جمع بندی حکم پول اشتباه واریز شده

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم پول اشتباه واریز شده

سلام

چند روز پیش مبلغی قابل توجه (حدود ده میلیون تومان) به حساب بانکی بنده واریز شد که من از آن اطلاع نداشتم. وقتی با بانک صحبت کردم توضیح دادند که مبلغ بطور نقدی به حساب من واریز شده است و نام شخصی که مبلغ را واریز کرده هم نامی بسیار معمول و شایع است که پیدا کردن این فرد ممکن نیست.

چه تکلیفی بر من وارد است؟ آیا می توانم از این مبلغ در راه خیر استفاده کنم؟

مرجع تقلید بنده حضرت آیت الله خامنه ای هستند.

با نام و یاد دوست

[="Tahoma"][="Black"]

بــــراق;331597 نوشت:
سلام چند روز پیش مبلغی قابل توجه (حدود ده میلیون تومان) به حساب بانکی بنده واریز شد که من از آن اطلاع نداشتم. وقتی با بانک صحبت کردم توضیح دادند که مبلغ بطور نقدی به حساب من واریز شده است و نام شخصی که مبلغ را واریز کرده هم نامی بسیار معمول و شایع است که پیدا کردن این فرد ممکن نیست. چه تکلیفی بر من وارد است؟ آیا می توانم از این مبلغ در راه خیر استفاده کنم؟ مرجع تقلید بنده حضرت آیت الله خامنه ای هستند.

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤالتان

در فرض سؤال وظیفه شما این است که پول را به شکل امانت در آن حساب نگهداری کنید تا صاحبش پیدا شود اگر بعد از مدتی صاحبش پیدا نشد و ناامید شدید با اجازه گرفتن از دفتر مرجعتان آن را از طرف صاحبش به فقراء صدقه دهید. (1)

همیشه موفق و سربلند باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

با تشکر از شما

پس من این مبلغ را تا چند ماه در حساب خود بطور امانت نگه خواهم داشت و پس از آن با دفتر آیت الله خامنه ای برای یافتن یک راه مناسب برای صدقه مشورت خواهم کرد.

موضوع قفل شده است