خواستگاری از دختری بزرگتر از پسر

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواستگاری از دختری بزرگتر از پسر

با سلام خدمت تمامی دوستان

سال نو را به تک تک دوستان تبریک و تهنیت عرض میکنم

این سایت را یکی از دوستانم معرفی کرد و الان میخواستم که از دوستان راهنمایی بگیرم

مدتی است که در فامیل از یک دختری که 3 سال بزرگتر از من هست خوشم آمده .....

ولی هنوز نه به ایشان ابراز علاقه کرده ام و نه در خانه صحبتی کرده ام

گفتم قبل از هر چیزی چون این اتفاق یک حرکت کاملا غیر عرف میباشد (البته غیر شرع نیست )

بیام و با کارشناسان و دوستان عزیز مشورت کنم

البته در خود سایت اسک دین هم چند تاپیک مشابه دیدم و همه را مطالعه دقیق کردم ولی چون سوالاتی داشتم مجبور شدم که مجدد تاپیک باز کنم

خوب همونطور که گفتم خدمتتون

ایشان حدود 3 سال از بنده بزرگتر است و این که تحصیلات ایشان یک لول از بنده در حال حاضر بالاتر است (بنده دانشجو هستم )

و این که بنده 21 ساله و ایشان 24 ساله هستند

این قضیه را مطرح نکردم به چند دلیل

1- این حرکت یک کار کاملا غیر عرف هست حداقل در خانواده و فامیل های ما

2- احتمال این که خانواده مخالفت کند بسیار زیاد است

و چند دلیل دیگه ( که انشالله در ادامه خواهم گفت )

از طرفی هم علت این انتخاب درک و شعور بالای ایشان در برخوردهایی که داشتم باعث این انتخاب شده که واقعا در کمتر دختری دیدم ( البته قصد جسارت به خانم ها را ندارم )

و من در جستجو هایی هم که انجام دادم گفته بودند به 3 دلیل اصلی این کار ناپسند است

1- دختر بعد از زایمان از قیافه میوفته ( که این دور زمونه فکر نمیکنم کسی بیشتر از 2 تا بچه داشته باشه با این وضع اقتصادی )
که در جوابش هم خیلی ها این را رد کردند ..............

2- این که میگن زن آدم زمانی که سن دختر بالاتر باشه حس مادر بودن میگیره به جای زن بودن
ولی چون این بنده خدا کلا 3 سال از من بزرگتر هست و هیچ رقمه نمیتونم این را هضم کنم که چطوری میخواد حس مادر بودن برای ما داشته باشه

3- و این که بحث اجتماعی بودن و بحث بلوغ هست که میگن مثلا دختر چند سال زودتر از پسر بلوغ پیدا میکنه

حالا از کارشناسان و دوستان عزیز میخواستم من را در این قضیه راهنمایی کنند

و این که آیا این کار میتونه چه پیامدهای منفی داشته باشه ؟

میخوام یک سبک سنگین انجام بدم پیش خودم ..........

از دوستان خواهشی که دارم هر چیزی که به فکرتون میرسه که به این برادر کوچیکتون میتونه کمک کنه مضایقه نکنید

منتظرتون هستم :hamdel:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: امیدوار

بسمه‌تعالي
ضمن عرض سلام و تحيت
همانگونه كه مستحضريد، موفقيت يك ازدواج رهين رعايت اصل همتايي است، و در صورت عدم رعايت اين اصل، در آينده يك ازدواج مشكلات عديده‌اي رخ خواهد داد.
قطع نظر از اينكه، مسئله تناسب سني از فاكتورهاي درجه اول نيست، لكن رعايت آن درست به همان دلائلي كه ذكر نموديد، خالي از احتياط نيست.
شايد در توضيح دلايل فوق، ذكر اين نكات لازم باشد: شخصيت مردان در مقايسه با زنان، شخصيتي چشمي است و از اينرو معمولا مردان به اندام و چهره شخص مقابل، حساسيت زيادي نشان مي‌دهند( برخلاف زنان، كه معمولا به جايگاه اجتماعي مردان اهميت مي‌دهند). از اينرو و با توجه به اينكه زنان، به خاطر كاركردهاي فيزيولوزيك ممكن است، زودتر تغيير اندام دهند؛ شايسته است زن از مرد كوچكتر باشد تا تناسب اندامي ميان آنها رعايت گردد و زن از چشم مرد نيفتد( هرچند كه اين قاعده عموميت ندارد).
همچنين حس مادري كردن از لوازم جنسيت زنان است و اصولا يك زن مادري كردن را دوست دارد. وقتي مي‌گوييم مادري كردن، مراد ما تنها شير دادن و تر و خشك كردن بچه نيست، تا اشكال شود با تفاوت سني 3 سال چگونه مي شود يك خانم نقش مادري داشته باشد؟ بلكه حس مراقبت و محافظت و همچنين تربيت مورد نظر است. بنابراين با تفاوت سني 3 و كمتر نيز چنين حسي وجود دارد درحاليكه هيچ مردي دوست ندارد، همسرش مانند مادر با او رفتار كند.
علاوه بر اين موارد، همانگونه كه اشاره نموديد، چه بسا مخالفت خانواده ها هم خود يك دليل مستقل براي صرفنظر كردن از چنين ازدواجي باشد. زيرا ازدواجي كه حمايت و موافقت خانواده ها را نداشته باشد، معمولا چالشهايي را پيش رو خواهد داشت. از اختلافات عروس و مادر شوهر گرفته تا...
بنابراين در ازدواج صرف علاقمندي كافي نيست بلكه رعايت تناسب، عنصر اساسي موفقيت يك ازدواج است.

اميدوار;333130 نوشت:
بسمه‌تعالي
ضمن عرض سلام و تحيت
همانگونه كه مستحضريد، موفقيت يك ازدواج رهين رعايت اصل همتايي است، و در صورت عدم رعايت اين اصل، در آينده يك ازدواج مشكلات عديده‌اي رخ خواهد داد.
قطع نظر از اينكه، مسئله تناسب سني از فاكتورهاي درجه اول نيست، لكن رعايت آن درست به همان دلائلي كه ذكر نموديد، خالي از احتياط نيست.
شايد در توضيح دلايل فوق، ذكر اين نكات لازم باشد: شخصيت مردان در مقايسه با زنان، شخصيتي چشمي است و از اينرو معمولا مردان به اندام و چهره شخص مقابل، حساسيت زيادي نشان مي‌دهند( برخلاف زنان، كه معمولا به جايگاه اجتماعي مردان اهميت مي‌دهند). از اينرو و با توجه به اينكه زنان، به خاطر كاركردهاي فيزيولوزيك ممكن است، زودتر تغيير اندام دهند؛ شايسته است زن از مرد كوچكتر باشد تا تناسب اندامي ميان آنها رعايت گردد و زن از چشم مرد نيفتد( هرچند كه اين قاعده عموميت ندارد).
همچنين حس مادري كردن از لوازم جنسيت زنان است و اصولا يك زن مادري كردن را دوست دارد. وقتي مي‌گوييم مادري كردن، مراد ما تنها شير دادن و تر و خشك كردن بچه نيست، تا اشكال شود با تفاوت سني 3 سال چگونه مي شود يك خانم نقش مادري داشته باشد؟ بلكه حس مراقبت و محافظت و همچنين تربيت مورد نظر است. بنابراين با تفاوت سني 3 و كمتر نيز چنين حسي وجود دارد درحاليكه هيچ مردي دوست ندارد، همسرش مانند مادر با او رفتار كند.
علاوه بر اين موارد، همانگونه كه اشاره نموديد، چه بسا مخالفت خانواده ها هم خود يك دليل مستقل براي صرفنظر كردن از چنين ازدواجي باشد. زيرا ازدواجي كه حمايت و موافقت خانواده ها را نداشته باشد، معمولا چالشهايي را پيش رو خواهد داشت. از اختلافات عروس و مادر شوهر گرفته تا...
بنابراين در ازدواج صرف علاقمندي كافي نيست بلكه رعايت تناسب، عنصر اساسي موفقيت يك ازدواج است.

با تشکر از جناب امیدوار کارشناس محترم سایت اسک دین

چند نکته را مد نظرم بود

این که بعضی از خانم ها کلا از نظر ظاهری خیلی از سنشون پایین تر نشون میدن
که این قضیه به آقایون هم مربوط میشه ( جثه و چهره ظاهری و ......)

یعنی به نظر خود من باید زمانی آقا و خانم در کنار هم قرار میگیرند یک تناسب ظاهری داشته باشند .

و از طرفی هم به نظر خودم ملاک سن و سال همانطور که جناب امیدوار فرمودند از فاکتورهای اصلی نیست و جزو فرعیات قرار میگیره ولی باید بهش توجه داشت

حال به نظر دوستان و کارشناسان سایت صلاح به مطرح کردن هست ؟( چون حس طرف مقابل را راجع به این قضیه نمیدونم شاید کامل مخالف بودند )

چون همانطور که در پست اول هم گفتم نه بنده ابراز علاقه به طرف مقابلم کردم

نه با خانواده مطرح کردم میخواستم قبل از هر چیزی نظر کارشناسان و دیگر دوستان را راجع به این قضیه بدونم و بعد سعی کنم بهترین تصمیم را بگیرم

چون شناخت بنده کاملا در این امر یک شناخت سطحی است و از ایشان هیچ شناخت متفرقه ای ندارم
و از طرفی هم بعد از این اتفاق خودم در اینترنت سرچ های زیادی داشتم (یعنی ازدواج با دختر بزرگتر)

معمولا یک حالت صفر و یکی داشته

یا خیلی خوب بوده و به قول معروف هم را خوب درک کردن و زندگی مشترک و ..............

یا خیلی بد بوده که مثلا خانم هی تحصیلاتش یا مثلا شعور بالاش را کوبیده تو سر طرف مقابل که آره من بیشتر میفهم و تو بچه ای و اول جنگ و دعوا بوده ....

حد وسطی ندیدم ..........

و حتی مقاله از دکتر افروز دیدم که بد ندونستم اینجا مطرحش کنم

گفت وگو بادكتر افروز در مجله موفقیت(صفحه 26 شماره158) :ازدواج هایی كه در آن ها دختر ،دوسال از پسر بزرگتر باشد پایدارتر است،درحالی كه نظر معمول،نظر دیگری است.گفته ام و پایش نیز ایستاده ام.حرف باید استدلال داشته باشد.یكی از معضلات فرهنگی ما،این است كه افراد كم سواد،اطلاعات كلیشه ای به مردم می دهند.ما الان برای هر هزار دختر ،هزاروهجده پسر داریم،برعكس اطلاعات غلطی كه می دهند.من این راطبق امار می گویم.هیچ دلیل عقلی و نقلی و شرعی و قانونی و...نداریم كه حتما خانم كوچكتر از آقا باشد.اصرار بر كوچكتربودن خانمها ،یك باور كلیشه ای ناصحیح فرهنگی است كه باید اصلاح شود .چه كسی این حرف را زده است؟جز شیطان كه می خواهد مانع تشكیل كانون گرم خانواده شود.بررسی پرونده های طلاق در ایران و آمریكا واروپا نشان داده است ازدواج هایی كه در آن ها، خانم ها دوسال بزرگتر از آقایان بوده اند،كمتر به طلاق منجر شده است.البته اگر خانم كوچكتر بود،هیچ اشكالی ندارد،اما نباید روی آن اصرار كرد.

بنده دانشجو هستم ولی در کنار دانشجویی ام کار هم انجام میدهم و نزدیک ۷۰۰ تومن هم حقوق دارم ( به دلیل دانشجو بودن و این که نمیتونم تمام وقت کار کنم حقوق هم نسبتا پایین هست )
خودتون هم میدونید که به دانشجو جماعت کار دایم نمیدن و کار موقت هست فعلا .........

و سربازی هم این که کارت پایان خدمت دارم ...........

این ها شرابط کلی بنده هست

منتظر راهنمایی شما و دیگر دوستان عزیز و کارشناسان سایت خواهم بود .

Arvana;331768 نوشت:

ایشان حدود 3 سال از بنده بزرگتر است و این که تحصیلات ایشان یک لول از بنده در حال حاضر بالاتر است (بنده دانشجو هستم )

سلام جناب Arvana بنده هم مشکل شما را داشتم که در تاپیک http://www.askdin.com/thread26042-3.html#post321827 مطرح نمودم با این تفاوت که ایشان 5 ماه از بنده بزرگتر بودند و همچنین مدرک تحصیلی بنده از ایشان بالاتر هست
با توجه به این شرایط چند روز پیش علاقه خود را به ایشان ابراز کردم و ایشان گفتند فقط بخاطر اینکه سنشان از من بالاتر نمیتوانند قبول کنند
شرایط خواستگاران دیگرشان بسیار بسیار بهتر از بنده بود اما ایشان با تمام شرایط من کنار آمدند بجز سن
پس کوچک بودن سن پسر عامل بسیار تاثیرگذاری در انتخاب دختر است

Arvana;331768 نوشت:
2- این که میگن زن آدم زمانی که سن دختر بالاتر باشه حس مادر بودن میگیره به جای زن بودن
ولی چون این بنده خدا کلا 3 سال از من بزرگتر هست و هیچ رقمه نمیتونم این را هضم کنم که چطوری میخواد حس مادر بودن برای ما داشته باشه

شاید نتوانید این را هضم کنید اما دقیقاً همینطور هست ، همانطور که این خانم هم با وجود اینکه تنها 5 ماه بزرگتر بودند چنین حسی نسبت به بنده داشت

[="Tahoma"][="Green"]لا حول و لا قوة الا بالله

arvana;331768 نوشت:

و این که بنده 21 ساله و ایشان 24 ساله هستند

سلام بر شما
قصد جسارت ندارم اما از ویژگیهای سن شما این هست که چنین تصمیماتی بیشتر تحت تاثیر کشش طبیعی جنس مخالف هست تا عقل
شاید اگر چند سال دیگه به تصمیم امروزتون فکر بکنید بخندید
که امیدوارم شما مستثنا باشید و تصمیمتون عقلایی باشه

arvana;331768 نوشت:
از طرفی هم علت این انتخاب درک و شعور بالای ایشان در برخوردهایی که داشتم باعث این انتخاب شده که واقعا در کمتر دختری دیدم

اینکه ایشون درک و شعور بالایی دارند بسیار خوب هست اما اول اینکه درک و شعور بالا از نظر شما یعنی چی (که ممکن هست بخاطر علاقتون چنین برداشتی کرده باشید ) و دوم اینکه آیا شما هم چنین درک و شعوری دارید یا خیر
چون همونطور که درک پایین دختر میتونه مشکل ساز باشه درک پایین پسر هم به همون اندازه ممکنه اختلاف افکن باشه[/]

من و او;333550 نوشت:
سلام جناب arvana بنده هم مشکل شما را داشتم که در تاپیک http://www.askdin.com/thread26042-3.html#post321827 مطرح نمودم با این تفاوت که ایشان 5 ماه از بنده بزرگتر بودند و همچنین مدرک تحصیلی بنده از ایشان بالاتر هست
با توجه به این شرایط چند روز پیش علاقه خود را به ایشان ابراز کردم و ایشان گفتند فقط بخاطر اینکه سنشان از من بالاتر نمیتوانند قبول کنند
شرایط خواستگاران دیگرشان بسیار بسیار بهتر از بنده بود اما ایشان با تمام شرایط من کنار آمدند بجز سن
پس کوچک بودن سن پسر عامل بسیار تاثیرگذاری در انتخاب دختر است

شاید نتوانید این را هضم کنید اما دقیقاً همینطور هست ، همانطور که این خانم هم با وجود اینکه تنها 5 ماه بزرگتر بودند چنین حسی نسبت به بنده داشت

با تشکر از من و او عزیز که در بحث شرکت کردند

و تجربه اشون را در اختیار بنده قرار دادند

دقیقا مسئله همینجاست که من نمیدونم طرف مقابل آیا اصلا حسی به بنده داره یا نه ؟

حداقل اگه نداره که من به شخصه تکلیف خودم را بدونم

من در سایت های دیگه هم که بررسی کردم خیلی ها بودند که از این دست ازدواج ها موفق بودند و خیلی راضی بودند و اکثرا میگفتند سن زیاد مهم نیست و واقعا تفاهم هست که میتونه مهم باشه ..........

و بررسی که دکتر افروز انجام داده بودند و براتون توی پست بالا قرار دادم

كبوتر حرم;333553 نوشت:
لا حول و لا قوة الا بالله

سلام بر شما
قصد جسارت ندارم اما از ویژگیهای سن شما این هست که چنین تصمیماتی بیشتر تحت تاثیر کشش طبیعی جنس مخالف هست تا عقل
شاید اگر چند سال دیگه به تصمیم امروزتون فکر بکنید بخندید
که امیدوارم شما مستثنا باشید و تصمیمتون عقلایی باشه

اینکه ایشون درک و شعور بالایی دارند بسیار خوب هست اما اول اینکه درک و شعور بالا از نظر شما یعنی چی (که ممکن هست بخاطر علاقتون چنین برداشتی کرده باشید ) و دوم اینکه آیا شما هم چنین درک و شعوری دارید یا خیر
چون همونطور که درک پایین دختر میتونه مشکل ساز باشه درک پایین پسر هم به همون اندازه ممکنه اختلاف افکن باشه

با تشکر از شما که در بحث شرکت کردید

بله با چند نفر دیگر که مشورت کردم فرمودند که این تصمیم گیری شما به خاطر سنتون هست و بعد از 2-3 سال به احتمال بالا تغییر پیدا خواهد کرد

اما در مورد شعور و درک من نباید در این زمینه نظر بدهم

مثلا بگم که شعور و درک من خیلی بالاست ........

این را باید اطرافیان بگن یا طرف مقابلم

که همونطور که در پست های بالا گفتم حتی من نظر کلی ایشان را راجع به کلیت مسئله هم نمیدونم
و برای بیان این قضیه میخواستم با دوستان عزیزم مشورت داشته باشم ........

با سلام
ازدواج با خانومی که بزرگتر از آقا هستند تو فامیل ما زیاده اکثرا زندگی خوبی دارند. بستگی به درک متقابل داره اگه مرد براش مهمه سن طرف مقابل کم باشه یا زیاد باید دقت کنه حتی اگر برای خانوم مهم نباشه چون تو زندگی آینده تاثیر داره و به نظر من ضربه به خانوم هست اگه بعد از مدتی آقا به این برسه که ایشون بزرگترن و تو انتخابشون اشتباه کردند. خیلی خوبه که قبل از این که بخواین این موضوع رو مطرح کنید درارید در مورد این موضوع پرسجو میکنید.
موفق باشید.
:kaf:

[=Times New Roman]بسمه تعالی
[=Times New Roman]اختلاف سنّی در ازدواج: [=Times New Roman]
در رابطه با بزرگ تر بودن دختر از پسر در امر ازدواج، مطالبی را به اختصار مطرح می کنم، امیدوارم مفید واقع شود.
- آمدن ما به این دنیا اختیاری نیست، رفتن ما از این دنیا نیز خارج از اختیار ماست. اما انتخاب همسر و آغاز فصل جدید از کتاب زندگی از جمله مسایلی است که کاملا در اختیار ماست و انتخاب ما در مساله همسر گزینی نقش اساسی دارد.
- انتخاب همسر بزرگ ترین انتخاب، سرنوشت ساز ترین انتخاب، مهم ترین انتخاب و خطیر ترین انتخاب است. لذا بر ماست که این مساله را سطحی نگیریم، کاملا محتاط باشیم و با چشمان باز، با تامل، با تفکر، با استفاده از عقل و درایت، با کمک خانواده، فامیل، دوستان دلسوز و با استفاده از تجارب مثبت آشنایان و راهنمایی های یک مشاور دلسوز در امر خطیر ازدواج، دست به یک انتخاب سنجیده و عقلانی بزنیم.
- هدف ما در ازدواج، یک هدف عقلانی، منطقی و از روی شناخت و آگاهی باشد تا بتوانیم این هدف را در طول زندگی حفظ کنیم. هدف موقتی نباشد، هدفی نباشد که برای مقطع خاصی از زندگی در نظر گرفته شده است.
- همان گونه که می دانید، دو دسته معیار و ملاک برای انتخاب همسر وجود دارد:
[=Times New Roman] 1- ملاک های اصلی: [=Times New Roman]
- ایمان، تدین و دینداری؛
- اخلاق حسنه؛
شرافت و اصلات خانوادگی.
[=Times New Roman] 2- معیارهای فرعی: [=Times New Roman]
- تناسب سنی؛ یعنی پسر 4 تا 6 سال بزرگ تر از دختر باشد؛
- تناسب تحصیلی؛ از لحاظ تحصیلی هم سطح و یا ترجیحا پسر یک سطح بالاتر از دختر باشد؛
- تناسب فرهنگی؛ از یک کشور باشند و به یک فرهنگ تعلق داشته باشند؛
- تناسب مذهبی؛ هردو شیعه و یا سنی باشند؛
- تناسب اقتصادی؛ از لحاظ اقتصادی در یک سطح و یا اختلاف اندک داشته باشند و فاصله مالی زیاد نباشد؛
- تناسب در زیبایی؛ در زیبایی تفاوت فاحشی نداشته باشند؛
- و....
هرچه تناسب و همخوانی بیشتر باشد، بستر اختلاف برچیده شده و زمینه یک زندگی مسالمت آمیز فراهم می شود. هر چه تناسب و همخوانی کمتر باشد، سطح فکر و نگرش هر دو از هم فاصله گرفته و به سوء تفاهم و عدم درک همدیگر منجر می شود ( به استثنا کاری نداریم).
ازدواج با دختری که چند سال بزرگ تر از پسر است، آثار و پیامدهای منفی به دنبال دارد که خود نیز به برخی از آن ها اشاره کرده اید.
حالا که معیارهای اصلی و فرعی برای یک انتخاب منطقی، عاقلانه و هدفمند مشخص و روشن شد، پرسشهای ما از دوست عزیز و پرسشگر گرامی این است:
1- هدف شما از ازدواج با این دختر چیست؟ چرا می خواهید ازدواج کنید و چرا می خواهید با این دختر ازدواج کنید؟
2- آیا برای این انتخاب ملاک های اصلی را در نظر گرفته اید؟
3- آیا انتخاب شما از روی احساس و عاطفه است یا شناخت و عقلانیت نیز نقش دارد؟
4- آیا صرف این که از این دختر خوش تان آمده، برای انتخابی به این مهمی کافی است؟
5- آیا شما علم غیب دارید که شعور و معرفت ایشان از همه دخترایی که تا حال دیدید بیشتر است؟
6- و....
[=Times New Roman] توصیه:[=Times New Roman]
با توجه به مطالب مذکور، اگر فرد مورد نظر ملاک ها و معیارهای اصلی را دارد، جز این که ایشان فقط 3 سال از شما بزرگ تر است، پیامدهای این ازدواج را به عهده گرفته و خانواده ها را در جریان قرار داده، با همکاری، همیاری و مساعدت آنها اقدام به ازدواج کنید. تفاوت سنی 3 سال خیلی تفاوت فاحش و چشم گیری نیست. اما اگر ملاک های اصلی را ندارد، هیچ گونه سرمایه گذاری روانی و عاطفی روی ایشان انجام ندهید و از ازدواج با وی صرف نظر کنید.
(در این گونه مسایل جانب احتیاط را رها نکنید، بیشتر فکر کنید).
موفق باشید.

[="DarkSlateBlue"]سلام!
یک جوری ازدواج کن که خیالت تا آخر عمر از همه جور دغدغه راحت باشه! درواقع منظورم اینه که توی این امر هیچ وقت ریسک نکن!
بله ممکنه این ازدواج ازدواجه خوبی از آب در بیاد و خوشبخت هم بشید!
اما بابا یک نگاهی به دور و برتون بکنید:khoshgel:
اگر خوب نگاه کنید میبینید ازدواجهایی که از همه نظر خوب و منطقی به نظر میرسیده به دلیل مشکلات مختلف متلاشی شده چه برسه به اینکه بخواییم در اینکار خطر هم بکنیم!
مشکلات به اندازه ی کافی به خودی خود زیاد هستند اگر شما این مشکل رو هم به اونها اضافه کنید احتمال اینکه در آینده پشیمون بشید زیاده!
یک فیلمی هست بیشتر تو شبکه های استانی نشون میده! ((شاید برای شما هم اتفاق بیفتد))
یک سری موضوع فیلمش همین بود دقیقا! یک پسره ای بود که بسیار یک دنده بود و پاشو کرده بود توی یک کفش که الا و بلا میخواد با فلانی (که ازش بزرگتر بود) ازدواج کنه چون خیلی خیلی دوستش داشت! با تمام مخالفت های خانواده هاشون اما پسره بالاخره اینکارو کرد و خیلی هم خوشحال و سرخوش بود!
سال اول زندگی که انگار به عشقش رسیده بود اصلا از کرده ی خودش پشیمون نبود و به تصمیمش افتخارمیکرد...
همینجور که سالهای مختلف زندگیشونو نشون میداد هی روابط این دوتا سرد و سرد تر میشد!
تا اینکه چند سالی گذشت و این پسر طوری شد که خجالت میکشید به خانمش بره مهمونی و یا پیش دوستان و اقوام متاهل هم سن و سال خودش!
یک سری رفتند توی یک مهمونی و زن دوستش رو دید که چقدر جوون و خوشگل مونده بود و یک نگاهی هم به زن خودش کرد و داشت منفجر میشد .... خیلی این سریال قشنگ بود!
تا اینکه یک روز که زنش از شدت بی محلی شوهرش بهش اعتراض کرد مرده بهش گفت اعصابش خورد شد و صریحا بهش گفت ازقیافت خسته شدم خجالت میکشم باهات برم بیرون! نمیخوام باهم راه بریم! خجالت میکشم به دوستام بگم این زنمه و از اینجور حرفا....
حتی این ما بین با یک دختر جوون دیگه هم رابطه داشت که من دیگه نگفتم چون وقت نیست!
خلاصه میخوام بهت بگم اینکاری که تو داری میکنی با توجه به روحیه مردان که تنوع طلب هستند و عقلشون به چشمشونه فکر نکنم کار درستی باشه!
اگر نظر من رو بخوای اینه که نه تنها بی خیال این دختر شو بلکه بگرد یک دختر شونزده و یا حداکثر هفده هجده ساله واسه خودت پیدا کن که شعورش هم بالا باشه!
حالا شعور هم بالا نباشه میشه بالا بردش اما سن رو نمیشه دستکاری کرد
یا علی
[/]

برای من 15 روز بزرگتره
این که مشکلی نیست هست ؟
15 روز که چیزی نیست
هم سنیم دیگه

موضوع قفل شده است