جمع بندی امام زمان از دست من ناراحته

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
امام زمان از دست من ناراحته

خواهش میکنم من کمک کنید من عاشق امام زمان هستم یعنی دیونه حضرت میخواستم بدونم من که فیلم و عکس های غیر اخلاقی نگاه میکنم امام زمان از دستم ناراحته خواهش میکنم کمکم کنید

با نام الله

کارشناس بحث: بصیر

سوال
خواهش میکنم من کمک کنید من عاشق امام زمان هستم یعنی دیونه حضرت میخواستم بدونم من که فیلم و عکس های غیر اخلاقی نگاه میکنم امام زمان از دستم ناراحته خواهش میکنم کمکم کنید

جواب

امیدوارم، این محبت و ارادت شما نسبت به حضرت ولی عصر(عج) روز به روز فزونی یابد و از سربازان واقعی حضرت قرار بگیرید.
اما آنچه که مسلََّم است، محبت به هر شخصی، تبعیت از او را به دنبال دارد، هر چه محبت شدیدتر شود، تبعیّت بیشتر می گردد، خداوند متعال در قرآن می فرماید، اگر راست می گویید که خدا را دوست دارید، و در گفته ی خود به حق هستید، پس از رسول خدا تبعیت کنید تا خدا شما را دوست بدارد. زیرا که خدا رسولش را دوست می دارد، پس کسانی که به گفته رسولش عمل می کنند را نیز دوست می دارد.

[=traditional arabic]آل‏ عمران : 31 قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُوني‏ يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَ يَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَحيم‏.

دیدگانی که به گناه آلوده شود، به دیدار حضرت مهدی عج الله تعالی، نائل نخواهد شد، کسی که ادعای ارادت به وجود نازنین ایشان را دارد، باید در عمل هم نشان دهد، کارهایی که دل ایشان را رنجور می کند، ترک نماید. امام زمان (عج) از اعمال و رفتار بعضی از شیعیانشان ناراحت هستند و برای آنها طلب استغفار می نمایند، ان شاء الله که ما جزء آن دسته از پیروان حضرت نباشیم که دل مولا را به درد می آورند تا حضرت مجبور شود برای بخشش گناهانشان برای آنها به درگاه الهی تضرع نماید، سید بن طاووس(رحمه الله) می فرماید که در سرداب مقدس امام زمان، شنیدم که حضرت برای شیعیان گنهکارشان چنین دعا می کنند: خدایا شیعیان ما به اتکال بر محبت ما دچار گناهانی شده اند، خدایا آنها را ببخش، اگر حق الناسی بر گردنشان هست، از خمس با بزن و دین آنها را ادا بفرما....

عَنِ ابْنِ طَاوُسٍ رَحِمَهُ اللَّهُ أَنَّهُ سَمِعَ سَحَراً فِي السِّرْدَابِ عَنْ صَاحِبِ الْأَمْرِ ع أَنَّهُ يَقُولُ‏ اللَّهُمَّ إِنَّ شِيعَتَنَا خُلِقَتْ مِنْ شُعَاعِ أَنْوَارِنَا وَ بَقِيَّةِ طِينَتِنَا وَ قَدْ فَعَلُوا ذُنُوباً كَثِيرَةً اتِّكَالًا عَلَى حُبِّنَا وَ وَلَايَتِنَا فَإِنْ كَانَتْ ذُنُوبُهُمْ بَيْنَكَ وَ بَيْنَهُمْ فَاصْفَحْ عَنْهُمْ فَقَدْ رَضِينَا وَ مَا كَانَ مِنْهَا فِيمَا بَيْنَهُمْ فَأَصْلِحْ بَيْنَهُمْ وَ قَاصَّ بِهَا عَنْ خُمُسِنَا وَ أَدْخِلْهُمُ الْجَنَّةَ وَ زَحْزِحْهُمْ عَنِ النَّارِ وَ لَا تَجْمَعْ بَيْنَهُمْ وَ بَيْنَ أَعْدَائِنَا فِي سَخَطِك. 1

همچنین طبق فرمایش حضرت ولی عصر(عج) درتوقیع شریفی به شیخ مفید: آنچه که باعث دوری و فاصله ی ما از شیعیان می شود و توفیق دیدار را ما از آنها سلب می کند، چیزی جز گناهان آنها و اموری که ما از آن اکراه داریم، نمی باشد.

[=system] لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا [وَفَّقَهُمُ‏ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ‏] عَلَى اجْتِمَاعِ الْقُلُوبِ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا فَمَا يُحْبَسُ عَنْهُمْ مُشَاهَدَتُنَا إِلَّا لِمَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ. 2

[=b lotus][=b lotus]پس بیاییم با ترک گناه، هم موجبات رضایت خدا و ولیش را حاصل نماییم، و مقدمات ظهور را نزدیک کرده باشیم.
--------------------------
1. ‏(بحار الانوار، ج 53، ص 302)
2. [=system](بحار، ج 53، ص 177)

[=traditional arabic]

موضوع قفل شده است