احترام به پدر و مادر (حتما گوش کنید زندگیتان عوض میشود)

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احترام به پدر و مادر (حتما گوش کنید زندگیتان عوض میشود)

این هم دانلود سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید احمد دارستانی در مورد احترام به پدر و مادر

حتما دانلود کنید
فایل: 

پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله می فرماید: رضایت خداوند، در رضایت والدین است:hamdel:
بسيار بسيار عالي بود.
ممنون:Gol:

:grye:دستت درد نکنه. اجرت با صاحب الزمان اگه امکان داره از این فایل های صوتی بیشتر بزاری

اگه دنیا می خواید احترام به پدر و مادر
آخرت می خواید احترام به پدر و مادر
کار و پول میخواید احترام به پدر و مادر
رضایت خدا و اهل بیتش را می خواید احترام به پدر و مادر
اگه شوهر می خواید احترام به پدر و مادر

سلام
یک کلیپ تاثیر گذار در رابطه با احترام به پدر و مادر برای شما عزیزان آپلود کردم . امیدوارم قدر پدر و مادر خودومون رو بدونیم و اینگونه نباشیم .

(برای دانلود روی عکس کلیک کنید)

( قبلا گفتم ) سه چیز هرگز قابل بازگشت نیست :
1- زمان سپری شده
2- فرصت از دست رفته
3- سخن گفته شده
تا زمان هست و فرصتی باقیست بیائید از تمام کسانی که بواسطه سخنان بدمون باعث رنجش خاطرشان شدیم طلب بخشش کنیم .

بسم سلام
اگه توجه کرده باشید بسیاری از علما و بزرگان(همانطور که در فایلهای صوتی پست های قبل گفته شد)، عامل و راز موفقیت خود را در محبت و احترام و یاری کردن والدینشان می دانند ...
اما افسوس که ما این ساده ترین و شیرین ترین نسخه را رها می کنیم و حتی برعکس وقتی ناخوشی برایمان پیش آید ،اولین کسانی که هدف تیرهای خشم ما قرار می گیرند همان هایی هستند که کلید حل مشکلاتمان در دلجویی آنان است!
بیاید40 روز قرار بگذاریم باوالدینمان نرم خو و مهربان باشیم،
ایرادشان را نگیریم و
احترامشان را نگه داریم،
صدامون را در حضورشون بلند نکنیم،
با کلمات محبت آمیز صداشون کنیم،
به بهانه هایی رویشان را ببوسیم
به گفته هایشان گوش دهیم و
آنگونه که آنها دوست دارند و خدا می پسندد رفتار کنیم و
بعد برکاتش را برای هم باز گو کنیم.

اللهم صل علی محمد و آل محمد

امروزه ریشه تمام گرفتاریها که در خانواده ها و بالاخص درقشر جوان وجود دارد و درگیر آن هستند به دلیل بهم خوردگی در جایگاه پدر و مادر در خانواده است.
بی احترامی و بهم خوردگی در نقش پدر و مادر در خانواده دلیل آن شده که آمار جوانها در زندانها و قبرستانها و بیمارستانها افزایش یافته است.
رشد و تعالی یافتن جوانها و یا اینکه در گیر شدن جوانها با مشکلات همه در دعای پدر و مادرنهفته است.
اگر سری به زندگی نامه بزرگان و علما و دانشمندان بزنیم خواهیم دید که رسیدن آنها به درجات بالا در گرو دعای پدر و مادرانشان بوده است.به عنوان مثال در حوزه های علمیه هزار هزار طلبه وارد می شوند ولی یکی از آنها آیت الله بهجت می شود ،ویا یکی از آنها آیت الله حسن زاده آملی می شود و یا اینکه یکی از آنها آیت الله گلپایگانی می شود.در زندگینامه همه این شخصیت ها سرشار از محبت به پدر ومادر است.
خانواده های شهدا مانیز اینگونه بوده اند.در دیدارهای بسیاری که از خانواده های شهدا داشته ام،همه پدر و مادرهای شهدا اذعان نموده اند که فرزند شهیدشان در مقایسه با فرزندان دیگر از جهات مختلف الگو ونمونه بوده اند و رفتنشان داغی بر دل آنها گذاشته است.
امروزه رسیدن به در جات دنیوی و اخروی همه در سایه دعای پدر و مادر نهفته است.
دشمنان به قدرت نهفته در خانواده ها پی برده و همه تلاششان در جهت از بین بردن این نهاد مقدس است که نشانه هایی از آن را متاسفانه در جامعه شاهد هستیم.
ایشان در موفقیت دانشمند غربی، ادیسون با بازخوانی وصیت نامه او وجود توجه به پدر و مادر را در رسیدن به موفقیت عظیمش را نشان دادند، در وصیت نامه کوتاه او این چنین آمده است: من از طفولیت دانسته ام که مادر چه چیز خوبیست.روزی که معلم مرا کودن خواند او از من دفاع کرد.من جدا تصمیم گرفتم ثابت کنم که مادرم درباره من خطا نیاندیشیده است،امروز همه مدیون من هستند و من مدیون او،امروز همه از آن اوست.
آری همانطور که در روایتها آمده،بوسیدن کف پای پدر و مادر ثوابش به اندازه بوسیدن تربت حرم سیدالشهدا (علیه السلام) است.پدر و مادر مقامشان همچون امامزاده است.

بله کاملا درسته
من بعینه حسش کردم.
بعضی از توفیقاتی که نصیبم شده بخاطر این بوده که یه جایی به حرف پدرم گوش دادم با اینکه دلم چیز دیگه ای رو میخواست.
و خدا بارها اون مطلب رو بهم داد...

سلام و ادب
ضمن تشکر و دعای خیر برای استاد "گمنام" گرانقدر . اگر صلاح بدانید در این تاپیک از تجربه ها و راههایی که می توان موجبات رضایت والدین را فراهم کرد ،نیز گفته شود ،ان شاء الله مورد استفاده دیگر دوستان قرار گیرد و زمینه خیر فراهم شود.
اللهم عجل لولیک الفرج

سلام و عرض ادب :Gol:

ضمن تشکر از آغازکننده تاپیک
و سایر بزرگوارانی که شرکت کردند

besharat;331539 نوشت:
اگر صلاح بدانید در این تاپیک از تجربه ها و راههایی که می توان موجبات رضایت والدین را فراهم کرد ،نیز گفته شود ،ان شاء الله مورد استفاده دیگر دوستان قرار گیرد و زمینه خیر فراهم شود.

بله فکر خیلی خوبی هست
اما برای این بحث تاپیک های مختلفی وجود دارند که چند نمونه اش را براتون قرار میدم
انشاءالله که مفید باشند.
در این تاپیک ها از نظرات کارشناسان هم میتوانید استفاده کنید. بهتره در این این تاپیک ها بحث بشه.

مزد نیکی به والدین

شما چطور به پدر و مادر نیکی میکنید؟ (کاربردی)

چرا اسلام در مورد احترام به والدین تاکید دارد؟

التماس دعا :Gol:

آدینه;331543 نوشت:
سلام و عرض ادب :Gol:

ضمن تشکر از آغازکننده تاپیک
و سایر بزرگوارانی که شرکت کردند

بله فکر خیلی خوبی هست
اما برای این بحث تاپیک های مختلفی وجود دارند که چند نمونه اش را براتون قرار میدم
انشاءالله که مفید باشند.
در این تاپیک ها از نظرات کارشناسان هم میتوانید استفاده کنید. بهتره در این این تاپیک ها بحث بشه.

مزد نیکی به والدین

شما چطور به پدر و مادر نیکی میکنید؟ (کاربردی)

چرا اسلام در مورد احترام به والدین تاکید دارد؟

التماس دعا :Gol:

سلام و ادب
تشکر فراوان،خداخیرتون بده و رضایت والدین روزیتان ؛ان شاءالله.:Gol:

بسیار زیبا بود من بسیاری از مواردی که حجت الاسلام دارستانی فرمودند را از نزدیک تجربه کرده ام.

خدایا توفیق خدمت به پدر و مادر رو به همه بده. الهی آمین.

این هم دانلود سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید احمد دارستانی در مورد احترام به پدر و مادر

حتما دانلود کنید

«وَ بِالوالِدًينِ اِحسانا»:و به پدر و مادر خود نيكي كنيد
اين همان چيزي است كه آسايش ما در اين دنيا و در آخرت در گروء آن است.خداوند از هر گناهي ميگذرد مگر ستم به پدر و مادر و كسي كه آق والدين شود جايگاهش دوزخ است و در آنجا تا ابد خواهد ماند.اين است سخن خداوند و اگر راحتي در اين دنيا و در آخرت را ميخواهي محبت به پدر و مادرت را در اولويت كارهايت قرار ده

اگر كاري انجام داديد كه باعث شده پدر و مادرتون از دستتون ناراحت بشند با يه بسته شيريني و يك دسته گل به ديدار پدر و مادرتون بريد واز اونا بخوايند كه شما رو ببخشند و اگر خدايي نكرده پدر و مادرتون از دنيا رفته اند بعد از ظهر بر سر مزارشون بريد و از اونابخوايند كه شما رو ببخشند كمي دير شده ولي غير ممكن نيست.اهميت اين موضوع به حدي است كه خداوند همه ي گناهان را ميبخشد ولي اين گناه را نميبخشد.

[=arial]سخنرانی شهید حاج احمد کافی خراسانی خطیب معروف و مشهور در مورد احترام به مادر و یک داستان زیبای آموزندو روشه حضرت علی اکبر علیه السلام