صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به خدا اعتراض دارم...

نوشته
    5
    حضور
    9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19

به خدا اعتراض دارم...

من به خاطر تربیت غلط خانواده آدم خجالتی،کم حرف ،بدون اعتماد به نفسی هستم وکلا از وقتی خودم رو شناختم همیشه مورد شماتت اطرافیان قرار می گرفتم که به من میگفتند چقدر کم حرف و مظلوم هستی و کلا کسی روی من حسابی باز نمی کنه توی جامعه هم هیچ وقت نتونستم به حق و حقوقم برسم. برای حل مشکلم هر کاری که به ذهنم میرسید کردم از مواجهه با ترس گرفته تا مراجعه به روان شناس و روحانی و.... ولی بازم مشکل حل نشد. از همه اینا که بگذریم امیدم به خدا بود که اون مشکلم رو حل کنه چون دیگه نمیتونم این جوری ادامه بدم ولی افسوس .....حالا بهم حق بدید از خدا متنفر بشم که من رو تو خانواده ای قرار داد که با تربیت غلطشون باعث بدبختی من بشن تو این 25 سالی که ازخدا عمر گرفتم یه آب خوش از گلوم پایین نرفته ....هیچ لذتی از زندگی نبردم.....فقط حیف که از خود کشی و مردن میترسم وگرنه یه لحظه صبر نمی کردم.

2. صلوات ها 17

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

به خدا اعتراض دارم...

کارشناس بحث: امیدوار

5. صلوات ها 7

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط scooter نمایش پست ها
    من به خاطر تربیت غلط خانواده آدم خجالتی،کم حرف ،بدون اعتماد به نفسی هستم وکلا از وقتی خودم رو شناختم همیشه مورد شماتت اطرافیان قرار می گرفتم که به من میگفتند چقدر کم حرف و مظلوم هستی و کلا کسی روی من حسابی باز نمی کنه توی جامعه هم هیچ وقت نتونستم به حق و حقوقم برسم. برای حل مشکلم هر کاری که به ذهنم میرسید کردم از مواجهه با ترس گرفته تا مراجعه به روان شناس و روحانی و.... ولی بازم مشکل حل نشد. از همه اینا که بگذریم امیدم به خدا بود که اون مشکلم رو حل کنه چون دیگه نمیتونم این جوری ادامه بدم ولی افسوس .....حالا بهم حق بدید از خدا متنفر بشم که من رو تو خانواده ای قرار داد که با تربیت غلطشون باعث بدبختی من بشن تو این 25 سالی که ازخدا عمر گرفتم یه آب خوش از گلوم پایین نرفته ....هیچ لذتی از زندگی نبردم.....فقط حیف که از خود کشی و مردن میترسم وگرنه یه لحظه صبر نمی کردم.
    بسمه‌تعالي
    با عرض سلام و اهداء تحيت
    اگر اجازه دهيد، در رابطه با موضوعي كه مطرح فرموديد، بنده هم نظر خودم را، خدمتتان تقديم كنم.
    1- از فرمايشات شما چنين برداشت مي‌شود كه حضرتعالي، شكل گيري شخصيت را مقهور وراثت و تربيت(محيط) مي‌دانيد، در حاليكه واقعيت جز اين است. چرا كه در كنار عوامل مذكور، عنصر اساسي‌تري تحت عنوان انتخاب و اختيار قرار دارد. از اينرو گرچه ظاهرا شرايط محيطي حضرتعالي، آنگونه كه مد نظر حضرتعالي است نبوده است، لكن هيچگاه اراده شما را براي رقم زدن سرنوشتي مطلوب، سلب نكرده است.
    2- همه انسانهاي عادي، داراي نقص هستند. و بنده و جنابعالي نيز از اين قاعده مستثني نيستيم. لكن بايد توجه داشت در كار اين نقاط نقص، نقاط قوت منحصر به فردي نيز وجود دارد كه نبايد از آنها غافل شد.
    3- برخي از نقاط نقص به گونه‌اي هستند كه معمولا قابل جبران نيستند، مانند معلوليتهاي مادرزادي و برخي ديگر به گونه‌اي هستند كه قابل برطرف شدن هستند مانند خجالتي بودن.
    4- شخصيت انسان، مساوي با نقاط ضعف او نيست. همچنانكه با نقاط قوت او مساوي نيست. بلكه شخصيت انسان را مجموعه‌اي از نقاط ضعف و قوت تشكيل مي دهد.
    5- متاسفانه شما، بيش از اندازه بر يك نقط ضعف، تمركز كرده‌ايد و آن را مساوي با شخصيت خود فرض كرده‌ايد به گونه‌اي كه از نقاط قوت خويش غافل شده‌ايد.
    6- اين تمركز باعث شده است تا شما، شرايط رواني مساعدي را تجربه نكنيد و در فضايي همراه با اضطراب و افسردگي به سر بريد. به اعتقاد بنده آنچه كه بيشتر به آزار شما دامن مي‌زند، اضطراب است نه خجالتي بودن(هرچند كه اين دو جداي از هم نيستند).
    بر مبناي اين نكات پيشنهاد بنده اين است كه:
    الف) سطح توقعات از خود و ديگران را كاهش دهيد.
    ب) ديگران را بيش از اندازه براي خود بزرگ نكنيد
    ج) از تمركز بر خود و درون نگري، فاصله بگيريد.
    د) از لحاظ رفتاري، خود را آنگونه كه هستيد بپذيريد( خودپذيري نامشروط). و از خودسرزنشگري افراطي اجتناب نماييد. تا رفته رفته زمينه تغيير تدريجي در شما شكل بگيرد.
    ه) تغيير تدريجي را دنبال كنيد نه تغيير دفعي را.
    ر) خود را با افرادي مقايسه كنيد كه علي الرغم، نقايص غير قابل جبرا مانند معلوليتهاي مادرزادي، روحيه خود را نباخته‌اند. بلكه به عنوان مثال در مسابقات علمي و ورزشي(جهاني و المپيك) صاحب رتبه هستند.
    ز) شخصيت خودرا مساوي با خجالتي بودن تصور نكنيد. نقاط قوت خودرا به ياد داشته باشيد و از نقاط ضعف خود فرار نكنيد.
    ‍‍ز) مجددا يك مشاوره تخصصي را دنبال كنيد و همكاري لازم را با روانشناس خبره، داشته باشيد.
    س) افكار منفي و آسيب‌زا را از خود دور كنيد و اجازه جولان چنين افكاري را در فضاي ذهني خود ندهيد.
    ش) به ياد داشته باشيد تنها وجود منزه و بي عيب خداي متعال ست.
    ص) زندگي را به خود سخت نگيريد و از تفريح، مسافرت، ورزش، گردش و استراحت لازم غافل نشويد.
    ض) افكار غير توحيدي را دنبال نكنيد و همواره خود را در آغوش رحمت الهي ببينيد و موضوعات كوچك را براي خود بزرگ جلوه ندهيد. چراكه كوچك و بزرگ بودن موضوعات، نتيجه تفسير و برداشت شماست.
    در پايان يادآوري اين روايت نوراني را لازم مي دانم: علي عليهالسلام مي فرمايد : «من عظم صغار المصائب ابتلاه الله بكبارها» هركس كه مصيبتهاي كوچك را بزرگ جلوه دهد به مصيبتهاي بزرگ گرفتار مي شود.
    پس در كنار اين ضعف كوچك و قابل جبران، نعمتهاي بي بدليل الهي را فراموش نكنيد.
    يا علي
    به خدا اعتراض دارم...
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 14

نوشته
    249
    حضور
    1 روز 22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1367

بسم رب الشهدا والصدیقین
    با سلام
    برادرم نا امید مباش .این مشکل بزرگی نیست که این همه خودت رو اذیت می کنی .
    1- فرمودی کم حرفی . خوب یک چیز اش خوب است که حداقل از لحاظ زبانی خیلی گناه نمی کنی
    2-فرمودی اعتماد به نفس نداری خوب انسان مومن نباید به نفس اش اعتماد کند بلکه باید به خدا اعتماد کند و کارهایش را انجام دهد
    3- فرمودی خجالتی هستی خوب این هم ساده است با تمرین این هم رفع می شود اروم اروم شروع کن خجالت نکش (مثلا تو یه تاکسی نشستی داری میری در اخر مسیر وقتی پول رو دادی طرف بقیه اش رو نداده حال می خوای بگیری اما خجالت می کشی به این فکر کن که اگر من پول رو بخوام اخرش چی میشه یا طرف پول رو می ده یا نمی ده خوب اگه داد الحمدلله اما اگه نداد شما چیزی رو هم از دست ندادید به غیر 50 یا 100 تومان)
    4- در اخر برادم نگرش رو به خدا عوض کن این کار شیطان است که شما رو نا امید کرده تا به خدا با چنیین نگرشی بنگری
    یا حق

ویرایش توسط مرصاد : ۱۳۹۲/۰۱/۱۷ در ساعت ۰۶:۴۲ دلیل: تذکر یکی از دوستان
    یا فاطمه (س)
    اگر از سرهایمان کوه بسازند نمیگذاریم در تاریخ بنویسند سید علی تنها ماند
    www.montaged.persianblog.ir

9. صلوات ها 6

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

هوالعالم

ضمن تشکر از دوستان بابت ارسال و ارائه راهکار
    عنوان مناسبی انتخاب نکردید.

میگن حرکت از شما برکت از خدا
    به نظر میاد که شما مثل گذشته کوتاه خیلی از ما
    تحت تاثیر القائات منفی به مرز ناامیدی رسیدی
    و دقیقا زمانی که با توسل میتونی بهترین هدیه رو از خداوند دریافت کنی
    ازش دوری میکنی و بدتر ازون اگاه یا ناآگاه کفر گویی میکنی .

با گفتن گوینده میشی و این عادتت میشه
    چه خوبه که بدی در گفتار ما نباشه و عادت به بدگویی در رفتار ما رشد نکنه

چون تصویر اینده ما از همین افکار و گفتار و ... شکل و رنگ میگیره که گرفته ..

حالا برای بازسازی میتونی
    به اضافه عمل به راهکارهای مثبت دوستان
    هر از گاهی به امامزده ای سر بزنی
    و تلاوت قران رو به همراه معنی دنبال کنی
    سعی در انجام واجبات داشته باشی
    و هر روز به طبیعت و ورزش بری

و باز تحت تاثیر القائات منفی اینها رو بی ربط به مشکلت ندونی و حتی برای یک بار هم که شده بهش عمل کنی .

يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

11. صلوات ها 2

نوشته
    649
    حضور
    5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2877

پاسخ

من به خاطر تربیت غلط خانواده آدم خجالتی،کم حرف ،بدون اعتماد به نفسی هستم وکلا از وقتی خودم رو شناختم همیشه مورد شماتت اطرافیان قرار می گرفتم که به من میگفتند چقدر کم حرف و مظلوم هستی و کلا کسی روی من حسابی باز نمی کنه
    باسلام

اینایی که گفتی رو بنده هم داشتم. ولی کم کم از این حالت در اومدم.
    خودت رو بشناس. نقاط ضعف و قوت رو ببین چیه؟
    جوکهای مختلف و جدید یاد بگیر و برای دوستات تعریف کن، علمت رو تو کامپیوتر و تکنولوژی و اطلاعات و اخبار جالب و.. بیشتر کن . کم کم می بینی که بهت توجه میکنند و پرحرف تر میشی!
    شوخ طبع باش ولی زیاده روی نکن! فیلمهای کمدی ببین!
    به سر و وضعت برس! ورزش هم که خوبه!
    و...
    البته کم کم روت باز میشه نه آنی! از رسیدن به ظاهرت شروع کنی بهتره.

دستورات زیر هم خوبه! فقط باز پررو نشی بری بچه مردم رو بزنی و بعد بگی من بهت دستور دادم اینطوری شدی!
    1-برای رفع خجالت و.. صبح و عصر این دستور را انجام میدهید
    استغفرالله القوی 70 بار صبح و عصر

2- برای بدست آوردن اراده و اعتماد بنفس قوی میتوانید ذکر زیر را روزانه 72 بار بعد نماز صبح با خشوع بخوانید

لا فَتى اِلاّ عَلِىّ لا سَيفَ اِلاّ ذُو الفَقار

موفق باشی
    ویرایش توسط تا ساحل آرامش : ۱۳۹۲/۰۱/۲۶ در ساعت ۲۰:۰۶ دلیل: به درخواست کاربر

13. صلوات ها 8

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

سلام
    این تصور که انسان شکست خورده ای هستید تغییر بدهید و به خدا هم امیدوار باشید وضعیت شما تغییر خواهد کرد
    هرکسی ممکن است با یک سری ضعفها و نقصهای غیر اختیاری دست به گریبان باشد اما باید با تکیه بر نقاط مثبت و به دور از قضاوتهای بی اساس دیگران به اصلاح خود مشغول گردد
    مطمئنا چنین فردی موفق خواهد شد هرچند زمان ببرد
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

15. صلوات ها 5

علاقه
    روانشناسی دینی
    نوشته
    1,087
    حضور
    75 روز 6 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    79
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    6907

ادامه پاسخها ان شاءالله

با سلام وعرض ادب خدمت دوست بزرگوار
    البته در اولویت شما پاسخ های جناب امیدوار هستند چون ایشون کارشناس هستند وعلمشون از بقیه بالاتر هست.
    بنده هم در ادامه مطالبی رو ذکر میکنم امیدوارم مفید واقع بشه:

شما فکر میکنم الان 25 سال سن داشته باشید خوشبتانه جوانید و بسیار بیشتر امید به بهبود شما البته با کمک خودتون وجود داره، و البته قابل ذکر هست که مشکل شما طوری نیست که به چند بار تمرین و شکست اکتفا کنید باید راه های مختلف رو در نظر بگیرید ، روشهای رفتن توی این راه رو در نظر بگیرید و مصمم البته با کمک خدا مدام تمرین کنید.

انسانها زیادی بودن البته هم از بزرگان در جهان که خانواده های نابسامان و سازگاری نداشتن ولی تونستند با نیروی خارق العاده انسانی، خودشون رو از پایین ها به بالا ها بکشونن.

در رابطه با خدا هم باید در نظر بگیرید که خداوند به شما ابزارهای عقل ، اختیار، اراده، رحمت خودش و..... داده که شما بتونید به مقصد برسید که اگه بعضی از اونها رو خوب استفاده نکنید ممکنه با مشکل مواجه بشید.
    البته باید مصمم باشید چون شما معدن نیروهای خارق العاده و پیروزی هستید.

با توجه به اطلاعات کسب شده چند راهکار بهتون میدم که سعی کن زیر نظر روانشناس بالینی مجرب انجام بدید:
    اصطلاحی هست تحت عنوان حساسیت زدایی منظم یعنی شما باید موقعیتی رو که توی اون با مشکل مواجهه میشید رو در نظر بگیرید و لیست کنید از پایین ترین ترس و خجالت که ناراحتتون نمیکنه رو بنویسید تا بالاترین شدت ناراحتی و ایجاد ترس.
    ممکنه یک لیست چند صحفه ای تشکیل بشه شما از کمترین لحظه ی مواجهه با موقعیت که ایجاد ترس میکنه شروع میکنید بصورت عملی چند بار تمرین کردن تا بسیار براتون عادی بشه به مرحله بعدی میرید و اون رو هم چندین بار انجام میدید تا بسیار براتون عادی بشه البته قابل ذکره که در هر مرحله که احساس کردید اضطراب شما زیاده به مرحله قبل برگردید یا همون مرحله رو ملایم تر امتحان کنید به همین صورت تا به اخرین مرحله برسید.
    که البته ممکنه طول بکشه با شکست موجهه بشید و.. . ولی برای رسیدن به هدف راهی جز رفتن نیست.

راه دیگه اینکه در کنار حساسیت زدایی، به چالش کشیدن افکار غلط هست که احساسات خودتون رو بنویسید مثلا میترسم یا خجالت میکشم و.. در مرحله بعد در کنار اون احساس علت این احساس رو بنویس مثلا چون دیگران بهم می خندن ، چون میترسم نتونم و... در مرحله بعد در کنار علت احساست فکرهای جایگزین بیار مثلا خب بخندن یا خب نتونم اصلا من میرم تا بهم بخندم من میخام رو ترسم غلبه کنم یعنی در اصل فکر خودت رو عوض کن تا بتونی راحت تر با مسئله کنار بیای.

یه روش دیگه که اسمش بارش مغز هست به این صورته که تمام راهکارهای مواجهه با موقعیت ولو اینکه غلط هم باشند رو لیست میکنی ممکنه یک صحفه پر از راهکار بشه ولو اینکه از نظر خودت هم بعضی هاشون غیر منطقی هستند، از بی اعتبارترین راهکارشروع میکنی به خط زدن تا فقط بهترین راهکارها باقی بمونه این باعث نظم بخشی به افکارت میشه و میدونی تکلیفت چیه.

خداوند بهترین ذخیره هست همه تو را تنها بگذارند باز هم خدا هست گاهی چالش ها در زندگیت باعث رشد بعدی تو میشن . و اگر سختی نبود تو به بالاترها نمی رسیدی.

امیدوارم بتونی با کمک خداوند به تمام مشکلاتت غلبه کنی

نکات قابل توجهی که در متون بالا بیشتر توجه منو جلب کرد:

- همه انسانهاي عادي، داراي نقص هستند. و بنده و جنابعالي نيز از اين قاعده مستثني نيستيم. لكن بايد توجه داشت در كار اين نقاط نقص، نقاط قوت منحصر به فردي نيز وجود دارد كه نبايد از آنها غافل شد.

- متاسفانه شما، بيش از اندازه بر يك نقط ضعف، تمركز كرده‌ايد و آن را مساوي با شخصيت خود فرض كرده‌ايد به گونه‌اي كه از نقاط قوت خويش غافل شده‌ايد.
    6- اين تمركز باعث شده است تا شما، شرايط رواني مساعدي را تجربه نكنيد و در فضايي همراه با اضطراب و افسردگي به سر بريد. به اعتقاد بنده آنچه كه بيشتر به آزار شما دامن مي‌زند، اضطراب است نه خجالتي بودن(هرچند كه اين دو جداي از هم نيستند).

ب) ديگران را بيش از اندازه براي خود بزرگ نكنيد

د) از لحاظ رفتاري، خود را آنگونه كه هستيد بپذيريد( خودپذيري نامشروط). و از خودسرزنشگري افراطي اجتناب نماييد. تا رفته رفته زمينه تغيير تدريجي در شما شكل بگيرد.
    ه) تغيير تدريجي را دنبال كنيد نه تغيير دفعي را.
    ر) خود را با افرادي مقايسه كنيد كه علي الرغم، نقايص غير قابل جبرا مانند معلوليتهاي مادرزادي، روحيه خود را نباخته‌اند. بلكه به عنوان مثال در مسابقات علمي و ورزشي(جهاني و المپيك) صاحب رتبه هستند.
    ‍‍ز) مجددا يك مشاوره تخصصي را دنبال كنيد و همكاري لازم را با روانشناس خبره، داشته باشيد.
    ص) زندگي را به خود سخت نگيريد و از تفريح، مسافرت، ورزش، گردش و استراحت لازم غافل نشويد.
    ض) افكار غير توحيدي را دنبال نكنيد و همواره خود را در آغوش رحمت الهي ببينيد و موضوعات كوچك را براي خود بزرگ جلوه

- فرمودی کم حرفی . خوب یک چیز اش خوب است که حداقل از لحاظ زبانی خیلی گناه نمی کنی
    2-فرمودی اعتماد به نفس نداری خوب انسان مومن نباید به نفس اش اعتماد کند بلکه باید به خدا اعتماد کند و کارهایش را انجام دهد
    3- فرمودی خجالتی هستی خوب این هم ساده است با تمرین این هم رفع می شود اروم اروم شروع کن خجالت نکش (مثلا تو یه تاکسی نشستی داری میری در اخر مسیر وقتی پول رو دادی طرف بقیه اش رو نداده حال می خوای بگیری اما خجالت می کشی به این فکر کن که اگر من پول رو بخوام اخرش چی میشه یا طرف پول رو می ده یا نمی ده خوب اگه داد الحمدلله اما اگه نداد شما چیزی رو هم از دست ندادید به غیر 50 یا 100 تومان)
    4- در اخر برادم نگرش رو به خدا عوض کن این کار شیطان است که شما رو نا امید
    کرده تا به خدا با چنیین نگرشی بنگری

1-برای رفع خجالت و.. صبح و عصر این دستور را انجام میدهید
    7 بار صلوات و بعد (یا قوی یا شدید یا لطیف) 70 بار و در آخر هم 7 بار صلوات
    اسماء الله با هم ذکر شود نه تکی!

2- برای بدست آوردن اراده و اعتماد بنفس قوی میتوانید ذکر زیر را روزانه 72 بار بعد نماز صبح با خشوع بخوانید

لا فَتى اِلاّ عَلِىّ لا سَيفَ اِلاّ ذُو الفَقار

این تصور که انسان شکست خورده ای هستید تغییر بدهید و به خدا هم امیدوار باشید وضعیت شما تغییر خواهد کرد
    هرکسی ممکن است با یک سری ضعفها و نقصهای غیر اختیاری دست به گریبان باشد اما باید با تکیه بر نقاط مثبت و به دور از قضاوتهای بی اساس دیگران به اصلاح خود مشغول گردد
    مطمئنا چنین فردی موفق خواهد شد هرچند زمان ببرد

ویرایش توسط همره : ۱۳۹۲/۰۱/۱۹ در ساعت ۲۰:۱۵
    افسوس که آنچه برده ام باختنی ست
    بشناخته ها تمام نشناختنی ست
    برداشته ام هر آنچه باید بگذاشت
    بگذاشته ام هر آنچه برداشتنی ست...
    خواجه نصیر الدین طوسی

17. صلوات ها 6

نوشته
    199
    حضور
    2 روز 13 ساعت نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    405

کم رویی و کم حرفی نه تنها نقص نیست بلکه برای یک مومن امتیاز نیز محسوب میشود. پر رویی و پرحرفی یک رذیله اخلاقیست که همه انبیا و اولیاء الهی ان را منع کرده اند.مومن هرگز به مقامات بلند نفسانی نائل نمیشود مگر بواسطه سکوت و حیاء،در همه روایات هست که انبیاء و ائمه هرگز سخن نمیگفتند مگر در مواقع ضروری.بنابر این برخلاف تصور شما خداوند شمارا به اخلاقی نیکو آراسته است که باید آن را هدایت و مدیریت کنید و نه نابود.
    بر خلاف سفارش دوستمان از جوک گویی و خود شیرینی جلوی دیگران پشدت پرهیز کنید که این کار سبک شمردن خود ویک رذیله بشمار میاید.در مقابل سرزنش دیگران ویژگی های خود را یک حسن قلمداد کنید که آنها از آن محروم هستند .در واقع این آنها هستند که باید ما را سرمشق قرار دهند و نه بلعکس زیرا خداوند آدمهای پرگو و بی شرم را دوست ندارد
    به شما سلسله آموزش های استاد شجایی را در پیرامون اخلاق و عرفان توسیه میکنم

19. صلوات ها 4

نوشته
    672
    حضور
    4 روز 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    3667

دوست عزیز استغفار کن...یه سوال میپرسم نمیخواد به من جواب بدی...خودت واسه خدا چکار کردی که انتظار داری خدا برات کاری کنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۳/۰۹, ۱۲:۰۶ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری