خروج ودی چگونه است؟

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خروج ودی چگونه است؟

سلام
گفته شده که آبی که بعد از بول خارج میشود نجس نیست ولی این آب کی و چگونه خارج میشود؟
مثلا من وقتی از دستشویی می آیم ، بعضی مواقع یک مرتبه آبی از من خارج میشود ، یا مثلا وقتی بعد از دستشویی میخندم یا فشاری به بدنم وارد میشود این آب خارج میشه
آیا این همان ودی است؟

با نام الله

[="Tahoma"][="Black"]

legend;334272 نوشت:
سلام گفته شده که آبی که بعد از بول خارج میشود نجس نیست ولی این آب کی و چگونه خارج میشود؟ مثلا من وقتی از دستشویی می آیم ، بعضی مواقع یک مرتبه آبی از من خارج میشود ، یا مثلا وقتی بعد از دستشویی میخندم یا فشاری به بدنم وارد میشود این آب خارج میشه آیا این همان ودی است؟

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤال شما

مایع یاد شده می تواند ودی باشد اگر بعد از بول کردن استبراء انجام شود هر مایع مشکوکی که از بدن خارج می شود ، پاک است . (1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع ، م 73[/]

ولی یه بحث پزشکی هست به نام عدم کنترل ادرار که قطره ای هم هست و مثلا با خندیدن یا سرفه یا فشار به ناحیه پایینی بدن ادرار به صورت قطره ای خارج میشه و بسیار هم شایع است
میخواستم بدونم اینا یکی هستن یا نه؟
من یک سال تمام این ماده از بدنم خارج شده ، با اینکه استبراء هم کردم
واقعا مشکل بسیار بزرگ و دردسر آوری شده برام

[="Tahoma"][="Black"]

legend;335059 نوشت:
ولی یه بحث پزشکی هست به نام عدم کنترل ادرار که قطره ای هم هست و مثلا با خندیدن یا سرفه یا فشار به ناحیه پایینی بدن ادرار به صورت قطره ای خارج میشه و بسیار هم شایع است میخواستم بدونم اینا یکی هستن یا نه؟ من یک سال تمام این ماده از بدنم خارج شده ، با اینکه استبراء هم کردم واقعا مشکل بسیار بزرگ و دردسر آوری شده برام

با تشکر از مطلب ارسالی تان

پست قبلی حقیر در جایی است که انسان شک داشته باشد اما اگر کسی به ادرار بودن مایع خارج شده یقین داشت حتی اگر استبراء هم کرده باشد نمی تواند حکم به پاکی آن بدهد و آن مایع ادرار و نجس محسوب می گردد.

همیشه موفق و سلامت باشید[/]

legend;335059 نوشت:
ولی یه بحث پزشکی هست به نام عدم کنترل ادرار که قطره ای هم هست و مثلا با خندیدن یا سرفه یا فشار به ناحیه پایینی بدن ادرار به صورت قطره ای خارج میشه و بسیار هم شایع است
میخواستم بدونم اینا یکی هستن یا نه؟
من یک سال تمام این ماده از بدنم خارج شده ، با اینکه استبراء هم کردم
واقعا مشکل بسیار بزرگ و دردسر آوری شده برام

باسلام اگر اطمينان داريد كه آن ترشحاتي كه خارج مي شود بول است نجس است ولي اگر شك داريد پاك است

چطور میشه یقین پیدا کرد؟ مثلا ممکن گاهی این رطوبت لزج باشه گاهی هم نیاشه یا گاهی چند دقیقه بعد از بول خارج میشه و گاهی زمان زیادی از بول میگدره و رطوبتی خارج میشه لطفا راهنمایی کنید.
گاهی اوقات رطوبتی از انسان خارج میشود که نه میتوان گفت بول است و نه منی و نشانه های هیچ کدوم از رطوبت های دیگه رو نداره یعنی نه بر اثر شهوت خارج شده و نه بهد از منی خارج شده و نه بعد از بول! حکم این رطوبت چیه؟؟؟؟ با توجه به این که مئت زمان زیادی هست که دچار این مشکل شدم و طهارت هم سخته مثلا مجبورم روزی چند بار لباسام رو عوض کنم.
خیلی ممنون میشم که کلی جواب ندید. با تشکر فراوان

سلام
بهتره از یک پزشک هم در مورد این مشکل مشورت بگیرید

[="Tahoma"][="Black"]

hamed8;466494 نوشت:
چطور میشه یقین پیدا کرد؟ مثلا ممکن گاهی این رطوبت لزج باشه گاهی هم نیاشه یا گاهی چند دقیقه بعد از بول خارج میشه و گاهی زمان زیادی از بول میگدره و رطوبتی خارج میشه لطفا راهنمایی کنید.
گاهی اوقات رطوبتی از انسان خارج میشود که نه میتوان گفت بول است و نه منی و نشانه های هیچ کدوم از رطوبت های دیگه رو نداره یعنی نه بر اثر شهوت خارج شده و نه بهد از منی خارج شده و نه بعد از بول! حکم این رطوبت چیه؟؟؟؟ با توجه به این که مئت زمان زیادی هست که دچار این مشکل شدم و طهارت هم سخته مثلا مجبورم روزی چند بار لباسام رو عوض کنم.
خیلی ممنون میشم که کلی جواب ندید. با تشکر فراوان

با تشکر از سؤال شما

وقتی در ماهیت مایعی که خارج شده تردید دارید و نشانه های مایع نجسی مثل منی را ندارد ، پاک است و نیازی به تطهیر و تعویض لباس نیست !

همیشه موفق و سلامت باشید[/]

از توضیحات کامل و خوبتون ممنونم

مرسی از توضیحاتی که دادید

با سلام و خسته نباشید

سجاد;335142 نوشت:
اما اگر کسی به ادرار بودن مایع خارج شده یقین داشت حتی اگر استبراء هم کرده باشد نمی تواند حکم به پاکی آن بدهد و آن مایع ادرار و نجس محسوب می گردد.

آیا ودی یا هر ماده ای که خصوصیات آن را دارد (سفید یا شیری رنگ و لزج است) لزوماً بعد از ادرار خارج می شود یعنی اگر چنین ماده ای خارج شود باید یقین به خروج درار کرد؟

[="Tahoma"][="Black"]

golsa;550180 نوشت:
آیا ودی یا هر ماده ای که خصوصیات آن را دارد (سفید یا شیری رنگ و لزج است) لزوماً بعد از ادرار خارج می شود یعنی اگر چنین ماده ای خارج شود باید یقین به خروج درار کرد؟

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

خیر خروج چنین ماده ای دلیل بر خروج ادرار پیش از آن نیست.

در پناه حضرت حق باشید[/]

موضوع قفل شده است