تاییدیه رهبری بر ابولؤلؤ ؟!!!

تب‌های اولیه

25 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تاییدیه رهبری بر ابولؤلؤ ؟!!!

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

با توجه به مباحثی که در همین انجمن گفته شده است، می توان نتیجه گرفت که دیدگاه رهبری و دیگر علما بر عدم تایید ابولؤلؤ است.

اما این عکس را ببینید: علت چیست؟

لطفا این تاپیک جدا بماند!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: اسراء

padafand75;329024 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

با توجه به مباحثی که در همین انجمن گفته شده است، می توان نتیجه گرفت که دیدگاه رهبری و دیگر علما بر عدم تایید ابولؤلؤ است.

اما این عکس را ببینید: علت چیست؟

لطفا این تاپیک جدا بماند!

باسلام
پاسخ دفتر رهبری بسیار زیرکانه است ،دقت کنید :
در قسمت اول فرموده اند فی نفسه مانع ندارد عبارت فی نفسه یعنی اگر فقط بخاطر یار اهل بیت بودن باشد و از ان در امور اختلاف انگیز بهره برداری نشود و بعبارت واضح تبعات منفی نداشته باشد ایرادی ندارد ولی اگر بکار بردن این کلمات حضرت و ...برای عصبانی کردن اهل سنت یا ایجاد اختلاف باشد طبیعتا با تغییر موضوع حکم ان هم تغییر میکند ،اما قسمت دوم فرمودند با فرض اینکه ترویج زندگینامه ی این افراد ترویج شعایر و ارزشهای دینی است و تحکیم ولایت است ارزشمند است ،یعنی اگر از این افراد در راستای ترویج دین و نه ترویج اختلاف استفاده شود خوب است طبیعتا معنا و مفهوم ان اینست که اگر احیاناشخصی مخصوصا یکی از این افراد را خصوصا در بعضی فضاهای مسموم و ملتهب بزرگنمایی کند و باعث شود اهل سنت و افرادی که سوء استفاده گرند و هیزم کش اتش اختلاف بین شیعه و سنی هستند از این فضای ایجاد شده سوء استفاده کنند جایز نیست ؛واین از مفهوم این استفتاء نیز برداشت میشود .

باسلام

ممنون از پاسختون.

1- رهبری در هیچ یک از سخنرانی هاشون در مورد ابولؤلؤ صحبت کردند؟

2- علت عدم ادامه ی چاپ کتاب آسیاب تبری چی بود؟ آیا خود رهبری مانع شدند؟
با توجه به این که در اون کتاب هیچ توهینی به اهل سنت نیست و تنها با سند و روایت بحث شده.

اسراء;329210 نوشت:
باسلام پاسخ دفتر رهبری بسیار زیرکانه است ،دقت کنید : در قسمت اول فرموده اند فی نفسه مانع ندارد عبارت فی نفسه یعنی اگر فقط بخاطر یار اهل بیت بودن باشد و از ان در امور اختلاف انگیز بهره برداری نشود و بعبارت واضح تبعات منفی نداشته باشد ایرادی ندارد ولی اگر بکار بردن این کلمات حضرت و ...برای عصبانی کردن اهل سنت یا ایجاد اختلاف باشد طبیعتا با تغییر موضوع حکم ان هم تغییر میکند ،اما قسمت دوم فرمودند با فرض اینکه ترویج زندگینامه ی این افراد ترویج شعایر و ارزشهای دینی است و تحکیم ولایت است ارزشمند است ،یعنی اگر از این افراد در راستای ترویج دین و نه ترویج اختلاف استفاده شود خوب است طبیعتا معنا و مفهوم ان اینست که اگر احیاناشخصی مخصوصا یکی از این افراد را خصوصا در بعضی فضاهای مسموم و ملتهب بزرگنمایی کند و باعث شود اهل سنت و افرادی که سوء استفاده گرند و هیزم کش اتش اختلاف بین شیعه و سنی هستند از این فضای ایجاد شده سوء استفاده کنند جایز نیست ؛واین از مفهوم این استفتاء نیز برداشت میشود .

سلام
به نظر حقیر پاسخها بر محور عنوان مشاهیر و یاران اهل بیت است نه مصادیق ذکر شده لذا پاسخها نفیا و اثباتا چیزی را در مورد ابو لو لو ثابت نمی کند
والله الموفق

احترام و تکریم حضرت ابولولو سلام الله علیه نه تنها اشکال ندارد بلکه توسل جستن به ایشان آثار و برکات عجیبی دارد . بلکه بر همه مسلمین لازم است که از زندگی گهربار این شخصیت بزرگوار اسلام درس بگیرند و با ظلم و طاغوت مبارزه نمایند. اعلی الله مقامه الشریف

عين الحيات;330103 نوشت:

احترام و تکریم حضرت ابولولو سلام الله علیه نه تنها اشکال ندارد بلکه توسل جستن به ایشان آثار و برکات عجیبی دارد . بلکه بر همه مسلمین لازم است که از زندگی گهربار این شخصیت بزرگوار اسلام درس بگیرند و با ظلم و طاغوت مبارزه نمایند. اعلی الله مقامه الشریف

به خدا تعجب می کنم از شما
اولا : حضرت بر کسی اطلاق می شود که درجه ای نزد خدا داشته باشد ایشون یک نفر را عمدا کشته است که به نظر قران جایگاهش در جهنم اگر عمدا کشته است.
شما حتما می گویید قاتل صدیقه طاهره رو کشت خوب امام علی خودش بهتر می دونست که قاتل همسرش را بکشد یا نکشد یا خیر؟

ثانیا : ایشون خودکشی کردند که جایگاهش در جهنم است در بحار الانورا ج33 ص 33 امده است که ایشون خودکشی کردند و در بقیع دفن شده اند نه کاشان که همه روایت ها در مورد کاشان الکی و ضعیف هستند . کاشان مقبره ای الکی است که عده ای نادان درست کرده اند .
مَنْ قَتَلَ نَفْساً بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسادٍ فِى الأَرْضِ فَکَأَنَّما قَتَلَ النَّاسَ جَمِیْعاً
دوستان گرامی نسبت به ابو لولو این طور نگاه نکیند که ادم خوبی است .
پس چه طور ایمه اطهار قاتلانشان را خونخواهی نکردند

ammarshia;330415 نوشت:
به خدا تعجب می کنم از شما اولا : حضرت بر کسی اطلاق می شود که درجه ای نزد خدا داشته باشد ایشون یک نفر را عمدا کشته است که به نظر قران جایگاهش در جهنم اگر عمدا کشته است. شما حتما می گویید قاتل صدیقه طاهره رو کشت خوب امام علی خودش بهتر می دونست که قاتل همسرش را بکشد یا نکشد یا خیر؟ ثانیا : ایشون خودکشی کردند که جایگاهش در جهنم است در بحار الانورا ج33 ص 33 امده است که ایشون خودکشی کردند و در بقیع دفن شده اند نه کاشان که همه روایت ها در مورد کاشان الکی و ضعیف هستند . کاشان مقبره ای الکی است که عده ای نادان درست کرده اند . مَنْ قَتَلَ نَفْساً بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسادٍ فِى الأَرْضِ فَکَأَنَّما قَتَلَ النَّاسَ جَمِیْعاً دوستان گرامی نسبت به ابو لولو این طور نگاه نکیند که ادم خوبی است . پس چه طور ایمه اطهار قاتلانشان را خونخواهی نکردند

ما باید تعجب بکنیم از شما که ...
در روایت است که حضرت مولا علی بن ابی طالب صلوات الله علیه به حضرت ابولولو فرمود کن فی الکاشان
یعنی در کاشان باش حضرت ابولولو فرمود که کاف کاشان را در مدینه و نون کاشان را در کاشان شنیدم و به این طریق ایشان با طی الارض به کاشان منتقل شدند

عين الحيات;330472 نوشت:
در روایت است که حضرت مولا علی بن ابی طالب صلوات الله علیه به حضرت ابولولو فرمود کن فی الکاشان
یعنی در کاشان باش حضرت ابولولو فرمود که کاف کاشان را در مدینه و نون کاشان را در کاشان شنیدم و به این طریق ایشان با طی الارض به کاشان منتقل شدند

در صورت امکان اصل روایت را با آدرس بیاورید

ammarshia;330415 نوشت:
اولا : حضرت بر کسی اطلاق می شود که درجه ای نزد خدا داشته باشد .

وسلام نامی از نامهای خداست.

عرض سلام خدمت دست عزیز.

معنی لغوی حضرت

کلمه ای است برای احترام پیش از نام قدسیان و بزرگان می آید.
مانند: حضرت علی (ع)
مانند : حضرت حافظ
و....

منبع و نام کتابی که بیان کند حضرت بر کسی اطلاق می شود که درجه ای نزد خدا داشته باشد .را ذکر کنید.

ammarshia;330415 نوشت:
اولا : حضرت بر کسی اطلاق می شود که درجه ای نزد خدا داشته باشد

باعرض سلام خدمت شما دوست عزیز.

معنی لغوی حضرت

مانند : حضرت علی (ع)
و.....

فرمودید: حضرت بر کسی اطلاق می شود که درجه ای نزد خدا داشته باشد. لطفا نام منبع را ذکر کنید.

ammarshia;330415 نوشت:
ایشون یک نفر را عمدا کشته است که به نظر قران جایگاهش در جهنم اگر عمدا کشته است.

موردی که جای تامل دارد عبارت" فَصَبَرْتُ عَلَى طُولِ الْمُدَّةِ ، وَشِدَّةِ الِْمحْنَةِ " که در خطبه 3 نهج البلاغه آمده و امام علی (ع) میفرماید من بر سختى محنت و اندوه صبر كردم در حالى كه مدّتش طولانى بود .

مدّت خلافت ابوبكر دو سال و نيم بود اما مدّت خلافت عمر ده سال و نيم ، كه اگر ابولؤلؤ او را نكشته بود بيشتر طول مى كشيد . حضرت بر اين مدّت طولانى صبر كردند .

آیا ابولولو که سختی و اندوه امام را کم کردند برای این عمل باید به جهنم بروند؟؟؟

عين الحيات;330472 نوشت:

دوست عزیز گفتم روایت سندیت ندارد و روایت ضعیف است .
دوست عزیز ان کتابی که منظورتون در سایت قایمیه نوشته بود دیدم همه اش تهمت بود به امام علی .
من سخنی که عرض کردم از خودم نبود از کسی بود که 20 علم رجال خونده بود و حدود 40 سال در حوزه است و مجتهد است یعنی حکم اجتهاد دارد .

فاطمیون 18;330494 نوشت:

باعرض سلام خدمت شما دوست عزیز.

معنی لغوی حضرت
مانند : حضرت علی (ع)
و.....

فرمودید: حضرت بر کسی اطلاق می شود که درجه ای نزد خدا داشته باشد. لطفا نام منبع را ذکر کنید.

دوست عزیز درست حضرت چند معنی دارد من جمله ای که شما عرض کردید و منبع ان هم سخن یک عالم دینی بود نه سخن خودم.
ما چرا نمی گوییم حضرت عمر و مراجع عظام و علمای ما هیچ کس نمی گوید حضرت چون حضرت بر کسی اطلاق می شود که رتبه ای و درجه ای اعظم نزد خدا داشته باشد

علی مع الحق;330505 نوشت:
موردی که جای تامل دارد عبارت" فَصَبَرْتُ عَلَى طُولِ الْمُدَّةِ ، وَشِدَّةِ الِْمحْنَةِ " که در خطبه 3 نهج البلاغه آمده و امام علی (ع) میفرماید من بر سختى محنت و اندوه صبر كردم در حالى كه مدّتش طولانى بود .

مدّت خلافت ابوبكر دو سال و نيم بود اما مدّت خلافت عمر ده سال و نيم ، كه اگر ابولؤلؤ او را نكشته بود بيشتر طول مى كشيد . حضرت بر اين مدّت طولانى صبر كردند .

آیا ابولولو که سختی و اندوه امام را کم کردند برای این عمل باید به جهنم بروند؟؟؟

با سلام بر شما .
من می گویم هیچ یک از امامان انتقام نگرفتند از کسی که پدرانشان را کشتند ؟
و ایشون طبق ایه و روایت جهنمی هستند چون اول : خودکشی کردند وثانی : من فرمودم اگر به عمد عمر را کشته است جهنمی است .
و پیامبر که محبوب خداست چرا کسی که عمویش را به شهادت رساند نکشت ؟ یا کسی را که شکمبه ی شتر ریخت انتقام نگرفت و ...
من بحثم این است که این جناب ابولولو که دوستان می ایند از او دفاع می کنند الان در همه جا ابروی شیعه را برده است همیشه اهل سنت عیب می گیرند که چرا شما این قدر به ابولولو احترام می گذارید به خدا ایشون ادم خوبی نبودند چون خودش را کشته است
دوستان گرامی من نیامده ام از عمر دفاع کنم فقط به شما حقایق را گفتم ان کاشان الکی است.
بنده گفته ام طبرق قران و روایات ایشون شخص جهنمی هستند ولی بهشت و جهنم دست خداست

ammarshia;330509 نوشت:
دوست عزیز درست حضرت چند معنی دارد من جمله ای که شما عرض کردید و منبع ان هم سخن یک عالم دینی بود نه سخن خودم.
ما چرا نمی گوییم حضرت عمر و مراجع عظام و علمای ما هیچ کس نمی گوید حضرت چون حضرت بر کسی اطلاق می شود که رتبه ای و درجه ای اعظم نزد خدا داشته باشد

دوست عزیز لطفا سفسته نفرمایید.
شما فرمودید: حضرت بر کسی اطلاق می شود که درجه ای نزد خدا داشته باشد.
بنده گفتم سند بیاورید.
اگر این درجه از سوی خدا باشد حتما باید یا در قرآن باشد یا کلام یکی از معصومین باشد.
حتی اگر یک عالم هم این را بگوید باید اثبات کند.

آیت الله مقدسی در پایان کتاب بحارالانوار نوشته است این کتاب دُری است که در تاریکی در خاک افتاده برای اینکه این دُر گم نشود بنده این دُر را با خاروخاشاک جمع کردم و وظیفه علمای آینده است که دُر را از میان خاکها جدا کنند.

علمای دیگر هم باید همینگونه باشند ، عالم بودن دلیل بر اثبات حرف نیست ، حتی عالم هم باید با دلیل صحبت کند.

فاطمیون 18;330517 نوشت:

دوست عزیز لطفا سفسته نفرمایید.
شما فرمودید: حضرت بر کسی اطلاق می شود که درجه ای نزد خدا داشته باشد.
بنده گفتم سند بیاورید.
اگر این درجه از سوی خدا باشد حتما باید یا در قرآن باشد یا کلام یکی از معصومین باشد.
حتی اگر یک عالم هم این را بگوید باید اثبات کند.

آیت الله مقدسی در پایان کتاب بحارالانوار نوشته است این کتاب دُری است که در تاریکی در خاک افتاده برای اینکه این دُر گم نشود بنده این دُر را با خاروخاشاک جمع کردم و وظیفه علمای آینده است که دُر را از میان خاکها جدا کنند.

علمای دیگر هم باید همینگونه باشند ، عالم بودن دلیل بر اثبات حرف نیست ، حتی عالم هم باید با دلیل صحبت کند.

با سلام بر برادر گرامی
چون عالم دینی الان نیست و بعدا می ایند بعدا به شما عرض می کنم .
چشم طبق همان تعریف شما نمی شود بر ابولولو حضرت را گذاشت چون خود کشی کرده است.
من که دعوا با شما ندارم

ammarshia;330513 نوشت:
اول : خودکشی کردند وثانی : من فرمودم اگر به عمد عمر را کشته است جهنمی است .

سلام و عرض ادب
اینکه به عمد عمر را کشته شکی در آن نیست اما در این که این عمل قتل انسان بیگناه!!! محسوب شود و مستحق جهنم کمی انسان را به تردید میاندازد.
بنده چند روایت دیدم در مورد به حرف در آمدن شمشیرش و موافقت ضمنی امام علیه السلام با عمل کشتن عمر که متاسفانه آدرس و سند روایات را ندارم که صحیح است یا خیر

نقل قول:
خودکشی کردند

البته اگر چنین روایتی صحت داشته باشد به خاطر خودکشی جایش جهنم است (اگر آدرس روایت را دارید لطف کنید)

ammarshia;330513 نوشت:
پیامبر که محبوب خداست چرا کسی که عمویش را به شهادت رساند نکشت ؟ یا کسی را که شکمبه ی شتر ریخت انتقام نگرفت

در این مورد اولا ایشان پیامبر مکارم الاخلاق بوده و ثانیا بر فرض که پیامبر (ص) انتقام نگرفته باشد نفس خون خواهی مظلوم زیر سوال نمیرود

درضمن

در روایتی داریم زمانی که ابوبکر نامه تایید دریافت فدک را به حضرت فاطمه (س) دادند عمر نامه را از ایشان گرفت و پاره کرد

حضرت فاطمه (س) خطاب به ایشان فرمودند مزق الله بطنک کما مزقت کتابی.
یعنی خدا شکمت را پاره کند همانگونه که نامه مرا پاره کردی.

این نشان میدهد عمل ابولولو اجرایی کردن نفرین حضرت فاطمه (س) و خواست خداوند بوده است

ammarshia;330518 نوشت:
با سلام بر برادر گرامی
چون عالم دینی الان نیست و بعدا می ایند بعدا به شما عرض می کنم .
چشم طبق همان تعریف شما نمی شود بر ابولولو حضرت را گذاشت چون خود کشی کرده است.

سلام خدمت شما
بنده درباره شخصیت ابولولو اصلا بحث نمیکنم.چون مطالعه اندکی درباره ابولولو دارم. و سعی میکنم در مطلبی که اطلاعاتم تکمیل شده و کامل نیست وارد بحث نشوم.
اما خودکشی جزء بزرگترین گناهان به شمار می آید.

بنده فقط میدانم حضرت به عنوان احترام به کار میرود و مقامی از جانب خدا نیست.

شاعر جلالدین محمد بلخی معروف به مولوی : می مینوشید و در حالت مستی شعر میسرود . اما به عنوان حضرت مولانا از او یاد میشود.

مقامی که از جانب خدا وضع شده است مقام نبوت و امامت هست.

سلام

لطفا دوستان از پرداختن به بحث های حاشیه ای خودداری کنند. تشکر

1- رهبری در هیچ یک از سخنرانی هاشون در مورد ابولؤلؤ صحبت کردند؟

2- علت جلوگیری از ادامه ی چاپ کتاب آسیاب تبری چی بود؟ آیا خود رهبری ممانعت کردند؟
(با توجه به این که در اون کتاب هیچ توهینی به اهل سنت وجود نداره و تنها با سند و روایت بحث شده.)

با سلام و تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
بنده این پست و نظرات دوستان را مطالعه کردم. چند نکته را هم بنده در نقد و تکمیل مطالب دوستان عرض می کنم.
1- در اینکه کلمه « حضرت » یک کلمه فارسی است و عربی نیست و برای احترام نسبت به بزرگان به ویژه پیشوایان دین به کار می رود
جای شک و تردید نیست ولی جایی نداریم که منحصر به ائمه اطهار باشد و این کلمه حضرت نسبت به علمای دین ( مثل حضرت آیت الله.. یا حضرت حجه الاسلام... و..) به کار می رود . حتی در محاوارت عامیانه نیز نسبت به افراد عادیمسامحتا به کار می رود و ایرادی ندارد. لذا شیعه نسبت به بزرگان خویش و سنی هم همچنین. ولی عربها این لفظ را به کار نمی برند و از کلماتی مانند فضیله یا سماحه و... استفاده می کنند.
2- اینکه یکی از دوستان گفته ابولولو چون که عمر را کشته به جهنم می رود، ما این را نمی دانیم و دست خداوند است زیرا انسان ظالمی را کشته است و ما قضاوت نمی کنیم اما اگر خود کشی مسلم باشد -در برخی منابع آمده است- مستحق جهنم است زیرا می توانست با دفاع از خود بجنگد تا با عزت کشته شود.
3- این هم که یکی از دوستان گفته است چون ابولولو عمر را که غاصب حضرت علی و ظالم نسبت به اهل بیت بوده است، کشته، پس آدم خوبی بوده و به بهشت می رود، این هم از سخن قبلی عجیب تر است. زیرا: ما هیچ جا چنین ملاکی نداریم که یکی از نشانه های مومن بودن کشتن یکی از دشمنان خدا باشد. که در این صورت باید کسانی هم که زبیر یا طلحه یا عبدالله بن زبیر را که با علی و اهل بیتش دشمنی بودند، کشتند، مومن و بهشتی باشند در حالیکه میدانیم چنین نیست.
4. به فرموده حضرت علی علیه السلام باید ابتدا حق و باطل را شناخت تا بتوان اهل حق و باطل را شناخت. و از جمله ملاکهای ما برای قضاوت درباره افراد این است که آیا پیرو پیامبر و اهل بیت بوده اند یا نه که در مورد ابولولو چنین چیزی مسلم نیست و حتی بعضی از او به عنوان مسیحی یا زرتشتی یاد کرده اند.
ملاک دیگر این است که کاری که انجام میدهند برای رضای خداوند باشد در حالیکه شواهد نشان می دهد ابولولو به خاطر اهداف شخصی و کینه شخصی که از عمر داشت این کار را انجام داد.

پس باید بیشتر تامل کنیم و زود قضاوت نکنیم!!!

بنده هنوز منتظر پاسخ از سوی کارشناسان هستم.

راس میگن سوالات ایشون مهم هستن. ضمنا رهبری حتما موضع سکوت درین مورد اختیار میکنن چون حضرت ابولولو رض در میان اهل سنت بسیار مورد بحث میباشد.

علی مع الحق;330521 نوشت:
حضرت فاطمه (س) خطاب به ایشان فرمودند مزق الله بطنک کما مزقت کتابی. یعنی خدا شکمت را پاره کند همانگونه که نامه مرا پاره کردی.
آدرس این حدیثو لطف میکنی برادر
موضوع قفل شده است