جمع بندی رویای خیس؟

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رویای خیس؟

سلام
دانشجوی سال آخر هستم دلداده دختری شده ام هم رشته ی خودم البته یک سالی کوچکتر

ویژگی های ظاهری بسیار عالی و با شخصیت و متین و با حجاب خوب و صد البته زیبا.
در طی این چند سال تحصیلم تنها مورد مناسبی است که با آن مواجه شده و انتخاب کرده ام و از این قضیه مشخص است که آدم بلهوس و ضعیف النفسی نیستم.
برای اولین ارتباطم با او دچار شک وتردیدم ک آیا کار درستی است یا نه(چون سال آخرم و ممکن است دیگر نتوانم او را ببینم و فعلا این قضیه به نوعی یک طرفه از جانب من هست و...)
هم چنین اطلاعات دقیقی هم از او ندارم ک اهل کجاست(شهرستانی است)آیا اصلا به این موضوع فکر میکند و موافق است یا این که اصلا از من خوشش می آید و صد نوع فکر دیگر که نهایتا به ترس از ازدست دادن او ختم میشود...
حالا به نظر شما کارشناسان و کاربران با تجربه چ راهی را پیش بگیرم...؟نظر به اینکه هر روز همدیگر را میبینیم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: امیدوار

amirkhan.ss;335082 نوشت:
سلام
دانشجوی سال آخر هستم دلداده دختری شده ام هم رشته ی خودم البته یک سالی کوچکتر

در طی این چند سال تحصیلم تنها مورد مناسبی است که با آن مواجه شده و انتخاب کرده ام و از این قضیه مشخص است که آدم بلهوس و ضعیف النفسی نیستم.
برای اولین ارتباطم با او دچار شک وتردیدم ک آیا کار درستی است یا نه(چون سال آخرم و ممکن است دیگر نتوانم او را ببینم و فعلا این قضیه به نوعی یک طرفه از جانب من هست و...)
هم چنین اطلاعات دقیقی هم از او ندارم ک اهل کجاست(شهرستانی است)آیا اصلا به این موضوع فکر میکند و موافق است یا این که اصلا از من خوشش می آید و صد نوع فکر دیگر که نهایتا به ترس از ازدست دادن او ختم میشود...
حالا به نظر شما کارشناسان و کاربران با تجربه چ راهی را پیش بگیرم...؟نظر به اینکه هر روز همدیگر را میبینیم.

بسمه‌تعالي
با عرض سلام و تحيت محضر حضرتعالي
در ارتباط با موضوع مورد اشاره، در صورتيكه شرايط ازدواج خويش را مهيا مي‌دانيد، و ايشان را مطابق ملاكها و معيارهاي خويش يافته‌ايد( البته ملاكهاي ظاهري، چرا كه فرموده‌ايد شناخت كافي، حتي از محل سكونت ايشان نيز نداريد و البته لازم است ديگر ملاكها را در فرايند خواستگاري و تحقيق مورد بررسي قرار دهيد)، براي خروج از سردرگمي بهتر است موضوع را با خانواده محترم در ميان گذاشته و از اين مسير، مراحل بعد را طي كنيد. ضمن اينكه ابتدا بايد پاسخ اين قبيل سوالات روشن گردد: آيا ايشان قصد ازدواج دارند؟ آيا خواستگار ديگري ندارند؟ و...
به نظر مي‌رسد براي ايجاد يك ارتباط اوليه ميان ايشان و خانواده، شما ناچار از يك واسطه امين هستيد. از اينرو مناسب است از افرادي چون اساتيد، مسئول فرهنگي دانشگاه، دوستان و... كمك بگيريد.
در پناه خداوند متعال خوشبخت و. موفق باشيد.

نقل قول:

سلام.
ان شائالله كارشناسان هم پاسخ بدهند.اگراجازه بديد من هم نظربذارم.

شماكه اين همه فرصت داشتيد بايد در ابتدا اطلاعات كاملي ازاين خانم(محل زندگي،اسم ورسم وتحقيق اوليه )تاحالا تهيه مي كرديد.
كه اين جورمواقع آقايون براي امرخير ازكاركنان دانشگاه كمك ميگيرند..ويا يكي ازاساتيد مجرب ديني مثل قرآن وتفسيرو...(معمولا سمت ما ازاين راه اطلاعات كسب ميكنند)

بدون اين كه خودشون بدونند با بزرگتري مثل مادروياخواهر براي دريافت اطلاعات حداقل اوليه درابتدا تلاش كنيد(ميتونيد باخواهرتون صحبت كنيدكه با يكي ازدوستان ايشون و...دردانشگاه اطلاعات كسب كنه..كه چون خودتون دانشجوي همان جاهستيد راحت ميتونيد اطلاعات كسب كنيد.

بعدازاين مرحله وقتي ديديد شرايطش مناسب هست ومشكلي بامحل زندگي ايشان وراه ورسم مربوط به شهرشون نداريد(معمولا شهرهاي مختلف براي ازدواج رسومات خاصي دارند)ان وقت دست به كاربشيد براي
درخواست ازدواج)
اما هرگز ازخودشون مستقيم نپرسيدكه اين روهميشه من وهمه همكاران توصيه ميكنند به خازر چنددليل:
1)ممكنه خانم دچاراحساساتش بشه ونتونه درست نظرش روبده.

2)اكثرمواقع خانم ها به علت حجب وحيا جواب سربالا ميدن ويا راحت ميگن:نه!
وياحتي اگرراضي هم باشن به راحتي نظرشون رو ندهند.

3)ازطرفي وقتي مرد جواب منفي زن رواززبان خودش ميشنوه..ممكنه يابشكنه ويابه غرورش بريخوره..درهردوحالت باعث ميشه كه مرد براي مدتي عقب بكشه..
اكثرمواقع اين عقب گردي مردباعث ديراقدام كردن دوباره واز دست دادن مورد باشه(يعني تاميخواد عجله كنه اون ديگه ازدواج كرده)

چون خيلي ديده شده كه اصرار مردبراي ازدواج بااينكه نظرزن منفي بوده جواب داده .اينكه شمامستقيم ازش بشنويد يه وقتي جواب منفي رو ممكنه براي تلاش دوباره اميدتون روازدست بديد.

پس خواهشا حتما حتما ازواسطه استفاده كنيد.مادروياخواهرتون روبفرستيد باهاش صحبت كنه.(اين جوربه خوداون خانم هم احترام گذاشتيد.خواهرتون حتما به ايشون بگه كه براي احترام به شخصيت اون خانم شماتصميم گرفتيدازخانواده تون براي اين كاركمك بگيريد)

موفق باشيد.
اين كاروبه اواخرسال نكشونيدوازهمين حالا شروع كنيد.
موفق باشيد

ممنون از راهنمایی خوبت
ولی منظورم این بود که در این دوران تحصیلم کسی را مد نظرم نداشتم تا اینکه این خانم را دیدم(حدود 5 ماهی هست)
ولی اگه به فرض من شرایطشا نداشته باشم(مثل کار و ماشین و خونه و ...)یا حداقل یه جایی اشتغال داشته باشم
بازم کار درستیه برم جلو یا فعلا ی آماری بگیرم و بعدا اقدام کنم .... آخه مدام در موردش فکر میکنم که ...

amirkhan.ss;337033 نوشت:
ممنون از راهنمایی خوبت
ولی منظورم این بود که در این دوران تحصیلم کسی را مد نظرم نداشتم تا اینکه این خانم را دیدم(حدود 5 ماهی هست)
ولی اگه به فرض من شرایطشا نداشته باشم(مثل کار و ماشین و خونه و ...)یا حداقل یه جایی اشتغال داشته باشم
بازم کار درستیه برم جلو یا فعلا ی آماری بگیرم و بعدا اقدام کنم .... آخه مدام در موردش فکر میکنم که ...

با سلام و تحیت
منطقی این است که ابتدا یک برآورد کلی داشته باشید و در ادامه از مسیر خواستگاری رسمی موضوع رو پیگیری نمائید. چه بسا موضوعاتی که مطرح نمودید از قبیل ماشین و خونه موضوعیتی برای وی و خانواده او نداشته باشد.

سوال

amirkhan.ss;335082 نوشت:
سلام
دلداده دختری شده ام

پاسخ:
بسمه تعالی
با سلام
اگر گمان می کنید ممکن است فرصت را از دست بدهید پس بهتر است زودتر از طریق واسطه موضوع را با وی درمیان بگذارید. به نظر مي‌رسد براي ايجاد يك ارتباط اوليه ميان ايشان و خانواده، شما ناچار از يك واسطه امين هستيد. از اينرو مناسب است از افرادي چون اساتيد، مسئول فرهنگي دانشگاه، دوستان و... كمك بگيريد. پس از طرح اولیه موضوع، می توانید در رابطه با تعیین تکلیف شغل و امکانات زندگی گفتگو و نهایتا به توافق برسید
در پناه خداوند متعال خوشبخت و. موفق باشيد.

سایت انجمن گفتگوی دینی/ انجمن مشاوره/ کارشناس: امیدوار/ 1395.1.21

موضوع قفل شده است