جمع بندی سوالی درباره سفرهای رهبری

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالی درباره سفرهای رهبری

سلام
با خانواده درباره سخنان رهبری در اولین روز سال صحبت میکریدیم که یه نفر پرسید:
چه لزومی داره که رهبر هر سال به مشهد بیان و خرج های ملیونی شایدم ملیاردی درست کنن!
هر کی جوابی داد اما باز هم سوال کننده راضی نشد! در واقع نتونستیم ایشون رو قانع کنیم.
سوال دیگه ای هم پرسید که در جواب حرفای ما بود! گفت: پس چرا امام خمینی حتی یکبار هم که شده به مشهد نیومدن و حتی جاهای دیگه و در شهر خودشون موندن! آیا دلیلش این بوده که از بیت المال استفاده نشه!؟! اگر همین دلیلش بوده پس آقای خامنه ای هم نباید به این سفرها ادامه بدن!
لطفا سریعتر جواب منو بدین.:Ghamgin::Moteajeb!:
بی نهایت تشکر

با نام الله

بسم الله;327978 نوشت:
چه لزومی داره که رهبر هر سال به مشهد بیان و خرج های ملیونی شایدم ملیاردی درست کنن!
هر کی جوابی داد اما باز هم سوال کننده راضی نشد! در واقع نتونستیم ایشون رو قانع کنیم.

با سلام خدمت شما دوست عزیز
اینکه هزینه این سفرها چقدر است بنده اطلاعی ندارموتصورهم نمی کنم میلیاردی باشدوبیان این هزینه های گزاف نیزتخمینی است واگرسوال کنید این بزرگواران خبردقیق از مقدار واقعی هزینه ها ندارنداما فارغ از این مساله در موردضرورت این سفرکه هزینه خرج شده را توجیح کرده وضرورت مساله را می رساند بنده چند مطلب را عرض می کنم که امیدوارم قانع کننده باشد.
1-ارتباط رهبر جامعه با اقشار مختلف آن بعنوان اول شخص مملکت وعالیترین مدیر جامعه باعث ارتباط مردم ورهبر از نزدیک بوده ومردمی بودن این رهبر را می رساند که خود امتیاز بزرگی برای مدیر ورهبر می باشد والا شما در کجا سراغ دارید روساءجمهور کشورها .فرد اول آنها اینقدر با مردم از نزدیک ارتباط داشته باشد.
2-در روزهای اول عید خیلی از مردم ازشهرها مختلف واز کشورهای اسلامی برای زیارت مرقد امام هشتم در مشهد حاضر می شوند وحضور رهبردر آنجا ارتباط با مردمی است که از جاهای مختلف آمده اند وبعد از برگشت برای خویشان ومردم شهر ودیار خود توشه سفرشان را بیان خواهند داشت لذا بهترین فرصت برای بیان نظرات جمهوری اسلامی در مورد اتفاقات مختلف کشوری وبین المللی وتحلیل آنها می باشد.
در حالی که در صورت عادی برای ارتباط با این افراد در شهرودیارآنها حاضر شدن هزینه های زیادی دارد وبرعکس نظر این افراد باید گفت انجام این سفر زدن چندن نشان با یک تیر است وموجب صرفه جویی درهزینه ها می شود.
3-مرقد شریف امام رضا علیه السلام برای مردم ایران بعنوان قطب معنوی کشور است وعید نوروز نیز برای اکثرمردم بخاطرجشن ملی دارای ارزش است وحضور رهبری در مشهد در اولین روز عید رنگ دینی دادن به این مراسم وجشن ملی است.وچون روش ومنش رهبر جامعه ارزشها ی آن جامعه را بیان می کند و برای اکثر مردم الگومی باشد اهمیت این سفر را چندین برابر می کند.
از طرف دیگر خداوند متعال در سوره بقره می فرماید:صبغةالله ومن احسن من الله صبغه،به اعمال ورفتار خود رنگ خدایی دهید وچه رنگی بهتر از رنگ خدایی است.واین منش رهبر در سایه عمل به این آیه شریفه است.
بسم الله;327978 نوشت:
سوال دیگه ای هم پرسید که در جواب حرفای ما بود! گفت: پس چرا امام خمینی حتی یکبار هم که شده به مشهد نیومدن و حتی جاهای دیگه و در شهر خودشون موندن! آیا دلیلش این بوده که از بیت المال استفاده نشه!؟! اگر همین دلیلش بوده پس آقای خامنه ای هم نباید به این سفرها ادامه بدن!

دلیل عدم سفر امام خمینی به شهر های مختلف ومشهددر روز اول عید به خاطر پیری ایشان ومشکل قلبی بود که توان لازم برای سفرهای متعدد وحضور در جمع های میلیونی وسخنرانی چند ساعته را در آنجا نداشتند.وسن امام در زمان پیروزی انقلاب بالای 73سال بود واز طرف دیگر ایران در حال جنگ بود که دشمن های داخلی وخارجی مترصد فرصتی برای ترور ایشان بودند واز طرف دیگر در آن زمان امنیت فعی وجود نداشت وشما می دانید که دهها نفر از علماء.شخصیت های برجسته کشور در همان زمان ترور شدند.

بنده هم سوالی بپرسم که برای بنده شبهه شده ...
چرا وقتی آیت الله خامنه ای میخواهند حرمی را زیارت بکنند مثل حرم حضرت عبدالعظیم یا مشهد و ... کل زائرین را بیرون کرده و فضا را خالی برای ایشان میکنند ؟
ایشان هم زائری مانند بقیه ی زوار هستند.
البته مسائل امنیتی هم دخیل است اما با این وضع، میشود ایشان اصلا به زیارت نروند
می ارزد به اینکه زوار آن حرم شرف را از زیارت محروم کنند برای ساعات یا دقایقی ...

masoud_67;333567 نوشت:
نمیدونم اینی که میخوام بگم تا چه حد درست هست اما اینطور به نظرم میرسه که با توجه به مسئولیت رهبری ایشون در یکی از حساسترین برهه‌های تاریخ و در بزرگترین کشور شیعه و همچنین با توجه به روایات متعددی که در مورد زیارت قبور ائمه و نوادگانشان موجود هست، میشه گفت که از لحاظ معنوی یه جورایی برای همه‌ی جامعه لازم هست که رهبری به نوعی دوپینگ روحی-روانی انجام بدن (البته شاید واژه‌ی دوپینگ چندان مناسب نباشه اما کلمه دیگه‌ای به ذهنم نرسید)

نمیدونم اینی که میخوام بگم تا چه حد درست هست اما اینطور به نظرم میرسه که با توجه به مسئولیت رهبری ایشون در یکی از حساسترین برهه‌های تاریخ و در بزرگترین کشور شیعه و همچنین با توجه به روایات متعددی که در مورد زیارت قبور ائمه و نوادگانشان موجود هست، میشه گفت که از لحاظ معنوی یه جورایی برای همه‌ی جامعه لازم هست که رهبری به نوعی دوپینگ روحی-روانی انجام بدن (البته شاید واژه‌ی دوپینگ چندان مناسب نباشه اما کلمه دیگه‌ای به ذهنم نرسید)

سلام
چون
اینجا یک مکان گفتگویی است و هر نظری امکان دارد گفته بشه لازم می دونم که سوال خوتون رو در «اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها»
مطرح کنید. آدرس:http://porseman.org/
انشاء الله پاسخ قانع کننده ای بگیریید.
لازم است بدونید که جواب سوال کمی طول میکشه تا پاسخ داده بشه . ولی از این بابت هم ناراحت نباشید.

[="Tahoma"][="Black"]

الـــعبد;330026 نوشت:
البته مسائل امنیتی هم دخیل است اما با این وضع، میشود ایشان اصلا به زیارت نروند می ارزد به اینکه زوار آن حرم شرف را از زیارت محروم کنند برای ساعات یا دقایقی ...

سلام و عرض ادب
دوست گرامی رهبر عالی ترین مقام کشور ماست و بلاخره باید یک سری امتیازاتی داشته باشه.همانطور که در این موارد رئیس جمهور و برخی بزرگان دیگر کشور چنین امتیازاتی دارند
همونطور که خودتون اشاره کردید دلیل این کار به خاطر مسائل امنیتی است.البته این اتفاق سالی یک یا نهایتا دوسه بار اتفاق میفته که فکر نکنم نسبت به خدمات و کارهای زیادی که برای مردم و کشور انجام میدن چیز زیادی باشه

البته ذکر این نکته هم لازمه که در مراسمی مثل غبارروبی حرم امام رضا(ع) که هر سال انجام میشه برای کنترل جمعیت باید درها را ببندند چه ایشون حضور داشته باشند چه نداشته باشند![/]

نقل قول:
بنده هم سوالی بپرسم که برای بنده شبهه شده ...
چرا وقتی آیت الله خامنه ای میخواهند حرمی را زیارت بکنند مثل حرم حضرت عبدالعظیم یا مشهد و ... کل زائرین را بیرون کرده و فضا را خالی برای ایشان میکنند ؟
ایشان هم زائری مانند بقیه ی زوار هستند.
البته مسائل امنیتی هم دخیل است اما با این وضع، میشود ایشان اصلا به زیارت نروند
می ارزد به اینکه زوار آن حرم شرف را از زیارت محروم کنند برای ساعات یا دقایقی ...

دوست گرامی البته قصد سرزنش کردن ندارم اما....!

افراد بزرگ همیشه در خطر ترور هستند. بخصوص رهبری که یک سخنرانیش برهم زننده نقشه های چندین ساله دشمنان هست(البته به اعتراف خودشون)

.

سلام عليكم
ميخواستم نكته اي روبراي دوستان بزرگواراسك ديني بگم
ابتدابايدتشكرداشته باشم ازدوستاني كه ميان توي اين سايت وراحت سوالات ذهني خودشون روميپرسندچراكه ميدونن رسالته اصلي سايت پاسخگويي به سوالات ديني هست
شناخت يقين مياره وقتي ازشخصيت واقعيه كسي بي خبرباشيم قطعانميتونيم به رفتاروكردارش ايمان بياريم
وقتي كسي ازشخصيت وشاكله واقعي حضرت آقااطلاع دقيقي نداشته باشه واطلاع نداره آقاچه جورفردي هستندقطعاسوالات مختلفي ميادتوذهنش
آقاواسراف درسفرهاي شهري وچندين سوال ديگه
بهتون پيشنهادميكنم يه بارهم شده كتاب آب،آيينه،آفتاب روكه گوياي زندگي مقام عظماي ولايتاززبان ديگران هست رومطالعه بفرماييد
رهبري كه حتي اجازه نميده پسرش ازبيت المال لقمه اي بخوره چه جورميتونه وميخوادازبيت المال به نفع شخصي خودش استفاده كنه؟؟؟؟؟
كاش بخونيم وبشنويم كه رهبري داريم....
وقتي اون كتاب روبخونين يقين دارم نظرتون تغييرميكنه
وقتي ديگه يقين پيداكرديم كه رهبرمون چنين شصيت باعظمتي هستندآياميتونيم بازهم اشتباه فكركنيم
بيايدهميشه توي قنوتمون دعامون اين باشه:خدايامن وخانواده وفرزندان وذريه ام رومحب ولايت علي(عليه السلام)وخاندان پاكش وولايت فقيه قراربده!!!!
اون وقته كه خداوندمتعال يه محبت وبصيرت خاصي عنايت ميكنه واگه امامت بگه بروداخل آتيش ديگه ميگي لبيك...

لبيك ياامام خامنه اي(دامت بركاته):Gol:

و سلام نامی از نامهای خداست.
عرض سلام خدمت همه ی دوستان عزیز.

یعنی شماها هم که سفر میرید با پول بیت المال میرید سفر؟؟؟؟؟

اولا فکر کنم مقام معظم رهبری این قدر پول شخصی دارند که بتونن در طول سال حداقل چندبار سفر بروند.حقوق رهبری از بخشی از وجوهات شرعی که دریافت میکنن تامین میشود.

ثانیا مقام معظم رهبری زمانی که به مشهد میروند به منزل قدیمی پدریش میروند و 14 روز اونجا می مونند.
یعنی تو هیچ هتلی نیست که بعضی از مردم میگن میره هتل 100 ستاره اونجا می مونه.

و تمام حرفهای مدیر اجرایی ستیلا را تایید میکنم.
چون بارها رهبر معظم زمان ناهار که میشد به پسر کوچکترش که اونجا بود میگفت بره بیرون و حق نداره از این ناهار که با پول بیت المال هست بخوره و پسرش میرفت.

باسلام
بد نيست كتاب داستان سيستان آقاي اميرخاني رو هم مطالعه كنيد
به بعضي از فكرها كه چه عرض كنم اوهام جواب ميده.
الهم الحفظ و اید امام الخامنه ای.

بسم الله;327978 نوشت:
سلام
با خانواده درباره سخنان رهبری در اولین روز سال صحبت میکریدیم که یه نفر پرسید:

به گزارش افکارنیوز، محمدرضا سرشار سال ۸۹در سایت شخصی خود؛ خاطره‌ای از دیدار رضا میرکریمی- نویسنده و کارگردان سینما - با رهبر انقلاب را نقل کرده است:

" حدود دو سال پیش، در سفری به مشهد، با آقای رضا میرکریمی - نویسنده و کارگردان سینما - همراه شدیم. در راه، صحبت از ساده زیستی رهبر انقلاب - حضرت آیت‌الله خامنه‌ای - شد. آقای میرکریمی خاطره‌ای از رهبر معظم انقلاب تعریف کرد که بسیار جالب و روشنگر بود. به نظرم رسید بیان آن، برای دیگران نیز بتواند روشنگر برخی مطالب باشد.

آقای رضا میرکریمی می‌گفت(نقل به مضمون):

"هر وقت در جریان کار و زندگی زیاد به من فشار [روانی ] وارد می‌آید، در هر مرحله‌ای که باشم، همه چیز را رها می‌کنم و - گاهی از همان سر کار - تلفنی به خانه می‌زنم و یک راست به فرودگاه می‌روم. همان جا بلیطی تهیه می‌کنم و عازم مشهد می‌شوم. آنجا زیارتی[و درد دلی] با امام رضا (ع) می‌کنم و آرام می‌شوم، و برمی‌گردم.

یک بار - در یکی از همین سفرها - توی هواپیما نشسته بودم و در خودم بودم که دیدم در قسمت جلو هواپیما انگار وضعیت متفاوتی است. به این معنی که، کسانی را می‌دیدم که از جاهای مختلف هواپیما، یکی یکی به قسمت جلو می‌رفتند. آنجا کنار یکی از صندلی‌ها می‌نشستند. با شخصی که روی آن صندلی نشسته بود چیزهایی می‌گفتند و می‌شنیدند. بعد، خوشحال و راضی، برمی‌گشتند و سر جایشان می‌نشستند.

کنجکاو شدم بدانم قضیه چیست. از یکی از کسانی که از آنجا برمی‌گشت، موضوع را پرسیدم. گفت: کسی که آنجا نشسته، مقام معظم رهبری است.

هم بسیار تعجب کردم و هم خوشحال شدم. به قسمت جلو هواپیما رفتم و از فردی که معلوم بود محافظ است پرسیدم: می‌شود رفت، با آقا صحبت کرد؟

گفت: بله. قدری صبر کن تا کسی که پهلوی آقاست، صحبتش تمام شود.

از فرصت استفاده کردم و پرسیدم: چرا آقا با پرواز عمومی به مشهد می‌روند؟!

گفت: آقا فقط سفرهای رسمی دولتی را با پرواز اختصاصی می‌روند. سفرهای شخصی [که عمدتا هم سفر زیارتی به مشهد است ] را مثل همه مردم، با پروازهای عمومی می‌روند.

پرسیدم: یعنی می‌روند برایشان بلیط هم می‌خرید؟!

گفت: بله. مثل همه مسافرهای معمولی، برایشان بلیط می‌خرند. بدون اطلاع یا تشریفات خاص، می‌آیند سوار هواپیما می‌شوند و راهی می شوند. تازه توی هواپیماست که خدمه پرواز و مسافران، متوجه حضور ایشان می‌شوند.

صبر کردم تا صحبت نفر قبلی تمام شد. جلو رفتم. خودم را معرفی کردم و .... "

با خود گفتم: از کسی که عمری را به سادگی و با حداقل امکانات مادی زیسته و اکنون رهبری انقلابی‌ترین نظام‌های سیاسی - و البته مذهبی - جهان را بر عهده دارد، جز این همه ملاحظه و دقت در استفاده از بیت‌المال و قائل شدن مرز و تفاوت بین کار شخصی و کار حکومتی نیز انتظار نمی‌رود. کاش دیگر مسئولان نظام، خاصه آنان که این لباس مقدس را - که در حقیقت لباس رسول اکرم (ص) است - بر تن دارند هم، لااقل نصف ایشان، در رعایت مسائل مالی و امکانات بیت‌المال، خدا را در نظر می‌گرفتند و تقوا می‌ورزیدند."

- و دیدیم: (به کوری چشم کتمان کنندگان)

مسافرانِ ۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۱ پرواز تهران-مشهد شاهد حضور ولی امر مسلمین جهان در هواپیما بودند. جمعیت که به یکباره از این اتفاق متعجب شده بودند، از محافظان خواستند که آقا را ببینند. آقا خودشان به تک تک صندلی ها سر زدند...

فیلم زیر بخشی از لحظه ورود رهبر معظم انقلاب و استقرار در قسمت جلوی هواپیما می باشد که توسط اقوام یکی از دوستان به دستم رسید. داغ داغ است...

فیلم

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

دوستانی که میگویند مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با پول بیت المال در طول سال به سفرهایی میروند اسناد ادعای خود را بیان کنند.
اگر همچین چیزی صحت داشت اون دسته از افرادی که در سیاست هستند و مخالف ایشون هستند بارها اسناد موجود را ارائه میدادند.
و همچنین دیگر اراجیفشان را ثابت میکردند.[/]

[h=1]سوالی درباره سفرهای رهبری[/h]سوال:
با توجه به هزینه گزاف سفر رهبری به مشهد مقدس چه ضرورتی برای حضور ایشان در روز اول سال در مشهد مقدس وجود دارد؟

جواب:
اصل این سفر از جهاتی اهمیت دارد:
1. دیدار با مردم: در اول سال میلیونها انسان برای آغاز سال از سراسر کشور وسایر کشورهای اسلامی خود رابه مشهد می رسانند. وحضور رهبری در این مکان واعلام سیاستهای نظام وتشریح نامی که برای آن سال گذاشته اند. علاوه بر بالابردن روحیه این زوار یک دیدار مردم با اقشار مختلف از جاهای مختلف است که امکانش در جای دیگری وجود ندارد.ودر واقع این نشانگر هوشیاری ایشان در انتخاب این مکان برای دیدار با مردم است.
2. رنگ دینی دادن: مشهد پایتخت مذهبی ما ومورد توجه همه مردم است. ورنگ دینی دادن به نوروز که یک جشن ملی است. در واقع ایجاد علاقه وارتباط بین مذهب وامور ملی است ونشان عدم تضاد وناسازگاری بین آنهاست. لذا حضور شخص اول مملکت ورهبر معنوی جامعه دراین اجتماع ومکان شریف آثار وبرکات زیادی دارد، ومانند برخی از مسئولان نیست که صرفا هزینه تراشی برای کشور باشد. با توجه به اینکه به اعتراف عده ای که خود شاهد بودند رهبری از پروازهای عمومی برای مسافرت خود استفاده می کند. در مشهد هم در خانه پدری خود سکونت می کنند. لذا هزینه زیادی هم صرف این کار نمی شود.
3. اعلام مواضع: اعلام سیاستهای کشور در کنار مضجع شریف امام رضا علیه السلام خود حاوی پیامی است، وآن اینکه ما تکیه بر این حضرات داریم، وامیدمان به آنهاست نه اینکه همانند سایر کشورها بالاخص در غرب تکیه بر قدرت ظاهری خود داشته باشیم.
بنابراین رهبر مملکت هم همانند سایر مردم علاقه به زیارت مشاهد مشرفه دارند، ودر کنار آن فعالیتها وبرنامه هایی دارند که سرتاسر برکت است. وتا یک سال کشور را از خطرات بیمه می کند.

موضوع قفل شده است