جمع بندی پیش بینی آینده

تب‌های اولیه

27 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پیش بینی آینده

با سلام وخسته نباشید نمیدونستم این سوال تو کدوم بخش مطرح کنم شما به بزگواری خودتون ببخشید
من یه سوال مهم دارم که دیونم کرده. من یه رفیق دارم که پسر عالی هست انجام واجباتش دریغ نمیکنه نماز شب میخونه کارهای خیر میکنه حتی رفیق های ناباب خود رو نماز خون کرده و به راه راست هدایت کرده این دوستم بیشتر اتفاقاتو چند دقیقه قبل از اتفاق پیش بینی میکنه چند بار ازش سوال کرم که چجوری این کار میکنی جواب نداد میخواستم بدونم خداوند بهش یه قدرتی داده یا نه
یه مثال بزنم که چند وقت پیش بهم sms داد که فردا صبح ساعت 5 صبح بیدار میشی اخه من صبح ها کمتر ز ساعت 10 صبح بیدار نمیشم من تعجب کردم بهش خندیدم ولی فردا دقیقا ساعت پنج انقار یکی منو با دستش بیدار کرده بعد بهش گفتم اخه چجوری .. با یه خنده جواب منو داد حالا این یکی از اتفاقات بود بود لطفا کارشناسان کمکم کنند ایا خداوند بهش عنایت کرده یا نه:grye::Doaa:

برچسب: 

با نام الله

کارشناس بحث: استاد

حسین کریمی;327782 نوشت:
با سلام وخسته نباشید نمیدونستم این سوال تو کدوم بخش مطرح کنم شما به بزگواری خودتون ببخشید
من یه سوال مهم دارم که دیونم کرده. من یه رفیق دارم که پسر عالی هست انجام واجباتش دریغ نمیکنه نماز شب میخونه کارهای خیر میکنه حتی رفیق های ناباب خود رو نماز خون کرده و به راه راست هدایت کرده این دوستم بیشتر اتفاقاتو چند دقیقه قبل از اتفاق پیش بینی میکنه چند بار ازش سوال کرم که چجوری این کار میکنی جواب نداد میخواستم بدونم خداوند بهش یه قدرتی داده یا نه
یه مثال بزنم که چند وقت پیش بهم sms داد که فردا صبح ساعت 5 صبح بیدار میشی اخه من صبح ها کمتر ز ساعت 10 صبح بیدار نمیشم من تعجب کردم بهش خندیدم ولی فردا دقیقا ساعت پنج انقار یکی منو با دستش بیدار کرده بعد بهش گفتم اخه چجوری .. با یه خنده جواب منو داد حالا این یکی از اتفاقات بود بود لطفا کارشناسان کمکم کنند ایا خداوند بهش عنایت کرده یا نه:grye::doaa:

سلام علیکم
پاسخ شما دوست گرامی را در غالب چند نکته خدمتتان تقدیم می کنم:
1-داشتن چنین دوستی که انجام واجبات الهی و ترک محرمات،سر لوحه کار وی می باشد،سعادتی است که باید قدر آن دانسته شود.
2-در مورد پیش بینی کردن دوستتان دو احتمال وجود دارد:
الف)واقعا چنین کاری از او صادر می شود.
ب)مطالب کلی ای می گوید که با تحقق برخی جزئیات آن کأنه وی پیش بینی کرده است.همچنین در مورد مثالی که شما گفتید،می تواند بیداری شما اثر تلقین ناخودآگاه شما به واسطه کلام دوستتان باشد.یعنی او حرفی به شما زده است و روان شما به صورت ناخودآگاه آن مطلب را به خود تلقین کرده و باعث بیداری شما شده است.مانند اینکه مثلا شما بدانید، ساعت 4 صبح در صورت بیداری، 100 هزار تومان دریافت خواهید کرد،به احتمال 99درصد بدون هیچ محرک خارجی بیدار خواهید شد.

در مورد احتمال(الف)این توضیح لازم است که اگر این مطالب واقعی باشند،باز هم خارق العاده نیستند،زیرا تأیید هیچ فضیلتی برای فرد نیست.در بهترین حالت این مطالب الهاماتی است که به واسطه انجام امور عبادی برای وی ایجاد شده است و در قانون (عمل و جزا)می گنجد که چون عملی را انجام داده،یکی از نتائجش این حالت است.
اما چرا بنده گفتم که این حالت فضیلتی نیست؟
زیرا این امور بیشتر از آنکه باعث خوشحالی فرد شوند باید باعث نگرانی وی گردند،زیرا امتحانی جدید از ناحیه پروردگار شمرده می شوند.
دل خوش نبودن به این حالات،وانمود نکردن کرامت بودن این حالات برای دیگران،بروز ندادن بدون دلیل چنین حالاتی، وظیفه فرد در هنگام چنین امتحاناتی می باشد.
موفق و پایدار باشید.

خیلی ممنون بابت توضیح کاملتون تلقین نبوده راستشو بخوایید من اصلا برای نماز صبح بیدار نمی شدم یه روز دوستم گفت ساعت 5 بیدار می شی بالا هم توضیح دادم ولی به طور اتفاقی بیدار شدم سریع رفتم نماز اول وقت خواندم از این مسئله به بعد همیشه برای نماز صبح بیدار میشم:grye:

حسین کریمی;327782 نوشت:

من یه رفیق دارم که پسر عالی هست انجام واجباتش دریغ نمیکنه نماز شب میخونه کارهای خیر میکنه حتی رفیق های ناباب خود رو نماز خون کرده و به راه راست هدایت کرده این دوستم بیشتر اتفاقاتو چند دقیقه قبل از اتفاق پیش بینی میکنه
اخه من صبح ها کمتر ز ساعت 10 صبح بیدار نمیشم من تعجب کردم بهش خندیدم ولی فردا دقیقا ساعت پنج انقار یکی منو با دستش بیدار کرده بعد بهش گفتم اخه چجوری .. با یه خنده جواب منو داد حالا این یکی از اتفاقات بود بود لطفا کارشناسان کمکم کنند ایا خداوند بهش عنایت کرده یا نه

باسلام و کسب اجازه از اساتید بخش

1- توانایی دوست شما میتواند یه قدرت متافیزیکی مادرزادی باشد. در خصوص بیدار کردن شما احتمالا با فرستادن انرژی یا ... شما را بیدار و هدایت کرده و بقیه حوادث را بله پیش بینی کرده! ولی غیب گویی نیست! مثلا وی و حتی هیچ نوستراداموسی هم نمیتواند زمان ظهور را پیش بینی کند!

2- این دوست شما با نشان دادن این توانایی اش و به رخ دیگران کشیدن آن، خود را بیشتر به خطر نزدیک میکند و چه بسا استفاده غلط از این توانایی به وی صدمه بزند ولی بدلیل عدم آگاهی از این قدرت، حالا حالاها متوجه نخواهد شد!

3- با انجام واجبات و نماز چنین قدرتی به وی داده نشده و عنایت خداوند هم نیست چه بسا امتحان وی باشد! کسی که چنین تواناییهایی داشته باشد دلیل بر این نیست که حتما توانایی اش از عنایت خداوند است! یک مسیحی هم میتواند آینده را در خواب ببیند ولی بخاطر صفای باطنش و... هست!

4- وقتی این توانایی ها و حتی فراتر و عجیبتر از این قدرتها در شخص از عنایت خداست که اولا آن شخص از ظهور این قدرتها شدیدا خودداری میکند خصوصا جلوی مردم! و ثانیا موقع ظهور این قدرتها از وی، غمگین و ناراحت است نه خوشحال و....

روایت شده است که به ابوسعید ابی الخیر گفتند: «فلان کس روی آب می رود، گفت: سهل است، وزغی و صعوه ای نیز به روی آب می رود.

گفتند که فلان کس در هوا می پرد، گفت: زغنی و مگسی هم در هوا بپرد.

گفتند: فلان کس در یک لحظه از شهری به شهر دیگر می رود، شیخ گفت: شیطان در یک نفس از مشرق به مغرب می شود.

این چنین چیزها را بس قیمتی نیست. مرد آن است که در میان خلق بنشیند و برخیزد و بخسبد و با خلق داد و ستد کند و با خلق درآمیزد و یک لحظه از خدای غافل نباشد.»

اهل بلا;328177 نوشت:
باسلام و کسب اجازه از اساتید بخش

1- توانایی دوست شما میتواند یه قدرت متافیزیکی مادرزادی باشد. در خصوص بیدار کردن شما احتمالا با فرستادن انرژی یا ... شما را بیدار و هدایت کرده و بقیه حوادث را بله پیش بینی کرده! ولی غیب گویی نیست! مثلا وی و حتی هیچ نوستراداموسی هم نمیتواند زمان ظهور را پیش بینی کند!

2- این دوست شما با نشان دادن این توانایی اش و به رخ دیگران کشیدن آن، خود را بیشتر به خطر نزدیک میکند! چه بسا استفاده غلط از این توانایی به وی صدمه بزند ولی بدلیل عدم آگاهی از این قدرت، حالا حالاها متوجه نخواهد شد!

3- با انجام واجبات و نماز چنین قدرتی به وی داده نشده و عنایت خداوند هم نیست چه بسا امتحان وی باشد!

کسی که چنین تواناییهایی داشته باشد دلیل بر این نیست که حتما توانایی اش از عنایت خداوند است! یک مسیحی هم میتواند آینده را در خواب ببیند ولی بخاطر صفای باطنش و... هست!

4- وقتی این توانایی ها و حتی فراتر و عجیبتر از این قدرتها در شخص از عنایت خداست که اولا آن شخص از ظهور این قدرتها شدیدا خودداری میکند خصوصا جلوی مردم! و ثانیا موقع ظهور این قدرتها از وی، غمگین و ناراحت است نه خوشحال و....

روایت شده است که به ابوسعید ابی الخیر گفتند: «فلان کس روی آب می رود، گفت: سهل است، وزغی و صعوه ای نیز به روی آب می رود.

گفتند که فلان کس در هوا می پرد، گفت: زغنی و مگسی هم در هوا بپرد.

گفتند: فلان کس در یک لحظه از شهری به شهر دیگر می رود، شیخ گفت: شیطان در یک نفس از مشرق به مغرب می شود.

این چنین چیزها را بس قیمتی نیست. مرد آن است که در میان خلق بنشیند و برخیزد و بخسبد و با خلق داد و ستد کند و با خلق درآمیزد و یک لحظه از خدای غافل نباشد.»

نه اصلا برخ مردم نمیکشه چون من بهش گفتم برای نماز صبح اصلابیدار نمیشم فکر کنم ناراحت شد چون من قبلا نماز نمیخوندم ایشون منو نماز خون کرد و به من همچین حرفایی زد فکر هم نمیکنم مادرزادی باشه:Gig:

حسین کریمی;328181 نوشت:
نه اصلا برخ مردم نمیکشه چون من بهش گفتم برای نماز صبح اصلابیدار نمیشم فکر کنم ناراحت شد چون من قبلا نماز نمیخوندم ایشون منو نماز خون کرد و به من همچین حرفایی زد فکر هم نمیکنم مادرزادی باشه

با سلام.

من در مورد دوست شما قضاوت نمی کنم. اما به طور کلی یه احتمال دیگه هم هست: کمک گرفتن از اجنه.

شما با خوندن چندتا وِرد می تونید از این کارها بکنید. البته گاهی لازمه قبلش کمی ریاضت بکشید.
یکی از تفریحات بچه های خوابگاهی در یکی از شعب دانشگاه ما همین کارها بود که البته اسلام از اون منع کرده. ضمناً گاهی افراد مؤمن خودشون هم نمی دونن که دارن از قدرت جن استفاده می کنن. گاهی امر به خودشون هم مشتبه می شه که مثلاً فرشته ها هستن که کمکشون می کنن.

به طور کلی همون طور که دوستمون فرمودن برخی استعداد خاصی در کسب قدرت های متافیزیکی (مثل باز شدن چشم و گوش برزخی یا راحت تر از اون ارتباط با اجنه) دارن. مثل آدمایی که زیاد رؤیای صادقه می بینن و معمولاً خوابشون ردخور نداره.

موفق باشید.:Gol:

مؤمن;328275 نوشت:

با سلام.

من در مورد دوست شما قضاوت نمی کنم. اما به طور کلی یه احتمال دیگه هم هست: کمک گرفتن از اجنه.

شما با خوندن چندتا وِرد می تونید از این کارها بکنید. البته گاهی لازمه قبلش کمی ریاضت بکشید.
یکی از تفریحات بچه های خوابگاهی در یکی از شعب دانشگاه ما همین کارها بود که البته اسلام از اون منع کرده. ضمناً گاهی افراد مؤمن خودشون هم نمی دونن که دارن از قدرت جن استفاده می کنن. گاهی امر به خودشون هم مشتبه می شه که مثلاً فرشته ها هستن که کمکشون می کنن.

به طور کلی همون طور که دوستمون فرمودن برخی استعداد خاصی در کسب قدرت های متافیزیکی (مثل باز شدن چشم و گوش برزخی یا راحت تر از اون ارتباط با اجنه) دارن. مثل آدمایی که زیاد رؤیای صادقه می بینن و معمولاً خوابشون ردخور نداره.

نمیدنم شاید من که هرچی ازش سوال میپرسم بهم نمیگه نمیدونم :Gig:

اجنه مگه سراغ ادم مومن وباخدا میان:Gig:

[="Navy"]

مؤمن;328275 نوشت:

با سلام.

باسلام

با وجود اینکه از این کارهای اجنه زیاد شنیدم اما اصلن نمیتونم باور کنم!!

الان اجنه میدونن رئیس جمهور بعدی کیه؟؟ چطور میتونم ازشون بپرسم؟. دوستان مطلع کمک کنن چطور میشه ارتباط برقرار کنم باهاشون:Gol:

سپاس[/]

[="black"]

b-neshan;328335 نوشت:
[="navy"]

باسلام

الان اجنه میدونن رئیس جمهور بعدی کیه؟؟ چطور میتونم ازشون بپرسم؟. دوستان مطلع کمک کنن چطور میشه ارتباط برقرار کنم باهاشون:gol:

سپاس

[/]

شرمنده وسط بحث میپرم تو!!!ولی تا اونجایی که من میدونم اموزه های دینی حداقل ین طور میگن که اجنه از اینده خبر ندارن!!...[/]

منم یه دوست دارم,خیلی دختر خوب و مومنی هست.اگه 1 ساعت کسی جلوش حرف بزنه,همه رو هم راست بگه,حتی اگه بین این همه راست گفتن,یه کلمه دروغ بگه,دوست من سریع متوجه میشه.
یه سری اتفاق هایی هم براش میوفته که نمیتونم بگم.یعنی نمیدونم از کجا بگم.مثلا بچه ی خودشو دید و حتی منم صدای اونو شنیدم.نمیدونم کلا یه جوریه!!!!
من یکم ازش میترسم.

حسین کریمی;327782 نوشت:
با سلام وخسته نباشید نمیدونستم این سوال تو کدوم بخش مطرح کنم شما به بزگواری خودتون ببخشید من یه سوال مهم دارم که دیونم کرده. من یه رفیق دارم که پسر عالی هست انجام واجباتش دریغ نمیکنه نماز شب میخونه کارهای خیر میکنه حتی رفیق های ناباب خود رو نماز خون کرده و به راه راست هدایت کرده این دوستم بیشتر اتفاقاتو چند دقیقه قبل از اتفاق پیش بینی میکنه چند بار ازش سوال کرم که چجوری این کار میکنی جواب نداد میخواستم بدونم خداوند بهش یه قدرتی داده یا نه یه مثال بزنم که چند وقت پیش بهم sms داد که فردا صبح ساعت 5 صبح بیدار میشی اخه من صبح ها کمتر ز ساعت 10 صبح بیدار نمیشم من تعجب کردم بهش خندیدم ولی فردا دقیقا ساعت پنج انقار یکی منو با دستش بیدار کرده بعد بهش گفتم اخه چجوری .. با یه خنده جواب منو داد حالا این یکی از اتفاقات بود بود لطفا کارشناسان کمکم کنند ایا خداوند بهش عنایت کرده یا نه

دوست عزيز آقا حسين بخشي از اون چيز هايي كه دوستان فرمودند درست است اما نكته بسيار حائز اهميت اين است:
هر انساني با انجام فرايض ديني، تقوا و پرهيزگاري مي تواند به اسماء اعظم دست رسي پيدا كند يعني الله تبارك و تعالي اين اذن و سنسور تصرفات را به آنها عنايت مي فرمايد.
براي نمونه مي داتوانيد به سوره اعراف آيه 176 كه مربروط به داستان بلعم باورا هست رجوع كنيد و به جواب سوال خودتون برسيد اگر متوجه نشديد بفرماييد تا رايتان كاملتر توضيح دهيم.
و يا مانند داتان عاصف برخيا كه در عرض يه چشم بهم زدن تخت سليمان را جابه جا كرد

از توضیح کامل کارشناسان متشکرم، این مسایل ساده هست، شخصی در شهر ما هست که یک جورایی عارف هست نمی دونم واقعا هست یا نه، البته می دونم از قدرت هاش در جهت منفی استفاده نمی کنه یک بار برای درمان یکی چندتا میخ بزرگو فرو کرد تو چشم و سر طرف، و بعد از بیرون کشیدن در عین ناباوری چشم طرف سالم مونده بوده در صورتی که خون هم می اومد، یا کس دیگه ای هست که اونم عارفه یه بار بهم گفت یه شیطان هست که وقتی نماز صبح ادم قضا می شه می اد بالای سر ادم و ... می کنه و اون یک بار خودش این اتفاق براش افتاده بود و از هر دو نفر شنیدم اینجور کارها علاوه بر ریاضت یکجور استعداد هم می خواد که ارثی هست

[="Tahoma"][="Navy"]بسمه تعالی

مطالبی که دوستان گرامی فرمودند مؤید این مطلب است که آشنائی چندانی با عرفان اسلامی ندارند.
اینکه به هر کسی نمی توان عارف گفت و عارف تعریف مشخصی دارد، و اینکه دسترسی به اسم اعظم مطلب ساده ای نیست که با چند عمل به دست آید و مطالبی از این دست،نشان از اطلاع پراکنده عزیزان از مباحث عرفانی دارد.
لذا به سروران و عزیزان پیشنهاد می کنم،تاپیک های مختلفی که در این گونه موضوعات نوشته شده را در همین انجمن ملاحظه کنند تا اطلاعاتشان از این دسته مطالب روشن و صحیح باشد.
[/]

حسین کریمی;328316 نوشت:
اجنه مگه سراغ ادم مومن وباخدا میان

سؤال شما مبهمه. اما به طور کلی پاسخ سؤالتون مثبته.

توضیح این که اجنه هم دو گروه مؤمن و کافر دارن. هر دو گروه می تونن در شرایطی (که معمولاً خود ما خواسته یا گاهی ناخواسته) براشون فراهم می کنیم به سراغ ما یا هر شخص دیگری بیان. جنیان مؤمن گاهی برای پرسیدن سؤالاتشون خدمت پیامبر و بقیه امامان می رسیدند.

از طرف دیگه کابوس ها و خواب های پراکنده (اضغاث و احلام) توسط اجنه بدطینت (شیاطین جنی) ایجاد می شن. البته اجنه کافر معمولاً با ذکر نام خدا (مثلاً بسم الله الرحمن الرحیم) فرار می کنن و توان مقاومت ندارن. حتی اگه توی خواب ببینیدشون با نام خدا فرار می کنن. بجز خود ابلیس که قدرت بیشتری داره و بی این راحتی از هر کسی فرار نمی کنه.

طبیعتاً هرچه آدم ایمان قوی تری داشته باشه قدرت مقابله بیشتری هم داره. اما مواجهه با اجنه در شرایط عادی که نه شما کار خاصی انجام داده باشید و نه کسی برای شما از این کارها انجام داده باشه معمولاً اتفاق نمی افته چون برای اونها در شرایط عادی ممنوعه که در عالم مادی ما دخل و تصرفی ایجاد کنن (مثلاً چیزی رو جابجا کنن). هرچند خودم استثنائاتی رو به چشم دیدم.

اما گاهی انسان ها (چه مؤمن چه کافر) با خوندن یه سری کلمات (که گاهی اذکار دینی هم هستن) یا استفاده از برخی نمادهای شیطانی راه ورود اجنه رو باز می کنن. این که مثلاً انسانی به کمک جن بتونه شما رو رأس ساعت مشخصی بیدار کنه یه کار ساده است که با کمی تمرین و تلاش به دست میاد. بخصوص اگه دوستتون نمی گه چطور این کارها رو انجام می ده احتمال این مطلب بیشتر می شه. ...

B-neshan;328335 نوشت:

شنیدن کی بود مانند دیدن!

B-neshan;328335 نوشت:
الان اجنه میدونن رئیس جمهور بعدی کیه؟؟ چطور میتونم ازشون بپرسم؟. دوستان مطلع کمک کنن چطور میشه ارتباط برقرار کنم باهاشون

اونها هم مثل ما پیش بینی می کنن. یعنی بر اساس اطلاعات موجود آینده رو حدس می زنن (نه اینکه بدونن). فقط گاهی دسترسی به اطلاعات براشون ساده تر از ماست. در نتیجه مثلاً به شما می گن اتومبیلتون که گم شده الآن فلان جاست و این با پیش بینی فرق می کنه. چون ممکنه شما برید اونجا و ببینید یک ساعت پیش اونجا بوده ولی دیگه نیست!

برای رئیس جمهور بعدی هم نیازی به علم اجنه نیست. فکر کنم خواجه حافظ شیرازی هم می دونه!

kheymegahabalfazl;328411 نوشت:

دوست عزيز آقا حسين بخشي از اون چيز هايي كه دوستان فرمودند درست است اما نكته بسيار حائز اهميت اين است:
هر انساني با انجام فرايض ديني، تقوا و پرهيزگاري مي تواند به اسماء اعظم دست رسي پيدا كند يعني الله تبارك و تعالي اين اذن و سنسور تصرفات را به آنها عنايت مي فرمايد.
براي نمونه مي داتوانيد به سوره اعراف آيه 176 كه مربروط به داستان بلعم باورا هست رجوع كنيد و به جواب سوال خودتون برسيد اگر متوجه نشديد بفرماييد تا رايتان كاملتر توضيح دهيم.
و يا مانند داتان عاصف برخيا كه در عرض يه چشم بهم زدن تخت سليمان را جابه جا كرد

هرچی دقت کردم متوجه نشدم

مؤمن;328468 نوشت:

سؤال شما مبهمه. اما به طور کلی پاسخ سؤالتون مثبته.

توضیح این که اجنه هم دو گروه مؤمن و کافر دارن. هر دو گروه می تونن در شرایطی (که معمولاً خود ما خواسته یا گاهی ناخواسته) براشون فراهم می کنیم به سراغ ما یا هر شخص دیگری بیان. جنیان مؤمن گاهی برای پرسیدن سؤالاتشون خدمت پیامبر و بقیه امامان می رسیدند.

از طرف دیگه

کابوس ها و خواب های پراکنده (اضغاث و احلام) توسط اجنه بدطینت (شیاطین جنی) ایجاد می شن. البته اجنه کافر معمولاً با ذکر نام خدا (مثلاً بسم الله الرحمن الرحیم) فرار می کنن و توان مقاومت ندارن. حتی اگه توی خواب ببینیدشون با نام خدا فرار می کنن. بجز خود ابلیس که قدرت بیشتری داره و بی این راحتی از هر کسی فرار نمی کنه.

طبیعتاً هرچه آدم ایمان قوی تری داشته باشه قدرت مقابله بیشتری هم داره. اما مواجهه با اجنه در شرایط عادی که نه شما کار خاصی انجام داده باشید و نه کسی برای شما از این کارها انجام داده باشه معمولاً اتفاق نمی افته چون برای اونها در شرایط عادی ممنوعه که در عالم مادی ما دخل و تصرفی ایجاد کنن (مثلاً چیزی رو جابجا کنن). هرچند خودم استثنائاتی رو به چشم دیدم.

اما گاهی انسان ها (چه مؤمن چه کافر) با خوندن یه سری کلمات (که گاهی اذکار دینی هم هستن) یا استفاده از برخی نمادهای شیطانی راه ورود اجنه رو باز می کنن. این که مثلاً انسانی به کمک جن بتونه شما رو رأس ساعت مشخصی بیدار کنه یه کار ساده است که با کمی تمرین و تلاش به دست میاد. بخصوص اگه دوستتون نمی گه چطور این کارها رو انجام می ده احتمال این مطلب بیشتر می شه. ...

نه بابا فکر نکنم رفیقم از هرچی بیشتر از جن میترسه حالا بیاد از اونا هم کمک بگیر :Moteajeb!:

[="Navy"]

مؤمن;328470 نوشت:

شنیدن کی بود مانند دیدن!

اونها هم مثل ما پیش بینی می کنن. یعنی بر اساس اطلاعات موجود آینده رو حدس می زنن (نه اینکه بدونن). فقط گاهی دسترسی به اطلاعات براشون ساده تر از ماست. در نتیجه مثلاً به شما می گن اتومبیلتون که گم شده الآن فلان جاست و این با پیش بینی فرق می کنه. چون ممکنه شما برید اونجا و ببینید یک ساعت پیش اونجا بوده ولی دیگه نیست!

برای رئیس جمهور بعدی هم نیازی به علم اجنه نیست. فکر کنم خواجه حافظ شیرازی هم می دونه!

پس از آینده خبر ندارنن ولی از الان خیلی خوب خبر دارن! یه کم عجیبه.
راستشو بخوای جن از اون چیزهایی که شاید حتی اگر ببینمش باورم نشه وجود داره! :khandeh!:شاید!
خیلی مشتاق دیدارشون هستم! البته اون قومشون که بهشون میگن پری!:Mohabbat:

===========

عجب !!نمیدونستم خواجه شیرازی هم در ستاد مهندسی! کار میکنه!:Cheshmak:[/]

حسین کریمی;328492 نوشت:
هرچی دقت کردم متوجه نشدم

[=&quot]از امام باقر (ع) و امام صادق (ع) نقل شده که فرمودند: «آصف برخیا (وزیر حضرت سلیمان) که تخت بلقیس را در یک لحظه از یمن به بیت المقدس آورد، فقط دارای یک حرف از اسم اعظم بود، ولی ما دارای 72 حرف از اسم اعظم هستیم.» (1)

[/] [=&quot]بلعم باعورا که در عصر حضرت موسی (ع) می زیست و بر اثر علم و تقوا به مقامی رسیده بود که به اسم اعظم آگاهی یافته بود، و به همین دلیل، دعایش مستجاب می شد، وقتی که هوس های نفسانی به او راه یافت و با موسی (ع) در ماجرای جنگ با عمالقه، مخالفت کرد، این موقعیت از او گرفته شد و دیگر دعایش به استجابت نمی رسید; نور اسم اعظم نیز از او خارج شد و تاریکی گمراهی او را فرا گرفت. خداوند نیز در قرآن او را چنین نکوهش می کند: «فمثله کمثل الکلب; مثل او همچون سگ است » (2) [/]

[=&quot]1. تفسیر نور الثقلین، ج 4، ص 88. [/]
[=&quot]2. اعراف آیه 176. [/]

حسین کریمی;327782 نوشت:
[="darkgreen"]هوالعالم

چرا شلوغش کنیم ؟

به اصطلاحه مومن
اون شخص دعا کرده که شما در اون ساعت بیدار بشید
دست خیر خادمین خدا فرشتگان هم برای عمل به عملی نیک به یاری دوست شما و باور درست شما امدن تا چنین چیزی انجام شده و صورت گرفته .

فراموش نکنید که شما تا چند دقیقه بعد از بیدار شدن
کاملا بیدار و هوشیار نیستید و میشه گفت تقریبا بین خواب و بیداری هستید
برای همین مشاهدات عجیبی که در اون لحظه دارید مادی و رسمی نیستند
مثل مشاهده خواب و رویا

کلا چیز عجیب و تازه ای نیست
اگر تا بحال برای کسی چنین دعایی کرده باشید
و خود نیز عامل بوده باشید
حتما چنین چیزی رو درک می کنید [/]

Mohammad2db;328584 نوشت:
[="darkgreen"]هوالعالم

چرا شلوغش کنیم ؟

به اصطلاحه مومن
اون شخص دعا کرده که شما در اون ساعت بیدار بشید
دست خیر خادمین خدا فرشتگان هم برای عمل به عملی نیک به یاری دوست شما و باور درست شما امدن تا چنین چیزی انجام شده و صورت گرفته .

فراموش نکنید که شما تا چند دقیقه بعد از بیدار شدن
کاملا بیدار و هوشیار نیستید و میشه گفت تقریبا بین خواب و بیداری هستید
برای همین مشاهدات عجیبی که در اون لحظه دارید مادی و رسمی نیستند
مثل مشاهده خواب و رویا

کلا چیز عجیب و تازه ای نیست
اگر تا بحال برای کسی چنین دعایی کرده باشید
و خود نیز عامل بوده باشید
حتما چنین چیزی رو درک می کنید [/]

نمیدونم شاید :Moteajeb!: ولی من یه اتفاق گفتم اگه میتونستم بقیه اتفاق هارو میگفتم

یه سوال هر کی میتونه پاسخ بده

ایا با انجام واجبات .نماز شب و.... می توانیم از خداوند همچین قدرتی گرفت یا نه؟

حسین کریمی;328664 نوشت:
[="darkgreen"]اصلا یکی از مهمترین دلایل توصیه به واجبات همین پرورش خود درونی ماست .

تا رسیدن به مقام والای انسانیت! خلیفه الله
و برای کسی که حقیقتا به دور از تظاهر و ریا و وقفه در مسیر تکامل قدم بر داشته و به اعمالی مثل روزه و نماز با درک و میل درونی اهمیت داده و عمل کرده اینطور مسائل تازگی نداره ...

زیبا گفتن
آنکه را اسرار حق آموختند مهر کردن دهانش دوختند .
چرا میخواییم از دیگری بپرسیم ؟

پاسخ این سوالات در درون ماست و خدا در انتظار توجه من و شما ...
اگر راز و نیاز با خالق هستی اثری نداشت و پاسخ این سوالات درش نبود تا امروز دیگه حرفی از خدا و راز و نیاز با او هم نبود .

قدرتی که دشمن خدا به اسیرانش میده مثال حقه ای میمونه که بزرگتر به کوچکترش آموزش میده
تردستی رو به اسم جادوگری یا شیشه ای و حشیشی رو به اسم عارف جلوه میده و ...
که شاید جذاب و به قول بعضیا جلب باشه اما جاودان نیست .[/]

حسین کریمی;328664 نوشت:

ترك محرمات و انجام واجبات تازه قدم اول سلوك است

[="Tahoma"][="Navy"]

حسین کریمی;328664 نوشت:
یه سوال هر کی میتونه پاسخ بده

سلام علیکم
قصد تقرّب به خداوند متعال شرط لازم همه عبادات است.
بر همین اساس اگر عبادات به قصد و منظور رسیدن به چنین مواردی انجام شود،عبادات مقبول درگاه حق قرار نخواهند گرفت.زیرا اخلاص و قصد قربت به خداوند در آنها لحاظ نشده است.
اما اگر کسی عبادات را با قصد و نیّت صحیح انجام دهد،ممکن است خداوند چنین الطافی به وی داشته باشد.
[/]

پرسش :
دوستی دارم که پسر خوبی هست واجباتش را انجام می دهد، نماز شب می خواند. رفیق های ناباب خود را اهل نماز کرده و به راه راست هدایت کرده است. آن چه مورد سوالم است این است که این دوستم اتفاقات را چند دقیقه قبل از آن پیش بینی می کند. مثلا من صبح ها کمتر از ساعت 10 صبح بیدار نمی شوم چند وقت پیش به من پیامک داد که فردا صبح ساعت 5 صبح بیدار می شوی. من تعجب کردم به او خندیدم ولی فردا دقیقا ساعت پنج انگار یکی من را با دستش بیدار کرد. بعدا به او گفتم چه جوری خبر از آینده می دهی؟ با خنده ای جواب من رو داد. حالا سوالم این است که آیا خداوند به عنایت کرده یا نه؟

پاسخ :
پاسخ شما را در غالب چند نکته تقدیم می کنیم:
1- داشتن چنین دوستی که انجام واجبات الهی و ترک محرمات، سر لوحه کار وی می باشد، سعادتی است که باید قدر آن دانسته شود.
2- در مورد پیش بینی کردن دوستتان دو احتمال وجود دارد:
الف) واقعا چنین کاری از او صادر می شود.
ب) مطالب کلی ای می گوید که با تحقق برخی جزئیات آن کأنه وی پیش بینی کرده است.هم چنین در مورد مثالی که شما گفتید،می تواند بیداری شما اثر تلقین ناخودآگاه شما به واسطه کلام دوستتان باشد.یعنی او حرفی به شما زده است و روان شما به صورت ناخودآگاه آن مطلب را به خود تلقین کرده و باعث بیداری شما شده است.مانند اینکه مثلا شما بدانید، ساعت 4 صبح در صورت بیداری، 100 هزار تومان دریافت خواهید کرد،به احتمال 99درصد بدون هیچ محرک خارجی بیدار خواهید شد.
در مورد احتمال(الف)این توضیح لازم است که اگر این مطالب واقعی باشند،باز هم خارق العاده نیستند،زیرا تأیید هیچ فضیلتی برای فرد نیست.در بهترین حالت این مطالب الهاماتی است که به واسطه انجام امور عبادی برای وی ایجاد شده است و در قانون (عمل و جزا)می گنجد که چون عملی را انجام داده،یکی از نتائجش این حالت است.
اما این که چرا این حالت فضیلت نیست؟
زیرا این امور بیشتر از آنکه باعث خوشحالی فرد شوند باید باعث نگرانی وی گردند،زیرا امتحانی جدید از ناحیه پروردگار شمرده می شوند.
دل خوش نبودن به این حالات،وانمود نکردن کرامت بودن این حالات برای دیگران،بروز ندادن بدون دلیل چنین حالاتی، وظیفه فرد در هنگام چنین امتحاناتی می باشد.

موضوع قفل شده است