صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دست دادن با زنان نامحرم فامیل

نوشته
    30
    حضور
    8 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    96

پرسش دست دادن با زنان نامحرم فامیل

سلام
    نمدونم برای شما هم همچین چیزی پیش اومده یا نه

حدس میزنم برای خیلی وجود داشته باشه که یکی توی فامیل ها باشه که مثل خاله یا عمه از بچگی توی فامیل باشه وازفرد حدود 20 تا 25 سال بزرگ تر باشه و تا قبل از این که این بچه به سن تکلیف برسه باهش دست بده ولی بعد سن تکلیف باز هم این کار رو ادامه بده
    این فرد هم با وجود اینکه اکثریت مواقع سعی میکنه دست نده وجلو دست نباشه ولی بعضی وقت ها مجبوره دست بده
    لطفا اگر می شه برای چنین افرادی راه حل های عملی و غیر ستقیم بفرمایید تادر عین رعایت شرایط خانوادگی و بدون ایجاد کدورت بتونه از این گونه مواقع در بره و دست نده

2. صلوات ها 16

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

دست دادن با زنان نامحرم فامیل

دست دادن با زنان نامحرم فامیل

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

سلام و تشکر از اعتمادتون
    اساس این روابط بر دو چیز است یکی عادت که به تدریج شکل گرفته است و حتی گاهی مواقع ممکن است خانم های متدین هم دقت کنند که به قدرت تمیز و بزرگ شدن آن پسر.
    و دوم: احساس و هیجان مثبتی است که افراد به هم دارند.
    دین اسلام برای این روابط برنامه پیشگیرانه دارد. یعنی براساس تربیت جنسی باید روابط از سوی دیگر و والدین طوری شکل بگیرید که موقعی که کودک ممیز می شود روابط از سوی آنها مدیریت شود.
    از سویی هم با توجه به سن کودک باید او را طوری تربیت کرد که به تدریج مدیریت روابط محرم نامحرمی را خود به کنترل بگیرید یعنی مثلا با همان زبان کودکانه خودش بگویید خاله( منظور خاله واقعی نیست این تعابیری است که کودک برای زنان نامحرم فامیل به کار می برند) من دیگه بزرگ شدم مثل بابام دیگه به شما نمی تونم دست بدهم
    یا همین امر باید توسط خانواده هدایت و جهت دهی شود یعنی خانواده به طرف مقابل با احترام توضیح دهد که او پسرم داره بزرگ میشه و ذهن کودک و نوجوان را هم آماده کنند.
    با توجه به زمان، مکان و موقعیت و طرف مقابل باید رابطه ای احترام آمیز و صمیمی دستور دین را منتقل کرد. گاهی شوخی برای القا دستور دین و آمادگی برای پذیرش مناسب است.
    نیز می توانید از فردی مطلع کمک بگیرید که با مناسبتی بحث را به مسائل احکام محرم نامحرم بکشاند تا او غیرمستقیم توضیح دهد.
    سؤال
    اگر خانواده ها دقت نکرده اند و حالا این کودک بزرگ شده و عادت دست دادن هنوز هم ادامه دارد چه باید کرد؟
    خب اغلب دست دادن برای نوعی احترام در تعامل اجتماعی است می تواند نوع احترام را کلامی کرد با سراغ گرفتن از احوال و سلامتی او اعضای خانواده.
    باز این جا می توان با کمال احترام با توجه به موقعیت و شرایط و ادب و طوری که فرد در برابر دیگران احساس خرد شدن نکند احکام دین در این رابطه را بیان کرد.
    یکی از دوستان من اهل بابل بود ایشان می گفتند با سیکل وارد حوزه شدم در روستای ما رسم بود خانم های جوان همسایه هم به من دست می دادند و خیلی گرم احوال پرسی می کردند وقتی وارد حوزه شدم و متوجه شدم این کار ایراد دارد در فضای محترمانه دستور دین را گفتم و بیان داشتم که می دانم شما به قصد احترام به من دست می دهید ولی الان چون می دانم خدا راضی نیست من نمی توانم دست بدهم و اگر این کار را انجام بدهم احساس بدی دارم چون نمی خواهم خدا از من ناراضی باشد.

داستان واقعی

ادامه دارد...

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

حجت الاسلام و المسلمین دکتر آقا تهرانی می گفتند: در آمریکا جشن فارغ التحصیلی داشتیم. لباس مخصوص را پوشیده بودیم و یکی یکی می رفتند با مسؤال دانشگاه که مدارک را تحویل می داد دست می دادند و گواهی فارغ التحصیلی را می گرفتند. در دلم غوغا شد من چه کنم نه کنه بروم و دست ندهم و او از من ناراحت شود و احساس کند که به او بی احترامی کرده ام و تلاشم از بین برود و مدرک هم به من ندهند با خودم کلنجار می رفتم که چه کنم تا اسمم را خواندند.
    تصمیم خودم را گرفتم و با خود گفتم امور به دست خداست همان خدایی که این دستور را داده می تواند زمینه موفقیت من را فراهم کند.
    وقتی در برابر آن خانم رسیدم دست دراز کرد. با ادب و احترام بدون این که دست بدهم به ایشان توضیح دادم که خیلی من را ببخشید من معذورم و نمی توانم دست بدهم چون مسلمانم و دینم به من این اجازه را نمی دهد.
    با این توضیح آن خانم شروع کرد از من عذر خواهی کردن و گفت شما من را ببخش این کاهلی از من بوده که نمی دانستم آداب دینی دانشجویانم چیست.

9. صلوات ها 26

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    حجت الاسلام و المسلمین دکتر آقا تهرانی می گفتند: در آمریکا جشن فارغ التحصیلی داشتیم. لباس مخصوص را پوشیده بودیم و یکی یکی می رفتند با مسؤال دانشگاه که مدارک را تحویل می داد دست می دادند و گواهی فارغ التحصیلی را می گرفتند. در دلم غوغا شد من چه کنم نه کنه بروم و دست ندهم و او از من ناراحت شود و احساس کند که به او بی احترامی کرده ام و تلاشم از بین برود و مدرک هم به من ندهند با خودم کلنجار می رفتم که چه کنم تا اسمم را خواندند. تصمیم خودم را گرفتم و با خود گفتم امور به دست خداست همان خدایی که این دستور را داده می تواند زمینه موفقیت من را فراهم کند. وقتی در برابر آن خانم رسیدم دست دراز کرد. با ادب و احترام بدون این که دست بدهم به ایشان توضیح دادم که خیلی من را ببخشید من معذورم و نمی توانم دست بدهم چون مسلمانم و دینم به من این اجازه را نمی دهد. با این توضیح آن خانم شروع کرد از من عذر خواهی کردن و گفت شما من را ببخش این کاهلی از من بوده که نمی دانستم آداب دینی دانشجویانم چیست.
    به مناسبت خاطره ای بیان کنم درباره دقت در مسائل شرعی
    البته ایشان خاطره ای دیگر هم دارند که شنیدنی است ایشان می فرمود: متأسفانه در ایران به دستورات دین توجه نمی شود.
    وقتی آمریکا بودیم خانمم را برای وضع حمل به بیمارستانی بردم. آنجا گفتم من نمی خواهم پزشک خانمم مرد باشد. مسئول مربوط گفت: خب این حق شما ست که پزشک را خودتان انتخاب کنید و براساس تعهدی که دادند برای وضع حمل پزشک خانم فرستادند

11. صلوات ها 20

علاقه
    خداوند و همسرم و بچه
    نوشته
    251
    حضور
    12 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    125
    صلوات
    1949

اگر به من تهمت كفر نزنند ...ولي....عجب شعور بالايي دارند امريكايي ها!

تغییر کرده ام

13. صلوات ها 5

علاقه
    -ورزش - هنر -خلاقیت- آسمان خدا- ادمای خوب
    نوشته
    442
    حضور
    4 روز 21 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3113

خاطره جالب و اموزنده ای بود
    نشون میده که چقدر راحت و اسون ادم بیاد دلیل کارشو بگه و اگه طرفتم منطقی باشه پذیراست
    اللهم عجل لولیک الفرج

15. صلوات ها 6

علاقه
    -ورزش - هنر -خلاقیت- آسمان خدا- ادمای خوب
    نوشته
    442
    حضور
    4 روز 21 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3113

واااااااااای خیلی لحظه ی بدی هس که یکی ب طرف ادم دست دراز میکنه اونم نامحرم
    برا منم اتفاق افتاده ولی یه جوری با احترام ردش کردم، با اینکه ایرانی بود ولی چندین سال دور بوده عادت کرده بود بعدم کلی عذر خواهی کرد
    اون موقع ادم هم میخواد به طرف بر نخوره هم اینکه گناه نکنه
    اما بهترین راه همینه که بهشون بگیم
    اللهم عجل لولیک الفرج

17. صلوات ها 5

علاقه
    khoda
    نوشته
    531
    حضور
    11 روز 14 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4263

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    به مناسبت خاطره ای بیان کنم درباره دقت در مسائل شرعی
    البته ایشان خاطره ای دیگر هم دارند که شنیدنی است ایشان می فرمود: متأسفانه در ایران به دستورات دین توجه نمی شود.
    وقتی آمریکا بودیم خانمم را برای وضع حمل به بیمارستانی بردم. آنجا گفتم من نمی خواهم پزشک خانمم مرد باشد. مسئول مربوط گفت: خب این حق شما ست که پزشک را خودتان انتخاب کنید و براساس تعهدی که دادند برای وضع حمل پزشک خانم فرستادند
    چه قدر زیبا بود
    متاسفانه گاهی اوقات برخی افراد در شرایطی قرار میگیرند که فک میکنند هیچ راه حلی وجود نداره
    بااینکه ما مسلمونیم اما زود یادمون میره
    دستورات اسلام رو
    داستانی که نقل شد راه حل خوبی بود برای برخی افراد
    یاعلی

خدایا؛ بضاعت من به قدری است که نمی دانم در حق آشنایان و دوستانم چه دعایی کنم

اما می دانم که تو از حال آنان آگاهی پس بهترین ها را برایشان کرم نما

http://www.askdin.com/blogs/21624/a-829/

19. صلوات ها 3

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

برادر من کلاس 6 ابتدایی هست
    به هیچ وجه با نامحرما دست نمیده
    همه بهش میگن محمد حسین تو که به سن تکلیف نرسیدی
    میگه از همین الان باید شروع کنم که اون موقع واسه همه جا افتاده باشه

بمیرم واسه داداشم
    خانواده پدرم مذهبی نیستن و همش مسخرش میکنن ولی اون عقب نشینی نمیکنه

بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

21. صلوات ها 14

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری