جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالاتی پیرامون وصیت کردن

نوشته
    216
    حضور
    1 روز 13 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1539

سوالاتی پیرامون وصیت کردن

سلام و خسته نباشید

من وسالم رو با یه مثال ازتون میپرسم ، میرتسم غیر این نتونم مطلبو برسونم

خانوم و آقایی که فرزند شهیدی دارند و بنیاد شهید ماهیانه به آنها مبلغی رو میده
    ینی این مبلغ صرفا برای آقا یا خانوم نیست ، به هردو تعلق میگیره ، بعد از فوت آقا آیا او از این حقوق باز هم سهمی خواهد داشت که وصیت کند تا سهم او را صرف خمس و زکاتش کنند؟

بعد از مرگ به صاحب حقوق ، سهمی میرسد؟

2. صلوات ها 4

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

سوالاتی پیرامون  وصیت کردن

سوالاتی پیرامون  وصیت کردن

ویرایش توسط حکمت : ۱۳۹۲/۰۱/۱۵ در ساعت ۰۸:۴۸

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 3

نوشته
    4,858
    حضور
    47 روز 14 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17984

نقل قول نوشته اصلی توسط خاطــره نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید من وسالم رو با یه مثال ازتون میپرسم ، میرتسم غیر این نتونم مطلبو برسونم خانوم و آقایی که فرزند شهیدی دارند و بنیاد شهید ماهیانه به آنها مبلغی رو میده ینی این مبلغ صرفا برای آقا یا خانوم نیست ، به هردو تعلق میگیره ، بعد از فوت آقا آیا او از این حقوق باز هم سهمی خواهد داشت که وصیت کند تا سهم او را صرف خمس و زکاتش کنند؟ بعد از مرگ به صاحب حقوق ، سهمی میرسد؟
    با سلام و عرض ادب

تعلق حقوق بعد از فوت ایشان تابع قوانین و مقررات بنیاد شهید است پس اگر طبق قانون،حقوق به ایشان بعد از فوتش هم تعلق می گیرد می تواند بعد از پرداخت خمس و سایر بدهی های مربوطه،در یک سوم از اموالش درمواردی که می خواهد خرج شود،وصیت نماید و در دو سوم بقیه به ورثه تعلق میگیرد.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

7. صلوات ها 4

علاقه
    ورزش-مطالعه
    نوشته
    83
    حضور
    3 روز 11 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    476

-روزی فرا خواهد رسید که جسم من آنجا زیر ملحفه سفید پاکیزه ای که از چهار طرفش زیر تشک تخت بیمارستان رفته است، قرار می گیرد و آدم هایی که سخت مشغول زنده ها و مرده ها هستند از کنارم می گذرند…
    -آن لحظه فرا خواهد رسید که دکتر بگوید مغز من از کار افتاده است و به هزار علت دانسته و ندانسته زندگیم به پایان رسیده است.
    -در چنین روزی، تلاش نکنید به شکل مصنوعی و با استفاده از دستگاه، زندگیم را به من برگردانید و این را بستر مرگ من ندانید. بگذارید آن را بستر زندگی بنامم. بگذارید جسمم به دیگران کمک کند که به حیات خود ادامه دهند.
    -چشمهایم را به انسانی بدهید که هرگز طلوع آفتاب، چهره یک نوزاد و شکوه عشق را در چشم های یک زن ندیده است.
    -قلبم را به کسی هدیه بدهید که از قلب جز خاطره ی دردهایی پیاپی و آزار دهنده چیزی به یاد ندارد.
    -خونم را به نوجوانی بدهید که او را از تصادف ماشین بیرون کشیده اند و کمکش کنید تا زنده بماند تا نوه هایش را ببیند.
    -کلیه هایم را به کسی بدهید که زندگیش به ماشینی بستگی دارد که هر هفته خون او را تصفیه می کند.
    -استخوان هایم، عضلاتم، تک تک سلول هایم و اعصابم را بردارید و راهی پیدا کنید که آنها را به پاهای یک کودک فلج پیوند بزنید.
    -هر گوشه از مغز مرا بکاوید، سلول هایم را اگر لازم شد، بردارید و بگذارید به رشد خود ادامه دهند تا به کمک آنها پسرک لالی بتواند با صدای دو رگه فریاد بزند و دخترک ناشنوایی زمزمه باران را روی شیشه اتاقش بشنود.
    -آن چه را که از من باقی می ماند بسوزانید و خاکسترم را به دست باد بسپارید، تا گلها بشکفند. اگر قرار است چیزی از وجود مرا دفن کنید بگذارید خطاهایم، ضعفهایم و تعصباتم نسبت به همنوعانم دفن شوند.
    -گناهانم را به شیطان و روحم را به خدا بسپارید و اگر گاهی دوست داشتید یادم کنید. عمل خیری انجام دهید، یا به کسی که نیازمند شماست، کلام محبت آمیزی بگویید.
    -اگر آنچه را که گفتم برایم انجام دهید، همیشه زنده خواهم ماند…
    یافاطمه الزهرا(س)

9. صلوات ها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری