگاهت کنن؟؟
    خب این یعنی چی؟هر آدمی اگه خوشتیپ بیاد بیرون تو چشم میره!!! اگه پسرا یه کت و شلوار تر و تمیز بپوشن خب ملت نگاهش میکنن چون خیلی بهش اومده اما اگه همین آقا یه بلوز شلوار عادی بپوشه اینطور نیست!
    یا یه خانوم ممکنه یه روسری رنگی که خیلی هم بهش میادبپوشه مردم نگاهش کنن...یکی دیگه اتفاقا مشکی که بپوشه خیلی بهش میاد و بازم مردم نگاهش میکنن
    اینجوری باید نتیجه گرفت که اگه بخوای خوشتیپ باشی مردم نگاهت میکنن اونوقت جلب توجه میشه!!!پس نباید خوشتیپ باشی!!!در صورتی که همه دوست دارن چیزای خوب بپوشن

مثلا یه خانم چادری اگه یه اسپرت سفید بپوشه خب مردم نگاه میکنن....اما نگاهشون کشدار نمیشه فقط نگاهشون جلب میشه....یا قضیه عینک آفتابی....من عینک آفتابی نزنم چون نگاهم میکنن پیاده و سواره( حالا اصلا هم بهم نمیادا...برای مسایل پیشگیری چشم و ...خریدم) حالا یعنی ایناهم گناهه؟اون پسره خوشتیپ که مثلا از شلوار پارچه ای بدش میاد اما یه جین مناسب و یه لباس خوشرنگ خوب پوشیده گناه میکنه؟؟؟؟پس آدم هرچی بهش میاد نپوشه!!!؟؟؟
    وگرنه پسرو دختری که حجابشو داره به فرض نگاهشم کنن وقتی چیزی دستگشرشون نمیشه خب نگاه کنن!!!!

آخه به من بگین این جلب توجه چیه که احکامشو آدم بفهمه

2. صلوات ها 23

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11166

با نام الله

جلب توجه یعنی چی؟

جلب توجه یعنی چی؟

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۱/۲۵ در ساعت ۱۱:۲۶ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 7

نوشته
    4,852
    حضور
    47 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17967

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheh نمایش پست ها
    سلام جلب توجه یعنی چی؟؟؟؟ا آیا اینه که از 6 فزسخی نظر ها و چشم ها رو جلب کنی؟یا اینکه وقتی نگاهت کنن بازم بخوان نگاهت کنن؟؟ خب این یعنی چی؟هر آدمی اگه خوشتیپ بیاد بیرون تو چشم میره!!! اگه پسرا یه کت و شلوار تر و تمیز بپوشن خب ملت نگاهش میکنن چون خیلی بهش اومده اما اگه همین آقا یه بلوز شلوار عادی بپوشه اینطور نیست! یا یه خانوم ممکنه یه روسری رنگی که خیلی هم بهش میادبپوشه مردم نگاهش کنن...یکی دیگه اتفاقا مشکی که بپوشه خیلی بهش میاد و بازم مردم نگاهش میکنن اینجوری باید نتیجه گرفت که اگه بخوای خوشتیپ باشی مردم نگاهت میکنن اونوقت جلب توجه میشه!!!پس نباید خوشتیپ باشی!!!در صورتی که همه دوست دارن چیزای خوب بپوشن مثلا یه خانم چادری اگه یه اسپرت سفید بپوشه خب مردم نگاه میکنن....اما نگاهشون کشدار نمیشه فقط نگاهشون جلب میشه....یا قضیه عینک آفتابی....من عینک آفتابی نزنم چون نگاهم میکنن پیاده و سواره( حالا اصلا هم بهم نمیادا...برای مسایل پیشگیری چشم و ...خریدم) حالا یعنی ایناهم گناهه؟اون پسره خوشتیپ که مثلا از شلوار پارچه ای بدش میاد اما یه جین مناسب و یه لباس خوشرنگ خوب پوشیده گناه میکنه؟؟؟؟پس آدم هرچی بهش میاد نپوشه!!!؟؟؟ وگرنه پسرو دختری که حجابشو داره به فرض نگاهشم کنن وقتی چیزی دستگشرشون نمیشه خب نگاه کنن!!!! آخه به من بگین این جلب توجه چیه که احکامشو آدم بفهمه

با سلام و عرض ادب

تشخیص اینکه جلب توجه درفعلی است یا خیر برعهده مکلف است که در موقعیت های مختلف یا در مکانهای مختلف می تواند متفاوت باشد و باتوجه به مباحث زیادی که در این مورد درسایت مطرح شده است بهتر است برای اطلاع بیشتر تاپیک های زیر را هم مروری نمایید:

http://www.askdin.com/thread25125.html
    http://www.askdin.com/thread20441-3.html
    http://www.askdin.com/thread19073-4.html

موفق و موید باشید.

7. صلوات ها 12

علاقه
    امام زمان عج
    نوشته
    194
    حضور
    2 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    816

سلام معمولا به خانم ها توصیه میشه جوری لباس بپوشید که اون کسی مشکل داره مزاحمتون نشه حجاب بخاطر راحتتر بودن زنه در ضمن تبرج هم بر زن حرامه یعنی یه جوری رفتار کنه یا یه جوری لباس بپوشه که باعث جلب توجه شه
    تا یه زائر می رسه از کربلا این گفتگومه،منم آقا آرزومه
    آقا یک عمره که صحبت حرم بغض گلومه،منم آقا آرزومه
    خوش به حال اون پرنده که لونش بین دو بومه،منم آقا آرزومه
    منم آقا آرزومه

9. صلوات ها 7

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,367
    حضور
    27 روز 1 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5752

من هنوز جواب سوالمو نگرفتم
    جلب توجه یعنی چی؟

جنا سجاد توی تایپیکی گفتن:

لباس های رنگی برای خانم ها باید به حدی باشد که جلب توجه نامحرم نکند و جلب توجه در اینجا بدین معناست که باعث نشود که نامحرم نگاه خاصی به خانم کند و تحریک کننده باشد .

این باز یه مقدار جواب سوالمومیده

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheh نمایش پست ها
    پس آدم هرچی بهش میاد نپوشه!!!؟؟؟
    وگرنه پسرو دختری که حجابشو داره به فرض نگاهشم کنن وقتی چیزی دستگشرشون نمیشه خب نگاه کنن!!!!
    اینو به من بگین خواهشا
    نقل قول نوشته اصلی توسط نور نمایش پست ها
    برای اطلاع بیشتر تاپیک های زیر را هم مروری نمایید:

جلب توجه
    آرایش ملایم بیشتر جلب توجه میکنه یا پوشش کمتر
    سوال در مورد جلب توجه در حجاب و چادر عربی
    من اینارو خوندم اما نگرفتم اخر یعنی چی؟
    آخه مگه ما چقد پول و پله داریم که لباسای ساده برای بیرون بگیریم بعد برای اینکه حس زیباشدن و خوب بودن عقده نشه لباسای خوبم برای جمع محارم بگیریم
    من از فلسفه حجابو ....همه چی خبر دارم کم مطالعه هم نکردم واسه همین سر در گم شدم
    ببینید دختری که زیبایی خاصی نداره اگه مقید نباشه آرایش میکنه و اگه مقید باشه حداقلش اینه که با لباس های خوب به خودش زیبایی بده حالا ما بگیم نه!!! چون بهت میاد نباید بپوشی پسرا میبیننت!
    خب وقتی حجابش کامله ببینن! البته من نمیگم همچین باشه که این نگاه پسرا به تعقیب اون دختر و مسایل بعدی برسه و صد در صد مخالفم اما مثلا بگم روسری سورمه ای بهت میاد نپوش اما زرد بپوش که زشت به نظر برسی چون اصلا بهت نمیاد
    آخه یعنی چی؟
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۲/۰۱/۲۸ در ساعت ۱۰:۴۵ دلیل: با اجازه شما دوست بزرگوار، ترکیب پست ها

11. صلوات ها 13

نوشته
    5
    حضور
    5 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    28

به نام حق
    سلام
    به نظر من جلب توجه کردن بیشتر به رفتار و حرکات برمیگرده و پوشیدن لباس هایی که موجب میشه نگاه افراد روی آدم بمونه و نتایج بدی مثل تحریک شدن ویا حتی ایجاد مزاحمت برای اون فرد چه خانم و چه اقا بشه...
    فکر نمیکنم این که ما لباسی بپوشیم که بهمون بیاد و خارج از عرف نباشه این جور عواقب رو به دنبال داشته باشه و اینکه هر آدمی خودش بهتر میتونه تشخیص بده: مثلا وقتی یه لباسی رو میپوشیم و نگاههای زیادی رو روی خودمون میبینیم مطمئن باشیم که از حد خارج شدیم و این فقط زیبایی نیست که موجب اون نگاه ها شده... پس خودمون میتونیم تا حدی حدود(رنگ و مدل( نه مغایر با شرع)) رو برای خودمون تعیین کنیم
    البته اینا نظرات کاملا شخصیه منه
    ویرایش توسط Memine : ۱۳۹۲/۰۱/۲۷ در ساعت ۱۲:۴۱

13. صلوات ها 8

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,367
    حضور
    27 روز 1 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5752

کسی نظر دیگه ای نداره؟؟؟؟.......
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

15. صلوات ها 6

علاقه
    گفتگوی دینی
    نوشته
    958
    حضور
    31 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    3
    گالری
    54
    صلوات
    3166

سلام
    جلب توجه:
    هر چیزی که لباس شهرت باشد که شما را با دیگران متفاوت بکند این کار مصداق جلب توجه است و حرام می باشد.
    مثلا پوشیدن لباس قرمز چون شهرت آور است و نگاهها را به خود جلب می کند
    چرا؟
    چون متفاوت از دیگران است
    اگر دختری روسری اش رنگی باشد اما تفاوت چندانی با دیگر افراد نکند این لباس شهرت نیست
    تنها لباس شهرت هست که جلب توجه می کند و حرام است
    مثلا کسی ریش خود را بیش از حد بلند می گذارد.
    این هم همان مصداق جلب توجه است
    یا در جایی که انداختن تحت الحنک در عرف جالب نیست این هم خود شهرت می شود.
    مصداق تمام اینها عرف می باشد.

17. صلوات ها 6

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    سلام

جلب توجه یعنی چی؟؟؟؟ا
    آیا اینه که از 6 فزسخی نظر ها و چشم ها رو جلب کنی؟یا اینکه وقتی نگاهت کنن بازم بخوان نگاهت کنن؟؟
    خب این یعنی چی؟هر آدمی اگه خوشتیپ بیاد بیرون تو چشم میره!!! اگه پسرا یه کت و شلوار تر و تمیز بپوشن خب ملت نگاهش میکنن چون خیلی بهش اومده اما اگه همین آقا یه بلوز شلوار عادی بپوشه اینطور نیست!
    یا یه خانوم ممکنه یه روسری رنگی که خیلی هم بهش میادبپوشه مردم نگاهش کنن...یکی دیگه اتفاقا مشکی که بپوشه خیلی بهش میاد و بازم مردم نگاهش میکنن
    اینجوری باید نتیجه گرفت که اگه بخوای خوشتیپ باشی مردم نگاهت میکنن اونوقت جلب توجه میشه!!!پس نباید خوشتیپ باشی!!!در صورتی که همه دوست دارن چیزای خوب بپوشن

مثلا یه خانم چادری اگه یه اسپرت سفید بپوشه خب مردم نگاه میکنن....اما نگاهشون کشدار نمیشه فقط نگاهشون جلب میشه....یا قضیه عینک آفتابی....من عینک آفتابی نزنم چون نگاهم میکنن پیاده و سواره( حالا اصلا هم بهم نمیادا...برای مسایل پیشگیری چشم و ...خریدم) حالا یعنی ایناهم گناهه؟اون پسره خوشتیپ که مثلا از شلوار پارچه ای بدش میاد اما یه جین مناسب و یه لباس خوشرنگ خوب پوشیده گناه میکنه؟؟؟؟پس آدم هرچی بهش میاد نپوشه!!!؟؟؟

آخه به من بگین این جلب توجه چیه که احکامشو آدم بفهمه
    سلام
    اگر جلب توجه به چیزی خاص که در عرف برای جلب توجه است باشد صحیح نیست
    اما صرف جالب بودن یک لباس برای برخی افراد باعث منع از آن نمی شود
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

19. صلوات ها 7

علاقه
    مسائل مذهبی
    نوشته
    326
    حضور
    1 روز 22 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1424

هر نوع سخن گفتن و رفتار و حرکات و افعال انسان و نوع پوشش اگر

غیر اسلامی و غیر دینی باشد نوعی جلب توجه است حالا در مورد بعضی جوانان می گوییم

جوان است اگرچه دارد گناه می کند آرزو می کنیم هدایت شود و عاقل تر شود اما

اگر یک فرد غیر جوان و مسن تر جلب توجه بخواهد بکند هم خنده آور است و هم گریه آور

........................

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)