جمع بندی پسری امروزی, دختری مذهبی

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پسری امروزی, دختری مذهبی

سلام به همه دوستان عزیز.

من پسری هستم 23 ساله که از یک خانواده امروزی هستم! من خواهرم کاملا امروزی میپوشد و خودم تو محیطی بزرگ شدم که دست دادن با زن نامحرم یا لباس کوتاه و مهمونی پوشیدن و سر برهنه بودن جلوی نامحرم و چ محرم کاملا عادی هست! من خودم تو این محیط بزرگ شدم و نماز نمیخوندم و حتی هرزگاهی مشروب میخوردم با دوستانم! این نکته رو باید بگم که مادر و پدرم فقط کمی مذهبی هستن و پوشش خود را حفظ میکنن و نماز میخوانند! ولی...

من توی دانشگاه دختری چادری دیدم که زندگی من را دگرگو کرد! من تو کار دستگاههای فتوکپی هستم وقتی رفتم ی روز واسه تعمیر دستگاه اون دختر را دیدم! و خلاصه ب مرور زمان ما با هم دوست شدیم و من گفتم که خیلی از این شخصیت خوشم میاد و قصد ازدواج دارم! ولی وقتی ایشان متوجه شد من زیاد اعتقاد به آخرت و نماز ندارم خیلی ناراحت شد و قصد قطع رابطه با من را داشت! من بخاطر علاقه خیلی زیادی ک به ایشون داشتم کاملا عوض شدم و نماز خون شدم! مذهبی شدم! به نامحرم ن دست دادم ن نگاه کردم و الان 2 ساله لب به هیچ نجاستی نزدم! و ایشون منو متحول کرد! ولی هنوز فک میکنه من به صورت موقت اینجوری شدم و میگه من نمیتونم تو خانواده ای بیام که اهنگ گوش میدن یا بی حجابن! من کمی به مشکل برخوردم نمیدونم چیکار کنم که حل بشه! ایشون میگه من میخوام بچه هام با خدا و اعتقاد بزرگ بشن و اگه تو سست باشی توی این امر من نمیتونم تحمل کنم! فامیل های انها کاملا با حجاب و چادر هستن و فامیل های من کاملا بی حجاب و امروزی! ادم سالی ی بارم شده به دیدن فامیل ک باید بره! من چیکار کنم تا این قضیه حل بشه! من هنوز به خواستگاری نرفتم و لی خانوادم در جریان هستن و قصدش رو دارم فقط میخوایم این قضیه ها حل بشه! ایشون نصبت ب من بی اعتماده و فک میکنه وقتی ازد کردیم واسم عادی میشه و من میرم سمت دختر های امروزی چون خودم اینجوری بودم! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

با نام و یاد دوست

سلام
ممنونم از دوستم طاهر که سؤالات را ارجاع می دهند و زحمت می کشند و یادآوری می کنند.
و تشکر می کنم از شما کاربر محترم که به ما اعتماد کردید و سئوال تان را درمیان گذاشتید.
اجازه دهید سخنم را با یک داستانک شروع کنم. حتما شنیده اید می گویند مردی مسلمانی بر اثر تبیلغات زیاد مسیحیان، مسیحی شد. یک روز وقتی در کلیسا بود برق کلیسا رفت در خلال مراسم مذهبی کلیسا برق آمد او بدون توجه به این که مسیحی است بر اساس عادتی که داشت داد زد اللهم صل علی محمد و آل محمد.

اگر چه این یک لطیفه است ولی اشاره به عمق باورها و عادت و یادگیری ها دارد چیزی که در ذهن تثبیت شده است و فرد برایش تمرین کرده و برای رسیدن به آن تقویت شده است.
براساس تحقیات، همتایی در مذهب و ابعاد دینداری یکی از مؤلفه های مهم برای داشتن ازدواج و خانواده ای موفق است.
از نظر دینداری فاز، سطح و عمق دینداری شما با ایشان که از ابتدا با تمرین طور دیگری رشد کرده است. متفاوت است. در واقع دینداری در شؤون مختلف زندگی مانند داشتن ماهواره، اتباط با افراد دیگر، نوع تفریحات، کسب و درآمد، نوع پوشش و... ساری است
چه بسا دینداری ای که ریشه اش به جای این که در عمق باور ها باشد در دل هیجان ها و احساسات جای داشته باشد.
به همین دلیل است که می بینیم افرادی که برای رسیدن به فردی باور جدیدی برمی گزینند گاهی به خاطر اختلافات با او باورها و مذهب جدید را برای اعتراض یا انتقام کنار می گذارند. شما هم به این دقت کنید ببینید آیا این باورهای شما تا چه حد عمق دارد؟
اگر به هر دلیلی با او نرسید تا چه مدت ادامه می یابد.
اگر در جایی قرار بگیرید که مورد تمسخر یا نگاه و.. قرار بگیرید آیا دست از آنها بر می دارید و...

نکته مهم دیگر
فردی که می خواهد شریک زندگی شما باشد باید از نظر اعتقادی و شخصیتی بالنده و پخته باشد. تا مبادا خود رنگ ببازد و همرنگ شود و یا به دلیل ظرفیت پایین و ندانستن مهارت های ارتباطی و نکات روان شناختی راهنمایی و ارشاد دینی سبب، مشاجره یا اختلاف با خانواده شما شود.
- ابعاد دینداری نیز متعدد است اگر همتایی در این ابعاد نداشته باشید در تربیت فرزند ممکن است گرفتار مشکل شوید.

بنابراین پیشنهاد می کنم
اگر می خواهید از ایشان خواستگاری کنید برای رفع مشکلات بالا تدبیری بیندیشید و از همان ابتدا زیر نظر مشاور مذهبی باشید و گام به گام جلو بروید.
پیشنهاد می کنم اگر ایشان هم پذیرفتند با عجله عقد نکنید اجازه بدهید زمان بگذرد و روابط و ارتباط خود را محک بزنید
گاهی هم واقعا دو نفر با هم هیچ مشکلی ندارند ولی در متن خانواده ها که قرار می گیرند مشکلات رشد می کنند.
بنابراین هم خانواده شما باید ایشان را بپذیرند و هم خانواده ایشان شما را. نمی تواند دو همسر را جدای از خانواده ها در نظر گرفت چون هر کدام معمولا ریشه در خانواده خود دارند.
موضوع قفل شده است