جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حق تکثیر

نوشته
    48
    حضور
    2 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    147

حق تکثیر

سلام
    ایا استفاده از نرم افزارهایی که در بعضی سایتها وجود دارد و ما انها را دانلود میکنیم .وبروی کامپیوتر خود نصب میکنیم .حتما باید با اجازه سازنده نرم افزار باشد .مثلا بعضی نرم افزارهایی که سازنده انها حتی ایرانی نیستند.مثل اینترنت دانلود منجر-یا بعضی انتی ویروسها که دربعضی سایتها قرار داده شده اند .یا ما میتوانیم احتمال بدهیم که سایت توزیع کننده یا سایتی که لینک دانلود نرم افزار در ان قرار داده شده احتمالا از سایت اصلی و یا سازنده نرم افزار اجازه دارد.ضمن این که ما میدانیم برای نسخه اصلی نرم افزار در سایت مرجع ما باید پول پرداخت کنیم و ان نرم افزار را خریداری کنیم .که با توجه به تحریم بانکهای ایران و... این امکان وجود ندارد.(مرجع تقلید:مقام معظم رهبری)
    ممنون

2. صلوات

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

حق تکثیر

حق تکثیر

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 2

نوشته
    4,858
    حضور
    47 روز 14 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17984

نقل قول نوشته اصلی توسط vitamind 66 نمایش پست ها
    سلام ایا استفاده از نرم افزارهایی که در بعضی سایتها وجود دارد و ما انها را دانلود میکنیم .وبروی کامپیوتر خود نصب میکنیم .حتما باید با اجازه سازنده نرم افزار باشد .مثلا بعضی نرم افزارهایی که سازنده انها حتی ایرانی نیستند.مثل اینترنت دانلود منجر-یا بعضی انتی ویروسها که دربعضی سایتها قرار داده شده اند .یا ما میتوانیم احتمال بدهیم که سایت توزیع کننده یا سایتی که لینک دانلود نرم افزار در ان قرار داده شده احتمالا از سایت اصلی و یا سازنده نرم افزار اجازه دارد.ضمن این که ما میدانیم برای نسخه اصلی نرم افزار در سایت مرجع ما باید پول پرداخت کنیم و ان نرم افزار را خریداری کنیم .که با توجه به تحریم بانکهای ایران و... این امکان وجود ندارد.(مرجع تقلید:مقام معظم رهبری) ممنون
    با سلام و عرض ادب

احتیاط واجب اين است که در نسخه ‏بردارى و تکثير نرم افزارها که در داخل توليد شده است، حقوق صاحبانشان از طريق کسب اجازه از آنان رعايت شود و در مورد خارج کشور، تابع قرارداد است.برای اطلاع بیشتر می توانید به تاپیک های زیر مراجعه نمایید:
    http://www.askdin.com/thread14982.html
    http://www.askdin.com/thread3870.html
    http://www.askdin.com/thread6670.html

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،س1343

7. صلوات ها 2

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37600

سلام
    گاهی پیش میاد که ما از روی یک سی دی رایت میکنیم و بعد متوجه میشیم که حق رایت محفوظ بوده.در اینصورت تکلیف چیست؟(مرجع:آیت الله خامنه ای)
    باسپاس

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

9. صلوات ها 3

نوشته
    4,858
    حضور
    47 روز 14 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17984

نقل قول نوشته اصلی توسط باغ بهشت نمایش پست ها
    سلام گاهی پیش میاد که ما از روی یک سی دی رایت میکنیم و بعد متوجه میشیم که حق رایت محفوظ بوده.در اینصورت تکلیف چیست؟(مرجع:آیت الله خامنه ای) باسپاس

با سلام و احترام

درفرض سوال،باید از صاحب اثر درصورتی که از تولیدات داخلی است و یا از تولیدات خارجی دارای قرارداد می باشد کسب اجازه نمود .

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

ویرایش توسط نور : ۱۳۹۲/۰۱/۲۲ در ساعت ۱۳:۲۲

11. صلوات ها 4

نوشته
    48
    حضور
    2 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    147

سلام
    1-ایا این نکته که گفته شده اگر الف)ما با ان شرکتهای خارجی اگر قرار دادی نداشته باشیم و ب)یقین نداشته باشیم که ان شرکت ناراضی است .یعنی بدرستی ندانیم.البته برای غیر کافر حربی.حالا برای من سوالی پیش امده:
    1-ایا قرار داد شامل نوشته ای که مثلا هنگام نصب نرم افزار شده و ما تیک میزنیم میشود و یا باید قرار دادی رسمی که کشور ما امضا کرده است باشد .و بطور کلی منظور از قرار داد چیست.
    2-فرض کنید ما نرم افزاری را نصب کردیم حالا نمیدانیم قرار دادی را در هنگام نصب تیک زده ایم یا خیر یا کشور ما قرار دادی دارد یا خیر.حالا پس از عمل تکلیف چیست.
    3-ضمنا من نکته ای که در پست ها متوجه شدم این است که اگر جنسی را از مسلمانی یا سایتی در داخل و یا بازار داخل خریدیم باید حمل برصحت کنیم و بگوییم یا رضایت گرفته شده و یا .... و به هر حال مشکلی در استفاده نیست مگر اینکه خلافش ثابت بشود ایا حرف من درست است و من نکته را درست فهمیده ام.
    ممنون

13. صلوات

نوشته
    4,858
    حضور
    47 روز 14 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17984

1-ایا این نکته که گفته شده اگر الف)ما با ان شرکتهای خارجی اگر قرار دادی نداشته باشیم و ب)یقین نداشته باشیم که ان شرکت ناراضی است .یعنی بدرستی ندانیم.البته برای غیر کافر حربی.حالا برای من سوالی پیش امده: 1-ایا قرار داد شامل نوشته ای که مثلا هنگام نصب نرم افزار شده و ما تیک میزنیم میشود و یا باید قرار دادی رسمی که کشور ما امضا کرده است باشد .و بطور کلی منظور از قرار داد چیست.
    با سلام و احترام

معنای " تابع قرارداد" این است که اگر بین ما و کشور صاحب اثر یا خود او ، قراردادی مبنی بر رعایت حق کپی رایت منعقد شده ، لازم الاجراست و گرنه کپی کردن بلا مانع است .

2-فرض کنید ما نرم افزاری را نصب کردیم حالا نمیدانیم قرار دادی را در هنگام نصب تیک زده ایم یا خیر یا کشور ما قرار دادی دارد یا خیر.حالا پس از عمل تکلیف چیست.
    تابع قرارداد بودن یعنی اصل بر جواز کپی کردن محصولات خارجی است مگر قراردادی در بین باشد که باید رعایت شود.

3-ضمنا من نکته ای که در پست ها متوجه شدم این است که اگر جنسی را از مسلمانی یا سایتی در داخل و یا بازار داخل خریدیم باید حمل برصحت کنیم و بگوییم یا رضایت گرفته شده و یا .... و به هر حال مشکلی در استفاده نیست مگر اینکه خلافش ثابت بشود ایا حرف من درست است و من نکته را درست فهمیده ام. ممنون
    نسبت به تولیدات داخلی باید یقین به رضایت داشته باشید و درصورت شک به رضایت اجازه استفاده نداریم اما نسبت به تولیدات خارجی درصورت شک به قرارداد اجازه استفاده داریم.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

15. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری