سوالی در مورد شراکت

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالی در مورد شراکت

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان زحمت کش انجمن

دوستان من با یه نفر تو فروش وی پی ان شریک هستم یعنی در واقع با هم یک سرور خریدیم اون مشتری های خودش رو داره من هم مشتری های خودم رو . البته من به همه نمیفروشم فقط به کسایی میفروشم که مطمئن هستم که کار های خلاف شرع و ... ندارن و استفاده ی سالم میکنن ولی این شریک ما به افرادی میفروشه که مطمئن هستم چه کارهایی میکنن .

حالا سوالم این هست که شراکت با این فرد مشکلی داره یا نه ؟ یعنی این که اون به کسایی که استفاده ی بد میکنن وی پی ان میده گناهش گردن من هم هست یا نه ؟

ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: اسراء

mety;333585 نوشت:
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان زحمت کش انجمن

دوستان من با یه نفر تو فروش وی پی ان شریک هستم یعنی در واقع با هم یک سرور خریدیم اون مشتری های خودش رو داره من هم مشتری های خودم رو . البته من به همه نمیفروشم فقط به کسایی میفروشم که مطمئن هستم که کار های خلاف شرع و ... ندارن و استفاده ی سالم میکنن ولی این شریک ما به افرادی میفروشه که مطمئن هستم چه کارهایی میکنن .

حالا سوالم این هست که شراکت با این فرد مشکلی داره یا نه ؟ یعنی این که اون به کسایی که استفاده ی بد میکنن وی پی ان میده گناهش گردن من هم هست یا نه ؟

ممنون

با سلام
شما مال مشترکی دارید که شریکتان در راه غیر مشروع از ان استفاده میکند و شما مشروع طبیعتا گناه او ربطی و دخالتی به کارهای شما ندارد و شما در گناه او شریک نیستید ،البته توجه به نکاتی برای شما ضروری است :
1:اصل داشتن ،استفاده و فروش وی پی ان اگر خلاف قانون باشد جایز نیست و حرام است و طبیعتا اگر قانونی است جایز.
2:قطعا در صورت که ذره ای احتمال تاثیر میدهید وظیفه ی شما در قبال شریکتان امر بمعروف و نهی از منکر هست و در این وظیفه نباید کوتاهی کنید .
3:همنشینی با افرادی که به راحتی مرتکب گناه می شوند میتواند تاثیر بسیار فراوانی در ناچیز شمردن گناه و کوچک دانستن ان و نتیجة ارتکاب گناه توسط انسان شود ، از این خطر نیز بهراسید و مراقب این تاثیر پذیری باشید و حتی الامکان پیشنهاد میشود ارتباط با این افراد را به حداقل ممکن برسانید
موفق باشید .

موضوع قفل شده است