شرکت در حوزه

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شرکت در حوزه

با سلام و عرض خسته نباشید
عذر میخام ان شاءالله شهریور دفاع پایان نامه کارشناسی ارشدم در رشته روانشناسی رو دارم خیلی وقته قبل از لیسانسم به رفتن به حوزه علمیه علاقه داشتم ولی خانواده ام چندان راضی نبودند الان انها بیشتر مایلند بروم سر کار نمی دانم :
_ سال اینده بروم حوزه علمیه ؟
_ یا غیر حضوری شرکت کنم؟
_ یا با توجه به اهداف خانواده ام علاقه ام را در نظر نگیرم بروم سر کار و سعی در پژوهش های روانشناسی دینی کنم؟
لطفا راهنماییم کنید..ممنونم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: امیدوار

بسمه تعالي
با عرض سلام و تحيت.
لازم مي دانم از حسن اعتماد شما تقدير كنم و موفقيتهاي علمي حضرتعالي در رشته روانشناسي را تبريك بگويم.
توجه داشته باشيد كه حوزه بركات خاص خود را دارد به گونه اي كه اين بركات در جاي ديگري يافت نمي شود، اما نبايد از مشقات و محدوديتهاي فراوان آن نيز غافل شد. حضرتعالي خود مستحضريد كه موفقيت در رشته هاي مختلف درسي و از جمله علوم ديني و حوزوي مرهون رعايت سه اصل، علاقه، استعداد و هموار بودن شرايط و موقعيت است و در صورتيكه يكي از اين اصول مفقود باشد، به نوبه خود ايجاد مشكل كرده و ما را از هدف دور خواهد كرد. بر اين اساس لازم است، حضرتعالي بيش از پيش به مطالعه شرايط و موقعيت خويش بپردازيد و بر آن مبنا به انتخاب ادامه مسير مبادرت ورزيد. در اين راستا :
ابتدا تاجايي كه امكان دارد مي بايست از ماهيت حوزه و فضاي آن شناخت كسب كنيد.
و در ادامه گزينه و راهي را انتخاب نماييد كه احساس مي كنيد و مي دانيد با انتخاب آن، بيشتر منشاء اثر خواهيد بود. گاهي ممكن است فردي در لباس روحانيت منشاء اثر باشد و گاهي يك فرد در لباس يك روانشناس، پزشك، مهندسي هسته اي، و...منشاء اثر باشد.
به طور خلاصه بايد عرض كرد كه اين خود حضرتعالي هستيد كه با لحاظ شرايط مي توانيد، تشخيص دهيد كه چه مسيري را انتخاب كنيد.
همواره در پناه خداي متعال موفق باشيد.

سلام
در مورد نحوه پذیرش در حوزه و رشته های موجود سوال دارم.بنده با لطف خدا تمایل دارم که در آینده نزدیک در حوزه ثبت نام کنم اما اطلاعاتم بسیار محدود هست. لطفا کمی راهنمایی بفرمایید
حمیده هادی;329487 نوشت:
سلام
در مورد نحوه پذیرش در حوزه و رشته های موجود سوال دارم.بنده با لطف خدا تمایل دارم که در آینده نزدیک در حوزه ثبت نام کنم اما اطلاعاتم بسیار محدود هست. لطفا کمی راهنمایی بفرمایید
سلام
منم با یاری خدا برای حوزه ثبت نام کردم .به یکی از مدارس حوزه که زنگ زده بودم یکی از مسئولین گفت مصاحبه خیلی سخته شما دعا کن قبوب بشی بقیه مراحل پیشکش :Ghamgin:
مگه تو مصاحبه چی قراره بپرسن؟؟؟ :Gig:
کسی میدونه که سوالاشون بیشتر تو چه مقطعیه؟

باغ بهشت;329682 نوشت:
سلام
منم با یاری خدا برای حوزه ثبت نام کردم .به یکی از مدارس حوزه که زنگ زده بودم یکی از مسئولین گفت مصاحبه خیلی سخته شما دعا کن قبوب بشی بقیه مراحل پیشکش :Ghamgin:

سلام
دوستان میگن درباره هدف ورود به حوزه میپرسن و بیشتر به دنبال جذب افرادی هستن که با هدف تبلیغ به سمت حوزه اومدن
من تجربه خودم رو میگم، حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان: از همه چی پرسیدن!
از انگیزه و هدف
احکام
وضعیت سیاسی و اجتماعی کشور
با سوال از اینکه چه دعایی رو دوست دارم و زیارت کجا میرم و اصلا میرم یا نه فکر کنم غیر مستقیم جنبه عرفانیم رو سنجیدن!

اصلا استرس و اینا نداشته باشین. من روز مصاحبه با مادرم رفته بودم. قبلش اصلا برام پیش نیومده بود. با هم رفتیم که مامام قوت قلبم باشن. نوبتمون که شد هر دومون بلند شدیم که بریم قسمتی که مصاحبه انجام میشد. مسئولایی که اونجا بودن همه حرفا و حرکاتشون غیر مسقیم بود همه تو لفافه حرف میزدن!!! خلاصه . . . خانومه به مامانم گفت شما بفرمایید از خودتون پذیرایی کنید! بعد هم گفت تا برای مامان چای اوردن.
تازه منم هم با ابنکه کلی پر حرفی کردم ولی تمام سوالایی که گفتم به اندازه اون استکان چای طول کشید:khandeh!:
ولی یه ترفند دستم اومد که به دوستام هم گفتم و خداروشکر اونا هم پذیرفته شدن: خوتون باشید. همین که صادق باشید برای پذیرفته شدن کفایت میکنه.

انشاءالله خبر قبولیتون رو بشنویم:Gol:

[=Courier New]ممنونم...انشاالله...
با حرفاتون کمی استرسم برطرف شد.
دوستان برام دعاکنید که اگه خیرمه و خدا صلاح میدونه قبول شم
:ok:

به نام علی اعلی

سلام علیکم

باغ بهشت;329682 نوشت:
سلام

معمولا در مصاحبه از انگیزه و اهداف

توانایی جسمی و ذهنی

و نیز یک ارزیابی از معلومات عمومی شخص انجام میشه

فکر نکنم سخت باشه

فقط نکته مهم اینه که باید صادقانه رفتار کنید

صداقت بهترین راه هستش

باغ بهشت;330207 نوشت:
[=Courier New]ممنونم...انشاالله...
[=Courier New]با حرفاتون کمی استرسم برطرف شد.
[=Courier New]دوستان برام دعاکنید که اگه خیرمه و خدا صلاح میدونه قبول شم :ok:

ان شاءالله :ok:

با آرزوی موفقیت برای شما :Gol:

التماس دعا

سلام

دوستان بنده مشکل تعیین هدف دارم و وسواس دارم. راستش بنده با خودم این قرار گذاشته بودم که هرگز به تغییر هدف و تحصیل غیر از شبکه های کامپیوتری به رشته دیگری فکر نکنم روی خودم تمرکز کردم که به نحوی خودم را به رشته کامپیوتر علاقه مند نگهدارم. اکنون باز هم دچار تردید شدم. رفتن به حوزه علمیه به من پیشنهاد شد و من قبول کردم. نمی دانم کدام را برای چه ادامه بدم. هر چیزی را وقتی یه مقدار می خوانم ممکن است جذبش شوم و دیگر نتوانم از آن فاصله بگیرم و جزء هدف اصلی من قرار بگیره. چه کامپیوتر چه دروس دینی و ... .
الان 22 سال دارم و نگرانم با بالا رفتن سنم دچار پشیمانی و یائس شوم. نمی توانم با اطمینان و با ریسک پایین هدف انتخاب کنم.
از طرفی نمی توانم با وجود این که هنوز وارد حوزه نشدم و مصاحبه دادم دو مرتبه از تحصیل در حوزه انصراف دهم.
بنده از این وضعیت که خودمم نمی دانم چه می خواهم بخوانم بدم میاد.
می خوام انتخاب خودم را داشته باشم. نه این که به راحتی انتخاب کنم و به راحتی از دست بدهم.

به نظرم اطرافیانم بخاطر این به من پیشنهاد رفتن به حوزه را کردند که من را فردی مقید به احکام دینی دانستند. یعنی کسی که به مسائل دینی علاقه دارد. اما به نظر من این علاقه و توجه من الزاماً نشانگر علاقه به حوزه نیست بلکه آنرا به عنوان یک وظیفه برای خود می دانم.

همه این صحبت هایی که کردم به این معنی نیست که من از حوزه بدم میاد؛ بلکه هر انتخابی کنم دچار تردید هستم.

چیزی که واقعاً من را نگران می کند این است که بعد از ورود به حوزه چه مسئولیتی به گردنم می آید. یعنی بیش از پیش باید نگران مسائل شرعی دینی اخلاقی خودم باشم. نسبت به امر به معروف و نهی از منکر چه مسئولیت هایی پیدا می کنم. اطرافیانم من را به رفتن به حوزه تشویق می کنند.

نیاز دارم که در مورد رشته های تحصیلی حوزه علمیه بیشتر تحقیق کنم.

باغ بهشت;329682 نوشت:
سلام

سلام
من یکی از دوستانم داخل مصاحبه رفته بود
بیشتر باید سروزبون داشته باشی
این دوستمون تعریف میکرد میگفت معدلش کمتر از معدل پذیرش بوده بعد بهش گفتن با این معدل ممکنه قبول نشی
بعد ایشون هم گفتن شما کی باشید منو رد کنید امام زمان بخواد کسی رو راه میده بخواد راه نمیده
قبول هم شده بود آخر:ok:

من برای تمام کسانی که تو حوزه شرکت کردن دعا می کنم اگه رفتن به حوزه به صلاحشونه قبول بشن.هم چنین برای خودم نیز چنین دعایی می کنم.:hamdel:

Nejatam;365117 نوشت:
سلام

دوستان بنده مشکل تعیین هدف دارم و وسواس دارم. راستش بنده با خودم این قرار گذاشته بودم که هرگز به تغییر هدف و تحصیل غیر از شبکه های کامپیوتری به رشته دیگری فکر نکنم روی خودم تمرکز کردم که به نحوی خودم را به رشته کامپیوتر علاقه مند نگهدارم. اکنون باز هم دچار تردید شدم. رفتن به حوزه علمیه به من پیشنهاد شد و من قبول کردم. نمی دانم کدام را برای چه ادامه بدم. هر چیزی را وقتی یه مقدار می خوانم ممکن است جذبش شوم و دیگر نتوانم از آن فاصله بگیرم و جزء هدف اصلی من قرار بگیره. چه کامپیوتر چه دروس دینی و ... .
الان 22 سال دارم و نگرانم با بالا رفتن سنم دچار پشیمانی و یائس شوم. نمی توانم با اطمینان و با ریسک پایین هدف انتخاب کنم.
از طرفی نمی توانم با وجود این که هنوز وارد حوزه نشدم و مصاحبه دادم دو مرتبه از تحصیل در حوزه انصراف دهم.
بنده از این وضعیت که خودمم نمی دانم چه می خواهم بخوانم بدم میاد.
می خوام انتخاب خودم را داشته باشم. نه این که به راحتی انتخاب کنم و به راحتی از دست بدهم.

به نظرم اطرافیانم بخاطر این به من پیشنهاد رفتن به حوزه را کردند که من را فردی مقید به احکام دینی دانستند. یعنی کسی که به مسائل دینی علاقه دارد. اما به نظر من این علاقه و توجه من الزاماً نشانگر علاقه به حوزه نیست بلکه آنرا به عنوان یک وظیفه برای خود می دانم.

همه این صحبت هایی که کردم به این معنی نیست که من از حوزه بدم میاد؛ بلکه هر انتخابی کنم دچار تردید هستم.

چیزی که واقعاً من را نگران می کند این است که بعد از ورود به حوزه چه مسئولیتی به گردنم می آید. یعنی بیش از پیش باید نگران مسائل شرعی دینی اخلاقی خودم باشم. نسبت به امر به معروف و نهی از منکر چه مسئولیت هایی پیدا می کنم. اطرافیانم من را به رفتن به حوزه تشویق می کنند.

نیاز دارم که در مورد رشته های تحصیلی حوزه علمیه بیشتر تحقیق کنم.

سلام ...
پیشنهاد شخصیم اینه که بری حوزه به دو دلیل :

1- با این روحیه ای که من از شما شناختم ... اگر نری حوزه ... تا آخر عمرت حسرت میخوری .
2- اگر شما همین الان هم از دانشگاه رشته کامپیوتر فارغ التحصیل بشی ... برات بیرون کار نیست ... در دانشگاه فقط یک درس 3 واحدی به نام شبکه های کامپیوتری وجود داره ... که یعنی هیچی .... معمولا کسایی هم که کار شبکه انجام میدن مداراک مایکروسافت یا سیسکو رو دارن ... که در خارج از محیط دانشگاه اون رو بدست آوردن . و اگر شما از هر دانشگاهی هم که فارغ التحصیل بشی باید این دوره ها رو ببنی .... که شما خیلی راحت میتونی بری کلاس و این دوره ها رو هم ببینی ... و همون حقوق رو هم داشته باشی ...

من اگر جای شما بودم میرفتم حوزه .

frigg77;329714 نوشت:
سلام
دوستان میگن درباره هدف ورود به حوزه میپرسن و بیشتر به دنبال جذب افرادی هستن که با هدف تبلیغ به سمت حوزه اومدن
من تجربه خودم رو میگم، حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان: از همه چی پرسیدن!
از انگیزه و هدف
احکام
وضعیت سیاسی و اجتماعی کشور
با سوال از اینکه چه دعایی رو دوست دارم و زیارت کجا میرم و اصلا میرم یا نه فکر کنم غیر مستقیم جنبه عرفانیم رو سنجیدن!

اصلا استرس و اینا نداشته باشین. من روز مصاحبه با مادرم رفته بودم. قبلش اصلا برام پیش نیومده بود. با هم رفتیم که مامام قوت قلبم باشن. نوبتمون که شد هر دومون بلند شدیم که بریم قسمتی که مصاحبه انجام میشد. مسئولایی که اونجا بودن همه حرفا و حرکاتشون غیر مسقیم بود همه تو لفافه حرف میزدن!!! خلاصه . . . خانومه به مامانم گفت شما بفرمایید از خودتون پذیرایی کنید! بعد هم گفت تا برای مامان چای اوردن.
تازه منم هم با ابنکه کلی پر حرفی کردم ولی تمام سوالایی که گفتم به اندازه اون استکان چای طول کشید:khandeh!:
ولی یه ترفند دستم اومد که به دوستام هم گفتم و خداروشکر اونا هم پذیرفته شدن: خوتون باشید. همین که صادق باشید برای پذیرفته شدن کفایت میکنه.

انشاءالله خبر قبولیتون رو بشنویم:Gol:

[=arial black]سلام
من خودم بعد از گرفتن لیسانس وارد حوزه شدم و الان پایه ی دوم هستم.

تمام حرفای دوستمون رو در مورد مصاحبه تایید میکنم. و تا کید میکنم که صداقت حرف اول و اخر را میزنه و اگر قسمت باشه حتما" قبول میشین به غیر از این دوتا هیچ چیز دیگه ای مهم نیست.حتی اگر معدلتون پایین باشه مهم نیست.
تو مدرسه مون از دانشگاه صنعتی شریف داریم تا آزاد و پیام نور.

موضوع قفل شده است