راهبردهاي حماسه ي اقتصادي و سياسي!!!

تب‌های اولیه

74 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راهبردهاي حماسه ي اقتصادي و سياسي!!!

سلام
امسال سال سرنوشت سازيه
همه مي دونيم چرا امسال رو رهبر عزيزمون اين طوري نام گذاري كردند
انتخاب رييس جمهور آينده هم به تحولات سياسي داخلي و خارجيمون اضافه شده و ما بايد چشممون رو باز كنيم
حماسه ي اقتصادي هم كه الآن همه وسط ميدونيم!به خصوص قشر متوسط و ضعيف كه بايد فشار بيشتري رو تحمل كنن
لطفا راهبردهاتون رو از كوچيك و بزرگ ارايه بدين
راستي خواهش مي كنم كشمكش سياسي و بحث هاي الكي سر موضوعات جزيي راه نندازين
بحث سياسي نيست
نيت يادآوري وظايفي هست كه به عهده داريم
يا علي
خدا پشت و پناه تون

بسم الله
اول از تصميمات خودم بگم
اول سياسي
تصميم دارم در مورد نامزد هاي انتخاباتي خيلي خوب تحقيق كنم
ولي منابع مطالعه رو نمي دونم و نمي دونم از كجا بايد شروع كنم:khaneh:
بعد تصميم دارم قبول كنم هر كسي هم بدي داره و هم خوبي و كسي نباشم كه وقتي يه اشتباه از كسي ديد فوري ذهنيتش كامل برگرده
خلاصه آب ديده تر با قضيه برخورد كنم و سعي كنم از شواهد به پشت پرده هم يكم پي ببرم و...
و اما در مورد اقتصاد كه يه ليست بلند بالا دارم
مي خوام هم زمان با تحصيلم(البته انشاءالله كه براي فوق قبول ميشم)كار كنم.
وقتم رو كم تر پاي تلويزيون بگذارم
خيلي چيزهاي داخل خونه رو بازيافت كنم
تا اون جا كه ميشه خريد نكنم و هم چنين مارك ايراني بخرم. البته خريد خوراكي و بهداشتي با آقاي خونه است و خوب منم انتظار بالايي ندارم
در مورد خونه داري هم كلي ايده دارم منهاي اسراف
دوستان منتظر نظراتتون هستم

سلام
ب نظر من قبل از هر چیزی ملت ایران میتونن با مشارکت بالا و حضورشون در انتخابات امسال استارت حماسه ی سیاسی رو بزنن
:Kaf:

فضه الزهرا;333195 نوشت:
بسم الله اول از تصميمات خودم بگم اول سياسي تصميم دارم در مورد نامزد هاي انتخاباتي خيلي خوب تحقيق كنم ولي منابع مطالعه رو نمي دونم و نمي دونم از كجا بايد شروع كنم بعد تصميم دارم قبول كنم هر كسي هم بدي داره و هم خوبي و كسي نباشم كه وقتي يه اشتباه از كسي ديد فوري ذهنيتش كامل برگرده خلاصه آب ديده تر با قضيه برخورد كنم و سعي كنم از شواهد به پشت پرده هم يكم پي ببرم و... و اما در مورد اقتصاد كه يه ليست بلند بالا دارم مي خوام هم زمان با تحصيلم(البته انشاءالله كه براي فوق قبول ميشم)كار كنم. وقتم رو كم تر پاي تلويزيون بگذارم خيلي چيزهاي داخل خونه رو بازيافت كنم تا اون جا كه ميشه خريد نكنم و هم چنين مارك ايراني بخرم. البته خريد خوراكي و بهداشتي با آقاي خونه است و خوب منم انتظار بالايي ندارم در مورد خونه داري هم كلي ايده دارم منهاي اسراف دوستان منتظر نظراتتون هستم

سلام
کارهای خوبی است
هرچند رهبری فرمودند کسی از رای من خبر نداره اما سخنان ایشان با کمی ظرافت سنجی بوی انتخاب ایشون رو میده یعنی میشه حدس زد
من از این حسم استفاده میکنم
البته بی نظر هم نیستم ولی غالبا حس میکنم این دوتا بر هم منطبقه
در مورد اقتصاد هم علاوه بر وظایف شخصی به نظرم ایجاد حس امیدواری در جوانها و کلا ملت خیلی خوبه ملت امیدوار جرات و جسارت پیدا میکنه کارهای بزرگ انجام بده
ان شاء الله
والله الموفق

[="navy"]سلام و عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستان
امسال سال مهم و سرنوشت سازیه. بله انتخابات ریاست جمهوری در راه هست و افراد زیادی اعلام نامزدی برای انتخابات کردن. از بقال و دلال گرفته تا روحانی و مدیر و ... . اما دوستان عزیز یادمون باشه برای تک تک رای هایی که میدیم باید اون دنیا جواب پس بدیم. پس با تدبیر و بصیرت رای بدیم و مراقب باشیم که به فتنه گر و منافق جماعت رای ندیم گرچه ممکنه مثل دو دوره قبل بازم مجبور شیم بین بد و بدتر انتخاب کنیم. دیگه ادامه نمیدم که سیاسی!!! نشه آخه جدیدا دین از سیاست جدا شده!!!
در مورد حماسه اقتصادی هم که همونطور که حضرت آقا فرمودن باید به شکلی برنامه ریزی کنیم که اقشار متوسط و ضعیف که به اعتراف خود دولت محترم! با قدرت خرید یک سوم مواجهه، شرایط بهتری پیدا کنه.
البته یه مسئله مهم در اینجا تغییر سبک زندگی مردمه که پارسال رهبر معظم انقلاب به اون اشاره داشتن و اون رو می تونم دوری از تجملات و بازگشت به زندگی اسلامی تعبیر کنم.
در پناه یزدان بیکران...
[/]

سلام وعرض ادب
ممنون از فضه الزهرا

بله عصر عصر فتنه هاست ، بصیرت سیاسی و پیروی از ولایت فقیه و صبر و تقوا باید در راستای کارمون باشه....
و اینطوری به اسلام خدمت کنیم

دشمن همیشه در کمینه؟

حضرت آیت الله خامنه ای در پیام به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۲، چشم انداز این سال را امیدوارانه و همراه با پیشرفت و تحرك و ورزیدگی و حضور جهادی ملت ایران در عرصه های سیاسی و اقتصادی دانستند و تاكید كردند: با این نگاه، سال ۹۲ را "سال حماسه‌ی سیاسی و حماسه‌ی اقتصادی" نامگذاری می‌كنیم.

عکس اینفوگرافیک

پنج نكته‌ی رهبر انقلاب اسلامی درباره انتخابات ریاست جمهوری یازدهم كه در اولین روز سال جدید در حرم مطهر رضوی مطرح كردند.

پنج نکته درباره انتخابات

سلام دوستان
به نظر شما چرا مقام معظم رهبری از کلمه ی "حماسه" به کار بردند؟
حماسه یعنی چی؟
چرا ایشان از کلمه هایی مثل تلاش یا کوشش یا جهاد استفاده نکردند؟
فرق جهاد با حماسه در چیست؟

گل نیلوفر;334036 نوشت:
ه نظر شما چرا مقام معظم رهبری از کلمه ی "حماسه" به کار بردند؟ حماسه یعنی چی؟ چرا ایشان از کلمه هایی مثل تلاش یا کوشش یا جهاد استفاده نکردند؟ فرق جهاد با حماسه در چیست؟

سلام
دلیل این کاربرد نوع تقابل دشمن با ماست . در بعد سیاسی و اقتصادی دشمن جنگی را با ما آغاز کرده نه از جنس توپ و تفنگ بلکه از جنس ابزارهای سیاسی و اقتصادی لذا از این سو هم باید حماسه ای صورت گیرد تا متناسب با اقدام دشمن باشد
لذا حضور ما در این دو بعد حضوری جنگاورانه و حماسی باید باشد تا به شکست دشمن منتهی شود ان شاء الله
والله الموفق

بله درسته
از آنجایی که مقام معظم رهبری به عنوان حکیم از کلمات بجا و درست استفاده میکنند ، منظور من هم از این سوالات این بود که به معنای حقیقی حماسه با دقت توجه کنیم
در اینصورت بیشتر متوجه وظایفان می شویم ، و انشاءلله سعی میکنیم عملکردمان بهتر باشد.
انشاءلله

[="Tahoma"][="Black"]سلام و عرض ادب
با تشکر از آغاز کننده محترم تاپیک کاربر فضه الزهرا و همچنین سایر دوستانی که مشارکت کردند
از کلیه دوستانی که در این بحث شرکت میکنند تقاضا دارم لطفا در صحبت هاشون به شخص یا حزب سیاسی خاصی اشاره نکنند که مجبور به حذف یا ویرایش پست بشیم
با تشکر از همکاری شما
التماس دعا
[/]

دیگه ادامه نمیدم که سیاسی!!! نشه آخه جدیدا دین از سیاست جدا شده!!!

ببخشيد بد برداشت نشه!هرگز منظور جدايي نيست موضوع تاپيك هم همين طوره
منظورم اين بود كه اينجا تبديل به تبليغات نشه
آيا كسي كتابي يا جايي براي شناختن پيشينه ي افراد يا شناخت فتنه ميشناسه؟!

درسته كه با مشكل اقتصادي مواجه شديم! اما بايد نا اميد بشيم؟ بايد دست روي دست بگذاريم؟ يا بايد اون چيزي كه در دستمون هست رو كنترل كنيم و با ديد صحيح از ميان اين طوفان رد بشيم تا خداي ناكرده گمراه نشيم!
با اين كه من با كار كردن زن بيرون از خونه و براي ساعات زياد مخالف بودم اما تن به اين تصميم دادم چون نيازش رو حس مي كنم
من تصميمات مهمي گرفتم كه تا پيدا شدن كار انشالا به كار مي بندم و در آينده هم ادامه ميدم ادامه در پست بعدي...

راهبرد هاي اقتصادي:
1) همون طور كه گفتم اولين و مهم ترين آن كنترل خريده كه خريد هاي بي جا انجام نشه و خريد هاي لازم درست و به موقع انجام بشه
خريد هايي كه نبايد انجام بشه: مثل لباس هاي غير ضروري و تجملات منزل(خريد ظروف دكوري و پرده و تنقلات مضزر و خريد مقدار زيادي ميوه و...)
خريد هايي كه بايد كنترل بشه:
1) موارد بهداشتي: اگر از ماده اي زياد اسفاده مي كنين از خريد قوطي هاي كوچك آن خودداري كنين چون مجبوريد هزينه ي بيشتري متحمل بشين
2)خريد مواد غذايي:
1) به نحوه ي صحيح هر ماده توجه كنين!
2)ميوه را كم كم بخريد
3) اگر چيزي را براي مدت بسياز زيادي استفاده نمي كنيد لطفا نخريد. مثلا سبزي خورشتي را براي بيش از دو ماه نگه نداريد! وگرنه جز تفاله ي آن را طبخ نمي كنيد! مواد پخته شده و سرخ شده رو فريز نكنين!
4)اگر ديديد چيزي در يخچال در معرض نابودي است آن را به نحو ديگري استفاده كنيد! مثال سيب درختي: تهيه ي برگ سيب و چاي سيب، تهيه ي سركه ي سيب، مرباي سيب، لواشك سيب و كمپوت سيب!

خوب بعد از بيان موارد كلي وارد بحٍث هاي جدي تري مي شيم
مورد بعد از توقف خريذ بيهوده و كنترل خريد ضروري بازيافت اون چيزيه كه داريم!
3)بازيافت!
اين غير از بازيافت زباله :khaneh: است!
همه نه ولي اكثرا توي خونه قسمتي به عنوان انبار داريم!كه كلي چيز جور واجور توش هست كه نه ميشه دور انداخت و نه موارد استفاده ي زيادي داره كه دم دست باشه
خوب كلا مواد داخل اون جا رو به سه دسته تقسيم كنين!
1)يادگاري ها(كه عمرا بشه بازيافت كرد و بايد به همون صورت باشه) و چيزهاي به ندرت لازم
2)چيزهايي كه لازم نداريم و ميشه به ديگران بخشيد(خوب تكليف اين بخش معلوم شد!چون بعضي از مردم زندگي سخت تر از ما دارند و اين ها رو لازم دارند!لطفا روز مبادا رو رها كنين و با خودتون بگين: تونيكي مي كن و در دجله انداز كه ايزد در بيابانت دهد باز!
3)چيزهايي كه لازم نداريم و نمي شه به كسي بخشيد!
خوب بعد از اين كه چيزهاي مورد اول رو مرتب كرديم و حق سائل و محروم كه توي مال ما هست رو داديم، ميريم سر قسمت اصلي خودمون همون بازيافته!!!
اغلب چيزهايي كه من از ديگزان ديدم مجله و لباس و... است!
چندتا پيشنهاد دارم:
الف) مجله را به جاي كاغذ و مقواي رنگي استفاده كنين(لطفا مواظب اسم خدا و ائمه اطهار باشين)
ب)از عكس مجلات براي نمايش براي بچه هاتون استفاده كنين
ج)البته تحويل به باجه هاي بازيافت هم هست ها....
د)لباس هاي قديمي يكم سليقه و هنر و حوصله مي خواد!يه سرچ كوچولو توي اينترنت خودمون بكنين،كلي گل و پادري و دم كني و دستگيره و عروسك و... مي تونين در بيارين!آخرشم دستمال گردگيري و نخ دندونه!:Cheshmak::khandeh!:
راستي توليد بالش و بقچه و پتوي چهل تكه هم هست ها....:Khandidan!:
انشالا سر فرصت ايده هاي بهتري هم ارايه ميدم

خوب! تا اينجاي كار يكم بحث اقتصاي مون اختصاص به هنر در خانه پيدا كرد!حالا يكم هنر خريد و فن شريف چونه زني رو تعريف كنيم!:khandeh!:
1)لطفا به دنبال مد نباشيد!سعي نكنين تابلوي تبليغاتي شركت هاي غربي باشين! بدونين اگه شما مارك دار باشين قيمتتون بالا نمي ره!قيمت آدم رو فقط خدا مي تونه بده!اونم با بهشت...

شناسايي اجناس باقيمت پايين و كيفيت مطلوب!
2)مكان هاي خريد خوب رو شناسايي كنين و در ضمن براي وقت خودتون هم ارزش قايل باشين و مرتب تو بازار پرسه نزنين و ترافيك و آلودگي صوتي و هوا و...ايجاد نكنينبازار معبر شيطانه!به لطف خدا قيمت ها هم اين قدر بالا رفته كه با ديدنش فقط حالتون گرفته مي شه!
منظور اينه گاهي برخي از مغزه ها حراج باز مي كنند مثل اواخر يا اوايل هرفصل لباس براي فصل مخالف!يا سوپر ماركت هاي بزرگ تخفيف ميدن و يا بعضي از بازار ها بيشتر باز شدن براي تامين اجاره ي صاحب مغازه!لطفا براي دوري از مشكل آخر از بازار هاي بالاشهر ديدن نفرماييد! ترجيحا عمده و يك جا خريد كنين تا بتونيد تخفيف هم بگيريد(منظور از عمده مازاد بر نياز نيست ها)
3)بعضي از چيزها در منزل توسط خود شما قابل تهيه است حتي شما آقايون مثلا درست كردن كيك از روي كتاب كار سختي نيست فقط يكم زحمت داره كه نسبت به كيفيت و ... مي ارزه.يا خريد حبوبات و سبزي پاك نكرده
4)مشاركت:شما مي تونين با يكي كردن خريد هايي مثل مواد سلولوزي(دستمال كاغذي و...) و مواد بهداشتي و گوشت و ميوه رو از منشا خريد كنين و با هم قسمت بفرمايين!
تا پست بعدي خدا نگهدار...

صرفه جويي
همه اش رو بلديم فقط يه نكته بگم و خلاص!
غذا رو به اندازه و به موقع بپزيم! نه دير و نه زود
اگه دير بپزيم زياد جا نميوفته و اگه زود بپزيم مواد موجود دراون كه براي سلامتي مفيد هستن از بين مي ره و بدن كم بود هايي پيدا مي كنه
اين يه خلاصه ي مختصر و كوتاه بود از ايده هايي كه از اينترنت گرفتم!هر جا مايل بودين بگين تا بيشتر توضيح بدم يا بست بدم و يا آموزش و مرجع اون رو
حالا ميريم سر وقت سياست!
به اميد ديدار تا پست بعد

[="Times New Roman"]سلام علیکم و رحمه الله

بقول سرکار گل نیلوفر اول باید حماسه را شناخت
مثلا
بگذارید یک فاکتور عقلی فهرست کنم بدون توجه به مسائلی همچون حکمت مشیت و قدرت و مقدر الهی

برای انجام یک حماسه نمیتوان [="red"]نادان و بی سواد[/] بود
نمیتوان[="red"] ایمان و توکل[/] نداشت
و نمیتوان با[="red"] تعهد و مسئولیت[/] بیگانه بود.
برای خلق یک حماسه نمیتوان به [="red"]فرمان اوالامر[/] گردن ننهاد.

و نهایتا برای خلق یک حماسه [="red"]امید و شهامت[/] را باید در قلب خود حس کرد . بغیر اینها حماسه تنها کلمه ای است بمانند کلمات دیگر که میتواند مانند یک تصور ابتر باشد.

با این شرایط لیس للانسان الا ما سعی در درگاه الهی میتواند موید سعی و تلاش مان باشد.
و خداوند به آن برکت نصرت عطا فرماید.

والله اعلم.

یاحق

با عرض سلام ان شاالله صد سال دیگه سایه ی رهبر عزیزم بالای سرمون باشه ایشان با نامگذاری های مدبرانه شان از اول هر سالی راهکارهای هوشمندانه ای برای پیشرفت مردم قرار میدهند

[="Tahoma"][="Green"]

حامد;333447 نوشت:

کارهای خوبی است
هرچند رهبری فرمودند کسی از رای من خبر نداره اما سخنان ایشان با کمی ظرافت سنجی بوی انتخاب ایشون رو میده یعنی میشه حدس زد
من از این حسم استفاده میکنم
البته بی نظر هم نیستم ولی غالبا حس میکنم این دوتا بر هم منطبقه
در مورد اقتصاد هم علاوه بر وظایف شخصی به نظرم ایجاد حس امیدواری در جوانها و کلا ملت خیلی خوبه ملت امیدوار جرات و جسارت پیدا میکنه کارهای بزرگ انجام بده
ان شاء الله
والله الموفق

اللهم عجل لولیک الفرج

اینکه انتخاب رهبر از سخنانشون پیدا است حقیقت داره؟

کسی بوده تابحال چون این انتخاب رو فهمیده رای بده؟

:Gig:[/]

سلام
قبل از هر چیزی از کسایی که بهشون بر می خوره می خوام بیشتر فکر کنن!!!
همیشه و در طول تاریخ افرادی بودند که نظراتشون رو یه جوری با نظرات بزرگان تطبیق می دادن و بالاخره می گفتن این حرف من نیست حرف فلان بزرگه!
خواهش می کنم صحبتهای حضرت آقا رو مخصوصا درباره انتخابات، تفسیر نکنید.
مقام معظم رهبری به زبان امروز و بسیار ساده و شفاف صحبت می کنن و همه منظورشون رو متوجه میشن پس لطفا به صحبتهای ایشون جهت خاصی که خودتون دوست دارید ندهید. البته لطفا!!!
سال 88 هم همین کارا رو کردید و دیدید که خود حضرت آقا هم از امثال شما دلگیر بودند.
لطفا بیشتر دقت و تفکر فرمائید!!!

[="Tahoma"][="Green"]اللهم عجل لولیک الفرج

تفسیر سخن رهبر یک کشور که وظیفه اش ایجاد وحدت بین توده های مردم است اصلا درست نیست

مخصوصا در حین انتخاب اصلح

رای گیری میشود تا اصلح با ارا مختلف و اندیشه جمعی انتخاب شود
اگر قرار باشد که نظر یک شخص وللو عزیز ترین کس ما ملاک باشد که بنظر من صحیح نیست
تا ببینیم اندیشمندان و علما و صاحب نظران چه گویند!!
البته استثنا هم دارد و اون هم نظر قطعی معصومین(ع) که حجت اللهی است بر ما و اطاعت واجب است

خیلی وقت ها همین جهت گیری های ساده موجب میشه یک اتیش عظیم برپا شود!:Gol:[/]

براي انتخاب درست به جاي حدس هاي اين چنيني بايد مستحكم تر قدم برداشت
وقتي بهمون يه گوشه ي كوچيك از سرنوشت كشور داده شده مسئوليم كه با تحقيق اون رو انتخاب كنيم
اگه ميشه تحليلي روي سايت هاي خبري و جهت گيري اون ها داشته باشين!
من با چندتا سايت محدود تا حالا سرو كار داشتم

فضه الزهرا;334876 نوشت:
راهبرد هاي اقتصادي:
1) همون طور كه گفتم اولين و مهم ترين آن كنترل خريده كه خريد هاي بي جا انجام نشه و خريد هاي لازم درست و به موقع انجام بشه
خريد هايي كه نبايد انجام بشه: مثل لباس هاي غير ضروري و تجملات منزل(خريد ظروف دكوري و پرده و تنقلات مضزر و خريد مقدار زيادي ميوه و...)
خريد هايي كه بايد كنترل بشه:
1) موارد بهداشتي: اگر از ماده اي زياد اسفاده مي كنين از خريد قوطي هاي كوچك آن خودداري كنين چون مجبوريد هزينه ي بيشتري متحمل بشين
2)خريد مواد غذايي:
1) به نحوه ي صحيح هر ماده توجه كنين!
2)ميوه را كم كم بخريد
3) اگر چيزي را براي مدت بسياز زيادي استفاده نمي كنيد لطفا نخريد. مثلا سبزي خورشتي را براي بيش از دو ماه نگه نداريد! وگرنه جز تفاله ي آن را طبخ نمي كنيد! مواد پخته شده و سرخ شده رو فريز نكنين!
4)اگر ديديد چيزي در يخچال در معرض نابودي است آن را به نحو ديگري استفاده كنيد! مثال سيب درختي: تهيه ي برگ سيب و چاي سيب، تهيه ي سركه ي سيب، مرباي سيب، لواشك سيب و كمپوت سيب!

خواهرم اقتصاد این چیزی که شما فرموده اید نیست

این کارهایی که شما گفتید یک میلیونیوم درصد هم روی اقتصاد تاثیر نمی گذارد

این سخن بنده رو به عنوان کسی که چندین سال در بورس(آیینه تمام نمای یک مملکت) کار کرده و اخبار اقتصادی رو دنبال می کنه بپذیرید

مخالفم

حماسه سیاسی: به پیشنهاد خود آقای خمینی هر 30 سال یکبار یک رفراندوم ازاد برای حکومت آری یا نه

حماسه اقتصادی: جلوگیری از نقدینگی بیش از حد

جلوگیری چاپ پول های بدون پشتوانه که یارانه ها و ساخت مسکن مهر از این دسته پول ها است

پایین آوردن نرخ ارز که کاملا دستی بوده است

وارد شدن پول نفت به داخل بازار سرمایه گذاری نه وارد شدن آن به جیب های ملت به صورت ریالی

حمایت از تولید به صورت عملی و سنگ ننداختن جلوی راه تولید کنندگان

ندادن یارانه ها به صورت نقدی بلکه به صورت جنس مانند آمریکا یا همان کوپن قدیم

برداشتن قوانین مالیاتی که برای یک جنس چندین بار مالیات نگیرند

ارز تک نرخی شود

به امید روزهای پر برکت و نیک

حقیقت.;336609 نوشت:

این سخن بنده رو به عنوان کسی که چندین سال در بورس(آیینه تمام نمای یک مملکت) کار کرده و اخبار اقتصادی رو دنبال می کنه بپذیرید

ببينيد دقيقا من اين ديدگاه رو نفي مي كنم
من يه فرد عامي از لحاظ اقتصادم
من هيچ وقت تا حالا توي بورس كار نكردم
هركي هم سرمايه گذاري كرده و تا حالا ديدم ضرر كرده
من الآن فقط يه زنم!انشالا يه دانشجوي فوق ليسانس و اگر بتونم شاغل بشم و پول در بيارم اول بايد چاله چوله هاي زندگيم رو پر كنم و بعد سرمايه گذاري!
چيزي كه اغلب نسل جوان درگير اون هستند همين وضعيت الآن منه
در ضمن اكثريت تواني براي مديريت اقتصاد كشور ندارند و آنهايي كه دارند هم خيلي با تجربه تر از من هستن
من در سطح خودم و وظيفه ي خودم در اقتصاد نظر دادم!
پس مديريت من اينه كه زندگي روزمره ام رو تحت كنترل دربيارم و فكر مي كنم با اصلاح همگاني روند بي رويه ي خريد و بكارگيري ذخاير خانگي سطح تحمل افراد متوسط و ضعيف اقتصادي بهتر ميشه

راستي به نظرتون نقش يه زن خونه دار كم چيزيه؟

فضه الزهرا;337207 نوشت:
حقیقت.;336609 نوشت:

ببينيد دقيقا من اين ديدگاه رو نفي مي كنم
من يه فرد عامي از لحاظ اقتصادم
من هيچ وقت تا حالا توي بورس كار نكردم
هركي هم سرمايه گذاري كرده و تا حالا ديدم ضرر كرده
من الآن فقط يه زنم!انشالا يه دانشجوي فوق ليسانس و اگر بتونم شاغل بشم و پول در بيارم اول بايد چاله چوله هاي زندگيم رو پر كنم و بعد سرمايه گذاري!
چيزي كه اغلب نسل جوان درگير اون هستند همين وضعيت الآن منه
در ضمن اكثريت تواني براي مديريت اقتصاد كشور ندارند و آنهايي كه دارند هم خيلي با تجربه تر از من هستن
من در سطح خودم و وظيفه ي خودم در اقتصاد نظر دادم!
پس مديريت من اينه كه زندگي روزمره ام رو تحت كنترل دربيارم و فكر مي كنم با اصلاح همگاني روند بي رويه ي خريد و بكارگيري ذخاير خانگي سطح تحمل افراد متوسط و ضعيف اقتصادي بهتر ميشه

سلام

امیدوارم پیشنهادات بنده رو در مورد حماسه سیاسی و اقتصادی خوانده باشید

بنده نگفتم که شما بیای وارد بازار سرمایه بشی...خیر

بلکه گفتم بورس و بازار سرمایه به عنوان یک جایی که هر حرکت در کشور در اون تاثیر می گذارد جای مناسبی است برای اینکه بفهمید سیاست های سیاسی و اقتصادی چه تاثیراتی می گذارد

به فرض آقای احمدی نژاد یک جمله می گویند و ناگهان می بینید که تاثیر زیادی بر روی یک سهم یا یک صنعت می گذارد

از این رو می توان تاثیرات را خوب درک کرد و به وضوح دید

سخنان شما در مورد اقتصاد بیشتر به درست شدن خرید ها و صرفه جویی در مصرف ها است

اما سیاست ها و کاری های اقتصادی نا به جا بسیار بیشتر و بالاتر از این محدوده ای که شما عرض کردید هستند...

شما نمی خواد صرفه جویی کنی...نگاهت رو در سیاست و اقتصاد درست بکن صرفه جویی فعلا فعلا پیش کش

در ضمن شما هیچ گاه حق این را ندارید که به مردم بگویید بخرن یا نخرن و یا چگونه بخرند زیرا آنها مختار در انتخاب اند

شما نمی توانید به کسی که طلا می خرد بگویید نخر...بلکه باید به او اطمینان بدهید نرخ تورم بسیار پایین است و دلیلی ندارد شما نگران سرمایه خود باشید و چون این اطمینان را نمی توانید بدهید این وضع پیش می آید که می شود قیمت افسار گسیخته سکه

در مورد بازار سرمایه و بورس هم باید عرض کنم که این بازار سواد بسیار بالا و تجربه ای بسیار بالاتر را می طلبد که به نظرم کسانی که گفته اید ضرر کردند نگاهی درست نداشتند که اگر داشتند بهترین سودها نصیب ایشان می شد...

اگر دوست داشتید حاضرم سهام های خوبی بهتون پیشنهاد کنم تا ببینید در بورس سود از ضرر بسیار بیشتر است

موفق باشید

فضه الزهرا;337210 نوشت:

نقشه زن خانه دار نقش کمی نیست اما اقتصاد و سیاست بیشتر و بزرگتر از نقش زن خانه دار است

سیاست و اقتصاد کاری کرده است که بعضی از زنان خانه دار اقدام به خرید و فروش دلار می کند

در حالی که وظیفه خود را از یاد برده است

حماسه اقتصادی و سیاسی بسیار فراتر از حدود منزل و خانه است...این نوع حماسه ها بازتاب های جهانی دارند

نقل قول:
حماسه اقتصادی و سیاسی بسیار فراتر از حدود منزل و خانه است...این نوع حماسه ها بازتاب های جهانی دارند

سلام
این جمله درسته
اما نام گذاری هر سال فقط مربوط به سه قوه و ارگانهای کلان جامعه نیست ، نامگذاری هرسال مربوط به تمام اقشار جامعه از خانم خانه دار گرفته تا دانشجو و کارمند و معلم و استاد دانشگاه و کاسب و .... می شود .

من بازم میگم اول باید فکر کنیم رهبر چرا فرمودند حماسه ی سیاسی و اقتصادی ؟؟؟
بعد اینکه حماسه یعنی چه ؟
و چطور می شود حماسه آفرید؟

گل نیلوفر;337325 نوشت:

سلام
این جمله درسته
اما نام گذاری هر سال فقط مربوط به سه قوه و ارگانهای کلان جامعه نیست ، نامگذاری هرسال مربوط به تمام اقشار جامعه از خانم خانه دار گرفته تا دانشجو و کارمند و معلم و استاد دانشگاه و کاسب و .... می شود .

من بازم میگم اول باید فکر کنیم رهبر چرا فرمودند حماسه ی سیاسی و اقتصادی ؟؟؟
بعد اینکه حماسه یعنی چه ؟
و چطور می شود حماسه آفرید؟

بنده هم در پاسخ به شما اینو میگم که در سیاست و اقتصاد این شما نیستید که از پایین به بالا تغییرات میدید بلکه مسئولین بالا دستی هستند که به شما خط و جهت می دهند

امیدوارم خود کسانی در راس حکومت هستند به حرف خودشون پایبند باشند و مخصوصا به شعارهاشون...معلم و زن خانه دار پایبند نبودند عیبی ندارد...

کل را رها کرده ایم و به جز می پردازیم...

اقتصاد ما بر سر چاه های نفت ماست نه ترشی سیب و لبوی یخچال خانه ها...

خوب يكم بفرماييد ما هم اطلاع پيدا كنيم
منظورتون كدوم شعارهاست؟
درسته من نقشي در اقتصاد ندارم ولي در حد خودم مي خوام شرايط رو آسون تر كنم

فضه الزهرا;337360 نوشت:
خوب يكم بفرماييد ما هم اطلاع پيدا كنيم
منظورتون كدوم شعارهاست؟
درسته من نقشي در اقتصاد ندارم ولي در حد خودم مي خوام شرايط رو آسون تر كنم

شعار : تورم باید تک نرخی بشود

شعار: ایجاد 2 میلیون فرصت شغلی

شعار: پول نفت بر سر سفره می آید و دیگر لازم نیست پول آب و برق گاز بدهید

دروغ می گویم؟

حقیقت.;337547 نوشت:
شعار: پول نفت بر سر سفره می آید و دیگر لازم نیست پول آب و برق گاز بدهید

سلام
پول نفت که همین الان هم میاد
درضمن اگر قرار باشه پول قبض گاز و برقی در کار نباشه که خیلی ها از سهمشون بیشتر مصرف می کنند.
حقیقت.;337357 نوشت:
اقتصاد ما بر سر چاه های نفت ماست نه ترشی سیب و لبوی یخچال خانه ها...

هرکس به اندازه خودش سهم دارد
اقتصاد یک خانم خانه دار به همون ترشی سیب و لبو هست!
حداقل 20 ملیون خانواده کم نیست.

|nourooz|;337555 نوشت:
سلام
پول نفت که همین الان هم میاد
درضمن اگر قرار باشه پول قبض گاز و برقی در کار نباشه که خیلی ها از سهمشون بیشتر مصرف می کنند.

هرکس به اندازه خودش سهم دارد
اقتصاد یک خانم خانه دار به همون ترشی سیب و لبو هست!
حداقل 20 ملیون خانواده کم نیست.

من نگفتم که بیایند این شعارشان را عملی کنند اما با این شعارها ملت را خام خود نکنند

در قسمت دوم سخن جناب عالی: بنده مهم بودن زن خانه دار را رد نکردم اما گفتم در مقابل اقتصاد کلان کشور بسیار ناچیز است

بزارید براتون حساب بکنم: اگر هر خانه سالانه 100 هزار تومن از لحاظ ترشی صرفه جویی کند که نمی کند و اگر این عدد را ضربدر 20 میلیون خانواری که فرموده اید بکنیم می شود:

2 میلیارد تومن

در حالی که هزینه مقابله با تحریم ها طبق برآورد های اقتصاد دان های آمریکا 100 میلیارد دلار بوده است که اگر 100 میلیارد را ضربدر 3500 تومان بکنیم می شود: 350000000000000

یک سیاست اشتباه و یک صرفه جویی نکردن در ترشی

کدام مخرب تر است؟

این حساب و کتابی که جناب حقیقت. دارن درست .
اما اگر دقت کنید حماسه ها را همیشه ملت آفریده ،نه فقط دولتها و ارگانهای دولتی .
مثلا حماسه ی 9 دی یادتون هست ؟؟ چه کسانی این حماسه را آفریدند؟ ملت که اعم از کلیه ی اقشار جامعه است .
پس در این زمینه هم ، غیر از اینکه دولت و ارگانهای کشور باید وظایفشون رو برای حماسه ی سیاسی اقتصادی انجام بدهند بلکه ملت هم باید همه ی تلاشش را برای اینکه حماسه ای جدید بیافرینیم انجام دهد .

گل نیلوفر;337701 نوشت:
این حساب و کتابی که جناب حقیقت. دارن درست .
اما اگر دقت کنید حماسه ها را همیشه ملت آفریده ،نه فقط دولتها و ارگانهای دولتی .
مثلا حماسه ی 9 دی یادتون هست ؟؟ چه کسانی این حماسه را آفریدند؟ ملت که اعم از کلیه ی اقشار جامعه است .
پس در این زمینه هم ، غیر از اینکه دولت و ارگانهای کشور باید وظایفشون رو برای حماسه ی سیاسی اقتصادی انجام بدهند بلکه ملت هم باید همه ی تلاشش را برای اینکه حماسه ای جدید بیافرینیم انجام دهد .

یک درخواستی دارم

وقتی به داخل خیابان ها می روید چند کار را انجام ندهید

نگویید اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود زیرا وقتی شما به دنبال انرژی هسته ای هستید همین حرف حماسه ای شما را دلیل و علت می کنند و هزاران گیر بی مورد می دهند

طالب صلح باشید نه جنگ که این حرف خدا و پند خدا به رسولش بود

به سفارتخانه ها حمله نکنید که از آن طرف وزیر امور خارجه بیاید از انگلیس عذر بخواهد بگوید مردمی ما کاری کردند شما بیایید دوباره در سفارتخانه کار کنید

سفارتخانه جز خاک کشور مقابل محسوب می شود

پرچم ها را نسوزانید...

به کسی مرگ نفرستید که خود پروردگار شما فرموده است با یکدیگر مهربان باشید و اگر کسی به شما بدی کرد به او خوبی کنید و ناگهان خواهید دید گویی دوست صمیمی است

اینها آیات قرآن بود...

موفق باشید

[="Tahoma"][="Green"]

فضه الزهرا;337210 نوشت:

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

یکی از صفات نیک برای زن بخیل بودن اون در خرج کردن است

به این طریق جلوی خیلی از خرج های بیهوده گرفته میشه و سرمایه در راستای صحیح اش استفاده میشود

برای همین اگر یک زن فکر اقتصادی خوب داشته باشه هرچند کوچک می تونه کمک کننده باشه

یکی از ارکان حکومت مردم هستند و از ابتدا مردم هستند که بعد حکومت شکل می گیره
و حاکم حاصل نیاز مردم به نظم و ترتیب و طرقی اجتماع است

وقتی مردم به دنبال نظم و ترتیب و ترقی نباشند و قانون و سختی ها رو تحمل نکنند حکم حاکم بی اثر است
چه حکم خوب و چه حکم بد
حمایت مردم مهمه

پس اگر نگرش مردم اصلاح بشه و به جای مال اندوزی به ترقی کشور فکر کنند
وضع اقتصادی خوب میشه

الان یه گوش بچرخونیم(جدا از عوامل دیگر) می شنویم که تا دلار کمی گرون میشه مردم به فکر اینند که خودشون سود کنند و سریع میرند دلار می خرند(یک بخش هرچند کوچک اما تاثیر گذار است)
یا شنیده میشه پودر ماضشین گرون میشه میرند بخرند در صورتی که ممکنه نیاز هم نداشته باشند!!

خب این چی میشه؟

1-عرضه به نیاز مندان کاهش می یابد و در نتیجه یک نیاز مند یا مجبور است فشار عدم وجود کالا یا خدمت رو تحمل کند یا با قیمت گزاف بخرد
2-افراد سود جو سود می برند و ثروت تقسیم عادلانه نمی شود
و...

پس بیاییم قناعت داشته باشیم تا غنی شویم
غنائت نخوردن نیست بلکه قنع بودن به نیاز خودمون است

این نظر من بود:Gol:[/]

سلام
مدیران محترم به نظر حقیر بخش راهبرد سیاسی و راهبرد اقتصادی جدا شود(البته راهبرد اقتصاد سیاسی وسیاست اقتصادی اولی در بخش اقتصاد و دومی در بخش سیاست مطرح شود)
اگر نیاز به توضیح این تو تابییر هست بفرماید

یا حق:Gol:[/]

نقل قول:
نگویید اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود زیرا وقتی شما به دنبال انرژی هسته ای هستید همین حرف حماسه ای شما را دلیل و علت می کنند و هزاران گیر بی مورد می دهند
این درخواستهای شما چه معنی میده ؟ این چیزهایی که شما گفتید هیچ کدام با عزت دینی و ملی سازگار نیست .
برادر بزرگوار شما تحصیلکرده هستید و میدانید که انرژی هسته ای برای چی هست و ما برای هزار دلیل باید به انرژی هسته ای دست پیدا کنیم تا چند سال دیگه که ذخایر نفت تموم شد همه ی کشورها نیاز به انرژی هسته ای دارن

نقل قول:
خودتون میدونین که ایران هیچوقت جنگ طلب نبوده و همه ی اینها برای حفظ عزت است ، باید جلوی دشمن با قدرت ایستاد تا به خود جرأت ندهد مقابل ما قد علَم کند .
پس لابد امام حسین هم با یزیدیها جنگید ، جنگ طلب بود ؟!!!
اگر از سابقه دشمنی انگلیس و آمریکا و کشورهای اروپایی با ایران مطلع باشید متوجه میشوید که همیشه آنها بودن که با ما دشمنی دارن .
مگر خبر ندارید در 8 سال دفاع مقدس 64 کشور دنیا پشتیبان عراق بودن و ما برای تهیه تسلیحات جنگی حسابی مشکل داشتیم .ما درجنگ از کشورهای زیادی اسیر داشتیم
ایرانی همیشه برای حفظ عزتش ایستادگی کرده .

شما هم لطفا بیانات مقام معظم رهبری را در حرم امام رضا در سال 92 را دقیق مطالعه کنید،ایشان دقیقا راجع به همین مسائل دشمنی های دشمنان و انرژی هسته ای بطور کامل و واضح صحبت داشته اند .

ضمنن برادر بزرگوار ما باهم بحث و جدلی نداریم ، من میگم برای حماسه ی سیاسی و اقتصادی راهکار بدیم .

حقیقت.;337904 نوشت:

یعنی شما از امام خمینی بیشتر می فهمید؟!
وقتی میگیم اسرائیل باید از صحنه روزگار حذف شود دلایل زیادی داریم.هزاران گیر بی مورد هم دربرابر حرف مشروع ما اهمیتی نداره!

مَثَلُ الَّذِينَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ يَحْمِلُوهَا كَمَثَلِ الْحِمَارِ يَحْمِلُ أَسْفَارًا بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِآيَاتِ اللَّهِ وَاللَّهُ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ ﴿جمعه-۵﴾

حقیقت.;337904 نوشت:

ما هم طالب صلحیم نه جنگ.
طالب 8سال جنگ تحمیلی ایران و عراق بودیم یا جنگ هایی که آمریکا با عراق و... راه انداخت؟
حقیقت.;337904 نوشت:
به سفارتخانه ها حمله نکنید که از آن طرف وزیر امور خارجه بیاید از انگلیس عذر بخواهد بگوید مردمی ما کاری کردند شما بیایید دوباره در سفارتخانه کار کنید
سفارتخانه جز خاک کشور مقابل محسوب می شود

کسی موافق اقدام غیر قانونی نیست!
حقیقت.;337904 نوشت:
پرچم ها را نسوزانید...
به کسی مرگ نفرستید که خود پروردگار شما فرموده است با یکدیگر مهربان باشید و اگر کسی به شما بدی کرد به او خوبی کنید و ناگهان خواهید دید گویی دوست صمیمی است

خدا در قرآن فرموده با یکدیگر(مومنان)مهربان باشید نه با کافران

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ جَاهِدِ الْكُفَّارَ وَالْمُنَافِقِينَ وَاغْلُظْ عَلَيْهِمْ وَمَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ وَبِئْسَ الْمَصِيرُ ﴿تحریم-۹﴾
اى پيامبر با كافران و منافقان جهاد كن و بر آنان سخت گير [كه] جاى ايشان در جهنم خواهد بود و چه بد سرانجامى است (۹)

مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاء بَيْنَهُمْ ... (فتح-29)
محمد [ص] پيامبر خداست و كسانى كه با اويند بر كافران سختگير [و] با همديگر مهربانند...

حقیقت.;337904 نوشت:
اینها آیات قرآن بود...

کدوم آیات قرآن؟ آیات را ذکر کنید

[="Black"]سلام
راستش من با پرس و جو و تحقیق،کاندید مورد نظرمو انتخاب کردم.امیدوارم هرکی لایق است و درد مردم رو میفهمه انتخاب بشه...انشاالله خدا بهترین کاندیدو برای ما مردم قرار بده.
به امید روزی که آقا بیاد.
[/]

حقیقت.;337904 نوشت:
پرچم ها را نسوزانید...

سلام
من خیلی اهل بحث سیاسی و اقتصادی نیستم. خیلی سرم نمیشه. از بالا تا اینجا خوندم که ایشون نوشته بودن پرچم هارو نسوزونید یاد خاطره ای افتادم. ببخشید که خاطره میگم.
دهه فجر (بعد شهید شدن شهید احمدی روشن ) بود تو دانشگاه ما جلوی ورودی پرچم آمریکا و اسرائیل رو رو زمین کشیده بودن دانشجوها از روش رد میشدن. تعدادی از دانشجوها به خاطر اینکه از رو پرچم نرن اون قسمت رو دور میزدن. یه بار یکی از هم کلاسیام این کاروکرد. بهش گفتم چرا از رو پرچم نمیای؟ گفت پرچم هر کشوری مقدسه. ما نباید از روش رد بشیم گناه داره!!!!!!!!!
دم ورودی چشمم به بنر عکس شهدای هسته ای افتاد بهش گفتم من از روی پرچم کشوری که دانشمند کشور منو به خاطر علمش با بیگناهی ، ظالمانه میکشه رد میشم هیچ آتیشش میزنم هم پرچمشو هم خودشونو!
به نظر من دشمن همین جا تو خونه ماست. همین جا کنار ما نشسته. تو صفحه گوشی مون. تو لپ تاپمون. همه جا هست. داره رو فکر و ذهنمون کار میکنه. دشمن دست رو دست نزاشته تماشا کنه ببینه ما چه میکنیم! یه خورده حواسمون رو باید جمع کنیم.
انقد آدما این روزا رنگ عوض میکنن که نمیشه به راحتی انتخاب کرد! با هوشیاری انتخاب کنیم. حرفای خودشون رو گوش کنیم نه اطرافیانشون رو ! انشالله مثل همیشه مردم کشورمون سربلندی و پیروزی برای سرزمینمون بیارن. همه ی مشکلات هم انشالله حل میشه. گوش به فرمان آقامون باشیم.
یاعلی

با سلام

دوستان هر کس در زمینه ای تخصصش بیشتر است البته جناب حقیقت سخنانشان درباره اقتصاد درست است.

اما همانطور که در قران لطافت امده ، اشداء علی الکفار... هم امده.

جناب حقیقت لازم نیست بروید تاریخ کشورهایی مثل چین ، هند ، اردن و.. کشورهای افریقایی امریکای جنوبی و حتی کشورهای اروپایی شکست خورده پس از جنگ جهانی دوم را بخوانید چون خیلی زیاد است نگاه اجمالی به انها از زبان خودشان و دشمنانشان هم کفایت می کند.

جناب حقیقت مطمئنا نظرات شما از روی خیرخواهی برای کشور است اما نگاهی به دوستان این ممالک غربی ها و انهایی که به اصطلاح صلح کرده اند و در مقابل ظلم صیهونیسم چشم فرو بسته اند بیاندازید ،
این همه تحقیر برای ترکیه، کشورهای عربی،ژاپن و ...خودتان بهتر میدانید چه سودی داشت !!!

به زبان خودم بگویم در قران همچنین امده نترسید از اینکه در مقابل دشمنی و رو برگردانی از انها مشکل اقتصادی برایتان بوجود اید چون خداوند انرا مرتفع می سازد . از این قبیل ایات فراوان است.

چرا پرچم کشورهایی را که دستشان به خون کودکان زنان مردان پدران مادران فرزندان اغشته است نسوزانیم واقعا چرا ؟؟؟؟؟؟

نگاهی به عراق افغانستان جنگهای داخلی کشورهای افریقایی بیندازید ،

یادتان هست انگلیس چه جنگی با چین براه انداخت که باید اجازه دهد خشخاش وارد کشورش کند چون پول هنگفتی برایش داشت حالا کشت خشخاش افغانستان بدست انگلیسی هاست هنوز ادامه دارد چیزی عوض نشده...
هند نمی تواند با ما ارتباط اقتصادی برقرار کند چون مورد تهدید امریکاست هند کشور مستقل میترسد با ما ....!!!

جالب هست چین و روسیه پر قدرت الان باز هم مورد زیر ابی زنی هستند و خیانتکاران داخلیشان مورد تقدیر غربی ها هستند...

دوره های قبل که کمی نرمش بخرج دادند ایا سودی داد، همین الان با یک اشاره رئیس جمهور وقت که کیفیتش چندان مشخص نیست چه ها کردند شاهد که بودید ...

با توجه با خوی استکباری که شاهد ان هستیم دست زیر گرفتن یا باصطلاح صلح، بمعنای تحت سلطه رفتن است چون خوی استکباری همین است که دست زیر را گرفتی گستاخ تر میشود ...

جناب حقیقت اینها ایات قران در مقابل استکبار جهانی و تاریخی است به امید کاهش تورم نمی توان روی صلح با انها حساب باز کرد :

چون اگر میشد با صلح راه پیشرفت اقتصادیمان هموار شود پس چطور انها ما را به خواسته های خودشان وادار کنند همانطور که کشورهای دیگر....

[="times new roman"]سلام علیکم

چون بحث به حماسه سیاسی معطوف شد بگذرارید منظور اصلی رهبر را از حماسه سیاسی بررسی در حد توان داشته باشیم.

به نظر حقیر منظور ایشان از حماسه سیاسی در درجه اولی ( آنچه که به مردم مربوط میشود )

[="red"]حضور آگاهانه[/] و[="red"][="blue"] با بصیرت[/][/] مردم در عرصه انتخابات وموضوعات مربوط به آن است.
و
مشترک بین مردم و مسئولین و کاندیداها -بعنوان یک شهروند- رعایت حدود و حیطه قوانین کشور است .

اما آنچه که مربوط به مسئولین و کاندیداها در مورد انتخابات است موارد متعددی را شامل میشود که جائی در این گفتگو ندارد و هر کسی وظیفه اش را در حیطه قانون میداند.

خب
آنچراکه جناب حقیقت در مورد عملکرد سیاسی نقد فرمودند را تا حدی قبول دارم و موجه میدانم.

مثلا آیا تسخیر سفارت انگلیس توجیه موجهی داشت و تمام جوانب آن در نظر گرفته شده بود؟
فکر نمی کنم چنین بوده
هرچند قلبا آرزوی برچیدن استعمار از سرزمین ما و هر سرزمین دیگری را آرزومندم ولی این راهش نبود.
بگذریم

موفق باشید

یاحق[/]

[="Tahoma"][="Green"]

سیده رقیه;338006 نوشت:
دم ورودی چشمم به بنر عکس شهدای هسته ای افتاد بهش گفتم من از روی پرچم کشوری که دانشمند کشور منو به خاطر علمش با بیگناهی ، ظالمانه میکشه رد میشم هیچ آتیشش میزنم هم پرچمشو هم خودشونو!

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

اما من مخالفم

شاید این اتش زدن پرچم غلط نباشه اما از دیدگاه من درست نیست
چرا که پرچم کشور ما اسم جلاله رویش حک شده است و اگر ما پرچم انان را آتش بزنیم

آنها نیز پرچم مارا اتش می زنند!!

پس به نظرم مشکل داره این کار

تا نظر اساتید چه باشد:Gol:[/]

سلام

بنظرم حماسه سیاسی یعنی سکوت علوی و دفاع علوی بمدت 25 سال

:Cheshmak::Gol:[/]

[="Tahoma"][="Black"]سلام و عرض ادب
دوستان گرامی لطفا به بحث اصلی تاپیک بپردازید و در موضوعات فرعی که باعث انحراف میشه بحث نکنید
آتش زدن پرچم و حمله به سفارت انگلیس و موارد اینچنینی ربطی به بحث اصلی تاپیک نداره

با تشکر[/]

[=Times New Roman]رهبر معظم انقلاب در دیدارهایی که در مدت هشت سال گذشته با هیئت دولت نهم و دهم داشتند، و همچنین در بیاناتی که در مراسم تنفیذ حکم رییس جمهور نهم و دهم ارائه نمودند و نیز در متن حکم تنفیذ ریاست جمهوی نهم و دهم، مسیر خلق حماسه سیاسی سال 92 را بخوبی ترسیم نمودند که در مجموع نقاط قوت و ضعف و توصیه های به دولت نهم و دهم را شامل می شود.
[=Times New Roman]
فهرست مطالب کتاب مسیر حماسه

مقدمه

نقاط قوت

1) پایبندی به ارزشها و گفتمان امام و انقلاب
2) سیاست خارجی و استکبار ستیزی
3) شعار عدالت
4) اصولگرا بودن دولت (+ شاخصه های اصولگرایی)
أ) عدالتخواهى و عدالت‌گسترى
ب) فسادستيزى
ج) اعتزاز به اسلام
د) ساده‌زيستى و مردم‌گرايى
ه) تواضع و نغلتيدن در گرداب غرور
و) اجتناب از اسراف و ريخت‌وپاش
ز) خردگرايى و تدبير و حكمت در تصميم‌گيرى و عمل
ح) مسئوليت‌پذيرى و پاسخگويى
ط) اهتمام به علم و پيشرفت علمى
ی) سعه‌ى صدر و تحمل مخالف
ک) اجتناب از هواهاى نفس
ل) شايسته‌سالارى
م) انس با خدا
5) خدمتگزاری به مردم و مردمی بودن
6) ساده زیستی
7) پرکاری و دولت کار بودن
Dirol شعار دولت اسلامی
9) کارهای خوب اقتصادی
10) شعار تحول در مدیریت
11) شجاعت و قاطعیت
12) سفرهای استانی
13) اجتناب از ریخت و پاش
14) وابسته نبودن به هیچ گروه و دسته
15) بالا بردن عزت ملت
16) شایسته سالاری
17) سرعت عمل
18) شعار تمرکز زدایی
19) روحیه تحول گرایی
20) جرات در مقابله با فساد

نقاط ضعف و نصیحتها

1) نظارت بر زیر مجموعه ها
2) پیگیری مصوبات
3) مسئولیت پذیری وزرا در جلسه های هیئت وزیران
4) تعامل با دیگر قوا
5) اطلاع رسانی عملکرد دولت
6) توجه به کیفیت
7) همراهی عدالت با عقلانیت و معنویت
Dirol عدم انفعال در مقابل تصمیمات دشمن
9) کار کارشناسی
10) پرهیز از غرور
10) نصیحت علمای دینی را بپذیرید
11) بهره گرفتن از انقلاب های منطقه
12) نپرداختن به ایران قبل از اسلام
13) عدالت با نزدیکان و خانواده
14) پرهیز از موازی کاری
15) کار برای خدا
16) پرهیز از شتابزدگی
17) جدیت در اجرای سياستهاى اصل 44
18) تأکید بر تولید
19) جلوگیری از تورم
20) فعال نمودن بخش خصوصی
21) رسیدگی به اشتغال
22) مدیریت واردات
23) کوتاهی در قبال سند چشم انداز
24) رعایت قوانین
25) تعامل با نخبگان
26) بهانه ندادن دست دیگران
27) رفع مظلومیت از بخش فرهنگ
28) انتقاد پذیری
29) تشویق کسانی که خوب کار می کنند
30) تعیین اولویت های کاری
31) استقلال وزرا رعایت شود

[=Times New Roman]برای دانلود کتاب مسیر حماسه اینجا [=Times New Roman]را کلیک کنید.

[="Arial"][="DarkOrchid"]سلام

اومدم نظری بدم

دیدم سخن پراکنی استادمون (علیرضا دلبریان)
که مو سفید هست و از ما چندین پیراهن بیشتر پاره کردن
ارزشمند تر هست

سخن پراکنی در فایل پیوست.

[/]

[="Arial Black"]سلام
ب نظر من قبل از هر چیزی ملت ایران میتونن با مشارکت بالا و حضورشون در انتخابات امسال استارت حماسه ی سیاسی رو بزنن
:Kaf: