جمع بندی ترجمه فارسی دعای وضو

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ترجمه فارسی دعای وضو

بنام خدا

سلام

لطفا یک فردی معنی فارسی کلمات عربی زیر را دقیق برای بنده بفرستد. ما که هرچه گشتیم نیافتیم:

شايسته است كسى كه وضو مى گيرد، موقعى كه نگاهش به آب مى افتد بگويد: «بِسْمِ اللّهِ وَ بِاللّهِ وَ الْحَمْدُ لِلّهِ الَّذِى جَعَلَ الْماءَ طَهُوراً وَ لَمْ يَجْعَلْهُ نَجِسَاً» و موقعى كه پيش از وضو دست خود را مى شويد بگويد: «اللّهُمَّ اجْعَلْنِى مِنَ التَّوّابِينَ وَاجْعَلْنِى مِنَ الْمُتَطَهِّرينَ» و در وقت مضمضه كردن، يعنى آب در دهان گرداندن بگويد: «اَللّهُمَّ لَقِّنِىْ حُجَّتِى يَوْمَ اَلْقَاكَ وَ اَطْلِقْ لِسانِىْ بِذِكْرِكَ» و در وقت استنشاق، يعنى آب در بينى كردن بگويد: «اَللّهُمَّ لا تُحَرِّمْ عَلَىَّ رِيحَ الْجَنَّةَ وَاجْعَلْنِى مِمَّنْ يَشُمُّ رِيحَها وَ رُوحَها وَ طِيبَهَا» و موقع شستن صورت بگويد: «اَللّهُمَّ بَيِّضْ وَجْهِى يَوْمَ تَسْوَدُّ فِيهِ الْوُجوُهُ وَ لا تُسَوِّدْ وَجْهِى يَوْمَ تَبْيَضُّ فِيهِ الْوُجُوهُ» و در وقت شستن دست راست بخواند: «اَللّهُمَّ اَعْطِنى كِتابِى بِيَمينِى وَ الْخُلْدَ فِى الْجِنانِ بِيَسارِى وَ حاسِبْنى حِسابَاً يَسِيراً» و موقع شستن دست چپ بگويد: «اَللّهُمَّ لا تُعْطِنِى كِتابِى بِشِمالِى وَ لا مَنْ وَراء ظَهْرِى وَ لا تَجْعَلْهَا مَغْلُولَةً اِلَى عُنُقِى وَ اَعُوذُ بِكَ مِنْ مُقَطِّعَاتِ النّيْران» و موقعى كه سر را مسح مى كند بگويد: «اَللّهُمَّ غَشِّنِى بِرَحْمَتِكَ وَ بَرَكاتِكَ وَ عَفْوِكَ» و در وقت مسح پا بخواند: «اَللّهُمَّ ثَبِّتْنِى عَلَى الصِّراطِ يَوْمَ تَزِلُّ فِيهِ الاَْقْدامُ وَ اجْعَلْ سَعْيِى فِى مَا يُرضِيكَ عَنِّى يَا ذَا الْجَلالِ وَالاِْكْرامِ».

با تشکر

با نام و یاد دوست

سؤال:
ترجمه فارسی دعای وضو، چیست؟

پاسخ:

موقعى كه نگاهش به آب مى‌افتد، بگويد: «بِسْمِ اللّهِ وَ بِاللّهِ وَ الْحَمْدُ لِلّهِ الَّذِى جَعَلَ الْماءَ طَهُوراً وَ لَمْ يَجْعَلْهُ نَجِسَاً»
به نام خدا و با کمک از او، سپاس خدای را كه آب را پاک‏‌كننده قرار داد و آن را نجس و پلید قرار نداد.
و موقعى كه پيش از وضو دست خود را مى‌شويد، بگويد: «اللّهُمَّ اجْعَلْنِى مِنَ التَّوّابِينَ وَاجْعَلْنِى مِنَ الْمُتَطَهِّرينَ»
پروردگارا! مرا از توبه‌کنندگان و پاکان قرار ده.
و در وقت مضمضه كردن، يعنى آب در دهان گرداندن، بگويد: «اَللّهُمَّ لَقِّنِىْ حُجَّتِى يَوْمَ اَلْقَاكَ وَ اَطْلِقْ لِسانِىْ بِذِكْرِكَ»
خدایا! حجت‌های خود را در روز لقاء [= قیامت] به من تلقین نما و زبانم را به ذکرت گویا گردان.
و در وقت استنشاق، يعنى آب در بينى كردن، بگويد: «اَللّهُمَّ لا تُحَرِّمْ عَلَىَّ رِيحَ الْجَنَّةَ وَاجْعَلْنِى مِمَّنْ يَشُمُّ رِيحَها وَ رُوحَها وَ طِيبَهَا»
خدايا! بوى خوش بهشت را بر من حرام مگردان و مرا از آن‌ها كه بو و نسيم خوش آن را درک می‌کنند، قرار ده.
و موقع شستن صورت، بگويد: «اَللّهُمَّ بَيِّضْ وَجْهِى يَوْمَ تَسْوَدُّ فِيهِ الْوُجوُهُ وَ لا تُسَوِّدْ وَجْهِى يَوْمَ تَبْيَضُّ فِيهِ الْوُجُوهُ»
خدایا! چهره‌ام را در روزی که [برخی] چهره‌ها در آن روز سیاه می‌شوند سفيد گردان، و چهره‌ام را در روزى كه [برخی] چهره‌ها در آن روز سفید می‌شوند، سياه مگردان.
و در وقت شستن دست راست، بخواند: «اَللّهُمَّ اَعْطِنى كِتابِى بِيَمينِى وَ الْخُلْدَ فِى الْجِنانِ بِيَسارِى وَ حاسِبْنى حِسابَاً يَسِيراً»
خدايا! نامه عملم را به دست راستم ده و جاودانگی در بهشت را به دست چپم سپار و محاسبه اعمالم را آسان گردان.
و موقع شستن دست چپ، بگويد: «اَللّهُمَّ لا تُعْطِنِى كِتابِى بِشِمالِى وَ لا مَنْ وَراء ظَهْرِى وَ لا تَجْعَلْهَا مَغْلُولَةً اِلَى عُنُقِى وَ اَعُوذُ بِكَ مِنْ مُقَطِّعَاتِ النّيْران»
خدایا! نامه عملم را به دست چپم مگذار و آن را از پشت سر به من مده، و آن را همانند غُل و زنجیر بر گردنم قرار مده [که این‌ها نشانه دوزخی بودن است] و از پاره‌های آتش به تو پناه می‌برم.
و موقعى كه سر را مسح مى‌كند، بگويد: «اَللّهُمَّ غَشِّنِى بِرَحْمَتِكَ وَ بَرَكاتِكَ وَ عَفْوِكَ»
خدايا! مرا در [سایه] رحمت و بركت و بخشایشت پوشش ده.
و در وقت مسح پا، بخواند: «اَللّهُمَّ ثَبِّتْنِى عَلَى الصِّراطِ يَوْمَ تَزِلُّ فِيهِ الاَْقْدامُ وَ اجْعَلْ سَعْيِى فِى مَا يُرضِيكَ عَنِّى يَا ذَا الْجَلالِ وَالاْكْرامِ»
خدايا! در روزی که گام‌ها دچار لغزش می‌شوند، قدم‌های مرا بر پل صراط استوار گردان و تلاشم را در كارى قرار ده كه تو را از من خشنود می‌سازد، ای صاحب جلال و کرامت.

بنام خدا

سلام

بسیار ممنون از شما :Gol:

یک چیز رو هم یادم رفت که بگم و اون هم دعای تمام شدن وضو هست که من فعلا فقط همین رو حفظ هستم و امید است بالایی ها رو هم خداوند توفیق دهد حفظ بشم:

و بعد از خاتمه وضو می گوئیم:

اللهم انی اسئلک تمام الوضوءِ و تَمامَ الصلوه ِ و تمامَ ر ِضوانِکَ و الجَنَّه

خداوندا وضویی کامل و نمازی کامل و رضایت کامل شما و بهشت کامل شما را از شما خواستارم

البته بنده مورد بالا رو از حفظ گفتم شاید اشتباهی در عربی تایپ کردن و معنی کردن اون باشه... به بزرگی خودتون ببخشید :khandeh!:

موضوع قفل شده است