صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پیش بینی آینده

نوشته
    69
    حضور
    15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    458

غمگین پیش بینی آینده

با سلام وخسته نباشید نمیدونستم این سوال تو کدوم بخش مطرح کنم شما به بزگواری خودتون ببخشید
    من یه سوال مهم دارم که دیونم کرده. من یه رفیق دارم که پسر عالی هست انجام واجباتش دریغ نمیکنه نماز شب میخونه کارهای خیر میکنه حتی رفیق های ناباب خود رو نماز خون کرده و به راه راست هدایت کرده این دوستم بیشتر اتفاقاتو چند دقیقه قبل از اتفاق پیش بینی میکنه چند بار ازش سوال کرم که چجوری این کار میکنی جواب نداد میخواستم بدونم خداوند بهش یه قدرتی داده یا نه
    یه مثال بزنم که چند وقت پیش بهم sms داد که فردا صبح ساعت 5 صبح بیدار میشی اخه من صبح ها کمتر ز ساعت 10 صبح بیدار نمیشم من تعجب کردم بهش خندیدم ولی فردا دقیقا ساعت پنج انقار یکی منو با دستش بیدار کرده بعد بهش گفتم اخه چجوری .. با یه خنده جواب منو داد حالا این یکی از اتفاقات بود بود لطفا کارشناسان کمکم کنند ایا خداوند بهش عنایت کرده یا نه

2. صلوات ها 12

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11166

با نام الله

پیش بینی آینده

کارشناس بحث: استاد

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 5

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    2,976
    حضور
    94 روز 6 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25282

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین کریمی نمایش پست ها
    با سلام وخسته نباشید نمیدونستم این سوال تو کدوم بخش مطرح کنم شما به بزگواری خودتون ببخشید
    من یه سوال مهم دارم که دیونم کرده. من یه رفیق دارم که پسر عالی هست انجام واجباتش دریغ نمیکنه نماز شب میخونه کارهای خیر میکنه حتی رفیق های ناباب خود رو نماز خون کرده و به راه راست هدایت کرده این دوستم بیشتر اتفاقاتو چند دقیقه قبل از اتفاق پیش بینی میکنه چند بار ازش سوال کرم که چجوری این کار میکنی جواب نداد میخواستم بدونم خداوند بهش یه قدرتی داده یا نه
    یه مثال بزنم که چند وقت پیش بهم sms داد که فردا صبح ساعت 5 صبح بیدار میشی اخه من صبح ها کمتر ز ساعت 10 صبح بیدار نمیشم من تعجب کردم بهش خندیدم ولی فردا دقیقا ساعت پنج انقار یکی منو با دستش بیدار کرده بعد بهش گفتم اخه چجوری .. با یه خنده جواب منو داد حالا این یکی از اتفاقات بود بود لطفا کارشناسان کمکم کنند ایا خداوند بهش عنایت کرده یا نهoaa:
    سلام علیکم
    پاسخ شما دوست گرامی را در غالب چند نکته خدمتتان تقدیم می کنم:
    1-داشتن چنین دوستی که انجام واجبات الهی و ترک محرمات،سر لوحه کار وی می باشد،سعادتی است که باید قدر آن دانسته شود.
    2-در مورد پیش بینی کردن دوستتان دو احتمال وجود دارد:
    الف)واقعا چنین کاری از او صادر می شود.
    ب)مطالب کلی ای می گوید که با تحقق برخی جزئیات آن کأنه وی پیش بینی کرده است.همچنین در مورد مثالی که شما گفتید،می تواند بیداری شما اثر تلقین ناخودآگاه شما به واسطه کلام دوستتان باشد.یعنی او حرفی به شما زده است و روان شما به صورت ناخودآگاه آن مطلب را به خود تلقین کرده و باعث بیداری شما شده است.مانند اینکه مثلا شما بدانید، ساعت 4 صبح در صورت بیداری، 100 هزار تومان دریافت خواهید کرد،به احتمال 99درصد بدون هیچ محرک خارجی بیدار خواهید شد.

در مورد احتمال(الف)این توضیح لازم است که اگر این مطالب واقعی باشند،باز هم خارق العاده نیستند،زیرا تأیید هیچ فضیلتی برای فرد نیست.در بهترین حالت این مطالب الهاماتی است که به واسطه انجام امور عبادی برای وی ایجاد شده است و در قانون (عمل و جزا)می گنجد که چون عملی را انجام داده،یکی از نتائجش این حالت است.
    اما چرا بنده گفتم که این حالت فضیلتی نیست؟
    زیرا این امور بیشتر از آنکه باعث خوشحالی فرد شوند باید باعث نگرانی وی گردند،زیرا امتحانی جدید از ناحیه پروردگار شمرده می شوند.
    دل خوش نبودن به این حالات،وانمود نکردن کرامت بودن این حالات برای دیگران،بروز ندادن بدون دلیل چنین حالاتی، وظیفه فرد در هنگام چنین امتحاناتی می باشد.
    موفق و پایدار باشید.

ویرایش توسط استاد : ۱۳۹۲/۰۱/۰۳ در ساعت ۱۱:۰۲
    پیش بینی آینده
    تا صورت پیوند جهان بود علی بود/ تا نقش زمین بود و زمان بود علی بود

شاهی که ولی بود و وصی بود علی بود / سلطان سخا و کرم و جود علی بود

عیسی به وجود آمد و در حال سخن گفت/ آن نطق و فصاحت که در او بود علی بود

مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد / آدم چو یکی قبله و مسجود علی بود

آن شير دلاور كه براي طمع نفس/بر خوان جهان پنجه نيالود ، علي بود

سر دو جهان جمله ز پنهان و ز پيدا / شمس الحق تبريز كه بنمود ، علي بود

7. صلوات ها 18

نوشته
    69
    حضور
    15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    458

خیلی ممنون بابت توضیح کاملتون تلقین نبوده راستشو بخوایید من اصلا برای نماز صبح بیدار نمی شدم یه روز دوستم گفت ساعت 5 بیدار می شی بالا هم توضیح دادم ولی به طور اتفاقی بیدار شدم سریع رفتم نماز اول وقت خواندم از این مسئله به بعد همیشه برای نماز صبح بیدار میشم

9. صلوات ها 9

نوشته
    649
    حضور
    5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2877

من یه رفیق دارم که پسر عالی هست انجام واجباتش دریغ نمیکنه نماز شب میخونه کارهای خیر میکنه حتی رفیق های ناباب خود رو نماز خون کرده و به راه راست هدایت کرده این دوستم بیشتر اتفاقاتو چند دقیقه قبل از اتفاق پیش بینی میکنه
    اخه من صبح ها کمتر ز ساعت 10 صبح بیدار نمیشم من تعجب کردم بهش خندیدم ولی فردا دقیقا ساعت پنج انقار یکی منو با دستش بیدار کرده بعد بهش گفتم اخه چجوری .. با یه خنده جواب منو داد حالا این یکی از اتفاقات بود بود لطفا کارشناسان کمکم کنند ایا خداوند بهش عنایت کرده یا نه
    باسلام و کسب اجازه از اساتید بخش

1- توانایی دوست شما میتواند یه قدرت متافیزیکی مادرزادی باشد. در خصوص بیدار کردن شما احتمالا با فرستادن انرژی یا ... شما را بیدار و هدایت کرده و بقیه حوادث را بله پیش بینی کرده! ولی غیب گویی نیست! مثلا وی و حتی هیچ نوستراداموسی هم نمیتواند زمان ظهور را پیش بینی کند!

2- این دوست شما با نشان دادن این توانایی اش و به رخ دیگران کشیدن آن، خود را بیشتر به خطر نزدیک میکند و چه بسا استفاده غلط از این توانایی به وی صدمه بزند ولی بدلیل عدم آگاهی از این قدرت، حالا حالاها متوجه نخواهد شد!

3- با انجام واجبات و نماز چنین قدرتی به وی داده نشده و عنایت خداوند هم نیست چه بسا امتحان وی باشد!
    کسی که چنین تواناییهایی داشته باشد دلیل بر این نیست که حتما توانایی اش از عنایت خداوند است! یک مسیحی هم میتواند آینده را در خواب ببیند ولی بخاطر صفای باطنش و... هست!

4- وقتی این توانایی ها و حتی فراتر و عجیبتر از این قدرتها در شخص از عنایت خداست که اولا آن شخص از ظهور این قدرتها شدیدا خودداری میکند خصوصا جلوی مردم! و ثانیا موقع ظهور این قدرتها از وی، غمگین و ناراحت است نه خوشحال و....

روایت شده است که به ابوسعید ابی الخیر گفتند: «فلان کس روی آب می رود، گفت: سهل است، وزغی و صعوه ای نیز به روی آب می رود.

گفتند که فلان کس در هوا می پرد، گفت: زغنی و مگسی هم در هوا بپرد.

گفتند: فلان کس در یک لحظه از شهری به شهر دیگر می رود، شیخ گفت: شیطان در یک نفس از مشرق به مغرب می شود.

این چنین چیزها را بس قیمتی نیست. مرد آن است که در میان خلق بنشیند و برخیزد و بخسبد و با خلق داد و ستد کند و با خلق درآمیزد و یک لحظه از خدای غافل نباشد.»

ویرایش توسط اویس قرنی : ۱۳۹۲/۰۱/۰۳ در ساعت ۱۹:۱۸

11. صلوات ها 6

نوشته
    69
    حضور
    15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    458

نقل قول نوشته اصلی توسط اهل بلا نمایش پست ها
    باسلام و کسب اجازه از اساتید بخش

1- توانایی دوست شما میتواند یه قدرت متافیزیکی مادرزادی باشد. در خصوص بیدار کردن شما احتمالا با فرستادن انرژی یا ... شما را بیدار و هدایت کرده و بقیه حوادث را بله پیش بینی کرده! ولی غیب گویی نیست! مثلا وی و حتی هیچ نوستراداموسی هم نمیتواند زمان ظهور را پیش بینی کند!

2- این دوست شما با نشان دادن این توانایی اش و به رخ دیگران کشیدن آن، خود را بیشتر به خطر نزدیک میکند! چه بسا استفاده غلط از این توانایی به وی صدمه بزند ولی بدلیل عدم آگاهی از این قدرت، حالا حالاها متوجه نخواهد شد!

3- با انجام واجبات و نماز چنین قدرتی به وی داده نشده و عنایت خداوند هم نیست چه بسا امتحان وی باشد!
    کسی که چنین تواناییهایی داشته باشد دلیل بر این نیست که حتما توانایی اش از عنایت خداوند است! یک مسیحی هم میتواند آینده را در خواب ببیند ولی بخاطر صفای باطنش و... هست!

4- وقتی این توانایی ها و حتی فراتر و عجیبتر از این قدرتها در شخص از عنایت خداست که اولا آن شخص از ظهور این قدرتها شدیدا خودداری میکند خصوصا جلوی مردم! و ثانیا موقع ظهور این قدرتها از وی، غمگین و ناراحت است نه خوشحال و....

روایت شده است که به ابوسعید ابی الخیر گفتند: «فلان کس روی آب می رود، گفت: سهل است، وزغی و صعوه ای نیز به روی آب می رود.

گفتند که فلان کس در هوا می پرد، گفت: زغنی و مگسی هم در هوا بپرد.

گفتند: فلان کس در یک لحظه از شهری به شهر دیگر می رود، شیخ گفت: شیطان در یک نفس از مشرق به مغرب می شود.

این چنین چیزها را بس قیمتی نیست. مرد آن است که در میان خلق بنشیند و برخیزد و بخسبد و با خلق داد و ستد کند و با خلق درآمیزد و یک لحظه از خدای غافل نباشد.»

نه اصلا برخ مردم نمیکشه چون من بهش گفتم برای نماز صبح اصلابیدار نمیشم فکر کنم ناراحت شد چون من قبلا نماز نمیخوندم ایشون منو نماز خون کرد و به من همچین حرفایی زد فکر هم نمیکنم مادرزادی باشه

13. صلوات ها 6

نوشته
    1,365
    حضور
    15 روز 17 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3246

نه اصلا برخ مردم نمیکشه چون من بهش گفتم برای نماز صبح اصلابیدار نمیشم فکر کنم ناراحت شد چون من قبلا نماز نمیخوندم ایشون منو نماز خون کرد و به من همچین حرفایی زد فکر هم نمیکنم مادرزادی باشه
    با سلام.

من در مورد دوست شما قضاوت نمی کنم. اما به طور کلی یه احتمال دیگه هم هست: کمک گرفتن از اجنه.

شما با خوندن چندتا وِرد می تونید از این کارها بکنید. البته گاهی لازمه قبلش کمی ریاضت بکشید.
    یکی از تفریحات بچه های خوابگاهی در یکی از شعب دانشگاه ما همین کارها بود که البته اسلام از اون منع کرده. ضمناً گاهی افراد مؤمن خودشون هم نمی دونن که دارن از قدرت جن استفاده می کنن. گاهی امر به خودشون هم مشتبه می شه که مثلاً فرشته ها هستن که کمکشون می کنن.

به طور کلی همون طور که دوستمون فرمودن برخی استعداد خاصی در کسب قدرت های متافیزیکی (مثل باز شدن چشم و گوش برزخی یا راحت تر از اون ارتباط با اجنه) دارن. مثل آدمایی که زیاد رؤیای صادقه می بینن و معمولاً خوابشون ردخور نداره.

موفق باشید.

ویرایش توسط مؤمن : ۱۳۹۲/۰۱/۰۳ در ساعت ۲۰:۵۳

15. صلوات ها 5

نوشته
    69
    حضور
    15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    458

نقل قول نوشته اصلی توسط مؤمن نمایش پست ها

با سلام.

من در مورد دوست شما قضاوت نمی کنم. اما به طور کلی یه احتمال دیگه هم هست: کمک گرفتن از اجنه.

شما با خوندن چندتا وِرد می تونید از این کارها بکنید. البته گاهی لازمه قبلش کمی ریاضت بکشید.
    یکی از تفریحات بچه های خوابگاهی در یکی از شعب دانشگاه ما همین کارها بود که البته اسلام از اون منع کرده. ضمناً گاهی افراد مؤمن خودشون هم نمی دونن که دارن از قدرت جن استفاده می کنن. گاهی امر به خودشون هم مشتبه می شه که مثلاً فرشته ها هستن که کمکشون می کنن.

به طور کلی همون طور که دوستمون فرمودن برخی استعداد خاصی در کسب قدرت های متافیزیکی (مثل باز شدن چشم و گوش برزخی یا راحت تر از اون ارتباط با اجنه) دارن. مثل آدمایی که زیاد رؤیای صادقه می بینن و معمولاً خوابشون ردخور نداره.

موفق باشید.
    نمیدنم شاید من که هرچی ازش سوال میپرسم بهم نمیگه نمیدونم

اجنه مگه سراغ ادم مومن وباخدا میان

17. صلوات ها 5

علاقه
    .....
    نوشته
    301
    حضور
    17 روز 1 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    868

نقل قول نوشته اصلی توسط مؤمن نمایش پست ها

با سلام.

موفق باشید.
    باسلام

با وجود اینکه از این کارهای اجنه زیاد شنیدم اما اصلن نمیتونم باور کنم!!

الان اجنه میدونن رئیس جمهور بعدی کیه؟؟ چطور میتونم ازشون بپرسم؟. دوستان مطلع کمک کنن چطور میشه ارتباط برقرار کنم باهاشون

سپاس

19. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

نقل قول نوشته اصلی توسط b-neshan نمایش پست ها

باسلام

با وجود اینکه از این کارهای اجنه زیاد شنیدم اما اصلن نمیتونم باور کنم!!

الان اجنه میدونن رئیس جمهور بعدی کیه؟؟ چطور میتونم ازشون بپرسم؟. دوستان مطلع کمک کنن چطور میشه ارتباط برقرار کنم باهاشون:gol:

سپاس
    شرمنده وسط بحث میپرم تو!!!ولی تا اونجایی که من میدونم اموزه های دینی حداقل ین طور میگن که اجنه از اینده خبر ندارن!!...

ویرایش توسط hoorshid : ۱۳۹۲/۰۱/۰۴ در ساعت ۱۲:۲۹
    ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری