حق تکثیر

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حق تکثیر

سلام
ایا استفاده از نرم افزارهایی که در بعضی سایتها وجود دارد و ما انها را دانلود میکنیم .وبروی کامپیوتر خود نصب میکنیم .حتما باید با اجازه سازنده نرم افزار باشد .مثلا بعضی نرم افزارهایی که سازنده انها حتی ایرانی نیستند.مثل اینترنت دانلود منجر-یا بعضی انتی ویروسها که دربعضی سایتها قرار داده شده اند .یا ما میتوانیم احتمال بدهیم که سایت توزیع کننده یا سایتی که لینک دانلود نرم افزار در ان قرار داده شده احتمالا از سایت اصلی و یا سازنده نرم افزار اجازه دارد.ضمن این که ما میدانیم برای نسخه اصلی نرم افزار در سایت مرجع ما باید پول پرداخت کنیم و ان نرم افزار را خریداری کنیم .که با توجه به تحریم بانکهای ایران و... این امکان وجود ندارد.(مرجع تقلید:مقام معظم رهبری)
ممنون

با نام الله

vitamind 66;334007 نوشت:
سلام ایا استفاده از نرم افزارهایی که در بعضی سایتها وجود دارد و ما انها را دانلود میکنیم .وبروی کامپیوتر خود نصب میکنیم .حتما باید با اجازه سازنده نرم افزار باشد .مثلا بعضی نرم افزارهایی که سازنده انها حتی ایرانی نیستند.مثل اینترنت دانلود منجر-یا بعضی انتی ویروسها که دربعضی سایتها قرار داده شده اند .یا ما میتوانیم احتمال بدهیم که سایت توزیع کننده یا سایتی که لینک دانلود نرم افزار در ان قرار داده شده احتمالا از سایت اصلی و یا سازنده نرم افزار اجازه دارد.ضمن این که ما میدانیم برای نسخه اصلی نرم افزار در سایت مرجع ما باید پول پرداخت کنیم و ان نرم افزار را خریداری کنیم .که با توجه به تحریم بانکهای ایران و... این امکان وجود ندارد.(مرجع تقلید:مقام معظم رهبری) ممنون

با سلام و عرض ادب

احتیاط واجب اين است که در نسخه ‏بردارى و تکثير نرم افزارها که در داخل توليد شده است، حقوق صاحبانشان از طريق کسب اجازه از آنان رعايت شود و در مورد خارج کشور، تابع قرارداد است.برای اطلاع بیشتر می توانید به تاپیک های زیر مراجعه نمایید:
http://www.askdin.com/thread14982.html
http://www.askdin.com/thread3870.html
http://www.askdin.com/thread6670.html

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،س1343

سلام
گاهی پیش میاد که ما از روی یک سی دی رایت میکنیم و بعد متوجه میشیم که حق رایت محفوظ بوده.در اینصورت تکلیف چیست؟(مرجع:آیت الله خامنه ای)
باسپاس

باغ بهشت;334768 نوشت:
سلام گاهی پیش میاد که ما از روی یک سی دی رایت میکنیم و بعد متوجه میشیم که حق رایت محفوظ بوده.در اینصورت تکلیف چیست؟(مرجع:آیت الله خامنه ای) باسپاس

با سلام و احترام

درفرض سوال،باید از صاحب اثر درصورتی که از تولیدات داخلی است و یا از تولیدات خارجی دارای قرارداد می باشد کسب اجازه نمود .

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام
1-ایا این نکته که گفته شده اگر الف)ما با ان شرکتهای خارجی اگر قرار دادی نداشته باشیم و ب)یقین نداشته باشیم که ان شرکت ناراضی است .یعنی بدرستی ندانیم.البته برای غیر کافر حربی.حالا برای من سوالی پیش امده:
1-ایا قرار داد شامل نوشته ای که مثلا هنگام نصب نرم افزار شده و ما تیک میزنیم میشود و یا باید قرار دادی رسمی که کشور ما امضا کرده است باشد .و بطور کلی منظور از قرار داد چیست.
2-فرض کنید ما نرم افزاری را نصب کردیم حالا نمیدانیم قرار دادی را در هنگام نصب تیک زده ایم یا خیر یا کشور ما قرار دادی دارد یا خیر.حالا پس از عمل تکلیف چیست.
3-ضمنا من نکته ای که در پست ها متوجه شدم این است که اگر جنسی را از مسلمانی یا سایتی در داخل و یا بازار داخل خریدیم باید حمل برصحت کنیم و بگوییم یا رضایت گرفته شده و یا .... و به هر حال مشکلی در استفاده نیست مگر اینکه خلافش ثابت بشود ایا حرف من درست است و من نکته را درست فهمیده ام.
ممنون

[="Tahoma"][="Black"]

vitamind 66;335356 نوشت:
1-ایا این نکته که گفته شده اگر الف)ما با ان شرکتهای خارجی اگر قرار دادی نداشته باشیم و ب)یقین نداشته باشیم که ان شرکت ناراضی است .یعنی بدرستی ندانیم.البته برای غیر کافر حربی.حالا برای من سوالی پیش امده: 1-ایا قرار داد شامل نوشته ای که مثلا هنگام نصب نرم افزار شده و ما تیک میزنیم میشود و یا باید قرار دادی رسمی که کشور ما امضا کرده است باشد .و بطور کلی منظور از قرار داد چیست.

با سلام و احترام

معنای " تابع قرارداد" این است که اگر بین ما و کشور صاحب اثر یا خود او ، قراردادی مبنی بر رعایت حق کپی رایت منعقد شده ، لازم الاجراست و گرنه کپی کردن بلا مانع است .

vitamind 66;335356 نوشت:
2-فرض کنید ما نرم افزاری را نصب کردیم حالا نمیدانیم قرار دادی را در هنگام نصب تیک زده ایم یا خیر یا کشور ما قرار دادی دارد یا خیر.حالا پس از عمل تکلیف چیست.

تابع قرارداد بودن یعنی اصل بر جواز کپی کردن محصولات خارجی است مگر قراردادی در بین باشد که باید رعایت شود.

vitamind 66;335356 نوشت:
3-ضمنا من نکته ای که در پست ها متوجه شدم این است که اگر جنسی را از مسلمانی یا سایتی در داخل و یا بازار داخل خریدیم باید حمل برصحت کنیم و بگوییم یا رضایت گرفته شده و یا .... و به هر حال مشکلی در استفاده نیست مگر اینکه خلافش ثابت بشود ایا حرف من درست است و من نکته را درست فهمیده ام. ممنون

نسبت به تولیدات داخلی باید یقین به رضایت داشته باشید و درصورت شک به رضایت اجازه استفاده نداریم اما نسبت به تولیدات خارجی درصورت شک به قرارداد اجازه استفاده داریم.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم[/]

موضوع قفل شده است