استــمناء

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استــمناء

اگه فردی از این جهت که مطمئن بشه مایع منی از بدنش خارج میشه (یعنی قبل از اون به هیچ شیوه ای نتونسته باشه مطمئن بشه) خود ارضایی کنه باز هم همون حکم رو داره؟البته نه از بابت غسل اما این دوستم که این کار رو انجام داده عذاب وجدان گرفته و خیلی ناراحته ، تا حالا هم حتی یک بار(البته جوری که میگه) خود ارضایی نکرده و الانم از ترس بچه دار نشدن و فلان و فلان این کار رو انجام داده و میگه حتی یک صدم درصد هم قصد لذت و کلا خودارضایی نداشتم.

با نام و یاد دوست

[="Tahoma"][="Black"]

king blithe;330881 نوشت:

اگه فردی از این جهت که مطمئن بشه مایع منی از بدنش خارج میشه (یعنی قبل از اون به هیچ شیوه ای نتونسته باشه مطمئن بشه) خود ارضایی کنه باز هم همون حکم رو داره؟البته نه از بابت غسل اما این دوستم که این کار رو انجام داده عذاب وجدان گرفته و خیلی ناراحته ، تا حالا هم حتی یک بار(البته جوری که میگه) خود ارضایی نکرده و الانم از ترس بچه دار نشدن و فلان و فلان این کار رو انجام داده و میگه حتی یک صدم درصد هم قصد لذت و کلا خودارضایی نداشتم.

با تشکر از سؤالتان

در فرض سؤال هم این کار خودارضایی بوده و حرام است از این رو لازم است از این کار توبه نماید.

موفق و سلامت باشید[/]

با سلام و خسته نباشید
آقا سجاد می شه لطف کنید درباره خودارضایی توضیحاتی در یک پیام خصوصی برام بفرستید یا اگر مشکلی نیست همین جا بگید.

سلام اگه میشه به منم راجع به نحوه ترک خودارضایی و توبه کردن توضیح دهید.اگه میشه به من یک پیام خصوصی بدید تا بیشتر از مشکلم بگم.

علیرضا سالاری;502687 نوشت:
سلام اگه میشه به منم راجع به نحوه ترک خودارضایی و توبه کردن توضیح دهید.اگه میشه به من یک پیام خصوصی بدید تا بیشتر از مشکلم بگم.

تنها راه ترک و توبه اینه که کلا....میفهمی کلا از این کار بدت بیاد.........بعد ترکش مثل نوشیدن آب میشه

[="Indigo"]البته جو مردونه اس ... من نباید دخالت کنم تو مشکل های مردونه ....:Nishkhand:
پیشاپیش عفو کنید بنده رو ...

ولی این جمله رو هر چی خوندم نفهمیدم ...

reza313;502831 نوشت:
تنها راه ترک و توبه اینه که کلا....میفهمی کلا از این کار بدت بیاد

یعنی چی این جمله ؟:Gig: یعنی تنها راه ترکش توبه است ؟

راهش اراده است ...:ok: باید اراده داشته باشین ...

یه بار که این کارو کردین خودتونو موظف کنید 1000 کلاغ پر برین تا از جونتون در بیاد دیگه تکرار نکنین این کارو ...

فک نکنم راه بدی باشه ها:Gig:[/]

خود ارضایی ناشی از داشتن غریضه جنسی هست.بعد از خوردن و اشامیدن ، قوی ترین غریضه بدن ادمی ، قوای جنسی هست.
متاسفانه همیشه هروقت بحث انجام خودارضایی پیش میاد سخن از راهکارهای بچه گانه میشه.مطالعه ، ورزش ، عدم دیدن فیلم ها و مجلات محرک و ...
شما وقتی گرسنتون میشه چندروز میتونین تحمل کنین؟مثلا تا حدود 3 روز سرتونو به کتاب و ورزش و ....گرم کنین اون وقت میتونین این 3 روز رو بکنین 30 روز؟یا 300روز؟
چطور از یه نوجوان 15 ساله انتظار دارین که تا مثلا سن 25 سالگی با این راهکارهای بچگانه از این عمل جلوگیری کنه؟
من قصدم طرفداری از خود ارضایی نیست ، هدفم اینه بگم لطفا هی نگین بده و گناهه و حرامه و ....راهکاری بدین که عملی باشه ،اگرم راهکاری ندارین لطفا راهکارهای بچهگانه ندین

muiacir;503022 نوشت:
خود ارضایی ناشی از داشتن غریضه جنسی هست.بعد از خوردن و اشامیدن ، قوی ترین غریضه بدن ادمی ، قوای جنسی هست.
متاسفانه همیشه هروقت بحث انجام خودارضایی پیش میاد سخن از راهکارهای بچه گانه میشه.مطالعه ، ورزش ، عدم دیدن فیلم ها و مجلات محرک و ...
شما وقتی گرسنتون میشه چندروز میتونین تحمل کنین؟مثلا تا حدود 3 روز سرتونو به کتاب و ورزش و ....گرم کنین اون وقت میتونین این 3 روز رو بکنین 30 روز؟یا 300روز؟
چطور از یه نوجوان 15 ساله انتظار دارین که تا مثلا سن 25 سالگی با این راهکارهای بچگانه از این عمل جلوگیری کنه؟
من قصدم طرفداری از خود ارضایی نیست ، هدفم اینه بگم لطفا هی نگین بده و گناهه و حرامه و ....راهکاری بدین که عملی باشه ،اگرم راهکاری ندارین لطفا راهکارهای بچهگانه ندین

راهکارش فقط و فقط ازدواج هست
یا دائم به این صورت که مثلا 15 سالگی عقد دائم انجام بشه و چند سال در عقد باشند. بعد برن سر خونه و زندگیشون (از بعضی مذهبیون و علما این روش گفته شده و قابلیت تبدیل به عرف هم میتونه داشته باشه)
یا موقت، دقیق مطالبش رو در نت نخوندم میشه جستجو کرد ولی گویا یک بار برای دانشجوها این طرح گفته شده از سوی مقامات بالا ولی با مخالفت رو به رو شده یک بار هم مساله خانه های عفاف در مجلس مطرح بود و سر و صدای زیاد داشته. ولی به دلیل عرف اینجا که بر خلاف همه جا است. این مسائل در کشور ما عملی نمیشود.
با اینکه شرعا مانعی ندارد.

البته یه مساله ای هم شرعا داریم به نام اذن پدر، که غالبا به خاطر مصلحت صادر شده است. نه مستند روایی غیر قابل تغییر. لذا عرف که درست شود این فتوا هم از سوی اکثریت تغییر خواهد کرد.

به نام خدا
سلام عليكم

وقت همگي دوستان به خير

لطفاً بحث هاي مربوطه را در انجمن مشاوره پيگيري بفرماييد زيرا اين تاپيك در صدد پاسخگويي به سوالات شرعي است .

موضوع قفل شده است