جمع بندی پیدا کردن استعداد خود

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پیدا کردن استعداد خود

سلام علیکم و رحمه الله وبرکاته .
من پسری هستم که مدرک سیکل دارم و امسال سال اول دبیرستان هستم و امسال می خواهم انتخاب رشته کنم ولی هنوز استعداد خود را پیدا نکردم یعنی منظورم این است از بین رشته های انسانی و تجربی و ریاضی در هر درسش مهارت دارم سردرگوم هستم و نمی دانم کدام را انتخاب کنم بنده حفظیاتم خوب است اما نه در سطح عالی ،حسابم خوب است نه در سطح عالی ، بنده نمی دانم کدام را انتخاب کنم چون دو معیاری که وجود دارد به نام علاقه واستعداد علاقه که به رشته انسانی دارم ولی چون حفظیاتم در سطح عالی نیست می ترسم برم و در گل گیر کنم
لطفا کمک کنید
:Gol:-----------------------------------------:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: امیدوار

ammarshia;334002 نوشت:
من پسری هستم که مدرک سیکل دارم و امسال سال اول دبیرستان هستم و امسال می خواهم انتخاب رشته کنم ولی هنوز استعداد خود را پیدا نکردم یعنی منظورم این است از بین رشته های انسانی و تجربی و ریاضی در هر درسش مهارت دارم سردرگوم هستم و نمی دانم کدام را انتخاب کنم بنده حفظیاتم خوب است اما نه در سطح عالی ،حسابم خوب است نه در سطح عالی ، بنده نمی دانم کدام را انتخاب کنم چون دو معیاری که وجود دارد به نام علاقه واستعداد علاقه که به رشته انسانی دارم ولی چون حفظیاتم در سطح عالی نیست می ترسم برم و در گل گیر کنم
لطفا کمک کنید
:gol:-----------------------------------------:gol:

بسمه‌تعالي
با سلام و عرض تحيت
بنابر فرمايش حضرتعالي، نسبت استعداد شما به رشته‌هاي مختلف، يكسان است و اين در حاليست كه شما از بين رشته‌هاي مختلف به انساني علاقه داريد پس انتخاب چنين رشته‌اي مقدم است.
ضمن اينكه نبايد منفي بافي كنيد و تلقين منفي داشته باشيد به اين نكته توجه داشته باشيد كه اگر قرار باشد شما در رشته‌اي كه هم به آن علاقمند هستيد و هم استعداد آن را در حد برابر با ديگر رشته‌ها داريد، موفق نشويد پس روشن است در ديگر رشته‌ها كه علاقه‌ كمتري به آنها داريد ميزان موفقيتتان كمتر خواهد بود.
نكته‌ ديگري كه در انتخاب لازم است به آن توجه شود تناسب رشته انتخابي با شغل مورد علاقه و استعداد است.
در پناه خداوند متعال موفق باشيد

ammarshia;334002 نوشت:
لطفا کمک کنید
:gol:-----------------------------------------:gol:

در زندگی دوست من سعی کن یک بار یک درخت رو هرس کنی

درختان شباهت بسیار زیادی به انسان دارند

وقتی می خوای یک درخت میوه رو هرس کنی بهت میگن که: سعی کن سه شاخه ی چهار شاخه اصلی داشته باشه

هیچ کدام از این شاخه های اصلی نباید مانع رسیدن نور و موراد دیگر به آن یکی ها شود

و برای چه چهار شاخه اصلی؟

چون درخت توان نیرو رساندن به بیش از این تعداد شاخه را ندارد و اگر میوه بدهد میوه هایش بسیار کوچک خواهد شد

در هرس بعضی اوقات اشتباهی میشه و شاخه ای رو بی دلیل ایجاد می کنم اما میشه از همون شاخه بی دلیل راهی جدید باز کرد

به نظر من هر رشته ای دوست دارید با خیالی آسوده بزنید

بعد از مدتی که به مقطع دانشگاه رسیدید زندگی و شاخه های اصلیتون رو انتخاب و پرورش بدید

موفق باشید

سلام

ماشا الله.
به نظر بنده شما ابتدا کتاب های هر رشته رو خوب از نظر بگذرونید و بررسی کنید.الان این انتخاب رشته نه خیلی مهم است(چون دانشگاه را دارید) و نه خیلی بی ارزش است(چون رشته ی دانشگاهی هم بر حسب همین است).
من ریاضی و فیزیک 3 سال خواندم و الان فکر می کنم چه رشته ی نامتناسب با خودم را برداشتم.اما خب ،کنکور زبان شرکت کرده ام.

اما نکته ی دیگری را هم که دوستان هم اشاره کردند : همین بازار شغلی آن است.

و نکته ی دیگری را هم که وقتی من موقع انتخاب رشته به مشاور مراجعه کردم و اشان گفتند :دفترچه ی رشته های دانشگاهی هر 3 رشته را نگاه کنید.و در هر دفترچه ای که تعداد بیشتری از رشته های مورد علاقه تان بود را انتخاب کنید.

یاعلی

ammarshia;334002 نوشت:
من پسری هستم که مدرک سیکل دارم و امسال سال اول دبیرستان هستم و امسال می خواهم انتخاب رشته کنم ولی هنوز استعداد خود را پیدا نکردم یعنی منظورم این است از بین رشته های انسانی و تجربی و ریاضی در هر درسش مهارت دارم سردرگوم هستم و نمی دانم کدام را انتخاب کنم بنده حفظیاتم خوب است اما نه در سطح عالی ،حسابم خوب است نه در سطح عالی ، بنده نمی دانم کدام را انتخاب کنم چون دو معیاری که وجود دارد به نام علاقه واستعداد علاقه که به رشته انسانی دارم ولی چون حفظیاتم در سطح عالی نیست می ترسم برم و در گل گیر کنم لطفا کمک کنید

سلام
اگر خود را فردی کوشا و شکیبا در درس می یابید به رشته تجربی بروید اگر در سطح پایینتری هستیدبهتر است به این رشته نروید
والله الموفق

سلام اگر ریاضی و فیزیکت خوب هست و به آنها علاقه داری رشته رباضی فیزیک

اگر شیمی و زیستت خوب است و به آنها علاقه داری رشته علوم تجربی
اگر حفظیاتت خوبه و به ادبیات فارسی و عربی علاقه داری رشته علوم انسانی
در غیر این صورت باید بری سزاغ رشته های فنی و حرفه ای و کار دانش

سلام

[spoiler]از بزرگان هست که گفتن اگر ده تا صلوات بفرستین هر چیز گمشده را پیدا می کنید!!!
فکر کنم در مورد استعداد هم جواب بده... من که پیدا کردم !

ولی بازم اگر دیدین پیدا نشد و سردرگم هستین و نگران از دست رفتن عمرتون هستین که در میان سالی افسوس نخورین پیشنهاد من اینه که بار و بندیلتون و جمع کنین برین مشهد ...یه ماه توی حرم فقط بچرخین به این نیت که استعداد مربوط به خودتون را شکوفا کنید!

مطمئن باشید به یه هفته هم نمی کشد که امام رضا در روح شما می دمد تا خلاءهای درونی شما پر می شود و ناگهان احساس می کنید من در فلان زمینه علاقه خاصی پیدا کردم!!(این تجربه شده است و جواب میده)[/spoiler]

گمنام;335529 نوشت:
سلام اگر ریاضی و فیزیکت خوب هست و به آنها علاقه داری رشته رباضی فیزیک

اگر شیمی و زیستت خوب است و به آنها علاقه داری رشته علوم تجربی
اگر حفظیاتت خوبه و به ادبیات فارسی و عربی علاقه داری رشته علوم انسانی
در غیر این صورت باید بری سزاغ رشته های فنی و حرفه ای و کار دانش

به طور کلی من در هر سه تا از رشته ها مهارت کافی دارم در یک سطح ولی عربی مهارت بیشتری دارم در شهر ما حیف که معارف نیست وگرنه می رفتم .
بنده می خواستم بروم حوزه اما نشد که نشد و علاقه ی بیش از حدی به حوزه داشتم ولی مخالفت اولیاء دیگر باید چهار سال درس بخوانم تا بروم حوزه که همین الان خودم را پیر می بینم چون تا 10 سال را تمام کنی 25 یا 26 سالت هست و تا بری دروس دیگر پیر پیر شدی
حامد;335528 نوشت:
سلام
اگر خود را فردی کوشا و شکیبا در درس می یابید به رشته تجربی بروید اگر در سطح پایینتری هستیدبهتر است به این رشته نروید
والله الموفق

بله در رشته تجربی بنده تمام نمراتم در این رشته بالا هست منظورم زیست و شیمی .

سلام
مشاورای مدرستون پس چه کاره هستن.
مگه تستای مربوطه را انجام ندادن؟

موضوع قفل شده است